Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37801) Ikka


Ikka
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudja valaki mondani ez miért van? Játék közben becsíkozódik a kép...a hang megakad és a reset sem segít. Ki kell kapcsolni a gépet. A hiba teljesen random jelentkezik... van, hogy napokig semmi és van amikor naponta többször. Egy ATI 6850-es kártyáról lenne szó. A legfrissebb driver van fent. Furmark-kal 45percig tökéletesen ment. Van valami másik tesztelő progi amit futtatnom kellene?

Remélem tud valaki segíteni.

(#37802) tajcsi válasza Ikka (#37801) üzenetére


tajcsi
senior tag

BGA crack...

betyarr

hohh, en nem ertem ezeket akik azt mondjak, hogy 100 fokos homersekletnel nem kell izgulni...komolyan mondom, az olyan nem tudja es nem gondolja meg, hogy mit beszel...60 fokos kartyahoz mikor hozzaer a kezem mar az megeget..nem egy 100 fokos cucc :W

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#37803) g.killer válasza Ikka (#37801) üzenetére


g.killer
aktív tag

Szia FULL ugyan ez van nálam is írok ha jutottam valamire. amúgy Vga memória tesztelő programmal próbáltad már? csak egy ASUS r9 270x nél

U.i.: Ha te rájöttél írj privátba egy kommentet

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#37804) Ikka válasza g.killer (#37803) üzenetére


Ikka
csendes tag

Szia! Hát most lefuttatok egy Video memory stress tesztet... Ha jutottam valamire szólok.

Uhh kb 2 óra...

[ Szerkesztve ]

(#37805) Ikka válasza tajcsi (#37802) üzenetére


Ikka
csendes tag

Mi az a BGA carck? :) Lehet vele csinálni valamit?

Köszi a válaszod.

(#37806) djculture válasza Ikka (#37805) üzenetére


djculture
félisten

Arra utalt a fórumtárs hogy ez a miatt lehet hogy a bga vga chip kis óngolyókkal kapaszkodik a panelhoz és ezek szeretnek ridegülni végül el is törnek és ilyenkor hol van érintkezés hol nincs. Hőlégfúvatós rámelegitéssel lehet gyógyitani ha van alatta még anyag. (a normális megoldás a rework újragolyózás de az többe kerül mint maga a vga)

[ Szerkesztve ]

(#37807) tajcsi válasza djculture (#37806) üzenetére


tajcsi
senior tag

Köszönöm. :R

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#37808) Ikka válasza djculture (#37806) üzenetére


Ikka
csendes tag

Köszönöm a választ! Szal akkor éljek együtt vele...amíg bírja a vga...

(#37809) umfrider


umfrider
senior tag

Sziasztok!

Vásároltam múlt héten egy Lenovo b590-es lapost HD Graphics 4000 és Geforce HD 720M kombóval. Csak a LOL-lal okoz problémát a cucc, ugyanis a kép elmosódott, a betűk és kis ikonok sem élesek. Cs:GO, Source, TF 2-vel nincs különösebb gond, bár steamen belül a betű szintén nem túl élesek. Kipróbáltam az integrált kártyát, azzal jó a kép, de ha átállítom az nV-re akkor visszaáll a minőségromlás ( automatikus választás van beállítva -nem jó így sem- ). Max felbontásom 1366x768, tovább nem tudom húzni. A grafikai beállítások is ki vannak maxolva.
Első sorban frissítettem az nV drivet, directX-et is, de nincs változás.
Tudnátok esetleg segíteni?

Köszönöm!

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#37810) Kozs


Kozs
tag

Sziasztok!
Samsung np350v5c-s03hu notim van,windows 8 operációs rendszerrel használom,frissen telepítve,driverek sw updattel ráhúzva,szal minden gyári. Az lenne a problémám vele,hogy ha rárakok a skyrimra egy enb-et akkor az nem hajlandó csak az integrált kártyámat használni,gondolom én ez azért lehet mert ugye launchert indítva a HD4000-es "kártyát" látja csak. Hogyan tudnám elérni,hogy lássa a dedikált kártyámat? A LucidLogix Virtu nevű programot ajánlották,de miután felrakom kapom az üzenetet: "Nem megfelelő harver/driver,ellenőrizzem..." Mint írtam a driverek rajta vannak,a gép is látja mind a 2 kártyát,szóval nem azzal lesz a baj. Meglehet ezt oldani valahogy?

Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó

(#37811) djculture válasza Ikka (#37808) üzenetére


djculture
félisten

Egy melegitéssel mondjuk ha mákod van még éveket is birhat hiba nélkül.

(#37812) tajcsi válasza djculture (#37811) üzenetére


tajcsi
senior tag

Radeonoknal az nem mukodik...az ilyen jellegu tanacsokat itt a szakmai topicban, hat mit mondjak...aztan ha majd valaki megveszi esetleg es bedoglik nala...na mindegy, nem mondtam semmit es azt is csak halkan...

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#37813) djculture válasza tajcsi (#37812) üzenetére


djculture
félisten

Irtam előtte hogy nincs rá garancia hogy meddig megy de ha van alatta elég anyag refluxal és melegitéssel lehet rajta segíteni. Elektrotechnikusként javitósként én se egyet csináltam meg már így, persze garancia maximum csak reballra lehet adni ez ilyen történet. Ha így hagyja se sokáig fog menni sajnos azzal is tisztába kell lenni. Amúgy meg működik minden bga-nál mindegy milyen mainlapon meg vga-n vagy bármin van. Ha van rá lóvé vagy megéri meg irtam azt is reballozni kell az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#37814) hcl válasza djculture (#37813) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ugyanez a bajom. Volt nálam egy 5450 (keresek 5450-et! félmagasat...), ismerős gépébe kellett keveset fogyasztó, de flash gyorsító kártyaként. Megvetem, képet ad, frankó...
...nem volt időm foglalkozni vele, próbagari lejárt...
...beszerelem, nézzünk filmet tesztképpen, 40 perc után csíkozás, kékhalál.
Melegítem, 3 órát jó volt, csíkozás, kékhalál.
Csókolom.

@tajcsi : Mindenre működik a melegítés, ha szerencséd van. A BGA az BGA. Csak melegítés után nem tudod megjósolni, meddig lesz jó.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#37815) djculture válasza hcl (#37814) üzenetére


djculture
félisten

Nem mindegy mivel melegitetted a sima hőlégfúvótt nem nagyon lehet szabályozni és megsüti a chippet egyböl. Viszont ha a golyó már elmozdult vagy eltörött vagy bármi azon már tényleg nem lehet segíteni így. Én is a melóhelyre vittem mindig mert ott volt szabályozható cuccos ilyen:

[ Szerkesztve ]

(#37816) hcl válasza djculture (#37815) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

906-om van jan. 1 óta ;) PH-ról :D Mondjuk még erősen tanulom a használatát.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#37817) djculture válasza hcl (#37816) üzenetére


djculture
félisten

Az jóság. Én különben 4870-ket javitottam renegeteget ezzel, ennyit erröl hogy ati amd-t nem lehet javitani így:) Mondjuk a passzív kártyák az már megint más téma ott a chip inkább megszokott sülni, utálom is a passzív kártyákat. Beteszik légmozgás nélküli házba utána csodálkoznak ha megsül...

(#37818) tajcsi válasza djculture (#37817) üzenetére


tajcsi
senior tag

Azokat azert lehetett mert mondjuk meg volt golyo a gpu alatt, semmi masert...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#37819) hcl válasza djculture (#37817) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk ennek konkrétan a hűtő felfogatása gagyi, 4 polietilén cucc a távtartó, ezek már gondolom kicsit összenyomódtak, és a kártya is megvetemedett.
Amikor hozzám került, terhelve 67-70 fokos volt, akkor csíkozott be. Aztán kapott új pasztát, terhelve 50-60 fok...
Kapott ventit, 50 fok fölé nem ment, de akkor már mindegy volt...

@tajcsi : Hogy megvan-e, az nem a gyártótól függ :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#37820) kriszute


kriszute
tag

Gyerekek nem fogjátok elhini lekapcsoltam a netett és megoldodott az akadozás :) jahm azért csináltam egy ujra pasztázást is :) de attol még ugyan ugy akadt :) köszönöm a segitségekett csak azért irtam le hogy ha más is ilyenel fordul hozzátok akkor irjátok le ezt is hátha :)

Sötétedés után kitágul a világ :) 06306466631 a saját összerakott gép egy életérzés :):)

(#37821) vagabor


vagabor
aktív tag

Sziasztok tanácsot kérnék ti melyik vga-t vennétek egy i5 4570 alá, vagyis szerintetek melyik érné meg.
A cuccokat a brit amazonon nézem, onnan tudnám venni, mivel még az a legolcsóbb hely.Vagy 770 lenne vagy 280x, nem nagyon tudok dönteni. Árban nem akarok túlságosan magasra menni, viszont azt sem akarom hogy egy rossz hűtéses, melegedő vga-t vagyek.

Asus GTX 770 Nvidia GeForce DirectCU II OC 2GB GDDR5 ~85K
Palit Nvidia GeForce GTX 770 2GB GDDR5 ~86K
EVGA Nvidia GeForce GTX 770 2GB GDDR5 ~90K
Gigabyte Nvidia GTX 770 OC 2GB 96K
PNY GeForce GTX 770 78K
MSI Nvidia GTX 770 Gaming 2GB DDR5 TF Fan 87K (Ez eléggé esélyes)

valamint a 280x-ek:
Sapphire Dual-X AMD Radeon R9 280X OC 3GB GDDR5 81K
Sapphire Vapor-X AMD Radeon R9 280X 89K
MSI AMD Graphic Card (3GB, 384-Bit, GDDR5 86K
XFX PCI Express R9 280X 3GB 87K

Sajna MSI 280x nincs, legszívesebben azt vennék. Szerintetek?

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#37822) DanielLong válasza vagabor (#37821) üzenetére


DanielLong
senior tag

MSI AMD Graphic Card (3GB, 384-Bit, GDDR5 86K, akkor ez mi? :D MSI és ASUS szerintem jó vétel, bár a Vapor-X is jól hangzik, kérdés mennyi rá a garancia.

(#37823) Ndruu válasza umfrider (#37809) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Készíts pár screenshotot (720M-mel, integrálttal és másik játékkal), töltsd fel őket valahová és linkeld be, talán úgy könnyebb lesz beazonosítani a problémát.

Harrrr!!!!

(#37824) g.killer


g.killer
aktív tag

Sziasztok mért van az,hogy a videó kártyám (lent látjátok) vrm1-es memóriája nagyon melegszik míg a másik szinte nem is. Aida stabilitási tesztje alatt a Vrm 1 60.65 fokos! :Y
Ez sok vagy normális?

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#37825) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok!

Vannak ugye Molex-Pci-e 6pines átalakítók.
namost van olyan ami 1 molex ból és van ami 2 molexból alakít át.
mi a különbség a 2 kettő között?az 1 molex-es kevésbe biztonságos vagy mi? :F

Samsung Galaxy S10+

(#37826) umfrider válasza Ndruu (#37823) üzenetére


umfrider
senior tag

Mellékelem a képeket:

Geforce
1
2
Ami probléma főképp az a LOL. Itt, ahogyan látszik minden kicsit homályos, nem csak a szöveg. A többi játéknál pl source, CS:GO, Team Fortress 2 csak a feliratok, kivéve a chat szöveg. A graikával nincs gubanc. Mondjuk a felbontás mindig visszaugrik 12.. x 6.. valamennyire, ha kilépek.

Integrált
1
2

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#37827) vagabor válasza DanielLong (#37822) üzenetére


vagabor
aktív tag

az msi egy 280x, és szerintem 1év van rá ahogy nézegettem.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#37828) Ndruu válasza umfrider (#37826) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

CS-nél a képek alapján nem látok semmi problémát. Ezen több az effekt (HDR, élsimítás, anizotróp szűrés), de amúgy rendben van. Videókártya váltásnál lehet változtat a rendszer a dpi beállításokon és azért tűnhet némelyik szöveg mosottnak.

LoL-nál ahogy nézem ez egy tömeges probléma ([link], [link], [link], [link]) és általános megoldást nem igazán találtam rá. Próbáld meg a játék beállításaiban változtatni a HUD méretét, felbontást állítani, kikapcsolni az élsimítást és az anizotróp szűrést, hátha valamelyik megoldja.

"a felbontás mindig visszaugrik 12.. x 6.. valamennyire, ha kilépek" - Ez akkor szokott előfordulni, ha a 3D gyorsított alkalmazás kisebb méretben fut, mint az asztal felbontása. Mindkét játék beállításaiban ellenőrizd, hogy a natív felbontás (1366*768) van-e beállítva.

Harrrr!!!!

(#37829) r9550 válasza umfrider (#37826) üzenetére


r9550
senior tag

esetleg driverbeállításokban próbáld meg minőségre tenni a csúszkát hátha jó lesz nekem akkor volt ennyire elmosódott a kép ha maximális teljesítményen volt ez a beállítás bár ez nekem radeon vga-val volt nemtudom mienek az nv driverek mostanság valamint amit a fórumtárs is javasolt hogy a játékot állítsd az asztal felbontására

(#37830) r9550 válasza pcgamer01 (#37825) üzenetére


r9550
senior tag

semmi külömbség a kettő közt a dupla molexesböl teis tudsz ugyanugy szimplát csinálni és ha a tápodnak csak egy 12v-os ága van akkor meg végképp mindegy hogy meiket használod

(#37831) DanielLong válasza vagabor (#37827) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ha csak egy év gari van MSI-re, akkor szerintem ne vedd meg. Legalább 2 év garid legyen és egy jó hűtőd, legalább is én új terméket csak így vennék.

(#37832) DanielLong válasza r9550 (#37830) üzenetére


DanielLong
senior tag

Tudtommal azért van 2molex->PCIE átalakító, mert hivatalosan a molexen 60 W maximális teljesítmény folyhat át, míg a PCIE tápcsati maximum 75-öt tud leadni. Ebből kiindulva a két molexes verzió biztonságosabb a tápodra nézve, másrészről viszont nvidia legtöbbször egy molexeset ad, szóval annak is működnie kell. Szvsz, ha nem gond akkor válaszd a ketteset.

(#37833) umfrider válasza Ndruu (#37828) üzenetére


umfrider
senior tag

Igen, a Cs-nél nincs gond.

Rendben, akkor a LOL beállításokon belül igyekszem valamit mókolni, bár furcsa, hogy az Integrálttal nem csinálja...

A felbontás csak a steam támogatott játékokon belül ugrik vissza. Szóval nem magán a windows-on belül.

Köszi :)

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#37834) wiock01


wiock01
csendes tag

Sziasztok! egy olyan kérdésem lenne,hogy gpu-z és a catalyst is ezt írja: Maximális buszbeállítás PCI Express 2.0 x8.
nem értem miért csa x8 és miért nem x16ként kezeli
A VGA-m asus hd 7770 oc a lapom asrock 990fx extreme 3
A catalyst a legújabb van fenn... Egy bios frissítése megoldhatná a problémát?
Köszönöm a segítséget

(#37835) krex89


krex89
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám volna, hogy 2013 dec. 24-én vettem egy ASUS Radeon HD7790-DC2OC-1GD5 1GB GDDR5 PCIExpress kártyát és azóta random fekete képet ad ki vagy játék vagy akármi más közben.1 héttel rá visszavittem garanciára, ott másfél hétig bennt volt, hogy 3 órára megterheljék és ne találjanak hibát (Heaven Benchmark 4.0 nevű progival nézték minden max...stb), majd hazahozhattam reménykedve, hogy jó lesz.1 hét telt el azóta és újfennt ugyanaz(gpu-z vel naplóztam a kártya adatait, és kb olyan 5 óránként csinálja meg), frissítettem drivert megnéztem bétával is.Láttam sokaknak hasonló a gond így ha valakinél ez volt tudna tanácsot adni, esetleg mennyire jó ötlet visszavinni és megterheltetni velük 24 órán keresztül?

(#37836) varmi2 válasza wiock01 (#37834) üzenetére


varmi2
nagyúr

Terheld le a videokártyát akkor nézd meg, hogy mit ír a gpu-z

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#37837) emre


emre
veterán

Urak!

Ez mi a rosseb, és mit kellene csinálnom vele?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#37838) djculture válasza emre (#37837) üzenetére


djculture
félisten

Telepited az ujabb verziót az oprendszer típusához valót és jónak kell lenni[link]

[ Szerkesztve ]

(#37839) emre válasza djculture (#37838) üzenetére


emre
veterán

Köszi! :R

Meg asszem tolok fel egy újabb catalyst-et is.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#37840) krex89


krex89
csendes tag

Leterheltem minden maxon 8 fpsre lehúzta, de a játékokhoz képest nem látok nagy változást.

(#37841) DanielLong válasza krex89 (#37840) üzenetére


DanielLong
senior tag

Szerintem egy nem neked szóló üzenet néztél... :))

(#37842) krex89 válasza DanielLong (#37841) üzenetére


krex89
csendes tag

epic fail ott a pont :) :W

(#37843) ohcard


ohcard
tag

Adott egy Gigabyte R7790C 2GB-os videókártya... Van egy integrált kártya is az alaplapon.. i5-ös procival és 4GB RAM-al...
Játékok gond nélkül futnak, FullHD Tv-én, teljesen akadás mentesen...
Azonban az in-game videók akadoznak elég rendesen... Talán jó szó rá a mikroszaggatás, bár ebben nem vagyok biztos... Tehát gyakorlatilag folyamatosan jelen van egy kis akadás a videóban...
Konkrét példának a FIFA14-et(intro video) illetve a GTA IV-et hozom fel... Ezekben látványos a dolog...
Érdekes módon ACIII-ban annyira nem vettem észre...

Mi lehet a gond? Az integrált kártyát letiltottam windowsban, de ez nem segített...

(#37844) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

GTX 790 és GTX TITAN Black Edition?

Úgy néz ki nem tudnak elnyugodni :)

[link]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#37845) wiock01 válasza varmi2 (#37836) üzenetére


wiock01
csendes tag

GPU-z-n van egy start render teszt avval próbáltam..ugyanúgy csak x8at mutat.
Próbáltam skyrimmal legmagasabb beállításokkal ugyanez...
próbáltam másik foglalatban az sem segített....
valami ötlet?

(#37846) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Az mitől lehet, hogy amúgy normálisan működő gép random állatira belassul, az egér is akad, majd újraindítás után a gép megy, de kép az nincs (újraindítás előtt volt kép). Kihúzom a kábelt a VGA-ból, visszadugom, jó egyből. Gainward GeForce GT 240 kártya, HDMI-vel csatlakozik a monitor.

(#37847) umfrider válasza Ndruu (#37828) üzenetére


umfrider
senior tag

Sajnos a LOL-on belül nincs sok beállítási lehetőség, ami a grafikát illeti. Igyekeztem mindenféle lehetőséget összekombinálni, de sajnos nem történt változás.
Az nvidia panelen belül is állítgattam dolgokat, majd ki-ki próbáltam a játékot, de semmi.

Írtam az egyik Riot fórumba, hátha sikerrel járok. Jelenleg nem tudok jobbat, átváltok az integrált videokártyára mielőtt játszani szeretnék.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#37848) zpeti9303 válasza DanielLong (#37778) üzenetére


zpeti9303
csendes tag

értem ész köszönöm ! :) és szerinted hűtőbordás vagy inkább ventillátorral elláítottat vegyek ? :)

(#37849) DanielLong válasza zpeti9303 (#37848) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ha jól szellőzik a házad, akkor egy passzív darabbal próbálkoznék, ellenkező esetben ventissel.

(#37850) lacko0123


lacko0123
tag

Üdv.:

Szeretnék venni egy AGP-s videókártyát, de nem tudom, hogy melyik a jobb.

Az 512MB-s, de DDR2-es vagy esetleg 256 MB-s, de DDR3-mas.
Melyikek a legerősebb AGP-s videókártyák nvidia és ATI-ba is?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.