Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#140251) bandi0000 válasza proci985 (#140250) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Ha már úgy is itt vagy egy kis kulisszatitkot kaphatok?

Hányan vagytok modik? Ez nem is igazán fontos, hanem az, hogy hogyan moderáljátok ezt a rengeteg fórumot? Azt tudom, hogy be lehet jelenteni zavaró hozzászólásokat, de ha nem jelentik, akkor éjjel nappal csak olvassátok a sok agymenést?

Xbox One: bandymnc

(#140252) Jakuskacsa válasza bandi0000 (#140251) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

A kis kíváncsi... :DDD

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#140253) CJ4567 válasza MiklosSaS (#140232) üzenetére


CJ4567
veterán

2025-ről indult a teszt, 2000MHz-en fejeződött be, +400MHz(effektív 8800MHz) VRAM-mal. Viszont ez nem 3DMark stabil, Micron RAM-os a kártyám, és a Micron-os kártyákon az első BIOS verzió nem igazán jó, ha tuningolni akarsz. :W

Elvileg egy BIOS frissítés segítene a gyártótól, de egy RX460-at majdnem tönkretettem BIOS cserével(gyárit akartam visszatenni rá), szóval inkább használom gyári órajeleken. :DDD

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#140254) Jakuskacsa válasza CJ4567 (#140253) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nekem volt 1070-em, és nagyon szerettem, sima gainwardként vettem, majd GLH lett belőle, egyszerű bios frissítéssel. Bios-t én is csak azért piszkáltam, mert így kitolta a power limiteket.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#140255) CJ4567 válasza Jakuskacsa (#140254) üzenetére


CJ4567
veterán

Gyárilag ennek 126%-ig tolható a power limit (elvileg 230W-ról 291W-ra, ezt írja a GPU-Z), de nem tervezek tuningolni, FHD-ra alapon is bőven elég lesz. BIOS frissítéssel elvileg sokkal jobban menne a memória, de egyelőre nem érdekes.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#140256) Habugi válasza norbert1998 (#140249) üzenetére


Habugi
addikt

Na annyira azért nem is volt hablatyos.. :DDD

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#140257) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140258) proci985 válasza bandi0000 (#140251) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

publikus pedig

ha nem jelentik akkor vagy belefutunk, vagy nem.

MiklosSaS: milyen az EK spec blokk minosegre?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#140259) MiklosSaS válasza proci985 (#140258) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Melyikre érted? A VGA nincs vízezve és nem is lesz egyelõre mert ha jön az 5800X akkor váltok.

CPU-ban rendben van. Visszont most a CPU blokkom az Phanteks a tartály/pumpa az pedig Enermax. Van egy D5-ös alfacool pumpám de nem használom mert jobb megoldás számomra az "egybe pumpa" a 300 vagy 400 ml-es tartályal.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140260) proci985 válasza MiklosSaS (#140259) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, akkor az egy sima ref.

nekem ha felmegy a viz az 5700xtre akkor valszeg atvarialom ketkorosre a rendszert. cpu valszeg kap 360+120at, a VGA meg 280+120at. forditva jobb lenne, de ugy keresztbe kene csovezni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#140261) Habugi válasza proci985 (#140250) üzenetére


Habugi
addikt

Ahhha.

Nos arravaló tekintettel, miszerint nem rég zárult egy fesztivál a topicban..
(plusz tartozom is urashágodnak mert ugye előfordult már egyszer-kétszer h itt-ott rákérdeztem Kendnél hasonló törlésekre és nemcsak h reagáltál de ráadásul tök normálisan tetted azt..)
..most nem kezdek el egy újat, deee huhhh.. ;)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#140262) MiklosSaS válasza proci985 (#140260) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem csak a CPU van vízezve, de erõsen elgondolkodtam egy Noctua NH-D15 hütõn. Egyszerüen unom már a sok csõrölgetést..tísztitást...meg mindig bennem van a stressz hogy mi van ha elreped egy csõ?!

Amikor ház csere lesz akkor lemondok a vízrõl is.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140263) norbert1998 válasza Habugi (#140261) üzenetére


norbert1998
veterán

Vege a fesztivál szezonnak :))

(#140264) proci985 válasza Habugi (#140261) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Igazabol egy ponton visszatert a topik a normalis mederbe magatol is. Ilyenkor torlunk + beirunk mint a letezo legenyhebb varians. A bekelteto resz par embertol odalett, ez sajnos jarulekos veszteseg. Viszont levegoben logo threadet nem hagyunk.

Szoval ezt a reszet ertem, masik reszrol viszont elotte volt egy iszapbirkozas ami egy ponton atment eleg destruktivba. A topik hangulata szempontjabol ez nem volt jo.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#140265) proci985 válasza MiklosSaS (#140262) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hat, mondjuk a Primot nem tudom mire cserelned...

en anno egy szenneupgradelt Thermalright IFX14 rev0rol valtottam, aminek a vegen mar a Silver Arrow SB-E TY140es ventiparja es felfogatasa volt hasznalatban, ja meg fel is volt polirozva. az EK L120 (DCP2.2 pumpa 120x45os EK radival es egy supremacy blokkal 10/16os csovekkel es ket SFlexel) kb hasonlo hang mellett tudta ugyanazt. amiben az EK jobb volt, az az, hogy elfert X79en extramagas ramokkal, meg miutan beraktam meg egy radit azert mar verte a leghutot. a D15 kb az emlitett IFX14 szintje korul van.

csorepedestol en annyira nem tartok, de egy D15 csak a csatlakozoim arabol kijonne, a primoflex meg kb a piacon levo legdragabb lagy cso (okkal).

egyebkent nalam utolso tisztitas valamikor talan masfel eve volt, meg tavasszal kikaptam az egyik GPUt de ott kb a fel rendszer viz alatt maradt mert nem volt turelmem idom az also radit eresztegetni, es igy megvolt a hibas kartya kiszedese 3 ora alatt.

ami jo, hogy nekem ilyen horror ido barmit szerelni, szoval innentol haromszor meggondolom, hogy belevagok e egy upgradebe.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#140266) Gyuri27 válasza MiklosSaS (#140262) üzenetére


Gyuri27
félisten

"Nem addig az Vendelin barátom!"
[link]
Én a ccx-től félnék. Attól meg oszt nagyon. :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#140267) stratova válasza Jakuskacsa (#140235) üzenetére


stratova
veterán

Ha van már kedv tolhatna fel kend pár képet.

(#140268) Habugi válasza proci985 (#140265) üzenetére


Habugi
addikt

"a D15 kb az emlitett IFX14 szintje korul van"

Már amennyire 7 vs 4 hőcső egy kategória lehet.. :N

Megjegyzem shimán elképzelhetőnek tartom, h nálatok épített vizeseknél már akkora az előrelépés, h maga a léghűtés kategória és a spektrum amit lefed, nagyon beszűkül, így X és Y lég közötti difi is kisebbnek hathat.

Nálam egyébként utoljára akkor merült fel a CPU hűtés téma, amikor kiderült a 8320asról, hogy 5+os.

Kotlott itt akkoriban egy Szárnyas, aztat' megaszonta..

"Ídes fijam' van ez a SilverArrow nevű böszme izé, na egy ilyet behúzol és jó pár évre elfelejtheted a témát."

Jött is IB-E Extreme, ez volt 2014 elején.., azóta ez a harmadik configom ami aláment és hát mit is mondjak, szeretem a zordonabb 24/7 OC-ket, kicsit extrémkedni is néha, játszom is (gyakran bőven többet mint kéne :B ) de ez a jószág még mindig bőven kiszolgál.
Valami határmák lehet biztosan de még a ventijei sem nyűglődnek, imádom, kivéve amikor szerelni kell/kéne valamit a házban. ;]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#140269) Jakuskacsa válasza stratova (#140267) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag





Ez lett a vège. A színt ő választotta, eleinte fèltünk tőle, de elèg jó lett az összhatás. Maradt mèg nèmi finomhangolás, pl le kène cserèlni a villanykapcsolót, meg aljzatokat, meg is vannak, de majd ma, most nincs itthon, haladhatok vele. A függönye is csak hètfőre lesz kèsz, meg ha már ph-zunk akkor mondtam neki, h kap egy bitfwnix prodigy m hazat, vagy kèkbe vagy fehèrbe plexi oldallappal, aztán átpakolom a gèpèt, de ahhoz a csúnya fekete szarhoz ragaszkodik. Olyan szinten nem szereti a változást, h a szobáját is alig lehetett megcsinálni. Ragaszkodik minden règihez. Meg gondolkodtunk valami 3d-s kèpbe a hátsó falára, de mèg nem döntöttük el mi legyen. Èn azt szeretnèm ha tapètaragasztós lenne, asszony meg h öntapadós. Az utóbbit azèrt utálom, mert soha sem lesz jó a fal egyenletlensège miatt fel fog vállni, a tapètás viszont nem. Csak olyat nehèz találni. Azon filóztunk h van nyomdász ismerősöm, lehet beszèlek vele, aztán csináltatok vele valamit... De lehet semmi nem lesz hanem marad így csupin, vagy csak kap egy szèp nagy kèpet oda

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#140270) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Esetleg, valakinek, innen?

Véleményem szubjektív...

(#140271) hackeeeee válasza Habugi (#140268) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem kérsz egyet tarcsiba? Ott van Szegeden a szekrény tetején. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#140272) MiklosSaS válasza hackeeeee (#140271) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mit jelent az hogy "tarcsiba" ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140273) Whysperer válasza hackeeeee (#140270) üzenetére


Whysperer
addikt

Pont most adtam el ugyan ezt az egeremet, mert vettem egy Mx518 Legendaryt haha

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140274) Habugi


Habugi
addikt

Terveztem már egy ideje h megcsinálom ezt a tesztet, két okból is, az egyik hogy a 3***-as Rizsa széria megjelenése óta az Intel kimondottan nem ajánlja a CB R20-at összehasonlításra (lol..), a másik és egyben nyomósabb érv pedig az, miszerint megnéztem vagy két tucat videó/egyéb tesztet és ezt valahogy/valamiért mindenki kihagyta.. :U

Találtam kismillió 9900K vs 3700X tesztet, még olyat is ahol c2c mérést csináltak ám az SMT-k eltérő működése miatt még mindig maradt pár kérdőjel az egyenletben.

Egy dolog kb minden tesztben egyezett, SMT Off-al jobban teljesítettek játékban a 3***-as Ryzenek, nem sokkal de nem is ez a lényeg.

Jött is az ötlet.., némi kérlelés után sikerült is 3700X SMT Offos, all core (tehát nem a PBO féle vakulj paraszt egy szál boostol fel a többi smafu) OC R20 mérést szereznem, nem is rosszat egyébként, bírta a 4.4-et.
Noh és akkor bullsh1t és SMT-s változók nélkül jöhet az, hogy IPC-ben mennyit javult az AMD a 2-3 széria között.

Nyílt lapok, 8mag a 8mag ellen, c2c.. :K

3700X SMT Off, 4.4Ghz:

9700K, 4.4Ghz:

Na és akkor ez így ennyi.. :Y
Az eredmények magukért beszélnek. :C

Persze 7nm vs 14nm, a Rizsa határra volt húzva a gyiiIntel pedig bőven a gyári minimumja alá tolva (napiban ugye pl nálam így megy), a fesz igényük és a hőmérsékletek is egészen más ligában játszanak node akkor is, csúnyán el lett kapva az Intel, durvát lépett előre az AMD a 2***-es szériához képest. :K

Lassan lépniük kéne mert az órajel többlet miatti, pl játékokbeli előnyük a következő Zen gennel fog végleg megszűnni, mert IPC-ben bizony le lettek lépve.
A Rizsákban pedig, látva pl a fesz igény kontrasztot a két gyártó között, azért jócskán van még tartalék, van mit finomhangoljanak és biztosan fognak is tudni. :)

Annyi változót hagytam az egész tesztben/összehasonlításban, hogy nem vettem vissza a RAM-okat 3400Mhz-re, ennyit mentek ugyanis a 3700X-es fórumtársnál. Mivel még sosem használtam a 3200-es kitemet ezen az órajelen lusta voltam most csak emiatt kitesztelni mik a legjobb időzítések mellé.

(#140271) hackeeeee:

Áh, nem kösz, ez az egy is betemet. :DDD

Ütközésre még nem reagáltam, ősz vége - tél, tele leszek idő ablakokkal. :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#140275) Whysperer válasza MiklosSaS (#140272) üzenetére


Whysperer
addikt

[link] Corsair Vengeance LPX 4866 4866 Mhz ... érdekes .

"A bejelentés kapcsán a Corsair kiemelte, hogy nagy szoros kapcsolatot ápol a legújabb fejlesztések kapcsán az AMD-vel, és ez a partnerség segített abban, hogy ez a termék megszülethessen."

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140276) Jakuskacsa válasza Habugi (#140274) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

ht nélküli 8700k, és fentebb ht all core 4.7 ghz. Ha netán érdekel más tesztekhez

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#140277) hackeeeee válasza Habugi (#140274) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

;]

Okaj, majd egyeztessünk. Nekem a q4 kicsit hajtós lesz, de összehozzuk, ideje lesz már végre! :)

Várom már végre a 3400G-t.. kíváncsi vagyok. :) Nemsemmi, hogy mennyi cucc van már szoftveresen..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#140278) Habugi válasza Jakuskacsa (#140276) üzenetére


Habugi
addikt

Ezen sajnos nincs mit nézni, se SingleCore sem HWInfo sem semmi. :(

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#140279) norbert1998 válasza Jakuskacsa (#140276) üzenetére


norbert1998
veterán

No, ehhez képest gagyirammal a 2600 ezt tudja 4 GHz-en, de ez vagy 3 hónapos, vagy még több. Kellene egy jó lap, és akkor állítom a 4 GHz-es eredmények is bőven jobbak lennének. De most arra is pénzt :W Most vettem 75 pénzért csehországból főorsómotort 220-as frekiváltóval.

Singlét majd ha lesz időm, és akkor az egészet ujracsinálom a BIOS és egyéb frissítések miatt :D

[ Szerkesztve ]

(#140280) proci985 válasza Habugi (#140268) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, csak az IFX14nek 8mmes hocsovei vannak am, ami darabonkent kb 75Wot jelent max hoatvitelre.

D15 a D14nel alig jobb (fin feluletet nagyon nem lehet hova novelni), az IFX14 meg kb fej-fej mellett volt a D14el. az en IFX14em gyakorlatilag egy Silver Arrow SB-Enek felelt meg a vegere. 180Wot 45os deltaTvel tudta a ket TY140el. akkoriban ennel talan a Phanteks kettornyosa volt jobb, de az is ilyen max 2 fokokkal.

a viz az mas teszta, a 120W korul fogyaszto 1800Xnel kb 10-15 fokot tud a viz folott az EK supremacy nalam csendes beallitasokkal. nyaron 45fokos vizho mellett ugye igy is megvolt a 60 fok, de egyebkent egy epitett viz ahol a radiatormeretnek nincsenek fizikai korlatai egyszeruen mas ligaban jatszik. es persze 60 fok sok, csak eppen ket 290X OC melegitette a vizet es az NZXT 630ba nem fert be tobb radiator fizikailag.

ha minden jol megy ma vegre lesz idom berakni az 5700XTt, ugy az 1800Xnek lesz 360x45 + 280x30 + 120x60 + 120x45 felulete, kivancsi leszek, hogy mennyire lesz meleg :DDD.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#140281) HSM válasza Habugi (#140274) üzenetére


HSM
félisten

Ugye, egymagos IPC-ben látjuk, szépen mennek. Itt nyilván szerepe van annak is, hogy baromi gyors és nagy L2/L3 van benne meg az is, hogy az elődben kicsit le volt spórolva az FPU is és az IF is gyorsult. Gyakorlatilag meglovagolták a 7nm-t, és belerakták még, amit kellett.

"Nyílt lapok, 8mag a 8mag ellen, c2c.. "
Itt azért hozzátenném, hogy az Intel nem véletlen nem ajánlja a CB teszteket már tesztelni. Egyszerűen ez kb. az abszolút best-case scenario a CCX-es felépítésnek, sok kicsi részre vágott független, emiatt szuperül skálázódó feladat.
Lásd pl. milyen szépen ment régi kétprocesszoros rendszereken, kb. tökéletes a skálázódás: [link].

Viszont nem minden feladat ilyen. Valamit meg lehet ilyenre csinálni, valamit nem. Tehát bejön egy kisbetűs rész, ami miatt nem feltétlen azt fogod kapni, amire számítasz mondjuk egy ilyen CB teszt alapján. Pl. ezért nem érdemes tömény AVX2 tesztet tolni sem, ott is irreálisan elhúznának, csak ott leginkább a modern kék CPU-k, és az se feltétlen tükrözné, amire valós körülmények között számíthatsz.
Pl. a régi hatmagosom emiatt (nincs benne AVX) tök lassúnak tűnik R20-ban: [link], a notebookom egyszálon veri több, mint 30%-al [link], mégsem a notebook érződik erősebbnek napi felhasználsánál, egyszerűen azért, mert az AVX2 elterjedtsége is kicsi, és másfelől csak korlátozott típusú dolgokat képes gyorsítani (de azt nagyon).

Szvsz nem véletlen jönnek ilyen visszajelzések: [link]. Pedig a fórumtárs nagyon lelkes volt az elején a videókódolási képességeit látva a 9900K-jához képest....

Illetve amit még hozzátennék, azért a kékeknél is akad még ellőhető puskapor: [link].
Mindenesetre izgalmas lesz a következő néhány év, ki mit fog tudni kihozni és mennyiért. :K

(#140282) Habugi válasza HSM (#140281) üzenetére


Habugi
addikt

Igen, az kimaradt a postomból hogy az L3 difi az azért elég cudar, 12vs32MB deee engem elsősorban az érdekelt h a 2***-esekhez képest mit hoztak IPC-ben és ez mire elég az Intelek ellen.

Tekintve h jó pár éve az Intel van lépéselőnyben, nem is igazán akartam pl R15-ös tesztet is kérni, úgy dobta a gép h az új R20 AVX-es, akkor ez van. Sokszor fel lett róva nekik h AVX-ben nem az igaziak, szóval ha már a 3***-as szériára rendbe rakták ezt is akkor menjen csak az AVX-es bench. :)

Engem meglepett a Single, sok saláta tesztből az ugyan még lejött h megérkeztek az Intel nyakára, de az nem h mennyire.., nyilván az Intel monolitikus, játék oldalról talán nyűgmentesebb, az ember órajelet pattint és hurrá van, csak na.., azt azért meg kell hagyni h elég szépet léptek előre. :K

A fesz igény/hőmérséklet kicsit még lefogja őket de majd a refresh(ek) sztem hoznak majd ezen bőven.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#140283) HSM válasza Habugi (#140282) üzenetére


HSM
félisten

"Igen, az kimaradt a postomból hogy az L3 difi az azért elég cudar, 12vs32MB"
Igen ám, de a piros CPU-ba kell is, mivel kellemetlenül magas a memória elérési késleltetése, amit valahogy át kell hidalni. Ugyanez volt a Core2 Quadok esetén is, azonos probléma (külön csipen ülő memóriavezérlő miatt relatív magas késleltetés), azonos megoldás (óriási, 2 x 6MB L2, 2008-at írunk [link]).
Arról az apróságról nem is beszélve, hogy 2*16MB nem minden esetben ugyanaz, mint 1*32.

Jó CPU család lett, szó se róla, szerintem főleg a 3900X hiánypótló, aki ki tudja használni. :K A hatmagos verziót viszont annyira nem tudom jelenleg hova tenni, ott megkapod a rengeteg mag beépítését lehetővé tevő felépítés hátrányait a rengeteg mag előnyei nélkül, és még nem is túl olcsó. :DDD

(#140284) Whysperer válasza HSM (#140283) üzenetére


Whysperer
addikt

3700x alá csak a SAS féle 100.000 lap rakható vagy elég neki egy 50.000-es X570 is? [link]

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140285) Gyuri27 válasza Whysperer (#140284) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ne mond hogy szar ember vagyok bástya.

Valamint [link]

Mindezt teljesen ingyé :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#140286) Whysperer válasza Gyuri27 (#140285) üzenetére


Whysperer
addikt

Eza link megvan és nem a zöld kockák érdekeltek ,hanem a tapasztalatok. Azért az érdekes,hogy ASROCK X570 Pro4 ,mATX-t írnak a listán ,de a Pro 4 Méret szabványa ATX és a táblázatban szürkével ki van húzva az összes 3600/3700/3900 a pro 4 esetében

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140287) Habugi válasza Whysperer (#140286) üzenetére


Habugi
addikt

Nem maguk a CPU-k vannak kihúzva, hanem a hurka 4 fázis VRM miatt adott procik OC-jára nem javasolt.

Emlékezz az FX topicra.., mennyien léptek abba a csapdába, hogy zergeláb VRM-el szerelt lapba raktak 8/9-es nagyvadakat és mi lett az eredménye, na ez gyak. ugyan az a szitu/felállás.

Nem ezeket sovány VRM-el szerelt droidokat keresed. :N

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#140288) Gyuri27 válasza Whysperer (#140286) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mert szerintem más a vrm rajta.

[link] tessék friss ropogós.

Amd - Radeon - Ryzen

(#140289) proci985 válasza Habugi (#140287) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

asus p5k (p35) pl nekem a q6600 g0at se birta el alapon anno a harom fazisaval.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#140290) Whysperer válasza Habugi (#140287) üzenetére


Whysperer
addikt

Köszi!

Csak azért lepődtem meg rajta ,mert a ASROCK X570 Pro4 egy árban van a GIGABYTE X570 GAMING X (rev. 1.0) és ott csak a 3950X -ig jól elvan. Aztán lassan elkezdek spórolni rá ,mert előbb beszéltem valakivel ha munkához csatolhatom akkor lehet áfát vissza tudom majd igényelni és akkor x570 + 3700x + 64 Gb 3200 memóriával... meg,ha eladom a 4770 + z97-t meg a 32 gb corasit akkor 150 körül kijönne a dolog. az meg nem hangzik olyan rosszul.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140291) Whysperer


Whysperer
addikt

ASUS TUF GAMING X570-PLUS 78 ezerért nem is szerepel a táblázatban. na mindegy nézelődök köszi srácok ...

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140292) Gyuri27 válasza Whysperer (#140286) üzenetére


Gyuri27
félisten

X570 Pro4 8(4)+2 Phase uPI UP9505PQGW (4+2) 8x uPI UP1962SD 4x uPI UP1961SQ
X570M Pro4 8(4)+2 Phase uPI UP9505P (4+2) 8x 1+1 SinoP SM4337 & SM4336 PowerPAK (VCC)
2x 2+2 SinoP SM4337 & SM4336 PowerPAK (SOC) 4x uPI UP1961S
Mondom én hogy van difi.

[link]

A biostar lap az 49k iponba.

Szerintem ami szürke az nincs tesztelve. Mert ami nem jó az piros négyzet fekete csillag.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#140293) Habugi válasza Gyuri27 (#140288) üzenetére


Habugi
addikt

Jók ezek a 100-115°C-os VRM-ek.., nálam az R20 közben 4.4-en felment 30-ról 33 fokra. :DDD

Mondjuk 5Ghz-en terhelésre jellemzően 50-55°C között van de ott meg is áll.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#140294) Whysperer válasza Habugi (#140293) üzenetére


Whysperer
addikt

Jólvan na Habugi 153 m2-es lesz a ház.. emeleten lesz a gép az erkélyajtó előtt. Alaplappal akarom fűteni az emeletet. Padlófűtés + alaplap van beírva a műszaki átadáshoz. :C :C

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140295) hackeeeee válasza Habugi (#140293) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Régi szép FX-es idők. ;]

Mondjuk Annó a Skylake mellett a Hero-nál azért tudott melegedni a VRM elég rendesen. :)

Véleményem szubjektív...

(#140296) Habugi válasza hackeeeee (#140295) üzenetére


Habugi
addikt

Pont hajnalban mondtam Sasnak, h egy ideig nem lesz újra ASUS lapom. :N

Igazából nem volt vele nagy gondom a bazári műanyagon kívül ami ráadásul befűtötte a VRM-et és robbanthattam le róla, csak a mostani Asrock kb mindenben agyonveri, jobb a BIOS, RAM-ok hókem-póker nélkül OC-zhatóak mint az álom, stb..

Tudom-tudom, Z170 vs 370 de akkor is. :U

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#140297) hackeeeee válasza Habugi (#140296) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam, bár nekem szimpi volt a Hero. Remélem Methi-nél még mindig muzsikál a cucc. :)

Ezért is vagyok kíváncsi, hogy milyen lesz majd az Asrock Fatality B450 itx.. Úgy mindenben, anyagban, bios-ban, stb.. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#140298) Whysperer válasza Habugi (#140296) üzenetére


Whysperer
addikt

Asrockot szerettem volna,de a táblázatban a gaming X meg a Taichi van ami találtam itthon ,de azok 108 és 128 ezeresek.

GIGABYTE X570 GAMING X 5*2
GIGABYTE X570 AORUS ELITE 6*2

ezek vannak olcsóbban ebből az elite látszik győztesnek 68000 Ft ha táblázatot nézem. remélem a Gigak jól működnek. FX alatt beváltak.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140299) Gyuri27 válasza Habugi (#140293) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az msi-t néztem. Az meglepett. De van ott hüvösebb is. Amúgy meg a dizàjnos isten fasza az. Ha nem raknàrak rà olyan fosokat csak rezet sokkal kevesebb hö lenne. Mint irtam priviben lehet egy baccó topflow hűtö jobban megérheti.

Batman: biostar 49k. Bàr màr irtam.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#140300) Whysperer válasza Gyuri27 (#140299) üzenetére


Whysperer
addikt

Ami a táblázaton van BIOSTAR X570GT8 az 67400 Ft aOazisnal találtam sak GT8-t [link]

ami 49000 az meg nem a táblázatban szereplő az meg ez [link] de ez meg nem az a táblázatban szereplő GT8 csak sima GT

akkor már inkább a GIGABYTE X570 AORUS ELITE 69 ért

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.