Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) Flashget válasza HUNited (#48398) üzenetére


Flashget
félisten

ezek szerint a hálózat eredetileg is fel volt rá készülve, csak valamiért a régi eszközöket tették ki.
egyik okos hozzá nem értő főnök ötlete alapján...

poli27 tavaly már megírta, hogy azok az elcseszett EPON-is ONT-k ki lesznek cserélve GPON-ra.
Végre elkezdték ezek szerint.

Realme GT Master Edition

(#48402) HUNited válasza Flashget (#48401) üzenetére


HUNited
senior tag

Tudom hogy megírta, azóta várok rá :)

Mindenesetre ezek szerint csak új bekötésnél / cserénél adják egyenlőre...

(#48403) dchard válasza wwenigma (#48377) üzenetére


dchard
veterán

"Pedig egyszerű, nézd meg magad"

Megnéztem. Mint írtam. :) Normális oprendszer alatt nincs ilyen gond az i3-nál sokkal vacakabb procival sem.

"a routerek pedig nem szoftveresen csinálják"

A PPPoE-t bizony szoftver csinálja, csak a NAT-ot gyorsítja "hardver" (azt is hogy...). Ha jobban belegondolsz: egyáltalán a PPPoE ki/becsomagolásnak mégis melyik részét lehetne egyáltalán hardverrel gyorsítani? Ehhez az kéne, hogy a fenti folyamat számítás igényes legyen, de nem az. De berakom neked a PPPoE protokol fejlécét:

Látsz ebben bármit, ami számítás igényes?

"Egyetlen megoldás egy krva drága halokartya"

A megoldás egy normális operációs rendszer :) Persze lehet venni drága hálókártyát is, ízlés dolga.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#48404) adika4444 válasza dchard (#48403) üzenetére


adika4444
addikt

Windows-ra nincs valami külsős megoldás ami megkerüli ezt a problémát? Engem nem érint mert router mögül vagyok 100%-ban, de érdekességképp jó lenne tudni...

üdv, adika4444

(#48405) csucsreg


csucsreg
tag

A Huawei ONT-t (ami bridge módban van) érdemes néha restartolni? A routert hetente 1 alkalommal szoktam.

(#48406) adika4444 válasza csucsreg (#48405) üzenetére


adika4444
addikt

Szerintem fölösleges, de ártani nem ártasz azzal se ha újraindítod. Nekem a router és mögötte az F668 is hetven nap körül megy és nem érzek problémát. 200 Mbps rendesen megvan, új ip-t meg automatán adnak 168 óránként...

üdv, adika4444

(#48407) csucsreg válasza adika4444 (#48406) üzenetére


csucsreg
tag

Köszi. Az 1000es csomagom sebessége 700-900 között ingadozik, gondoltam hátha van valami hatása rá.

[ Szerkesztve ]

(#48408) wwenigma válasza dchard (#48403) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az emberek nagy többsége számára a normális oprendszer a Windows (nekem is, millió plusz egy dolog nem megy Linux alatt), innentől kezdve teljesen mindegy hogy Linux alatt kernel mode driverrel es különböző szoftveres hackekkel mennyire jól megy...

Tehát maradjunk annyiban hogy kell az erős proci, az oka ennek pedig mellékes mert nem tudsz tenni ellene. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#48409) hobizoli válasza hobizoli (#48360) üzenetére


hobizoli
nagyúr

kontakt hibas csati rulz, #6-s er off
a jomunkasember pikk-pakk megmuvelte egy uj dugoval :C :R

több drón kell ;P

(#48410) dchard válasza adika4444 (#48404) üzenetére


dchard
veterán

Amennyire tudom nincs. Engem sem érint, de próbaképpen csináltam egy pppoe szervert csak hogy kipróbáljam, és kiderült, hogy nem általában a pppoe, hanem a windows pppoe kliense az ami szar. Csak 7-tel próbáltam, lehet hogy a 10-ben már kijavították. Linux alatt mindenesetre gigabites sebesség és pppoe mellett 25%-nyi terhelés volt egy celeron D-n, annak a jó része is I/O volt (érthető okokból).

Én nem akarok ebből hitéleti vitát csinálni, tőlem mindenki azt használ amit akar, csak gondoltam rávilágítok, hogy nem a gép teljesítménye, hanem valami más a probléma. :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#48411) HopeckoR


HopeckoR
aktív tag

Sziasztok!
A mostani Inviteles hűségidőm lassan lejár.
Tudtommal Gödöllő területét a nyáron kábelezték be.
Erről szeretnék érdeklődni. Gödöllőn és környékén kinek milyen tapasztalata van a DIGI-ről? Megéri rá váltani? Mennyi gond van vele? stb...

(#48412) gazsiazasz válasza dchard (#48403) üzenetére


gazsiazasz
csendes tag

A kicsomagolás számításigényes, ez a PPP sajátossága. Egyébként a BCM chipes routerem nem CPU-ból csinálja ezt, mert nincs jelentős processzorhasználat nagy sebességű letöltés közben sem. Valószínűleg a Broadcom Hardware Flow Accelerator nem csak a hardveres NAT-ot, hanem a hardveres PPPoE-t is magában foglal.

(#48413) dchard válasza gazsiazasz (#48412) üzenetére


dchard
veterán

Vicces hogy a broadcom mennyire nem mond semmit a CTF+FA képességekről, de a fellelhető leírásokból az derül ki, hogy semmi köze PPPoE-hez, hanem csak NAT-ra jó, arra is erős kompromisszumokkal. Például a forward-olt csomagokat nem gyorsítja, így ha egy NAT mögött lévő NAS-ra torrentezel (vagy kívülről mozgatsz), a HW gyorsítás megszűnik létezni, és a proci ismét kikoppan (nincs gyorsítás). Volt aki kifejezetten állította, hogy PPPoE mellett nem ment az FA, csak a CTF. Arról nem beszélve, hogy a jelenlegi "HW gyorsítás" egy csalás abban az értelemben, hogy megtöri linux iptables/nettables kompatibilitást, bizonyítottan kihagy/átugrik jónéhány táblát a forward chain-ben, nem megy vele a QoS, port forward stb.

Tehát szó nincs arról, hogy a HW gyorsítás mellett pontosan azt a funkció készletet kapjuk, mint vele csak gyorsabban. Persze aki csak annyit szeretne látni, hogy speedtest-en kikoppan a mutató, annak ez elég. :)

Inkább az általános számítási teljesítményt kéne növelni a routereknél, nem ezeket a zárt forrású, semmivel nem kompatibilis és a hálózati stack-et megtörő "HW gyorsítós" hülyeségekkel.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#48414) laktop


laktop
tag

Sziasztok!
Digi1000-es neten TP-Link WDR4300 router az elsődleges routerem. NAT beállítva. A sebesség ugyan lehetne jobb 480-nál, de legalább megy.
Többek közt a wifi és a kábeles LAN kiterjesztése miatt beszerzésre került egy Asus RT-AC1200G+ második router is. A TP-Link LAN portjából kábelen leállok az Asus WAN portjába. Az Asus AP-ként van beállítva, de a letöltési sebesség alig a 2/3-a a TP-Linken mért sebességnek. Feltöltési sebességet hozza az Asus-on keresztül is.
Mit rontok el?

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#48415) E300TD válasza HopeckoR (#48411) üzenetére


E300TD
tag

EPON-t fejlesztettek, filléres kínai eszközökkel. A sebességgel alapvetően nincs gond, az 500/200-as csomag szinte mindíg hozza lefelé a 300 körüli sebességet, feltöltés stabilan 200.Mondjuk nálunk én vagyok "egyedül" digis az utcában.
DE,
- az ONT-t hetente legalább 4x újra kell indítani, mert lefagy
- nem lehet bridge módba tenni, DDNS-t nem kezel, ezért a belső eszközök elérése csak bizonyos routerekkel lehet (dupla NAT)
- a TV gyakran "kockásodik", szintén gagyi miniNODE, bár a csere után már csak kb hetente 1x
- ügyfélszolgálat levelekre 3-4 hét után válaszol vagy akkor se, telefonra kiküldik a szerelőket, de nem tudnak semmit csinálni, csak ígérgetik, hogy átalakítják GPON-ra és akkor eljön a kánaán.

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#48416) hobizoli válasza laktop (#48414) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Juz 1db Gigabit Wifi router only :DDD

több drón kell ;P

(#48417) laktop válasza hobizoli (#48416) üzenetére


laktop
tag

???
1 db készülék nem elég. Sok a fal, a födém, nagy a távolság légvonalban is a legtávolabbi készülékig. Az Asus meg kéznél volt/lett. Korábban egy 1000 éves Linksys volt .. az 50Mbps nethez az is bőven elég volt.
Wifi és LAN kiterjesztéshez nem szeretnék eszközt venni, ha ezek kéznél vannak.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#48418) rento válasza E300TD (#48415) üzenetére


rento
őstag

Már elkezdődött az átállás, 2 hete beszéltem egy szerelővel, pont aznap kezdték. Illetve itt a fórumon is írta valaki, hogy hibát jelentett be és neki már gponos zte ont vittek modemre állítva.

[ Szerkesztve ]

(#48419) llacee válasza dchard (#48413) üzenetére


llacee
őstag

Nalam egy sophos utm fut virtualizalva egy xeon e3 1265on 2 mag es 2gb rammal 500as neten.Cpu kihasznaltsag 2-3% ram 30% es visz 10 klienst amibol ketto nas. Annyira nem fekteti meg a cput a pppoe es nat.

[ Szerkesztve ]

(#48420) viktorhu válasza laktop (#48417) üzenetére


viktorhu
veterán

mi lenne, ha switch módban használnád a második routert?

[ Szerkesztve ]

(#48421) hobizoli válasza laktop (#48417) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Wifi mihez kell? mobiltelo?

több drón kell ;P

(#48422) laktop válasza hobizoli (#48421) üzenetére


laktop
tag

Mobil, tablet és néha idegen laptop.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#48423) laktop válasza viktorhu (#48420) üzenetére


laktop
tag

Ha arra gondolsz, hogy állítsam be router módba és csak a LAN portjait használjam, akkor ez valahogy nem akar működni. Most pl így van, de hosszú percekig nem tudtam kilépni az internetre, mert állandóan azt kérte, hogy ellenőrizzem a WAN portra dugott kábelt.
Most pedig pár perce működik így. A sebesség 350Mbps, van net .. de most meg a routert nem érem el egyik IP-n sem.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#48424) dchard válasza llacee (#48419) üzenetére


dchard
veterán

Ezt magyaráztam én is, még le is teszteltem, de egyeseknek hiába magyaráz az ember :)

Nekem az a furcsa, hogy mennyire nem erősödtek a routerekben a procik az elmúlt 3-4 évben (a csúcs kategóriát leszámítva), a fajlagos áruk viszont nem kicsit ugrott. Ez nyilván annak tudható be, hogy akik routert gyártanak, azok NAS-t is, és ha túl erős lenne a router, akkor kiváltaná a belépő szintű NAS-t.

De ez már erősen off topic.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#48425) hobizoli válasza laktop (#48422) üzenetére


hobizoli
nagyúr

rakj nagyobb antenna(ka)t a Wifi routerre
ha ugysem stabil, akkor egy repeater-t vhova felutra

ha egy epuletrol van szo, akkor oda is elvinnem a kabelt es ott is lenne egy AP Wifi-zni ahol most csira a jel

sosem ertem ezeket a Wifi-n majd athidalok barmit megoldasokat
a Wifi az egy adott helysegben vagy a szomszed helysegben mukodik, utana mar kezd nyuglodni

csinaltam en is otthon, aztan vegul inkabb behuztam Cat5E kabelt es Gigabit
a mobiloknak meg maradt a Wifi
de a notim is kabelen van bekotve a dokkoloba
annal stabilabb, gyorsabb Wifi ugysincs

több drón kell ;P

(#48426) laktop válasza hobizoli (#48425) üzenetére


laktop
tag

Nálam is kábel köti össze a két routert. Most a régi 802.11g-és router helyére tettem az Asus routert, csak a bajok onnan kezdődtek, hogy mögötte mérve elég kicsi volt a sebesség. De meglett a megoldás.
Pár nappal korábbi kérdésemre, hogy "miért csak 480-500Mbps között van a Digi1000-es net sebessége, amikor 800Mbps körül kellene legalább lennie" kérdésre valaki az a választ adta, hogy ez a mért sebesség függ a számítógép vasától is. Többen ezt vitatták, de úgy látszik, hogy mégis igaza van. Ugyanis nálam 480-500Mbps mellett a proci terheltsége felszökik 90-95%-ra. az Asus router mögötti gépeknél (azok régebbi gépek) ez a proci terheltség már 280-330Mbps-nél jelentkezik.
Még így is megérte váltani, mert a korábbi 50Mbps netért 2szer annyit fizettünk, mint most.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#48427) Pityu89


Pityu89
senior tag

Sziasztok!

Digi 100/50 netem van. Qnap 112p nassal. Egy hétre el kell utaznom külföldre, betudom állítani a nassal a VPN kapcsolatot, hogy DigiOnlinet használni tudjam? Létezik erre valami leírás? Köszönöm a segítséget!

(#48428) poli27 válasza laktop (#48426) üzenetére


poli27
veterán

az asusba kapcsold ki a dhcp szervert, adj az előtte lévő router tartományából neki ipcímet, azon fogod elérni. éd ne a wanba hanem a lanba dugd a bejövő kábelt... így lesz ap.... különben router...

[ Szerkesztve ]

(#48429) vargalex válasza dchard (#48424) üzenetére


vargalex
félisten

Szerencsére azért vannak kivételek. Itt egy Samba teszt is.

Alex

(#48430) Egon


Egon
nagyúr

Valaki erre? Azaz mivel jár a bridge mód az ONT-ok esetében?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#48431) csucsreg válasza Egon (#48430) üzenetére


csucsreg
tag

Sima modemként fog üzemelni, csak a LAN1 port használható. A mögötte lévő router vagy gép tárcsáz be pppoe-n. Én is így használom.

(#48432) Egon válasza csucsreg (#48431) üzenetére


Egon
nagyúr

Tehát összességében a LAN portokat és a wifit bukja az ember? A telefon működik?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#48433) csucsreg válasza Egon (#48432) üzenetére


csucsreg
tag

Igen, meg a tv is működik (ha rendeltél)

[ Szerkesztve ]

(#48434) Egon válasza csucsreg (#48433) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx! :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#48435) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!
Miskolc-Kilián másnak is elment a net? kb fél órája nincs :F

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#48436) N2O999


N2O999
tag

Sziasztok!

Jelenleg D3 van a községben (volt aktív-1), fél füllel hallottam hogy nyáron várható ftth-ra való fejlesztés, nyilván üzleti titok stb., de azért rákérdezek itt hátha valaki meg tudná erősíteni az infót privátban!
Köszi!

(#48437) Klown válasza N2O999 (#48436) üzenetére


Klown
aktív tag

Az Aktív-1-et a Greencom vette át. Mi ez a D3?

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#48438) dchard válasza vargalex (#48429) üzenetére


dchard
veterán

Ez hogy sikerült? A saját tesztjük szerint optimalizáció után sem mentek 550-560mega fölé. Biztos, hogy NAT-on mérted a 900+ megát?

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#48439) wwenigma válasza dchard (#48438) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

16990ft edigitalban, jo kerdes. Ha igen es mas nagyobb problema nincs vele, jo aron van.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#48440) N2O999 válasza Klown (#48437) üzenetére


N2O999
tag

D3 - Docsis 3
A maradék területet kapta meg a Greencom, még régebben a DIGI vette át, itt a lista:

D3 modemes hálózatunk az alábbi településeken érhető el:

Budapest IX. Kerület
Budapest 9. kerületben elérhető modemes technológiák alapján különböző internetcsomagok érhetőek el. Kérjük itt adja meg konkrét címigényét, az elérhető csomagok megjelenítéséhez.
Csány
Hort
Pásztó (Hasznos és Mátrakeresztes városrész is)
Érd lakótelep (Érden a családi házas övezetben a normál netcsomagjaink érhetők el itt)
Tököl
Ecséd településen (csak a D5, D10, D20 csomagok érhetők el)

(#48441) cadj92 válasza Klown (#48437) üzenetére


cadj92
csendes tag

Nekem volt régebben, hogy olyan IP-t kaptam amire minden azt írta, hogy Aktív-I. Sima digi ftth-s vagyok, Bp., soha nem is volt itt más telekomon kívül (2015-ös digi érkezésig).
Nem ismerem a greencom-ot sem, de EZT találtam még annó amikor néztem, hogy miért kapok nem-digis IP-t.

(#48442) Flashget válasza Klown (#48437) üzenetére


Flashget
félisten

1 éve Bp.belső 9. kerületét volt Bakáts tv majd Aktiv-i a Digi vette át.

Realme GT Master Edition

(#48443) vargalex válasza dchard (#48438) üzenetére


vargalex
félisten

Egész biztos, hogy NAT-on mértem. Igaz, DHCP-s nettel, de egy topictárs hasonlót mért PPPoE-n is.
Sőt, maga az eszköz is képes 900 Mbps körüli letöltésre (iperf3-al mérve) úgy, hogy természetesen NAT-ol.
Az egyébként nem saját tesztjük, a wiki-t a felhasználók szerkesztik.

Én tavaly októberben vettem egyébként 14900 Ft-ért. LEDE alatt a wifi is teljesen vállalható már (legalábbis nálam).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#48444) dchard válasza vargalex (#48443) üzenetére


dchard
veterán

Ez csodás hír, az ára sem vészes, pont egy ilyen routert kerestem a 1043nd v1 leváltására. A mediatek felső közép kategóriája meglepően erős, ha tisztán SW-ből kinyomja a gigát NAT-on. Köszi az infót!

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#48445) Tin


Tin
veterán

na asszem az idei év ügyfélszolgálatos díját is kioszthatom:D

délelőtt többször elment a tévé és a net, de csak ilyen pillanatokra. aztán dél körül teljesen. F668-ra belépek, látom nincs IP osztva, PPPoE diagnosztika teljes fail. várok, majd olyan 15p múlva felhívom az ügyfélszolgálatot. ellenőrzi az adatokat, visszadiktálja a címem is, majd megkér, hogy indítsam újra a modemet. hát de mondom... na jó, felmászok a padlásra, újraindítom. továbbra sem jó. válasz: tuti a modem rossz. de mondom, hát megy a tévé, eddig már vagy 5x ment el a net és visszaállt, nem az a gond. de, tuti az.

most visszajött, felmegyek a digi oldalára, kettő, azaz 2 darab értesítés, hogy érden február 6-10 között 8-17 között kimaradások várhatóak karbantartás miatt.

nincs túl sok közlemény, nem bírt volna ránézni?

(#48446) Flashget válasza vargalex (#48443) üzenetére


Flashget
félisten

Itt van egy kemény kritika. [link] a múltban is csak ipari hulladéknak tartottam a gyári fw-vel ez most is az.
Tudom open wrt-vel kell használni...

Realme GT Master Edition

(#48447) Multibit válasza Flashget (#48446) üzenetére


Multibit
veterán

802.11n saccra 180-200 megabitet tud a 300 helyett
Ez azért sok mindent elárul a tulaj hozzáértéséről ;)

(#48448) vargalex válasza Flashget (#48446) üzenetére


vargalex
félisten

Saját tapasztalatod van a konkrét típussal? Ebben az értékelésben egymásnak ellentmondó információk is vannak, illetve leginkább a design-ra panaszkodik.
Egyébként én megnéztem a gyári firmware-t is, mindent be lehet állítani, amit egy routernél szokás, csak a mai divatnak megfelelő grafikus ábrákra kattintgatós felületű.

Alex

(#48449) Klown válasza N2O999 (#48440) üzenetére


Klown
aktív tag

D3 :DD Én ED3-nak, vagy vagy DS3-nak ismerem. Ezért volt megtévesztő, főleg a Digi topic-jában! Elméletileg az volt az ukáz, hogy az Aktív1-eseket átrakják optikára, de nem sietnek vele. Érden se történt meg, pedig tavaly kellett volna végezniük vele.

Nálunk bezzeg ezt a .... HWR-t nem voltak képesek átvenni, pedig ugyanolyan fantomcég, mint az Aktív1 volt! Tulajdonosi szerkezet szerint a Rubicom-ból lett Aktív1, a TvNetWork-ből meg HWR, LRT, Drávanet, legalábbis azokból a részekből, amit nem vett át a DIGI. :O

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#48450) dchard válasza Flashget (#48446) üzenetére


dchard
veterán

A gyári firm nem nagyon izgat, viszont az annál inkább, hogy csak a B hardver verzió jó, úgyhogy átvételnél figyelni kell. Amúgy pont ott rendeltem meg, és jót röhögtem a kritikákon :)

Annyit elárul valaki, hogy a TP-hez hasonlóan a D-Linknél is fel van-e tüntetve a HW verzió a dobozán?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.