Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#140951) hackeeeee válasza inspiroyhome (#140950) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem majd tiszta fejjel állj neki. A javaslatom az, hogy a lassabb memóriamodulhoz próbáld meg belőni az időzítéseket majd, hátha. :) Viszotn ha nem tetszik neki valamelyik modul akkor az is okozhatja az agyfacct.

Csak keményen.

Én a 2600-nál megtanultam a leckét, most ezért vettem olyan kitet, ami benne van a Ryzen compatible listában, bár így is nehezen indultunk... De sikerült belőni úgy néz ki.

Véleményem szubjektív...

(#140952) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Korszar ram es Rizsa nem szeretik egymast

(#140953) norbert1998 válasza inspiroyhome (#140947) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem, nem így kéne működjön, azért mondtam a népszerűségét a lapodnak. Hogy más nem nagyon panaszkodik ilyenre, lehet, hogy a lap és a ram együtt a bolond, de lehet, hogy más rammal működne, vagy más lappal. És itt kétlem, hogy az ájemdé a ludas, ha ez állna fent.

Mondjuk a szociális skillekről beszélve. te minősíted gáznak a hasonlataimat, amit mondjuk ki lehetne fejezni úgy, hogy "nem a legoptimálisabb választás volt"... No mindegy :C Régen is hevesebb természetű voltál, csak azért ha segíteni akarnak, fogd vissza magad, főleg, ha semmit nem tettem, ami offending.

(#140954) inspiroyhome válasza norbert1998 (#140953) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Elnezest. Atfogalmazom: Nem a legoptimalisabb a ryzen kenyesseget (amugy mukodo modulokkal) egy kalap ala venni totalis fizikai inkompatibilitassal: ddr3 vs ddr4, etc. Teljesen mas a ketto. Az egyik azert nem megy, mert kenyes a platform es vinnyog ha bizonyos szogben van hasznalva, a masik pedig totalis fizikai inkompatibilitas. Az egyik mukodik mashol, a masiknal erre sosem volt esely sem.

En szivesen fogadom a segitseget, ha nincs benne hasonlo tulzas vagy borzaszto stilus.
Regen is hevesebb termeszetu voltam, amikor azt hallgattam hogy miert az en hibam ha valami hardwaresen szar. Igen, itt felig az en hibam, mert nem kellet volna termeszetesnek tekintenem azt, hogy 2 kulon kompatibilis KIT egyutt is mukodhet, annak ellenere hogy az osszes eddigi tapasztalat ezt mutatta.

De ahogy itt mar emlitettem, rafogok probalni es meglatjuk mi a vege. Mashonnan es innen is kaptam segitseget, szoval mar csak attol fugg mikor tudok nekiallni. Es persze koszi Hackeeee meg mindenki a tanacsokat.

[ Szerkesztve ]

(#140955) norbert1998 válasza inspiroyhome (#140954) üzenetére


norbert1998
veterán

Á. Akkor viszont félre értettél. Én a juzernek való evidenciát szándékoztam jellemezni a ddr3/4-es peldammal. Sokaknak alap lenne a visszafelé kompatibilitás, nem tudják, hogy a lábak változtak-e.

(#140956) Whysperer válasza inspiroyhome (#140954) üzenetére


Whysperer
addikt

És ki próbáltad már a videós memória beállított? Mi használtuk a benti gépnél és faszán ment.

Más. Gyuri. Megkerdeztem a kollégát és B450 Asus ROG + 3700x el dolgozik zbrushhal otthon. Ezerrel.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140957) Gyuri27 válasza Whysperer (#140956) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem feltétlen kell rog lap, de oké.
Ha a 3700 fasza a programra akkor abból már ki lehet indulni.

Milyen az 1080 az új hűtővel?

Amd - Radeon - Ryzen

(#140958) HSM válasza Malibutomi (#140945) üzenetére


HSM
félisten

Ez a rendkívül tudományosan megállapított 99,8% mégis honnan jött?

Itt pl. elég rendesen kikapott a Rizsa nyolcmagos a kékek HT nélküli i7-esétől töb címben is. [link]
Plusz a 2700X még lagos is volt. Szóval itt azért nekem nem úgy tűnik, mintha ez csupán egy ilyen távoli misztikus dolog lenne, ami a gyakorlatban kb. sose éri utol a felhasználót...
Miközben ideális esetben még a 9900K-t is vernie kellene a 3700X-nek, nemhogy a 9700-ast. [link]
Persze, teljesen okés, sok mindenre igencsak jó CPU-nak tartom a Ryzeneket, ugyanakkor nekem, mint egy pl. lagokra, kiegyensúlyozatlanságokra extrém kényes power usernek szvsz nem való ilyen. :N

Annak idején a Core 2 Quadom után is igencsak érezhető előrelépés volt a natív négymagos monolitikus i7-920, nem vágyom vissza erre a felszabdalt, relatív magas memória késleltetésű konstrukcióra. :N

(#140959) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Én is szeretnék polgármester lenni.....:((

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140960) Gyuri27 válasza MiklosSaS (#140959) üzenetére


Gyuri27
félisten

Gyere haza mert itthon lehetsz. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#140961) inspiroyhome válasza Whysperer (#140956) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Probalgattam egy kicsit de nem volt se kedvem se erom komolyabban nekiulni. Sajnos bevagyok osztva hetvegi ugyeletesnek ugyhogy minel elobb meg kell gyogyulnom.

Mas:

Hacktivity esemenyre jon valaki? Oct 25 tol asszem

(#140962) bandi0000 válasza MiklosSaS (#140959) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Csak téged egy csapat néger dorogozna be :D

Xbox One: bandymnc

(#140963) Whysperer válasza Gyuri27 (#140957) üzenetére


Whysperer
addikt

Szia. Nincs nálam. Rá van rakva, de haver boltjában van. Nem volt időm otthon szerelgetni,sr elhozni. 🤪🤪🤪 Viszont ezen agyatlam ,hoogy ajánlani neki egy 200.000 Ft-t [link]

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140964) Whysperer


Whysperer
addikt

250 -t mondott a 1950x + x399 taichi + Noctua hütőre. már arra gondondoltam veszek 38-ért egy Ryzen 2600-t meg egy 25 ezres b450-es alpot aztán beszámítatom 80 ért ;)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140965) hackeeeee válasza MiklosSaS (#140959) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

LOL! :DDD

Véleményem szubjektív...

(#140966) Malibutomi válasza HSM (#140958) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Csak hogy tiszta legyen en a 3000-es sorozatrol beszelek mert azzal van is tapasztalatom - nem veletlen, ez a CPU jott fel az intelek szintjere, sokat javult a latency, megoldottak a ram finnyassagot ugyhogy itt ereztem azt hogy ideje valtani.
A 2700X-rol nem tudok nyilatkozni, de mivel ott meg voltak problemak arra nem is valtottam. Viszont az ido nem all meg, ez mar a 3000-es sorozat es masszivan jobb mint az elozoek.

Egyebkent pont ebbol latszik hogy csak kiragadott peldakat tudsz hozni, mig tobbszazezer felhasznalo hasznal tobbszazezer alkalmazat egyebkent gond nelkul.

A laggos peldad kulonosen erdekes egyreszt mert a tesztek tulnyomo tobbsegeben az volt a konkluzio hogy bar az intelen magasabb kicsivel a top FPS az 1% low 0.1% jobb a Ryzenen es simabb az elmeny.
De a linkelt videobol is sikerult azt az egy reszt kiragadni ahol a (regebbi) ryzen-nek volt stutterje, de azokat elegensan kihagytad ahol az intel ugyanugy bezuhant...lasd csak egy mondattal az idezett mondatod elott: "Not to say intel is perfect the 9700K can sutter too"

Arrol nem is beszelve hogy egy eppcsak megjelent CPU tesztjet linkelgeted az nagyon nyers biossal amibol azota kijott 100 ujabb, rengeteget javitva rajta.

Szoval ja nekem inkabb ugy fest a valosagot gorbited az elore eldontott velemenyedhez..de ha ez a velemenyed en nem akarlak meggyozni, csak kivancsi voltam mi az ellenerzes oka.

(#140967) Gyuri27 válasza Whysperer (#140964) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az a 250k nem rossz ár érte.
Komolyan azóta ott van a vga? :DDD

Malibutomi: mi ezt rég tudjuk és így vagy úgy már leirtuk. Ne foglalkozz vele. Szar az amd. Kazán, ccx, szar a driver. Lapozz te is nyugodtan szerintem.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#140968) HSM válasza Malibutomi (#140966) üzenetére


HSM
félisten

"sokat javult a latency"
Ellenkezőleg, határozottan romlott, a különálló IO lapka miatt, 10-15ns-el. Nézz meg tetszőleges review-t, az Anandtechesben elég alaposan belementek. Ezt próbálják a nagyobb cache mérettel kompenzálni, ami megint valahol működik, valahol nem. (Ugye, a Core 2 Quad esete ismét, az akkoriban hatalmas nagy L2-vel, akár 6MB is volt azokban két magonként.)

"Egyebkent pont ebbol latszik hogy csak kiragadott peldakat tudsz hozni, mig tobbszazezer felhasznalo hasznal tobbszazezer alkalmazat egyebkent gond nelkul."
Különösebb komment nélkül: [link] .
Főleg, hogy nem arról beszéltem, hogy általánosan "gond" merül fel, főleg, hogy mit definiálunk "gond"-ként, valakinek az a gond, ha BSOD-t dob, nekem viszont az is gond, ha valahol jól megy, valahol meg annyira nem. De tény, a userek 99,8%-a megelégszik, ha tudja a Cinebench eredményekre csapkodni büszkén a mellkasát.

Jól látod, valóban elhangzott a mondat, csak ismét szögezzük le, a 3700X ideális esetben pl. cinebench alapján másfélszer erősebb kellene legyen. Ezt a példát csak azért hoztam fel, hogy talán elgondolkozol rajta, mégis hova tűnt akkor az a másfélszeres nyers, független szálas, ideális esetbeli (pl. cinebench) erőfölény. Mert bizony itt pont a késleltetési és CCX-el kapcsolatos dolgok mutatják meg magukat. :K

Igen, startkori BIOS, lényegében azóta nem változott a teljesítmény tekintetében szinte semmi. Talán egy windows update jött azóta, ami a CCX-nyűgök mellett ideálisabban működik, de nem vagyok benne biztos, a teszt előtt vagy után jött-e ki. Ez is persze egy érv, hogy a CCX, mint problémakör létezik, hiszen nem kéne akkor az évek óta kvázi fix ütemezőt toldozgatni, foltozgatni hozzá, ha ez nem lenne egy teljesítményre nézve kritikus, gyenge pont.

Én továbbra sem gondolom, hogy a "valóságot görbíteném", nekem a határozott véleményem, hogy alapból kevesen rendelkeznek olyan tudással, hogy egyáltalán felmérjék, milyen pro/kontra következményei vannak ennek a felépítésnek (ami nem is feltétlen baj, nem mindenkinek ez a szakmája). Ugyanakkor, ez az a megalapozatlan hype, amit ezzel kapcsolatban említettem, hogy számomra bosszantó. :R

[ Szerkesztve ]

(#140969) CJ4567 válasza Malibutomi (#140966) üzenetére


CJ4567
veterán

Tényleg ennyire finnyás a Ryzen a RAM-okra? Azért kérdezem, mert nekem két Teamgroup Elite (Egyik 2017-es, másik 2019-es, Hynix AFR és Micron valami) 2400CL16-os RAM simán megy 2800CL16-on, pedig ezek kb. a kapható legolcsóbb RAM-ok, még XMP támogatásuk sincsen.

R5 2600-am van.

No Sana No Life

(#140971) Malibutomi válasza CJ4567 (#140969) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A 3000 szeria biztos nem :)

(#140972) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A személyeskedést mellőzzétek!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#140973) Malibutomi válasza HSM (#140968) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

"De tény, a userek 99,8%-a megelégszik, ha tudja a Cinebench eredményekre csapkodni büszkén a mellkasát."

Jól látod, valóban elhangzott a mondat, csak ismét szögezzük le, a 3700X ideális esetben pl. cinebench alapján másfélszer erősebb kellene legyen." Mert bizony itt pont a késleltetési és CCX-el kapcsolatos dolgok mutatják meg magukat."

Most epp te dongeted hogy de a Cinebench.

Az ervelesi hibas linkedre: ezt akkor szokas linkelni ha erv nincs. Ha akkora problema lenne ez a CCX mizeria, tele lenne vele a net. Ebben a programban is lassu abban is lassu, akadozik stb. De nincs...mivel nem ez a helyezet...visszatertunk oda hogy nehany kiragadott helyzetben fordulhat elo. Ahogy ugyanez megeshet az Intel procikkal is ha olyan helyzetbe kerulnek ami nem fekszik nekik.

A hype nem a CCX-nek szol, hanem hogy az AMD kihozott olyan procit ami jatekban egy szinten van az intellel, mas felhasznalasban pedig altalaban erosebb. Ezzel veget vetett az intel monopoliumanak, es a tularazott "ugyanazt szart eladom mas szinben evente" szokasanak.

Amugy meg eleg regi motoros vagy lattal mar olyan uj hardvert amihez nem kellett hozzaigazitani a szoftveres reszt? Ezt felhozni szerintem szimplan butasag, majd egy evtizednyi intel monopolium utan, kell egy kis ido amig a szoftver vilag utoleri a helyzetet amire senki nem szamitott hogy egy mas felepitesu proci kirugta az intel alol a samlit.

(#140974) philoxenia válasza Malibutomi (#140973) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

kirugta az intel alol a samlit.

Azért ez erős túlzásnak tűnik. :) Akasztott ember alól rúgják ki a széket. Inkább úgy fogalmaznék, hogy felhúzta a gólyalábon a nadrágot, hogy látsszon, nem magasra nőtt... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#140975) MiklosSaS válasza philoxenia (#140974) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

De bizony f@száúl kirúgta a sámlit.

Itt megint az az érdekes dolog áll fent mint általában amikor HSM kollégával közelharcba kerülünk.

Én 7820X után (ami tuningolva 4.8-4.9 GHz-en nyekergett) váltottam Ryzenre (ami out of the box) és mindenhol erõsebbnek érzem/látom. Legyen az játék vagy munka. Vagyis itt körbe/ketté-húggyozta ahogy a PH-án mondani szokás. Szóval, volt mostanáig vagy 4-5 Ryzenem mindhárom szériából de engem.nem.zavar a CCX , sõt hátrányát sem érzem.

HSM kolléga aki csak képekrõl ismeri a Ryzent, na öt qrvára zavarja a CCX. Pedig sohasem használta.

Visszont mi, akik a topicban élünk ismerjük már. Csak az a jó ami neki van, másé szar. Volt már hasonló ámokfutása itt csak példaként diesel vs benzin - persze életében nem volt dízelje. És van még pár hasonló példa...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140976) MiklosSaS válasza philoxenia (#140972) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kérlek idéznél olyan részt az elmúlt 25-30 hozzászólában ahol személyeskedés volt.

Köszönöm! :R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140977) Beretvás válasza MiklosSaS (#140976) üzenetére


Beretvás
addikt

Rám célzott, de nem gondolom , hogy személyeskedés volt. :(

(#140978) MiklosSaS válasza Beretvás (#140977) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem hiszem, ahol HSM közelharcba alúlra kerül...hopp megjelenik egy moderátor.

Micsoda véletlen.....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140979) Whysperer válasza Gyuri27 (#140967) üzenetére


Whysperer
addikt

Nem tudtam a gépet összerakni a lakásunk KÁOSZ a házba meg még nem költöztünk be. Mivel gyerekkori barátom így ott van a gép

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140980) Gyuri27 válasza Whysperer (#140979) üzenetére


Gyuri27
félisten

Értem.
De hát tesóbástya. Miért nem küldted el nekem. Nagyon megszeretgettem volna! :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#140981) Beretvás válasza Gyuri27 (#140980) üzenetére


Beretvás
addikt

A barátját? Ejj ejj.. :DDD

(#140982) norbert1998 válasza Beretvás (#140981) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem tudhatod... Vagy mégis? :Y

(#140983) Beretvás válasza norbert1998 (#140982) üzenetére


Beretvás
addikt

Engem nem szeretgetett meg hála istennek, de te még sorra kerülhetsz... :D

(#140984) norbert1998 válasza Beretvás (#140983) üzenetére


norbert1998
veterán

Majd jól nem hagyom magam! ;]

(#140985) Gyuri27 válasza Beretvás (#140981) üzenetére


Gyuri27
félisten

Van az a pénz vagy konfig amiért azt IS. :K :DD

Amd - Radeon - Ryzen

(#140986) Beretvás válasza Gyuri27 (#140985) üzenetére


Beretvás
addikt

A Norbertet? ;]

(#140987) Gyuri27 válasza Beretvás (#140986) üzenetére


Gyuri27
félisten

Bárkit. AZ ár persze személyenként változik. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#140988) Whysperer


Whysperer
addikt

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140989) Beretvás válasza Gyuri27 (#140987) üzenetére


Beretvás
addikt

Lányoknak olcsóbb mi? Erre megvan az eszed de , hogy vegyé ccx es procit arra nincs mi? :D ;]

(#140990) Gyuri27 válasza Beretvás (#140989) üzenetére


Gyuri27
félisten

Monilitikus 5+ éves procit veszek. Mert jobb a 4/4 így is mint a 6/12-8/16. :DDD

Milyen procitba nézem, hogy zintelesek egy az egyben váltanak, akarnak váltani 6xxx-7xxx-ről 2600-3600-ra. Mert van olyan ökör aki annyiért meg is veszi. Sőt még marad is pénze.
6700 50k+
6700K 60k+
7700k 70k+
9xxx árakat nem is merem leirni.
Ryzen 2600 40k, 2600X 46k, 2700 56k, 2700X 62k, 3600 66k.

Amd - Radeon - Ryzen

(#140991) HSM válasza Malibutomi (#140973) üzenetére


HSM
félisten

"Most epp te dongeted hogy de a Cinebench."
Próbáld kontextusában értelmezni, amit írtam... Nem mindegy, hogy azért hozom-e fel a Cinebenchet, mint ideális esetet, hogy ezt reprezentáljam, vagy azért, hogy "nézd milyen erős a CPU-m". Merthogy számtalan helyen ez alapján már a 9900K-t is temették, hogy itt az új király (3800X).

"Ha akkora problema lenne ez a CCX mizeria, tele lenne vele a net."
Miért lenne tele vele? Írtam már, hogy az átlag net-használó szvsz azt se tudja, van-e CCX a processzorában, nemhogy azt, hogy ez mit jelent... Sőt, tudok durvábbat, annak idején az 512MB-os olcsó Radeon 4800-asok korában konkrétan hülyének voltam nézve, miért veszek belőle 1GB-osat, merthogy a tesztek szerint is max 1-2%-al gyorsabb. A valós különbség ezzel szemben ég és föld volt, és mikor a konkrét tapasztalatokat is leírtam is még én voltam továbbra is hülyének nézve... Ennyit a netről. :U

"Ahogy ugyanez megeshet az Intel procikkal is ha olyan helyzetbe kerulnek ami nem fekszik nekik."
Tudsz ilyen esetet? Én nem, ellentétben a rizsákkal. :DDD

"az AMD kihozott olyan procit ami jatekban egy szinten van az intellel"
A 9900K még mindig kb. az összes tesztben verte a 3900X-et is, néhol nem is kevéssel. Fun fact, sokszor a sima 9700 is.

Azzal persze egyetértek, hogy jó, hogy egy versenyképes (nem több, nem kevesebb!!!) termékkel konkurenciát tudtak nekik állítani, így végre nincs 4 magban bebetonozva a mainstream, ennek én is örülök. :K

"lattal mar olyan uj hardvert amihez nem kellett hozzaigazitani a szoftveres reszt?"
Hát, kb. az összes CPU-m 2008 óta? :DDD A Core 2 után gyorsabb volt a Core 2 Quad, a Core 2 Quad után gyorsabb volt az i7-920 (ráadásul egyből megjelenés után vettem), a 920 után az i5-4690K (az is aktuális platform volt akkor), egyikhez sem kellett semmi extra hókusz pókusz, mind ment ahogy kell a starttól.

(#140975) MiklosSaS: Bocs, de ismét önmagad karikatúrája vagy. :K Te próbáltad is a Ryzent, íme: "Szerinted miért váltottam 7800X-re? A mostanim letérdeltetti majdnem mindenben a 4 GHz-es 1800X-et, még 4.6 GHz-en is. És igen, érződik is a különbség." [link]
Vagy: "az szajam tatva maradt hogy m,ennyire odab@ssza a 4 GHz-es 1800X-et meg az 5.0 GHz-es 7800X-et" [link]
Amíg ennyire nem volt rajtad a piros szemüveg, még a CCX gondokról is írtál: "egyszer csak 100 fps-rol beesik 35-re es akadozik par masodpercig...aztan ujra megint vaj sima..100+ fps...aztan ujra akadozik. Anno eleg rendesen belemerultem a temaba, es tobb velemenyt meghalgatva arra a kovetkeztetesre jutottam hogy a CCX kavar bele" [link]

Az ismételt személyeskdést köszi. Tőled amúgy sem vártam többet. :N

"Csak az a jó ami neki van, másé sz@r."
Ezt éppen te mondod? :C Neked mindig az a világ legjobb cucca, ami éppen a gépedben van, egészen addig, amíg le nem cseréled, mert mégsem, és kezdődik a savazás-hullám.

(#140977) Beretvás: Ha nem lett volna személyeskedés, nem lett volna mit törölni, ugyebár. :U

(#140978) MiklosSaS: Te ezt a gyenge trollkodást nevezed közelharcnak? :C

Van az a szint, ahova nem kívánok lesüllyedni. Ilyen pl. a céltalan személyeskedés érvelés helyett.

(#140992) Beretvás válasza HSM (#140991) üzenetére


Beretvás
addikt

Ha tényleg lett volna személyeskedés lett volna bann is, mivel a modik engem nem tolerálnak. :K ez itt csak egy megjegyzés volt részemről feléd ami neked nem tetszett és rámhívtad a jardot.

[ Szerkesztve ]

(#140993) MiklosSaS válasza HSM (#140991) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az a baj veled hogy tapasztalat nélkül sokszor kevered a szezont a fazonnal. Annak idején az elsõk között léptem meg a ryzent. Teli volt bug-al és gyermekbetegségekkel, sem szoftver sem tapasztalat nem volt még velük.

Ezt te is tudod, csak nagyon nincs mivel érveljél...és azért hozod mindig ezt fel.

Rakd rá a macsod egy 3-as rizsàra, aztán gyere vissza amikor tapasztalatod is van velük. Fikázzam én is a turbó benzinest úgy hogy még egy sem volt belõlük??? Te pont ezt csinálod!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140994) norbert1998 válasza MiklosSaS (#140993) üzenetére


norbert1998
veterán

De a turbó szétpörgi magát és túlzottan koptatja a motorféketéteket!

(#140995) MiklosSaS válasza HSM (#140991) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Gyenge trollkodás ide vagy oda, mindik moderátorokat hívsz hogy "kihúzzanak a szarból".

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140996) HSM válasza Beretvás (#140992) üzenetére


HSM
félisten

Pedig itt volt a moderátori figyelmeztetés... :U Ezután jön a privát figyelmeztetés, majd a ban.

(#140993) MiklosSaS: És gondolod, hogy azok az architekturális problémák most hirtelen varázsütésre eltűntek? Megvannak azok szépen, max nem félpercenként zuhan össze, hanem ritkábban.

Azért hozom ezeket fel, mert te magad írtad, mennyire nem jó, a nagy tapasztalt. :P

Nem, nem ezt csinálom, mint amit írtál a turbós benzinessel. Mivel ez a végzettségem, nincs szükségem kipróbálni ahhoz, hogy lássam, hol szívhatom meg vele, és ezt rendre megerősítették a tesztek is. Nincs miről beszélni.
Ez olyan, mintha egy motorok tervezésével foglalkozó gépészmérnöknek akarnád elmagyarázni, mekkora jó a turbós benzinesed, nézze meg, üljön bele, amikor vélhetőleg 100X többet tud róla anélkül is, mint amit te mint tulaj valaha érteni fogsz belőle.

(#140995) MiklosSaS: Van jobb dolgom is, mint céltalan vitákat folytatni olyanokkal, akik a fórum szabályzatát sem tudják, vagy hajlandóak betartani.

[ Szerkesztve ]

(#140997) Beretvás válasza HSM (#140996) üzenetére


Beretvás
addikt

Ebben is tévedsz mint a ryzennel kapcsolatos dolgokban.. Személyeskedésnél jön a bann és kész.. Jobban tudom mint te mert nem 1x hívták rám a jardot személyeskedésért..

Ez is nettó baromság... "Ez olyan, mintha egy motorok tervezésével foglalkozó gépészmérnöknek akarnád elmagyarázni, mekkora jó a turbós benzinesed, nézze meg, üljön bele, amikor vélhetőleg 100X többet tud róla anélkül is, mint amit te mint tulaj valaha érteni fogsz belőle."

Tényleg offolhatnád itt magad a ryzen témában. Nem esett még le , hogy csak rajdat nevet lassan fél PH? Vagy tényleg ekkora TROLL vagy.. :(((

[ Szerkesztve ]

(#140998) HSM válasza Beretvás (#140997) üzenetére


HSM
félisten

Látom nem sikerül a személyeskedésen továbblendülni. :N Szomorú, hogy más "érved" nincs....

(#140999) Beretvás válasza HSM (#140998) üzenetére


Beretvás
addikt

Nem én hívtam a jardot hanem te.. :D akkor kinek nem sikerül tovább lépni?

De a szomorú az , hogy személyes tapasztalat nélkül kardozol tovább a világ ellen.. :(

[ Szerkesztve ]

(#141000) HSM válasza Beretvás (#140999) üzenetére


HSM
félisten

Leírom mégegyszer, utoljára. Nem fogom megvenni, ha TUDOM, hogy nekem nem való. Nem azért tanultam a szakmát évekig, hogy mindent ki kelljen próbáljak, mint egy idiótának. Ezt meghagyom szépen a tapasztalat lovagoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.