Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58101) TeeJay válasza TeeJay (#58100) üzenetére


TeeJay
félisten

sőt megvan a Dell töltő is mert 65wattosat 2500-ért tudok venni használtan
és ilyen átalakítóval 7.4x5.0mm --> 4.5x3.0mm center pinre tudom alakítani szóval kb. a töltő is megvan 3000-ből

ez a csatlakozó átalakító így rendben van ugye? tehát a DELL laptop csak azt fogja nézni center pin-en hogy az adapter 65wattos és lehet neki tolni maxon

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58102) allein


allein
addikt

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek bármilyen tapasztalata Precision 7510 laptoppal kapcsolatosan :U jöhet bármilyen infó :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#58103) iSonic válasza allein (#58102) üzenetére


iSonic
addikt

Eléggé brutális gépnek tűnik a tesztek alapján: [link].

Billentyűzet a latitude e7xxx-es szériából lett átemelve kibővítve NUMPAD-al. A kijelzőből két fajta található meg belőle: a FULLHD-s ami TN Panel és a 4K-s IPS, ami a tesztek alapján is valami brutálisan szép.

Ha jó árban találsz 4K-s modellt akkor megéri a pénzt.

(#58104) allein válasza iSonic (#58103) üzenetére


allein
addikt

Amit találtam az nem 4K. kijelzős :(

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#58105) iSonic válasza allein (#58104) üzenetére


iSonic
addikt

Ha külső monitort használsz akkor nincs a FullHD-s kijelzővel probléma. Munkához meg jobb is a matt kijelző.

(#58106) allein válasza iSonic (#58105) üzenetére


allein
addikt

Itthoni melóhoz használnám, van amikor home office-ban dolgozom. Nem jó a FHD kijelző ezen a típuson :U itthon nincs monitorom. Tehát, ha 7510 akkor csakis 4K kijelzőset?

Az a gond, hogy nem tudom hol lehetne megnézni élőben, megtapogatni. Nem találsz ilyen típusokat DELL márkaüzletben sem :(

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#58107) allein válasza allein (#58106) üzenetére


allein
addikt

Hol érdemes rákeresni 4K kijelzős típusra, amazon?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#58108) iSonic válasza allein (#58107) üzenetére


iSonic
addikt

Akár Dell Refurbished oldalán vagy ebay, esetleg amazon-on érdemes nézelődni.

Dell Outlet oldala
ebay találatok
Amazon-on jó árban 4K-s

Azzal számolj, hogy a 4K-s kijelző picivel többet fog enni az akksiból, mint a FullHD társa, de ezek a gépek főleg iszonyat nagy kapacitású számításokra vannak kitalálva és nem nagyon hordozgatásra.
Legfontosabb amit ildomos megkérdezni, hogy akksi hány százalékos állapotban van, ha esetleg jó árban találsz használt készüléket, illetve a kijelzőn nincs e pixelhiba.

[ Szerkesztve ]

(#58109) allein válasza iSonic (#58108) üzenetére


allein
addikt

Köszi szépen az infókat. Amikor itthonról dolgozom mindig 220-ról megy a laptop. Van még egy másik kérdésem, milyen DELL típusokban használható az a típusú ssd ami megtalálható 7510-ben is:

Samsung Polaris nvme 512GB (Samsung PM961).

7510-es gép túl erős konfig az irodai munkámhoz, de ha jó aron találnék akkor megfontolandó lenne a vásárlás :DDD én irodai munkámkoz egyáltalán nem szükséges az erős VGA. Nem rég váltottam egy 15”-ös MBPR-ról egy 6440 DELL-re, de mindig van jobb és gyorsabb :D

Macbookkal nem volt gond, csak már meguntam :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#58110) iSonic válasza allein (#58109) üzenetére


iSonic
addikt

Mindegyikhez, amelyek képesek kezelni a M.2 SSD-t és PCIe 3.0 x4 NVMe csatlakozóval van ellátva, mert az a busz ki is hozza a maxot a flash tárolóból.

Mellesleg irodai munkához tökéletesen jó megoldás a Latitude család is. Iszonyat erős annak is a hardware, dokkolható és az ultrabook-ok piszok könnyűek. Nekem az Inspiron-om mellett egy E7450-em van, bőségesen ellát minden irodai munkát, plusz programozási feladatokat is kiszolgál és jóval olcsóbb, mint a Precision család egyes tagjai.

[ Szerkesztve ]

(#58111) allein válasza iSonic (#58110) üzenetére


allein
addikt

Latitude 7. széria is kezeli a M.2 SSD-t és PCIe 3.0 x4 NVMe csatlakozóval is rendelkezik? CPU melyik gen. 6, 7? Bocsi a sok kérdésért de látom nagyon benne vagy a témában :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#58112) iSonic válasza allein (#58111) üzenetére


iSonic
addikt

Itt egy lista mely gépek milyen PCIe buszokat használnak: [link]

Másik kérdésedre a válasz: ha mindenképpen kiszeretnéd használni, akkor 6xxx és 7xxx Intel procik közül a H-s végződésűeket keresed (pl.: HQ), illetve itt egy cikk, mivel jobb a 7-es széria a 6-nál --[link]--. Alapjába véve mindkét széria iszonyat erős itt a kérdés a felhasználási mód, vagyis mit szeretnél vele csinálni.

6300HQ-s gép teszt: Dell Latitude 14 E5470 K8W10
6440HQ-s gép teszt: Dell Latitude 14 E5470 6440HQ
7820HQ-s gép teszt: Dell Latitude 14 5480, Core i7-7820HQ
7440HQ-s gép teszt: Dell Latitude 14 5480-9187

Ezekből pl lehet válogatni, de egy tanács érdemes kompromisszumokat kötni hardware terén (i5-ös proci és IPS paneles kijelző, vagy i7 proci viszont TN panel... stb), kivéve ha nincs pénztárca méret szabva :D

[ Szerkesztve ]

(#58113) #68216320


#68216320
törölt tag

Van egy Dell E6320 laptopom, amiben ssd-re van cserélve a hdd. Céges környezetben használom, így a rajta található adatokat biztonságban szeretném tudni a gép egy esetleges elvesztése esetén is.

Az volna a kérdésem, hogy milyen megoldással tudnám védeni az ssd tartalmát illetéktelen hozzáféréstől?
Lehet valami hardveres kódolást beállítani? Illetve, ha mondjuk a gép elromlik, akkor én magam kiszerelve az ssd-t és ismerve a kódot le tudom menteni a tartalmat?

(#58114) somasz válasza allein (#58106) üzenetére


somasz
Topikgazda

De, van jó FHD is.

Display
15.6" FHD (1920x1080) Anti-Glare LED-backlit (45% color gamut)
15.6" UltraSharp™ FHD IPS (1920x1080) Wide View Anti-Glare LED-backlit with Premium Panel Guarantee (72% color gamut)
15.6" UltraSharp™ FHD IPS Touch(1920x1080) Wide View Anti-Glare LED-backlit with Premium Panel Guarantee (72% color gamut)
15.6" UltraSharp™ UHD IGZO(3840x2160) PremierColor Wide View Anti-Glare LED-backlit with Premium Panel Guarantee (100% Adobe color gamut)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58115) allein válasza iSonic (#58112) üzenetére


allein
addikt

Uhhh, mennyi információ, utána kell olvasnom. Ezt mire alapozod :U azon gondolkodom, hogy jó lenne itthonra 15" gép :K

Ezekből pl lehet válogatni, de egy tanács érdemes kompromisszumokat kötni hardware terén (i5-ös proci és IPS paneles kijelző, vagy i7 proci viszont TN panel... stb), kivéve ha nincs pénztárca méret szabva :D

(#58114) somasz - köszi szépen :C

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#58116) iSonic válasza allein (#58115) üzenetére


iSonic
addikt

Főleg arra, hogy milyen felhasználási mód Számodra a kedvező. Irodai munkára bőségesen elég a FullHD felbontás és az i5-ös proci, így ha hordozód magaddal a gépet akkor tovább fogja bírni akksival. Viszont ha mindenből a legjobb kell, akkor ildomos az i7 + IPS kijelzős variánst választani.

(#58117) allein válasza iSonic (#58116) üzenetére


allein
addikt

Nem fogom hordozni magammal, home office-os laptop lesz. Viszont, ha már kifizetek 200-300.000 forintot akkor nem számít mondjuk +50.000, legjobbat és amennyire csak lehet gyors gépet akarok kihozni. Mostani E6440 sem rossz de meggyőződésem, hogy találok gyorsabb gépet, legyen az Precision vagy Latitude. Ami egyáltalán nem számít az a VGA, egyáltalán nem játszom laptopról. Tehát, erős, gyors és minőségi gépet szeretnék :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#58118) iSonic válasza allein (#58117) üzenetére


iSonic
addikt

Akkor a pár hozzászólás előtti gépeket sasold meg :D

(#58119) allein válasza iSonic (#58118) üzenetére


allein
addikt

Akkor sasolás rules :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#58120) iversonpeter


iversonpeter
csendes tag

Sziasztok!

Lehetségesnek tartjátok, hogy a 5480 esetén a fényerő 300 cd/m^2 körül alakul, 5580 esetén pedig 200-220 körül?
Nem tudnék dönteni, hogy 14 vagy 15 colos gépet vegyek (csak a 14-est tudtam kipróbálni), de ha fényerőben tényleg ekkora különbség van, akkor a kisebbik felé hajlana a mérleg nyelve.

Péter

(#58121) iversonpeter válasza iversonpeter (#58120) üzenetére


iversonpeter
csendes tag

Azt kihagytam hogy FHD kijelzők esetén.

(#58122) iSonic válasza iversonpeter (#58120) üzenetére


iSonic
addikt

Lati 5480: [link]
Lati 5580: [link]

5480-ban LG Philips LGD0553 panel van, míg a 5580-ban BOE NV15N42 panel.

Itt egy összehasonlítás melyik milyen teszteredménnyel bír. Összességében 4% különbség van a két panel között, ami nem valami brutális különbség.

[ Szerkesztve ]

(#58123) Klara_ válasza iSonic (#58122) üzenetére


Klara_
őstag

Az eppen tesztelt modellben volt ilyen panel, szerelhetik massal is ugyanazon a felbontason belul is...

(#58124) iSonic válasza Klara_ (#58123) üzenetére


iSonic
addikt

Ennyi erővel, fölösleges megnézni a boltokba a kijelzőt, hisz úgyis más paneles gépet kap az illető. Vagyis az egész egy zsákbamacska játék. Érdekes Nekem az Inspironomba meg a Latimba is ugyanaz a típusú panel van amit notebookcheck-en teszteltek.. Aláírom hogy van más panel is, de átlagban megegyezik a teszt darab azzal amit a boltokba vásárolsz. 5480-hoz két fajta panel van mellesleg FHD-s felbontásba..

Nem szurkálódásként, de ennyi erővel valamelyik darabba Hynix Ram kerül valamelyikbe Kingston, viszont a megszabott ETALON teljesítmény értékeket ugyanúgy hozniuk kell.

[ Szerkesztve ]

(#58125) somasz


somasz
Topikgazda

Egy kis teszt azoknak, akiket érdekel, mire képes egy Dell M4800, ha a Quadro K2100M-et lecseréljük egy M2000M-re.
Az eredmények nem reprezentatívak, egyikben i7-4810MQ, 256ssd, másikban 4800MQ és 500GB SSHD. Mindkettőben 16GB ram és ugyanúgy W10 (1703)

Az előny szabad szemmel is látható.
A drivert kicsit meg kell mókolni, de semmi extra, pár sort kell bevinni az .inf fájlba.
Enyémen még vbiost is kellett cserélni HP-ról Dell-re, hogy hajlandó legyen működni.
Csak eDP-s alaplapben kelthető életre, LVDS-ben meg sem mukkan.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58126) Dhampir válasza iSonic (#58124) üzenetére


Dhampir
félisten

Az ominózus Inspironba (7746) Chi Mei és AUO paneleket szereltek. Egyes tesztelők a Chi Mei színeit dicsérték. Ettől függetlenül szubjektíve az AUO sem rossz, csak a viszonylag jól érzékelhető PWM nem túl barátságos a szemnek.

(#58127) iSonic válasza Dhampir (#58126) üzenetére


iSonic
addikt

Igen ezt én is olvastam több helyen is. Csak itt a fórumtárs amiatt érdeklődött (#58120), hogy hatalmas különbség van e a két termék kijelzője között én pedig a fellelhető tesztet adtam Neki válaszul, amiből lett a galiba.

Bár utána jártam és a másik panel is max 3%-ban különbözik, szóval nem ezen fog múlni a döntése.

(#58128) haxxika válasza #68216320 (#58113) üzenetére


haxxika
senior tag

Bitlockert rárakhatsz, ehhez be lehet állítani azt is, hogy indításnál kérjen egy PIN kódot is (legalább 8 karakter hosszúságú). Alapból letitkosítja a merevlemezt, és csak a PIN beírásával kezd betölteni a Windows.

VAGY

Létrehozol a merevlemezen VeraCrypt-ben egy tárolót, és a céges dolgaidat oda tárolod. Ezt a tárolót csak egy titkosítási kulccsal lehet feloldani, amelyet te adsz meg. Nincs beépítve semmilyen kiskapu, ezáltal nagyon kicsi esély van arra, hogy feltörjék.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#58129) Dhampir válasza iSonic (#58127) üzenetére


Dhampir
félisten

Persze, csak néha szeretem összevetni a kijelzőket, ezért ártottam magamat a disputába. :)

(#58130) csana


csana
senior tag

Sziasztok!

Szemezek egy Dell inspiron 7567 notival.
Az interweben utánanézve már nem csak TN paneles kijelzővel szállítják, hanem már "gyengébb" modelleket is szállítanak IPS panellel. Játékra pont jó lenne egy I5-ös (300.000 Ft alatti) verzió, viszont a webshopokban nem emelik ki hogy TN vagy IPS paneles a modell, nyílván az utóbbi vonzóbb számomra.

Valaki tudna segíteni, miként lehet megkülönböztetni az IPS kiszerelést a TN-estől a specifikációk alapján? Vagy van egy bizonyos típusszám, amire rá kellene keresni?

:R

(#58131) adika4444 válasza csana (#58130) üzenetére


adika4444
addikt

Szia! A Milyen notebookot? topicban tudnak segíteni.
A gépből a FHD-s modell TN verzióban volt elérhető itt Mo-n, most kezdenek érkezni az FHD IPS modellek. Sok bolt nem jelzi túl egyértelműen hogy IPS-e az adott kijelző, ezért kérdezz be az említett topikba mert ott vannak pc-boltosok akik képben vannak.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#58132) allein


allein
addikt

Sziasztok. Van valakinek tapasztalata az ujjlenyomatolvasóval, működik rendesen? Linkben leírást kövessem és ha mindent jól csináltam akkor működnie kell :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#58133) zsoltip


zsoltip
őstag

Dell Venue 11 Pro 7139 készülékemen, BIOS-ban engedélyeztem az USB Powershare funkciót.
Mégsem tölti a hozzá csatolt USB eszközt a nyavajás. Bármely fórumtársaknak működik? Ha igen, hogyan? Milyen beállításokkal? Milyen Windows leállítással? Hibernálás, Alvás, Kikapcsolás?

Köszönettel,
zsoltip

(#58134) iSonic válasza zsoltip (#58133) üzenetére


iSonic
addikt

Olyan portba is dugód bele, amelyik képes erre?

(#58135) zsoltip válasza iSonic (#58134) üzenetére


zsoltip
őstag

Csak egy van rajta, és igen. :K

(#58136) iSonic válasza zsoltip (#58135) üzenetére


iSonic
addikt

Itt nem nagyon látom azt az USB-s piktogrammot amit mondtam. Csak a micro-USB-nél van ilyen.

Dell válasza: Additionally, as the microusb port has the bolt logo on it I assume that this is the port used for the powershare function (if this funcion is enabled in the BIOS).

Ez a bal oldala ha jól tudom.

Ez meg a jobb

[ Szerkesztve ]

(#58137) zsoltip válasza iSonic (#58136) üzenetére


zsoltip
őstag

Ez stimmel. Valóban a microUSB mellett van a villámos logó. A normál USB csati mellett csak a 2 SS jel van az USB jel mellett. :((
De azon sem működik. :F

(#58138) iSonic válasza zsoltip (#58137) üzenetére


iSonic
addikt

Az azt jelenti, hogy csak adatátvitelre alkalmas. A micro-USB-t meg állítólag OTG kábellel tudod használni.

(#58139) zsoltip válasza iSonic (#58138) üzenetére


zsoltip
őstag

Már próbáltam OTG kábellel, adapterrel, de semmi.

(#58140) iSonic válasza zsoltip (#58139) üzenetére


iSonic
addikt

[link] itt hátha találsz megoldást.

(#58141) zsoltip válasza iSonic (#58140) üzenetére


zsoltip
őstag

Köszönöm a linket. Valóban hasznos oldal. Ismerem, s mielőtt itt kérdeztem, már néztem is. :DDD
Nos, eddig passzolom.
A Dell Magyarország Kft. ügyfélszolgálatban reménykedem még. Hátha kiokosítanak...

(#58142) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok!

Előre is elnézést, ha rossz helyen teszem fel a kérdésem.
Van egy Dell XPS L501X I7 processzorral szerelt laptopom (4GB RAM, 500GB HDD).
Menyiért lehetne eladni, illetve mennyit ér? :)

Üdv.: Viktor

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#58143) iSonic válasza Vhiktor (#58142) üzenetére


iSonic
addikt

NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás Ide írd be ezt a kérdésedet és a srácok segítenek :)

(#58144) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Sziasztok.

Kattogok egy E7270-es vásárlásán, a kis E6230-asomat cserélném le, valószínű hogy az E6440-eseimet megtartanám. Nagy igényeim nem lenének, HD kijelző ilyen méretben elég volt, ha dolgozok, akkor dokkolóra és LED TV-re van dugva. Leginkább szövegszerkesztés, PDF, HD-fHD filmek, és letöltés tenné ki kevéske üzemidejét. Sokat "dolgozom"/netezem este, mikor mindenki alszik, csöndes gép kell, és a zajra is nagyon érzékeny vagyok. Persze időnként játszok is rajta, pár éves játékokkal, de iGPU elég. Érdekelne a vélemény leginkább a hűtésének hangerejéről, a gép minőségéről, üzemidejéről. Ami kimaradt, nehezen viselem a 2,5"-ös bővítési lehetőség hiányát. Ha van más, köztes gép, szívesen várom az ajánlatot.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#58145) eastsider válasza Tothgera30 (#58144) üzenetére


eastsider
nagyúr

hali.
nekem van. iszonyat vékony gép, iszonyat halk, hosszú üzemidő. 6-os széria sokkal inkább tank, ez viszont vékony, de elég minőségi. játszani nem játszottam még rajta.

ami tök érdekes, hogy 14"-ről jövök, és semmi hátrányát nem látom azzal a mérettel szemben (kijelző, bill)

amit nem tudok, hogy lehet-e bele 2. SSD-t rakni (rövidet), ill valamiért folyton elfogy chrome alatt a 8gb RAM... :(

[ Szerkesztve ]

(#58146) iSonic válasza eastsider (#58145) üzenetére


iSonic
addikt

An unfilled M.2 2242 slot is present, just like antennas. Thus, it should be easy to add WWAN to this model later. Finally, cleaning the E7270's fan is also very easy.

Ott ahol van a ragasztás az alatt van hely egy kisméretű ssd beillesztésére ;)

[ Szerkesztve ]

(#58147) iversonpeter válasza iSonic (#58127) üzenetére


iversonpeter
csendes tag

Szia!
Köszönöm a linkeket. Valamit felreneztem ezek szerint ezzel a 300 nit körüli értékkel.
Sajnos kiemelkedően alacsonyak ezek az értékek. (de ha őszinte leszek, eloben nem tunt fel)

(#58148) Francia91


Francia91
veterán

Üdv!
Kinéztem egy Dell PR03X USB3 dokkolót, ami elviekben kompatibilis az M6600-assal is.
130W-os táp jár hozzá, ami az M6600-asom 240W-os tápjához képest soványnak tűnik.
A két táp csatlakozása egyforma ? Tudom használni a noti saját 240-es tápját a dokkolóhoz?
Sokat hurcolom a gépet az itthoni használat mellett, macera állandóan lehúzogatni róla a külső vinyókat, USB-s DAC-ot, satöbbi

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#58149) iSonic válasza Francia91 (#58148) üzenetére


iSonic
addikt

[link] ő tuti alkalmas rá.

Itt egy kompatibilitási lista: [link] ezt nyálazd át itt minden levan írva. Ez alapján igen jó az a dokkoló állomás és igen használhatód hozzá a 240W-os tápot. Egyébként a hozzá való 240W-es adater cikkszáma: PA-9E.

(#58150) Bluesummers válasza somasz (#58125) üzenetére


Bluesummers
őstag

Szia! Heatsink egyezett? Bár AMD/Quadronál van móka. Teljesítményben látom jobb. Hőtermelésben?

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.