Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38501) senzaj válasza cashback (#38495) üzenetére


senzaj
senior tag

Ez egy elb*szott táblázat.. barts gpu az a 6800-as széria. :)
Itt van az igazság.

(#38502) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Sziasztok!

Videokártya vásárlásán töröm a fejem, viszont felmerült bennem egy kérdés ezzel kapcsolatban. Van arra valami mód, hogy amikor épp nem valami GPU igényes dolgot csinálok a gépen (pl. netezés), akkor az Intel HD3000 legyen az alapértelmezett VGA? Mint ahogy a notebookokon is van ilyen lehetőség, hogy vált a két VGA között automatikusan.
Jelenleg a gépem csendes, hűvős és keveset fogyaszt, szeretném ha ez a tulajdonsága megmaradna.

Egy Radeon 7770 amúgy a kiszemelt kártya.

(#38503) Milo629 válasza #90933760 (#38500) üzenetére


Milo629
aktív tag

(#38504) Laggner


Laggner
csendes tag

Sziasztok, Valaki tesztelte már a Sapphire Radeon R7 250-et? Valami nem stimmel... Nekem nem a 250-et írja ki, hanem egy régebbi kártya számát...

Laggner

(#38505) #90933760 válasza Milo629 (#38503) üzenetére


#90933760
törölt tag

Akkor alapból is 1.18V a feszkója? Nekem egy OC-s verzió van annak is ennyi, de ezek szerint alapon is az.

(#38506) colker


colker
tag

Sziasztok!
Megpróbálom feltenni megint a kérdésem hát ha valaki tudna rá válaszolni.
Adott egy vtx 5770 videókártya.
Alap járaton is kis sercegő,cicergő hangot add ki ha görgetem a böngészőben az oldalt akkor felerősödik kicsit.
Játék alatt pedig nagyon felerősödik a hang és kis akadásokat is észre lehet venni.A kis beakadásnál pedig változik kicsit a hang is.
Erre találtam a neten azt a megoldást hogy egy youtube videót kell elindítani és ameddig tölti magát addig játék alatt nagyon minimálisra csökkenti a hangját és akadás sincs már...
Amúgy az akadás nem jár fps csökkenéssel.(Ac4 alatt pl. mikor megyek hajóval és forgatom a kamerát úgy érzékelem hogy forgatás alatt kicsit megakad de az fps szám marad...)

A kérdések:
-Youtube-s megoldás kiváltható valami mással?(mobil net miatt nem szerencsés)
-Előfordulhat hogy nem a vga a hibás?Előző tulaj azt állította nem adott ki hangot...Esetleg ilyenkor a táp is lehet ludas mert talán nem tud elég áramot szolgáltatni vagy feszültsége lehet ingadozó vagy valami ilyesmi?

(#38507) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

ŰDV!

Ha nehezen is, de sikerült "összehozni" a Gigabyte HD6450 diszkrét kártyát és a HD6410 integrált kártyát.
És a CrossFire hála istennek működik.

Lefutattam egy windows élményindexet, és az egyik benchmark értékre kevés érték jött ki, nagyon kevés.

[link]

A kép alapján a játékra szolgáló videókari 6.0 pontot kapott, ami sztem egy HD6450+HD6410 kombótól nem rossz.
Viszont a Windows Aero teljesítménye csak 4.2.

Vajon ez normális? Miért ilyen kevés?

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#38508) cashback válasza senzaj (#38501) üzenetére


cashback
őstag

Nem én készítettem... :)
iPon Hírek - Radeon HD 6750 és 6770 specifikációk

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#38509) vetőkrumpli


vetőkrumpli
csendes tag

Sziasztok igazából nem tudtam hova írjam... probléma következő van egy GTx 580 videókártyám és néhány játék állandóan lefagy ( AC4, Stalker CS.)valamint a sims 2 -ben a simek alatt ilyen fekete kocka jelenik meg a Hitman 5 ben pedig az esős pályákon csíkoz Crysis 3 ban pedig illesztő program a hibás. Most akkor a videó kártyám lenne a ludas?

[ Szerkesztve ]

(#38510) senzaj válasza cashback (#38508) üzenetére


senzaj
senior tag

Hát elírták. Előfordul az ilyen. Volt 6870-esem, az volt barts xt 150W TDP-vel. :K

(#38511) nrvn


nrvn
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy elég régi Abit IP35-E alaplapom amiben meghalt a vga (8800gt).

A kérdésem arra vonatkozna, hogy az alaplap megbirkózna mondjuk egy HD 6770-es vga-val? Annál nagyobban nem gondolkozom, sőt egy konkrét új gép is tervben lenne habár a keret elég szűkös lenne rá sajnos.

Amúgy első sorban a pci-e miatt érdekelne a dolog, nem tudom mennyire kompatibilis az alaplap és vga a köztük lévő kor és technikai különbség miatt vagy mennyire van értelme ebbe a régi konfigba egy relatíve "újabb" vga-t tenni.

(#38512) Lenry válasza nrvn (#38511) üzenetére


Lenry
félisten

a PCI-express az PCI-express.
működni fog.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38513) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

Ezt eredetileg a notebook topikban kérdeztem, de hátha itt könnyebben kapok rá választ.

"üdv
Abban kérném a segítségeteket, hogy kaptop vonalon milyen grafikus kártyák támogatják az OpenGL 3.0-át. Egy ismerősömnek kellene Visual Studo-val való munkára/tanulásra, de a régi Intel 965-ös chipset ezt ugye nem igazán támogatja.
A lényeg, hogy mik a legolcsóbb notebook alternatívák, amik erre alkalmasak, mert lényegében csak erre kellene megfelelő gép.
Esetleg egyes Quadro vagy FireGL kártyával szerelt gépek? :U"

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#38514) Lenry válasza Dr_Syrex (#38513) üzenetére


Lenry
félisten

GeForce 8xxxM, Mobility Radeon HD43xx és ezeknél újabb, vagyis az elmúlt 5 évből szinte bármi.
Intel vonalon a Sandy Bridge (Core iX-2xxx, Celeron és Pentium B8xx) és annál újabb procik GPU-i támogatják az OpenGL 3-at

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38515) Dr_Syrex válasza Lenry (#38514) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Köszönöm a gyors választ, így már könnyebben tudok keresgélni. A 4250-es radeon is jó lehet pl.?

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#38516) TaylorXIII válasza Dr_Syrex (#38515) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Úgy tűnik, igen: [link], [link]

(#38517) Lenry válasza Dr_Syrex (#38515) üzenetére


Lenry
félisten

igen, csak arra figyelj, hogy ne Mobility Radeon legyen, mert abból a 4250-es még nem OGL3-as

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38518) Dr_Syrex válasza TaylorXIII (#38516) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Köszönöm, Én is néztem ezt az oldalt és fel is tűnt, hogy a desktop változatról szól a leírás. Akkor ezt passzolom is.

@Lenry
Javasolni fogom az ismerősnek, hogy ha nem fontos szempont a mobilitás, akkor egy asztali géppel jóval olcsóbban kihöhet.

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#38519) TaylorXIII válasza Dr_Syrex (#38518) üzenetére


TaylorXIII
őstag

De úgy olvasom, hogy ez egy IGP még laptopoknál is. Alaplapra van integrálva. Valami mást nézzél:D

(#38520) TaylorXIII válasza Dr_Syrex (#38518) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Ja most újraolvasa a hszeid látom, hogy új notebook lenne véve? Nem csak a laptopba lene téve egy kártya? AKko szinte bármit vehetsz. Egyébként a 4100,4225,4250,4270 mobil IGP mind támogatják elvileg az Open GL 3.0-t. Szóval azok is jók. De ha már tök más notebookot vesz akkor mind1 mert annyiféle alternatíva van, hogy nem igaz és ráadásul ezeknél jobbak is. Modernebb, nagyobb teljesítményű de hasonló fogyasztású laptop vga-k.

(#38521) d1abLo


d1abLo
senior tag

Sziasztok!
Nagyon bugyuta kérdés, de gondolom háthta..
Vettem egy 7850-et, és 2x 6 pines csati van rajta (ez nekem még újdonság). Mind a kettőbe kell kötni vagy elég csak az egyikre?
Trollok kíméljenek :)

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#38522) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Sziasztok!

Adott egy Acer Aspire E1-571 laptop HD 4000-es kártyával. Most vettem egy Acer S240HL 24" full HD monitort. Kérdésem, hogy rá tudom-e bírni a laptopot (videókarit) arra, hogy full HD (1920x1024) képet adjon nekem ne ezt az 1366x768? VGA kábellel csatlakoztatom a monitort egyelőre. Pár perc és beszerzek egy HDMI kábelt is hozzá.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#38523) TaylorXIII válasza d1abLo (#38521) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Ha már kettő van rajta akkor érdemes mindkettőt. Érdekes 7850 lehet ez. Pontos típust írnál?:D Én sem olvastam még 2x6 pinesről:D

(#38524) d1abLo válasza TaylorXIII (#38523) üzenetére


d1abLo
senior tag

xfx 7850 2gb (double dissipation van ráírva) de a dobozán most néztem hogy írja hogy kell mindkettő (vagy minimumnak írja )

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#38525) TaylorXIII válasza d1abLo (#38524) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Igen, már látom. Van 6 tűs is meg 6+6 tás is nekik. Úgy nézem a hosszabb nyákos komolyabb hűtésűeken van 6+6. Használd mindkettőt de ezt már te is előbb írtad, hogy látod, hogy ez a minimum:D Kell neki mindkettő.

(#38526) Lenry válasza s4hu|SyD^ (#38522) üzenetére


Lenry
félisten

Windows + P
átállítod kiterjesztésre, gondolom most másoláson van

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38527) laki7


laki7
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, erről lenne szó:
Van egy SAPPHIRE ULTIMATE HD 3870 512MB GDDR4 PCI-E videokarim. Az öcsém játszott egy játékkal, egyszer csak villant a képernyő aztán becsíkozódva visszajött, majd dobott a gép egy kék halált, újraindult és ugyanúgy csíkos a képernyő. Kivettem a kártyát, átdugtam a monitort az integrált vga-ba és semmi gond. Lehet, hogy a kártya túlmelegedett és esetleg "megégett" rajta valami ? Ilyen képet ad : [link]

Olvastam sokféle dolgot de igazán a prohardveresekben bízok meg. Írták, hogy valami forrasztás lazult fel és hogy valami újramelegítés megoldaná a dolgot , nem tudom ... Kérem segítsetek !

(#38528) Lenry válasza laki7 (#38527) üzenetére


Lenry
félisten

GPU hiba, igen.

és igen, az is lehet, hogy egy reballing megoldaná, csak egy 7000 Ft-os kártyával már fölösleges bohóckodni, nem ér annyit, amibe a javítás kerülne.

tedd fel a polcra és nézz körül az aprón egy új VGA-ért.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38529) BBUN52


BBUN52
tag

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok és tudtok segíteni. Egy Radeon HD5750 videokártyával rendelkezem és a következő tüneteket tapasztalom múlt hét eleje óta:
A gép bekapcsolása után a két darab monitor közül az egyiknek elállítódik a felbontása és nem is tudom visszaállítani egészen addig amíg újra nem húzom a drivert.
A gép bekapcsolása után a két darab monitor közül az egyiknek elállítódik a frissítési frekvenciája és nem is tudom visszaállítani egészen addig amíg újra nem húzom a drivert. Emiatt erősen vibrál is az a monitor.
Szinte minden nap újrapakoltam a legfrissebb drivert a gépre, sőt egy windows javítás is volt, illetve már egy teljese formatáláson is túl vagyok, de sajnos semmi sem segített és ma már mind a két monitorom felbontása el volt állítva.
Szerintetek mi lehet a gondja a videókarinak? Egyáltalán annak van gondja, vagy inkább a monitornak?
Kb. 4 éves tehát számomra megszolgálta az idejét...itt lenne az ideje újat venni?
Köszi a válaszokat:
Bálint

(#38530) laki7 válasza Lenry (#38528) üzenetére


laki7
csendes tag

Az a nagy harci helyzet, hogy este kivettem a gépből a kártyát. Reggel beraktam és minden oké volt egy darabig, aztán megint csíkozott. Azt tudni kell h passzív hűtéses kártya és raktam rá egy ventit pluszba. Most levettem a plusz ventit ami már kb 1 éve rajta van és nincs semmi gond a kártyával... érdekes. Már játékokon is teszteltem és simán működik.

(#38531) robogos10 válasza laki7 (#38530) üzenetére


robogos10
aktív tag

Az a kártya már nem lesz jó!
Sajna eljárt felettük az idő!
Próbálj nézni helyette másik kártyát most eléggé jó árban mennek a 4850 és 4870 kártyák :K

(#38532) Lenry válasza laki7 (#38530) üzenetére


Lenry
félisten

azért ne számíts tartós javulásra, inkább kezdj el spórolni a következő kártyára

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38533) laki7 válasza Lenry (#38532) üzenetére


laki7
csendes tag

Tudom, hogy nem lesz tartós, de még megy az a lényeg :D

(#38534) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Hali!
Szénnéhúzott 1GB-os 7850-ről megéri váltani GTX750 Ti-re? Következő kérdésem: 750 Ti-be már van Shadowplay?

[ Szerkesztve ]

(#38535) somasz válasza senzaj (#38475) üzenetére


somasz
addikt

kiszereltem a hűtőből a ventilátort, megpöckölve hamar megáll, meg kéne tán olajozni, de nem tudom szétszedni...
A5010-60RB-2AN ez van ráírva, ilyesmi:

lehet itthon ilyet kapni? vagy henköljek rá valami más ventit?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#38536) rvn_10


rvn_10
senior tag

Sziasztok!
Van a catalystban ez a több asztal létrehozása. Arra van lehetőség, hogy ha a gépet a tv-vrl összekötöm hdmi-n akkor az egyik asztalomon pl a monitort lássam, a másikon ha átváltom akkor a tv képét?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#38537) nonsen5e válasza somasz (#38535) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ilyeneket régebben én is kerestem, nem nagyon lehet kapni, ha meg lehet is, akkor egy kicsivel pont arrébb lesz a csavaroknak a helyei... pl. [link]

Én egy régebbi powercolor hd4650-re az ilyen gyári helyett végül rá kellett sufnituningoljak egy elfekvőben lévő 12centis monstrumot, mert nem volt más. :D

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#38538) somasz válasza nonsen5e (#38537) üzenetére


somasz
addikt

ezen a low profile kártyán végképp szarul fog kinézni a 12cm :D

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#38539) nonsen5e válasza somasz (#38538) üzenetére


nonsen5e
addikt

[link]
A sufnituning meg postagumit jelent, az tartja hozzá, egy éve tökéletesen működik és hűvösebb mint valaha. :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#38540) Vakegérke válasza nonsen5e (#38539) üzenetére


Vakegérke
veterán

A gumit nem árt időnként cserélni. Elfárad, töredezik, aztán elszakad.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38541) #34322688


#34322688
törölt tag

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy a videokártyán is van hangchip? Azért kérdezem, mert összeszeretném kötni a pc-t egy hangszoróval rendelkező monitorral. Milyen kábelt használjak ha ez igy lehetséges? Van vga, dvi, hdmi csatlakozása a monitornak.

(#38542) Lenry válasza #34322688 (#38541) üzenetére


Lenry
félisten

a HDMI kimenettel rendelkező VGA-kon általában igen, van.
a legegyszerűbben úgy tudod leellenőrizni, hogy megkeresed a hangeszközök közt (óra mellett a hangszóróra jobb klikk - lejátszóeszközök)

nálam a legalsó, rá is van dugva egy TV

ha van, HDMI-vel kösd össze, a felsoroltak közül csak az visz át hangot.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38543) Vakegérke válasza #34322688 (#38541) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ilyen kártyám van, és ugyan nem használom ki megfelelő monitor híján, van rajta.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38544) robogos10 válasza somasz (#38535) üzenetére


robogos10
aktív tag

a matricát szedd le ott kellene lennie 1 kis gumi kupaknak azt is vedd le és oda max 2 csepp oil :)

(#38546) #34322688 válasza Lenry (#38542) üzenetére


#34322688
törölt tag

Köszönöm a segitséged, amd 7790-es kártyám van, és van rajta hdmi csatlakozó. Akkor ha veszek egy hdmi kábelt, működik a hang, a monitoron.

(#38547) somasz válasza robogos10 (#38544) üzenetére


somasz
addikt

már szét nem szedem, rá lett heftölve egy 12cm-es, 45°C-ot zuhant terhelésen a hőmérséklet :)

bármennyire is néztem, már nem igazán tudtam volna jobban szétszedni a matrica alatt...

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#38548) InterFox


InterFox
senior tag

Sziasztok.
Szeretném eladni ezt a VGA-t.
Sapphire HD 7790 1GB DDR5.
Tökéletes állapotban van, kb fél éves kártya, szerintetek mennyit kérhetek érte?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: interfoxthedead

(#38549) Vakegérke válasza #34322688 (#38546) üzenetére


Vakegérke
veterán

Itt a következőket olvashatod:

Integrated HD audio controller
Output protected high bit rate 7.1 channel surround sound over HDMI with no additional cables required
Supports AC-3, AAC, Dolby TrueHD and DTS Master Audio formats

Szóval úgy néz ki, hogy igen, feltéve, hogy a monitor rendelkezik hangszórókkal.
De miért nem olvasod el a kártyád gépkönyvét? Az a mérvadó, nem pedig az, amit mi mondunk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38550) Milgram1 válasza InterFox (#38548) üzenetére


Milgram1
aktív tag

Szerintem 25k, max 30k. A 7850-eseket 30-33-ért láttam hardveraprón.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.