Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58901) fm! válasza Frawly (#58898) üzenetére


fm!
tag

Sajnos nem segített, módosítom a hiba paramétereit: ha hálózati töltőről megy a gép ÉS elérte a BIOS-ban beállított maximális töltöttségi szintet, akkor cicereg. Nem számít, hogy az 100% vagy 90%... :( :(((
Nekem ez amúgy inkább töltő hibának tűnik, de 3 különböző, gyári DELL töltővel is próbáltam, a ház szinte összes konnektorában, de ugyanúgy cicereg.

[ Szerkesztve ]

(#58902) fm! válasza smallmer (#58897) üzenetére


fm!
tag

Ezek szerint elég nagy suttyók ott a mysoft-nál, bár a hozzáállásukból rájöhettem volna. Ha el tudtál állni a vásárlástól, akkor szerencséd van, én a céges számla miatt nem tudok. :((
Az én ügyem ott tart, hogy délelőtt a Franciaországi DELL központból hívtak, hogy a disztribútor és a mysoft leügyezi egymás közt és elvileg a mysoft hívni fog, hogy hova kell visszaküldenem a gépet. Persze ma nem hívtak, nagy meglepetés lenne, ha az ünnepek előtt ez az ügy rendeződne... :(((

(#58903) smallmer válasza fm! (#58902) üzenetére


smallmer
őstag

Felejtsd el szerintem. Majdnem hogy nekem kellett rosszul éreznem magam, hogy kértem volna vissza egyből az árát a laptopnak. 14 napon belül utalják elvileg úgyhogy még nem nyert az ügy. Nagyon gondolkodom, hogy veszek egy macbook air 13,3 -as laptopot. Az nagy valószínűséggel nem serceg, meg nem nagyon van más baja, csak nem lehet bővíteni. Vagy esetleg megpróbáljak 5480-at másik boltból venni?

(#58904) Aethelstone válasza fm! (#58875) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nekem van egy XPS-em. Évek óta serceg....le sem xarom :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#58905) fm! válasza smallmer (#58903) üzenetére


fm!
tag

Én teszek még egy próbát az 5580-al, ha lehet, akkor visszakérem az árát. Nekem az is elég lenne, ha azt mondják, jó 14 napon belül utaljuk a pénzt. Rendelném is rögtön a laptopszalonból (gamer notebook fórumon korrektnek írták őket), de előtte lebeszélném velük, hogy ha cicereg, akkor a céges számla ellenére is vissza az egész. Ha így jó nekik, akkor mehet az ügy. Aztán ha az is cicereg... akkor nem tudom mi lesz. :F

@Aethelstone
Valaki nem is hallja, valakit meg nem zavar. Én agyf*szt kapok tőle. :W Ha összetett dolgot programozok, akkor sokszor teljes csöndben teszem, hogy rendesen tudjak gondolkodni. Erre csak ezt hallom, dolgozni se tudok tőle.

(#58906) smallmer válasza fm! (#58905) üzenetére


smallmer
őstag

ott a pont. Ezt csak az érti aki szív a programozással :D

(#58907) laca891 válasza fm! (#58905) üzenetére


laca891
aktív tag

Egy szervizes lehet ránézne és rögtön tudná mi a gond.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#58908) fm! válasza smallmer (#58906) üzenetére


fm!
tag

:) Bár néha valami elborult (Thunderdome, Dark DnB stb.) zene sokkal jobban segít, mint a csend. :DDD

@laca891
Valószínűleg igen, de a DELL se akar egy 0 km-es laptophoz szervizt küldeni, ők cserélnék, de közvetlenül nem lehet, a hivatalos út: eladó (mysoft) -> disztribútor -> DELL. Csak nálam a DELL-nek és a disztribútornak kell ütnie a mysoft-ot, hogy ez megtörténjen.

[ Szerkesztve ]

(#58909) Laurh válasza Laurh (#58900) üzenetére


Laurh
aktív tag

Erre valaki esetleg?
Tudtok esetleg olyan szakembert akihez fordulhatok Budapesten?

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#58910) Aethelstone válasza Laurh (#58900) üzenetére


Aethelstone
addikt

https://www.google.hu/amp/www.thewindowsclub.com/acpi_bios_error_windows/amp

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#58911) anorche1


anorche1
őstag

Melyik drivert kellene felraknom, hogy a vezérlőpult/energiagazdálkodási lehetőségekben megjelenjen az energiatakarékos és teljesítménycentrikus üzemmód?
Win 10 pro 64 bit, E6440.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#58912) haxxika válasza anorche1 (#58911) üzenetére


haxxika
senior tag

Nekem driver nélkül előjött :) Egyébként a VGA drivert kell legalább frissíteni hozzá, utána jönnek elő a különböző állapotok.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#58913) SidCorky válasza Laurh (#58900) üzenetére


SidCorky
senior tag

Megkérdezhetem miért váltottál macről? Én pont arra tervezek váltani Dell/pc kombóról :)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#58914) amargo válasza smallmer (#58906) üzenetére


amargo
addikt

Én vettem meg allien 5480-as gépet.
Szerencsére az nem ciceg vagy nem hallom :)
Viszont ez a dell billentyűzet egy bűn programozásra, remélem megszokom, de főként az zavar, hogy ez magyar billentyűzet és az enter elég bénán van. Szerencsére a home/end-et át lehetett rakni máshova.
Ha esetleg ilyen típusú géphez valakinek van US billentyűzete azzal lehet üzletelnék.
Eddig thinkpadem és HP elitebook-om volt, még hírből se hallottam cicegest ezeknél.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#58915) Timer válasza fm! (#58908) üzenetére


Timer
veterán

Thunderdome...ejj, régi szép idők. :R

Más. A BT kikapcsolása sajnos mégsem oldotta meg a zizegést. Érdekes, mert kétszer is restartoltam, és jó volt. Ma rátöltöttem, és ugyanúgy elkezdte csinálni. Szerencse, hogy engem nem zavar.

(#58916) fm! válasza Timer (#58915) üzenetére


fm!
tag

FastTracker 2-ön még csináltam is pár tracket... :B

Én azt hiszem a lehetőségek végére értem, már kiolvastam az Internetet cicergés témában... :DDD Marad a csere vagy pénz vissza, de tegnap még nem hívott a mysoft, így ma újra nekirepülök a DELL - magyar disztribútor - mysoft bermuda háromszögnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#58917) Klara_ válasza amargo (#58914) üzenetére


Klara_
őstag

Mert az EB nem cicereg, max a tolto ha hibas - szoval ott is lehet tucsok a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#58918) Timer válasza fm! (#58916) üzenetére


Timer
veterán

Én ilyen helyzetekben a pénz vissza mellett szoktam dönteni, mert az utólagos "javítás-takonyolás-még ezt nézzük meg" akciók általában csak azért történnek, hogy az ember kicsússzon a 14 napból. Céges számla esetén sajnos maradnak az udvarias mondatok és a méltányosság kérése. Egyébként azt miért nem ajánlotta már fel a forgalmazó, hogy vidd vissza a géped, és visszaveszik, ha választasz egy másikat náluk, amit a helyszínen kipróbálsz?

[ Szerkesztve ]

(#58919) bb71


bb71
őstag

Ebay vásárlás tegnap LAtitude 5480.

Ma ír az eladó, hogy bekapcsolta, de a windows pötyög forognak örökre, nem indel el a windows.

Szerintetek ez mit jelent? Elálljak a vásárlástól, vagy várni kellene valamire?

Köszi, sürgős lenne a válasz, ha valaki szánna időt válaszolni...

(#58920) Aethelstone válasza bb71 (#58919) üzenetére


Aethelstone
addikt

Én is jártam így. Wi dows reinstall kellett. Mindenesetre rizikós....

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#58921) fm! válasza Timer (#58918) üzenetére


fm!
tag

Nem ajánlottak fel semmit, mert ezek szerint nem érdekli őket, hogy ezzel a hozzáállással milyen hírük lesz. Gondolom van annyi forgalmuk, hogy az az évi 3-4 laptop, amit az én ajánlásomra eddig ott vettek ismerősök / cégek az ne számítson nekik. Vagy csak az ügyintézőt nem érdekli a dolog, nem tudom. :(
Mondjuk én annak is örülök, hogy az emailekre legalább válaszolnak. :)
Én is a cserét javasoltam, de elég mereven elzárkóztak mindentől, kaptam egy jogszabály kivonatot és meg linket a tudatos fogyasztóra, azt szevasz. A gép vissza, pénz visszaad megoldásra hajlok én is, aztán egy normális cégtől megrendelem úgy a gépet, hogy odamegyek érte, együtt kibontjuk, aztán ha cicereg, akkor meg se veszem. Már ha találok ilyen céget, a laptopszalon-t a gamer topicban jónak írják, nekem a győri lenne a legközelebb.

[ Szerkesztve ]

(#58922) Timer válasza fm! (#58921) üzenetére


Timer
veterán

Valahol azért elképesztő, hogy ennyi pénz sem elég ahoz, hogy az ember igényeit figyelembe vegyék, még ha azok szubjektívek is. Érthetetlen. Ugyanez példul az iPon is, ami szimplán sz@rik az emberre, pedig 3 cég forgalmát viszem oda, éves szinten nettó 3-4 millió környéki forgalmat generálva ezzel. Persze, ez nekik nem tétel, de amikor egy szutykos SSD-vel kapcsolatban kioktat a paraszt szervizes, akkor azért ökölbe szorul a kezem... Na, de ez itt OFF. Remélem, megoldódik a problámád, a laptopszalonról egyébként én is elég jókat olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#58923) bb71 válasza Aethelstone (#58920) üzenetére


bb71
őstag

Vissza is küldte az árát...

(#58924) Ablakos


Ablakos
őstag

Garanciában benne van a hűtőventillátor cseréje? (állandóan hallhatóan perceg, hőterhelésnél zavaróan zúg)

(#58925) wwhy válasza amargo (#58914) üzenetére


wwhy
veterán

Szerencsére a home/end-et át lehetett rakni máshova.
Hogy? ments meg:)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#58926) haxxika válasza wwhy (#58925) üzenetére


haxxika
senior tag

Sharpkeys nevű programmal tudtommal lehet csinálni hasonlókat.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#58927) se4ever2


se4ever2
aktív tag

Sziasztok!
Windows 10-et szeretnék telepíteni a Dell Vostro 5470 típusú gépemre pendriveról, de sajnos kb a 10. próbálkozásnál is ugyanabba a problémába futok bele: már majdnem a kész a telepítés, ám mikor magától újraindul a gép, a rendszerbetöltő képernyőnél mindig befagy ugyanazon a ponton... Mi lehet a probléma? :F
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#58928) haxxika válasza se4ever2 (#58927) üzenetére


haxxika
senior tag

Nekem ezzel a géppel olyan bajom volt régen, hogy csak USB 3.0-s pendriveval engedett telepíteni, fogalmam sincs miért.. USB2-est egyáltalán nem akarta bevenni. Melyikkel próbáltad?

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#58929) laca891 válasza se4ever2 (#58927) üzenetére


laca891
aktív tag

Töltsd le újra a Win 10-et az USB-re. (csak tipp)

És egy rendszerdiagnosztika sem árt, hátha talál valamit.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#58930) fm! válasza Timer (#58922) üzenetére


fm!
tag

Tegnap kijöttek új BIOS és Intel driverek a Latitiude 5580-hoz, gondoltam teszek még egy próbát a coil whine megszüntetésére.
Pár óra próbálkozás után volt egy jó 5 percem: a vga letiltása azonnal segített, tök csendes lett a gép, sőt, amikor visszakapcsoltam, még utána is pár percig tökéletes volt. De az öröm nem tartott sokáig, most ott tart a gép, hogy már a BIOS-nál, boot közben, windows telepítőnél is cicereg (amit az előző BIOS-al nem csinált). Illetve eddig csak a VGA stress test-nél adott hangot, most már a CPU stress test is feléleszti a tücsök zenekart. :(((
Szóval ennyi volt, valahogy megy vissza a gép, de majd csak 27.-én futok újra neki az ügynek.

(#58931) Frawly válasza karesz1978 (#58802) üzenetére


Frawly
veterán

Az 1000 Mbit/sec-es net az 1 milliárd bit/sec, ami meg 120 MByte/sec (és ez is csak elméleti sávszél, mert a metaadatok is lejönnek belőle, a valóságban max. 100-110 MB/s körül van a vége). Becsüld meg nagyon ezt a notit, az 1000 Mbites neteddel kicsivel több mint 1500 Mbiten (180 MB/sec) száguld.

(#58932) smallmer válasza fm! (#58930) üzenetére


smallmer
őstag

szerinted el tudsz állni végül? azóta is tanácstalanul állok hogy mit keressek a gép helyett.

(#58933) amargo válasza wwhy (#58925) üzenetére


amargo
addikt

Azzal csináltam, amit haxxika is ajánlott.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#58934) fm! válasza smallmer (#58932) üzenetére


fm!
tag

Nem tudom, a DELL szerint vissza kell, hogy vegyék, de a mysoft szerint meg csak akkor, ha a szerviz kiállít egy csereigazolást. A DELL viszont nem akarja szervizelni. :(( 12.27.-én újra nekifutok az ügynek, de ez a gép nem kell, az biztos, ma 2-3 órát szenvedtem vele, a végére még a fejem is megfájdult a tücsök zenekartól. :(((
Viszont a gép cicergés nélkül marha jó, én teszek még egy próbát a vétellel a laptopszalonból, beszéltem egy sráccal, ki tudjuk a próbálni az üzletben, aztán ha cicereg, akkor meg se veszem.

[ Szerkesztve ]

(#58935) tlac válasza somasz (#58877) üzenetére


tlac
nagyúr

Ha a power managerben beállítod, hogy csak mondjuk 95%-ig töltse?

ezt hol lehet?

(#58936) laca891 válasza tlac (#58935) üzenetére


laca891
aktív tag

A power menedzserben. :C

A biosban vagy kell egy másik program.
Nekem Dell Power Manger Lite van fent.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#58937) tlac válasza laca891 (#58936) üzenetére


tlac
nagyúr

gondolom erről van akkor szó:

én viszont azt szeretném beállítani, hogy a billentyűzetben lévő akku ne merüljön 10% alá
mivel most először azt totál 0-ra lehúzza és csak utána kezdi el használni tabletben lévőt

de úgy látom ilyet nem lehet beállítani

[ Szerkesztve ]

(#58938) laca891 válasza tlac (#58937) üzenetére


laca891
aktív tag

Azt nem tudom, hogy billentyűzet aksival mit lehet kezdeni...

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#58939) tecsu válasza smallmer (#58897) üzenetére


tecsu
addikt

Na az szép!
Akkor ennyit a Mysoft.hu-ról.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#58940) hyperspace


hyperspace
őstag

Sziasztok,

Laptopszalonnál vettem egy Inspiron 3567 gépet Linux-szal. Letöröltem, és W10-et tettem fel rá, de visszatérnék a Linuxra. Sajnos nem néztem meg törlés előtt, hogy milyen verzió volt. Meg tudjátok nekem mondani, hogy melyik verzió lehetett rajta?

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#58941) lakkusjj válasza hyperspace (#58940) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

A linkelt oldalon azt írják, hogy Ubuntu.

(#58942) #73749248 válasza hyperspace (#58940) üzenetére


#73749248
törölt tag

Valószínűleg Ubuntu 12.04 (Dell support oldal ezt ajánlja fel, egy "no drivers found" üzenettel), de azt jobb ha elfelejted. Inkább 16.04-et tegyél rá, kevesebb hiba lesz benne és nagyobb eséllyel fog működni. ;)
Elsőre érdemes egy pendrive-ról a live rendszert kipróbálni, hogy megy-e vele minden, de elvileg kellene.

(#58943) hyperspace válasza #73749248 (#58942) üzenetére


hyperspace
őstag

és lakkusjj, köszönöm szépen a válaszokat :R

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#58944) laca891 válasza #73749248 (#58942) üzenetére


laca891
aktív tag

Az ubuntu.hu oldalon a 16.04.3 LTS
és a 17.10 van fent.
Az LTS mit jelent???

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#58945) adika4444 válasza laca891 (#58944) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Hosszútávon támogatott kiadás, 2021-ig fog kapni biztonsági frissítéseket.

üdv, adika4444

(#58946) Dhampir válasza hyperspace (#58940) üzenetére


Dhampir
félisten

Készíthettél volna mentést, de örülj neki, hogy nem a gyári preinstall-t használod. A legutóbbi Ubuntu 16.04.03 kiadást tedd fel, akár innen is letöltheted.

(#58947) hyperspace válasza Dhampir (#58946) üzenetére


hyperspace
őstag

Köszönöm, szerencsémre ezt telepítettem, csak az angol nyelvű oldalról. Jó kis útmutatók is vannak ott, nem nehezebb egy W10 telepítésnél. Tetszik nekem ez az Ubuntu :) .

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#58948) Dhampir válasza hyperspace (#58947) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó kis rendszer, ám léteznek programok, amelyek sokkal szebben vannak elkészítve Windowsra, mint Debian/Ubuntura és esetenként előfordulhat néhány Windows alatt megszokott kényelmi funkció hiánya. Ettől eltekintve átlagfelhasználásra kitűnő lehet. Számomra az egyik legjobb tulajdonsága a gép kikapcsolását követő gyors rendszerleállás. :)

(#58949) tecsu


tecsu
addikt

Van valami hír afelől, hogy a Latitude-ök mikor kapnak 8. generációs Intel-proci frissítést? Vagy mondjuk a HP Elitebook?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#58950) Klara_ válasza tecsu (#58949) üzenetére


Klara_
őstag

Iden tavasztol van 7th gen. az Elitebook 8-ban. Valoszinuleg '18 elejen jon a 8th gen. ott.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.