Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#140601) MiklosSaS válasza snecy20 (#140600) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sajnos igen. Ha kussban van a gép akkor a ventik a vízen passzív módba kapcsolnak, ahogy kicsit emelkedik a hõfok egybõl nyekeregnek. Kellene majd valami jobbakat nézzek.

Visszont ezt a döntést nem értem hogy miért borul minden ha manuálisan állitod be. Itt azért a kékek megoldása nekem jobbnak tünik.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140602) snecy20 válasza MiklosSaS (#140601) üzenetére


snecy20
veterán

Ha fixálod az órajelet és a feszültséget is, akkor onnantól nincs meg az a játék hogy visszavegyen belőle terhelés nélkül. Mondjuk én ezzel régebben már eljátszogattam, igazából eléggé marginális a hatása költségileg annak, ha ezek a funkciók élnek, hiszen ha a proci üresjáratban van ilyen 0-1-2% terhelés mellett, akkor nincs nagyon jelentősége hogy épp mekkora feszültségen megy a procc. Igazából többet bukunk azon, hogy a chipset jóval többet kér annál mint az előző két generációnál, ott egy 0.1V-os undervoltinggal nyugodtan meg lehet próbálkozni. 0.95V körül is még stabil minden, cserébe leszorítottam 50°C körülre a chipset hőmérsékletét a default 58-62°C-ról, és a fogyasztásából is lefaragtam 20%-ot.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#140603) hackeeeee válasza MiklosSaS (#140597) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor lehet, hogy ennél a B450-nél nincs, mert OC-ban én nem láttam LLC funkciót..

Köszi! :R

Amúgy a Vcore VID-et hiába bántom, elvileg nem módosul semmi, ha az offset-et elkezdem piszkálni, - vagy + irányba, akkor kezdi el módosítani a feszt, amit mondjuk nem értek miért.

AMD OC-ban láttam egy órajel és fesz beállítást, akkor oda kell írni? Ott azt hittem, hogy az az Idle állapotra vonatkozik csak. Akkor erre ránézek, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#140604) HSM válasza MiklosSaS (#140601) üzenetére


HSM
félisten

Gyárilag nagyon kicentizték. Plusz nem minden mag kell tudja a max turbó órajelet, priorizált mag van, mint a Turbo3.0-nál, szóval ezen a platformon az tűnik a legjobbnak, ha nem piszkálod.

(#140605) MiklosSaS válasza HSM (#140604) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A 4.3-at simán tudta mindegyik mag 1.32-1.33 V-al minden tesztben, 100 % hogy 1.38-1.4 V fesz körül megvan 4.4 GHz is. Szóval amit mondasz annak köze nincs a manuális tuninghoz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140606) CJ4567 válasza hackeeeee (#140595) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam B450M Mortar MAX-on 1,16V-n járatta autón. :DDD Most 1,05-re van állítva BIOS-ban, viszont a programok, és a BIOS is egy kicsit többet, 1,06V körül jeleznek vissza.

No Sana No Life

(#140607) HSM válasza MiklosSaS (#140605) üzenetére


HSM
félisten

Oké oké. Természetesen azt csinálsz vele, amit jónak látsz.
Lehet egy 3700X-nél pont szerencséd van, de egy 3900X-en már ez erősen megáll

(#140608) norbert1998 válasza hackeeeee (#140603) üzenetére


norbert1998
veterán

B450-ben csak msi tud llc-t.

(#140609) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Buta vásárlók (vásárlovak :D) nem tudják hogy CCX van benne......

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140610) HSM válasza MiklosSaS (#140609) üzenetére


HSM
félisten

Komment nélkül. [link] ;)

(#140611) MiklosSaS válasza HSM (#140610) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez jó, az volt ez év hozzászólásod! :C

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140612) Gyuri27 válasza MiklosSaS (#140609) üzenetére


Gyuri27
félisten

Van amelyikbe nem is egy. Szar az amd.
Szar a radeon is me ezercsilliówattotfogyaszt. Amivel évente 5-6k-t is spórolhatsz.
Persze ha volna ész (de nincs mer el lett osztogatva) kb 15 perc alatt be lehet állitani.
No de hagyjuk. Köpködjük az amd-t. Ccx fujj szar, kazán fuj szar, szar a driver, szar a szar is. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#140613) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Bakker, lapozgatva a lokált most vettem csak észre hogy a mi topicunk az egyik legnagyobb OFF topic a PH-en....:)

Jó lenne megint kicsit összerázni bandát mint régen, olyanok voltunk mint egy virtuális köpködõ kávézó!

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140614) Mahrenburg válasza Gyuri27 (#140612) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Egynél több CCX? :Y De ha tele van CCX-szel, akkor hogy férnek el a CPU-magok :F

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#140615) Jakuskacsa válasza MiklosSaS (#140613) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Szívemből szóltál, csak jó lenne ha nem csak ccx-ből meg amd/intelből állna az offtopic... Régen több volt a marhulás, meg még recepteket is cseréltünk, most meg csak a ccx... :DDD :DDD

viszont hamár itt vagyok, szerintetek mi a fene lenne jó alternatíva egy i3 7100 helyett? A gyerek gépébe kellene, de elvesztem teljesen. 7500 ról tud valaki valamit mondani? 3 játékot játszik összesen, dying light, GTA5, meg far cry... és nem zavarja a 60 fps :N :DDD b250m mortar lapba

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#140616) norbert1998 válasza Jakuskacsa (#140615) üzenetére


norbert1998
veterán

Na te recept, te kacsa te.

Mondjál valamit, mit csináltál utoljára?
Én császármorzsá...s edényt pucoltam, míg barátnőm sütötte :C :DDD

(#140617) Jakuskacsa válasza norbert1998 (#140616) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Én utoljára brokkoli krémlevest csináltam meg lencsefőzeléket :DDD :DDD Sok volt már a húsból, néha tartunk ilyen napot is.
Holnap vagy töltött káposzta lesz (feltéve ha a piacon találunk normális harasztot), vagy harcsapaprikás (na az van a hűtőbe, mármint harcsa :P )

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#140618) MiklosSaS válasza norbert1998 (#140616) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Én zsíros kenyeret...igazi falusi zsírból...@Kacsa: azért b@szd meg, recepteket cserélni?! Megjött a havid is :Y :)))))))))

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140619) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Inkább toljatok valami szép "telt" fehérnépes fotókat! Mert ha én töltök fel......:D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140620) HSM válasza Gyuri27 (#140612) üzenetére


HSM
félisten

Trollkodod ezt annak, akinek 10 éve csak radeonjai voltak, kb minden generációból, némelyikből több is.
Plusz Rx580-am van most is. És a számát se tudom, hány embernek segítettem finomhangolni a Polaris kártyáját a topikjában.... :N

Nem fogom elszégyellni magam, ha a mostani 5700-as Navi mellett jó alternatívának tartom a 2060 Super-t. Egyszerűen úgy gondolom magasra tették az árcetlit, ami annyiból baj, hogy nem tud RT-t. Kb. 15-20K-val olcsóbban máris sokkal szimpibb lenne, mert amúgy a tempója teljesen príma. És írom ezt elégedett Radeon tulajként, annak ellenére, hogy nálam erősen preferáltak a termékeik.

(#140621) Popes válasza MiklosSaS (#140619) üzenetére


Popes
őstag

Ez még talán neked is belefér. :D

Deus ex machina

(#140622) Jakuskacsa válasza MiklosSaS (#140618) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Konkrètan 1 esetre emlèkszem, tőled kèrtem a házicsoki receptet. A lányod szereti mèg arra is emlèkszem. Erre gondoltam Te nagyon olyan. Ezzel csak arra akartam kilyukadni, h másról is beszèlgettünk nem csak ccx ről.
Ha èn tolok fel telteket, az mèg nagyobb zavart kelt. :D

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#140623) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

:D :D :D :D

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#140624) Popes válasza Jakuskacsa (#140623) üzenetére


Popes
őstag

Azért a csíkos már a sast is simán agyonnyomná. :D

Deus ex machina

(#140625) Mahrenburg válasza Popes (#140624) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#140626) MiklosSaS válasza Jakuskacsa (#140622) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Én is szeretem. Csináljunk CCX-es házicsokit!

@Mahrenburg: te nagyon hü....

@popes: jöhet!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140627) Popes válasza Mahrenburg (#140625) üzenetére


Popes
őstag

És az a durva hogy nekifutásból, egy cigánykerekes pörgővel taglózza le. :Y
(még csak most néztem "egybe" a három képet a tiéddel kiegészítve. :DDD :C )

Deus ex machina

(#140628) Jakuskacsa válasza Mahrenburg (#140625) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

:C :C grat... Van fantáziád, isten tartsa szokásod. :D

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#140629) norbert1998 válasza Jakuskacsa (#140617) üzenetére


norbert1998
veterán

Itt még jóképű disznótoros káposzta van a hűtőbe, a mélyebbikben. Az aztán a falnivaló eledel :K

Sas:
Node, sima zsirból, vagy előtee kisütöttél benne egy pár oldalast? Lilahagymával a sülthúszsír, az se semmi :K

Valamit én is dobok, de már rég aludnom kellene, nem gugliztam sokat. Talán mindenkinek elegendő, bemelegítésnek... Csak me kétféle van rajta, na! :D

De természetesen a háttérben a hosszú alsóöltözetű a kedvenc... A gyurinak :P

(#140630) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Na jó reggelt! Na dèlután megyek a kilèpő lapomèrt. Holnap meg egy ujabb állásinterjúra. Fura így sok èv után ujra a munkaerő piacon lenni.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#140631) snecy20 válasza Jakuskacsa (#140630) üzenetére


snecy20
veterán

Pláne egy kacsa számára ! :DD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#140632) Jakuskacsa válasza snecy20 (#140631) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Pláne... :D amugy 2 hely is van ahova nagyon szeretnènek, de mindkèt helyen van valami apróság ami nem tetszik. A harmadik amit meg szeretnèk oda meg kevès leszek szerintem. De meglátjuk, lehet keresgetek inkább tovább mint elkapkodjam.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#140633) hackeeeee válasza hackeeeee (#140603) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah, tegnapi gyors játék.. 3700-on megállnék, bios-ban 1.25V-t állítottam be az AMD OC menüpontban. Terhelve elvileg 1.194V-ig droppol le, de az R20 még lefut..

A C6 state beállítást nem találtam meg bios-ban, annak hol kellene lennie? :) LLC-m nincs, úgy néztem.

Véleményem szubjektív...

(#140634) MiklosSaS válasza hackeeeee (#140633) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

AMD Common menüben valahol.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140635) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Gyerekek, szerető gazdik keres eme poloska. Törzskönyvezett anyától és apától. 6 hetes alomból, féregtelenítve.
Kissé ideges típus, ilyenkor büdöset fingik. Nappal többnyire alszik, vagy a függönyön napozik, éjszaka szeret a fejed fölött zömmögni, vagy a lámpa fényébe röpködni. Szerető családot keres aki úgy tudja szeretni mint mi (vigyétek innen a pic*ába!! :DDD :DDD )

esetleg cserélném ritka kékre, de a rokonságát ne hozza!

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#140636) MiklosSaS válasza Jakuskacsa (#140635) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Esetleg ha csere is szóba jöhet, fel ajánlanám ragaszkodó és kitartó "barátunkat" aki garantálja az álmatlan éjszakákat. Nappal döglik valahol, éjszaka pedig olyan muzsikát kapsz tõle hogy reggelig nem fogsz aludni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140637) hackeeeee válasza MiklosSaS (#140634) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Este ránézek, köszi a tippet! :R

Véleményem szubjektív...

(#140638) norbert1998 válasza MiklosSaS (#140636) üzenetére


norbert1998
veterán

Ráadásul érintésére táncra perdulsz, ami akár maradandó is lehet. A legfontosabbat le hagytad a quirks and feature listából.

(#140639) Whysperer válasza Jakuskacsa (#140635) üzenetére


Whysperer
addikt

Adok érte egy kutyát, ha lejátszód a lányokkal. 🤪🤪

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140640) MiklosSaS válasza Whysperer (#140639) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Én az utca összes qrva macskáját oda adom érte....becsomagolva.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#140641) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Szeretjük az állatokat, meg sokáig volt a harmadikon is törpehörcsög, macska, meg nyulunk is, de nem idevaló. Halak maradtak most ennyi van. A törpehöri elhunyt, azt mondták kb 1 èvig èl, ahhoz kèpest nálunk több mint 2 èvet èlt. A nyulat elvittèk kanegèrnek (fedezőkannak). A macsekot sajnálom, de most nyáron mikor lenn voltunk a hobbin egyszerűen elment, pedig sosem csinált ilyet, mindig fèlős macska volt. De most èn mondtam, h addig nincs állat míg kertesbe nem költözünk.
Ott kacsa, csirke, macska, nyúl jöhet... :D

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#140642) Mahrenburg válasza Jakuskacsa (#140641) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Pingvin is?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#140643) Beretvás válasza Mahrenburg (#140642) üzenetére


Beretvás
addikt

Azt nem lehet megenni. :DDD

(#140644) Whysperer válasza MiklosSaS (#140640) üzenetére


Whysperer
addikt

Angliában a kedvencem a sok Róka volt még Londonban is

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140645) Whysperer


Whysperer
addikt

[kép] srácok. Gyermek nyomonkodta a telefont és bekapcsolva azt a kis spot dolgot és nem tudom hol lehet kikapcsolni. Mi az a funkció tudja valaki? Az a kis kor amit ide oda lehet huzgalni. Scrennshoton nincs rajta. Azért másik telefonnal fotóztam. Valaki ék van fogalma róla melyik funkció ez.?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#140646) hackeeeee válasza hackeeeee (#140637) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megtaláltam, úgy néz ki most már minden oké. :) Végre.

Véleményem szubjektív...

(#140647) hackeeeee válasza Whysperer (#140645) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Voda start appot töröld le.

Véleményem szubjektív...

(#140648) HSM válasza Jakuskacsa (#140641) üzenetére


HSM
félisten

És Sas nem?! :Y

(#140649) hackeeeee válasza hackeeeee (#140646) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vettem egy Fractal X2-GP12-t az ML120-ra, és a Silverstone ventit betettem a radira szívóra, 5-10 fok különbséget hozott terhelés alatt. Persze valszeg ebben benne van a C6 state is..

Véleményem szubjektív...

(#140650) CJ4567 válasza Whysperer (#140645) üzenetére


CJ4567
veterán

Itt nyomd meg a szerkesztés gombot(a fogaskerék mellett), és kapcsold ki a navigációs dokkot.

Vagy beállításokban a keresőbe rákeresel a navigációs dokkra.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.