Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#140351) Gyuri27 válasza MiklosSaS (#140350) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azon vagyok én is. De annak meg a szine nem jön be nekem. :DDD
Logoutról még jó, a szín is.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#140352) CJ4567 válasza Gyuri27 (#140348) üzenetére


CJ4567
veterán

A logout még a régi, azon használhatod a régit.

No Sana No Life

(#140353) Gyuri27 válasza CJ4567 (#140352) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ott vagyok báttya :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#140354) bandi0000


bandi0000
nagyúr

nekem se gyere be annyira, de hát evvan :D

Amúgy pár éve én voltam itt a nagy szószátyár, hogy miért nem tudják a ph-sok megcsinálni ezt az oldalt gyorsan, meg szépre, most nyári gyakon pont egy weboldalt kellett csinálnunk 3-an, igaz ott a frontend meg backend is volt, de az tuti hogy a frontenddel szoptam a legtöbbet, borzalmasan sok munka van benne, pláne, ha nincs is akkora gyakorlat, nem hogy több témát/felületet lehessen dinamikusan változtatni

Bár azt nem tudom, hogy mekkora és milyen képzett csapat csinája a prohardvert

Xbox One: bandymnc

(#140355) HSM válasza MiklosSaS (#140347) üzenetére


HSM
félisten

PH-n nagyon releváns a nevem mellé rakni a 75 HA-s pozitívom. :DDD
Ha már jól esáták a privátjaim a menük erdejének legmélyére. :N

(#140356) Beretvás válasza Gyuri27 (#140346) üzenetére


Beretvás
addikt

Minek az neked? ;]

(#140357) Habugi


Habugi
addikt

Új napra virrad, belép az ember és hűűű, hát ez.., ez.., hűűűűűű. :U

Mindegy, az első "hatást" inkább nem írom le, biztos csak nagyon szokatlan. ;]

Vannak benne azért jópofa fícsörök is egyébként de az meghalad h miért kell menüsíteni olyasmit ami korábban (az idők kezdete óta..) előttem volt a fórum főoldalon és egy gombnyomás volt, pl privátok.

(#140340) norbert1998:

Örülök h azóta sincs vele gondja Kendnek, bár megjegyzem vigyáztam rá eléggé, port nem sokat látott, ventiket nem gyilkolásztam stb.

Feszt azt kapott néha.., 100-200mV-ot de azt is csak törődésből, annak érdekében hogy a végeredménynél a lehető legütősebben érjenek majd össze az ízek.., rendesen kiforrjon mire hozzád kerül. ;]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#140358) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Hűű... Telefonról ez olyan űbergáz. Marmint a ph... Ez a sárga olyan mintha a raiffeisenes appomba lennèk. :D 3 kattintásból 2x nem az lett mint gondoltam. A levelek ikon nyitja a többi ikont, wtf? Aztán rákattintottam az új hsz lètrehozására, erre kimásolta a teló ès bedobta google keresèsbe. Meg olyan sűrű is lett az egèsz így összenyomva a párbeszèdet. Majd megszokjuk... Vagy mittomèn.

Amit mèg bem èrtek, h mièrt felejtette el az elmentett jelszavam? Újra be kellett jelentkezzek a ph-ra.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#140359) CJ4567


CJ4567
veterán

Az a NB/SoC feszültség nem sok gyárilag? Levettem 1.0750-re egyelőre, Discordon is azt mondták, hogy közel van a maximum biztonságos értékhez.

No Sana No Life

(#140360) norbert1998 válasza MiklosSaS (#140347) üzenetére


norbert1998
veterán

4 éve csak a logoutot használom fórumozni :P

Doktorúr:
Én alapon használom nagyjából, úgy tartósabb a 'meddig marad' állapot. Nem szokok hozzá az 1 FOS-hoz, és ha kevés lesz majd, akkor még rátolok és maradhat még egy évet :C

Most FC5-öt tolok, azt VSR-ben tolom maxon, és így is tök jó, VSync korlátoz :DDD

Kacsaa Én még az Xperia X8-on is (természetesen CM13-al, Android 4.0-n ;]) az asztali logoutot toltam, a mobil kurtagáz :D :P

CJmacska Javasolt 0,9-1,1V között tartani, de afelett semmiképpen. Én úgy tudom, hogy a 0,97-1.000 között a legjobb, bár a Ryzen RAM Calculator úgyis ad tippeket, ha tuningra adod a fejed. Meg hát kísérletezni kell.

[ Szerkesztve ]

(#140361) snecy20 válasza Habugi (#140274) üzenetére


snecy20
veterán

Hiánypótló mérés, bevallom teljesen elsikkadtam felette én is még a nagy méricskéléseim közepette.Itt már tényleg csak +2-300Mhz, meg alacsonyabb feszültségigény kellene a boldogsághoz, bár én például nem panaszkodom, mert elég jól sikerült megtalálnom az optimumot a 3700X-szel - mostmár harmadik hete tolom 4300@1.2V-on teljes stabilitás mellett.

Intel vs. AMD témában a 4xxx egy komoly váltópont lehet, és már elég lesz ha az AMD csak akkora lépést tesz előre mint tette azt a 1xxx -> 2xxx idején, a Zen3-mal pedig simán robbantani lehet majd. :) Pár év múlva az AM5 vonatra felszállni pedig majdnem olyan evidencia lehet majd, mint hogy 2006 és 2018 között Intelt vett az, akinek a legjobb kellett.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#140362) MiklosSaS válasza snecy20 (#140361) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ott a pont. Az a 2-300 MHz szükséges és akkor szinte mindenben verné az Intelt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140363) HSM válasza MiklosSaS (#140362) üzenetére


HSM
félisten

Hirtelen eltűnne belőle a CCX és a magas késleltetések is. Ja, nem, erre a megoldásért a programozókra mutogatunk és várjuk a csodát! :C

(#140364) Gyuri27 válasza MiklosSaS (#140362) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akkorse. Mer benne van a ccx te nagyon kakadu. Azaz sas. Mindegy.
Ne dicsérd már az amd-t. :N

Amd - Radeon - Ryzen

(#140365) Beretvás válasza HSM (#140363) üzenetére


Beretvás
addikt

Azért az már feltűnt neked ,hogy csak te lovagolsz a ccx en??

Mert ,hogy neked így meg úgy nem felel meg meg mekkora szar. Na de másokat hol érint az ,hogy neked nem tetszik a ccx? Megveszik használják örülnek...

Tényleg érdekelne ,hogy miért okoz neled fájdalmat a szürkeállományodban a ccx?? Leírtad neked nem kell mert neked nem jó. Mondvacsinált indokokkal meg miegymással közben meg ki sem próbáltál egyet sem.

Mintha a Sexre azt állítanád ,hogy nem jó mert a szomszéd Jóska próbálta a fél tökével és neki nem jött be a dolog, te meg még P..át sem láttál élőben és azt állítod te is ,hogy az biza nem jó mert megmondták a szomszédban IS....

(#140366) snecy20 válasza HSM (#140363) üzenetére


snecy20
veterán

Ha nagyon tippelnem kéne, az elmúlt két és fél év tendenciáit is figyelembe véve, akkor azt mondanám hogy a Zen3 idejére talán semlegesítésre kerül ennek a problémának a hatása.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#140367) Whysperer válasza HSM (#140363) üzenetére


Whysperer
addikt

HSM . Ezt a mondatodat nem értem. Előbbremutató gondolkodás ,hogy ha egy programot egy régi technológiás CPU-ra optimalizálunk elsődlegesen? Maximum kapitalista gondolkodás ,hog ya régebbieken is effusson és többet eltudjunk adni, mert a Jóska pista ezer éves gépén is elfut.

Én ezzel csak azért nem értek egyet,mert ha fognak egy programot és újabb technológiás chippekre optimalizálnak valamit akkor azon nagyon szépen megy. Ellenben a hardverek teljesítménye nagyban függ a FIZIKA törvényeitől. Szóval azért egy programot hamarabb optimalizálás rá bármire mint mondjuk egy fizikai tényezőt módisítasz. De nyugodtan javítsatok ki. Bár ami nem vagyok és nem is leszek , lehet pont ezen gondolkodásom miatt,ha programok tervezésével foglalkozó cégben lennék, akkor nem hiszem ,hogy azt ösztönözném ,hogy gyerekek a 14 nm-es technológiára gyúrjunk rá.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140368) Beretvás válasza snecy20 (#140366) üzenetére


Beretvás
addikt

Nincs itt semilyen probléma. Ez csak az ő fejében létezik és terjeszti a hitet....

(#140369) snecy20 válasza Beretvás (#140368) üzenetére


snecy20
veterán

Hogy ez konkrétan probléma-e, azt én sem mondanám így ki, egyszerűen ezt az utat járja az AMD, persze az alacsonyabb késleltetés az mindig jobb mint a magasabb, erre érdemes törekedni, de szerintem tudja ezt az AMD is, és a Zen3-ra szvsz már sokkal jobb lesz a helyzet. Jelenleg játékok alatt az Intelek előnye javarészt még ebből eredhet.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#140370) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Szèp napot! Gyógytorna pipa, gyerek suliba, el kène tüntetni a konyhából a tegnapi romokat, aztán jó lenne mèg vagy úszni egyet, vagy kocogni. Kurva unalmas ez a táppènz :O

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#140371) MiklosSaS válasza HSM (#140363) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Csinálnak majd neked külön CCX nélküli kiadást.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140372) Whysperer válasza snecy20 (#140369) üzenetére


Whysperer
addikt

Persze ,de ezek nem sablon megoldások ,hogy minden program ugyanúgy működik. Mint ahogy a munkahelyemen sem az. Van egy probléma pl most az egyik karakterrel és Animba egyszerűbb javítani a másik karakternél ,mert assetből. Szóval nincs 2 ugyanolyan szituáció, ahol nincs két ugyanolyan program sem. Még létezik Intel meg AMD vés még más Chip gyártó, addig mindig egyik itt másik ott lesz jobb.

1 CPu gyártó lenne , akkor minden csak azon futnak és nem viszoníthatnánk semmihez. Sajnos az emberiség viselkedése miatt nem kivitelezhető ,hogy 1 CPU cég legyen. Megállna fejlődés meg elszállna a árak

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140373) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Hétvégi sztori: A gyerekszoba mókolásnál le kellett vágnom a net, meg a tv kábel végét is, hogy a szegőbe el tudjam rakni (csak ne lógjon már ennyi tyúkbél, meg amúgy is olyan szegőt vettem, amibe el lehet rejteni), így vennem kellett másikat. Anya amúgy is kiakart menni az aldiba, mondom, jó, ott van a media markt, majd ott veszek mindent ami hiányzik. Valami sport rendezvény volt, valószínű a dechatlon szervezte, így alig találtam parkolót. Lett egy, közvetlen a "dohánybolti bódé" meg egy városi terepjárónak csúfolt fos között. Kicsit szűk volt a hely, mondom asszonypajtinak, hogy ráálok a "bagós bódére", nem fogsz tudni kiszállni, de legalább így van helye a másiknak, mindjárt jövök. Jött is a városi nyominger, két kávéval a kezébe. Kiküszködte az autója ajtaját, majd jól rárúgta a kocsinkra. Én nem voltam ott, asszony bepöccent. A csóka egy kapuzárásos pánikos lehetett, mert egy huszonéves plázacicával volt, az asszonypajti elmondása szerint. Majd mikor szólva lett neki, hogy ez már milyen is... úgy kikelt magából, hogy még ő osztotta az észt a páromnak, meg hogy mi mit képzelünk, miért nem állunk máshova (én úgy tudtam kiszállni a kocsiból, hogy nem kellett préselnem magam, kényelmesen ki tudtam szállni). SZóval ebből csak arra akartam kilyukadni, hogy lassan már nekem kéne h rosszul érezzem magam, ha nekem csinálnak kárt????... Volt egy idő, mikor ezt éreztem, de megint előhozta belőlem ez a nyomorult, hogy az emberek 90% -a egy tahó paraszt. Nem tud viselkedni, és megold mindent flegmából, meg ordítással...

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#140374) CJ4567


CJ4567
veterán

GTA Online... Ennek lehet valamit csinálni? A videokártya alig van terhelve, így FPS-em sincs túl sok. (A kép 1080p ultrán készült, 2x MSAA, advancedben minden off, a növényzet/fű very high, de a városban az mindegy.)

A képet akkor lőttem, amikor a 2800MHz-es RAM tuningot teszteltem (2400MHZ CL16 gyárilag a RAM, 2800 CL16-on ment), de 2400MHz-en is ennyit tudott. (CPU OC majd később, még gyári hűtővel megy.)

Invite only / single player jobban fut, de ott se az igazi.

A képen nem látszódik, de mentem is az autóval, nem egy helyben álltam. :D

a kép minőségéért bocs, Telegramról szedtem le, meg azóta már a CPU átlagot is fentebb tettem az OSD-ben.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#140375) snecy20 válasza CJ4567 (#140374) üzenetére


snecy20
veterán

Vegyeslimit...... :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#140376) Jakuskacsa válasza CJ4567 (#140374) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Itt valami gebasz van. Anno emlékszem, hogy 1070-el, hasonló beállításokkal 1080p-ben közel 100fps-em volt. Ráadásul fx procival :D . Nekem amúgy úgy tűnik, mintha ez nem 1080 lenne, hanem csak hd, vagy nem tudom... de nagyon kis felbontásnak tűnik.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#140377) HSM válasza Beretvás (#140365) üzenetére


HSM
félisten

Engem csak ez a megalapozatlan, kritikátlan tömény hype zavar.

Kegyetlen egy világ lenne, ha programozóként ki kéne próbáljam ahhoz, hogy tudjam hol lehet ez probléma...
Ebben a világodban az épületek, hidak is úgy készülnének, hogy felhúznak valamit, aztán megnézik, összedől-e az emberek alatt? :Y :C
Nagyon szellemes volt a Sex példád, csak totálisan mellément.

(#140367) Whysperer : Az a probléma, hogy nem értesz hozzá (sry és no offense) és így egy mágikus kép él benned arról, mi az az optimalizálás, mit lehet vele elérni és mit nem. Van, amit meg fognak tudni csinálni, hogy jól fusson nyilván, de lesz, amit nem. Így ráadásul a win ütemező sem mindig fog tudni optimális feladat elosztást produkálni, ha több minden fut a gépen, optimalizálás ide vagy oda, ezek a problémák pedig egyprocesszoros gépeknél eddig teljesen ismeretlenek voltak.

(#140371) MiklosSaS : Nem csak nekem, az összes 6-8 magosat egybe, integtálva illet volna kiadniuk, ott ugyanis semmi szükség külön I/O die-ra meg CCX-re. Csak ugye így olcsóbb, könnyen el lehet sózni a rosszabbul sikerült csipeket drága pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#140378) Jakuskacsa válasza CJ4567 (#140374) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Drivert próbáltál már cserélni? Sajna az nvidia-nal is futottam bele már gatya driverbe. Melyik van most vent? 436.15 van nálam, az még nem okozott csalódást.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#140379) Whysperer válasza HSM (#140377) üzenetére


Whysperer
addikt

Értelek. akkor ,hogy mondjuk adott esetben a maya 3d-ben a nucleus szimulációt 2 év alatt Multithredesre optimalizáltuk a deves srácokkal közösen az nem tartozik a ilyen optimalizálásba gondolom Én. Ezt nem nevezhető software optimalizálásnak. ha jól értem. Szóval ez a probléma intel és AMD cpu-ra is probléma egyaránk. Szóval 2 évig fejlesztették inHome és most Intelen is meg a AMD-s is nagyon szépen fut. Pedig csak kis cég. Kb. 2x-es termelésnövekedést értünk el ezen a téren . De akkor most a azt mondtad nincs közöm hozzá így ez nem számít ennek.
De még több CPu van a piacon és több szegmens addig sosem lesz olyan ,hogy ezen ez is meg azon is minden ugyanolyan jól fut.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140380) Beretvás válasza HSM (#140377) üzenetére


Beretvás
addikt

Az egyedüli megslapozatlan dolog az itt a Te érverésed úgy ,hogy a kezedben sem volt még ryzen cpu...

(#140381) MiklosSaS válasza HSM (#140377) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem baj, majd adnak integtált hatmagost egybe, csak neked. Más ugysem panaszkodik.

Más: nyaralok :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140384) HSM válasza Whysperer (#140379) üzenetére


HSM
félisten

Én azt mondom, hogy önmagában a multithread optimalizálás nem biztos, hogy elég a ccx probléma szempontjából. Ha olyan a fejlesztés, hogy kevés a szálak közötti kommunikáció, akkor jó lesz, ha sok, akkor viszont itt ezt is tovább kell próbálni optimalizálni, ha egyáltalán lehet, hogy az összetartozó szálak lehetőleg egy CCX-en belül maradjanak.

(#140380) Beretvás: Úgy nehéz lesz kommunikálni, hogy meg sem próbálod értelmezni, amit írtam. :N

(#140381) MiklosSaS : Nem hat magos kéne, hanem egy egybe 8-magos, integrált memóriavezérlővel, CCX és IF nélkül, amiből frankó hatmagost lehetne csinálni. De ők inkább megspórolták a plusz tervezési, gyártási költséget a vevők kárára. Részemről oké, max nem értem ehhez miért kéne tapsolnom.

(#140386) hackeeeee válasza HSM (#140384) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

CCX ide, vagy oda, bőven elég az a teljesítmény, amit hoznak, ennyi pénzért.. :)

Véleményem szubjektív...

(#140387) HSM válasza hackeeeee (#140386) üzenetére


HSM
félisten

Amúgy nem rosszak, valóban. Viszont a hasonló ár/értéket tudnak a hat és nyolcmagos kékek is. Engem csak az zavar, hogy már lassan hülyének van nézve, aki mégis inkább azokat a CPU-kat preferálná. Ugye ez az a szerintem megalapozatlan hype, ami zavar. :R

(#140388) norbert1998


norbert1998
veterán

Kellene asszonypajtinak egy laptopot vennie.

Aprót böngésszük, de nem igazán tetszik a felhozatal.

Mindenképpen valami "uzleti" masina kellene, hogy a tejfölös doboz szindrómát el tudjuk kerülni. Most egy Dell e5430-asa van, az elég masszív cucc, és az i5-3340M is egész combos, de 14 coll HD TN, stb...

Ki csinál(t) értelmes laptopot?
Dell Latitude, HP EliteBook szériákat néztük, Lenovo kurtaocsmány a ThinkPad szériában. Más valaki?

Plusz Dell 3490-nel van valakinek tapasztalata? Az nagyon papír doboz? Nekem 5490-esem van, az egész jó, bár rosszabb, mint asszony régije.

(#140389) Whysperer válasza HSM (#140384) üzenetére


Whysperer
addikt

Én értelek amit mondasz teljesen ,de Te meg azt értsd meg légyszíves,hogy Mi itt ülük kis emberkék és ,ha mi akkora zsenik lennénk . Akár Te akár egyikünk. Akkor ott ülnénk a AMD-nél vagy az Intelnél. Én értem ,hogy nem vagyok nagy programozó,de ezek a szakmák nem állnak messze azért egymástól és nekem is van olyan kedves cimborám aki szeretett kormányunknak dolgoznik. programozó és IT fejlesztő . nem mesélt sok dologról ,de neki is van Intele meg AMD-je és még életembe nem hallottam egyszer sem problémázni az AMD gépéről. Annyit tudok ,hogy komplett GPS rendszereket fejlesztenek stb.

Mindegy.

"Engem csak az zavar, hogy már lassan hülyének van nézve, aki mégis inkább azokat a CPU-kat preferálná." Viszont ez fordítva is igaz ugye? Akárhova megyek fel fórumokra aki Ryzent vesz vagy azt mondja ,hogy jól teljesít az már komplett idióta meg elment az esze.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140390) Gyuri27 válasza hackeeeee (#140386) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ott a link.
Srác 2600-al mutatja be hogyan kell streamelni a procival.
Tényleg szar. Meg nem is tud a srác a ccx-ről. Ja várj. Tud róla és beszél is róla. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#140391) Whysperer válasza Gyuri27 (#140390) üzenetére


Whysperer
addikt

[link] Erre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140392) Gyuri27 válasza Whysperer (#140391) üzenetére


Gyuri27
félisten

Belinkeltem bőregér. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#140393) Whysperer válasza CJ4567 (#140374) üzenetére


Whysperer
addikt

[link]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140394) Whysperer válasza Gyuri27 (#140392) üzenetére


Whysperer
addikt

igen tudom csak nincs időm visszaolvasni állandóan az összes HSZ-t sry. "Ott a link." nem néztem vissza melyikben van

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140395) CJ4567 válasza Jakuskacsa (#140378) üzenetére


CJ4567
veterán

A legújabb, de megpróbálok egy régebbit, hátha.

FHD a kép, csak Telegram-ról töltöttem fel, szóval kb. dupla tömörítés van rajta. :DDD

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#140396) HSM válasza Whysperer (#140389) üzenetére


HSM
félisten

Akárhova megyek fel fórumokra aki Ryzent vesz vagy azt mondja ,hogy jól teljesít az már komplett idióta meg elment az esze.

Ez az irány szerencsére eddig elkerült. De megértem, és ha ilyenbe botlanék, az sem tetszene. Én úgy látom, jelenleg mindkét gyártó termékeinek nagyon erős jó tulajdonságai vannak, de nem lehet általánosan egyiket a másik fölé helyezni, mert másmilyenek. Olyan, mintha el akarnád dönteni, melyik a jobb, a paprika vagy a paradicsom. Nyilván attól függ, mire. Ugyanakkor úgy látom, ez a tény egyesekben már feldolgozhatatlan mennyiségű frusztrációt okoz, és nem képesek a "melyik jobb" kérdéskörön túllépni.

(#140397) hackeeeee válasza HSM (#140396) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az a baj, hogy a szakmai részét Te hiába próbálod előtérbe helyezni, a vásárlók nagy része azt nézi, hogy esetlegesen melyik az olcsóbb, vagyis "hány magot kap" a pénzéért. Utána azzal Ő, mint laikus már nem foglalkozik, hogy lehet, hogy van amiben rosszabb lesz, vagy nem. Ez m ár részlet kérdés.

Persze a ló túloldala az elvakultság, ebből is van jó pár példa, itt a fórumon is, és mindenhol is, a "miért nem az? -> azért mert nem." válaszok tömkelegéért nem kell messzire menni, sajnos..

Véleményem szubjektív...

(#140398) snecy20 válasza HSM (#140396) üzenetére


snecy20
veterán

Az a baj, hogy baromi kevesek nézik ezt az egész AMD / Intel dolgot objektív szemüvegen át.
Olyanból is csak egy félmaréknyi embert találsz, aki Inteles csúcsprociról ment át AMD-re, és van összevethető személyes élménye mindkettővel. Mert aki 15 éve AMD-t használ, meg aki 15 éve Intelt, attól valószínűleg csak annyi várható hogy hitvitát csinál az egészből. De a jelenlévők nehogy magukra vegyék, mert nem akarok sértődést. :D

Én speciel 5Ghz+ -os 9900K-ról szálltam át X570 + 3700X-re, és semmilyen irreális elvárást nem támasztottam, és tudtam előre hogy miben lesz jó az AMD, és miben maradt továbbra is jobb az Intel. Az mondjuk biztos, hogy a user-ek 99%-át egyrészt nem érdekli a CCX-es felépítés mibenléte, másrészt a hátrányát sem tapasztalják szvsz.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#140399) Whysperer válasza hackeeeee (#140397) üzenetére


Whysperer
addikt

nekem pont ez a véleményem az 5700 XT-ről. Volt kb 2,5 év amikro semmivel nem játszottam csak Battlefielddel Dota 2-vel vagy World of Warcrafttal. most csak azért nem játszom BF-t mert ez a 1 meg V korszaka nem az Én stílusom. De ha megint valami modernebb hadviselés jön képbe . Szintén megveszem. Hiába Mondom mondjuk IPON-o n,hog yaki directbe BF-t tol annak tök jó a 5700 xt mer tminden tesztben 2080 fölött teljesít ott. Akkor is szar fos stb. :

Szóval Én azért megnézem ahova én használom ott mennyire jó vagy nem .... Ez a Ryzen most nagyon passzol például hozzám. Király a 9900k is meg minden ,de most azért ,mert avval 5-10 Fpssel több van mint a 3700x esetében , attól még a ahova Én használom ott 3700x nagyon király lenne ( bent a cégnél király is a 2920X,mert azt kaptam a cégtől) Más vegyen programozni bármit akármit máshova. de attól nekem példul mért akar meggyőzni pár ember IPON-on példul,hog yvegyek egy 9900k-t amikor nem jó nekem oda?

Ez valami kegyetlen... Most kaptam a 8700k helyett.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140400) norbert1998


norbert1998
veterán

Elég a sportautokbol. Valaki mondjon valamit a laptopokrol is :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.