Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58451) gardener


gardener
senior tag

Sziasztok!
Asszony Dell Latitude E6430 laptopja nem akar indulni.

Bekapcsolom. (akksiról is, meg hálózatról is ugyanaz) Nem ír ki semmit. Ha hozzáérek a billentyűzethez, az világít. Ha kikapcsolom, fenti felzúg, aztán kikapcsol.
Pár napja csinálta, de akkor még a Fn+Power gombal le tudtam futtatni a diagnosztikai részt. Ott mindent hibátlannak talált.
Most ha Fn+Power gombot nyomok szintén nem csinál semmit csak a Merevlemez és az Akku ledjét pulzáltatja, de képen semmi. Valamelyik (már nem emlékszem) gomb kombinációval vga-képernyő tesztet be bírtam hozni, ott váltogatta a színes képernyőket.

Próbáltam már, hogy akksit kivettem pár órára és utána indít, de ugyanaz.

Közben próbáltam a vinyót egy ssd-re cserélni is. De nem jön be a biosz sem...

Előzmény:
Nagy vírusirtást rendeztem a gépen talát is bőven a 360 Total.
Aztán másnap már kezdődött a nem akarás indulni.

(A gépet használtan vettem egy éve asszonynak. Mondjuk az furcsa volt, hogy SSD-t akartam belerakatni a fószerrel, de nem ismerte fel a zsír új Samsung SSD-t.Azt mondta lehet van valami védelem hardvercserére)

Most se Se SSD-t nem tudok belerakni Se elindítani nem tudom. :O

(#58452) somasz válasza gardener (#58451) üzenetére


somasz
Topikgazda

[link]

Videókártya hibának tűnik. Próbálj bele egy másik procit. Esetleg érdemes még a ramokkal variálni.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58453) gardener válasza somasz (#58452) üzenetére


gardener
senior tag

Nah ez segítség.

Led kód alapján:
Hard Drive Fault / Option ROM Fault

Viszont van valami korlátozás, hogy az SSD-t nem ette meg a kereskedőnél?

Most egy 120-as Kingstonet toltam bele, de semmi életjel.

(#58454) somasz válasza gardener (#58453) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha rosszul raktátok be a hdd-t, akkor lehet. Nézz be a csatlakozóhoz, nincs szétbarmolva? Illetve amikor beraktátok az ssd-t, akkor rajta volt a gumi keret? Ha nem, akkor a gépet normál helyzetben az asztalra rakva csúsztasd be az ssd-t, a gravitációra bízva a pozicionálást.

Belefutottam már olyanba, hogy csak firmware frissítés után ismerte fel a Kingston Fury ssd-t a Dell 6220.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58455) formula01


formula01
aktív tag

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy a billentyűzetvilágítás nem kapcsol ki a beállított x idő után automatikusan?
Manuálisan tudom állítani, ki be kapcsolni stb, szóval nem gondolnám, hogy harvder hiba lenne a dologban, de automatikusan a jó istenért se kapcsol ki x idő tétlenség után.

Inspiron 7567 - Win 10

[ Szerkesztve ]

(#58456) somasz válasza formula01 (#58455) üzenetére


somasz
Topikgazda

pl. szoftverhiba, majd valószínűleg biosfrissítés fogja megoldani.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58457) formula01 válasza somasz (#58456) üzenetére


formula01
aktív tag

Kösz a tippet, Bios-t frissítettem, + beállítottam Bios-ban, így már jó.

(#58458) Dolphine válasza formula01 (#58455) üzenetére


Dolphine
addikt

Ez Nálad mindig előfordult? Úgy értem, hogy hálózati töltés közben is, vagy csak akkumulátornál?
Nálam 5468-asnál aksiról működve egy idő után kikapcsol a billentyűzet világítás, viszont hálózatról működve folyamatosan működik. Ez így jó? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#58459) formula01 válasza Dolphine (#58458) üzenetére


formula01
aktív tag

UEFI-ben van 1 beállítás, ahol ki tudod kapcsolni, hogy hálózatra dugva mindig világítson. Nekem is ez volt a gond.

(#58460) Dolphine válasza formula01 (#58459) üzenetére


Dolphine
addikt

Ránézek :)
Köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#58461) Dolphine válasza formula01 (#58459) üzenetére


Dolphine
addikt

Megvan, köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#58462) tlac válasza Ispy (#58450) üzenetére


tlac
nagyúr

sajnos nem tudja vagy nem akarja megadni az ebay-es eladó a korábbi tulajdonos adait

(#58463) Dhampir válasza tlac (#58462) üzenetére


Dhampir
félisten

Hasonló dolgok miatt nem árt óvatosnak lenni a külföldi NBD garos masináknál, főleg ha papír sincsen és az eredete nehezen kinyomozható vagy szinte lehetetlen.

(#58464) tlac válasza Dhampir (#58463) üzenetére


tlac
nagyúr

adott ránézésre teljesen számlának tűnő papírt, amin elvileg rajta vannak az adatai is

a többi hasonló kategóriás ebay-hez cucchoz képest elég jó áron volt, ezért túl sokat nem is gondolkoztam a vásárláson és igazából bejött
ha a garanciát valahogy el tudnám intézni, az már csak bónusz

egyébként nem tudom mi történne akkor, ha beírnám az eladó adatait, arról végül is van papírom is

(#58465) Dhampir válasza tlac (#58464) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy próbát megérhet. Nem tudom a honosíttatás mikéntjét, emiatt engem is érdekelne a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#58466) thotzoltan válasza embe (#54986) üzenetére


thotzoltan
tag

Csoda történt?!
Sok kínlódás után,semmi mókolás,ismét a Win7 került a gépre,és láss csodát,gyönyörűen frissítette magát,fut minden,ahogy kell!Előtte letöltöttem minden drivert a Dell oldaláról,kicsomagoltam,ami tömörített volt,egy külső vincseszterre,és az eszközkezelőnek beadtam abból a szükséges,hiányzó drivereket.
...Próbálkoztam a 8-cal,10-zel...valami sosem volt megfelelő.. :C a 10-nél pl nem tudott a fiam a kedvenc Minecratjával játszani,mert az NVIDIA videokártyának nem volt szimpatikus a Win10..vagy egyszer csak nem akart betőlteni a BIOS-ból,hanem egy képet merevített ki a géppel kapcsolatban...sajnálom,hogy nem fényképeztem le..:(
Amikor megvettem ezt a gépet,akkor meg az istennek nem akarta letölteni a Win7 frissítéseit,napokig kínlódtam vele.......köszönöm a segítségeket,tanultam általuk!

(#58467) soldi3r válasza tlac (#58464) üzenetére


soldi3r
veterán

En is ezt probalnam, de nagy remenyeket nem fuznek hozza, valoszinuleg visszautasitjak.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#58468) somasz válasza thotzoltan (#58466) üzenetére


somasz
Topikgazda

7-tel és 10-zel is simán megy. Drivereket is fel lehet tolni a 10-re.
A 7-hez le kell futtatni két frissítést utána megtalál mindent az update.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58469) thotzoltan válasza somasz (#58468) üzenetére


thotzoltan
tag

Több mint egy évig a 10 volt fent,nem jött be..kinek a pap,kinek a papné..Valóban,le lehet hozzá,vadászni a drivereket,de ez valamiért egyszerűbben ment,és simán megtalált minden frissítést,nem kellett vadászgatni,mint mielőtt áttértem a tízesre...akkor napok alatt nem töltötte le az Updatet,csak kínlódott...
szép napot!

(#58470) somasz válasza thotzoltan (#58469) üzenetére


somasz
Topikgazda

Windows 7-hez itt a második posztban két frissítés, ezeket kell felrakni.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58471) Zamma


Zamma
őstag

Sziasztok!

Kérnék szépen tanácsot egy 1,5 éves használt laptopra, amit Dániából hozták be, mire figyeljek oda, meg szabad-e ilyet vennem?

Pár infó róla:
Pár hónapig még bolti garis, service tag alapján pedig eddig:

Ship date: július 21, 2016
Collect and Return július 21, 2017
Onsite Labor Support július 21, 2019

Notebook: Dell Latitude E5770 i5-6200U 16 GB Kingston HyperX Impact 2x8GB DDR4-2133mhz
LCD: 15.6" FHD (1920x1080) Non-Touch Anti-Glare
SSD: 128 GB LITEON CV3-8D128-11 (egy hetet járt, de ezidő alatt 515-ször lett újraindítva (Sentinel szerint) - kell-e emiatt aggódni?)
Billentyűzet: magyar, világítós (lecserélték a dán billentyűt)
Akksi: 9-10 órát bír (állítólag), 4-cellás 62W/HR
WIN: jogtiszta Win10 installálva
Tartozékok: gyári töltő, semmilyen dobozt nem kapok, csak a számlát/garijegyet

Köszi a választ, segítséget!

(#58472) Ispy válasza Zamma (#58471) üzenetére


Ispy
veterán

Ne legyen a bios jelszóval levédve....

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#58473) somasz válasza Zamma (#58471) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha dán garis, akkor egyszer javítják csak itthon gariban.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58474) laca891 válasza thotzoltan (#58466) üzenetére


laca891
aktív tag

A Dell laptoknál az van, hogy Win10 szereti frissíteni a drivereket.
Viszont gyakran a legújabb verzióval nem jól futnak a hardverek.
Driver frissítést csak a Dell.com ról szabad letölteni. (dell detect system át vizsgálja a Pc-ét.) és ennek megfelelően jelöli a driver frissítést.

Belefutottam egy problémába a múltkor. Nem ment hdmi-vel a 2. monitor és azért, mert a legújabb driver az Intel Graphics 620 kártyához nem passzolt.
Megnéztem, hogy a dell.com mit javasol és ott tényleg a jó drivert javasolta. (ami nem a legújabb)
Rögtön kikapcsoltam a Rendszer tulajdonságai-Hardver-eszközkezelő beállításinál, hogy a windows ne frissítse autómatikusan a drivereket. Kézzel fogom csinálni és havonta, két hetente ellenőrzöm, hogy van-e frissítés.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#58475) Bandriis


Bandriis
csendes tag

Sziasztok,

erről a fentebb említett "TN helyett már IPS van a 7567"-ekben valakinek van konkrét infója? A dell.com-on tényleg IPS van már írva. A vásárlás szempontjából döntő lenne, mert ha valóban IPSel jönnek akkor gondolkodás nélkül beruháznék egy 7567-re (i5, 128SSd, 1050Ti).

Előre is köszönöm, további szép estét!

(#58476) Sordoran válasza Bandriis (#58475) üzenetére


Sordoran
addikt

Boltot kell megkérdezni ahol vennéd. Lehet ők se fogják tudni, amíg ki nem bontják (hiányos lehet a beszállítóktól kapott adatlap is). Garancia nincs rá, hogy azt kapsz, akár hónapokkal később is belefuthatsz TN panelesbe. Most kezdenek bejönni a 7577-esek, ami az utódja, egyelőre még drágábbak, pár hónap és ugyanennyibe fognak kerülni. Ezek már csak IPS-el van szerelve, szóval ennél biztosra mehetsz.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#58477) Zamma válasza somasz (#58473) üzenetére


Zamma
őstag

Nem dán, hanem magyar garis

(#58478) gardener válasza somasz (#58454) üzenetére


gardener
senior tag

Betoltam gravitációsan is az ssd-t.
Nem látom, hogy gond lenne a csatival.
Visszaraktam régi vinyót. -Azzal se.
Raktam be egy másik HDD-t. -Semmi.

Kiszedtem a ramokat, majd megcserélve vissza. -Semmi.

De az nem értem ,hogy miért nem jön be semmi szöveg.
Attól, hogy nincs HDD, még a biosznak be kéne jönnie és választanék akár USB-ről vagy DVD-ről
bootolást.

Elfogytak az ötleteim. Szervíz? :U

(#58479) somasz válasza gardener (#58478) üzenetére


somasz
Topikgazda

szerviz!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58480) nerozol


nerozol
tag

Sziasztok!

Tervezem a dell 7567 típus megvásárlását a napokban. A dell 7567-es fórumán viszont nagyon sok panasz érkezik arról, hogy a gép fagyogat, lassú az ssd-je és a sleeping mód után nem kapcsol be a képernyő illetve csíkozódik. Akik Dell 7567-es tulajdonosok mennyit vesznek észre ezekből a problémákból? Meg vannak elégedve a a laptoppal? Segítségeteket előre is köszönöm.

(#58481) Sordoran válasza nerozol (#58480) üzenetére


Sordoran
addikt

Nekem nincs fagyogatás, lassulás, piszok gyors a gép. Én mondjuk saját magam vettem és raktam bele SSD-t (Samsung EVO 850), gyáriról nem tudok semmit. A csíkozódás valóban jelen van, de ezt windows frissítés okozta (pár hete jelent meg a hiba), és BIOS frissítése megoldja.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#58482) haxxika válasza nerozol (#58480) üzenetére


haxxika
senior tag

Ez inkább a windows hibája szerintem, illetve a nem megfelelő driverezés...
Sleep módból visszatérés nagy problémája lehet a bekapcsolt gyorsindítás, illetve a bejelentkezési infók megjegyzése a fiókban. Ha normálisan fel van telepítve egy gép, akkor nagy problémája nem lehet.
Mindezt úgy mondom, hogy nincs ilyen gépem, pár embernek viszont itt már van. Egy jó ideje viszont nem jött róla panasz, max hogy az IPS panelnek más a bevilágítása.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#58483) formula01 válasza nerozol (#58480) üzenetére


formula01
aktív tag

Ami létező probléma van, a legújabb windows updattel, hogy jobb kattra az asztalon, vagy pl a megjelenítő beállítások megnyitásakor van fél/1 sec fagyás. Ez nem csak a 7567-et hanem gyakorlatilag minden gyártó termékeit súlytja az új win updattel 7. gen intel + pascal vga-val:

https://communities.intel.com/thread/119093

itt pl 1 bugreport intel oldalán, de találsz ilyet nvidia/microsoft oldalán is. Jó kérdés, hogy kinek a sara, valószínűleg ms-é, mivel a legutóbbi nagy win update után sokakat érint a probléma, remélhetőleg javítják...

Egyébként avatatlan szem szerintem észre se veszi.

Csíkozódást én nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#58484) thotzoltan válasza laca891 (#58474) üzenetére


thotzoltan
tag

Most ezzel a helyzettel tökéletesen elégedett vagyok..minden fut rendesen,ahogy illik.egy évig kínlódtam a win10-zel..

(#58485) Zamma


Zamma
őstag

Sziasztok!

Van egy SOS kérdésem.

Dell Latitude E5770-es laptopban lehet-e cserélni a procit, vagy csak alaplappal?

Köszi!

(#58486) adika4444 válasza Zamma (#58485) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!
A proci a lapra van forrasztva így külön nem tudod sajnos cserélni. Az U végű procik amúgy mindig forrasztva vannak.

üdv, adika4444

(#58487) laca891 válasza adika4444 (#58486) üzenetére


laca891
aktív tag

Akkor mennyibe fájna, hogyha nálam meghalna a proci vagy alaplap?
i7 7500U

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#58488) somasz válasza laca891 (#58487) üzenetére


somasz
Topikgazda

A gari lejárta után gazdasági totálkár is lehet a gamer lapok esetében a laphalál.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58489) fm! válasza formula01 (#58483) üzenetére


fm!
tag

Én 7577-re várok, de csak nem jön a kínálat, pl. a mysoft oldaláról is eltűnt az összes (bár szerintem csak frissítik az oldalt)...

(#58490) Zamma válasza adika4444 (#58486) üzenetére


Zamma
őstag

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!!!

(#58491) Ispy


Ispy
veterán

Lenne pár kérdésem a 6540 tuningolásához:

- performanszilag egy i7 4800MQ mekkora erőlelépés egy i5 4310M-hez képest?
- ennek a cseréje a kiveszem-berakom-örülök, vagy van még valami szívás vele?
- egyáltalán lehet ilyen procit valahol szerezni és mennyiért?
- ha még van a gépre gari, akkor az ugrik a cserével?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#58492) gilfoyle válasza Ispy (#58491) üzenetére


gilfoyle
őstag

47W a TDP-je az ajánlott 37W helyett, lehet a hűtéssel gond lesz...
4702MQ az ajánlott, csak nem lehet kapni :)

(#58493) somasz válasza Ispy (#58491) üzenetére


somasz
Topikgazda

Dedikált vgás gépbe lehet csak belerakni. Gari nem ugrik.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58494) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Dell 6230-as gépem ami a Win 10 frissítés óta olyat csinál, hogy a ha a bluetooth-os fülhallgatómat használom akkor sokszor bontja a wifi-t. Gyári Dell driverek vannak rajta, de az előző telepítéskor használt Windows drivereknél is ez volt a helyzet. Olyan mintha a bluetooth és a wifi összeakadnának. Mi lehet a megoldás?

Köszönettel:

Balu

[ Szerkesztve ]

(#58495) Ispy válasza gilfoyle (#58492) üzenetére


Ispy
veterán

+ Somasz

Köszi, akkor felejtős a dolog többszörösen is.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#58496) mesa23


mesa23
aktív tag

Üdv!

Rendeltem egy Dell Inspiron 7779-es laptopot, amit még sajnos nem kaptam meg, de lenne egy kérdésem! Elvileg előretelepített windows 10 lesz rajta, és azon gondolkodtam hogy most ez azt fogja jelenteni hogy a teljes 1TB-os meghajtó egy partíció lesz (C), ami a rendszert fogja tartalmazni, de én szeretnék természetesen egy másik partíciót is, és arra lesz-e lehetőség hogy én a Windowst tartalmazó partícióból csináljak mondjuk egy 800GB-os (D) partíciót?

Válaszokat előre is köszönöm!

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#58497) gilfoyle válasza mesa23 (#58496) üzenetére


gilfoyle
őstag

Igen. pl...

(#58498) laca891 válasza Bazs1981 (#58494) üzenetére


laca891
aktív tag

Vezérlőpult-Rendszer és Biztonság-Rendszer-Speciális beállítások-Hardver-Eszköztelepítés beállításai, kapcsold ki, hogy windows ne frissítse a drívereket
Ha ez nincs kikapcsolva, akkor rá frissít a Win10 és már nem azok a verziók lesznek fent, mint ami a dell.com oldalon van.
Tehát kikapcsolod és a dell detect system átvizsgálja a rendszert és amit feldob programokat, azokat kellene ismét telepíteni, ha nem tudod melyikkel van a gond.
Ez nálam 19 db dríver program.
És utána havonta ellenőrzöd, hogy van-e frissebb program a dell.com oldalon.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#58499) somasz válasza Bazs1981 (#58494) üzenetére


somasz
Topikgazda

broadcom wifi kártyád van? dell dw1504 vagy valami hasonló?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58500) Bazs1981 válasza somasz (#58499) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Igen, most nem vagyok gép előtt , de valami hasonló , Broadcom az biztos !

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.