Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109051) Dragon3000 válasza Create. (#109047) üzenetére


Dragon3000
veterán

3-4e egy krimpelő fogó, amivel nem ipari szinten lehet is dolgozni és 500Ft körül van 10db csatlakozó, ha törésgátló is kell az kb 20Ft/db.

(#109052) attak79


attak79
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Van egy Tp-link ac1200-es routerem a digis Huawei ont-ra kötve,megyeget a net,bár mostanság (2-3 hónapja) egyre sűrűbben nem töltenek be az oldalak,mintha elmenne a net,de maga a hálózat stabil.Nem is ez a baj,hanem hogy vettem egy másik routert (Asus rt ax55) gondolván hogy majd milyen szuper lesz megint minden,de az istennek se tudtam vele netet összehozni.Vagy 5 órát szarakodtam vele előszőr,ma is vagy másfelet, és kezdem feladni. Odáig eljutok,hogy hálózatot tudok csinálni,de a netre nem tudok csatlakozni sehogy.Amikbe belefutottam: Ppoe módban internet leválasztva hibaüzenet; Ill. ISP DHCP funkció nem működik megfelelően...minden led kék,kivéve a WAN,az piros, de sikerült olyat is csinálnom,hogy minden led kék,de akkor meg az onttól nem jön net...volt olyan is,hogy a digis felhasználó-jelszó párost nem akarta elfogadni...és a legtöbbször az a vége,hogy magába a router menüjébe se tudok belépni.Többször reseteltem,de már a tököm tele van az egésszel. :W :W :W

(#109053) Borisz76 válasza attak79 (#109052) üzenetére


Borisz76
veterán

És hogyan szeretnéd használni ?

3 lehetőséged van kb.... : [korábbi hsz hasonló témában]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#109054) attak79 válasza Borisz76 (#109053) üzenetére


attak79
tag

Elméletileg az ont bridge módban van,anno ezt kértem,amikor bekötötték,mert akkor is volt gikszer,szóval úgy szeretném használni.És csak remélem,hogy ez azóta is így van,mert...a számítógépen az látszik,hogy Hálózat 2,holott van neki külön neve is,miért nem azt írja ki,mint pl.a mobilnál? Világít az onton a wlan led,az elméletileg a wifit jezi,de megnéztem most a diginél,modem üzemmódban van,vagyis ezen nem kell állítgatnom semmit...vagy annak pont nem kéne világítania? :F

[ Szerkesztve ]

(#109055) attak79


attak79
tag

Holnap megnézem ppoe kapcsolattal,és úgy néz ki,rossz azonosító-jelszó párost használtam,mert a munkalapon más van :W Lehet drukkolni :D

(#109056) worxland válasza Create. (#109047) üzenetére


worxland
addikt

"Jó, de ha párhavonta meg tönkremegy" - tizenéve egyszer kellett elvezetni a kábelt, azóta semmi baja. Nem szoktak párhavonta tönkremenni.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#109057) Create. válasza Celtis (#109049) üzenetére


Create.
addikt

Pár hónapos gyári kábel. Nem tudom, bár bekattanva be volt a routerbe, de még lehetett bentebb tolni minimálisan a csatlakozót, lehet portalanításkor kicsit kimozdult (ha ennyi számít). Mindenesetre még nem történt lassulás.

(#109058) attak79 válasza attak79 (#109055) üzenetére


attak79
tag

Sikerült,ez volt a baj. Borisz76, köszönöm a linket! :)

(#109059) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Itteni keresés alapján, az ilyen hibák a Digi ONT hibájára utalhatnak, mehet a bejelentés? (mert én már elküldtem az Asus routert is sok helyre, régebben is volt vele gondom :D )
Mi fog történni, kijönnek debuggolni velem a helyi routerrel együtt?

May 7 03:16:42 WAN Connection: Fail to connect with some issues.
May 7 03:16:43 pppd[1729]: Connection terminated.
May 7 03:16:43 pppd[1729]: Modem hangup

- majd elmegy a net, pár perc múlva visszajön. És egyébként gyakran előfordul az is hogy gigabit helyett csak 100Mb/s húzza le a fájlokat, az is elég szívás mert napi szinten tologatok gigás imageket...

Ahogy nézem a logot, minden nap van 1-2-3 ilyen az elmúlt egy hétben, csak többnyire pont éjszaka/hajnalban volt eddig, most meg két napja pont napközben csinálja, nagyon élvezetes így a homeoffice.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#109060) NomadND1 válasza updog (#109059) üzenetére


NomadND1
senior tag

Én ezzel már több kört futottam. Érdemi változás nem volt.

(#109061) FollowTheORI válasza updog (#109059) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Egyáltalán nem biztos, hogy ez ONT hiba (főleg, ha az idő X/99%-ban? meg jól megy), lehet egy közbenső "node" is a hálózatban, ami épp döglődik, vagy az adott portja, ahova az adott ONT kapcsolódik döglödik, vagy valami egyéb zavar van. :)

Be kell jelenteni a szakadozást, aztán megnézik, amikor megnézik. Ez mekkora prioritás megint más kérdés.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#109062) Dragon3000 válasza updog (#109059) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az asus routerben a wan részen az Internet Detection-t kapcsold ki hátha megoldja a szakadozást.

(#109063) iMaverick válasza worxland (#109056) üzenetére


iMaverick
addikt

Ezen nekem is megakadt a tekintetem... Kábelt még egyszer nem kellett cserélni, a csatlakozót azt már igen. Pedig már pár éve a Digi-nél vagyunk (annó még EMKTV-ként lettünk ügyfelek). :)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#109064) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

Sziasztok! Számlázással kapcsolatban egy kis segítséget tudtok nekem adni?

Van egy 04.22-én kapott számlám [link] ez (8322 ft értékű, május 31-ig kéne befizetnem)

23-án betelefonáltam és újabb 1 év hűségre szerződtem, illetve pár nappal később a digimobilt is lemondtam, utána jött egy korrekciós számla [link] ez

A kérdésem az lenne, hogy az első számlát, a 8322 ft értékűt azt most be kell fizetnem, mert így akkor a teljes hónapot fizetném, hiába a későbbi korrekciók, vagy ilyenkor mivan? :D

Köszi előre is!

| Samsung Galaxy S23 |

(#109065) NomadND1 válasza StarKiller89 (#109064) üzenetére


NomadND1
senior tag

Szerintem itt nem kapsz erre választ és ha kapsz is az nem hivatalos. Digi pénzügy/számvitel. Ok tudnak erre válaszolni.

(#109066) nfsu17 válasza StarKiller89 (#109064) üzenetére


nfsu17
veterán

Ne menj bele a "számlás" menüpontba, hanem a https://ugyfelkapu.digi.hu/ oldalán jobb oldalt nézd meg mit ír, mennyit kell fizetni, ott alatta is kell lennie egy "kifizetem" gombnak.

Mondom a példát.

Nekünk is megcsinálták a teljes árú két havi számlát előre.
Lemondtuk a mobilt, majd csináltak két mínuszos számlát.
A számlák oldalon a teljes összeget engedte volna befizetni (ezt nem fogják törölni már, ha kiállításra került), mínuszost ugye meg nem fizetek be.
De a fő oldalon (amit linkeltem fent) a teljes összeg mínusz lemondott szolgáltatás összege volt és azt kifizetve helyre is állt minden.
Be lehet fizetni a teljes számlát is, csak akkor még bonyolultabb lesz.

Tehát ha az eredeti számlám 8000 Ft.
Lemondok valamit: -1000 Ft
Akkor 7000 Ft-nak kell lennie azon az oldalon.
Feltéve, ha van mínuszos számla.
Nálam így működött.
Ha neked ott nincs semmi fizetni való, ahova írom, hogy kell lennie, akkor tárgytalan és hívd fel őket, vagy még várj.

(#109067) updog válasza FollowTheORI (#109061) üzenetére


updog
senior tag

:R Fogom, most a bejövő kábeltől a gépig mindent átnézek, kihúzok, bedugok, restartolok (újra...) aztán ha nem változik, üfsz. bejelentés.

#109062Dragon3000 kösz a tippet, de reggel óta (akkor beállítottam) további ~10 szakadás volt. (Elmúlt 27 órában - ennyire van log) volt össz 18 ilyen "modem hangup"... nagyon élvezetes**, melós VPN ledob, filetransferek megszakadnak, zoom befagy, percekig se kép se hang....

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#109068) djalmasi válasza pjen (#109003) üzenetére


djalmasi
tag

Ahol 1000/25 van ott még koax a T hálózat.

Az meg hogy az 1000/1000 általában 1000/200 nettó butaság, 1,5 éve mentünk át miútán elegem lett a konstans packetlossból és a feltöltés soha nem volt 800 alatt, amikor előfordult jelentettem és megoldották.

Hozzátenném, hogy nem vedeni jöttem őket, volt/van bőven elég vitám velük :DDD , de tagadhatatlan hogy ég és föld, 1 évig voltunk digisek a tv és a telefon továbbra is az.

(#109069) StarKiller89 válasza nfsu17 (#109066) üzenetére


StarKiller89
senior tag

köszi!

egyelőre még mindig az eredeti mósodítások nélküli összeg van ezen az oldalon, várok egy ideig, aztán utánajárok...

pár éve is megszívattak ezzel, valamit variáltam a csomagon, jött pár mínuszos tétel, végül mégis a teljes összegű számla került levonásra, akkor se tudtam értelmezni, ahogy most se... :F

| Samsung Galaxy S23 |

(#109070) Dragon3000 válasza djalmasi (#109068) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem inkább van mindegyik szolgáltatónak jó és szar területe. Ahogy a diginek is és a telekomnak is. Nekem nincs gondom a digivel, viszont ha lenne nem tudnék hova váltani, a telekom 22Mbps feltöltési sebessége nekem nagyon kevés lenne.

(#109071) djalmasi válasza Dragon3000 (#109070) üzenetére


djalmasi
tag

+1, mindenre szamitottam csak korrekt valaszra nem :B (persze nem ugy)

(#109072) Dragon3000 válasza djalmasi (#109071) üzenetére


Dragon3000
veterán

Warzone2-vel szoktam játszani és mellette megy a torrent is és rendben szokott menni a játék. Amikor szar (szerencsére ritkán fordul elő), akkor haveroknak is az, de hát erről a szar szerverek tehetnek, ezzel a gonddal tele a net.

(#109073) Inhouse


Inhouse
őstag

Két épület közé vettünk CAT6 kábelt, eddig még nem volt vele dolgom (Gigabithez). Elvileg nincs hozzá külön RJ45 dugó, ahogy látom. Én már jobban szeretem az átdugós változatot, egyszerűbb szerelni. Most az látom, hogy ilyen műanyag betétes dugókkal szerelik őket...de szerintem ez csak a szerelést könnyíti meg és nem a CAT6 feltétele, nem?

Üdv Inhouse

(#109074) BlackJack21 válasza Inhouse (#109073) üzenetére


BlackJack21
tag

Én úgy tudom, hogy más a csatlakozó a CAT6 és attól újabb kábelek esetében.
A vezetőerek nem egy síkban vannak.

(#109075) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem csak a kábel minőségi paramétereiben és a réz csatlakozóban térnek el, úgy tudom. :)

Szóval használhatsz bármit ami "tetszik" csak teljesen réz kell legyen minden a CAT 6-hoz, meg, hogy tényleg hozza a követelményeket műszaki paramétereiben.

Ideális esetben még jobb a ha minden árnyékolt is, de az nem követelmény, csatlakozóknál se.

De ha én csinálnám újra a lakásom, akkor már csak árnyékoltat tennék mindenhova, csatlakozókkal mindennel együtt. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#109076) Inhouse válasza BlackJack21 (#109074) üzenetére


Inhouse
őstag

Köszi. Kerestem, de nem találtam erről infót...

Üdv Inhouse

(#109077) dchard válasza Inhouse (#109073) üzenetére


dchard
veterán

Csak a szerelést könnyíti meg, ráadásul azt is azért, mert az a dugó tömör vezetőhöz van, amire normál esetben nem raksz dugót, hanem kipatch-eled vagy betűzöd szerszámmal egy patch panelbe vagy fali csatlakozóba. Az RJ45 az egy szabványos csatlakozó, vicces is lenne, ha léteznének belőle egymással nem kompatibilis változatok :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#109078) Varszegig válasza dchard (#109077) üzenetére


Varszegig
veterán

Alapvetően igaz, hogy szabványos, mégsem igaz, hogy bármi jó bármire, mert még a krimpelő fogó is más cat5e és cat6, illetve cat6 a esetén. Nekem 3 féle krimpelő fogóm van, és még véletlenül sem szabad őket keverni. Mivel a Cat6 esetén vastagabbak a kábelek, nem úgy helyezkednek el belül, mint a cat5e esetén, ezért a tűk sem ugyanazok, és így a fogó sem. Kifelé persze, ha már fel van krimpelve, akkor ugyanaz.

(#109079) denes44 válasza Varszegig (#109078) üzenetére


denes44
tag

Nem minden cat6-os kábel vastagabb mint egy 5/5e.

(#109080) pjen válasza denes44 (#109079) üzenetére


pjen
félisten

Pedig vastagabbnak kéne lenni, az erek vastagabbak. + még a spin.

[ Szerkesztve ]

(#109081) denes44 válasza pjen (#109080) üzenetére


denes44
tag

Most megnéztem, a Draka UC400 FTP kábel amit sokat szoktam használni, illetve itthonra is ezt vettem, az 23AWG, a cat5-ös UC300 pedig 24AWG. Szóval valóban vastagabb, de ez annyira elhanyagolható, hogy eddig bármilyen random cat5-ös csati felment rá, nem okozott problémát. Persze elképzelhető, hogy van ennél vastagabb cat6-os kábel, amire már nem menne rá bármilyen csati.

(#109082) pjen válasza denes44 (#109081) üzenetére


pjen
félisten

Csak pár tizedről van szó erenként, inkább a kereszt amitől vastagabb.

(#109083) Inhouse válasza Varszegig (#109078) üzenetére


Inhouse
őstag

Amit eddig láttam eltérést az a sima krimpelő fogó, illetve az ami a vezeték átdugóst is tudja, mert az levágja a túllógást. Ez utóbbit jobban szeretem. Fogóban nem tudok elképzelni más eltérést.
Az érintkező ennél az eltoltnál hosszabb, rövidebb váltakozik (hogy elérje a vezetéket), de a benyomás útja ugyanannyi, a vastagsága is ugyanaz és a pozíciójuk is.
Mindkét fajta fogóm van, attól nem félek, hogy nem tudom rányomni. Ha vastagabb az ér és nem megy a helyére, akkor az gáz... Ez az eltolt max annyi, hogy azon a rövid blankolt szakaszon a színes és a színes/fehér szálak el vannak tolva egymástól...hogy aztán az érintkezők már ugyanúgy helyezkedjenek el...hogy ez okoz-e problémát, azt nem tudom.
Még meg sem néztem, hogy a sima RJ45-be beférnek-e az erek. Nem fűztük be, mert csepergett az eső.

Üdv Inhouse

(#109084) Inhouse válasza dchard (#109077) üzenetére


Inhouse
őstag

Kompatibilisek, csak belül van némi eltérés. Pozícionálja az ereket, illetve elválasztja őket. De én is hajlok arra, hogy ez inkább csak a szerelés megkönnyítése és nem a CAT6 igénye.

Üdv Inhouse

(#109085) denes44 válasza Inhouse (#109083) üzenetére


denes44
tag

Van azért teljesen más jellegű csatlakozó aminek saját fogója van, pl. ez: [link]
Árnyékolásban sokkal-sokkal jobbak ezek, meg a kábelt is jobban fogják a csatiban. Illetve a nagy előnyük még, hogy sokkal rövidebb szakaszon vannak az érpárak sodrása széttekerve.

(#109086) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Fut egy DIGI-s reklám most:
(78) "Az a baj" kampány TVC - YouTube
Zseniális :) Mióta FTTH-ra váltottam ED3.0-ra sosem volt semmilyen komolyabb gond! :C Szóval ami a reklámban van az igaz ;)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#109087) cof válasza GoodSpeed (#109086) üzenetére


cof
veterán

Nagyon béna és idegesítő egy reklám.

Felezték a bitrátát, az a baj
akad a kontent? az a baj
leszarják? az is baj
ku.va drága? az a baj
lemondom és nem lesz baj.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#109088) dchard válasza GoodSpeed (#109086) üzenetére


dchard
veterán

Gondolom bekokóztak a 4iG-nél, és hirtelen jó ötletnek tűnt :)

A Bëlga meggyalázásáért pedig külön jár az öt év kötél...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#109089) Multibit válasza cof (#109087) üzenetére


Multibit
veterán

lemondom és nem lesz baj
Ez még a jövő titka. Az új bekötés már megvan, a lemondás huszadika után.

(#109090) GoodSpeed válasza cof (#109087) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Elsőnek én 2K a 4K-t hallottam, mondom WTF, 1080i a max TV-n, de aztán úgy voltam vele, hogy lehet arra akartak rámutatni, hogy Streamingnél más ISP-knél gond lehet a 4K-val :D Speciel DIGI FTTH-n nézem 4K-ban az Amazon Prime-ról a Térséget :D

#109088dchard: Nem tudtam, hogy honnan ismerős a stílus :D

#109089Multibit: Mire váltottál? Telekom?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#109091) Lackooo84 válasza cof (#109087) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

HAHAHAHAHA pontosan! :DDD Azér van pofa a diginél mit ne mondjak... a tévéről nem mernek ilyen reklámot csinálni... vajon miért? :U

The Truth is out there...

(#109092) GoodSpeed válasza Lackooo84 (#109091) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Lehet már készül :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#109093) Livius válasza GoodSpeed (#109086) üzenetére


Livius
őstag

Alapvetően, ha most nem lennének a kezdődő szemétkedések áremeléssel, és TV minőség romlások, azt is mondhatnám hogy jó a reklám és tetszik.

Tehát szerintem sok-sok év után legalább van egy reklám ami jó, főleg a fiatalok körére koncentrálva. A T-nél lévő nagymamával együtt sírunk és hiányzunk egymásnak a telefonban meg tablet videó hívásban már ultragáz manapság. A Vodánál meg csak valami egyszerű parasztvakítás szokott lenne, semmi tartalommal, főleg nem humorral.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#109094) GoodSpeed válasza Livius (#109093) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Igen, egyébként én is az Internet alapján mondtam véleményt. TV-t ritkán nézek, de ott én is láttam a minőségromlást pl Nat GEO-nál, meg a megjelenő lila foltokat néha... Viszont nekem mindig is elsődleges az Internet + TV + Telefon trióból az Internet volt az első.. régen is, és ma is, főleg úgy, hogy az utóbbi 12+ évben Streameléshez is elég Internetem van, és az 1000-es FTTH-val a sebesség megvan, nemcsak a garantált minimum, hanem a névleges is, az HBO, Amazon Prime, Youtube stb streameknél az ISP nem kavar be...

#109087cof: "ku.va drága? az a baj"

Alapjáraton egyetértek Veled, hogy ez az emelés nem volt kellemes ... de
1: Lehetne drasztikusabb is az ár/érték arány:

2. Kb sávszélességben lehet a legtöbb szolgáltatónál alább menni... árban nem igen, vagy nem jelentősen. Országosan hirtelen nekem csak két ISP jut eszembe, akiknél FTTH 1000-es net van, a Telekom és a DIGI... A Vodafone-nál ED 3.1-nél szintén elérhető lefele irányban, de mivel nem invesztáltak a felfele irányba, az sokkal gyengébb, így az ár/érték aránya is...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#109095) cof válasza GoodSpeed (#109094) üzenetére


cof
veterán

1: Lehetne drasztikusabb is az ár/érték arány:

Aha, és mi a tököm ez a naracom, mert még az életben nem hallottam róla. Minél kisebb egy ISP annál drágábban tudja adni a szolgáltatást mert kevesebb emberen kell profitot termelnie. Felesleges ilyen sufni szolgáltatókkal összehasonlítani egy majdnem országos lefedettségű szolgáltatót. Pláne FTTH-n ahol nagyon kevés az aktív fogyasztó.

A 100% emelés meg drasztikus 1 év alatt.

A 200 mbit-es netről még mindig semmi hír, így tuti júniustól sem lesz rendelhető...

lehet arra akartak rámutatni, hogy Streamingnél más ISP-knél gond lehet a 4K-val :D Speciel DIGI FTTH-n nézem 4K-ban az Amazon Prime-ról a Térséget :D

Hogy lenne? Kb. az összes streaming szolgáltatónál nem több a 4K stream 10-20 mbit/s-nél. Oda meg bőven elég egy 100-as csomag is.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#109096) csernak75 válasza cof (#109095) üzenetére


csernak75
senior tag

74 településen szolgáltatnak, nyilván nem országos, de a kis sufnitól azért nagyobbak. :D

(#109097) cof válasza csernak75 (#109096) üzenetére


cof
veterán

Nincsenek egymástól több 100 km-re a települések mint mondjuk USA-ban, szóval nem sok az.

Meg ha nincs konkurenciájuk, akkor lehet kérni amennyit csak akarnak.

Ha már ilyen nagyvonalú az EU, hogy védi a szolgáltatókat ezzel az inflációkövető emeléssel, nem értem az user miért van telibeszarva folyamatosan a törvényeikkel. Simán kellene olyan törvény is, hogy nem lehet drágább egyik-másik szolgáltató árazása adott helyen, és bárkivel tudjak szerződni is.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#109098) MadMancs


MadMancs
veterán

Kiváncsiságból rálestem erre a Naracom-ra.

Optikát optikával összehasonlítva azért már nem mondanám rossznak.
Sőt esetemben olcsóbb lenne náluk az 1000/1000 mint diginél 1000/300.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#109099) Dragon3000 válasza cof (#109097) üzenetére


Dragon3000
veterán

Hogy gondolod ezt a bárkivel bárhol részt? Tegyük fel, ahol nincs digi, de te digit szeretnél ott mondjuk telekom hálózatot tudna csak használni, szerinted nem lenne drágább, mint digi területén elvégre fizetnie kellene a hálózat használatáért, így gondolom rosszabb áron tudna szolgáltatni ilyen esetben, mint a telekom, ugyanez lenne fordítva is. Na meg ilyenkor mutagatna egymásra a két szolgáltató, ha gond lenne. Ahogy régen ADSL esetében is volt, amikor nagyot emeltek a net sebességeken. A szolgaltatóm mutogatott a telekomra, mert az ő hálózata volt, a telekom meg a szolgáltatómra. Lejárt a hűség mentem a telekomhoz és ugyanaz a gond előjött csak, akkor már nem tudtak kire mutogatni.

[ Szerkesztve ]

(#109100) pjen válasza Dragon3000 (#109099) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom mi igaz belőle, nem értek hozzá olyan szinten. De, itt volt a DIGI s szerelő. Mesélte, hogy egy ideig Ausztráliában élt és ott egy optika volt, viszont azon jött minden szolgáltató, azt választottad amelyiket akartad és azzal szerződtél annak fizettél. :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.