Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58601) somasz válasza No.01 (#58600) üzenetére


somasz
Topikgazda

Az a megkülönböztetés, hogy az üzleti szériás gépek mellé extra szolgáltatások járnak, amit a feláruk indokol.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58602) laca891 válasza No.01 (#58600) üzenetére


laca891
aktív tag

Akkor valamit nem jól csináltál.
Elvileg az online oldal is jó.

Nekem ez van.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#58603) Dhampir válasza Francia91 (#58596) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem arra gondoltam, hanem hogy ezen a gépen is futtatod-e még? Biztosan jobb élmény lehet.

(#58604) Kisherceg85


Kisherceg85
tag

Sziasztok,

Színhőmérsékletet lehet állítani a Dell 7567-es gépek kijelzőjén? Ha igen, akkor hogy/hol? Keresem de semmi találat (lehet csak szimplán béna vagyok).

Köszi

(#58605) Francia91 válasza Dhampir (#58603) üzenetére


Francia91
veterán

Jaa, igen, ezen nyomom most :)
Nem csúnya, a Quadro 3000M szépen viszi :)

De majd tervezek feljeszteni egy FirePro M6100-as GPU-ra, az jóval erősebb :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#58606) atees


atees
őstag

Tudnátok abban segíteni, hogy milyen driver kell az FN gombok windows 7-en funkció visszajelzésének a kijelzőn megjelenítéséhez? (dell e6230) win 7 pro

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#58607) supperduck


supperduck
csendes tag

Sziasztok,
Arról esetleg hallott már valaki valamit, hogy a Dell 7567 kifutó széria? Meddig lehet még őket ugyan kapni ?

(#58608) hadogabi1


hadogabi1
senior tag

Sziasztok.

Anyósoméknak adott egy dell inspiron 15-5000 series laptop. A vinyót szeretném ssd-re cserélni. A saját számítógépemet ami pc én raktam össze minden darabból külön szóval nem volt vészes. Laptopot viszont még sosem szedtem szét ahogy néztem a videókat nem tűnik bonyolultnak. Csavarok ki hátlap le és a csatlakozó cserével beépítő keretbe be az új ssd. Bios-ba várhatóan kell valamit állítanom vagy csak ki kell választani a bootolásnál az ssd-t. Bízzam inkább szervízre vagy valóban nem vészes a csere.
Milyen ssd-t ajánlottok beépítésre. Sima kingston 120 gb-os megfelelő bele? Nagyobbat nem akarok mert a sima vinyó menne egy külső usb-s rack-be háttértárnak. Ahogy olvastam van különböző magasságú ssd 7 és 9.5-es. Biztosan el fog férni a sima vinyó helyén az új ssd? Az ssd-knél viszont nem láttam magasságot megadva a legtöbb oldalon.

Köszi előre is.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#58609) atees válasza hadogabi1 (#58608) üzenetére


atees
őstag

Kb ennyi ahogy leirtad; neten keress ra h hdd csere ssdre bios bellitasok is meglesznek, hat inkabb egy samsung ssd keress, kingstonnal nem lesz akkora a gyorsulas. Meret meg inkabb kapacitas fuggvenye, sima 120ssdbe gond nelkul belemegy.
Ezt olvasd el

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#58610) hadogabi1


hadogabi1
senior tag

Nekem is samsung ssd-m van viszont ahogy látom már abból nincs 128 -as változat. Nekem még a jó öreg 830-as szériám van. 250-est viszont nem használnának ki anyósék ezért néztem a kingstont-. Van még Adata vagy transcend. Ezeket nem ismere. Vagy még az jöhet szóba hogy veszek egy 240-es samsungot és az enyémet megkapják anyósék én pedig kapok egy nagyobbat helyette.
Csak hát ugye nem nagy kedvem van nekem is saját részre windowst telepíteni :)

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#58611) atees válasza hadogabi1 (#58610) üzenetére


atees
őstag

Akkor egy evot vagy egy prot vegyel magadnak es keress ra a neten az ssdre koltozesre mindent at tudsz vinni, nem kell winfost telepiteni

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#58612) somasz válasza hadogabi1 (#58610) üzenetére


somasz
Topikgazda

Vedd a Kingstont nyugodtan, hdd-hez képest a leglassabb ssd is dimenzióugrás.

atees: Dell Feature Enchancement Pack

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58613) BPetya85


BPetya85
csendes újonc

Sziasztok,

Van egy Dell 7567-es gépem. A Dell System Detect-et érdemes telepíteni? Őszintén szólva, sosem voltam nagy "számítógép buzi", azaz csak használtam és a gép akkor frissített mikor épp kedve volt :) Gondolom ez nem épp ideális hozzáállás. Honnan tudnék informálódni, hogy melyik driver-t stb mikor illendő frissíteni?

Vettem hozzá McAfee LifeSafe védelmi programot... na ez kikészít... dobálja fel az ablakokat mint a példa képen is. Na nekem fogalmam nincs hogy ezeket blokkolni vagy engedni kell-e...

Szeretném ha a gép pár évig azért kiszolgálna gond nélkül. :)

(#58614) atees válasza somasz (#58612) üzenetére


atees
őstag

Hát ezt soha nem találtam volna meg :) Köszi!
Nekem a kingston v300 nagy csalódás volt, utána a samsung 850 evo űrutazás volt az asztali gépben!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#58615) #71746560 válasza BPetya85 (#58613) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,igen érdemes telepíteni.
DELL-féle drivereket kell telepíteni.
Legegyszerűbb az oldalukról letölteni,SERVICE-tag szerint. :K

(#58616) somasz válasza atees (#58614) üzenetére


somasz
Topikgazda

HyperX Fury, UV400, stb. már kellően jók, nyilván nem a csúcs, de általában olcsóbbak. Legalábbis 1 éve olcsóbbak voltak, most nézve az árakat már nincs akkora különbség.

Vinyóhoz képest bármelyik nagy ugrás.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58617) Dhampir válasza Francia91 (#58605) üzenetére


Dhampir
félisten

Ah, nagyon szépnek látszik. :)

(#58618) BPetya85 válasza #71746560 (#58615) üzenetére


BPetya85
csendes újonc

Előtelepített a gépem, akkor ez a program mindig feldobja majd, ha van újabb driver? :)

(#58619) Ablakos


Ablakos
őstag

Nekem is előtelepített (Ubuntu) a laptop, de azóta win10-re váltottam. Érdekes, hogy mindíg létrehozza a helyreállítási partíciót a gyári win10 telepítő. (előtte minden partíciót legyalultam) Nem zavar, csak azt nem tudom mire lehet használni? Én semmit nem telepítettem ide. (Vagy ez windows10 topicba való?)

(#58620) ZP67


ZP67
tag

Sziasztok,

melyik gépet érdemes inkább megvenni, egy Latitude E5570-et vagy egy 5580-at?

Minőség, szerelhetőség a kérdés, a processzor persze a 80-asban újabb.

Köszi a tanácsot!

Üdv,
ZP

(#58621) somasz válasza ZP67 (#58620) üzenetére


somasz
Topikgazda

Szerelhetősége ugyanaz. Mindkettőnek jónak kell lennie.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58622) fm! válasza supperduck (#58607) üzenetére


fm!
tag

Én már marhára várom, hogy kifusson a 7567, akkor talán lehetne végre kapni a 7577-et...

(#58623) Primary92


Primary92
senior tag

E6230 i7-3540M
Szeretnék plusz 2 monitort használni vele. Az én E6440-emmel működnek. Az USB3-as PR03X dokkolóhoz csatlakoznak DisplayPorton.
A Dell oldalán azt írják, hogy ezzel kombóval kellene működnie, de a feleségem gépével mégsem működik. Ha be akarnám kapcsolni a 3. monitort a windowsban, akkor kikapcsolja a 2.-at.

(#58624) Frawly válasza Frawly (#58529) üzenetére


Frawly
veterán

Közben megfejtettem, hogy nincs a különböző kódú alaplapok között különbség. Legalábbis abból a szempontból, hogy bármelyiknek jónak kéne lennie bármelyik E5430-ba. Szerintem azokon a képeken, ahol eltér az alakja, ott csak lebontottak róla néhány további alkatrészt, és nem teljes alaplapot árulnak.

Egyelőre megrendeltem egy 34C90-s alaplapot hozzá. Mindössze 30 font volt ingyenes kiszállítással.

[ Szerkesztve ]

(#58625) asprey


asprey
tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem hozzátok!
Van öregecske Dell studio 1558 laptopom amit nagyon szeretek. Mostanában minden előjel nélkűl kikapcsol. Ugy vettem észre, hogy nagyon melegszik. Szétszedtem, ki tisztitottam, ujra pasztásztam a cpu és a gpu-t is. De valami nem stimmel mert tul melegnek látom a gpu-t az Aida64 alatt.
Vagy ez normális hőfok?
Válaszokat előre nagyon köszönöm.

(#58626) wwhy


wwhy
veterán

Az E7370-nek IPS kijelzője van :F Vagy csak LED+matt, oszt csókolom?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#58627) somasz válasza wwhy (#58626) üzenetére


somasz
Topikgazda

Az FHD matt az IPS a review-k szerint is.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58628) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Van olyan Latitude gépekhez, hogy hivatalos driver csomag, ami egy adott géphez minden szükséges driver-t egyszerre telepít? Hogy ne kelljen egyesével kikeresgetni a különböző komponensekhez.

(#58629) wwhy válasza somasz (#58627) üzenetére


wwhy
veterán

Köszönöm, Tehát ha jól értem az FHD is IPS.
Akkor kezdődhet a 'vadászat'. :)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#58630) somasz válasza Mauzes (#58628) üzenetére


somasz
Topikgazda

Dell Command Update

wwhy: Utánanéztél ezeknek az Core M prociknak? m5-6Y57 az i3-6200U alatt teljesít hosszabb terhelés alatt. [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58631) Sischo


Sischo
tag

Sziasztok,
Laptop vásárlás előtt állok és erősen gondolkodok a Dell XPS 15-ön is. Amit kinéztem GTX 1050-es VGA-el van felszerelve, és ez nekem tökéletes lenne a minimális mennyiségű és minőségű játékhoz. A kérdésem az lenne, hogy tapasztalataitok szerint, hogy bírja a laptop a hosszabb idejű terhelést? Nem cask játékra, hanem munkára is gondolok.
Kicsit félek ezeknél a vékony laptopoknál, hogy nem alkalmasak ilyesmire és hamar leamortizálódnak.
Illettve ha rendelkezik valaki ilyen típusú laptoppak akkor leírhatná, hogy milyenek a tapasztalati, mennyire elégedett.

(#58632) wwhy válasza somasz (#58630) üzenetére


wwhy
veterán

Igen, persze, Amire nekem kell, arra elég:"Overall, the chip has sufficient power for office and multimedia purposes as well as somewhat more demanding applications.". Izmosabb pdf-ek vannak többször, ritkábban alapszintű képszerkesztés, ennyi. A többi Word, Notepad+, WordPress.

Sokkal inkább zavar a Home/End helye a bill.-en, és főleg, hogy csak Fn-el lehet használni :(((

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#58633) somasz válasza wwhy (#58632) üzenetére


somasz
Topikgazda

Majd írj, hogy hogy vált be!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58634) Mauzes válasza somasz (#58630) üzenetére


Mauzes
őstag

Köszi, ez nagyon jó, nem is tudtam róla.

Viszont van már frissebb, ami Win 10-et is támogat: Dell Command Update.

(#58635) Timer


Timer
veterán

Sziasztok!

Az E7240-be belemegy az E7250 nagyobb kapacitású akkuja? Köszi előre is! ;)

(#58636) somasz válasza Timer (#58635) üzenetére


somasz
Topikgazda

Igen!

Mauzes: Azért linkeltem, mert leírtuk már sokszor, hogyan kell használni első alkalommal. Nem kell bemutatni a friss verziót. ;)
Egyébként a W10 majdnem mindent felismer, általában a Security Drivert kell csak felrakni az Exx50-es szériáig. Frissebb gépeknél pár dolgot még be kell adni neki. Utána mehet az Update.
De használhatod a leírás szerint is, az inkább a W7-hez hasznos.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58637) Timer válasza somasz (#58636) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, Somasz! ;)

(#58638) #71746560 válasza asprey (#58625) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,nagyon nem normális állapot. :(
Le fog olvadni az alaplapról! :Y
Sajnos végét járja a masinád. :O

(#58639) wwhy válasza somasz (#58633) üzenetére


wwhy
veterán

Persze, ha meglesz az alany, mert vannak itt m7-es CPU-k is, de az meg általában QHD, ami nekem nem nagyon kell, gondolom 13,3-on bolhaf@sznyi pixelt eredményez.

Az 5xxx sorozat mennyivel "alábbvaló" a 7xxx-nél :F
Mert van ám E5370 is, és nem kicsi ócóbb :Ö

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#58640) somasz válasza wwhy (#58639) üzenetére


somasz
Topikgazda

Linkelnéd? Én nem találok róla semmit. 5470 van, teljesen más tészta.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58641) wwhy válasza somasz (#58640) üzenetére


wwhy
veterán

Bocs, korán van, valóban 5470 :B kicsit összefolytak a számok.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#58642) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Dell 6320-hoz keresek LCD kijelzőt, és fedlapot, lehet hasznát is, de jó állapotú.

(#58643) Ispy válasza ginola (#58642) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem felejtős a dolog, használtan ilyet nem fogsz kapni, esetleg megveszel egy elhalálozott darabot donornak, de olyat meg nem nagyon fogsz találni, mert ehhez a géphez a mai napig kapni mindenféle alkaltrészt, szóval nem tart semmedig életre kellteni egy halott darabot.

partspeople-nél kapni újat és refurbishedet is, csak sajnos nagyon drága a szállítás, tk. megduplázza az árat.

Esetleg CHS-nek írhatsz, hogy mennyiért tudják neked beszerezni, de gyanítom, hogy nem fog megállni 30-40k alatt, 50-60k-ért meg már kapsz használt, jó állapotú gépet 6-12 hónap garival is.

Vagy aprón keresel egy dealert aki dell gépeket árul, hátha tud neked szerezni olcsóbban alkatrészt....

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#58644) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Beszereztem a latitude e6230-om egy dokkolót, kérdésem az lenne, hogy amikor a dokkolón van a gép, az akksi töltést ki lehet kapcsolni valahogy?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#58645) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Miért van az, hogy a Dell Command Update nem szedi le a wlan-hoz a driver-t? És miért van az, ha Dell support oldalon service tag alapján akarok driver-t keresni, akkor csak egyetlen driver-t talál?

Bónusz kérdés egy másik gép kapcsán: FHD felbontású E7440 esetében miért olyan rusnyák egyes Window-os elemek/szövegek? Pl. ezen a képen látszik, hogy egyes menük szép tiszták, mások (itt a mail settings, de sok egyéb) meg mintha valami felskálázott alacsony felbontású szövegek lennének, elmosódva.

[ Szerkesztve ]

(#58646) somasz válasza Mauzes (#58645) üzenetére


somasz
Topikgazda

jól látod, a skálázást át kell állítani 100%-ra

a dell oldalán vszeg valami bug van

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58647) Mauzes válasza somasz (#58646) üzenetére


Mauzes
őstag

Azt hol kell állítani?

(#58648) somasz válasza Mauzes (#58647) üzenetére


somasz
Topikgazda

asztalon jobb klikk, képernyő beállítások, méretezés elrendezés: 100%

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#58649) BPetya85


BPetya85
csendes újonc

Sziasztok,

A Dell 7567 gépen az NVIDIA vezérlőpanelben miért csak a 3D megjelenítés beállítási lehetőségei van? Mást (pl színhőmérsékletet) miért nem tudok állítani? Vagy azt az alaplapi kártya beállításaiban kell keresnem?

(#58650) lamazonia


lamazonia
tag

"dell uk outlet" már nem szállít itthonra? vagy csak valamit benézek?

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.