Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#89050) Habugi válasza Lacielvtárs (#89045) üzenetére


Habugi
addikt

Tudom van ennek az "ilyenek voltunk/vagyunk és ilyenek leszünk.." dolognak egy igen erős, negatív utózöngéje, az a baj az egész jelenség egy abszolút jó és pozitív dologra vezethető vissza..

Ugye a magyar nyelvet/nyelvtant összetettsége és szókincse alapján a japánhoz szokták hasonlítani..
Azt vallom, ha egy adott embercsoport/halmaz intelligenciáját szeretnéd vizsgálni, legelőször vizsgáld meg az anyanyelvük komplexitását, ugyanis közvetlen és jól érezhető hatása van! :K

A gondolat, az idea ugyanis mindig az ember anyanyelvén születik meg fejben, így a gondolat, az idea komplexitása szoros összefüggésben van a beszélt nyelvvel, annak szókincsével, komplexitásával.
A kapott végeredmény/ötlet is pontosan annyival lesz fejlettebb, kreatívabb, komplexebb mint a nyelv/nyelvtan melynek szavaival/felhasználásával az megfialt.
Érthető okokból ez egy elég szőnyeg alá söpört, tabu téma.., nem is fejtegetném tovább..

Na, ilyenformán kizárólag az intelligenciánk visz minket tévutakra, a magyar ember agya alapjáraton 2-3x akkora fordulatszámon pörög mint egy angolhoz hasonló anyanyelvet beszélő népcsoporté.
Ugye elég jellemző ránk hogy a már működő és jól bevált dolgokat újra meg újra fel szeretnénk találni, mondhatni hungarikum. Teljesen más intervallumban működik az agyunk, folyamatosan keressük a kiskapukat, nincs olyan hogy most jó, mindig kattogunk hogyan lehetne még "jobb".. Tudom ez utóbbi kvázi ráhúzható magára az emberi természetre is, beszélt nyelvtől függetlenül, viszont a mértéke az ami rohadtul nem mindegy..

Meg lehet nézni a japánokat, mit képviselnek kb mindenki máshoz képest, akár kulturálisan, akár egyéb téren.. Ugyan erre képesek lennénk ha nem többre, a cink az egészben, hogy ők egy qrva szigeten élnek.. :C
Némiképp könnyebb dolguk volt felépíteni saját magukat, megkeresni és megszabni a saját határaikat, azok fenntartásáról nem is beszélve.. ;)

Ilyenformán amiben mi élünk az a 22-es csapdája, az olyan adottságainkkal fojtjuk meg saját magunkat, melyek megfelelő körülmények között történő felhasználásával a határ a csillagos ég lenne és talán azon túl is.. :U

Abba bele sem kezdek hol tartana ennek a sárgolyónak a lakossága 50-100év múlva a várhatóhoz képest, ha anno nem az angolt választják meg "világnyelvnek", hanem egy, az említett kettőhöz hasonló komplexitással rendelkezőt. Tudom anyanyelvi szinten boncolgattam a témát, ami nem feltétlen párhuzamra hozható egy tanulttal, azonban ha bárki megnézi hogyan férkőznek be az angol szavak/kifejezések a mindennapjainkba ahogyan telik az idő, érthető és átlátható képet fog kapni mi lesz ennek a következménye nevezett 50-100 év múlva..

End of story, egy vicc de nem sokban tér el egyébként a történet az API forradalomtól.. :DDD , aka DX12.., na, világunk lerakta a voksát a DX6 mellett és senkinek eszébe nem jut hogy ez hosszútávon sokkal többet árt sem mint használ, pedig rohadtul API-t kéne váltanunk, ha nem is egyből DX12-re, legalább DX7-re, vagy legyen végre felismerve hogy a tűzzel játszunk.. :(((

Btw.., lezártam, nem kívánok a topicon mindjárt hétfőn túl nagyot rotálni.. :DDD :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.