Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) Multibit válasza krobi1 (#36548) üzenetére


Multibit
veterán

Ha mobil eszközt használsz, akkor így találod meg a téma összefoglalót: [link] ;)

[ Szerkesztve ]

(#36552) krobi1 válasza Watt25 (#36549) üzenetére


krobi1
csendes tag

Köszönöm de az összefoglalót már elolvastam mielőtt kerdeztem volna. Rosszul kérdeztem, átfogalmazva így tenném fel a kérdést: konkrét dvb-c set top box -ot tudna valaki ajánlani digi kábeltv műsor felvételére külső vagy belső hdd-re. Antenna átfűzéssel is rendelkezzen mert csak felvételkor kapcsolnám be, alapból csak a tv menne. Előre is köszi.

(#36553) Multibit válasza krobi1 (#36552) üzenetére


Multibit
veterán

Azért azt jó lenne tudnunk az ajánláshoz, hogy mennyit szánsz rá!
Az elmúlt hónapokban jelentősen változott a kereskedők kínálata. Vagyunk néhányan, akik megelégedéssel használunk bizonyos típusokat, de azok már nincsenek forgalomban. Az újabbakkal meg kevés a tapasztalat. Tehát rád vár, hogy kaladvágytól fűtve kipróbálj egy friss (vagy kevésbé friss) típust :)
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#36554) Flashget válasza Multibit (#36553) üzenetére


Flashget
félisten

folytatva..
[link]

Realme GT Master Edition

(#36555) sityupityu válasza Flashget (#36554) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem rég dicsértem a digit, hogy nálunk mindig tökéletes a tévé adás, erre most sz@r a F&H Hd. Folyamatosan véletlenszerűen hol elmegy hol pedig visszajön az adás. A többi csatornával semmi gond nincs, az említett adó Sd változata is tökéletes. Amikor visszajön akkor a jelerősség/jelminőség tökéletes, bithibaarány 0. Tehát más jellegű probléma van. Másnál?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#36556) zsolt501 válasza sityupityu (#36555) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Központi hiba lesz.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36557) dh66e válasza sityupityu (#36555) üzenetére


dh66e
veterán

Megnéztem,nálam is ilyen.

(#36558) sityupityu


sityupityu
veterán

Köszi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#36559) Flashget


Flashget
félisten

T-nél pakolják az Eurosportot és Eurosport2 HD-t egyik csomagból a másikba (drágábbikba asszem) [link] jól kibaszva emberekkel...

Realme GT Master Edition

(#36560) Flashget válasza sityupityu (#36555) üzenetére


Flashget
félisten

Vagy megjavították vagy engem nem érint a hiba.

Realme GT Master Edition

(#36561) sityupityu válasza Flashget (#36560) üzenetére


sityupityu
veterán

Már itt is jó.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#36562) M_AND_Ms válasza Flashget (#36559) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az Eusp2 Hd a kukába rakták, az Eusp2 Sd-t meg egy külön sportcsomagba.

Ez ám az előrelépés!

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#36563) szabogabor10 válasza M_AND_Ms (#36562) üzenetére


szabogabor10
veterán

És repítik a Discovery World-öt is.
Kíváncsi leszek a Digire...van egy olyan érzésem, hogy vagy innen is repül valamelyik ESP, vagy megkapjuk újra a Discokat. Persze csak elmélkedem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#36564) trec12 válasza szabogabor10 (#36563) üzenetére


trec12
addikt

PR Telecomhoz épp visszakerülnek ráadásul a HD verziók is....
http://www.pr.hu/discovery_eurosport_csatornak

[ Szerkesztve ]

(#36565) szabogabor10 válasza trec12 (#36564) üzenetére


szabogabor10
veterán

Mit nem adnék, ha ezek közül az összes bekerülne a Digihez is... Ha a PR meg tudta csinálni, pont a Digi nem lesz képes erre?
Valami azt súgja, hogy nem lesz...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#36566) br.rak válasza Flashget (#36559) üzenetére


br.rak
őstag

Ez jóval gázabb mint amit a mindigTV csinált pár hete
Kódolatlan NatGeo/AXN pápá. ESP 1-2 nagyobb csomagba került, ESP2 HD repült.

Kérdés meddig van szerződése a diginek az ESP-re? Valami extrém hosszú időszak rémlik. ( talán 2018 vége)

[ Szerkesztve ]

(#36567) Flashget válasza br.rak (#36566) üzenetére


Flashget
félisten

Nem tudom meddig, de az ilyen sportcsatornák pakolászása más szolgáltatóknál történet, előbb, utóbb a Digit is elérte. Lásd anno SK.

Realme GT Master Edition

(#36568) Jorus


Jorus
nagyúr

Érd, kertesház, jelenleg T-Home jön be az oszlopról koaxon a padlásra, ott van most a T-Home router, a set top boxok etherneten csatlakoznak. Két hét múlva kötik be a DIGI szolgáltatást. A padlásra bejön az optika/koax és utána rákötik az ONT-t gondolom. A router, ami mögötte lesz tiszta sor, etherneten a PC-hez, powerline-on a szobai wifikhez. A kérdésem, hogy pontosan hogy fog kinézni a tv-k / set top boxok bekötése? ONT-ből kellene koaxot húzni a tvkhez? A padlásról a szobákba megvannak a csatornák, de ode ethernet van behúzva, nem koax.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#36569) br.rak válasza Jorus (#36568) üzenetére


br.rak
őstag

az ONT-ból koax jön.
A kábelcsatornában nem fér el egy koax esetleg? Mert akkor nem kellene nagyon szenvedni vele

(#36570) Gaben06


Gaben06
tag

Sziasztok!

UPC előfizető vagyok, de nemsokára lejár a hűségszerződésem és el kellene döntenem, hogy maradok a UPC-nél vagy átmegyek a Digi-hez. Nekem igazából nincs bajom a UPC szolgáltatásával azt leszámítva, hogy a BOX-ot sohasem szerettem. Mindig problémák vannak vele, jobban szeretném a TV-t vezérelni és annak a menüjét használni. Úgy tudom, hogy a Diginél nem muszáj Boxot használni, és ahogy néztem az árak is olcsóbbak.

Szeretnénk a HD adásokra is előfizetni, kérdésem az lenne, hogy ezek vételéhez sem kell a BOX?
Milyen minőségüek a HD adások, illetve a normál digitális adások?

TV készülékek. Samsung UE40H6400, Illetve Samsung UE55JS8000.

Köszönöm a segítséget.

(#36571) Flashget válasza Jorus (#36568) üzenetére


Flashget
félisten

oszlopról csak optikát húz be a Digi. Koax az ONT-ből megy.
Minden más le van írva a téma összefoglalóban.

Gaben06 ez utóbbi rád is vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#36572) Jorus válasza br.rak (#36569) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi a választ! El fog férni a koax, mert külön van csatorna az ethernetnek és a koaxnak is, csak az utóbbi nincs behúzva (márciusban lett kész a ház, nem gondoltuk, hogy ilyen hamar kiér a Digi, a T-Home-hoz meg ugye ethernet kell). Szal akkor be kell húznom, amire jönnek.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#36573) Varszegig válasza Gaben06 (#36570) üzenetére


Varszegig
veterán

Ha van DVB-C tuner a tv-kben (amit írtál, azokban biztosan), akkor nem kell box. Én is idén álltam át UPC-ről. Addig, ahhoz, hogy 4 tv-n lehessen nézni, 2 előfizu kellett, most 5-re (a dolgozóban az egyik monitorom tuneres, így tudok már teniszt/focit nézni munka közben) ki van építve (+a 6. a 4 tuneres HdHomeRun), és egy előfizu is elég, harmadát se fizetem, mint a upc-nek.
Ja, és a 4 box fogyasztása se volt semmi, az most egy kemény 8W-os kütyüvel van kiváltva:)

[ Szerkesztve ]

(#36574) Watt25


Watt25
veterán

Úgy látszik, ma a téma összefoglaló olvasása nem megy senkinek, akármekkora PH király :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#36575) br.rak válasza Watt25 (#36574) üzenetére


br.rak
őstag

Ne legyünk gonoszak, mobilról nem látszik ill ha nagy hsz számra van beállítva a fórummotor és friss hozzászólásokra ugrik, akkor nem feltétlenül veszi mindenki észre... :)

(#36576) Jorus válasza Flashget (#36571) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igazad van, és olvastam is, onnan értesültem az ONT-ről, illetve annak csatlakozóiról is. Ugyanakkor mivel nem minden összefoglaló naprakész a PH!-n, gondoltam egy kérdést megeresztek koax vs ethernet ügyében, biztos ami biztos alapon, hogy feleslegesen ne álljak neki kábelezni.

Watt25: szerencsére túlnyomórészt gondos gazdák kezében vannak a topicok, de egy-két helyen bele lehet futni idejétmúlt infókba - mindössze erre utaltam.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#36577) Watt25 válasza Jorus (#36576) üzenetére


Watt25
veterán

Csak ugye ezzel az erővel (az az első feltételezés, hogy nem naprakész) meg is lehetne szüntetni a téma összefoglaló rendszert a PH-n... (Egyébként látszik az utolsó frissítés dátuma...)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#36578) levin70


levin70
tag

digi digitális

[ Szerkesztve ]

Húsz év múlva sokkal jobban fogod sajnálni azokat a dolgokat, amiket nem csináltál meg, mint azokat, amiket igen.

(#36579) Flashget válasza levin70 (#36578) üzenetére


Flashget
félisten

:F

Realme GT Master Edition

(#36580) br.rak válasza Flashget (#36579) üzenetére


br.rak
őstag

Csatornakiosztás, pdf-ből kiszedve, de tippre alacsony felbontású printsceenből. Nem lenne rossz, nagyobb felbontásban (mert úgy olvashatóbb)

(#36581) Flashget válasza br.rak (#36580) üzenetére


Flashget
félisten

ma délelőtti frissítés pont ez volt a összefoglalóba a novemberi csatornakiosztás, mert elfelejtettem eddig az októberit lecserélni. ;)

Realme GT Master Edition

(#36582) levin70 válasza levin70 (#36578) üzenetére


levin70
tag

nagyobb digi digitális

[ Szerkesztve ]

Húsz év múlva sokkal jobban fogod sajnálni azokat a dolgokat, amiket nem csináltál meg, mint azokat, amiket igen.

(#36583) zsolt501 válasza levin70 (#36582) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Most komolyan ezt miért kellett még egyszer beraknod?
Semmivel sem jobb az előzőnél a minősége, de amúgy is megtalálható a téma összefoglalóban.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36584) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Nekem lehet, hogy pont a frissítés napjától nem jönnek be a digit közszolga adók. Először bekapcsoláskor mindenféle színű csíkozások voltak, azt hittem, a tv-vel lesz gond, de azóta automata és manuális kereséssel sem akar bejönni egyik említett adó sem. Tisztában vagyok a hangolás és a frekik beírásával is, minden egyéb digitális adó tökéletesen bejön, de a közszolgálatiak eltűntek.
Mit érdemes csinálni ezzel? Másnál nem volt ilyen? Kőbánya a helyszin

(#36585) kungzi


kungzi
veterán

azt a rohadt sport2 HD-t mi a rákért nem tudják beadni? :W :W

(#36586) rocket válasza kungzi (#36585) üzenetére


rocket
nagyúr

Biztos sok masik csatornat kene kitenni, DIGI-nek van 3HD Sport csatornaja, csak licenszek amik megmaradtak nekik 1-re is boven eleg lenne.

Sajnos nalunk a TV piac arrol szol, hogy tudnak egymasnak keresztbe tenni, es vegul a nezok isszak meg a levet, mert egyik se enged. (eleg csak a DSC vs DIGI-re gondolni.)

Nem veletlen van a Sport2-on az NFL, ezzel probaljak jo belatasra birni a szolgaltatot.
Anno igy kerultek be olyan adok CL jogokkalal, mint a Viasat 3, Viasat 6, most meg az ACM, aztan szepen bent is maradtak futottak meg kategorias, ismetlo SD adokent.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#36587) allfinanz


allfinanz
senior tag

T-nel BBC Earth HD.
http://dtvnews.hu/hirek/januartol-modositja-csatornakinalatat-a-telekom

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#36588) realmadrid válasza kungzi (#36585) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Bizony jó lenne, elég sok meccs megy ezen a csatornán, sajnos gyenge minőségben a többihez képest.

A sas nem vadászik legyekre

(#36589) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Van egy olyan érzésem, hogy semmilyen új csatit nem kapunk...max elvesznek néhányat. Tényleg megvan a hátránya az olcsóságnak.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#36590) Flashget válasza szabogabor10 (#36589) üzenetére


Flashget
félisten

a dec.1-től érvényes DTV kiosztásban ott szerepel még az Eurosport 1-2 ;)

elvenni akkor vesz, ha berak újat...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#36591) rocket válasza Flashget (#36590) üzenetére


rocket
nagyúr

Volt azert olyanra pelda, amikor csak kivettek csatornakat.

Eurosporttal a DIGI-nek (jol remlik az meg az EMKTV korszakukban volt), akadt mar gondjuk, akkor is az tortent, hogy egyik fel se engedett, vegul elsotetult kepernyo lett a vege, es mindez a Tour de France-ra esett.
Az se fogja segiteni a konnyu megegyezest, hogy a Discovery csatornak tulajdonosae lett az Eurosport.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#36592) szabogabor10 válasza rocket (#36591) üzenetére


szabogabor10
veterán

Pont ezért szerintem miután lejár a szerződésük az ESP-ra, vagy kiveszik mindet, vagy berakják újra a Discokat, aminek nagyon ideje lenne már.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#36593) sityupityu válasza szabogabor10 (#36592) üzenetére


sityupityu
veterán

Remélem, hogy az utóbbi. Tudom, hogy rengeteg az ismétlés rajta, de baromi sok olyan műsor megy ott ami engem érdekelne. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#36594) rocket válasza szabogabor10 (#36592) üzenetére


rocket
nagyúr

Vagy dobnak egy gumicsontot, es maradnak az Eurosportok SD-ben.
A tulajdonos es a szolgaltato cicaharcaban mindig az elofizetok szivnak, ezert kene sokkal komolyabb piaci szabalyozas.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#36595) pontyos


pontyos
senior tag

Helló!

A Digi Sport 3 indulása óta a Digi Animal World HD csatornám képe szétesik, gyakorlatilag a kép fele pixel tömeg, többi csatorna tökéletes. Kétszer újrahangoltam, de a hiba továbbra is fennáll.
Másnál esetleg? Thx és Üdv

(#36596) allfinanz


allfinanz
senior tag

Bp: megjelent a Sony TV-men a TV16, kep es hang nelkul a sor vegen.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#36597) Fürkésző válasza allfinanz (#36596) üzenetére


Fürkésző
tag

Már tegnap előtt éjszaka bejelentkezett. Azóta egyszer szétesett kép is volt rajta, azt írták, a 16TV lesz itt elérhető, jelenleg a beállítása folyik.
(Ha már ennyi helyi tv-vel növelik a csatornaszámot, néhány budai kerületi műsor is jöhetne.)

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#36598) dh66e válasza allfinanz (#36596) üzenetére


dh66e
veterán

Tegnap láttam a csatornalistában.Azt hittem már régebbi csatorna a diginél.

(#36599) Flashget válasza rocket (#36591) üzenetére


Flashget
félisten

En nem emlekszem ilyenre. Filmmuzeum, Sportklub amivel szorakoztak.
Kizartnak tartom a Discok visszakeruleset, mert akkor mas fizetos csatornaknak reszelnek. Disco meg nem megy olyanba bele, hogy marad az osszeg az esp utan, plussz megkapjuk a discot..vagy marad az esp vagy azok is repulnek.
Digi meg aremeleshe nem megy bele, hogy visszakeruljenek a Disco csatik.

Realme GT Master Edition

(#36600) marcipunk


marcipunk
tag

Sziasztok!
T-re készültünk, ezért csak UTP van a falba húzva, a koax kimaradt. Kínomban kitaláltam, hogy a DVB-C tv-hez menő mostani UTP kábelt Eonboom EN-201 BNC-UTP átalakító-val használnám "koaxosítva". Van tapasztalata ilyennel valakinek? Működő megoldás?

röff!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.