Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56951) bolic


bolic
őstag

Sajnos a tegnapi balfaszsága miatt megszűnt a M1 Híradónak teletext szolgáltatás a saját Amiko beltéri egységen, de szüleim Panasonic TV-nek van M1 Híradó TXT-je!

Most mit csináljak vele? :( Nem szívesen újrahangolni manuálisan! :Y :((

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#56952) bolic válasza bolic (#56951) üzenetére


bolic
őstag

Bátorkodtam újrahangolni, mégsem nincs TXT-je a M1 Híradó HD-nek, de SD-nek viszont van TXT! :W Asszem még várom néhány napot... :U

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#56953) Watt25 válasza haxiboy (#56939) üzenetére


Watt25
veterán

Amennyiben számítógépes tuner-re gondolsz, akkor nem.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#56954) Samott válasza bolic (#56951) üzenetére


Samott
addikt

Torold a csatornat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#56955) djsunstealer válasza Batawanga (#56950) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

:R

(#56956) atosz


atosz
őstag

Sziasztok,

Új házba költöztünk és most először vagyok Digi-s előfizető.
Próbáltam beállítani a kábel TV digitális adásait, de tök süket a TV.

Panasonics TX50-CS630E TV-m van amiben van DBD-C tuner. Igyekeztem minden vonatkozót elolvasni a Digi oldalán és itt is, de már kifogytam az ötletekből.

Valakinek valamilyen tanács, ötlet, hogyan tovább? Tapasztalat a fenti TV-vel?

(#56957) Pityu89 válasza atosz (#56956) üzenetére


Pityu89
senior tag

Beállítások visszaállítása után varázsló nem segített?

(#56958) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Srácok! Kódolatlan napok lennének az HBO-nál? Mert én tutira nem fizettem elő a csatikra és mégis megy mindhárom HBO csatorna és a Cinemax is...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#56959) 4Grider válasza atosz (#56956) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pedig általában nem bonyolult kábeltunerrel rendelkező tv-kben a kábeles adásokat beállítani. De ha elolvasod a topik összefoglalóját, abban sok hasznos tippet kapsz, pl. ilyeneket, hogy sok tv az országbeállítástól függően kapcsolja csak be a dvb-c tunerjét, és a helyes országbeállítás nem biztos, hogy pont Magyarország. Meg ilyenek...

(#56960) mpo válasza atosz (#56956) üzenetére


mpo
veterán

Új házba költöztünk és most először vagyok Digi-s előfizető.
Ha van DIGI telefonod, hívd a 1272-t, hogy aktív-e a tv szolgáltatásod.
Először a digitális és analógot próbáld ki, ha megy, utána újra, de csak a digitálist.

Ha érted, akkor már elavult.

(#56961) bendegruz válasza atosz (#56956) üzenetére


bendegruz
őstag

Nekem [EZ] segített hasonló esetben mint a tied

Asus Rog Strix Scar III

(#56962) Fürkésző válasza atosz (#56956) üzenetére


Fürkésző
tag

Ha eddig nem használtad a DVB-C tunert a TV-n, lehet hozzá kell adni. Valahol a hangolási menüben található ilyen menüpont Panasonic TV-ken, emlékeim szerint.

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#56963) bendegruz válasza Fürkésző (#56962) üzenetére


bendegruz
őstag

Igen. Nekem is régebbi pana van. Németországot kellett megadni régiónak kereséskor.

Asus Rog Strix Scar III

(#56964) bendegruz válasza Bogyi007 (#56958) üzenetére


bendegruz
őstag

Nálam nem megy egyik sem…

Asus Rog Strix Scar III

(#56965) Bogyi007 válasza bendegruz (#56964) üzenetére


Bogyi007
veterán

Most már nálam sem...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#56966) Fürkésző válasza bendegruz (#56963) üzenetére


Fürkésző
tag

Nem (feltétlenül) erről van szó.
A Panasonic TX50-CS630E nem olyan régi (2015-ös talán). Nekem már a 2011-es G30-asnál sem kellett az országgal trükközni ahhoz, hogy megjelenjen a DVB-C hangolási lehetőség. Az más kérdés, hogy az újabb (mióta Mo-on a szolgáltatóknak kötelező a közszolgálati csatornákat előre helyezni) készülékeknél ismét célszerű lehet az országváltás, de már csak azért, hogy saját sorrendbe lehessen rendezni a csatornákat.
Ha még nem használta a DVB-C (kábeles digitális) tunert, akkor lehet, hogy csak analóg és DVB-T (földfelszíni digitális) tuneren keres a TV. Ehhez lehet hozzáadni (valamelyik menüpontban) a DVB-C-s keresést is.

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#56967) atosz válasza Fürkésző (#56966) üzenetére


atosz
őstag

A DVB-C keresési menüt megvan, de nem talál semmit sem. Kerestem az orszagvaltasi lehetőséget, de sehol nem találtam ilyet.

A szolgáltatás aktív, már kétszer voltak is kint szerelők, mert gond volt a nettel.

Elolvastam már mindent ezzel kapcsolatban.

Digi azt mondja, digitális adásra nem jönnek ki, rendeljék tőlük plusz boxot.

A gyári resetet meg megpróbálom, ahogy lentebb javasolva volt.

(#56968) dh66e válasza atosz (#56967) üzenetére


dh66e
veterán

Nos ha megvan a kábeles keresés menüje akkor már nem vagy messze a megoldástól.Egy teljes resettel kezdenék.
Állítsd be hogy 'Teljes keresés' legyen ha van ilyen opció a szolgáltató 'Egyéb' legyen.
Ami fontos lehet még ha régebbi a tv a QAM és SR értékeket állítsd be rajta.

(#56969) sztpega válasza atosz (#56967) üzenetére


sztpega
tag

Analóg csatornákat sem talál a tévéd?

(#56970) atosz válasza Pityu89 (#56957) üzenetére


atosz
őstag

Köszönöm, ez segített. :R

(#56971) atosz válasza sztpega (#56969) üzenetére


atosz
őstag

De, azokat gond nélkül megtalálta.
(A reset segített csak, és ugyanabban a menüben most megtalálta, mint amelyikben előtte is próbálkoztam. )

(#56972) bolic


bolic
őstag

Helyreállt a teletext és digitális magyar felirat szolgáltatás! :R

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#56973) 4Grider válasza bolic (#56972) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt tudod, hogy ezeket a műsorszolgáltató teszi fel a csatornához, az elosztónak nem sok köze van hozzá...

(#56974) Pityu89 válasza atosz (#56970) üzenetére


Pityu89
senior tag

Nincsmit. Ismerősöm használtan vett pana oledet, neki is ez segített. :)

(#56975) unravel válasza 4Grider (#56973) üzenetére


unravel
őstag

nem elképzelhetetlen hogy telekomon van teletext DIGI-n nincs

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#56976) 4Grider válasza unravel (#56975) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolod más digitális forrást kapnak az egyes szolgáltatók az MTVA-tól?

(#56977) unravel válasza 4Grider (#56976) üzenetére


unravel
őstag

Mindig tv-n van. :)

¯\_(ツ)_/¯

(#56978) qnadam válasza 4Grider (#56976) üzenetére


qnadam
veterán

igen ám, de dvb-n nem a kép részeként utazik a teleletext. tehát a szolgáltató vagy beleteszi a transport streambe, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#56981) mpo


mpo
veterán

Néztem a snookert tegnapelőtt az Eurosporton, egyszer csak jön a gagyi, bugyuta, 60-as IQ-ra készült reklám, ami eddig a Sporttv és Spíler kiváltsága volt (gyógyszer és a többi @#&$Ł).
Ez már a világvége. Az Eurosport levitte a reklámidő árát?
Az olimpia alatt majd ezek lesznek, a mute gombon pihenhet a hüvelykujjam, mint eddig is, erről az egyről már a felirat is lekopott.

Ha érted, akkor már elavult.

(#56982) rothfb válasza mpo (#56981) üzenetére


rothfb
veterán

Snookert néztem én is és kockásodott a kép 10-20 másodpercenként. Az biztos, hogy nem helyi probléma volt, mert minden más jó volt, plusz a jelerősség, jelminőség is a szokásos volt. Mindegy, volt az is, hogy a tv-n bekapcsolom a csillapítást, vagy sem.

(#56983) mpo válasza rothfb (#56982) üzenetére


mpo
veterán

Tegnap este a Federer-Nadal alatt is kockás volt (ez enyhe kifejezés, néha szétesett), a jelerősség 60-70 között, a jelminőség 100, bithibaarány szinte semmi.
Én ezt nem értem. :U

Ha érted, akkor már elavult.

(#56984) rothfb válasza mpo (#56983) üzenetére


rothfb
veterán

Ja a bithibaarány nálam is 0 volt, ezért is gondoltam, hogy nem nálam van a hiba. A Nadal Federer nálam jó volt, ott nem volt hiba. Az a 2-esen ment. 8 körül kapcsoltam oda, de semmi kockásodás nem volt. Az jó volt.

(#56985) ubid


ubid
őstag

Sziasztok. Mitől lehet az hogy HBO 2,3 csak angolul jön?
Hanh választásnál van magyar, de nem a dolby jel van ott. Es ha kivalasztom a magyar nyelvet nincs hang.
Köszi a tippeket előre is.

-.-

(#56986) Adama123 válasza mpo (#56981) üzenetére


Adama123
tag

Az Eurosport 1 es csatornája a lokalizálva lett, így Magyarországon is tudnak reklámidőt értékesíteni. A diginél viszont az Eurosport 2 es csatornából a szlovák/cseh verzió van, nem a magyar/román, így ők lemaradnak az ATP tenisztornákról. Így ők most az indiai ATP250 tenisztorna helyett biciklit nézhetnek.

(#56987) Samott válasza Adama123 (#56986) üzenetére


Samott
addikt

Es milyen jo is ez nekunk. Egyebkent fura, mert azt neztem, hogy a UPC-n is kerekpart irtak az epg-ben aztan valami tenisz ment helyette.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#56988) Fürkésző


Fürkésző
tag

Sziasztok!
A február 5-i földfelszíni frekvenciacserék miatt a Digi is cserélt csatornákat. A modositasok_listaja_2020.02.01_2.pdf szerint "Budapest analóg kiosztásban az AXN cműsora az S23- S20 csatornára, a H!T Music Channel műsora S20-ról C5 csatornára kerül."
Van itt budapesti, akinek a C5-ön jön valami a zajcsíkokon kívül?

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#56989) Pasa válasza Fürkésző (#56988) üzenetére


Pasa
csendes tag

Igen. Már tegnap reggel is tökéletes volt és most is az. XVII. kerület. ;)

(#56990) Fürkésző válasza Pasa (#56989) üzenetére


Fürkésző
tag

Köszönöm. Akkor nem értem, itt mi zavarhatja be az analógon H!T Music Channel-t (C5). Bár XI. kerület.

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#56991) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Mindig TV-n ingyen foghatóak a közszolgálati csatornák (meg még néhány). Diginél hogy van ez? Neki is (törvényi)kötelessége lenne csak közszolgálati csatornákat szolgáltatnia? Nekem azt mondták a digi pontban, hogy a Bp 4. kerületben nincs közszolgálati csomag.
Van valamilyen törvényi kötelezettsége, hogy szolgáltasson?

(#56992) wwenigma válasza Sanyi.mTs (#56991) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

MindigTV-n ingyen van. Nincs.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#56993) pjen válasza wwenigma (#56992) üzenetére


pjen
félisten

Pár csati valóban fogható a mérő zsinórommal is.

(#56994) M_AND_Ms válasza pjen (#56993) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Annál több... 12

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#56995) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Azt jól sejtem, hogy FTTH területen az ONT-ból kivezetett koax kábel nem segítheti elő földhurok kialakulását?

(#56996) Watt25 válasza Sanyi.mTs (#56991) üzenetére


Watt25
veterán

Semmilyen olyan törvényi kötelesség nincs, hogy kábelszolgáltatónak ingyen kellene bármit is adnia. Ha ingyen akarsz tévézni, akkor tegyél fel antennát a ház tetejére, de nem használhatod ingyen a sok pénzért kiépített kábelhálózatot.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#56997) 4Grider válasza leviske (#56995) üzenetére


4Grider
nagyúr

Fényből nehéz hurkot csinálni. Persze a saját készülékeid még megoldhatják.

(#56998) leviske válasza 4Grider (#56997) üzenetére


leviske
veterán

:DDD :R

(#56999) zichie válasza ubid (#56985) üzenetére


zichie
senior tag

Másfél hete néztem rá a két HBO csatornára, valóban megjelent dolby digital eredeti nyelvű hangsáv, ami korábban nem volt. Magyar hangsáv eddig is volt, de nem dolby digital, így ez nem változott, nálam volt hang is másfél hete, azóta nem néztem, de ma este otthon ránézek. Már nem szoktam HBO-kat nézni, csak HBO GO-t, mert az legalább HD.

[ Szerkesztve ]

(#57000) expander


expander
senior tag

Sziasztok,

miert es hogyan lehetseges az, hogy egyik honaprol a masikra, barmifele tajekoztatas nelkul emelkedett az elofizetesi dij?
2017. nyaran alairtam a 2ev huseget (kb. 6000 Ft), ez ugye tavaly nyaron lejart, de nem valtozott semmi, majd hirtelen december ota 7600Ft-ra nott a havidij. (az oldalukon termeszetesen 6000Ft-ert elerheto csomag)
Ujra tudok szerzodni (bizonyos ido utan?), vagy van barmilyen mas lehetosegem vagy csak siman nyeljem le ? :)

Koszi!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.