Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36201) allfinanz válasza zsolt501 (#36198) üzenetére


allfinanz
senior tag

Az a 3 az anyavallalate, az nem magyar.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#36202) Flashget válasza veze (#36200) üzenetére


Flashget
félisten

az egyik port az IPTV-é azt nem fogod tudni használni.

Realme GT Master Edition

(#36203) emti1987


emti1987
újonc

Sziasztok,
A mai nap kötöttem szerződést a Diginél 1000-es netre tv-re és telefonra. A problémám az, hogy egy CAT6-os kábelt húztam be csak egyedül coax nélkül és a lakás teljes egészében fel lett újítva és álmennyezet felé lett felpakolva a kábelezés.
Felhívtam az ügyfélszolgálatot hogy milyen megoldások léteznének arra, hogy coax kábel nélkül digi tv-t nézhessek. Sajnos a beszélgetés abbamaradt, mivel a hölgy a cat6-nál elakadt.
Megadott egy szerelői számot, ami nem volt elérhető.

Kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e megoldani a tv és a telefon használatát úgy, hogy csak egy kábel van behúzva(cat6) coax kábel nélkül, hasonlóan ahhoz ahogy ez megy a t-homenál, mint IP TV funkció.

Esetleg van-e valami set top box ami ezt meg tudná oldani, vagy valami hasonló.

válaszokat előre is köszönöm.

(#36204) pjen válasza emti1987 (#36203) üzenetére


pjen
félisten

A hölgynek inkább azt kellett volna mondani:UTP kábelt húztál be,a cat6 csak egy típusa az UTP nek.Szépen el lehet vinni a koaxot csatornában

(#36205) emti1987 válasza pjen (#36204) üzenetére


emti1987
újonc

sajnos kábel csatorna nincsen, mivel nem fért el a falban. Vékony betonfal, így ha egy kábelcsatornát beraktam volna akkor kedves szomszéd csalódott lenne

(#36206) Flashget válasza emti1987 (#36205) üzenetére


Flashget
félisten

Mivel ezen írásod alapján FTTB környezetben laksz ott csak úgy oldja meg a Digi, hogy a tv-nek koaxot húz be.
FTTH családi ház ott optika + ONT módszerrel oldja meg. De ott az ONT lakáson belül van és ott is koaxot fog kivinni. Szerencsére itt nincs IPTV és remélem sosem lesz.
A hölgynek ha azt mondod CAT5e sem mond sokat hidd el. :D

Realme GT Master Edition

(#36207) pjen válasza emti1987 (#36205) üzenetére


pjen
félisten

Nem is a falba kell a csatorna,hanem a falra.Lehet kapni padlószegély csatornát.

(#36208) M_AND_Ms válasza pjen (#36207) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Pl. én ilyet használtam. Rengeteg kábel elfér mögötte (több, mint ami képen látszik) ráadásul, mivel lágyított műanyag a szegélyprofil széle ezért szépen felsimul az egyenetlenebb falakra és padlókra. Praktikerben kapható több színben, kb 400 Ft métere

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#36209) pjen válasza M_AND_Ms (#36208) üzenetére


pjen
félisten

Igen, ilyenre gondoltam én is.

(#36210) ph2012


ph2012
senior tag

Felfedeztem a Digi Sport 3-at. Milyen új csatornák jöttek még? Mik fognak jönni?

(#36211) szabogabor10 válasza ph2012 (#36210) üzenetére


szabogabor10
veterán

Csak ez jött.
Senki nem tudja, hogy mi fog jönni (vagy inkább mit vesznek ki).

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#36212) leslieke válasza sityupityu (#36185) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam van 2 óra eltérés.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#36213) ph2012 válasza szabogabor10 (#36211) üzenetére


ph2012
senior tag

Kivették a csatornák közül a P+ Parlament TV-t. Pedig itt ment a parlamenti közvetítés. Nem tudni miért került ki a csatorna a választékból?

Köszi!

(#36214) allfinanz válasza ph2012 (#36213) üzenetére


allfinanz
senior tag

Lehet, h az M5 HD vagy az M6 HD adokon lesznek a parlamenti kozvetitesek, ha a terveknek megfeleloen el is indulnak.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#36215) ph2012 válasza allfinanz (#36214) üzenetére


ph2012
senior tag

Ez vicc vagy tényleg lesz M5?

(#36216) br.rak válasza ph2012 (#36215) üzenetére


br.rak
őstag

Az egyik egy kulturális adó lesz (m6) a másik pedig egy Budapestre/Pest megyére fókuszáló régiós TV (m5)

(#36217) Flashget válasza ph2012 (#36213) üzenetére


Flashget
félisten

Olyan sűrűn nem nézhetted, ha most vetted észre, hogy szept. 1. óta nincs.

Realme GT Master Edition

(#36218) sityupityu válasza leslieke (#36212) üzenetére


sityupityu
veterán

Nálam már vasárnap este helyreállt. Meg is lepődtem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#36219) Varszegig válasza Flashget (#36217) üzenetére


Varszegig
veterán

Most őszintén, hiányzik valakinek a parlamenti közvetítés?:) Annál már a "Tavaszi hangulat" csatorna a upc-nél is érdekesebb volt:)

[ Szerkesztve ]

(#36220) szabogabor10 válasza Varszegig (#36219) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én csak idegesíteném magam rajta (mármint a p+-on)...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#36221) M_AND_Ms válasza Varszegig (#36219) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Képzeld, vannak, akik ilyesmit is néznek. Pl érdekli őket, mit művelnek a képviselőink abban a házban. Szerintem a sok egyforma huszadrangú csatorna (pl Galaxy, Sorozat+, stb) mellett egy ilyen elfért volna.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#36222) Flashget válasza Varszegig (#36219) üzenetére


Flashget
félisten

Én bevallom ha otthon voltam a napirend előtti baszakodásaik érdekeltek a vicces házban. :) De maga a csatorna többi része nem igazán.
PAX Tv-t sem nézem soha mégis elfér a sok selejt mellett, ez is elfért volna még, legalábbis DTV-n.
Viszont én sehol nem olvastam az okát miért dobták ki.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#36223) Varszegig válasza M_AND_Ms (#36221) üzenetére


Varszegig
veterán

"Pl érdekli őket, mit művelnek a képviselőink abban a házban."

Ok, ok, de rendszerint üres széksorok vannak, tehát ha az érdekel, hogy mit csinál a képviselőd, akkor lehet nem a parlamenti közvetítést kell nézni:)

(#36224) zsandord


zsandord
csendes tag

Sziasztok,

nekem is Digi kábelem van, és annyi a problémám hogy nem igazán értem hogy kellene beállítani normálisan a csatornákat. pl.: nyáron amikor probáltam a film+ és film+ hd digitális csatornákl között volt, na ott most nem jön be.

nincs valakinek egy jó leírása hogy találjam meg az összes csatornát egyszerüen?

próbáltam persze kereséskor, teljes, és hálózatot is, de mégse nézhető az összes csatorna.

sok csatorna van így, és azokat az analogba találom. Samsung tv-m van és nincs beltérim.

köszi szépen előre is a segítséget.

(#36225) zsandord válasza zsandord (#36224) üzenetére


zsandord
csendes tag

TV tipusa: Samsung UE32C5000QW

(#36226) Watt25 válasza zsandord (#36224) üzenetére


Watt25
veterán

Téma összefoglaló olvasása megvolt-e?
Többet úgy sem igazán tudunk segíteni, mint ami ott le van írva. Be kell jönnie. Ha máshogy nem, kézzel írd be a frekiket. (Frekitáblázatot meglepő módon a Digi oldalán találsz. :) )

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#36227) zsandord válasza Watt25 (#36226) üzenetére


zsandord
csendes tag

köszi a segítséget, úgy látom akkor manuálisan kell kikeresnem :((

(#36228) sityupityu


sityupityu
veterán

Akinek eddig hiányzott a kutyadoki az újra nézheti az animal world-on. Valamelyik nap láttam rajta.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#36229) Flashget válasza zsandord (#36225) üzenetére


Flashget
félisten

pedig samsungon automata keresés-hálózati opciót választva hozza be az összes csatornát.
kívéve ha probléma van kábelezéssel, csatlakozásokkal.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#36230) veze


veze
őstag

Én végig olvastam az összefoglalót, de még mindig nem világos számomra ez
[link]
nevezetesen hogy az optikára adott ONT eszközbe csatlakoztatott routerem kapja e a publikus IP címet, vagy nem..
Elvileg én ugy értelmezem hogy ez az optikás ZTE eszköz nem viselkedik routerként, ergo, nem ö kapja az IP címet sem, hanem a routerem, de jó lenne ha valaki megerősítené ezt a gyanúmat, vagy cáfolná

(#36231) PeterPH válasza veze (#36230) üzenetére


PeterPH
senior tag

A te ONT típusod esetében tudtommal a DIGI még nem alkalmazta a router üzemmódot.
Ennek megfelelően ha neted is lesz, akkor az ONT egyik LAN csatlakozójával összekötöd a saját router-ed WAN portját, a router-eden állítod be a PPPoE kapcsolatot, és a a router-ed fog külső publikus IP-t kapni.

[ Szerkesztve ]

(#36232) veze válasza PeterPH (#36231) üzenetére


veze
őstag

Köszönöm, én is így szeretném..
jelenleg az invitel ONT eszköze is így működik, emiatt váltottam anno thomrol invitelre mert rám akarta erőltetni a thome az iptv-t a lebutított lekorlátozott routerükkel egyetemben..

(#36233) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy milyen a Digi képminősége mondjuk a T-Home-hoz képest?

Tavaly váltottam UPC-ről T-re és szomorúan láttam, hogy a UPC-hez képest a T-home valami retkesül ocsmány. Hiába HD, csak egy agyontömörített maszlag az egész. A UPC sokkal szebb volt, viszont ahol most lakok, ott csak T és Digi van.

Na most az érdekelne, hogy a Digi kb. hol áll a listában, mert lehet váltanék, sokallom a T árait a fosch minőségű szolgáltatásaikért.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#36234) Watt25 válasza macikos (#36233) üzenetére


Watt25
veterán

Nem mindegy, hogy műhold, vagy kábel, vagy IPTV... (Nem írtad, hogy a többi szolgáltató esetében miről van szó.)
Ezt nézd meg.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#36235) macikos válasza Watt25 (#36234) üzenetére


macikos
addikt

Tényleg, bocsi :D Digitális kábel TV.

(#36236) Varszegig válasza macikos (#36235) üzenetére


Varszegig
veterán

Az sem mindegy, hogy néznéd? boxon keresztül, vagy dvb-c tuneres tv-vel? Én upc-ről jöttem, és ott boxok voltak, most dvb-c tuneren át nézem, és sokkal szebb a képe, mint a boxon át.

(#36237) veze válasza macikos (#36235) üzenetére


veze
őstag

Én is dvb-c tuneren át nézem és ég és föld a különbség, korábban téhome volt

(#36238) Watt25 válasza Varszegig (#36236) üzenetére


Watt25
veterán

most dvb-c tuneren át nézem, és sokkal szebb a képe, mint a boxon át.
Ami csak akkor igaz, ha nem jól állítottad be esetleg a felbontást a box-on, vagy analóg kábellel közötted össze a tévét a box-szal...
HDMI-n gyakorlatilag nem láthatsz különbséget.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#36239) Flashget válasza macikos (#36233) üzenetére


Flashget
félisten

rém egyszerű a történet.
a T féle tömörített IPTV-től bármelyik kábelszolgáltató natív FHD csatornája jobb.
vagyis a Digikábel azonos szinten van az UPC-vel ebből a szempontból. Most az hegyjuk melyiknél hány db HD csatorna fogható. De ami mégis az UPC főlé emeli az, hogy nem kell kötelező beltéri vagy CI+ CAM a DVB_C tuneres tv-hez a kódolatlan DTV csatornákhoz.
Így már eltudod helyezni? :)

Realme GT Master Edition

(#36240) Flashget válasza Watt25 (#36238) üzenetére


Flashget
félisten

Ebben nem értek egyet veled.
beltéri vagy CI+ CAM ? egyértelműen szebb a kép CI+CAM-ot használva
Beltéri vagy koax közvetlen a gépbe. Ismét veszít a beltéri.
Tv vagy CI+ CAM nincs különbség.
Tehát a sorrend, ha a kép minőséget vesszük:
TV,CI+
stb

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#36241) Watt25 válasza Flashget (#36240) üzenetére


Watt25
veterán

Semmilyen műszaki oka nem lehetne annak, hogy különbség legyen.
Illetve egy helyen lehet különbség: ahogy az eszköz az MPEG-et kitömöríti. Elvileg elképzelhető, hogy ugyanazt az MPEG stream-et két eszköz nem byte-ra pontosan ugyanolyan eredményre tömöríti ki, azonban nem hiszem, hogy észrevehető különbséget okozna ez.
Amennyiben a box olyan felbontásban küldi ki a képet magából, mint amelyen az adás (vagyis nem a box végzi az upscaling-et) és HDMI kábellel van összekötve a tévével és a tévé HDMI bemenetére vonatkoztatott képbeállítás ugyanolyan, mint a tuner bemenetre vonatkoztatott (szerintem ez utóbbi nagyon sok embernél nem így van!), akkor ugyanolyannak kell lennie a képnek.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#36242) w333


w333
félisten

Ezeknek most tényleg elgurult a gyógyszerük ... Kép :W

Egész nap itthon voltam, szerelőket nem láttam, de még 1 hívást sem kaptam :U

Szerk.

Köszi Digi, nem tudom mi a f*szt csináltatok eddig a jelerősségem 58-65% volt és a Bithibaarány max. 130 -ig ugrott fel, most pedig a jelerősség 35-38% és a Bithibaarány 600 és 1200 között ugrál :W :W :W

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#36243) w333 válasza w333 (#36242) üzenetére


w333
félisten

Húrráááá most már a másik szobában is kockásodik a kép ! :C :O :Y

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#36244) Varszegig válasza Watt25 (#36238) üzenetére


Varszegig
veterán

A boxon jó volt a beállítás, és hdmi volt a kábel. Jó hdmi kábel. Mégis, ha nagyon közelről néztem, tudtam tömörítési hibát találni mondjuk egy eurosport hd-n, míg most nem látok ilyet.
De tény, a különbség nem nagy, ritka eset volt.

[ Szerkesztve ]

(#36245) w333


w333
félisten

Komolyan nem értem ... valaki magyarázza el hogy mi történik :(

Leadtam a hibát még szombaton hogy a hálószobában az LG TV kockásodik és nagyon rossz a minőség ekkor ugye a másik szobában a Samsung TV nem volt kockásodás és a jelerősség 55-65 körött volt a bithibaarány max. 130 -ig ugrott fel !

Most valami történt elvileg voltak a szerelők (ügyintéző szerint) persze egy kaputelefon csengőt, vagy az ajtó előtt a csengőt vagy 1 hívást semmit sem kaptam (gondolom pont le voltam sz*rva) gyorsan bedobta a postaládába az értesítőt hogy nem vagyok itthon :U

Na most úgy néz ki a dolog hogy a hálószobában az LG nem kockásodik, (különben is olyan este 21 és 23 óra között szokott kockásodni :(( most átmentem a másik szobába ahol a Samsung TV van és eddig a jelerősség 55-65 körött volt a bithibaarány max. 130 -ig ugrott fel ...

Most így néz ki a dolog :W

[link]

Olyan gyenge a jel hogy az előbb még a kép sem jött be csak egy "hangszóró" ikon mintha rádiót hallgatnék, szóval komolyan mondom nem értem :O

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#36246) kali válasza w333 (#36245) üzenetére


kali
legenda

én azt csinálnám, hogy lakáson belül az (első) elosztásnál - direktben - ellenőrizném a jelet, kizárva így néhány hibalehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#36247) macikos válasza Varszegig (#36236) üzenetére


macikos
addikt

A UPC-t box nélkül néztem, DVB-C-s tévével. Most a T pedig ugye IPTV-s boxszal van.

Ugye azért is jobb a CI+ modulos vétel, mert nem kell a box gagyi távirányítóját használni + a TV gyorsabb is mint a box, pl. műsorújság betöltése, rögzítés stb.

Milyen már, hogy megveszi az ember a több százezres TV-t és egy gagyi 10ezer forintos box 500 forintos távirányítóját kell használni.

Tehát akkor a Diginél is kérhető CI+ modul?

[ Szerkesztve ]

(#36248) w333 válasza kali (#36246) üzenetére


w333
félisten

Na most lehet megvan a megoldás de csak 50% :B

A Samu TV -nél az RCA kábel kicsit laza volt (szerintem meg is volt szakadva) most ahogy a TV -t költöztettük, ahogy újra bekötöttem most már nem kockásodik a jelszint maradt 38% míg a bithibaarány 10-20 között ingadozik :))

Most már csak az a kérdés hogy a Digi szerelő tényleg csinált valamit a lépcsőházban vagy csak bedobta a postaládába az értesítő ... most egyik TV sem kockásodik (a Samu eddig sem kockásodott) csak az LG olyan este 21 és 23 óra között, egyelőre jónak tűnik mindkettő :B

Létezik hogy a Samu tv RCA kábelnél zárlatos volt és emiatt akadt az LG TV is ?

Mindegy estig kiderül hogy mi lesz.

Különben újra felhívtam az ügyfélszolgálatot és azt mondták hogy a hiba még nincs lezárva szóval jelentkezni fognak ... (eszerint nem csináltak semmit)

Valaki megnézné hogy Super TV2 HD milyen jelerőssége van ?

Samsung TV -en az "Info" gomb 5 másodpercig nyomva tartásnál jön elő :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#36249) bitpork válasza w333 (#36245) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

nekünk ilyenkor kicserélték a csillagponti aktív eszközt a társasházban

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#36250) sityupityu válasza macikos (#36247) üzenetére


sityupityu
veterán

"Tehát akkor a Diginél is kérhető CI+ modul?"

Igen, de ha nem kellenek a fizetős filmcsatornák (HBO, Digi Filim stb) és van C tuner a tévédben akkor még erre sincs szükséged.

(#36248) w333 Jelerősség 93, Bithibaarány 0

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.