Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58151) somasz válasza Bluesummers (#58150) üzenetére


somasz
Topikgazda

A quadrós heatsink jó rá!
81°C volt a max. Furmark alatt.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58152) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok!

Dell XPS L501X laptophoz milyen akkumulátor az ajánlott? Megnéztem a hivatalos oldalt és a manualt is de nem tiszta. Lehet bele tenni 90 és 56 Wh-ás akksit is? Illetve milyen töltő kell hozzá?

Üdv.: Viktor

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#58153) eastsider válasza iSonic (#58146) üzenetére


eastsider
nagyúr

ezt én is megtaláltam, viszont nem tudtam, hogy valóban támogatja-e

(#58154) somasz válasza eastsider (#58153) üzenetére


somasz
Topikgazda

Szerintem nem derült ki ebből, hogy támogatja-e. :U

Mert tudtommal nem.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58155) iSonic válasza eastsider (#58153) üzenetére


iSonic
addikt

öhmm Dell fórumon is írták hogy támogatja, mellesleg legegyszerűbb megoldás: megrendeled bemész a boltba beleteszed, kipróbálod.

[ Szerkesztve ]

(#58156) allein


allein
addikt

Sziasztok. Dell laptop mellé DELL monitor dukál :) mit ajánlotok? Találni egy jó pár típust eladásra a ph-n is. Otthoni használatra lenne, nem játékra kell.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#58157) Timer válasza allein (#58156) üzenetére


Timer
veterán

3 darab U2311H-t, Tőlem! ;-D Mondjuk nem hirdetem őket, de tudod, van az a pénz! ;)

Viccen kívül, ez a monitor egykoron az egyik legajánlottabb modell volt itt PH-n. Az utódjait a cégemnél használom, ott már nem CCFL cső van, hanem LED, de valahogy az itthoniak kevésbé bántják a szemeimet.

(#58158) allein válasza Timer (#58157) üzenetére


allein
addikt

Egy ilyet néztem ki :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#58159) iSonic válasza allein (#58158) üzenetére


iSonic
addikt

akkor inkább már az U szériásat vásárolj, azzal nem jársz rosszul ;)

(#58160) allein válasza iSonic (#58159) üzenetére


allein
addikt

Tudsz linkelni pontos típust? Mi a gond azzal amit linkeltem, miben jobb az U szériás?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#58161) haxxika válasza allein (#58158) üzenetére


haxxika
senior tag

Ilyenekből adtunk el pár 22"-osat, szép a képük, megbízhatóak.
U szériából az U2414H és U2417H ajánlatos, főleg az infinity edge képernyő miatt (szinte kávamentes). Van ugyanez S szériából, de azoknak csillogós a képernyőjük.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#58162) iSonic válasza allein (#58160) üzenetére


iSonic
addikt

Kolléga felettem eggyel már le is írta :)

(#58163) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Vettem eredeti akkut Dell 6320-hoz, de 62 %-nál tovább nem töltődik, vadi új akku, mi ennek az oka?

(#58164) soldi3r válasza ginola (#58163) üzenetére


soldi3r
veterán

Netan utangyartott?

E30 (oo=[][]=oo)

(#58165) kistewe válasza ginola (#58163) üzenetére


kistewe
tag

Biosban nincs beállítva véletlenül a tól-ig töltés ?

stewe

(#58166) soldi3r válasza kistewe (#58165) üzenetére


soldi3r
veterán

6320-on van ilyen opcio?

E30 (oo=[][]=oo)

(#58167) kistewe válasza soldi3r (#58166) üzenetére


kistewe
tag

öööööööööö megyek megnézem...

(#58168) kistewe válasza soldi3r (#58166) üzenetére


kistewe
tag

A08 -as BIOS-al nincs ilyen , bocs, csak express vagy standard. A 6430-as már tud ilyet de úgy látszik a 20-as széria nem...

stewe

(#58169) ginola válasza kistewe (#58168) üzenetére


ginola
addikt

Nincs ilyen opció, és eredeti Dell.
A 6320-hoz 90 W töltő van, azzal nem ment, kértem egy másik ugyanilyet, azzal sem, de a 65 W-os feltöltötte, ami nem a gyári töltőj (Dell 5430 töltője)a a 65 Wh-ás akkut.
Nem értem, hogy a 90 W-os töltők miért álltak meg 62%-nál......

[ Szerkesztve ]

(#58170) allein válasza iSonic (#58162) üzenetére


allein
addikt

(#58161) haxxika - no, végül mégis a P2417H lett. Volt alkalmam megnézni élőben az U szériákat is, úgy gondolom plusz 20.000 forintot a vékony káva nem ér meg, Bőven megteszi ez a P2417H is, tetszik benne nagyon, hogy tükröződésmentes :C Még egy jó billentyűzet kellene, találtam DELL-ben is csak sajnos nem világít, bár a mostani apple billentyűzet sem világít de legalább fehérek a billentyűk. Uhh, mennyivel jobb azért monitoron :D

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#58171) ginola


ginola
addikt

Székesfehérváron ismer vki megbízható laptop szerelőt, aki vigyáz is a gépre, ha vmit cserélnie kell?

(#58172) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,
E7270, W10, már nem fagy a gép, ha használom, viszont...
mitől lehet, hogy akárhányszor altatom a gépet, elég rövid időn belől leáll,
tehát, mintha kikapcsoltam volna a gépet, pedig nem.
hibrid alvás, hibernálás ki van kapcsolva. gyors rendszerindítás is.

eventlogban ez van: Az előző rendszerleállítás (‎2017. ‎10. ‎22. - 14:11:06) váratlan volt.(ekkor altattam a gépet)
15:39-kor volt esemény. majd 18:17-kor amikor ébresztettem volna, már kikapcsolt állapotból indult
rengeteg hibát ír egyébként a windows, de nem tudom, hogy gond-e...
kivágás az eventlogból:
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#58173) eastsider válasza eastsider (#58172) üzenetére


eastsider
nagyúr

ennyit találtam még

(#58174) odrif


odrif
MODERÁTOR

Apám a Dell 6410-es gépén megnyomott valami gombot és az O betű helyett most egyenlőség jelet ír a billyentyűzet.
Hogyan lehet visszaállítani a készüléket?

Semmi megondottam.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#58175) Restart®


Restart®
tag

Sziasztok!

Eltűnt a Dell gépünk és le kéne adni a sorozatszámot a yardnál. Kérdésem a következő: pontosan milyen egy Dell gépnél a sorozatszám? Mármint, hogy a dobozon/számlán/garijegyen mit kell nézni? Ez a hét jegyű? Illetve azonosításhoz kellene még valami (nyilván a gép típusa, színe, etc.)? Köszönöm szépen a hozzáértők segítségét előre is :)

Remélem, nem teljesen rossz helyre írtam ezt :P

"A vörösbor fáj, de azt mondja: "Jó lenne élni!" Ha többet iszol, így szól: "Élni kell!" Ha igen sokat iszol, ezt kiáltja: "Élni fogsz!" És ez akkor is szép, ha nem igaz." Rejtő Jenő

(#58176) allein válasza Restart® (#58175) üzenetére


allein
addikt

Szia. Szerintem a service tag az a szám ami neked kell, számokból és betükből álló összesen 7 számjegy. Sajnos nem tudom milyen más infó szükséges, de gondolom nem árt a pontos típus meg a színe :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#58177) iSonic válasza allein (#58176) üzenetére


iSonic
addikt

+1

Service Tag alapján mindent letudnak kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#58178) Kisherceg85 válasza BobChemistry (#57569) üzenetére


Kisherceg85
tag

Na erre én is kíváncsi volnék, hogy a Precision sorozatból lehet e alternatíva?

Én képszerkesztéshez a következőt néztem ki:

Dell Inspiron 7567
• Gyártó: Dell • Processzor típus: Intel® Core™ i7 Processzor Quad Core • Számozás: 7700HQ • Memória méret: 16GB • Merevlemez méret: 1TB • SSD / Flash meghajtó: 128GB • Videokártya típusa: GeForce GTX 1050 Ti • Kijelző méret: 15.6 • Felbontás: 3840 x 2160 • Tipus: UHD IPS LED / matt • Operációs rendszer: Windows 10 • Garancia időtartam: 3 év • Szin: Fekete

Valaki tapasztalat? Matt kijelző képszerkesztéshez nem optimális ha jól tudom ugye? :(

Vagy a 7577, csak az kérdés, mikor jelenik meg itthon...

(#58179) soldi3r válasza Kisherceg85 (#58178) üzenetére


soldi3r
veterán

En a laptop kijelzovel nem foglalkoznek, mert a 15" a szuk keresztmetszet. 23-24"-on mar lehet melozni.
Illetve az Inspiron sem hasonlithato ossze a Precikkel.

E30 (oo=[][]=oo)

(#58180) Kisherceg85 válasza soldi3r (#58179) üzenetére


Kisherceg85
tag

Hülye kérdés... de melyik jobb? Mert van egy proci és vga lista, ami szerint az általam jelölt inspiron dolgai jobbak.

Bár a precision sor meg gondolom nem véletlenül olyan árban van...

(#58181) soldi3r válasza Kisherceg85 (#58180) üzenetére


soldi3r
veterán

A 7700HQ ugyan olyan lesz mindket gepben. Ha a Preci kiepitese gyengebb, akkor nyilvan az lesz a lasabb, meg ha lenyegesen dragabb is.

E30 (oo=[][]=oo)

(#58182) TeeJay


TeeJay
félisten

azt tudja valaki hogy Dell-nél a center pin töltők hogy is működnek?

ugye van nálam egy 5558 Inspiron aminek faszán beletörték a csatlakozót a laptopba
és bár a +/- érintkezik de az alaplap nem látja a töltőt
azt írja BIOS hogy unknown adapter, tiltja az akku töltést és 500MHz-en megy a proci fixen

mivel az a dell töltőt úgy kaptam a laptophozhogy a belső center pin hozzá volt hajolva a belső érintkezhöz
így arra tippelek hogy az a töltő már kampó mert kisütötte benne az azonosító chip-et

na most viszont van nálam egy HP 250 G5 laptop aminek ugyanilyen csatlakozója van és stimmel a 19,5V meg a 65W teljesítmény is
de bedugom a DELL-be és ugyanúgy azt írja hogy unknown
HP-ban tökéletes úgyhogy a töltő 1000% hogy tökéletes csak a DELL továbbra sem látja

rendeltem a Dell-be DC csatlakozó kábelt ha megjön kicserélem
de az lenne a kérdésem hogy van esély arra hogy mikor a tulaja beletépte és elhajlot a center pin akkor kisütötte vele az alaplapon a töltő azonosítót?
mert akkor így kb. hiába cserélek DC csatlakozót meg új adaptert hiába veszek akkor is rotty lesz
alaplapcsere meg kizárt mert vagyonba kerül

na szóval hogy működik ez a center pin azonosítás?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58183) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok!

Ez és ez közül melyiket választanátok? Van erős asztali gép, másodlagos gépnek kell, szoftverfejlesztést tanulok, otthon az asztalin csinálok mindent, de szeretnék valami erőset és tartósat vonatra/suliba/barátnőhöz hurcibálni. Ha a kijelzőméretet és az utólag cserélhető dolgokat nem számítjuk (billentyűzet, SSD/HDD) nem vesszük figyelembe, melyiket választanátok? Általánosan kérdezem, főleg olyantól akinek volt mindkettővel dolga, de lenne pár konkrét kérdésem is:
1. A 7240-be tudom hogy csak msata ssd fér, a 6440-be tudok tenni egyszerre ssd-t és hdd-t is? Optikai meghajtó nem kell, az asztaliban sincs, évek óta nem használtam.
2. Egyik sem a kijelzőjéről híres, de melyik a "színesebb"? Néha sorozatokat is néznék rajta, melyiknél sírom el magam hamarabb? :D
3. Billentyűzet melyikben jobb?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#58184) soldi3r válasza SidCorky (#58183) üzenetére


soldi3r
veterán

A 6440 a Latitude egyik legjobb peldanya, bar ezzel a felbontassal en azert nem bantanam.

E30 (oo=[][]=oo)

(#58185) SidCorky válasza soldi3r (#58184) üzenetére


SidCorky
senior tag

Mi a baj ezzel a felbontással? Ebben a méretben nincs vele baj, engem nem zavar

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#58186) allein válasza SidCorky (#58183) üzenetére


allein
addikt

6440-be tudsz rakni msata ssd-t és külön egy 2.5” méretű ssd-t vagy hdd-t. Nekem a HD+ van de nem néztem még filmet rajta :) arra van a TV készülék :DDD tehát ezzel kapcsolatosan nem tudok mit mondani. Az biztos, hogy egy nagyon jól sikerült típus, melóban is 6440 van :C Nem rég viszont leváltottam egy erősebb és újabb DELL típusra :D

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#58187) soldi3r válasza TeeJay (#58182) üzenetére


soldi3r
veterán

Helyesen irja, hogy nem ismeri a HP-t, mivel nem Dell. A pakliban benne van, hogy a toltoazonosito az alaplapon halt meg, bar az esetek nagy reszeben a toltokabel a hibas, en azt is cserelnem, ha nincs keznel masik DELL tolto. Ha mar darabokban van, akkor valami hasonlo alkatresz forrasztasara is nezz ra. Aliexpresszen talalsz 65 es 90W-oshoz is kabelt, DC jack neven.

E30 (oo=[][]=oo)

(#58188) SidCorky válasza allein (#58186) üzenetére


SidCorky
senior tag

Már meg is rendeltem.
Vonaton hülyén néznék ki egy lapostévével :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#58189) soldi3r válasza SidCorky (#58185) üzenetére


soldi3r
veterán

Nekem a kijelzo minosege a felbontastol is fugg. Illetve az ilyen alacsony felbontasuak LVDS protokollt hasznalnak es kesobb sem upgradelhetok ertelmesebb panelre.

E30 (oo=[][]=oo)

(#58190) SidCorky válasza soldi3r (#58189) üzenetére


SidCorky
senior tag

Sokáig használtam egy Lenovo X201-est, annak is ekkora felbontása volt és nem zavart, vonatra bőven elég.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#58191) soldi3r válasza SidCorky (#58190) üzenetére


soldi3r
veterán

Azert az 12" ez meg 14". Szoval ritkulnak a pixelek.

E30 (oo=[][]=oo)

(#58192) somasz válasza soldi3r (#58189) üzenetére


somasz
Topikgazda

6440 FHD-val jó :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58193) Bukullusz


Bukullusz
csendes tag

Sziasztok. Szemezgetek egy Dell 7567-es laptoppal, de kicsit zavar a FHD TN panel. Lehet tudni, hogy mikor jelenik meg kishazánkban az ips? Most is egy TN paneles gép van itthon de lényegesen olcsóbb volt, ennyi pénzért már jobb lenne az ips csak a többi márkáról meg típusról kb mindenki lebeszélt mert tele vannak hibával. Mi a véleményetek?

(#58194) PubliCat


PubliCat
tag

Sziasztok!
Van egy 6 eves dell inpsiron 50xx laptopom, intel i3 M380as procival szerelve.

Kerdesem a kovetkezo, erdemes benne a procit kicserelni i5osre? Lesz valami kulonbseg a mostani kepessegeihez kepest?
Illetve ssd-t erdemes beletenni, ha igen, milyet?

Elore is koszi a valaszokat!

Udv, PubliCat

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#58195) somasz válasza PubliCat (#58194) üzenetére


somasz
Topikgazda

Csak, ha filléres a csere. SSD-t érdemes, max. átrakod majd a következő gépedbe.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58196) PubliCat válasza somasz (#58195) üzenetére


PubliCat
tag

Köszi a reagot!

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#58197) Kisherceg85 válasza Bukullusz (#58193) üzenetére


Kisherceg85
tag

Szia,
Van ips a 7567-ben én is azzal szemezek...
Igaz UHD van csak de sanszos hogy bevállalom, csak nem tudom hogy a gép minösége (külsöre) milyen?!

(Amit én néztem:
Dell Inspiron 7567
• Gyártó: Dell • Processzor típus: Intel® Core™ i7 Processzor Quad Core • Számozás: 7700HQ • Memória méret: 16GB • Merevlemez méret: 1TB • SSD / Flash meghajtó: 128GB • Videokártya típusa: GeForce GTX 1050 Ti • Kijelző méret: 15.6 • Felbontás: 3840 x 2160 • Tipus: UHD IPS LED / matt • Operációs rendszer: Windows 10 • Garancia időtartam: 3 év • Szin: Fekete)

[ Szerkesztve ]

(#58198) Bukullusz


Bukullusz
csendes tag

Sajnos nekem a max 350e Ft-os határ miatt kizárt az UHD kijelzős. Most annyit találtam, hogy lehet venni külön panelt és elég egyszerűen kicserélni. Amúgy a minöség az jó elég jól összerakott kis gép.

(#58199) soldi3r válasza Bukullusz (#58198) üzenetére


soldi3r
veterán

Annyiert en megneznek egy ilyet is.

E30 (oo=[][]=oo)

(#58200) allein válasza soldi3r (#58199) üzenetére


allein
addikt

Én is szemeztem azzal a típussal de végül egy 5480 lett, pakoltam bele egy ilyen Samut :C hasít a kicsike. Erre a laptopra tettem egy 350.000 forintos ajánlatot, az eladó nem volt hajlandó megválni tőle

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.