Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36051) energomatt válasza poptartcat (#36050) üzenetére


energomatt
senior tag

Legegyszerűbb, ha olyan TV-t veszel, ami ezt tudja. Ezekből sokféle van, az adott topikokban nézelődj. Sony, Samsung, LG TV-k.

(#36052) pjen válasza energomatt (#36051) üzenetére


pjen
félisten

A baj az,hogy a legtöbb Tv csak azt tudja felvenni amit nézel.

(#36053) unravel


unravel
őstag

idegesítőek a "szakértők" a sport1-en

¯\_(ツ)_/¯

(#36054) Sasos


Sasos
senior tag

Sziasztok!

Amikor kötöttük a Digis szerződést, akkor az "analóg" lett bejelölve, tekintve, hogy 4 TV-ből egy sem volt itthon DVB-C képes. Úgy fest ezek közül hamarosan kettőt lecserélünk. Be kell amiatt menni, hogy szeretnénk digitális adást, vagy az jön most is? (Kipróbálni még nem tudom...) Ha most nem jön, és váltani kell, akkor csak digitális lesz, vagy megmarad mellette az analóg is? (Nem cserélnék egyszerre 4 készüléket)
(FTTH terület, Huawei EchoLife HG8242-B ONT van kint nálunk)

(#36055) kali válasza Sasos (#36054) üzenetére


kali
legenda

szia,

párhuzamosan kapod az analógot és a digitálist is, nem kell külön kérni.

(#36056) Watt25 válasza Sasos (#36054) üzenetére


Watt25
veterán

Téma összefoglaló?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#36057) Sasos válasza kali (#36055) üzenetére


Sasos
senior tag

:R
Szuper! Ez a legjobb verzió, amit el tudtam képzelni. A szerződésen jelölhető opciók miatt kicsit bizonytalanná váltam.

(#36056) Watt25: Átfutottam, de nem találtam benne olyan részt, hogy ha a szerződésen analóg van megjelölve, akkor jön mellette a digitális adás is. Illetve olyat se, hogy ha digitálisra kötök szerződést, akkor van mellette analóg, vagy olyat ahol említve lenne, hogy mind az analóg, mind a digitális párhuzamosan jön. Ha átsiklottam volna felette, akkor elnézésedet kérem.

[ Szerkesztve ]

(#36058) unravel válasza Sasos (#36057) üzenetére


unravel
őstag

Szükséges-e valamilyen előfizetői kártya a digitális csatornák vételéhez ?
Nem, a Digi a fizetős filmcsatornák kivételével szabadon sugározza a digitális csatornákat.

Akkor mégis mihez kell kártya?
Egyes filmcsatornákhoz ( HBO, HBO 2, HBO Comedy, Cinemax, Digifilm) illetve az erotikus csatornákhoz.

¯\_(ツ)_/¯

(#36059) kali válasza Sasos (#36057) üzenetére


kali
legenda

annyi jelentősége van csak a szerződének adott tekintetben, hogy ha ditiális hibát jelent be valaki analóg szerződéssel, akkor lepasszolják vagy fizetősen foglalkoznak vele.

(#36060) Sasos válasza unravel (#36058) üzenetére


Sasos
senior tag

"Nem, a Digi a fizetős filmcsatornák kivételével szabadon sugározza a digitális csatornákat."
Analógra szól a szerződésem. Az idézett részből nem derül ki, hogy mindenkinél elérhető a digitális.

"Egyes filmcsatornákhoz ( HBO, HBO 2, HBO Comedy, Cinemax, Digifilm) illetve az erotikus csatornákhoz."
Egyikre sincs előfizetésem, és szintén lehet előfeltétele a digitálisra való szerződés.

(#36059) kali: Köszi az infót. Így már van értelme az analóg/digitális opciónak a szerződésben amellett, hogy valójában jön mind a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#36061) energomatt válasza pjen (#36052) üzenetére


energomatt
senior tag

...rögzítés közben nem akarok csatornákat váltogatni, szóval ez nem lényeg.
Egyébként, a dupla tuneres verzióknál ez sem gond.

[ Szerkesztve ]

(#36062) Flashget


Flashget
félisten

Reggeli híreket még néztem a tévén, de már megint nincs nálunk kábel tv 1 órája...én nem tudom mit basztak el a nyáron, de tény valami el van, hogy mindig reggel megy el az analóg és digitális.
DO-t mobilról streamelve van csak adásunk vagy Mindigtv.

Realme GT Master Edition

(#36063) Flashget válasza poptartcat (#36050) üzenetére


Flashget
félisten

Már többször beraktam a topicba az ismertebb boltok címeit ahol van DVB-C tuneres beltéri és Digikábelen használhatóak, kívéve a kódolt filmcsatornákat
[link]

majd ha hazajöttem berakom ezt is a téma összefoglalóba és mást is ezen kívül.

Realme GT Master Edition

(#36064) energomatt válasza Flashget (#36063) üzenetére


energomatt
senior tag

Pl. jó lenne az aktuális frekvenciakisztásokra mutató linket is beletenni [ezt].

(#36065) digikábeles válasza Flashget (#36041) üzenetére


digikábeles
aktív tag

"ts-be rögzítsen"
Ez miért fontos, a szerkeszthetőség miatt, vagy miért? Komolyan nem tudom.

(#36066) zsolt501 válasza energomatt (#36064) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az nem lesz jó, mert elég sűrűn változik, és ha a téma összefoglalóba be van linkelve az éppen akkor aktuális, a következő változtatásnál már nem lesz az, és ha a téma összefoglalóban elmarad a link módosítása akkor meg menni fog a siránkozás, hogy már nem jó.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36067) zsolt501 válasza digikábeles (#36065) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen a szerkeszthetőség és a konvertálhatóság miatt is jó ha abba rögzít (mert ezeknél a több hangsáv és a felírat is rögzítődik), illetve az is jó, ha nem FAT32-be formázott HDD-t is kezel, pl. NTFS a nagy fájl méret miatt, mert ugye egy HD adás nagyon gyorsan több gigabyte is lehet.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36068) digikábeles válasza zsolt501 (#36067) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Köszi! A régi dvd felvevőm rögzített ts-be. Gondolkoztam, hogy a régi családi felvételeket átkonvertálnám dvd-ről avi-ba, de annyira macerás, és időigényes, hogy inkább hagyom az eredeti lemezen.

(#36069) energomatt válasza digikábeles (#36065) üzenetére


energomatt
senior tag

Az jelenlegi szempontoktól függetlenül: adott esetben a "ts" előnye lehet az eredeti tartalom teljes, veszteségmentes átvitele. Pl, ha van több hangsáv, vannak választható feliratok.

(#36070) Flashget válasza digikábeles (#36065) üzenetére


Flashget
félisten

egyszerű a magyarázat. a.ts fájlal azt lehet már tenni amit az ember akar szemben a tv-k általi felvételekkel.
lényegében így ez egy BD felvétel ami után az illető azt tehet vele amit akar (megnézi és törli vagy további szerkesztés alá veszi pl. készít hozzá menüt majd BD filmet készít, vagy átkonvertálja avi formátumba.), előttem már leírták.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#36071) Flashget válasza energomatt (#36064) üzenetére


Flashget
félisten

Hát ez pont nem az aktuális, de frissítettem a téma összefoglalót ezzel is.

Realme GT Master Edition

(#36072) FNZ


FNZ
őstag

üdv!

érden dobálják a szórólapokat. ha apósom a tréhómról váltana, akkor megoldható a számhordozása, hogy régi telefonszám maradjon vagy újat kapna?
vagy bekötteti a digit, lemondja a trét és kéri a számát a digihez. vagy mivel kapott már digis számot akciós csomagban, ezért marad az új digis szám és elveszik a régi?

[ Szerkesztve ]

(#36073) M_AND_Ms válasza FNZ (#36072) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A számhordozás lehetőségét törvény biztosítja.
Szerződéskötéskor már jelezni kell!

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#36074) FNZ válasza M_AND_Ms (#36073) üzenetére


FNZ
őstag

az rendben, de ha beköttetik a digit, lesz egy digis száma és a tréhómos száma. ha lemondja a trét (miután bekötötték a digit), akkor átveszi a digi és a saját digis számát törli?

(#36075) Meridius11


Meridius11
aktív tag

Sziasztok! Jelenleg a T-Homenál vagyunk (családi ház, IPTV), házon belül több TV-re van szétosztva az adás koax kábelen, azonban pár csatornával (pl. AXN) ez nem működik. DIGI-nél ez hogy néz ki? Koax kábelen megosztható az összes csatorna, vagy itt is vannak kivételek?

[ Szerkesztve ]

(#36076) Fürkésző válasza FNZ (#36074) üzenetére


Fürkésző
tag

A szerződéskötéskor jelezni kell a Diginek a számhordozási igényt. A többit ők intézik. Amíg nincs vége a procedúrának, nem szabad lemondani a T-nél a telefon-előfizetést.

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#36077) Watt25 válasza Meridius11 (#36075) üzenetére


Watt25
veterán

Amellett, hogy olvasd el a téma összefoglalót, ezt is átfuthatod. Bár, nem biztos, hogy konkrétan téged érint, de benne vannak az infók, azzal kapcsolatban, amit kérdeztél.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#36078) M_AND_Ms válasza FNZ (#36074) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ahogy más is írta, megvan ennek a szabályozott ügymenete. Mondjuk én az ilyet nem a fórumokon kérdezgetem, hanem az ügy feltételezett résztvevőinél: Digi, Telekom

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#36079) unravel válasza Sasos (#36060) üzenetére


unravel
őstag

"Analógra szól a szerződésem. Az idézett részből nem derül ki, hogy mindenkinél elérhető a digitális."
gondolom a SZABADON szót átugrottad :(

¯\_(ツ)_/¯

(#36080) Flashget


Flashget
félisten

A számhordozás addig működik amíg analógra kérik, de amennyiben nomadikusra akkor a régi számtól el lehet búcsúzni.

Realme GT Master Edition

(#36081) sarkan


sarkan
aktív tag

Sziasztok

Tudja valaki a Digisport 3 frekvenciáját?

(#36082) Sonja


Sonja
veterán

Szólt a Pana TV-m, hogy van új csatorna, méghozzá a DigiSport 3! :C

Gyöngyösi paraméterek:

DigiSport 3 HD: 754MHz, 256QAM, 6900 kS/s
DigiSport 3 SD: 746MHz, 256QAM, 6900 kS/s

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#36083) foxi69 válasza sarkan (#36081) üzenetére


foxi69
tag

Melyik városban? A digi.hu csatornalistáján meg tudod nézni.

(#36084) Watt25 válasza Sonja (#36082) üzenetére


Watt25
veterán

Érden, Aktiv1-en is ugyanott van a HD-s. (SD nem érdekel.) Egyébként a lényeg, hogy mindenkinél azon a frekin van, amelyiken pl. a CNN.
Érdekes, hogy a csatornalogó annyira a szélén van, hogyha nem "Levágás nélkül"-i üzemmódban nézzük, akkor kilóg a képből.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#36085) sityupityu


sityupityu
veterán

Nem úgy volt, hogy csak szombattól lesz?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#36086) unravel


unravel
őstag


:))

¯\_(ツ)_/¯

(#36087) Watt25 válasza sityupityu (#36085) üzenetére


Watt25
veterán

Egyelőre nincs adás, csak animáló logo.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#36088) sityupityu válasza Watt25 (#36087) üzenetére


sityupityu
veterán

Jaa, akkor még ráérek vele.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#36089) sarkan válasza Sonja (#36082) üzenetére


sarkan
aktív tag

Köszi, de nekem a budapesti frekvencia kellene.

[ Szerkesztve ]

(#36090) klaczi válasza sarkan (#36089) üzenetére


klaczi
aktív tag

386 HD

402 sd

[ Szerkesztve ]

(#36091) levin70 válasza foxi69 (#36083) üzenetére


levin70
tag

Kedves Ügyfeleink!

Visszaszámlálás indul! DIGI Sport 3 csatorna digitális kábeltévé kiosztásunkban az alábbi frekvenciákon érhető el:
DIGI Sport 3 SD:
- Budapest 402 MHz
- Debrecen 778 MHz
- A többi városban 746 MHz

DIGI Sport 3 HD:
Budapest 386 MHz
Debrecen 762 MHz
A többi városban 754 MHz.

A műholdas paraméterekkel is hamarosan jelentkezünk.
:)) :C :Y

Üdvözlettel:
DIGI

[ Szerkesztve ]

Húsz év múlva sokkal jobban fogod sajnálni azokat a dolgokat, amiket nem csináltál meg, mint azokat, amiket igen.

(#36092) kungzi


kungzi
veterán

levi70 köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#36093) trec12 válasza Watt25 (#36087) üzenetére


trec12
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#36094) digikábeles válasza Flashget (#36070) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Köszi szépen, így már értem.

(#36095) Flashget


Flashget
félisten

Csak jelzem...vasárnap óra állítás lesz és ezt tudjuk mit jelent Diginél EPG ügyben. :) Tehát senkit ne érjen váratlanul, hogy nem stimmelnek a kezdések.

Realme GT Master Edition

(#36096) Bogyi007 válasza levin70 (#36091) üzenetére


Bogyi007
veterán

Na ezért jobb az LG tévé! :C

Bekapcsoltam a tévét és igaz hogy a csatornalista legvégén de már ott is vannak a DigiSport 3-ak Sd és HD kivitelben is. :DDD

Fél perc alatt a helyükre tettem a többi sportcsatornához...

Ugyanez Samsungnál anno....
Meg persze a Humax SD Boxoknál - a Hd Boxot meg mindjárt meglesem....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#36097) Flashget válasza Bogyi007 (#36096) üzenetére


Flashget
félisten

én meg esténként akció filmeknél több fekete háttérnél, több feketét látok, mint szürkét. ;)
minden gyártónál vannak pro és kontra.

Realme GT Master Edition

(#36098) Bogyi007 válasza Flashget (#36097) üzenetére


Bogyi007
veterán

Mert te biztos négereket nézel (SuperOne HD :)) :DDD ) én meg egerekről természetfilmeket. ;] :P

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#36099) trec12 válasza Bogyi007 (#36096) üzenetére


trec12
addikt

Sony is automatán berakta leghátulra a DS3-at.... ;)

(#36100) Balear


Balear
újonc

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Samsung UE40J5510-as Smart Tv-ét és már lassan egy napja szenvedek vele, de nem tudom beállítani a csatornákat rajta. Sem automata sem kézi hangolással nem talál semmit sem.
(Utoljára hálózati azonosítónak: 1001, Modulációnak 256, Frekvenciának 6900-et írtam de így is semmi)

Előre is köszönöm a válaszokat,

Üdv:

Balear

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.