Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37651) RockHaRD válasza szabonagyur (#37639) üzenetére


RockHaRD
addikt

akkor mégiscsak az nvidia marad :-/

(#37652) szabonagyur válasza RockHaRD (#37651) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nvidia esetében mennyibe kerülne a legolcsóbb ilyen kártya?
Ja és AMD esetében ha nincs DP portos monitorod akkor át lehet alakítani, de az átalakításhoz aktív DP-DVI átalakító kell, ami ha jól láttam nem olcsó.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37653) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Egy Ati Radeon HD4870 D1601-hibára van valami megoldás?
ha jól tudom ez valami kritikus hőmérséklet :F

Samsung Galaxy S10+

(#37654) hcl válasza hcl (#37615) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Erre valaki?

Mutogatni való hater díszpinty

(#37655) RockHaRD válasza szabonagyur (#37652) üzenetére


RockHaRD
addikt

20 körül mozog egy 640, 15-ért van egy a ph-n, ha azt eladja nekem (jegelve van), akkor no para.

(#37656) szabonagyur válasza RockHaRD (#37655) üzenetére


szabonagyur
félisten

És az tuti jó hozzá?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37657) RockHaRD válasza szabonagyur (#37656) üzenetére


RockHaRD
addikt

itt lentebb írta valaki, hogy 640-től fölfelé jó. Nekem 670-em van most, azzal tuti jó. Csak megy már 640 alatt is. Abu-nak írtam privátot ezzel kapcsolatban, mert ő tuti tudná 100%-ra, de sajna nem válaszol :(

(#37658) TaylorXIII válasza RockHaRD (#37657) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Én azt veszem ki ebből, hogy tudja a 3 monitort. [link]

(#37659) szabonagyur válasza RockHaRD (#37657) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt ezt találtam, ez alapján a 640 még nem támogatott.[link]

Valamint ami érkezett fórum bejegyzés a szerint 100%, hogy nem elég a 640 egymagában.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37660) szabonagyur válasza TaylorXIII (#37658) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pont azt írja, hogy nem megy vele, bár az utána lévő kommentek szerint megy, de az nvidia hivatalos oldala szerint nem támogatott. Jártam én is így, hogy elvben támogatott meg sokak szerint aztán mégsem.

A kérdező írása: vettem egy 640-es kártyát mivel a haverom azt mondta, hogy tudja a 3 monitort, azonban csak 2 monitort tudok használni.

Válaszoló: igen, csak a top kategóriás 600-as szériájú kártyák képesek a több mint 2 monitor használatára. Ha a 640-et akarod használni akkor vegyél még egy 640-et SLI-ben és akkor menni fog a 3 monitor.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37661) Crowent válasza vergilx (#50) üzenetére


Crowent
tag

Sziasztok...

Szerintetek 2 db Asus 6850es kártyát érdemes lenne Crossfirebe rakni?

Köszi a válaszokat...

Need for Speed World Nickname: NORBI5528

(#37662) TaylorXIII válasza szabonagyur (#37660) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Nem árt az első hsznél tovább olvasni. Én azt vettem ki belőle, hogy tudja.

(#37663) szabonagyur válasza TaylorXIII (#37662) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tovább olvastam, de nagyon vegyesek a kommentek, valamint a hivatalos Nividia oldal szerint meg nem tudja.
Lehet, hogy össze lehet valahogy nagy nehezen hozni, de nem biztos, hogy ér annyit.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37664) TaylorXIII válasza szabonagyur (#37663) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Hivalatlos nvidia oldalon van olyan dolog ami érne bármit is? A 2,5-szer erősebb mint a HD 4000 összehasonlítások is egy vicc a mobil vgaknál. Arra én nem alapozok, hogy nincs odaírva. Mást sem írnak oda.

(#37665) szabonagyur válasza TaylorXIII (#37664) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rendben akkor várjuk a kolléga válaszát, hogy sikerül e működésre bírnia.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37666) RockHaRD válasza szabonagyur (#37665) üzenetére


RockHaRD
addikt

nem veszem meg hogyha nem tudja tutira

(#37667) szabonagyur válasza RockHaRD (#37666) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vegyél egy AMD HD7750-et, tutira képes rá, ha nincs DP csati a monitorodon még egy aktív átalakító és kész is vagy.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37668) TaylorXIII válasza RockHaRD (#37666) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Abu majd válaszol:D Azt írtad ő biztos tudja:D

(#37669) RockHaRD válasza szabonagyur (#37667) üzenetére


RockHaRD
addikt

ez az?

(#37670) szabonagyur válasza RockHaRD (#37669) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudtommal igen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37671) RockHaRD válasza szabonagyur (#37670) üzenetére


RockHaRD
addikt

akkor ennyi. Ez cirka 2 ezer ft, a kártya meg 20 újonnan, valszeg találok 15-ért használtat.

(#37672) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Nem tudtam igazából melyik topicba illesszem a kérdésem, de ez hátha a megfelelő és nem offolok, meg valaki tud segíeni.

Adott két monitor egyidejű használata, egyik DVI-on, a másik VGA-n csatlakozik.
A probléma annyi lenne, hogy ha mondjuk az elsődleges monitoron megy egy film, a másodlagos monitoron -tehát a kiterjesztett asztalon- valami tevékenység folyik, akkor a film képe akad, darabossá válik.
Valaki tudja, hogy mi okozhatja ezt a problémát?

(#37673) szabonagyur válasza RockHaRD (#37671) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért erre az aktív cuccra kérdezz át, még nem próbáltam ki. Amúgy másik kérdés milyen gépről van szó aminél használni akarod?

csak mert lehet más lehetőség is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37674) RockHaRD válasza szabonagyur (#37673) üzenetére


RockHaRD
addikt

olyan konfig lesz, mint az enyém. ASRock Z68 E3g3, 8 giga ram, i7 2600K. Az alaplapon is van 3 vga kimenet, 2 monitort el is kezel gond nélkül, de sajna 3-at már nem :-/

(#37675) pcgamer01 válasza Pano (#37672) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Milyen Vga-d van?
mert lehet hogy kevés ahoz hogy mondjuk egy HD film mellet te még böngéssz is.

Samsung Galaxy S10+

(#37676) Pano válasza pcgamer01 (#37675) üzenetére


Pano
addikt

Nvidia Geforce GTX650

Mindegy milyen film megy, egy sima DVD ripnél is.

(#37677) szabonagyur válasza RockHaRD (#37674) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak azért kérdem mivel lehet olyat is csinálni amúgy, hogy használod az alaplapi 2 kimenetet, plusz egy bármilyen VGA 2 kimenetét. Ha csak arra kell, hogy megjelenjen a 3-4 asztal, meg filmezni arra elég lehet. És mivel van géped neked is ugyanilyen ki is lehet próbálni a dolgot. És ha így megfelel tehát nem kell a teljesítmény a VGA-hoz akkor pl elég lehet bármilyen HD5450 vagy 10k körüli kártya is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37678) RockHaRD válasza szabonagyur (#37677) üzenetére


RockHaRD
addikt

anno ez az a kérdés, amire nem kaptam választ, de jó hogy mondod, ki is próbálom :)

amúgy csak a 3 asztal kell nekem landscape-be egymás mellé, és kb 15 honlap fut, semmi játék, semmi 3d. flash player fut.

[ Szerkesztve ]

(#37679) szabonagyur válasza RockHaRD (#37678) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na akkor mondom mit állíts át hozzá, hogy tudd használni az alaplapi kimentet is. Mivel youtube videó alapján nézem a biost ami nem teljesen a te géped lesz előre is elnézést ha valami nem pont ua.

Na szóval a BIOS-ba belépve van egy Advanced fül, azon belül pedig a North Bridge-be kéne bemenni. Ott van egy IGPU multi monitor azt kéne átrakni enabledre.
Ezután mentsd el és próbáld ki, hogy windows alatt felismeri e az Intel HD grafikát.

Ha nem jelezz vissza akkor is, régen állítottam ilyet és most laptopról vagyok, mondom majd még mit lehet átállítani

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37680) pcgamer01 válasza Pano (#37676) üzenetére


pcgamer01
senior tag

akkor viszont arra gondolok hogy az egyik analógon csatlakozik míg a másik digitálison.
vagy milyen felbontáson megy?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#37681) Grave_444 válasza Crowent (#37661) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha 2GB-os akkor esetleg megéri, de jobban teszed ha a 2 kártya árából veszel 1 erősebbet.

(#37682) Pano válasza pcgamer01 (#37680) üzenetére


Pano
addikt

Mind a kettő 1280x1024.
megpróbálom, hogy átkötöm másikat is DVI-ra, hátha.

Ja nem tudom, mert a másikon csak d-sub only.

[ Szerkesztve ]

(#37683) daredar562


daredar562
tag

Erre esetleg valaki ?

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#37684) Hunork válasza daredar562 (#37683) üzenetére


Hunork
veterán

A kérdés, hogy előtte milyen VGA volt? Ilyenkor legjobb egy tiszta telepítés, minden korábbi Drivert eltávolítani, ha meg NVidia volt, egy tiszta Win telepítés is helyt álló lenne... :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#37685) daredar562 válasza Hunork (#37684) üzenetére


daredar562
tag

hajjajj .. pontosan beletrafáltál , egy 9800gt volt előtte a masinában, ugye az illesztő programjait letöröltem mindet, utána gépbe a vga-t ( 7770) és utána a legfrissebb driver , de dx websetup , egyszerűen errorozik mindig :S

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#37686) Hunork válasza daredar562 (#37685) üzenetére


Hunork
veterán

Nem, elég az uninstall, az tuti. Rengeteg állomány megmarad, amiről nem tudsz. Én kézzel szoktam utána menni, mindent átnézni, de ha nem gond, egy tiszta telepítés megold mindent. Legalábbis szerintem. (én hasonló előtt állok, mikor meglesz a zsé egy R9 270-re...) :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#37687) daredar562 válasza Hunork (#37686) üzenetére


daredar562
tag

hát akkor holnap egy újratelepítést kell kreálnom :D , gondolom olyan nincs hogy , Dx reinstal midnent...

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#37688) Hunork válasza daredar562 (#37687) üzenetére


Hunork
veterán

Igaz, nem mai darab, de egy próbát tehetsz vele: DX Uninstall
Aztán szépen nézz át mindent. Program Files, Users, Program Data könyvtárakat, és törölj kézzel mindent, ami Nvidia. Meg a PhysX is természetesen górcső alá véve, ha eddig nem tetted meg. Először a szokásos Programok telepítése/ törlése, utána kézzel.
A lényeg, hogy semmi nyom ne maradjon NV után. Ccleaner lefuttat, Regcleaner szintén, és Restart gép. Ha VGA módban indul, lehet egy AMD driver telepítés, ami DX-el 1ütt jár, aztán meglátod, mi lesz.
Reméljük a legjobbakat! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#37689) daredar562 válasza Hunork (#37688) üzenetére


daredar562
tag

Igazad volt ,erre nem is gondoltam h mappák maradnak vissza ... kitöröltem minden Nvidia mappát, a registry-böl is kinyomtam egy Nvidia fájlt, sőtt a PhysX böl is visszamaradt valami matéria, ezeket mind letöröltem, és le is futott a Dx setup...
Köszönöm a segítséged, ezer hálám :)

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#37690) TaylorXIII válasza daredar562 (#37689) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Azért physx-et majd rakd vissza mert van olyan játék ami anélkül nem is hajlandó elindulni.

(#37691) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok!

Asrock 68C-S UCC alaplapom van.
Tudnék szerezni napokban egy:

VTX 3D Radeon HD 7750 1024MB PCIe x16 Gen 3.0 VGA-t. Mennyi fog gond nélkül az alaplapommal?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#37692) Hunork válasza daredar562 (#37689) üzenetére


Hunork
veterán

Örülök, hogy sikerült! :K
A Physx-et meg próbáld innen letölteni, és úgy telepíteni: physx.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#37693) pcgamer01 válasza Dinomano (#37691) üzenetére


pcgamer01
senior tag

persze.

Samsung Galaxy S10+

(#37694) cbm1974 válasza djculture (#37524) üzenetére


cbm1974
tag

Köszi a linket, ezzel sikerült, úgy látszik a hivatalos oldal meghajtóik sem mindig tutik. Ez egy régebbi verzió volt, az újjal egyáltalán nem települt fel...
Azóta win8-al is megy.

Köszi szépen, sokat segítettél...
:R

[ Szerkesztve ]

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#37695) RockHaRD válasza szabonagyur (#37679) üzenetére


RockHaRD
addikt

2 monitoros felállásban egyelőre megy a dolog. HDMI-s monitor az alaplapon, DVI-os a VGA-ban.

:R

(#37696) szabonagyur válasza RockHaRD (#37695) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na az jó, próbáld ki a harmadikat. Anno én úgy próbáltam ki, hogy csak 2 monitorom volt. Egyiken azonban volt 2 bemenet mindkettőt rádugtam a gépre, meg a 2. monitort is. Látni igazából mindig csak 2 asztalt láttam de a windows is kiírta, hogy 3 eszköz, és ha váltottam a monitoron bementet akkor másik asztalt láttam.

Neked is ez a legolcsóbb megoldás ha tényleg csak a megjelenítés a lényeg.

Pókerhez kell amúgy?:)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37697) RockHaRD válasza szabonagyur (#37679) üzenetére


RockHaRD
addikt

Ez a dolog működik szerinted más fajta alaplappal is? Konkrétan erre gondolok: ASRock Z77 Pro3

(#37696): Nem. Munkához.

[ Szerkesztve ]

(#37698) szabonagyur válasza RockHaRD (#37697) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha van ilyen menü benne akkor fog persze. Neten csak Z75-öt találtam videóban és az is tudja, a 77 is fogja szerintem.

Nekem egy buta Asroch H61M-S-B3 van és ha az tudja akkor mindegyik.

@(#37697) G^zC^mp€r: ez volt a másik tippem amihez erő kell, de videókártya nem annyira

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37699) RockHaRD válasza szabonagyur (#37698) üzenetére


RockHaRD
addikt

akkor inkább azt veszek. Akitől venném az ugyanilyet, mint ami nekem van, az nem igazán reagál a privikre úgy, ahogyan én szeretném, és ugyanennyiért kapok Z77 pro-t újonnan, 2600K nyilván belemegy abba is, szóval akkor miért ne? :)

Köszönöm a segítséget. Most amúgy rádugtam a hdmi, meg rgb-s monitort az alaplapra, a dvi-os pedig a vga-mon van, és így a windows-os képernyőbeállításoknál 5 monitort tudna kezelni a gép ;] 3-at a vga, 2-t az alaplap.

(#37700) szabonagyur válasza RockHaRD (#37699) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen így van, hogy az alaplap max 2-t tud elvben mivel ott sincs DP por. Egyszerűbb ez a megoldás szerintem mint a DP átalakítóval küzdeni vagy drága kártyát venni :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.