Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58701) ginola válasza somasz (#58680) üzenetére


ginola
addikt

Szia, sikerült vennem, viszont fél centivel kiáll az oldalából a gépnek, és ha kihúzom a pendrivevot jön velle az USB 3.0 Card, erre vmi megoldás?

(#58702) cyporka


cyporka
csendes tag

Sziasztok!

Dell e5430-asomban úgy tűnik tropára ment az akkumulátor (csatlakoztatva, nem töltődik jelzéssel). Ebay-en találtam kb. 9000 forintért hozzá valót, de csak ennyi adat van róla:
Battery Type:li-ion
Condition: Brand new
Product Type: Replacement battery
Voltage:10.8V
Capacity:4400mAh
Components:6 cells

Szerintetek az ilyen akkumulátorok használhatóak? Vagy kamu az egész?

[ Szerkesztve ]

(#58703) somasz válasza cyporka (#58702) üzenetére


somasz
Topikgazda

hazai garis utángyártottat vegyél, ha nincs pénz gyárira!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58704) allein válasza Vartanus (#58664) üzenetére


allein
addikt

(#58659) Vartanus - 6440 tudja az msata ssd-t :K nekem volt olyan gépem amibe én magam szereltem bele a Samu msata ssd-t amit a wwan kártya helyére lehet belerakni :K

(#58700) allein - egyre jobban hajlok én is arra, hogy régebbi típust veszek. Mostani 6440-es anyagban, minőségben sokkal jobb mint a nem régibben eladott 5480-as gépem :U

Meg amúgy valahogy a full hd képernyő nekem nem tetszett az 5480-as gépen, szép volt de nem tudtam megszokni, bár én monitorral használom.

Valahogy a HD+ szebb a 6440-es gépen :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#58705) somasz válasza allein (#58704) üzenetére


somasz
Topikgazda

mondtam, hogy ha skálázol, szarul néz ki:)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58706) cyporka válasza somasz (#58703) üzenetére


cyporka
csendes tag

Köszi a választ!

(#58707) allein válasza somasz (#58705) üzenetére


allein
addikt

Nem skáláztam :N szép a full hd de nem tetszett a 14" képernyőn. Az más kérdés hogy a 13" méretű MacBookon gyönyörű a 2560 x 1600 felbontás :Y

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#58708) kistewe


kistewe
tag

Sziasztok,

Dell 6220 - on egy ideje a venti úgy követi a procimag teljesítményt mi mint a kisangyal , csak ez baromi zavaró. Magyarul ha csak 1 mag is felfut 80-100 % -ra ( a többi 4-7 %) akkor a venti követi 1 másodpercen belül és sűvít ha nem is maximumon de erősen, ahogy leesik az adott magnak a teljesítménye 10-15 %-ra a venti is lassul sőt akár meg is áll 1-2 másodpercen belül.
Lefutattam az F12-vel elérhető diagnosztikát és a ventire azt irja target 2500 reached 3229 tolerance 40 % OK, target 4500 reached 3289 tolerance 40 % ok.
Csak az nem ok hogy csendes szobában böngészés közben 5-8-10 másodpercenként felbúg veszettül majd elkussol 4-6-8-10 másodperc szünet és újra felbúg...
valaki valami ötlet, paszta volt kb, 4 hónapja, linux fut amugy...

előre is köszke
stewe

(#58709) BPetya85


BPetya85
csendes újonc

Sziasztok,

Erre valaki valamit?? >>> https://prohardver.hu/tema/dell_notebookok/hsz_58649-58649.html :))

(#58710) somasz válasza BPetya85 (#58649) üzenetére


somasz
Topikgazda

W10 tette fel a drivert, vagy te külön az nvidia oldaláról letöltöttet pakoltad fel?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58711) BPetya85 válasza somasz (#58710) üzenetére


BPetya85
csendes újonc

Telepítve hoztam ki a Laptopszalon-tól.

(#58712) Laszmen


Laszmen
aktív tag

Elnézést ha nem idevaló, de a másik topikban nem kaptam választ...

Sziasztok!
Adott egy Dell 5537 típusú notebook, Windows 10 64bit operációs rendszerrel telepítve...
Nemrég vettem a gépet, de egy olyan problémám van vele hogy csatlakoztatva van hozzá egy cooler(hűtőpad) usb keresztül ugye, és egy vezetékes egér... Mikor leállítom a gépet, egyszerűen a hűtőpad pörög tovább, az egér ugyan úgy világít, a gép meg nagyon halkan "zúg" tehát olyan mintha alvó állapotba raknám a gépet, holott ez nem így van, rendesen a leállítom ahogy kell, de az istennek se akar kikapcsolni, mi lehet a probléma?
Elsőnek észre se vettem, csak mikor 2 nap távollét után arra mentem haza hogy üzem meleg a gép, és a ventilátor hangját halottam hogy dolgozik, csak úgy tudom teljesen leállítani ha kihúzom a hálózati csatlakozót! :R

(#58713) somasz válasza Laszmen (#58712) üzenetére


somasz
Topikgazda

VGA driver hiba lesz valószínűleg, probáld meg letúrni őket DDU-val, aztán dell oldaláról mindkét drivert rakd fel. Aztán lehet még próbálkozni különböző variációkkal.

BPetya85: Akkor nv oldaláról szedd le a legfrissebb, kártyádhoz való drivert.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58714) Laszmen válasza somasz (#58713) üzenetére


Laszmen
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!

Megpróbálom ezt, de a Windows 10 eddig automatikusan frissít mindent(már kikapcsoltam) és a VGA driver elviekben a legfrissebb verzió, vagy esetleg próbáljak ki egy Catalys-tot?

(#58715) Máté94 válasza Laszmen (#58712) üzenetére


Máté94
addikt

Legfrisebb Intel MEI drivert tenném fel, hátha megoldja.

(#58716) Laszmen válasza Máté94 (#58715) üzenetére


Laszmen
aktív tag

Ezt is megnézem :R

Gyanítom hogy akié volt az s*rt bele a telepítésnél mindenbe, mert mondta hogy Windows 7-el adták ki, de az update-val lefrissült neki 10-re, és itt lehettek a gondok, lehetséges hogy újra kellene húzni a rendszert, és akkor megszűnne, de megpróbálom ezeket amiket írtatok!

(#58717) challo


challo
csendes tag

Üdv, került a családba egy Dell 3558-as laptop, i3-as procival, 4 giga rammal. Win 10 van rajta, de elég lassú az egész, videók is akadnak időnként, az erőforrás-figyelő viszont nem mutat semmi kiugrót. Valakinek van ötlete, mi lehet a baj?

(#58718) Laszmen válasza challo (#58717) üzenetére


Laszmen
aktív tag

4gb ram sántít, sajnos tapasztalat, hogy a 4gb mára már alapkövetelmény, de ideális működéshez a 8gb ajánlott!

(#58719) somasz válasza Laszmen (#58716) üzenetére


somasz
Topikgazda

Húzd újra egy szűz tizessel. A ráfrissített egy sapka szar!

challo: legalább 5400-es vinyó is van benne? esetleg ráfrissített 10-es?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58720) fm! válasza challo (#58717) üzenetére


fm!
tag

Dobd ki a Win10-est a francba, erre a gépre szerintem a Win7 sokkal jobb. (Sőt bármelyik gépre jobb lenne, ha támogatná az új procikat.) Illetve ha még HDD van benne, akkor rögtön csere SSD-re és lesz egy bazi jó kis géped. :)

(#58721) somasz válasza fm! (#58720) üzenetére


somasz
Topikgazda

Miért nem jó rá a 10?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58722) fm! válasza somasz (#58721) üzenetére


fm!
tag

Biztos jó rá, csak már én vagyok régi bútordarab és a szívemhez nőtt a Windows 7. :DDD Ugyanúgy, ahogy az Inspiron 1720-am, már egy éve le akarom cserélni, de nem találom az utódját.
Vagyis találom, de mindben van valami, ami nem tetszik:
- inspiron 7577 (csak 15,6" és nem valami jó billentyűzet)
- latitude 5580 (csak 15,6" és 940MX aranyáron)
- precision 7720 (csak p4000m, és 1,5 millió Ft)

(#58723) BPetya85 válasza somasz (#58713) üzenetére


BPetya85
csendes újonc

Köszi, hogy foglalkoztál a kérdésemmel.
Megnéztem, a legújabb van fent a gépen.

szerk.: legalábbis a Dell oldala szerint. nVidia oldalán a versio számok még csak nem is hasonlítanak arra, ami nekem van :) Onnan mennyire biztonságos letölteni ilyeneket?

[ Szerkesztve ]

(#58724) somasz válasza fm! (#58722) üzenetére


somasz
Topikgazda

M6800, M7710!
Mi az, hogy csak P4000M?

BPetya85: Azért javasoltam, mert valszeg segít. Szerintem a delles verzió sincs rajta teljesen, csak annyira, hogy a kártya ne legyen kérdőjeles. 388.59-as a legfrissebb, próbáld rá. Válaszd ki: [link]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58725) Laszmen válasza somasz (#58713) üzenetére


Laszmen
aktív tag

Tegnap feltettem egy friss vga drivert, és frissítettem Máté94 ötlete alapján az Intel MEI drivert, kikapcsolásnál 1 percen belül leállt a gép, úgy hogy egyenlőre tökéletes lesz, még újra nem rakom ünnepekkor a rendszert!

Köszönöm somasz és Máté94 a segítséget! :R

(#58726) Dhampir válasza fm! (#58722) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem értem, hogy miért szállt el ennyire a Preci ára. Régen sem volt olcsó újonnan, de néha voltak rá akciók.

(#58727) lamazonia


lamazonia
tag

rendeltem egy precision 7520-at, (igen, elment az eszem, igen, sokba került(igazából munkaeszköz, pézt termel), mondtam asszonynak hogy idén nincs karácsony).

Lényeg hogy holnap ér ide elméletileg. Tudtok ajánlani bármiféle biztosítást rá? 15 éve van laptopom, sose történt semmi extrém a notijaimmal, csak mivel most ennyit kiadtam rá, sose lehet tudni mi történik.

így félelmetes belegondolni hogy dell cpi-től kezdtem :D, és még anno 2007ig milyen fontos volt az rs232

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#58728) rgeorge


rgeorge
addikt

Üdvözlet. Van egy Latitude E6520-am. Mostanában újraindításkor (Windows 10 x64 legfrissebb, gyors rendszerindítás kikapcsolva) a BIOS küld egy üzenetet, miszerint a memóriaméret eltér stb. F1-re (continue) lefagy a Windows 10 boot. Kikapcsolás után újraindul. Diagnosztika nem talál hibát. Néha volt üzenet a trusted execution-ra is, load bios defaults volt, egy pár napig jó volt, mai windows update utáni újraindításkor megint memória-üzenet és lefagyás.
A CMOS elem okozhat ilyet? Hol lehet utánanézni a BIOS üzeneteknek (a LED-ekről és beep-ről találtam infót, a BIOS hibaüzenetekről nem). Hol lehet beszerzni új CMOS elemet?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#58729) atees válasza lamazonia (#58727) üzenetére


atees
őstag

Az durva 😱
Kitudod hasznalni? Bocs ki lehet hasznalni??

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#58730) PubliCat


PubliCat
tag

Üdv,

Adott egy dell inspiron 3542-es.

Van a touchpad-hez gyorsgomb ki/bekapcsolásra?

Mee általában egéren használom, de most nincs nálam egerentyű és tiszta copás keresgetni hol lehet kibekapcsolni.

Esetleg valami nem jelzett gyorsgomb vagy valami?
8Bocs ha off, kerestem de nem találtam még semmi hasznosat)

üdv, PubliCat

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#58731) Laszmen válasza PubliCat (#58730) üzenetére


Laszmen
aktív tag

Azt hiszem Fn+F,vagy Fn+F7, de géptől függ,

[ Szerkesztve ]

(#58732) Papooo válasza PubliCat (#58730) üzenetére


Papooo
senior tag

A windowsban a touchpad beállításainál valahol van olyan, hogy kapcsoljon ki a touchpad, ha a gépre egeret dugnak. Én ezt a módszert használom.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#58733) PubliCat válasza Papooo (#58732) üzenetére


PubliCat
tag

Köszönöm a segítslégedet, sikerült ezt a beállítást alkalmaznom :)

A billentyű parancsok enm élnek, de nem baj, így is király!

Köszönöm !

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#58734) fm! válasza lamazonia (#58727) üzenetére


fm!
tag

Én is gondolkoztam (pár percig :) ) egy Precision 7720-on, nekem is munkaeszköz, valószínűleg hamar vissza is hozná az árát, de azért 1,5 misit nem dobok rá. :)
Azt hiszem én maradok egy i7-7820HQ procis Latitude 5580-nál, az se lesz olcsó 600k-ért... :Y

(#58735) lamazonia válasza atees (#58729) üzenetére


lamazonia
tag

az elődjét is 5 évig használtam, e6430. ma már érezhető problémák voltak vele.
majd kiderül.
egyelőre bsztnagy luxusnak érzem a 32 giga ram+terra m.2 ssd, de majd kiderül.

@fm!:
refurbished, minden egyébbel közelíti a 650-et. (remélem asszony nem olvassa a topicot :)) )

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#58736) fm! válasza lamazonia (#58735) üzenetére


fm!
tag

Nekem is elég nagy küzdelem itthon beadni, hogy miért nem jó továbbra is az Inspiron 1720. :DDD

(#58737) atees válasza lamazonia (#58735) üzenetére


atees
őstag

Grafikai melot nyomsz vele ?
Bocs csak kivancsi vagyok mire lehet jo ez a vadallat😀

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#58738) somasz válasza atees (#58737) üzenetére


somasz
Topikgazda

Bármilyen proci és/vagy vga igényes meló, ami mozgáshoz kötött és jól fizet. :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58739) lamazonia válasza atees (#58737) üzenetére


lamazonia
tag

programozok, csak mióta microservitisbe szenved fél világ, és esetleg wrappelsz mindent egy kubernetesbe, jól jön a ram.
proci szerintem nekem kvázi baromi mindegy...
(mondom úgy hogy van egy céges e7470em, i7-6600U val, akkor időnként 6-7 service elindításánál maven-nel meg áll a világ(mondjuk mondom ezt úgy hogy itt lusta voltam megnézni hogy miért is van ez, mert gradle-l kicsit gyorsabb))

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#58740) BPetya85 válasza somasz (#58724) üzenetére


BPetya85
csendes újonc

Feltettem az nVidia oldaláról a legújabbat, de szintén csak a 3D beállítások elérhetőek. Aztán lehet, csak én nem értek hozzá :) Kijelző színhőmérsékletét akarnám állítani, egy leírást találtam róla, csak az én nVidia vezérlőpanelemben nincs más a 3D-n kívül :(

(#58741) lamazonia


lamazonia
tag

napi agyfffff:
-mondta az europc uk, ma reggel feladják, holnap megkapom. oké, fizettem érte vagy Ł74-t.
-rohanok ki az irodából, átvenni asszonynak egy rendelését, ki az ajtón, be a liftbe, jobb szemem sarkából láttam valami szürke dobozt, ismerős logoval. mondom ok.
-már a harmadik emeleten vagyok, mikor leesik hogy az a doboz az irodán kívül, az iroda ajtónak van betámasztva, és mintha az europc lógoja lett volna. földszint, vissza fel. megjött a noti, nem volt kinek átadni, betámasztották az ajtóba.

szóval este precision 7520 teszt :)

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#58742) fm! válasza lamazonia (#58741) üzenetére


fm!
tag

Akkor Londonban dolgozol? Úgy tudom ott szokás csak úgy otthagyni a rendelt cuccot az ajtó előtt, tök mindegy, hogy épp 650 000 Ft értékű a cucc. :DDD

(#58743) atees válasza lamazonia (#58739) üzenetére


atees
őstag

Csak a felét értettem annak amit írtál, de így már érhető, kiváncsi leszek a gépre

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#58744) fm! válasza atees (#58743) üzenetére


fm!
tag

Az a durva, hogy én is programozok már jó pár éve, de halvány lila fogalmam sincs, hogy ő mit, hogyan és kinek dolgozik. :DDD

(#58745) atees válasza fm! (#58744) üzenetére


atees
őstag

Én csak ugatom, mert lusta voltam megtanulni annak idején, de ez nagyon messze volt nekem :)

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#58746) lamazonia


lamazonia
tag

budapesten dolgozom, java fejlesztőként, sorry, ha nem vagyok érthető.
budapestre rendeltem meg a gépet, de UKből, csak lessek hogy ott hagyták a gépet.
(gondolkodtam hogy a londoni irodába rendelem a gépet a hivatalos outletből, wizzair mult héten e hétre 24ér adott volna olyan jegyet hogy reggel megyek, este jövök, de aztán némi keverés után pestre rendeltem az europc.co.uk ről)
most töltöm lefelé a rendszereket amiket rá akarok rakni aztán lesz egy hosszú telepítgetős éjszaka :)

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#58747) lamazonia


lamazonia
tag

windows serialt hol kellene találnom a gépen?

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#58748) Papooo válasza lamazonia (#58747) üzenetére


Papooo
senior tag

Már nem létezik.
Az MS szerverén van nyilvántartva a géphez tartozó aktivációs kód.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#58749) Laszmen


Laszmen
aktív tag

Dell 5537-en miért nincs mikronon csatlakozó? Van egy elég komoly fülesem, és dobhatom a kukába, mert csak egy jack csatlakozó van, a mikrofont nem tudom bedugni sehova, és Ts-t használok sűrűn, van erre megoldás? Dokkoló?

(#58750) Ispy válasza Laszmen (#58749) üzenetére


Ispy
veterán

Egyesített csatlakozó, kell hozzá egy elosztó kábel.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.