Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#141501) xatos3 válasza Gyuri27 (#141500) üzenetére


xatos3
senior tag

engem ipon emailezésbe kioktattak hogy a legelső 212 cm hűtő és a mostani rgb black edition szín ugyanazon a cikkszámon megy, (persze nem) és irdatlan régi típus ( a régi, de az új 1 éves) és ezért biztos nincs rá am4 felfogatás (de van) és a 65 wattos ryzen 2600at biztos nem bírja el amúgy se egy 130 wattos hűtő mert az amd hazudik a tdpről ( gamer nexus bizonyította hogy csak az intel álílt valótlan tdp-t kb 10 éve)

szóval a szakemberhiány új szinteket ugrik meg folyamatosan....

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#141502) Gyuri27 válasza xatos3 (#141501) üzenetére


Gyuri27
félisten

A cm hűtők nagy része a beakasztós klipszes. Azok felmennek még a bundáskenyérre is.
Különbőző editionoknál a szinen kivül szokott más is változni (ált másik venti, hiszen ha bekenik csecsére a hőleadó felületet akkor az már nem úgy adja le a hőt). Persze ez nem törvényszerű.
Nem hazudik az amd a tdp-vel. Mer tényleg 65 watt az. Csak mint minap beszéltük ne nyúljál hozzá. Mer akkor már nem annyi.
Azt nem hiszem, hogy jó szintre (hőmérséklet, hang) egy régebbi 125-130 wattra tervezett hűtő még oc-vel is nem birja el.
Itt a kérdés mindig a hang és a hőmérséklet.

Amd - Radeon - Ryzen

(#141503) Malibutomi válasza xatos3 (#141496) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Jaj..komolyan? :U

(#141504) Habugi válasza xatos3 (#141496) üzenetére


Habugi
addikt

Ezt nem ő csinálta, csak egy idézet (volt) idézőjel nélkül.

Szted miért a fotó?! Még mindig nem aludtad ki magad? :DDD

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#141505) xatos3 válasza Gyuri27 (#141502) üzenetére


xatos3
senior tag

Ez szerelhető felfogató keretes, mitn a legtöbb torony manapság.
A procihoz a felhasználók 90%a nem nyúl, aki meg tuningol az külön kezelendő.

Ami 130 wattra van tervezve, az 130 watt. A régi nem változik át 50 wattossá, és vica versa. Ez teljes mértékben logikátlan érvelés.

Gyakorlat:
Megvettem az új cooler mastert más boltból az eredetileg általam kinézett cikkszámon természetesen gyári am4 felfogatóval és nincs általam hallató hangja, ellenben maximum szintetikus terhelésnél 63 celsius.

Tehát az első pillanattól kezdve nekem lett igazam, így nem is értem miért próbáltad meg az iponos érvelését alátámasztani, amikor teltűzdeltem zárójeles FACT-okkal a téves állításokat eleve.

(#141504) Habugi

Akkor kommunikáljon úgy, hogy nem ő csinálta.
ne legyél HSM 2.0

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#141506) Habugi válasza xatos3 (#141505) üzenetére


Habugi
addikt

He? Figy, te ugyan az vagy aki tegnap "kisfiús ugatásra" panaszkodott vagy többen írtok egy acc alól ?! :D

Milyen HSM 2.0?
Ember, minimum 3x annyi olyan szempont van ami miatt kihúzom magam ha hozzá hasonlítasz sem mint azok melyek miatt ez esetleg ciki lenne.., thx.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#141507) Whysperer válasza Habugi (#141506) üzenetére


Whysperer
addikt

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#141508) Gyuri27 válasza xatos3 (#141505) üzenetére


Gyuri27
félisten

Miiiivan?
Ha egy hűtő 130 wattra van tervezve az 130 wattot bir el. Ja. Oké.
Viszont egy kurva paramétert megpiszkálsz (oszt az még hun van a tuningtól) már régen nem 65 wattról beszélgetünk.
Aztán még ott az inteligens auto boost az se a gyári 65-95 watton belül ficereg.
Szóval irhatsz ide bármit a lényegen nem változtat, se azon, hogy kicsit mosakszol.

Nem mondom, hogy rossz hűtőket gyárt a cm. De annyiért amennyiért mostanság osztogatják a portékát ( régen a megfizethető és jó, jó ár-érték arányú gyártókhoz tartoztak). Most egy szaros tx 3 7k. Ami pont annyi mint a freezer 34 (nem a bazári fos hanem a 200-1800-as kocka ventis).
Feljebb ott a freezer 33 ami semi-passiv. Vagy ha csicsás kell ott penta.
És ezek 150 wattra ajánlottak max meg 320.

Amd - Radeon - Ryzen

(#141509) Habugi válasza Whysperer (#141507) üzenetére


Habugi
addikt

Az aktualitását ugyan nem értem de qrva jó! :C

Nyúltam

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#141510) Whysperer válasza Habugi (#141509) üzenetére


Whysperer
addikt

nem baj,hogy nem érted. elég ,ha Én értem . 8) Én is nyúltam 8))

Ez is elég jól fest egy full IT függőségben szenvedő országtól 8) [link]

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#141511) xatos3 válasza Gyuri27 (#141508) üzenetére


xatos3
senior tag

(#141506) Habugi
ez rád is vonatkozik

Nem lehet veletek vitatkozni, összevissza csapongtok, meg ide nem tartozó dolgokkal dobálóztok, kilökitek sodrából a vitát, meg kakaskodtok.

Ez a 93873485685-ik alkalom hogy ezt ide bemásolomn vagy belinkelem és 24 órán belül törlődik az agyatokból vagy be se jut? :

Vita és vitázó viszonya

A vitában részt vevő tárgyilagos, ha:
állításait független vagy külső forrással alátámasztja
érvelése következetes, racionális, tárgyhoz kapcsolódóa vitapartner állításait követi, és reagál azokra
lehetőséget ad az ellenérvek kifejtésére
elismeri a tévedés lehetőségét.

A vitában részt vevő személyeskedő, ha:
A vitapartnert sértően jellemzi
A vitapartner korábbi tevékenységei állnak érvelése középpontjában
A vitában részt vevő társadalmi helyzetére, előítéletre alapozza érveit, viselkedését
A vitapartner érvelésének akadályozására, megzavarására törekszik
A partnert nem tekinti egyenrangúnak

olyan durva bakker hogy minden alkalommal idejövök pozitívan egy jó kis érdekes eszmefuttatásra, és állandóan ezt a minősíthetetlen zsibbasztást kapom vissza, de lehet bennem van a hiba túlságosan jó vita / beszélgető partnernek hiszlek titeket.... :(

lehet csak pazarlom rátok az időmet

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#141512) xatos3 válasza Whysperer (#141510) üzenetére


xatos3
senior tag

Persze, hiszen a japán kultúrának fontos eleme a precizitás, és a tényszerű eszemefuttatás.
Elvből elutasítják vagy megkérdőjelezik az "utcai legendákat".
Ha a 68%-uk úgy gondolja hogy neki jobban tetszik az amd az alapos érvelési úton alakult így.
Persze lehetnek külső tényezők, mint ottani specifikus gémer kultúra, meg szoftverek, illetve árképzés ami jobban fekszik az amd-nek.

de a 68% az 68% ;]

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#141513) Whysperer válasza xatos3 (#141511) üzenetére


Whysperer
addikt

Xatos kolléga első gobdolatoddal egyetértek. Azért ez itt elég általános, hogy írsz valamit erre 4en reagálnak négy felét elkezdesz valaszolgatni egyenként és elszabadul a káosz.

Érdekes volt MPC nel két emberrel tudtam beszélni gepszerelekrol. Egyik Thaiföldi volt a másik meg Japán. Szóval értelek

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#141514) CJ4567 válasza Gyuri27 (#141508) üzenetére


CJ4567
veterán

SilentiumPC Fortis 3, én ezt vettem a 2600-ra, 4GHz-re húzva is lehűti, halkan. (számomra halkan legalább is :DDD)

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#141515) Whysperer válasza CJ4567 (#141514) üzenetére


Whysperer
addikt

Én miután meglátta, hogy. Brocken 2 ugyan azt tudja mint a brocken 3 és a brocken 3 meg dark rock 4 pro szint és brockem 2t a merlintol 6000 ftert vettem az am4 átalakító meg 1400 Ft. Szóval 7400 Ft ól dark rock 4 pro szint. Azért nem rossz. 😉. [link]

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#141516) Gyuri27 válasza Whysperer (#141515) üzenetére


Gyuri27
félisten

Összevissza vásároltok mint ha puncitok lenne. :DDD
[link]
A 0.3 sone full gázon az 22-24db.[link]

CJ4567: gyártó oldala nem jön be most. Majd ránézek meg utána keresek mit is tud.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#141517) Whysperer válasza Gyuri27 (#141516) üzenetére


Whysperer
addikt

2011 óta csak brocken vettem amit hasznaltam is. Ninjam csak azért volt, mert adtak ajándékba a 8350hez. Szóval 8 éve csak brockent használok. Neked több más hűtős volt 9 év alatt lefpgadom. 😊😊

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#141518) Gyuri27 válasza Whysperer (#141517) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem túl sok de ettől több.
Nincs bajom ezzel.
Csak nézem a hűtős topikot. Ott aztán mondanak mindent. Viszont ezek a remek és nem túl drága hűtők méltánytalanul kimaradnak.

Amd - Radeon - Ryzen

(#141519) Habugi válasza xatos3 (#141511) üzenetére


Habugi
addikt

Nem reagálnék erre érdemben mert nem menne át rendesen, nem veszed észre magad, látod akkor sem ha más próbál rávezetni.

Érintőlegesen, utoljára..:

Írtam valamit Ryzen ügyben (65W TDP @4Ghz) másnak, amire te egy köszönjük Emesével és a gyógyegér wikis linkjeiddel nyitottál/reagáltál.
Nem dolgoztad fel az infót ez van, pedig ott van a gépedben.
Nem magával a tudás hiányával van/volt gond, senki nem úgy landol a szülőasztalon h mindent tud, a probléma az, amikor a tudás hiánya önbizalommal, pofával és "hangerővel" párosul, na az gyász bátyám.

Ma amcsiverdás beszúrt pár képet, egy sort írt előtte, neked nem esett le mizu, ennek millió oka lehet, akkor éppen másra figyeltél, nem rakott idézőjelet és félreérhető volt, tökmindegy, a lényeg az ahogyan reagáltál rá. Még ha csak heccelés/ugratás is akart lenni, az állítólagos "ugatás" sérelmezése után minimum egy smileyt elbírt volna az a postod.

Itt álljunk is meg, kauzalitás.., Mr.wiki-hiko, majd keress rá erre is ha érdekel, olvasd vissza a felemlegetett eseteket és talán, TALÁN összeáll majd a kép mikor és miért beszéltem veled éppen úgy ahogy. Nyugodtan sérelmezheted, mivel mostanra remélhetőleg világos lett h ezen csak Te tudsz változtatni. Tőlem hiába várod el mert én annak a híve vagyok hha valaki egy adott stílusban kíván kommunikálni akkor rajtam nem múlik de ő fogja előbb megunni, relatíve gyorsan elkezd majd bibisedni a lelke.., no és látod mi történt, hol tartunk. ;)
(Ha ez vigasztal egyébként, tudj róla h nem Te vagy az egyetlen a topicból aki ezt a részt rendszeresen benézi..)

Két megoldást javaslok:

A) Mindketten elgondolkozunk azon hogyan tudnánk egy kicsit jobban tolerálni a másikat.

B) Közös megegyezés alapján nem szólítjuk meg többet a másikat, mert mint Te magad is mondtad, nem vagyunk vitapartnerek.

Az A részemről elég necces mert már így is határon vagyok veled kapcsolatban, az is kisebbfajta csoda h ezt így le tudom most írni mert valamiért hiszek benne h érni fog valamit. Tőled pedig azt kívánja h csak pár másodpercre elgondolkozz néha azon amit a másik írt, lássuk be ez nem erősséged.

B.., kicsit nyers megoldás de szerintem ez a legcélravezetőbb.
Különbözőek vagyunk, nincs ezzel semmi baj, van amikor a kontraszt spektruma olyan nagy/tág, hogy teljesen természetes az, ha a két véglet nem tud és nem is akar kommunikálni egymással mert egyszerűen nem beszélik egymás nyelvét, a távolság pedig olyan h a füstjeleket sem látni. Ez egyik félnek sem hibája, ilyen az ember.

Gesztusként előrebocsájtva Te választhatsz.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#141520) Jakuskacsa válasza Habugi (#141519) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Hupp... Ez már majdnem megvolt a 2hab mennyisèg :DDD csak mint règen... :C

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#141521) Malibutomi válasza Jakuskacsa (#141520) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ilyenkor mindig az jut eszembe hogy eloben is ilyen lehet? :)

(#141522) MiklosSaS válasza Malibutomi (#141521) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ne tud meg...ritkan beszel telefonon (10-bol 3x kicsong, de max 1x ha felveszi), de amikor beszel akkor kibeszeli a multheti vacsoradat a gyomrodbol.....

Mondjuk Mahrenburg sem konnyu eset, mondjuk vele csak nem szabad a belso egesu motorok nevezetu pandora dobozt megnyitni...mert akkor nincs eleg perce a vodafoneUK-nak hogy eleg legyen.

;] ;] ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#141523) Habugi


Habugi
addikt

Törekedhet az ember az érintőlegesre.., na várjatok csak. ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#141524) xatos3 válasza Habugi (#141519) üzenetére


xatos3
senior tag

rövidre fogom:

1) nem szabsz nekem soha semmiben feltételt SENKI nem vagy hogy feltételeket szabhass bárkinek
ez nem a te fórumod hanem egy közösség

2) meglepően hipokrata ez a nagy ömlesztés arról, hogy mindenáron megpróbálod a másik fölé helyezni magad, és közben megszámláhatatlan passzív agresszív provokálást tűzöl a szövegbe

a sorok közt meg fényezed magad hogy te milyen megértő és kegyes vagy és "együttműködő"

3) még írtam volna ide pár dolgot de nem pazarlok több energiát erre

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#141525) xatos3 válasza MiklosSaS (#141522) üzenetére


xatos3
senior tag

Te figyeljé mán SaS koma te plc programozást csinálsz amúgy? meg nyákokat tervezel?

illetve: lehet már UKban kapni corsair 465x gépházat? és ha igen, törékeny kezeléssel mi pénz magyarba küldeni? :DDD

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#141526) Whysperer válasza Jakuskacsa (#141520) üzenetére


Whysperer
addikt

Pont ezt akartam írni, cask máshogy,hogy hjaja,hogy "kisebbfajta csoda h ezt így le tudom most írni" . Ez nem csoda . én azon csodálkoztam ,hogy csak ennyi. azt hittem ez csak a bevezető 8)

Malibutomi élőben sokkal barátságosabb. Bár nem hasonlít úgy az avatarjara mint Én az enyémre 8)) fizikálisan . Viszont a beszéd stílusa 1-1-ben a Holo dokit mintázza.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#141527) xatos3 válasza Whysperer (#141526) üzenetére


xatos3
senior tag

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#141528) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Megmondom őszintén, én nagyon szívesen találkoznék innen a topicból pár emberrel. Lehet, h néha megy a szőrszálhasogatás, meg a ccx, de érdekes, és értékes embernek tartok innen mindenkit. Habot imádom olvasni, egyszer még régen kérdeztem is tőle, hogy nem akar e könyvet írni :DDD Falnám a betűit. Zöld ufó kicsit szétszórt, kicsit hadarósnak képzelem, de attól még jó fej. Sass apánk meg olyan amilyen, igazi úttörő, és segítőkész is ha kell, akár Englandból is. Xatos okosnak tűnik, és az is, de néha nem tudok vele egyet érteni. Kicsit olyan mint a jó tudós, aki ragaszkodik az elméletéhez és abból akkor sem enged, ha piros hó esik. De ez így van jól, én is ragaszkodom néha az elméleteimhez, aztán néha rá IS jövök, hogy talán másnak volt igaza. Beretvást meg Gyurit kb két zsémbes, jópofa embernek képzelem, de jó értelemben :DDD Malibutomi meg meglepően színes egyéniség. Beleértve az autók és pc-k valamint és egyéb dolgokban a jártasságát. Gázmaszkos emberünk meg olyan gépelőtt ülőnek képzelem... bocs :DDD Ettől még az életben sokkal másabb lehet mindenki, csak így amit innen kapsz ingert, és az avatar jellegét összegyúrva az ember fejében képződnek dolgok. Na befejezem... mert lehet reggelre ez sok(k).

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#141529) Whysperer válasza Jakuskacsa (#141528) üzenetére


Whysperer
addikt

Köszönöm uram. Szakmai ártalom. 8) egyszerre 5 shoton dolgozom 3 monitoron. szóval lassan egy dologra már nem is tudok fókuszálni csak az ágyban :C Jakuskacsa legkedvesebb comment

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#141530) xatos3 válasza Jakuskacsa (#141528) üzenetére


xatos3
senior tag

Ezek nagyon kedves szavak köszönjük mindannyian!!! :)

végre valaki meglátta a belső énem!! :DDD :

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#141531) xatos3


xatos3
senior tag

Jakuskacsa békét és bőséget terít eme közösség tagjaira, neve foglaltasson aranyba

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#141532) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Jóffan... be lehet fejezni, mert már lassan folyik a nyál a képernyőn... Nem azért írtam, hanem mert így gondolom. :DDD

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#141533) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Véleményem szubjektív...

(#141534) Whysperer


Whysperer
addikt

Az kemény amikor az IPON fórumon PCX-es teszttel commentelnek 8)) LOL

eskü ezek az oldalak már megérettek a halálra.



ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#141535) xatos3 válasza Whysperer (#141534) üzenetére


xatos3
senior tag

Engem inkább az a mögötte lévő sérült mentálhigéné aggaszt, ami az egész magyar társadalmon elterül.

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#141536) hackeeeee válasza xatos3 (#141535) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Engem az jobban aggaszt, hogy van az embereknek idejük ezen agonizálni, hogy most melyik gyártó a jobb, és így tovább. #getalife

Véleményem szubjektív...

(#141537) snecy20 válasza hackeeeee (#141536) üzenetére


snecy20
veterán

És ami még ezektől is durvább, hogy sokaknál szélsőséges fanatizmusba csap át ez az egész, holott óriásvállalatokról beszélünk, akik alapvetően a saját gyarapodásukban érdekeltek, nem abban hogy Kalányos Romáriónak Felsőregmec-en jó legyen. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#141538) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Én még mindig azt mondom, hogy saját dolga mindenkinek mit vesz. Persze az ember néha hallgathatna az okosabbra, de nem kell elítélni azokat akik másképp csinálják. Én állandóan azt hallgatom pl. hogy mennyire hülye vagyok, mert csak Olasz kocsiaim vannak. Azt már meg sem akarják hallgatni, hogy mik a pro érvek, meg megszállott BMFÉS, vagy audisiszta :DDD Após meg halál kikészít, mert most, hogy eladta a hobbit mindenáron el akar téríteni, és venni akar nekünk egy új SX4-et. De mondtam neki, hogy nekem sem a szuzi, sem a városi terepjárók bármilyen márkából nem tetszenek. Számomra egy olyan kategória, amit sokan szeretnek de én még értelmét sem látom.

Amúgy hála a jó égnek azért még itt olyasmit nem hallani mint pár éve az Oroszoknál, ahol két barát annyira összeveszett az Nvidia vs AMD vitán, hogy az egyik a másikat megölte, majd a jeges folyóba dobta....

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#141539) Whysperer válasza Jakuskacsa (#141538) üzenetére


Whysperer
addikt

Néhányan összeveszhetünk már ezeken az oldalakon is. lassan jegesedik a DUNA

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#141540) Habugi válasza xatos3 (#141524) üzenetére


Habugi
addikt

Ezt úgy veszem hogy szerinted is B.., részemről a jövőben ehhez tartom magam!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#141541) norbert1998 válasza Jakuskacsa (#141528) üzenetére


norbert1998
veterán

Szívmelengető, de én téged nem tudlak elképzelni csak csőrrel ;]

(#141542) Whysperer


Whysperer
addikt

Ez valós/hihető? [link]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#141543) hackeeeee válasza Whysperer (#141542) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Annak idején mondogatták, hogy a 2700x-et is be lehet tenni egy A320-ba. Persze. Ez csak 1 videó.. De tele van ilyenekkel a YT, és még minden más.

Amúgy, szerintem simán mehet. A kérdés, hogy mit akar az ember..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#141544) Malibutomi válasza Jakuskacsa (#141528) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hehe szines egyeniseg vagyok csak rohadtul antiszocialis :D

(#141545) Whysperer válasza hackeeeee (#141543) üzenetére


Whysperer
addikt

Azt,hogy várom a black fridayt. ha tudok elcsípek valamit akkor megnézem. elsőre MSI B450 TOMAHAWK MAX-ra nézelődök CPU-ba meg amit a legjobban találok.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#141546) Gyuri27 válasza Whysperer (#141542) üzenetére


Gyuri27
félisten

Persze. Más kérdés, hogy mennyi teljesitményt vesztel.
Vagy szar lapnál mikor döglik meg a lap.

Ja kuponozzá alzán. Annál olcsóbb nem lesz a bf-se szerintem.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#141547) xatos3 válasza Whysperer (#141542) üzenetére


xatos3
senior tag

NAJÓ
Hajlandó vagyok pár morzsát elhinteni ;]
Őszintén szólva ezzel sajnos prohardveren, meg úgy magyar környezetben nem találkozok de nemzetközi oldalakon ez teljesen tényként van kezelve hiszen maguk a gyártók is így definiálják a következőt:
A mai prociknak, a turbónak, meg a vrm-nek összefüggésben van egy érdekessége.
A korábban említett "65 watt kiugrál 95 wattra az amdnél" az nem úgy néz ki, hogy hopp most 95 wattot wett fel a proci egy órán keresztül, (Márpedig a watt az időegység alatt leadott teljesítmény) hanem a pillanatnyi turbó ugrások felfele. Ezek át vannak kalkulálva, hogy ha az x teljesítmény amit mérnek a turbo időillanatában, az 1 óra alatt jönne ki 95 wattra pl. Amikor ezek a rendszerek működnek, akkor az alaplap és a proci szenzorai mérnek ampereket, voltokat, hőmérsékletet.
A ha a tdp keretet egy egy pillanatra a kritikus műveletnék átlépi, majd után visszaveszi a processzor (ami másodperncenként öbb százszor történhet meg) akkor hosszútávon a tdp nem lesz 65 watt helyett 95 watt. Az, hogy ez a keret milyen gyakran és hogyan léphető át nagyban függ az adott hűtő hőkapacitásától is.

Teljesen normális hogy gyári paraméterek mellett elbírja a legnagyobb procit is az csóró alaplap. Viszont azt tudni kell hogy nagy terhelést fog kapni a VRM, ami csökkenti az élettartamát az alaplapnak egy felső kategessel szemben. Illetve lehet ritkábban, kevesebbet fog turbózni a proci. "Minden a biosban dől el"

A teljes téma sokkal tágabb és részletesebb de sajnos fejből nem jut eszembe több és hirtelen nem találom a cikket.
A lényeg hogy sima ügy a vidi amit mutattál teljesen LEGIT ha az alaplap papíron támogatja a procit akkor belehetehed és működni fog (akár 20 ezres alaplapba 200 ezres proci), de attól eszem ágába se lenne így gépet építeni :DDD

Aki nem hisz nekem meg ki akar javítani, az először olvasson utána, és reagláljon értelmesen vagy ignorálom.


szerk: na még az gyorsan ide lábjegyzetnek, hogy ez egyben alátámasztja azt is amit én nyilvánvalónak tartottam, hogy teljesen mindegy hogy 3600x vagy 3950X procit teszek az alaplapomba, mert ha az 105 watt tdp-re van állítva, és 130 wattos hűtővel nyomom akkor gyári beállítások mellett teljesen jól működik mindkettő ...
ugyanis amit már nyomtatékosítottam egyszer, ha egyforma tdpre van gyártva 2 proci, akkor nem lesz ettl eltérő a tdp terhelés magszám miatt

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#141548) MiklosSaS válasza Malibutomi (#141544) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Te kis színes, huncutka :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#141549) Beretvás válasza Jakuskacsa (#141538) üzenetére


Beretvás
addikt

Melyik nyert? ;] ;]

(#141550) Beretvás válasza Malibutomi (#141544) üzenetére


Beretvás
addikt

Tőlem biztosan nem jobban.. :D Mármint ami az antiszociálist illeti.. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.