Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48051) bl4ze válasza *miklos* (#48047) üzenetére


bl4ze
veterán

Volt Invitelem 8+ évig, VDSL - sosem volt vele semmi gond. Egyszer karbantartás miatt ment el csak a net.

.:. bl4ze .:.

(#48052) llacee válasza gabro0 (#48049) üzenetére


llacee
őstag

Szerintem a T lemondassal nagyobb lesz a bosszusagod mint a digi bekotessel.Nekem majusban jar le a digi ket eves husegem de a T meg mindig megtalal tizen ezres csekkekkel ugz hogz zacskoban gyari dobozban meg az utp kabeleket is bevittem felmondaskor es kifizettem aznapig mindent.Soha tobbet T.

(#48053) pajszer91


pajszer91
tag

Sziasztok!

Előre bocsi a noob kérdésért, DigiNet1000 előfizum van, és van egy ZTE ONT modem, aminek a Lan1 portjából megy az Internet a routerbe. A kérdésem az lenne, hogy a többi Lan2;3 port mire való?(A 4-est tudom, hogy fen van tartva a szolgáltatónak) Lan1 és Lan2-ből egyszerre nem jöhet Internet, igaz?

(#48054) bounty123 válasza pajszer91 (#48053) üzenetére


bounty123
őstag

Ha router módban van, akkor azokon a LAN portokon ugyanúgy oszt DHCP-vel címet, mint a LAN1-en.

(#48055) pajszer91 válasza bounty123 (#48054) üzenetére


pajszer91
tag

Köszönöm a választ, és router módba, csak a szolgáltató segítségével lehet tenni?

Közben rájöttem, hogy az enyém F625A ami 1Ge és 3Fe porttal rendelkezik, úgyhogy végülis mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#48056) bounty123 válasza pajszer91 (#48055) üzenetére


bounty123
őstag

A Diginél úgy tudom igen, őket kell kérni, hogy router vagy modem módba állítsák az eszközt. Konkrét tapasztalatom csak Huawei HG8247H ONT-al van, aminél tuti így működik.

(#48057) gabro0 válasza adika4444 (#48050) üzenetére


gabro0
őstag

Ez biztos? 2x is kifizettük azt az ötezret a telekomnak. Ügyfélszolgálaton mondom, hogy szeretnék expressz bekötést és ennyi?

llacee: Az szép. Úgy húznak le, ahogy jól esik nekik.

(#48058) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

500-as net. Azt hiszem eljött az ideje az asztalborogatásnak...

The Truth is out there...

(#48060) Akybron


Akybron
aktív tag

Kb. egy éve ígérgették az üvegre való fejlesztést, mikor megvették a Drávanet hálózatát (Bp. IX. Docsis). Még nem igazán látom, hogy történne valami. De egy szót sem szólhatok a több éve várakozók mellett.

73&DX HA5OJN

(#48061) llacee válasza Lackooo84 (#48058) üzenetére


llacee
őstag

Merre felé?

(#48062) Lackooo84 válasza llacee (#48061) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Tatabánya FTTB.

Egyre jobb...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#48063) csucsreg válasza Lackooo84 (#48062) üzenetére


csucsreg
tag

Nálam most jónak tűnik (20. ker FTTH)

[ Szerkesztve ]

(#48064) Akybron


Akybron
aktív tag

Valami globális dugulás lehet. Itt:
80/8-as csomag

[ Szerkesztve ]

73&DX HA5OJN

(#48065) Attila 1


Attila 1
tag

Újpesten mindig ennyi,hétvégén is egész nap FTTB 500/200 :R :R

[ Szerkesztve ]

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#48066) olle


olle
senior tag

Székesfehérvár 500/200 semmi gond. :)

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#48067) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Lenne pár kérdésem , sziasztok!
Úgy néz ki , hogy lesz digi netem.
Egyelőre a legkisebb csomag lenne , majd később váltanák nagyobbra.
Ehhez kellene router.
Láttam a digi oldalán , hogy TP link routerekre van 30% kedvezmény az Euronicsbe. Ez még aktuális? Ha igen, melyik TP Linket ajanlanatok?

(#48068) radi8tor válasza WhiteWalker (#48067) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Router topik téma összefoglalóját ajánlom átnézésre. ;)

⭐ Stella

(#48069) WhiteWalker válasza radi8tor (#48068) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köcce ;)

[ Szerkesztve ]

(#48070) bolic


bolic
őstag

http://beta.speedtest.net/result/5996017861

Digi 500, mégis az upload szar marad... :U

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#48071) worxland válasza WhiteWalker (#48067) üzenetére


worxland
addikt

A 30% kedvezmény után fog annyiba kerülni, mint máshol.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#48072) radi8tor válasza bolic (#48070) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Eléggé.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#48073) WhiteWalker válasza worxland (#48071) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Árakat nem néztem az Euronicsbe , össze sem hasonlitottam az öveket más router árakkal. De ez így nem hangzik jól.

(#48074) poli27 válasza WhiteWalker (#48073) üzenetére


poli27
veterán

ez benne az átbaszás xd....

(#48075) bolic válasza radi8tor (#48072) üzenetére


bolic
őstag

Másik gépen (intel i7 920 konfig) már nagyjából jól mutat... :F

http://beta.speedtest.net/result/5996443244

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#48076) viktorhu válasza WhiteWalker (#48073) üzenetére


viktorhu
veterán

Akik próbálták, azt mesélték, hogy a pénztárnál kiderül, hogy a digi kedvezmény a listaárból vonódik le, vagyis nem az aktuálisan kiírt árból. Szóval ha van egy router kitéve 15 ezer forintért, akkor felemelik neked az árát, levonják a kedvezményt, és odaadják 15 ezer forintért.

(#48077) bkiky01 válasza Attila 1 (#48065) üzenetére


bkiky01
senior tag

Hogy lehet ennyi a ping? Nálam még sosem volt Zalában 11-12ms alatt.. Közelebb vagy a központhoz.. :)

[ Szerkesztve ]

(#48078) csucsreg válasza bolic (#48075) üzenetére


csucsreg
tag

Én EDGE böngészővel szoktam mérni, talán az kevésbé terheli a procit és zabálja a ramot.

(#48079) WhiteWalker válasza viktorhu (#48076) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Igazi magyar megoldás.
Köszi. Így ez kimarad.

(#48080) Zoli133


Zoli133
őstag

13.kerületben,Angyalföldön elment a net, más is tapasztal hasonlót erre?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#48081) bounty123 válasza Zoli133 (#48080) üzenetére


bounty123
őstag

Igen nálam is ez lehet, mert nem érem el munkahelyről az otthoni dolgokat.

(#48082) HofiZoli válasza Zoli133 (#48080) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Sajnos igen.. tv kozben hibatlan.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#48083) Met válasza Zoli133 (#48080) üzenetére


Met
nagyúr

Az Árpád hídnál van (még) net:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48084) Zoli133 válasza HofiZoli (#48082) üzenetére


Zoli133
őstag

Nálam most van megint.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#48085) HofiZoli válasza Zoli133 (#48084) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Itt meg semmi. Honved korhaz kornyeke..

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#48086) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hali!

Céges net, van vezetékes telefonunk és faxunk is két külön számmal, 1-es budapesti körzetszámmal. A gondom az, hogy a vezetékes telefon eléggé butácska: vezeték nélküli kézibeszélő és a létrejött bejövő hívásokhoz tartozó telefonszámokat nem tárolja el... Ráadásul mostanában már döglődik az akkuja is.
Hiába jártam körbe egy éve a témát, nem tudtak olyan készüléket ajánlani, ami a hívószámkezelést számomra megfelelően tudja biztosítani.

Viszont egy akármilyen mobilkészülék messze kiszolgálná az igényeimet és ezért kérdezem, hogy megoldható-e, hogy a budapesti körzetszám egy hagyományos mobilon csörögjön ki, a bejövő, kimenő, létrejött, nem fogadott hívásokhoz tartozó hívószámokat tárolja (akár csak 10-et fajtánként) és vezeték nélküli kézibeszélőként is tudjam használni? Van-e ilyen kütyü a piacon, vagy szolgáltatás a Digi kínálatában?

Ami fontos: a fax vonalra szükség van, használjuk. A fax- és hagyományos telefonszámra szükség van, használjuk.

Köszi!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#48087) radi8tor válasza macilaci78 (#48086) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

DIGI telefon? :)

⭐ Stella

(#48088) macilaci78 válasza radi8tor (#48087) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bedobhatom oda is, de én úgy látom, hogy 2,5 hónapja nincs mozgás, nincs topikgazda, a telefonos téma zömmel voip... De bedobom oda is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#48089) viktorhu válasza macilaci78 (#48088) üzenetére


viktorhu
veterán

A digi telefon mindenképp voip (ahogy a telekomé is egyre inkább), de ha a mobilodon akarod beállítani, ahhoz nem fogsz 1-es körzetszámot kapni, csak voiposat. Az átirányításos megoldás pénzbe kerül - ha így belefér, meg tudod oldani, de szerintem jobban járnál egy kijelzős telefonnal - nem túl okosak egy mobilhoz képest, de a bejövő hívások listáját vissza tudod nézni rajtuk.

PS: UPC-nek van olyan megoldása, hogy a mobilon voip accountként hozzáadhatod a vezetékes számodat.

[ Szerkesztve ]

(#48090) csucsreg válasza viktorhu (#48089) üzenetére


csucsreg
tag

A román DIGInek is van VOIP-os megoldása mobilkészülékekre. DigiMobil előfizetés esetén lehet igénybe venni - ott a saját digis mobilszámot küldi kimenő hívásnál, bejövő hívást nem tud fogadni a program. Ezt a roaming költségek elkerülésére vezették be (Digioriunde néven)

(#48091) gabro0 válasza adika4444 (#48050) üzenetére


gabro0
őstag

Hú történt valam előrelépés. Voltunk bent az ügyfélszolgálaton, jövő héten hívnak időpontot egyeztetni.
Remélem ez azt jelenti, hogy max. 2 héten belül már digi fog hasítani. :)

(#48092) macilaci78 válasza viktorhu (#48089) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gigaset valami van most a vezetékesen. A legnagyobb hiányossága, hogy a fogadott hívások telefonszámát nem menti el, így ha a hívó nem mondja be a számát, nem tudom visszahívni.
És nem találok olyan készüléket, ami garantáltan tudja ezt a funkciót, vezeték nélküli kézi beszélője is van és a nem fogadott hívásokból legalább az utolsó 10-et megjegyzi.

Néztem már Grundig, Philips, Alcatel, stb vezetékeseket is irodafelszerelés szaküzletben, stb...

Ennek a jelenlegi készüléknek zsugoros formaakkuja van, kb 3k az új akku bele. Nem költenék a döglődő akkura, ha készülékcserével, vagy a szolgáltatás módosításával orvosolható a hiányossága.

Nem a nálam lévő céges mobilra lenne átirányítva, tartanánk erre a célra egy butafont hosszú üzemidővel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#48093) Dayco válasza Dayco (#47852) üzenetére


Dayco
tag

ZTE ZXHN H298N routerem van, az itt olvasottak okán, többféle módon (email és telefonon is) próbálkoztam már azzal, hogy állítsák át nekem bridge üzemmódba, de nem teszik meg. Ma telefonon beszéltem egy digis szakember(nek látszó) egyénnel, és azt állította, hogy nálam tényleg nem lehet bridge üzemmódba állítani a routert, mert nem optikai kábel jön be hozzám, és akkor nem működne a telefonom. Ez csak a Huawei ONT esetén lehetséges, ennél az eszköznél nem, mert ez egy gateway.
Most már aztán tanácstalan vagyok, nem értem, hogy tényleg én értettem-e félre valamit itt olvasgatva, vagy csak valamiért nekem nem akarják megcsinálni ezt a beállítást - ekkor viszont nem értem, hogy miért.
Tehát: csepeli társasház, LAN kábel jön be, telefon+diginet200, ZTE ZXHN H298N router. Lehet akkor ilyen körülmények között az, hogy a routerem csatlakozzon fel pppoe, vagy sem?

(#48094) qqcqqc válasza Dayco (#48093) üzenetére


qqcqqc
őstag

Telefon nélkül gond nélkül, telefonnal kicsit nehezebb.

(#48095) Varszegig válasza macilaci78 (#48092) üzenetére


Varszegig
veterán

Ilyesmire gondolsz?
[link]

(#48096) macilaci78 válasza Varszegig (#48095) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nagyon csicsás, egy ilyennel be fogjuk tudni érni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#48097) viktorhu válasza macilaci78 (#48092) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem panasonic van, már vagy 10 éves, vezeték nélküli, szabvány AAA tölthető elem kell bele, még új állapotú, és tudja azt, amiről beszélsz. De szerintem anyu auchan saját márkás telefonja is, amit kb. egy éve vettem neki.

(#48098) csucsreg válasza viktorhu (#48097) üzenetére


csucsreg
tag

DECT telefonban szerint is csak Panasonicot érdemes venni.

(#48099) wwenigma válasza qqcqqc (#48094) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nettó marhaság, PPPoE passthrou módot kell bekapcsolni a tetves ZTE-ben, ez a bridge mód. A telefon másik VLAN-on DHCP-vel működik, semmi köze nincs hozzá.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#48100) Egzee


Egzee
őstag

Sziasztok, segítsetek legyetek szívesek!

Felállás:
Digi 100/50, Optika, ZTE F625-öm van. Ebből belemegy a jel egy Netgear routerbe.

Probléma:
Sosem működik Hamachi, Tunngle, Game Ranger és egyes játékoknál nem tudok csatlakozni senkihez.

Amit csináltam:
Porttovábbítás. Game Ranger az utolsó aminek beállítottam a 16000-res portot UDP-re, de ugyan azt írja a Game Ranger, hogy tegyem ezt meg. Még az alapértelmezett DMZ kiszolgálót is beállítottam, az sem. NAT szűrést nyitottra raktam, így sem. UPnP-t is próbáltam ki és be kapcsolni.

Már csak arra tudok gondolni, hogy ez a ZTE micsoda egy routermodem és saját beállításai között nincs nyitva ez a port, de 192.168.1.1-re vagy 0.1-re sem nyit semmit... :W

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.