Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94151) Calogero válasza odordaniel (#94150) üzenetére


Calogero
addikt

Igen

(#94152) 4Grider válasza odordaniel (#94150) üzenetére


4Grider
nagyúr

Érdekes volna egy modemen tűzfal funkció...

(#94153) Dragon3000 válasza odordaniel (#94150) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mivel ilyenkor kb annyit művel az eszköz, hogy optikából csinál rj45-t, kezelőfelület se érhető el, akkor mégis milyen tűzfalat szeretnél, amihez hozzá se férhetnél?

(#94154) odordaniel válasza Dragon3000 (#94153) üzenetére


odordaniel
csendes tag

Mivel eddig nem volt ilyen eszköz a lakásomban ezért kérdezem meg ezeket a dolgokat mert abban nem bízok hogy a Digi-s szerelők annyira értenének hozzá. Nekem az a lényeg hogy ez a kütyü amit betesznek ne csináljon az ég világon semmit. A legjobb az lenne ha nem kellene de azt már megmondtátok hogy nem lehet kikerülni.

[ Szerkesztve ]

(#94155) Dragon3000 válasza odordaniel (#94154) üzenetére


Dragon3000
veterán

De elég logikusan belegondolni, ha már nem érhető el a kezelőfelület bridge módban, akkor mi értelme lenne wifinek, tűzfalnak vagy akármi másnak, ha azokhoz nem lehet hozzáférni és állítani sem ilyen esetben?

(#94156) Sdi válasza odordaniel (#94154) üzenetére


Sdi
addikt

"Nekem az a lényeg hogy ez a kütyü amit betesznek ne csináljon az ég világon semmit. " Na azért ha ez lenne, akkor pislognál mint hal a szatyorban. Azért teszik be, hogy ellása a dolgát, ergo "csinál valamit".

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#94157) odordaniel válasza Sdi (#94156) üzenetére


odordaniel
csendes tag

Jajj istenem de szőrszálhasogató ez a társaság. :D Nem kell se wifi se tűzfal funkció. Csak lépjen be a szolgáltatóhoz küldje rá a jelet a routerem wan portjára és hagyja dolgozni a normális routert. Na

(#94158) Sdi válasza odordaniel (#94157) üzenetére


Sdi
addikt

Neked is a bridge módra van szükséged / bármennyire nem szeretnéd /, más nem nagyon van. Bár majd a profik megmondják :)

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#94159) lugosi válasza Mr Bond 007 (#94142) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi figyelem majd. Nálam azóta is ilyen, ha digin vagyok akkor a PH főoldalát megakasztja az egyik banner. Kb valahol 1-2 perc között tart így a főoldal betöltése, illetve ezt követően ugyanennyi a bejelentkezés. Ezt nincs türelmem kivárni, így a PH-n átváltok mobilnetre, de ez hosszú távon nyilván nem megoldás.

(#94160) makoj30 válasza lugosi (#94159) üzenetére


makoj30
aktív tag

Blokkold a reklámokat az ublock Origin Chrome bővitménnyel...

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#94161) Mr Bond 007 válasza lugosi (#94159) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nekem azóta nem jelentkezett.

(#94162) Sped


Sped
aktív tag

Digi értesítése szerint lassan hozzám is elérnek optikát kötni és ehhez kapcsolódóan két kérdésem van.

1. Látom hogy hoznak saját eszközt, gondolom ez is olyasmi mint ami anyuéknál van a UPC-s doboz: ebbe érkezik a kábel és ez ad wifit. Ha jól vettem ki a hozzászólásokból, akkor ezt a modemet bridge módba lehet helyeztetni a szerelők által és akkor a rákötött saját router fog tovább dolgozni. Ennek van valami értelme? Nekem nem kell semmi extra funkció, csak tolni akarom ezerrel a torrentet és a streameket. Anyuéknál is jól végzi a dolgát a gyári cucc.

2. Van kábel TV is, annak a kábeleit cserélik vagy ahhoz nem nyúlnak? Mert szépen el vannak rejtve kábelcsatornába és szegőléc mögé, nem szívesen bontanám ki az egészet hogy utána építsem vissza.

Köszi! :R

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#94163) lugosi válasza makoj30 (#94160) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

iPhone-t használok és safarit, de azért köszi. (Meg nem is nagyon akarom a PH-n a reklámblokkolót.)

(#94164) Sped válasza Dragon3000 (#94087) üzenetére


Sped
aktív tag

A DIGI által adott eszköz csak 100/100-as wifit tud "üzemeltetni" ? :U

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#94165) Dragon3000 válasza Sped (#94164) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha figyelmesen elolvasod saját routert használok és a telefon wifi képessége a korlátozó tényező. A digis eszközök, ha jól tudom max 150Mbps link sebességre képesek, hogy abból valójában mennyit lehet kihasználni, az már más kérdés, itt a topikban eddig 50-70Mbps-et írtak.

(#94166) mpo válasza Sped (#94162) üzenetére


mpo
veterán

1. Neked egy RT-AC65P kell, amit kedvedre beállítasz (portnyitás, stb.)
2. A kapott ONT-ből jön ki a tévé részére a kábel, ha a meglévővel összekötöd, minden maradhat.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#94167) Multibit válasza lugosi (#94163) üzenetére


Multibit
veterán

Kipróbáltam én is a felesègem iPhoneján a PH használatot. Gyorsan tudtam kezelni mindent a Safari-ban, nem tapasztaltam azt, amit Te. Telefon, vagy router beállítási gondod lehet.

(#94168) Sped válasza mpo (#94166) üzenetére


Sped
aktív tag

Köszi, hát ez elég drága cucc :) Most egy Tenda routerem van, eddig jól tette a dolgát ez is. Egyébként a Digi saját eszköze akkor azért kevés, mert ahogy #94165Dragon3000 is írja, csak max. 150 Mbps-re képes a wifi része? Ez elég fura, adnak egy félkarú óriást. Én minden eszközzel wifin keresztül kapcsolódok.

Annak viszont örülök, ha a meglévő kábelt hozzá lehet kötni az ONT-hez. Ott amúgy pont nem érdekel a technológia váltás, a képet most is szépnek látom a HD csatornáknál.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#94169) mpo válasza Sped (#94168) üzenetére


mpo
veterán

Nekem nem kell semmi extra funkció, csak tolni akarom ezerrel a torrentet és a streameket.
Ezt inkább kábelen kellene.
Ezért javasoltam azt a routert.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#94170) Dragon3000 válasza Sped (#94168) üzenetére


Dragon3000
veterán

A digi csak egy végpontot biztosít szerződés szerint, az, hogy a szolgáltatói eszközön több port és még esetleg wifi is van az már ráadás. Ha pl a wifi rossz, az ilyen hibabejelentéssel nem is foglalkoznak. Mivel torrentezni akarsz ezerrel, ezért mindenképp érdemes valami normális routert venni, ha az ac65p drága neked, akkor ott van még a tplink c5v4.

(#94171) Sped válasza mpo (#94169) üzenetére


Sped
aktív tag

Nem szívesen kábeleznék el az asztalig, ahol bejön a lakásba a kábel, ott van a router jelenleg és dobja szét a netet. Ez a TPLink cucc viszont már baráti, ha ez képes legalább 5-600-as sebességet produkálni wifin, lehet értelme beszerezni (tudom a kliensek is számítanak, a céges laptop és a hamarosan érkező új TV-nél van ennek csak igazából jelentősége, a régi eszközeim ugysem képesek 100 fölötti sebességet kezelni). Kösz a segítséget neked is és a többieknek is.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#94172) woodworm válasza Sped (#94171) üzenetére


woodworm
veterán

Nem azt mondom, hogy kiugró teljesítményként nem lehet mérni ennyit, de a mindennapokban, torrentezés mellett és több eszközzel csatlakozva, biztos nem lesz ennyi.

(#94173) lugosi válasza Multibit (#94167) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi a tapasztalatot. Másnál is előfordult így inkább szolgáltatói hibára gyanakszok, a telefonon nem változott semmi egyik percről a másikra és a szolgáltató által adott zte routert használom amin nem változtattam meg semmilyen beállítást. De nem zárom ki azért azt amit írsz, egy telefon-újraindítást azért megcsinálok majd.

(#94174) adika4444 válasza lugosi (#94173) üzenetére


adika4444
addikt

És #94167Multibit
Van IPv6-otok? Esetleg arra tudok gondolni, hogy a PH által meghívott valamely külső URL v6-on nehezen / nem reagál. Nekem van IPv6, de PiHole is, így élek a gyanúval, hogy ha köhög is valami, azt biztos 0.0.0.0-ra oldja fel.

üdv, adika4444

(#94175) Flitter válasza adika4444 (#94174) üzenetére


Flitter
tag

Szia! ha publikus IPV6 kell

The Google Public DNS IPv6 addresses are as follows:
2001:4860:4860::8888
2001:4860:4860::8844

írd be a kártyába és kész :R

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#94176) istvankeresz válasza lugosi (#94173) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Mobil és az asztali nézetben is megakad? 6S-d van még? Mintha abban a topikban is láttalak volna.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#94177) akos_ur


akos_ur
aktív tag

Sziasztok, most mentek el a szerelők, megvolt az FTTH átállás, viszont a net gyanúsan 100-as, miközben minden eszköz és kábel gigás.

Bridge módban az ONT, megcsináltam router nélkül is a kapcsolatot a gépen, és úgy is 100-as.

Létezik, hogy kell egy kis idő még, amíg "begyorsul"? valakinek valami ötlet esetleg? köszi

(#94178) szaboi6512 válasza akos_ur (#94177) üzenetére


szaboi6512
őstag

Holnap már jó lesz...

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#94179) akos_ur válasza szaboi6512 (#94178) üzenetére


akos_ur
aktív tag

köszi, közben visszaolvastam és látom másnál is így volt (lehet előbb kellett volna olvasnom és utána kommentelni :D )

thx :)

(#94180) lugosi válasza istvankeresz (#94176) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez most egy Xr és egy laptop ami ezt a jelenséget csinálja. A 6s pluson eddig nem jutott eszembe ellenőrizni de most megnéztem és azzal is sajnos.

(#94181) Multibit válasza adika4444 (#94174) üzenetére


Multibit
veterán

Le van tiltva a routeremben az IPv6.

(#94182) Multibit válasza lugosi (#94173) üzenetére


Multibit
veterán

Még annyit, hogy nem szolgáltatói DNS-t használok.

(#94183) adika4444 válasza Flitter (#94175) üzenetére


adika4444
addikt

Tudom, ismerem. De azért köszi! :)

üdv, adika4444

(#94184) lugosi válasza Multibit (#94182) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az egy jó ötlet lenne, csak a szolgáltató routerének a felületén nem találom ennek az állítási lehetőségét.

(#94185) holex91


holex91
csendes tag

Sziasztok! Olvastam itt valahol, hogy a Digi bizonyos időnként megszakítja a PPPoE kapcsolatot. Ez hány napot jelent konkrétan?

(#94186) Gyurka6 válasza holex91 (#94185) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali! 7-et.

Gyurka

(#94187) holex91


holex91
csendes tag

Köszönöm!

(#94188) Dragon3000 válasza holex91 (#94185) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem csak a digi, minden szolgáltatónál van egy idő miután bontja a kapcsolatot.

(#94189) lugosi válasza lugosi (#94184) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egy idő után el is ment a net, kikapcsoltam az ontot egy kis időre és újra bekapcsoltam, úgy tűnik megoldotta a problémát.

(#94190) Bajzath


Bajzath
csendes tag

Sziasztok ! Olvastam hogy a digi HG6544C -nél nincs csak 2 4 GHz -es támogatás.Ez visszafogja routert is , hiába képes többre?

(#94191) mpo válasza Bajzath (#94190) üzenetére


mpo
veterán

Ha bridge módba kérted, csak egy bejövő kábeled lesz az internethez, a többi a saját routered dolga.
Olyan, mintha FTTB lenne, ami egy UTP kábel.

Ha érted, akkor már elavult.

(#94192) Intruder2k5 válasza Bajzath (#94190) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia, nem fogja vissza.

(#94193) Bajzath


Bajzath
csendes tag

Huhh , megnyugodtam , köszönöm :R
Amennyiben lecserélném a mostani Asus RT N18U routeremet egy ASUS RT-AC1200G+ re az érezhető javulást eredményezne?

(#94194) TeeJay válasza Bajzath (#94193) üzenetére


TeeJay
félisten

AC65P-re cseréld az ajánlott!
AC1200G+ felejtős

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#94195) vaakuum válasza Gyurka6 (#94186) üzenetére


vaakuum
addikt

Ez akkor is így van, ha esetleg időközben az ONT áramtalanításra került? Vagy akkor újra kezdik a mérést? :U

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#94196) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nálam egyelőre, így fél nap után úgy tűnik, hogy az ONT kikapcsolás-bekapcsolás újraindítás megoldott nagyon sok hálózati problémámat (sima menüs restart nem). A szolgáltató általi beszerelés óta nem volt áramtalanítva, tegnap tettem egy próbát, úgy tűnik a net stabil, és a sebesség is jó. Remélem így is marad, mert hónapok óta gond volt vele.

(#94197) MadMancs válasza vaakuum (#94195) üzenetére


MadMancs
veterán

A maximum session 168 óra. Ha te közben újraindítod, vagy egyéb ok miatt megszakad, elölről kezdődik.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#94198) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Milyen routert vennétek most ONT mellé? Xiaomi 3G-m van, nagyon jó eszköz, de az új házban már túl sok a helyiség és a fal, 200 Mbps-nál nem jut el több a távolabbi helyiségbe. Gondolom az AX ezt megoldaná, de arra nincs felkészítve minden eszköz, csak AC-re. Ha lehet, repeatert nem használnék, valamennyivel biztos rontaná a válaszidőt.

[ Szerkesztve ]

(#94199) szaboi6512 válasza Brandynew (#94198) üzenetére


szaboi6512
őstag

Asus AX 56U-58U esetleg 82U eszközökben gondolkodnék.(Magánvélemény)
Ac routereknél mér nem hiszem hogy lenne jelentős előre lépés.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#94200) 4Grider válasza Brandynew (#94198) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én AP-(k)ben gondolkodnék, ameddig természetesen kábelen vinném el a mostani routeredtől a jelet. Ha nincs kábelezésre lehetőség, akkor pedig wifis powerline adapterrel oldanám meg (nálam bevált).

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.