Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93751) Sumi válasza Bubaaa (#93749) üzenetére


Sumi
aktív tag

Nálam is jó a 21-ben.. (szakadás sem volt mostanában)

[ Szerkesztve ]

(#93752) bigdigit válasza Sumi (#93751) üzenetére


bigdigit
addikt

Hopsz telefon sem működik. Foglaltat jelez. Kábel tv viszont megy.

(#93753) 4Grider válasza bigdigit (#93752) üzenetére


4Grider
nagyúr

Modem már újra lett indítva?

(#93754) mpo válasza bigdigit (#93752) üzenetére


mpo
veterán

Amíg FTTB volt és a három szolgáltatásból valamelyik kiesett, 10 perc után szoktam hívni a 1272--t, mivel nem mindenki jelenti be, csak tátja a száját.
Ha a telefon nem működött, mobilról hívtam ( 40 Ft/perc volt a Telekom jóvoltából, mert ezt nem vonta le a lebeszélhető időből), aztán áttértem a városi számra, így nincs plusz költségem.
Fél napnál nagyobb kiesés nem volt, de olyankor nagyobb területet érintett.
Amióta FTTH van, ilyen nem történt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#93755) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok.
Na itt van szerelő ugye FTTH net bővítés történik TV+TEL. Megkérdeztem mit bűvészkedik lépcsőházi dobozban. Nem hazudott a januári. Valóban TV szűrő van bent azt veszi ki. Ráadásul fordítva is kötelező nekik. Ahol csak TV van ott olyan szűrőt tesznek be ami csak azt engedi át.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#93756) mpo válasza MadMancs (#93755) üzenetére


mpo
veterán

Akkor a sok Lopkovicz megszívja. :DD :C

Ha érted, akkor már elavult.

(#93757) Dragon3000 válasza MadMancs (#93755) üzenetére


Dragon3000
veterán

Fordítva mi értelme? Ha nincs szerződés netre úgysem lehet csatlakozni, mert egy felhasználó név és jelszó párossal egy időben csak egy helyen lehet belépni.

(#93758) bigdigit válasza 4Grider (#93753) üzenetére


bigdigit
addikt

Minden többször is.
ÜF már mondja a szolgáltatás kiesést csepelen is.

(#93759) MadMancs válasza mpo (#93756) üzenetére


MadMancs
veterán

Egy kicsit meg. :)

Dragon3000, nem tudom. Lehet csak szimplán védik magukat.

Más. Rátértünk hogy mostanában mennyi gond van országosan a nettel. Kiderült országosan gerincet, körzetekben gerincet cserélnek, és párhuzamosítanak kapacitás bővítés miatt. Ez utóbbi nem tudom kit jelent. Ezért a lehalások akadozások.
Kitérünk kicsit 4IG re is, mondta szerencsére nekik még a kutya nem szólt, és addig a jó, 4 hónappal előtte jelezni kell feléjük ha munkáltatót váltanak fejük felett.
Egyébként hálózattachnikus volt, nem mezei betanított munkás, központban dolgozik, csak most mind a két területis mezei szerelő beteg ezért jött ő.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#93760) Angel2014


Angel2014
addikt

XXI. Ker nincs net Kossuth L utca!!! Kiírom mert látom meg másnál meg van a kerületben.Csak a facebook jön be!

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#93761) MadMancs válasza MadMancs (#93759) üzenetére


MadMancs
veterán

Megtáltosodott net is :DD 700 felett sose volt még. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#93762) mpo válasza MadMancs (#93761) üzenetére


mpo
veterán

Mérj parancssorból az Antenna Hungáriára és többnyire elégedett leszel.

Ha érted, akkor már elavult.

(#93763) 4Grider válasza Angel2014 (#93760) üzenetére


4Grider
nagyúr

A facebooknak szerinted nem kell net?

(#93764) Angel2014 válasza 4Grider (#93763) üzenetére


Angel2014
addikt

Hogyne kéne de akkor is csak az működött. Mivel az a kezdőoldalam a startlappal egyrészt látom, másrészt van vagy 50 könyvjelzőm végig próbáltam mi megy és a zedgét is hozta ez egy csengőhangletöltő oldal.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#93765) MadMancs válasza mpo (#93762) üzenetére


MadMancs
veterán

Onnan szoktam. 🙂 Ha megnêzed a képet, ez is ott készült.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#93766) 4Grider válasza Angel2014 (#93764) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor van neted. DNS kiszolgálóknak esetleg beállíthatnál mást is, mint a szolgáltatóit. Pl. 8.8.8.8, vagy 1.1.1.1 vagy 9.9.9.9.

(#93767) mpo válasza MadMancs (#93765) üzenetére


mpo
veterán

Erre gondoltam.

Ha érted, akkor már elavult.

(#93768) Dragon3000 válasza mpo (#93767) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha a mérés végén lévő linket megnyitod és onnan kimented a kép linkjét, akkor kapod azt, amit MadMancs is megosztott. A kép alján írja is, hogy speedtest cli.

[ Szerkesztve ]

(#93769) Multibit válasza mpo (#93767) üzenetére


Multibit
veterán

Ő is ;)
Ott van a link

(#93770) MadMancs válasza mpo (#93767) üzenetére


MadMancs
veterán

Én is. :)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#93771) mpo válasza MadMancs (#93770) üzenetére


mpo
veterán

Madmancs, Dragon3000, Multibit.
Köszönöm a felvilágosítást.
Már csak azt nem értem, mi ennek az előnye, ha ugyanazt az értéket látom a parancssorban is?

Ha érted, akkor már elavult.

(#93772) iMaverick válasza mpo (#93771) üzenetére


iMaverick
addikt

Semmi. Nem néz ki olyan "puritánul". :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#93773) MadMancs válasza mpo (#93771) üzenetére


MadMancs
veterán

Igazából semmi, csak kényelmesebb a linket parancssorból kimásolni, mint képernyő képet csinálni 😁

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#93774) mpo válasza MadMancs (#93773) üzenetére


mpo
veterán

Már legalább én is tudom a módszert.
Nem is puritán volt, hanem retro. :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#93775) Intruder2k5 válasza mpo (#93774) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem lehet meghamisitani., fotosoppolni.

[ Szerkesztve ]

(#93776) makoj30


makoj30
aktív tag

Sziasztok.

Másnál sincs internet a XV. Kerületben? (Huawei Router ledjei szerint van net,de a felületére nem tudok belépni,a xiaomi routeren meg az internet pötty nem világit,viszont annak felületére be tudok lépni de no internet)

A routerek ujrainditva voltak :)

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#93777) Calogero válasza makoj30 (#93776) üzenetére


Calogero
addikt

Ha Huawei Router bridge módba van akkor annak nem elérhető a felülete, az nem hiba.

(#93778) makoj30 válasza Calogero (#93777) üzenetére


makoj30
aktív tag

Nincs Bridge módban a Huawei.

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#93779) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

üdv

volt valakinek ilyen? január közepén hívott a digi, hogy akkor átalakítják FTTH-ra a netet és hogy közeljövőben hív a szerelő, de max 30 napon belül megtörténik.
Itt olvasottak alapján kitaláltuk hol legyen majd az ONT, csináltam neki külön konnektort oda, és vártam. És csak vártam és vártam.

Letelt a 30 nap, telefon 1272 műszaki/számlázási menüpont, nem tudom, mondja beírja, továbbítja. Letelik 60 nap, ismét eljátszuk ezt. Múlt héten közel a 90 naphoz panaszként jelentettem be. Jaj bocsánat, közvetlen továbbítja a szerelőkhöz, még aznap felhívnak.
Azóta sincs fejlemény.
Közben ismerőst 2 utcával arrébb 1 hónappal később hívták, és már 1 hónapja megtörtént a dolog.

Mit lehet tenni?

szerk: most felhívtam ismét a 1272-t, annyit mondott az ember, hogy a múlt heti hívásom után a szerelők üzenete van oda beírva 1 mondatban: "jelenleg nincs időpontunk, majd keresni fogjuk az ügyfelet."

ami azért érdekes, mert a digis autók járják a környéket és mint írtam, a nálam később értesített ismerősöknél már régen megtörtént az átalakítás.

[ Szerkesztve ]

(#93780) makoj30


makoj30
aktív tag

Közben megjavult a dolog hálaistennek :)

Melyik a jobb ha az ONT Router módban van,vagy ha Bridge módban? (Mellette van egy Xiaomi AX1800-as csoda melyben ha a DNS címet átírom akkor ugyanúgy a DIGI sajátját használja illetve az IPV6 se megy hiába kapcsolom be)

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#93781) Geth válasza kasza blanka (#93779) üzenetére


Geth
addikt

Én pl. használom tovább ami van.

(#93782) lime.pro


lime.pro
csendes tag

Sziasztok!

Voltak kint egy pár napja a Digisek bekötni az új gigabites FTTH-t, amihez kaptam egy ZTE ZXHN F618-at. Asztali gépen jó sebességeket mérek, de telefonról a Wi-Fi elég karcsú, szóval ezzel kapcsolatban szeretnék informálódni. Nos, elég lassúnak találom a letöltést 20-30 Mbps) Wi-Fi-n, viszont a feltöltés sokkal jobb (50-70 Mbps). Ezt úgy mértem, hogy a QoS-t kikapcsoltam, ha be van kapcsolva, akkor még lassabb. Szóval ez ennyit tud vagy nálam van valami baj? Mert ha ez ennyit tud, akkor menni fog majd bridge módba az egész, és veszek egy értelmesebb routert.

(#93783) TeeJay válasza lime.pro (#93782) üzenetére


TeeJay
félisten

Vegyél saját routert.
Asus AC65P egy tipp :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#93784) kasza blanka válasza Geth (#93781) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

de te is 3 hónapja vársz?
nálad is előfordult, hogy a környéken élő ismerősöknél már rég megtörtént a dolog még akkor is, ha később kaptak róla értesítést?

minek hívnak fel akkor januárban, hogy max 30 nap?

(#93785) iMaverick válasza lime.pro (#93782) üzenetére


iMaverick
addikt

A Digi-től kapott ONT soha nem a wifi képességéről volt híres... Ha nem elegendő Neked, amit nyújt, akkor bridge mód+saját router, vagy marad az ONT router-nek és egy access point.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#93786) Geth válasza kasza blanka (#93784) üzenetére


Geth
addikt

Nálam ez az a kategória, hogy jójó, értesített, de majd akkor hiszem el, ha már ONT van a lakásban.
Nézd a másik oldalról: szóltak, felkészültél, Te már jó vagy.
Szerencsére(?) ennél komolyabb kérdések foglalkoztatnak :)

(#93787) elite.cs11


elite.cs11
senior tag

Kerepesen elszallt a net, masnal valami hasonlo?

(#93788) makoj30 válasza iMaverick (#93785) üzenetére


makoj30
aktív tag

Nálam most ONT (Router) (Most betudok lépni a Huawei felületére)+Xiaomi AX1800 van szintén Router módban. Rakjam át az ONT-ot Bridge módban? Megoldást jelentene a problémámra amit itt találtok? (#93780)

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#93789) 4Grider válasza makoj30 (#93788) üzenetére


4Grider
nagyúr

Eleve nem világos, hogy ha van egy ilyen routered, akkor miért nem azt használod routolásra, miért a digi fos eszközét?
A hozzászólásodban meg nem találtam problémát. Ha az a gondod, hogy ha a digi eszközétől kapsz ip címet (mert az biztosítja a LAN-odat), akkor logikusan tőle kapja a kliensed a dns beállítását is, na ez nem gond, hanem pont így kell működnie...

(#93790) iMaverick válasza makoj30 (#93788) üzenetére


iMaverick
addikt

Most akkor kettős route-olásod van? Az nem javallott. :N Valamelyik verzió legyen. (bridge+router / router+access point)

Most akkor a Digi-s ONT adja DHCP-vel az IP-ket a gépeknek? Mert akkor simán lehet, hogy ez lesz a problémád.

#93789 4Grider: :K Szerintem is.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#93791) elite.cs11 válasza iMaverick (#93790) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Hozzánemértőként kérdeznék. Az router (ont) + access point se javallott gondolom, mert abban ugyanúgy benne van az ont routing képességének a gyengesége, ugye?

tehát ha van egy patika router akkor az ont-ot mindenképpen bridgbe ajánlott állíttatni

(#93792) makoj30 válasza iMaverick (#93790) üzenetére


makoj30
aktív tag

Adott az ONT melynek az első LAN1 portja tudja a gigabitet,ebbe van beledugva a Xiaomi router. A két eszköz Router módba megy. A problémám az ha én átírom a Xiaomi-ban a DNS címet mondjuk 8.8.8.8 és 8.8.4.4-re akkor az csak a Xiaomi beállitó oldalán írja át,mert az ipconfig /all parancsra teljesen más DNS címet mutat. Másik bajom hogy at ONT elvileg IPV6 címet is ad,de a Xiaomiba hiába kapcsolom be a tesztek a neten azt mondják nem IPV6-ba vagyok. Ez a két problémám megoldódik ha az ONT Bridge módba rakom?

Szerk: Nagyon ritkán elszokott menni a netem pár pillanatra,ez is megfog oldódni?

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#93793) adika4444 válasza makoj30 (#93792) üzenetére


adika4444
addikt

Az IPv6-nál nincsen NAT, ezért nem működik (nem kapsz prefixet a saját routerre, csak egy címet).

DNS címből tudni kéne mit mutat a géped. Ha az a DNS, mint az átjáró a gépeden, azaz a router, akkor annak a DNS forwarderét használja, azaz a kérést adja a routernek, és az küldi a megadott DNS szervernek.

A pillanatnyi kimaradásnak millió oka lehet. Javaslom, kérd át, írd be a routerbe a PPPoE (végpont) adatokat, és ha nem jó, akkor tovább lehet menni.

üdv, adika4444

(#93794) makoj30 válasza adika4444 (#93793) üzenetére


makoj30
aktív tag

Köszönöm. Intézkedek és ha valami probléma van akkor fogok jelentkezni még. :R

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#93795) iMaverick válasza elite.cs11 (#93791) üzenetére


iMaverick
addikt

Ha van egy "normális" router-ed, akkor ajánlott a bridge+router.

Az ONT-nek nem a route-olása "gyenge", hanem a wifi-je és a "tudat", hogy a Digi távolról bele tud nyúlni a lakásodban lévő és a hálózat központját jelentő router-be.

Nekem nincsen ezzel bajom, az ONT a router is. Viszont mivel elég nagy alapterületű a ház (3 lakás), ezért be kellett üzemelnem 2 további router-t access point-ként. (Így mindegyik lakásnak saját wifi-je van.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#93796) Necc válasza elite.cs11 (#93791) üzenetére


Necc
addikt

Konzumer routerekben is ugyanúgy benne van a gyenge routing képesség, csak azért tudnak sávszélességet kipréselni egyes modellek mert van bennük egy hardveres NAT egység, amivel korlátozottan kisajtolható a gigabit.

Szolgáltatói ONT mint router + mögé rakott AP mint user eszköz azért nem ajánlott mert nagyon sokan nem tudják megfelelően beállítani, vagy hibásan állítják be (pl. WAN portba dugják, DHCP kliensként, és máris ott a teljesen felesleges dual-NAT; vagy routerként van beállítva de csak LAN portba megy kábel és összeakad a DHCP; vagy nem dugnak bele UTP-t csak tápot adnak neki, lerakják a wifi vételi pont sarkára, és beállítják mint wifi 'erősítő') és utána jön a sírás-rívás hogy nemmegy meg akad a net, ha meg kimegy szerelő, nem fog tudni mit kezdeni a júzer eszközével, csak dugja be a laptopot és kiszámláz ha minden rendben.

Sokkal tisztább, ha a szolgáltatói ONT bridge-be van, és az előfizetői oldalon van beállítva a PPPoE csatlakozás, és esetleg emögé rakva még pár AP (sőt kifejezett mesh kitek is vásárolhatóak hozzá nem értőknek), és ha valami oknál fogva szerelő megy ki lakáshoz, általában annyit meg tudnak csinálni, hogy egy routerbe beállítják a PPPoE kapcsolatot.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#93797) Dewo


Dewo
aktív tag

Üdv.
Tegnap írtam hogy váltás volt 500 ról 1000 re.
a mérések ma sem mutattak javulást így hát megcsináltam a Router resetet. De most meg nem akar be indulni. Kitöltök mindent úgy ahogy illik és nem jó!

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#93798) makoj30 válasza Necc (#93796) üzenetére


makoj30
aktív tag

Nekem az ONT LAN1 és Xiaomi WAN portba van bedugva a kábel,így van net+3 vezetékes eszköz. Ha átrakom majd Bridge módba az ONT eszközt akkor menni fog a net továbbra is? PPOE tudom mert ezelőtt 100-as netem volt,oda kellett a név meg jelszó

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#93799) 4Grider válasza makoj30 (#93798) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor csak ebben a felállásban lesz neted.

(#93800) makoj30 válasza 4Grider (#93799) üzenetére


makoj30
aktív tag

Akkor ne is rakjam át?

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.