Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58201) XZoli válasza Kisherceg85 (#58197) üzenetére


XZoli
aktív tag

Azért érdemes elgondolkozni 15,6 collon mit fogsz látni UHD felbontásnál amikor windows méretezés hagy kívánnivalókat maga után a régebbi programok biztos szét fognak "csúszni"

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#58202) Bukullusz


Bukullusz
csendes tag

Sima ips kijelző kéne csak nem találtam semmi információt mikortól lehetne kapni nálunk. Amerikából lehetne rendelni igen jó áron de azért nem olyan egyszerű beszerezni. Nem akarok használtat venni.

(#58203) TeeJay válasza soldi3r (#58187) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi az infót
DC csatlakozó kábellel már úton van postán felém
ha megjön azt kicserélem, töltőt meg veszek egy régebbi DELL-t olcsón és hozzá van 7,4-->4,0mm átalakító
mivel az is Dell töltő remélem tetszeni fog neki és kiderül
ha úgy sem megy akkor valszeg az alaplapon is kinyírta az azonosító chip-et
akkor marad így mert az már tényleg drága mulatság lenne és nem foglalkozok vele tovább

reményeim szerint csak a DC csatlakozóban nem érintkezik a center pin
meg egy tökéletes DELL adapterrel jó lesz

a HP töltőt akkor ezért nem látta :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58204) Sordoran válasza Kisherceg85 (#58197) üzenetére


Sordoran
addikt

Jó az anyagminősége, jól összerakott gép. Persze összehasonlítási alapom nem nagyon van, csak pár olcsóbb modell van még családban, de ennek külsejére, anyagminőségére, összeszerelés minőségére semmi panaszom nincs. Van súlya, ez is hozzátesz nálam ezekhez. ;)

Bukullusz: Már van itthon is IPS kiszerelés FullHD-ban, csak weboldalakon nem tüntetik fel feltétlen, mivel elég vegyes még. (raktárról mennek kifele sok helyen még a TN panelesek) Van aki múlthéten vett MM-ból, és IPS-el kapta. Boltot kell megkérdezni ahol vennéd, ők megtudják neked nézni.

Sajnos én pont azelőtt vettem még, mielőtt az IPS kezdett volna elterjedni, így ezzel kell együtt élnem. :W De túlélem, amíg nem gondolok bele, hogy lehetne jobb a kijelző, nem zavar, max. ha sötét "képet" nézek, a két felső sarokban látszódik. :)

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#58205) Kisherceg85 válasza soldi3r (#58181) üzenetére


Kisherceg85
tag

Szia,

Bocs az érthetetlenkedésemért, de még nem tiszta számomra, hogy az általam jelölt konfiguráció jó irány e vagy vakvágány a képszerkesztés tekintetében. Igen az tiszta, hogy lehet gyengébb kijelzövel kéne néznem és mellé egy jó monitort :)

[ Szerkesztve ]

(#58206) Kisherceg85 válasza XZoli (#58201) üzenetére


Kisherceg85
tag

Szia,

Nem értek hozzá, nem vagyok otthon a témában. Mi lehet a gond egy PSnél pl?

Vagy ténylegesen vegyem rosszabb (nem UHD IPS) kijelzövel és dobjak hozzá rendes monitort? Vagy ha ténylegesen van FHD IPS az jó lehet?

(#58207) SidCorky


SidCorky
senior tag

Na beszálltam a klubba egy E7240-el, eddig nagy a szerelem :D Majd jövök sok segítségért :R

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#58208) soldi3r válasza TeeJay (#58203) üzenetére


soldi3r
veterán

En biztosan nem adaptereznek, 3-4000ft korul kellene lennie hasznalt toltonek.

E30 (oo=[][]=oo)

(#58209) soldi3r válasza Kisherceg85 (#58206) üzenetére


soldi3r
veterán

14-15"-on az UHD szerintem is feler egy t@k@nrugassal. :) Oda 1600 vagy 1920-as kijelzo kell.

E30 (oo=[][]=oo)

(#58210) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Két éve nyúzok egy 6540-et, még van rá 2 év nbd garim. Viszont nem nagyon látom jelenleg az utódját dell fronton, 5-ös szériát nem szeretnék, már csak az u-s proci miatt sem. A gondom az, hogy az oldalsó ezüst rész elkezdett kopni, nem hiszem, hogy ez nem fog romlani az elkövetkező 2 évben. Hol tudnék ilyen ház aljat (nem tudom mi a hivatalos neve), meg egy tartalék palmrestet beszerezni itthon? Próbáljam be a chst, hátha tudnak rendelni?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#58211) haxxika válasza Ispy (#58210) üzenetére


haxxika
senior tag

Ebay, parts-people.
Az első az a Bottom Base Frame lesz.
De lehet tudok ismerőstől egy palmrestet, mert múltkor kicserélte ujjlenyomat olvasósra, és az eredeti megmaradt ha érdekel.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#58212) Ispy válasza haxxika (#58211) üzenetére


Ispy
veterán

És ezeket itthon nem lehet beszerezni?

Egy 30k-s rendelés majdnem 80k, mire ideér. :U

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#58213) haxxika válasza Ispy (#58212) üzenetére


haxxika
senior tag

Jófogáson illetve egy két embernél láttam már ilyeneket, de hát elég nehéz, és szerintem a CHS sem adja olcsón a portékát. Talán ha külön darabokban rendeled, akkor elkerülheted az adókat rá.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#58214) SidCorky


SidCorky
senior tag

Elég lassú lett a gép, raktam rá egy win10-et, felraktam minden drivert. Most is csak egy Chrome van nyitva egy tabbal, 8% CPU és26% memóriaahsználat, de mégis 20-25mp mire megnyitja pl a fájlkezelőt. Mi lehet a baj? Ennyire szerintem nem kéne azért lassúnak lennie, annyira nem régi benne ez az i5.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#58215) Ispy válasza haxxika (#58213) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, csak nekem számla kéne róla, mert céges gép, azért futok egy kört a chs-nél is, köszi.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#58216) Ispy válasza Ispy (#58215) üzenetére


Ispy
veterán

Chs-nél 57k bruttó, ami amicsiból 75k lenne, ráadásul erről kapok áfás számlát is, így még jobb.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#58217) Máté94


Máté94
addikt

somasz bácsi, Dellológus, ha szabad szépen kérnem, találkozott e már Dell Inspiron 7537 HD-->FHD kijelző cserével? :) :D

(#58218) kistewe válasza SidCorky (#58214) üzenetére


kistewe
tag

Nem fut a háttérben a WU? Esetleg indíts egy linuxot pendriverol és nézd meg akkor mennyire gyors.

stewe

(#58219) somasz válasza Ispy (#58216) üzenetére


somasz
Topikgazda

Durva árak. Angol-német ebayen nincsenek? Ennyiért egy fél gépet simán vehetsz.

Máté94: tudtommal 30 pines a kijelző, minden további nélkül cserélhető.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58220) Ispy válasza somasz (#58219) üzenetére


Ispy
veterán

Ezzel még elvagyok, 57k bruttó, abból lejön az áfa, külföldről meg csak számla nélkül tudok venni, úgy meg sokkal többe kerül nekem.

Egyébként a bottom base cover 15k, a palmrest touchpaddal 16k, az lcd back cover meg 28k, ez mondjuk húzós, de így el leszek még jó pár évig ezzel a géppel. Inkább erre rádobok 60-80-100k, mint vegyek egy 5580-at 300k-ért.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#58221) SidCorky válasza kistewe (#58218) üzenetére


SidCorky
senior tag

Kikapcsoltam és felraktam tölteni mert már a végét járta, pár óra múlva bekapcsoltam, akkor megint gyors volt ahogy kell. Lehet tényleg csak beragadt valami.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#58222) Timer válasza SidCorky (#58221) üzenetére


Timer
veterán

Vagy döglődik a merevlemez. Egy SMART-ot néznék.

[ Szerkesztve ]

(#58223) somasz válasza SidCorky (#58221) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ssd kondícióra nézz rá. Melegedést is zárd ki egy Aida64 teszttel. Ismeretlen driver tuti nem maradt? Windows update nem húzta éppen le a legfrisseb verziót?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58224) dr.dre bike


dr.dre bike
csendes tag

Sziasztok.

Egyszer már kérdeztem laptop témában de ott végülis aztán nem került sor a cserére. Most viszont az asztalinak mennie kell. Dell a cél ismét, 14" vagy az alatti kellene mert néha cipelni kell és ha a nagyobb kijelző kell ott a dell 23" asom.

A felhasználási terület a ps,ai,as,pr,lr adobe csomag. Ezen felül igazából átlagos, youtube, meg böngészés. Ehhez azért tudom hogy komoly hardver kellene. Hardveraprón használt laptop lenne a kiszemelt.

November elején lesz meg a pontos keret de olyan 160-170 lenne a plafon. Mivel rengeteg képem van így a tárhely fontos lenne. Emellé természetesen az asztaliből kimentett vinyókat tervezem nasba tenni.

Dell Latitude E7450 ultrabook a mostani kiszemelt. A kérdésem az lenne az I5 elég erre ? Illetve használ valaki integrált videókártyát ilyenre ? A 8gb ram mellé menne természetesen nagyobb. A 256 os ssd-t az alapnak tartom. Tudtok ajánlani valami megbízható hordozható vinyót esetleg ? A full hd kijelző és a bill. háttérvilágítás is elvárás bár ha jól néztem utóbbi kb alap.

Köszi a segítséget előre is.

(#58225) somasz válasza dr.dre bike (#58224) üzenetére


somasz
Topikgazda

Keress esetleg nvidiás verziót belőle, ritkább, de valószínűleg jól jönne a felhasználási területhez.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58226) soldi3r válasza somasz (#58225) üzenetére


soldi3r
veterán

Esetleg egy izmosabb 6440, FHD, dedikalt GPU, kicsit tobb memoria, meg i7. Ott meg a tarhely is elferne gepen belul.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#58227) SidCorky


SidCorky
senior tag

Otthon ránézek mindkettőre, köszi. Hát remélem hogy nem agyonhasznált ssd-vel árulják üzletből :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#58228) Máté94 válasza somasz (#58219) üzenetére


Máté94
addikt

Köszönöm szépen! Sokat segítettél! :R :)

(#58229) laca891


laca891
aktív tag

A dell inspiron 5567-en van valahol reset gomb???

A múltkor lefagyott és alig bírtam újraindítani.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#58230) laca891 válasza Ispy (#58210) üzenetére


laca891
aktív tag

Mi a baj az U-s processzorokkal? Nem melegszik, kicsi a fogyasztása.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#58231) Sordoran válasza laca891 (#58229) üzenetére


Sordoran
addikt

Bekapcsoló gomb hosszan lenyomása? Nem újraindítja, hanem kikapcsolja, de a lényeg ugyanaz.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#58232) Bukullusz


Bukullusz
csendes tag

Leírom hátha valakit szintén érdekel. Utánajártam, hogy lehet-e kapni Dell 7567-est FHD IPS kijelzővel és valóban létezik igaz eléggé kutatós de 457eFt-ért próbáltak nekem eladni egyet. Ez azért nem semmi. Minden specifikáció ugyan az mint egy 350 ezresben csak az ips kijelző van benne. Szerintem ez elég durván irreális.

(#58233) fm! válasza Kisherceg85 (#58178) üzenetére


fm!
tag

Már lehet kapni 7577-et, egyelőre csak itt találtam:
radium.hu

Én jelenleg még egy Inspiron 1720-at hajtok, pont 10 éve vettem, de azóta is 1,5 órát (!) bír az akksija, a 17"-es kijelző ellenére. Raktam bele SSD-t, plusz RAM-ot, tökéletes gép még ma is. Viszont kellene nagyobb proci teljesítmény, marhára nehéz is (szinte minden nap hurcolászom), így ideje lassan nyugdíjazni.

1 éve nézegetek már Dell laptopokat (csakis újban gondolkozom), de egyszerűen nem találom az utódját.15,6" méretben nekem már a FullHD is túl kicsi betűket eredményez, átméretezve meg tuti elcsúszik egy csomó program. 17"-es méretben viszont nincs olyan, amiben HQ proci lenne, vagyis van, a Precision sorozatban, de azért 1 misit nem fogok rá áldozni, hiába csak 10 évenként cserélek gépet. Csak matt kijelző jöhet szóba, általában nappal dolgozom világos irodában. Az se túl nagy baj, ha az idei Call of Duty-t ki tudom próbálni, de nem szempont, évek óta nem volt időm játszani. :O

Ha van valami ötlet szívesen veszem, 500 000 Ft-ot rá tudnék dobni, de többet azért nem szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#58234) laca891 válasza Sordoran (#58231) üzenetére


laca891
aktív tag

Köszi, közben utánanéztem én is.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#58235) somasz válasza fm! (#58233) üzenetére


somasz
Topikgazda

M7510-est nézegess, külföldről!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58236) haxxika válasza fm! (#58233) üzenetére


haxxika
senior tag

radium.hu-t nagyívben kerülni érdemes....

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#58237) soldi3r válasza fm! (#58233) üzenetére


soldi3r
veterán

Netto 500-ert epp van egy M7710 az UK outletben.
Processor: Intel® Core™ i7-6920HQ (Quad-Core,up to 3.80GHz, 8MB, 45W)
32 GB (4x8GB) 2133MHz DDR4 SoDIMM Non-ECC
500 GB 2.5inch SATA Hard Drive (7200 RPM)
Nvidia Quadro M3000M 4GB GDDR5
17.3 Inch UltraSharp FHD IPS(1920x1080) Wide View Anti- Glare LED backlit With Cam and Mic

E30 (oo=[][]=oo)

(#58238) vs2009


vs2009
tag

sziasztok!

Alienware M17x R2 laptopom van az lenne a kérdésem hogy milyen kártyával illetve processzorral lehet bővíteni ha lehet persze

jelenleg i7-820QM 4mag 8szál 1.73 GHz Turbo 3.06 GHz

2DB ATI HD 5870 crossfire ÖSSZESEN 2GB DDR5 256Bit
köszi! :R

(#58239) somasz válasza vs2009 (#58238) üzenetére


somasz
Topikgazda

proci: i7-940xm
vga: hd7970m-re egyszerűen, de bele lehet faragni mást is.

(inkább cseréld le!)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58240) vs2009 válasza somasz (#58239) üzenetére


vs2009
tag

a laptopot vagy amiket mondtál?

(#58241) somasz válasza vs2009 (#58240) üzenetére


somasz
Topikgazda

A laptopot.
Prociban nagyon nagy előrelépések voltak már az 1. gen-hez képest. Valószínűleg erősen visszafogná a vga-t

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58242) vs2009 válasza somasz (#58241) üzenetére


vs2009
tag

értem köszönöm a választ!
mit gondolsz mi lenne a reális ár amit lehet kérni érte
persze ha el lehet adni :B

Alienware M17x R2

Processor i7-820QM 4mag 8szál 1.73 GHz Turbo 3.06 GHz 8M Cache
Ram 16GB DDR3 1600Mhz
SSD 240GB
HDD 1TB
Blu-Ray író olvasó
Kijelző 17"FULLHD gyönyörű képpel!
2DB! ATI HD 5870 crossfire ÖSSZESEN 2GB DDR5 256Bit
VGA, HDMI, DisplayPort
Bluetooth V2.0 + EDR modul
Intel Ultimate-N 6300 , IEEE 802.11a
Beépített 10/100/1000 Mb / s Ethernet
IEEE-1394 FireWire 400 vezérlő
USB 5 USB2.0
Bővítőkártya 1 x ExpressCard 54

(#58243) somasz válasza vs2009 (#58242) üzenetére


somasz
Topikgazda

[link]
[link]
Ezeknél olcsóbban mindenképp, de van beárazós topik, oda átfáradhatsz.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58244) vs2009 válasza somasz (#58243) üzenetére


vs2009
tag

köszi!
az utolsó kérdésem még az lenne hogy 1920x1200 RGB LED jobb mint a full hd?

(#58245) Kisherceg85 válasza Bukullusz (#58232) üzenetére


Kisherceg85
tag

Szia,
Hol?
Amúgy az az árkülönbözet durva, mert annyiért plusz memóriával és UHD IPS van...
Annyiért akkor inkább sima FHD és venni hozzá normális monitort (persze tudom , az se kétfillér ) :))

(#58246) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

A Dell DDP Protected Workspace-t hogyan tudom letörölni? Vezérlőpultban nem találom.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#58247) iSonic válasza Tothgera30 (#58246) üzenetére


iSonic
addikt

Letöltöd a telepítőt elindítod és ott a remove/uninstall-ra katt.

[ Szerkesztve ]

(#58248) ginola


ginola
addikt

Ujra kell húznom az OP. rendszert, mivel SSD-t vettem. Mikre figyeljek Windows telepítésénél?
A driverek telepítésénel mi a megfelelő sorrend?

(#58249) Bukullusz válasza Kisherceg85 (#58245) üzenetére


Bukullusz
csendes tag

Computer Imperium-nál van. Nagyon gondolkodok hogy jó nekem az TN kijelző és veszek hozzá egy 1080p-s IPS kijelzőt majd kicserélem mert ahogy néztem nem túl bonyolult.

(#58250) allein válasza ginola (#58248) üzenetére


allein
addikt

Szia. Windows telepítése után, dell command update telepítés. A szoftvert elindítva, teljes könyvtárat le kell tölteni (összes drivert tarzalmazza). Nagyjából ennyi, ezután rá lehet nyomni a driver frissítésre.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.