Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37851) DanielLong válasza lacko0123 (#37850) üzenetére


DanielLong
senior tag

Inkább 256MB de GDDR3/DDR3 legyen. A HD3870 a legerősebb AMD oldalról.

(#37852) djculture válasza lacko0123 (#37850) üzenetére


djculture
félisten

[link]

Ez az amiből még lehet találni aranyáron használtat is és erős is...

Amúgy volt még 4850 is agp-s kis tételben ddr2 és három memóriával is de annyira ritka hogy én is eddig csak a ddr2 verziót láttam:

ATI Radeon HD4850 AGP 1G DDR2 Video Card:

Quality-warranty1year

ATI Radon Card Memory: 1024MB

ATI Radon Card Interface Type: AGP
Interface Speed: 8X
ATI Radon Graphic Card Memory Type: DDR2

ATI Radon Graphic Card Memory Interface: 128-bit
Core Clock: 880MHz
Memory Clock: 5500MHz
RAMDAC: 400 MHz
Stream Processors: 1536 Stream Processing Units
Connectors: Dual DVI; HDMI; 2x MIni-DisplayPort
Max Resolution 2560 x 1600
Support ATI HD3D technology
Support ATI Eyefinity multi-display technology1
Support ATI CrossFireX multi-GPU technology
Support ATI PowerPlay power management technology3
Support Microsoft DirectX 11, Shader Model 5.0 and OpenGL 4.1
Support Microsoft Windows 7, Windows Vista, and Windows XP

[ Szerkesztve ]

(#37853) Sheld


Sheld
senior tag

Sziasztok! Notebook terén érdeklődnék. Van 3 VGA, és nem tudom melyik lenne elég SW:TOR-hoz.
1: 8750m (i7-3612qm procival)
2: 8850m (i7-4500U procival)
3: GT 740m (64bit-es változat, nem a 128bit-es) (i7-4500U)
A leglényegesebb játék, amivel játszom az SW:TOR. Csak ennek kéne futnia medium beállításokon 20fps felett operationok-ben! (Mostani gépem: a6-3400m (OC 4x2.1GHz) +6650m) Ezen fut átlag 30fps-el, egyedül 16fős operationben szenved, akkor leesik 7-12fps-re. És itt kéne a változás, a 20feletti fps.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#37854) solfilo válasza Sheld (#37853) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

SW:TOR melyik gpu-n fut? Nem ismerem a játékot, de tippre Dx9-es, ez esetben viszont nem megy a DG, ha jól tudom. Lehet az igp-n megy?
Memória dual-ban megy?

solfilo

(#37855) DanielLong válasza Sheld (#37853) üzenetére


DanielLong
senior tag

Sajnos a rengeteg rossz tapasztalat miatt nem ajánlanék intel+amd kombót, így a GT 740 maradna csak. A többiek nyugodtan megcáfolhatnak, de a minap épp egy barátom vitte vissza a 8850m + i7-4500U dell gépét, mert driver problémákba ütközött.

(#37856) Sheld válasza solfilo (#37854) üzenetére


Sheld
senior tag

A 6650m-et használja. Ha átkapcsolom a 6520G-re akkor érezhetően visszaesik a teljesítménye.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#37857) solfilo válasza Sheld (#37856) üzenetére


solfilo
veterán

Hm, lehet a proci kevés akkor. A fent írt intel+amd kombó tényleg problémás sokaknál laptopon (valamilyen intel driver gond, ha jól rémlik), most hirtelen nem találom, melyik topicban olvastam róla egy hosszabb írást.

Inkább a topicjában próbálkoznék, ott ismerik a játékot és a hozzá való vasakat igazán: SW:TOR topic

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#37858) Sheld válasza solfilo (#37857) üzenetére


Sheld
senior tag

Köszönöm szépen!

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#37859) Mentiii


Mentiii
tag

Sziasztok!

Érdemes megvásárolnom egy Gigabyte GTX770OC -t vagy érdemes várni a 800-as szériára?

Nem olyan sürgős a kártya vétele, mivel addig elvagyok az i5-ös beépített grafjával
(videó szerkesztéshez kell majd a minél jobb Nvidia kártya)

Pár oldalon olvastam, hogy állítólag februárban lesz a váltás..

Tud valaki más infókkal/tanáccsal/egyébbel szolgálni? :)

Előre is köszönöm :))

(#37860) Nazara


Nazara
őstag

Üdv!

Segitséget szeretnék kérni.

Februárban vettem egy új Sapphire Radeon 7770 Ghz Edition kártyát, ami azóta kiválóan működik, egy apró bibivel. Már a nyáron is előfordult kb. kétszer, hogy kiirta a monitor, hogy nincs jel, pedig éppen használtam.
Ekkor még betudtam a melegnek, azóta pedig nem nagyon fordult elő ilyesmi, de most egyáltalán nem ad képet a kártya. Onnan gondolom, hogy vele van a baj, mert átdugtam az alaplapi HDMI-re a monitort ugyanazzal a kábellel, és primán működik. Vissza kéne küldenem gariba? Vagy esetleg valami okos megoldás?

Előre is köszönöm!

:R

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#37861) V3G3TA


V3G3TA
csendes tag

Szerbusztok egy kis segìtségre lenne szüksêgem, mielött rosszat vennék !!!
Alaplap Giga FX+ os magokat fogad min 4100 van 4 giga ddr3- mal.
A Gond hogy egy GTX260 van PCE-x szlotban mi tudom hogy atinak kéne lennie a chipszett miatt de ez van.
Körbe futottam a netet de nem lelem a megoldást...
A vga-n 3 kimenet van vga/dvi/hdmi.
Az új monitoromon ugyan ez a felàllaàs de vga kàbellel szereltêk.
Tegnap vettem egy HDMI/HDMI kàbelt de azt ìrja hogy no jel és lekapcsol(tom hogy nem is lenne mîg fel nem áll az OP mert a helyre àllítàs miatt az csak VGA) de be van dugva a vga és a HDMI is és semmi még fel sem ugrik a lehetôség...
A kérdés: probàlkozzam HDMI/DVI àtalakìtóval vagy a DVI/DVI kàbellel??? Mi a jobb.
?

(#37862) TaylorXIII válasza V3G3TA (#37861) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Működnie kéne pedig attól még mert AMD chipsetes lap. Milyen lap ez pontosan? Nem tudnád leírni?:)

(#37863) djdaniel válasza Nazara (#37860) üzenetére


djdaniel
senior tag

küld vissza gariba, nincs más okos megoldás.
hülye megoldás neki esel hőlégfúvóval ;]

(#37864) lajcsi28


lajcsi28
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Vettem egy videókártyát és a következő lépések után ez a probléma:
Kártya: Palit Geforce GTX 470

Beleraktam a kártyát és újratelepítettem a gépet win 7 64 bit
mindent felismert feltelepített de a vga driver 43 hibakódot írt.
drivert próbáltam újrarakni de semmi már ezerszer.
Többen azt mondták gyenge a táp a gépbe (450w m-tech)
így vettem bele egy Cooler Master Elite Power 600W RS600
tápegységet továbbra sem jó mindig hibakód 43.
Próbáltam a régi vga-val azzal jó volt minden.
Végül ismét újratelepítettem felraktam a drivert felismerte és kiírta, hogy
eszköz megfelelően működik de újraindítás kell, újraindítás után
ismét hibakód 43....

Mi lehet a probléma mit nézzek még meg??
A videokarit hogy tudom ellenőrizni, hogy jó?

Várom a válaszokat és előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#37865) Forestgreen válasza Mentiii (#37859) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

A GTX 800 sorozat már a Maxwell architektúrára épül jópár újítással és már 20 nm-es gyártástechnológiával. Februárban és márciusban még csak a 700-as sorozat csúcskártyái jönnek, gondolom ezután 1-2 hónapon belül jöhet a 800 sorozat.

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#37866) Taifa Díaz válasza lajcsi28 (#37864) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Az operációs rendszered az alap Windows 7, vagy Service Pack 1? Ha az előbbi, engedd, hogy frissüljön SP1-re, mert sok esetben - 43-as kód esetén is - jelentett ez megoldást.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#37867) Pörp


Pörp
senior tag

Hi!

5750 vga olyat csinál játék közben, hogy a képernyő teljes terjedelmében egyszínűvé válik, pl szürke, vagy barna, és a hang beakad, csak reset segít, van hogy az se... Restart után pár napig minden ok, aztán újra előjön. BGA hiba lenne?

senzaj: thx, :O

[ Szerkesztve ]

(#37868) senzaj válasza Pörp (#37867) üzenetére


senzaj
senior tag

Igen, elég valószínű. :(((

(#37869) V3G3TA válasza TaylorXIII (#37862) üzenetére


V3G3TA
csendes tag

Szia ez a lapom GIGABYTE GA-970A-DS3P

Lehet hogy vicces lesz de amit találtam és működött ott több videógan is a DVI kimenetet használják nem lehet hogy az csak a hang-é a DVI??

(#37870) TaylorXIII válasza V3G3TA (#37869) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Hangé biztos nem a DVI. HDMI tud hangot is továbbítani. Azt próbáld meg, hogy kiveszed a kártyát csinálsz egy bios resetet s berakod újra a kártyát. Ha DVI ha HDMI ha más kéne lennie képnek a monitoron. Ha pontosítod a kártyát akkor a csatlakozókat is lehetne tudni bár azok annyira nem lényegesek. Gondolom DVI-D ,DVI-I, HDMI.

(#37871) V3G3TA válasza TaylorXIII (#37870) üzenetére


V3G3TA
csendes tag

Kösz a küzdést de én is azért írtam mert már én sem tudok mit merre
BIOS reszettel kezdem az összerakást aztán fresh a kártya GTX260 OC giga az is
És azért nem értem mert az Nvidiás kezelő felület fel sem ajánja hogy másra állítsam vagy gyökér vagyok hozzá x
a csatlakozás
1.a HDMI
2.a VGA
3.a DVI.. és nem vágom pedig szeretnék 2000 fölé menni felbontásban hamár 32"???

http://www.hardwaredepo.hu/files/VGA%20PCXNGFGIGGTX%20260%20OC.jpg

[ Szerkesztve ]

(#37872) g.killer


g.killer
aktív tag

Valaki erre ?

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#37873) TaylorXIII válasza V3G3TA (#37871) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Ja neked most van kép? Azt írtad no signal. Én úgy értelmeztem, hogy az a bajod, hogy nincs kép egyáltalán sehogy sem. Mi a maximum felbontás amit be tudsz állítani?

(#37874) V3G3TA válasza TaylorXIII (#37873) üzenetére


V3G3TA
csendes tag

csak VGA-n és 1800X és kéne nekem a statégia miatt a 2000

(#37875) TaylorXIII válasza V3G3TA (#37874) üzenetére


TaylorXIII
őstag

1800x? Milyen felbontás ez? Egyébként most azt írod VGA csatlakozóval csatlakozol a monitorra. HDMI és DVI használatakor mi történik? Egyszerűen semmi sincs a monitoron és semmilyen felbontásban sem jó?

(#37876) V3G3TA válasza TaylorXIII (#37875) üzenetére


V3G3TA
csendes tag

mIND 1 A LÉNYEG HOGY KÉNYTELEN VAGYOK VGA-N FUTTATNI MERT A TÖBBIN NINCS KÉP DE MEG SEM JELENIK CSAK KI ÍRJA A MONITOR HOGY NO SIGNAL ÉS SZERETNÉM EL ÉRNI A GYÁRTÓ ÁLTAL ÍRT 2560×1440 AT az 1800x900 helyett

(#37877) g.killer válasza g.killer (#37872) üzenetére


g.killer
aktív tag

Valaki [link] erre?
Pls fontos lenne!! :)
Köszi előre is ha valaki megtisztel figyelmével!! :)

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#37878) TaylorXIII válasza V3G3TA (#37876) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Nem olyan a monitorod, hogy bemenetek között lehet váltogatni? Lehet VGA-n hagytad de ugye már nem VGA kábelről kapja a jelet a kártyától. Habár VGA-n is tudnia kéne a 2048x1536-ot. Windowsban képernyőfelbontásnál speciálsinál adapternél üzemmódoknál esetleg nincsenek ott? Milyen játék ez? AZ is lehet, hogy az nem támogatja és kell vele trükközni már ha lehet.

(#37879) senzaj válasza g.killer (#37789) üzenetére


senzaj
senior tag

Valszeg hibás a vga... én gariztatnám a helyedben

(#37880) V3G3TA


V3G3TA
csendes tag

Hi
Ha valakinek volt GTX260 OC-ja írja már le nekem, hogy lehet ki hozni belőle a 2500X1900 THX :O :O :O :O

(#37881) V3G3TA válasza TaylorXIII (#37878) üzenetére


V3G3TA
csendes tag

ez a leg újjab LG 32" magától fel ismeri hogy mi van rá dugva plussz van menü de bár mit teszek nem megy feljebb a VGA küszöb felbontásánál..??? :( :( :( :F
és nem játék hanem már az asztalon 1800X900 a max ja és 60 Hz-n XD

[ Szerkesztve ]

(#37882) g.killer válasza senzaj (#37879) üzenetére


g.killer
aktív tag

Köszi!

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#37883) TaylorXIII válasza V3G3TA (#37881) üzenetére


TaylorXIII
őstag

És üzemmódoknál sincs nagyobb választék? NV driverből mit raktál fel?

(#37884) V3G3TA válasza TaylorXIII (#37883) üzenetére


V3G3TA
csendes tag

Nem tom Nv oldal autó detect és a teljes upp to date program is lent van de nekem is az a gyanus hogy a RES beállításoknál nincs semmi jele a plug-inn nak..

(#37885) lajcsi28 válasza Taifa Díaz (#37866) üzenetére


lajcsi28
csendes tag

megnéztem service pack 1 van a gépen

a videó kártya nem lehet, hogy rossz?
vagy mi lehet hol keressem a hibát?

(#37886) tixem válasza g.killer (#37877) üzenetére


tixem
addikt

vga hiba lesz, nálam is volt hasonló. Próbálják majd a tápodra fogni, de a raidernek ezt röhögve kell bírnia, még tuningolva is.

Gariztasd, és ne hagyd magad megvezetni a süket dumákkal, hogy gyenge táp és társai.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#37887) TaylorXIII válasza V3G3TA (#37884) üzenetére


TaylorXIII
őstag

DVI kábellel próbáld szerintem és mindenképpen dual link kábellel. Aztán esetleg próbáld meg ezt ha már nincs ott a felbontás sehogy sem. videó

[ Szerkesztve ]

(#37888) V3G3TA válasza TaylorXIII (#37887) üzenetére


V3G3TA
csendes tag

Kössz az ötletet ezt még nem is láttam, azonban még mindig ott van az a dolog hogy az alap controlpanel a videóban ki írja hogy HDMI-enabled persze hogy fel tudja baszni a felbontást a másik hogy dvi\dvi-t szerezzek vagy elég a hdmi\dvi adapter..?? THX

(#37889) Ratman


Ratman
tag

Sziasztok!

Nem találtam kimondottan GT610 tokipot, ezért itt kérdezem.

Van egy ASUS GT610-1GD3-L kártyám, (WIN XP-s gép) két kijelzőt hajtok vele (konkrétan egy tv-t az "egyszerűbb" filmezéshez, és a másik kimenete pedig egy házimozi receiverre kapcsolódik ha "komolyabb" mozizás szükságes), és az a gondom, hogy be van állítva a klón üzemmód, de ha ki-be kapcsolom a készülékeket, vagy újraindítom a PC-t, akkor állandóan visszáll egy kijelzős módra felülbírálja a beállítást.

Valaki találkozott már ilyen gonddal, mi lehet a probléma, és mi lehet a megoldás?

(#37890) nindzsavagyo


nindzsavagyo
tag

Egy gyors kérdés,játékra melyik Processor az alkalmasabb két választásom van erre a célra:
Amd a8 6600k
Intel I7 920

Egy ati R 7 250 vga lessz a cpu mellet.

(#37891) senzaj válasza nindzsavagyo (#37890) üzenetére


senzaj
senior tag

i7 920

(#37892) DanielLong válasza nindzsavagyo (#37890) üzenetére


DanielLong
senior tag

i7 920, de ahhoz a videokártyához igazából mindegy melyik.

(#37893) nindzsavagyo válasza senzaj (#37891) üzenetére


nindzsavagyo
tag

Köszönöm a gyors választ :) :R

(#37894) senzaj válasza nindzsavagyo (#37893) üzenetére


senzaj
senior tag

Jogos, olyan proci mellé mi indokolja azt a harmatgyenge vgat? :O

(#37895) nindzsavagyo válasza senzaj (#37894) üzenetére


nindzsavagyo
tag

Az R 7 250 már régebb óta megvan most van keretem és azért jön a cpu,aztán majd jön másik vga-is :)

(#37896) senzaj válasza nindzsavagyo (#37895) üzenetére


senzaj
senior tag

Így már világos. Hasonlóképpen vagyok én is. :)

(#37897) nindzsavagyo válasza senzaj (#37896) üzenetére


nindzsavagyo
tag

Nekem ez a cpu is remélhetőleg egy nagy erőlelépés lesz a core2 E4700-hoz képest,ezért is a cpu-t (és a lapot)akarom elsőnek lecserélni.

(#37898) senzaj válasza nindzsavagyo (#37897) üzenetére


senzaj
senior tag

Ahhoz képest érezhetően jobb lesz. :K
920-as mellé pedig nyugodtan mehet 7870/7950, GTX670/760 is majd.

(#37899) DanielLong válasza nindzsavagyo (#37897) üzenetére


DanielLong
senior tag

Esetleg fontold meg, hogy az USB 3 és az integrált vga mennyire fontos neked a jövőben. Emlékeim szerint s1366-hoz elég drágák az alaplapok, lehet, hogy inkább egy s1155 vagy s1150-re ruháznék be akár i3-al is, single player mellett az is kihajtja a hd7850-et.

(#37900) nindzsavagyo válasza DanielLong (#37899) üzenetére


nindzsavagyo
tag

Jó lenne a 1150 ha ezen továbblépek csakis abban gondolkodom de most nincs akkora keretem hogy ezekre beruházzak,majd félév 1év múlva esetleg.Most egy erősebb vga-t akarok mindenképp amit átvihetek egy Játékra is életképes haswell confogba is :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.