Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37451) peti800


peti800
tag

Sziasztok

Olyan gondom volna, hogy most vásároltam egy Gtx-560 videokártyát a gépembe. Előzőleg Gtx-285-öm volt, amivel még pl. Battlefield 3-at közepes beállításon tudtam élvezni, és más játékoknál sem panaszkodhattam. A kártya sajna tönkrement, ezért kellett a csere. Miután betettem az új kártyát, system install megvolt, a legfrisseb drivereket leszedtem mindenből. Azonban játék közben eléggé lagolok, (Bf3, Crysis3, Nfs Run...átlag 10-30 fps) pedig a GeForce program minden beállítást Ultra-ra optimalizált..
A konfigom: (Gigabyte Ep43-S3l, Intel E8400, 3Ghz, 4GbDDr2 ocz, 620w táp a kártya pedig Msi N560Gtx)

Köszi előre is :)

(#37452) DanielLong válasza mcdanger (#37449) üzenetére


DanielLong
senior tag

Az a kérdés, hogy neked a 3D kijelzőpaneles van, vagy sem. Idézet notebookchechről:
"Toshiba Qosmio X870 series comes with two different types of displays. The cheaper non-3D models come with a 1600x900 resolution HD+ screen while the high-end 3D display comes with the superior Full-HD 1920x1080 display. For this reason, the notebook is accompanied by 3D glasses from Nvidia. Another feature that Toshiba offers is the dual camera setup that allows the user to capture stereoscopic images that can be played back as a 3D movie by the built in software. It is left to the user to decide the usefulness of this feature." Ergó, ha a felbontásod 1600x900, akkor nem támogatja a 3D-t a kijelződ.

(#37453) peti800 válasza peti800 (#37451) üzenetére


peti800
tag

A rendszer egy SSD van, és volt előzőleg is..

(#37454) kolja58


kolja58
aktív tag

Sziasztok. :)

Van egy PNY gtx480-m ami jelenleg vízblokkos.

Átszerelem saját léghűtésére.

Hogyan tudhatom meg, hogy jól pasztáztam és gappadoztam? (tudom próbálva, de azt hogyan és ennél a kártyánál mire mondhatom pl. hőfok, hogy rendben van)

Normális hangnemet, higgadtságot, ... még azok iránt is.

(#37455) Xaels válasza kolja58 (#37454) üzenetére


Xaels
félisten

.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#37456) kolja58 válasza Xaels (#37455) üzenetére


kolja58
aktív tag

Bocsi.

Saját rev. hűtőjét teszem vissza, a paszta Artic Cooling mx2, a gappad 0,5mmm Phobya hővezető képesség: 5 W/mk és kb. néhány percre engedném rá a furmark-t.

Normális hangnemet, higgadtságot, ... még azok iránt is.

(#37457) DanielLong válasza kolja58 (#37456) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ha max 80 fok körül megáll a furmark, akkor nem lesz vele gond. Sajnos nem találtam infót, hogy mennyire lehet jó a gyári hűtője, így ahhoz nem nagyon tudsz viszonyítani.

(#37458) kolja58 válasza DanielLong (#37457) üzenetére


kolja58
aktív tag

Köszi.
:R
Szerelés és próba után visszatérek.

Normális hangnemet, higgadtságot, ... még azok iránt is.

(#37459) Dumm-dumm


Dumm-dumm
csendes tag

Sziasztok
Lenne egy olyan kérdésem hogy van egy Asus 8600gt a tulajdonomban az öcsémnek vettem hogy tudjon valamennyire játszani.A kártyát az én alaplapomban próbáltam ki hogy működik e és akárhányszor belerakom biost kell resetelnem mert nem indul el a gép(se integráltal se a rendes gt440-sel) maga a kártya se add képet.Az alaplap egy asrock 760gm-gs3.A kártyán 2 hibát találtam a pci-e-es csatlakozóján 2 helyen hiányzik egy kis rész.A kérdésem az hogy ez miatt lehet hogy az alapalakomat mindig resetálnom kell?Illetve az hogy ezt lehet orvosolni vagy kuka az egész?
Válaszotokat előre is köszönöm.

Hibák:
Hiba1
Hiba2

[ Szerkesztve ]

(#37460) daniel94


daniel94
újonc

Lenen még egy olyan kérdésem hogy egy 512mb-s és egy 1gb-s ati hd 5450et lehet crossfirebe használni?

(#37461) mcdanger válasza DanielLong (#37452) üzenetére


mcdanger
csendes tag

1600*900-as a kijelzőm :S Esetleg egy full hd tv-re, ha egy HDMI-vel csatlakoztatom, akkor működni fog a 3D? Ha igen, akkor az a szemüveg, amit moziban adnak az jó hozzá?

(#37462) daniel94 válasza daniel94 (#37460) üzenetére


daniel94
újonc

vagy esetleg érdemes lenne váltanom egyáltalán geforce 7600gtről, hd5450re ?

(#37463) DanielLong válasza mcdanger (#37461) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ez nem megy ilyen egyszerűen :N . Gondolom a TV-d sem 3D tv, így hiába kötnéd rá, azon sem lenne 3d-s kép. Ha a tv-d támogatnád a 3d-s megjelenítést, akkor kaptál volna hozzá szemüveget is.

(#37464) shootme2 válasza daniel94 (#37460) üzenetére


shootme2
aktív tag

A memóriaméret nem lenne gond viszont 5450-et egyáltalán nem lehet crossfire-be kötni. A 7600Gt-től erősebb.

(#37465) mcdanger válasza DanielLong (#37463) üzenetére


mcdanger
csendes tag

Azért köszönöm :)

(#37466) siege5


siege5
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos beleütköztem egy olyan problémába amiben kérném tapasztaltabb emberek segítségét.
Nem olyan régen vettem egy gépet (kb november végefelé), tehát minden alkatrésze új.
Eleinte sokat crachelt a rendszer dual memóriák használatakor.
Majd volt egy crash miután az addig monitor-VGA között használt DVI port kábelt cserélnem kellett DP port kábelre mivel játékok alatt erősen vibrált a kép.
A DP (displayport) kábel használata után rendben volt minden.
Közben a 2 db memóriát singleben használva a crashelés is elmúlt kb úgy hete stabil volt a rendszer.
Most viszont ismét fagyott egyet és érdekes dolgot produkált.
DVi kábel használatakor a UEFI BIOS töltése közben van kép a monitoron majd mikor betölt a windows (bármelyik SSD-n lévőn akár win7-win8) csak egy fekete háttér, win8 esetén a beállított séma szerinti kék háttér fogad, közben a win működik csak nem látok képet.
Viszont ha a DP kábelt használom aZ UEFI BIOS alatti töltés közben nem kapcsol be a monitor, majd csak már akkor, ha bedob a windowsok jelszóbeírójára. Onnantól viszont működik.
Próbáltam másik monitorral, ott ugyanez a helyzet, és emiatt kezdek erősen VGA problémára gondolni, és talán a dual memóriák is ezért nem mennek dualként.
Esetleg mielőtt visszaküldöm a karit, szeretném kikérni a tanácsotokat, hátha csak elállítódott valami amire nem gondolnék.
Segítségeket előre is köszönöm.

VGA- ASUS GTX780-OC a többi alkatrészem, amennyiben fontos az adataim között szerepel.
A VGA mindig a legfrissebb driverrel üzemel, és nincs húzva.

[ Szerkesztve ]

(#37467) zozzo698


zozzo698
tag

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy VOT közben vibrál a kép...ez lehet kábelhiba?

VGA-n dvi kimenet van ami egy átalakítóval csatlakozik a moni d-sub csatijához...

Ha csak a Win megy nem tapasztaltam vibrálást....

Kari egy asus 7770.

köszi: zozzo

tel.:0630 942 (79) 13

(#37468) Grave_444 válasza zozzo698 (#37467) üzenetére


Grave_444
nagyúr

A kábel miatt csinálja, mert nem digitális, hanem analóg. Vegyél egy DVI kábelt.

(#37469) zozzo698 válasza Grave_444 (#37468) üzenetére


zozzo698
tag

:R És az nem lesz gond, hogy a monin csak dsub van?

[ Szerkesztve ]

tel.:0630 942 (79) 13

(#37470) Grave_444 válasza zozzo698 (#37469) üzenetére


Grave_444
nagyúr

De az baj, akkor azt is cserélned kell, olyanra amin van DVI vagy HDMI. Átalakítózással se lenne jó.

[ Szerkesztve ]

(#37471) zozzo698 válasza Grave_444 (#37470) üzenetére


zozzo698
tag

:R fuck,.......monit nem akartam cserélni...

tel.:0630 942 (79) 13

(#37472) pockhome válasza zozzo698 (#37471) üzenetére


pockhome
senior tag

Egy auto kalibráció a monitoron, vagy árnyékolt kábel? :)

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#37473) zozzo698 válasza pockhome (#37472) üzenetére


zozzo698
tag

az megvolt....ami érdekes az elöző karival nem vettem észre...saphire 6670....

tel.:0630 942 (79) 13

(#37474) pockhome válasza zozzo698 (#37473) üzenetére


pockhome
senior tag

valszeg beállítás kérdése, kétlem h az újabb kártya miatt csinálná, és költekezni kellene (feleslegesen)

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#37475) zozzo698 válasza pockhome (#37474) üzenetére


zozzo698
tag

És min tudnék még állítani??

auto kalibrálás játék közben jobb sokkal a kép....

tel.:0630 942 (79) 13

(#37476) Grave_444 válasza pockhome (#37474) üzenetére


Grave_444
nagyúr

A 7000-es szériához már digitális kábel kell..

(#37477) zozzo698 válasza Grave_444 (#37476) üzenetére


zozzo698
tag

szomorú.....
:O megnézem a lányomét, és nyúlom ha van rajta.... :DDD

[ Szerkesztve ]

tel.:0630 942 (79) 13

(#37478) Tonoic


Tonoic
tag

[X3100]

Sziasztok!

Valaki tud olyan drivereket hozzá hogy elfusson normálisan egy CS-source, illetve esetleg egy Wot ?
/keresgéltem már különböző oldalakon de nem sikerült találnom értelmeset se .../
A gép ami vinné a játékot egy R61e ,2gb DDR2 T7500 (2x2.2).

Ha valaki bárki tud segíteni, esetleg ötletet. Szívesen fogadom !
(Tisztában vagyok hogy nem egy radeon hd 7870 :D )

Üdv

Nope.

(#37479) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok!

Egy ilyen kártyát tudok szerezni a napokban:

VTX 3D Radeon HD 7750 1024MB PCIe x16 Gen 3.0

A 450w-s tápos, N68 S-C UCC alaplapommal menni fog? :-O (elméletileg mennie kell vele...)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#37480) Loner


Loner
tag

Sziasztok!

Érdeklödnék azzal kapcsolatba, hogy ha a vga-n DVI-I van és a monitoron D-sub, és igy kötöm össze, akkor lehet hogy nem kezeli?

Mert csak villog a képernyö!
A vga 100% hogy jó!
Köszönöm!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#37481) Vakegérke válasza Dinomano (#37479) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha jól tudom, nem kér külön tápot, elég kicsi a fogyasztása.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37482) >>>W!nman*


>>>W!nman*
tag

Sziasztok!

Ugyan pár hete írtam ide, de azóta nyomoztam, vannak fejlemények, illetve hátha más olyas valaki is olvassa, aki tapasztalt már ilyet...

~2hónapja vettem egy új gépet, ami random módon kifagy. A böngésző ekkor mindig nyitva van... Eddig Firefox-ot használtam, de már Chrome-mal is kipróbáltam és ugyanaz a helyzet... Néha csak úgy teljesen megfagy a képernyő, kurzorral együtt, ha megy zene, akkor az is beakad... Ilyenkor csak a hard reset segít...

Flash player/böngésző/vga/vga driver hibára gondolok, illetve itt is ezzel kapcsoaltban kaptam tanácsot: youtube-on kapcsoljam kia HW gyorsítást. Firefox esetében ez nem segített, Chrome esetében még ez tesztelés alatt.

A VGA egy ASUS HD7790-DC2OC-1GD5 HD7790 1GB GDDR5 PCIE, a VGA driver pedig december 13-i.

Nagyon bosszantó és elkeserítő a helyzet.

A VGA egyébként zsír új, Iponos.

(A problémám -már ha a VGA (tényleg) gyári hibás-, hogy nagyon nehéz ezt bizonyítani és nem tudom, h az Ipon bevenné-e a kártyát... Van valakinek effelől tapasztalata? De jobb lenne, ha nem a VGA lenne gyári selejt...)

Bármi tanács, sejtés nagyon jól jönne! Kérlek segítsetek!

[ Szerkesztve ]

(#37483) djculture válasza >>>W!nman* (#37482) üzenetére


djculture
félisten

Olvass vissza a memória frekijét kell visszahúzni kicsit és jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#37484) >>>W!nman* válasza djculture (#37483) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Biztos, h segítség ez? KB hol keressem? Napokra/hetekre/hónapokva visszamenőleg?

A baj az, h játék közben sosem fagy ki... Pl. ami újabb játék és néha fut a gépen: Dead Island, BF3, Race07.
Mindig csak a böngésző környékén történik a bibi... Bár játék közben is úgy marad a böngésző, de akkor nem következett be még sosem ez a hiba.

(#37485) djculture válasza >>>W!nman* (#37484) üzenetére


djculture
félisten

Utána néztem hogy nem a kártya széria topikjában tetted fel akérdést ahol tudnak is segiteni:)
AMD Radeon™ HD 7730 / 7750 / 7770 / 7790

Amugy először is 13.9 drivert tedd fel mert ezek a kártyák az új driverekkel mindenféle anomáliát művelnek. A hülye power tune a hiba oka amúgy, 13.9-el szokott normális működni. Először a régit lekell vakarni rendesen

[ Szerkesztve ]

(#37486) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Sziasztok!

Adott egy Powercolor HD4650 kártya (1gb ddr2 rammal). Eddig XP-ben volt használva gond nélkül, most egy Win 8.1-be szeretném beleerőltetni. A Win beállított hozzá valami drivert magától, minden közlés nélkül, a 3d alkalmazások, játékok java fut. [tudok wowozni]
AMD honlapjáról letöltöttem automatikus driver kereső/telepítő programot, az felsírt, hogy már van driver fent.
Programok telepítése/törlése fülön nem jelzi. Próbáltam kiválasztani az AMD honlapon menüből ezt a kártyát, drivert le is töltöttem, telepít, ki is írja, hogy telepített, de utána meg azt, hogy az illesztőprogram telepítése sikertelen. Catalyst control center el sem indul, mert 'nincs a gépemben videokártya', photoshopot nem tudom normálisan használni, mert 'nincs legalább 515mb vram'.
Továbbá ha nem natív felbontáson (fullHD) akkor a játékok a képernyő közepén jelennek meg, nem kinagyítva teljes képernyőn. (többi gépen más kártyákkal mind igen: intel extreme graphics 2, intel hd graphics 4000, radeon 9600, nvidia go 6100, nvidia 650 ti boost)
Valami ötlet egy működő driver/catalyst gépre-varázsolására? :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#37487) djculture válasza nonsen5e (#37486) üzenetére


djculture
félisten

A régi nem dx11-es kártyákhoz már csak legacy driver van azt kell feletelepiteni. 32 vagy 64 bites driver kell?
Ez a 32bites: [link]

[ Szerkesztve ]

(#37488) greyslay


greyslay
aktív tag

Valaki valami ötlet megoldás a törött lapátra? A hűtéssel nincs baj, csak zúg búg :DD

[ Szerkesztve ]

"embertelen ember munka"

(#37489) MasterMind


MasterMind
tag

Sziasztok!
Van egy Radeon 6990-em. A probléma az vele, hogy ha játszani szeretnék, a 3D-s játéktér megjelenítése pillanatában (tehát játék menüben jó) felpörög a kártya, majd megáll, és a monitor elveszti a jelet. Csak a hard reset segít. A hang marad, de csak az ami elindult, tehát ha videóval kezdődik a játék, a videó hangját még végig hallod, de az utána lévő dolgokat már nem.
Ha van ötlet köszi.

(#37490) cashback válasza greyslay (#37488) üzenetére


cashback
őstag

Másik venti... sajnos nem tudod úgy javítani, hogy kiegyensúlyozott legyen teljesen. (vagy kitörsz még 2lapátot és akkor egálban van ;] )

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#37491) nonsen5e válasza djculture (#37487) üzenetére


nonsen5e
addikt

64 bites, és elvileg azt is töltöttem le (először véletlen a 32 biteset, de az sikított meg el sem indult mert nem olyan a rendszer).

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#37492) greyslay válasza cashback (#37490) üzenetére


greyslay
aktív tag

És a kérdésem lenne hogy milyen ventit kell nekem ebbe venni, esetleg hol találok, és a beleszerelése értelem szerű, könnyű ?

"embertelen ember munka"

(#37493) djculture válasza greyslay (#37492) üzenetére


djculture
félisten

kiszereled és megméred mekkora kell oda pl ez 4,5 centis : [link] A csatit viszont forrasztani kell mert ez alaplapra való a vga-n meg ennek a mini változata van.. Direkt vga-ra való ventiket sajnos nem olcsó beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#37494) cashback válasza greyslay (#37492) üzenetére


cashback
őstag

Használtan biztosan betudsz szerezni egy hasonlót [link]... a ventilátor csere nem túl bonyolult művelet. 3csavar fogja a bordára és csatlakoztatva van a nyákra. Illetve a burkolatot kell még erről a típusról előtte leszerelni.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#37495) greyslay válasza cashback (#37494) üzenetére


greyslay
aktív tag

Köszönöm a segítséget akkor próbálkozok.

"embertelen ember munka"

(#37496) Freeezy


Freeezy
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Dell laptopot. Inspiron 3521. Van benne egy i5-3337U proci Intel HD graphics 4000es integrált VGA-val, és van még külön egy AMD Radeon HD 8730 2GB-s VGA.
Sajnos nem nyújt túl erős teljesítményt játékoknál a gép, viszont most raktam fel a Skyrimet, és a launcherjében csak az integrált VGA-t érzékeli, és minden beállítást alacsonyra rak automatikusan.
Tudom hogy elvileg csak terhelés alatt kapcsol be a külön VGA, de akkor is szöget ütött a fejembe hogy lehet hogy csak azt érzékeli a gép, és talán azért megy minden gyengén?
Eszközkezelőben ugyan jelen van a Radeon kártya is, de mivel a Skyrim nem ismerte fel elsőre, az lenne a kérdés hogy lehet e valahol elsődleges kártyát állítani, vagy az intelt kilőni? Vagy simán hogy lehetne elérni hogy azt is felismerje, és be lehessen állítani azt a játéknál?
A BIOSban nem találtam erre lehetőséget, és a windowsba se találom. 8.1es Win van fenn.

Előre is köszi a segítséget :) :)

(#37497) djculture válasza Freeezy (#37496) üzenetére


djculture
félisten

intel apu meg az amd vga nem túl jó párosítás. Valaki irt is egy logoutos irást erröl hogy neki is kész tortúra volt beüzemelni hogy megfelelő időben kapcsoljon az amd vga , de még most se azt igazi.

(#37498) Loner


Loner
tag

Nos megpróbálom leirni értelmesebben! :F

Van egy vga DVI kimenettel.

Beledugtam egy átalakitót,(DVI-to d-sub )majd arra egy d-sub kábelt, aminek a másik vége megint csak d-sub, és igy megy a monitorba!
Lehet ezért nem érzékeli a vgamat a monitor?
Nagyon köszönöm elöre is a segitséget! :R

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#37499) lsc válasza Freeezy (#37496) üzenetére


lsc
nagyúr

A játékhoz patch kell [link], ennyi.

Mod Loner: Lehet, más gyártó átalakítójával ki kellene próbálni.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#37500) Vakegérke válasza lsc (#37499) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bár nem azonos probléma, én egy USB->PS2 átalakítóval jártam így. Nem működött. A pénzt persze nem adták vissza.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.