Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Kicsit eltévedt az eredeti kérdésem egy másik topikba, de Multibit kolléga segített.

A kérdést kicsit tovább feszegetném 2 részre: van esetleg olyan DVB-C-s vevő, ami kicsit olcsóbb a 20k-nál, de még HD-ban képes felvenni? (Kártyás kódolás nem kell).

Illetve ugye van egy HTPC-m Kodival, amivel filmeket szoktam lejátszani. A Kodiban van PVR rész, így esetleg ki tudnék küszöbölni +1 dobozt és távirányítót. Van olyan DVB-C tuner, amivel hasonlóan tudnék felvenni műsort? Vagy akkor ebből is 2 tunert kéne vennem egyből? Csinált már esetleg ilyet valaki? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#36702) Flashget válasza Paal (#36677) üzenetére


Flashget
félisten

Mit nem lehet ezen érteni? .ts egy BD formátum bármit lehet kezdeni utána vele.
És teljesen rosszul gondolkozol..mert nagyon sok embernek nincs Digisportja a kézi BL meg azon ment.
Ezen kívűl vettem fel már olyan műsort amit nem lehet letölteni így viszont eltudtuk menteni lemezre.

Realme GT Master Edition

(#36703) Flashget válasza trec12 (#36692) üzenetére


Flashget
félisten

szerintem megakarták venni a Telenort és az eshetett kútba...

Realme GT Master Edition

(#36704) dh66e válasza Flashget (#36703) üzenetére


dh66e
veterán

Ahhoz "icipicit" tőkeerősebbnek kellene lenniük... ;]

[ Szerkesztve ]

(#36705) Watt25 válasza Mentolka (#36684) üzenetére


Watt25
veterán

Lehet, valamelyik hozzászóláson átsiklottam, de mi is a helyzet a Digitől bérelhető STB-vel? 300Ft-ért bérelhetsz HD-s STB-t, amihez ugyan neked kell a vinyót megvenned, de más költség nincs. Ezzel mi a baj?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#36706) pjen válasza Watt25 (#36705) üzenetére


pjen
félisten

Ezzel az STB vel óvatosan.Én béreltem,az ügyfélszolg mondta,hogy szinte egyiken sem működik a felvétel hát azenyémen sem ment.

(#36707) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Érdemes bejelenteni hibára, ha az M4 HD a TV tunerével nézve kockásodik, de a KAON STB-vel nem? Más csatornánál nincs ilyen gond.

(#36708) Multibit válasza CactuS (#36701) üzenetére


Multibit
veterán

HTPC-hez vehetsz valami PCI-os, vagy USB-s DVB-C tunert. Igaz itthon nincs túl nagy választék belőlük, de külföldről lehet rendelni. Kodit nem használok, így nem tudom, hogy milyen hardverrel barátkozik.

(#36709) Flashget válasza dh66e (#36704) üzenetére


Flashget
félisten

RCS-RDS pénzből gondoltam...

Realme GT Master Edition

(#36710) leslieke válasza nyogo83 (#36669) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én nem láttam ilyen hibát.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#36711) Watt25 válasza pjen (#36706) üzenetére


Watt25
veterán

Itt is megerősítette már más, hogy a Humax HD 2 box képes a felvételre, csak neked kell a vinyót rádugnod, nem ad a Digi.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#36712) pjen válasza Watt25 (#36711) üzenetére


pjen
félisten

Akkor nekem nem olyant adtak :((

[ Szerkesztve ]

(#36713) Flashget válasza pjen (#36712) üzenetére


Flashget
félisten

ennél is felvételi lehetőséget. [link]

Realme GT Master Edition

(#36714) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Az internet stabilitásával nálatok minden rendben?
Nálam pár oldal, legfeltűnőbben a Facebook hibásan, nehezen, vagy egyáltalán nem töltődik be, de néha hosszan tölti, nyitja meg a Prohardvert, és egyéb más oldalt is.
A netem wifi routerrel meg van osztva, és a párom is panaszkodik, hogy mobilon is előfordul, hogy nem tölt be egy oldalt, vagy pl. a Speedtest sem minden esetben indul el; viszont tv-n, atomstabilan működik a YouTube fél napokon keresztül; szintén WiFi kapcsolattal...

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#36715) Flashget válasza klepto (#36714) üzenetére


Flashget
félisten

A kérdésed amennyiben Digis lan ebbe a topicba való. [link]

Realme GT Master Edition

(#36716) klepto válasza Flashget (#36715) üzenetére


klepto
addikt

Bocsi, és köszi :R

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#36717) Simivok


Simivok
senior tag

Azt tudom, hogy az IPTV csökkenti a net sávszélességét. Azonban azt nem tudom hogy a kábel tv csökkenti-e a sávszélt? Mert ugye az is optikain jön a nettel együtt...

Galaxy S23 256GB Cream

(#36718) Watt25 válasza Simivok (#36717) üzenetére


Watt25
veterán

Az IPTV-n is csak akkor csökkenti a net sávszélességet a tévé, ha végig rézdróton mennek az adatok.
Digi-nél ilyenről szó sincs.
Már csak azért sem, mert kábeltévé esetén minden időpillanatban "jön" az összes csatorna (MUX), függetlenül attól, hogy nézel-e valamit...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#36719) Bogyi007 válasza Watt25 (#36711) üzenetére


Bogyi007
veterán

Megerősítem megint. :-P

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#36720) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi tippeket!

Az itt említett probléma megoldódott, végül kijöttek és kábelcsere lett a vége, de még így is egy fél órába telt, mire rájöttek, hogy a Sharp tv-n a megadott értékeken nem, hanem a 122 és 138 Mhz-n jönnek be az adók! Kérdésemre, hogy az automata keresés miért nem találta, ha az összes többit igen, elég bonyolult válasz volt, nem nagyon értettem.
Most viszont ebe a tv-be van direktben a kábel vége és mivel eleve este jöttek ki és sokáig tartott az egész, így a másik szobában lévő tv-n kéne megoldanom a csatlakozást.
Tudtok abban segíteni, hogy hol kereshetek ehhez megosztó csatlakozót?
Előre is :R !

[ Szerkesztve ]

(#36721) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#36720) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lehet, hogy egy ilyen elég hozzá?

(#36722) Paoloo válasza ubyegon2 (#36721) üzenetére


Paoloo
tag

Nekem is ilyet raktak be,csak itt négyfelé van osztva a jel. Ha csak két tv van akkor jó lesz. Megnéztem,ugyanezek az értékek vannak ráírva az én elosztómra is.

(#36723) ubyegon2 válasza Paoloo (#36722) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi a választ, valami bonyolultabb megoldásra számítottam. Ehhez csak sima árnyékolt koax kábel kell és kész?

(#36724) Paoloo válasza ubyegon2 (#36723) üzenetére


Paoloo
tag

Igen! Na meg az F csati.

[ Szerkesztve ]

(#36725) ubyegon2 válasza Paoloo (#36724) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) F csati? phhhhuha, nem vagyok egy tech genie. Ami a kábel végeire kerül, gondolom, azt ha lehet inkább szerelve veszek valahol. Én is rá tudnám szerelni amúgy, nem nagy turpisság?

[ Szerkesztve ]

(#36726) Paoloo válasza ubyegon2 (#36725) üzenetére


Paoloo
tag

Azaz, vagyis ez :)
Nem nagy dolog,kis gyakorlással szerintem mindenkinek sikerül. De vehetsz szereltet is ha lehet úgy kapni.

[ Szerkesztve ]

(#36727) ubyegon2 válasza Paoloo (#36726) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, valahogy a sata kábelre asszociáltam és azt gondoltam ez is derékszögű. :U
Ezt simán rácsavarom valahogy.

(#36728) Razor1


Razor1
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy Amiko Mini HD T2/C box-ot, a közszolgálati frekvenciáknál gyengébb a jelerősség, mint általában, a 114,5 Mhz be sem jön, 121,5 Mhz-nél szaggat a kép. A beállítások stimmelnek az összefoglalóban megadottal (Symbol Rate 6000, QAM 256), mit csinálok rosszul? A kábelt közvetlenül a TV-be dugva rendesen bejönnek ugyanezek a csatornák.

(#36729) FNZ


FNZ
őstag

hali!

anyáméknak volt hűségük a diginél 2 évig, de az már 1 éve lejárt. tudnak most újrakötni okos csomagot vagy van szüneteltetési idő?

nekem nem volt sosem hűségem (2001 óta), mivel olcsóbban jöttem ki, mint hűséggel (a sok vezetékes telefonálás miatt), de most már okos csomagra váltanék. lehet nekem, vagy van valami szüneteltetési idő?

(#36730) Flashget válasza FNZ (#36729) üzenetére


Flashget
félisten

nem jár.
de lemondva 90+8 napra netet vagy tv-t újra kötve jár.
vagy asztalcsapkodás, fenyegetőzés teljes szolgáltatás lemondására és bízva, hogy 7. napon jön egy telefon egy akció felajánlásával a digitől..másképpen nem.
általános akciós feltételek fül

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#36731) unravel


unravel
őstag

402
16TV Teszt

¯\_(ツ)_/¯

(#36732) trec12 válasza Flashget (#36709) üzenetére


trec12
addikt

Ha eladó egyáltalán....

[ Szerkesztve ]

(#36733) tjnet


tjnet
aktív tag

Családi házas övezetbe (XVIII kerület) milyen ont-t hoznak(wifiset)?

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#36734) FNZ válasza Flashget (#36730) üzenetére


FNZ
őstag

köszi, sejtettem b@sszák meg. majd rájuk csörgök, hogy mi van, hátha...

(#36735) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Sziasztok.

Használja valaki ezt a Digi által biztosított KAON csodát? A problémám az lenne,hogy a műsorújságot,hogy is mondjam, kénye-kedve szerint jeleníti meg,a legtöbb csatornánál nincs semmi írva,lehet ezzel valamit kezdeni?

Köszönöm.

(#36736) Flashget


Flashget
félisten

Már nekik is van mobil szolgáltatásuk... [link]

Realme GT Master Edition

(#36737) br.rak válasza Flashget (#36736) üzenetére


br.rak
őstag

A Netfone csomagjait forgalmazzák, ami a Voda hálózatát használja.. Kb mint a Digi Move vagy UPC mobil.

(#36738) FNZ válasza Flashget (#36736) üzenetére


FNZ
őstag

diginek 2017.01.01-től lesz mobil szolgáltatása

(#36739) Flashget válasza FNZ (#36738) üzenetére


Flashget
félisten

ezt meg honnan vetted?

Realme GT Master Edition

(#36740) FNZ válasza Flashget (#36739) üzenetére


FNZ
őstag

egy érdi üzletkötő mondta, mivel apósom érdeklődött, hogy lesz e mobiljuk is, mert esetleg azt is átvinné a tré-től azt is

[ Szerkesztve ]

(#36741) Watt25 válasza FNZ (#36740) üzenetére


Watt25
veterán

Na, látod, ezért nem szabad benyögni így az infókat, hogy "egy év múlva lesz mobil"...
Csak mert ez a plusz információ eléggé árnyalja a képet...
Nézzük a szitut.. Érden most jött be a Digi, az üzletkötő valószínűleg új alkalmazott. Majd pont egy ilyen alkalmazottnak van tuti infója, igaz? Amit még senki más nem hallott sehol, de ő, mint új üzletkötő, már ezt is tudja. Hát, persze...
Vegyed csak készpénznek, engem nem zavar. (És még az is lehet, hogy bejön a tipp.) De kérlek legközelebb forrásmegjelölés nélkül ne dobj be ilyen infókat... Csak hogy mi is tudjuk a helyén kezelni a dolgokat...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#36742) attilav2


attilav2
őstag

Nálatok is előfordul az alábbi anomália?
Technisat cablestar HD2 tunerkártyám van és dell 23" fullhd ips monitorom, ami displayporton van összekötve a géppel.
Amikor valami közszolgálati hd adást nézek (m2hd duna hd, duna world hd) a teljes képernyőt kitölti a kép ahogy kell, de amint vége a hd műsorfolyamnak a képernyő két szélén vastag fekete sáv jelenik meg. Ha átkapcsolok a csatorna sd megfelelőjére akkor normális a kép. A dvbviewer 16:9 képarányra van állítva, a csatornák többségét szét is húzza, csak a közszolgálat hd adókkal van ez a probléma, azaz ha a közszolgálat hd-n éppen sd műsorfolyam megy akkor a két szélen megjelenik a fekete sáv, mindig vissza kell kapcsolnom az sd variánsra. Nagyon unom már ezt. Másnál is előfordul ez vagy a "készülékben" van a hiba? Gondoltam mivel a pci foglalat megszűnik lecserélném a tunerkártyám pcie-re. A tbs6618-at néztem ki. Dvbviewer nem tudom hogy okozhatja e a galibát, szerintem nem, megvettem hivatalosan, mindig a legújabb verziót használom. Lehet hogy a technisat driverével van probléma, ugyanis régóta nem frissül, a hozzáadott cd-n levőnél újabb verzió nincs, hiába tünteti fel a honlapjuk a zipben a régi driver van. Érdemes a tbs pcie tunert megrendelni kb 25e ftnyi euróért? a tbs német boltjából leszállítják. Csak kérdés ez a menekülthelyzet akadályozza e a szállítást.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#36743) #29810560


#29810560
törölt tag

A DIGI Online új verziója a 4.1.4.hu rosszabb lett, mint az előző verzió. Rengeteg a bosszús visszajelzés.
Nálam sem játszik le semmit. (Időtúllépés.) ... és iszonyatosan lelassult.

[ Szerkesztve ]

(#36744) Razor1 válasza Nagymelák (#36735) üzenetére


Razor1
aktív tag

nálam ugyanez, inkább vettem sajátot. többször le is fagyott, timeshift-nél csúszott a hang, stb.

(#36745) Flashget válasza FNZ (#36740) üzenetére


Flashget
félisten

Jó tehát semmi hivatalos...az utolsó publikus cikk ezzel kapcsolatban a topicba be linkelték a száz milliós buktát..

Realme GT Master Edition

(#36746) Nagymelák válasza Razor1 (#36744) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Milyet vettél? Én is ezen töröm a fejem.

(#36747) br.rak válasza #29810560 (#36743) üzenetére


br.rak
őstag

Kötelező updatelni az appot?

(#36748) #29810560 válasza br.rak (#36747) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nem. ... de, én frissítettem és csak utána olvastam el a reakciókat. :W
Legközelebb fordítva csinálom. :K

(#36749) tahepa válasza #29810560 (#36748) üzenetére


tahepa
senior tag

FB-n írni kell a hibáról...én is így tettem. Azt talán elolvassa valaki...itt hiába puffogunk...

(#36750) #29810560 válasza tahepa (#36749) üzenetére


#29810560
törölt tag

Helyes. A Google Play app visszajelzéseket egyébként biztos olvassák a DIGI-sek (programozók). :K

Egyébként nem "puffogtam" csak jeleztem a dolgot, nehogy más is belefusson.

... ráadásul egy őskövület vagyok, még FB acoountom sincs. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.