Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38601) cashback válasza gyáliSanyi (#38599) üzenetére


cashback
őstag

A D-Sub az a "vga".

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#38602) TaylorXIII válasza cashback (#38601) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Lehet csak azért kötött bele mert nem D-SUB 15 lett írva:D Mert ugye az a VGA:D

(#38603) Vakegérke válasza gyáliSanyi (#38599) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs mit. :)

Nem akartam VGA-t írni D-Sub helyett.
Nem akarok belebonyolódni, csak mutatom, a D-Sub maga a csatlakozó.
Ami pedig a VGA-t illeti, Video Graphics Array, grafikus kártya szabvány. 320x200 vagy 640x480 pixeles felbontást, és 16 vagy 256 szín megjelenítését teszi lehetővé. Ha azt mondja valaki, hogy VGA, a kártyára gondolok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38604) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

A kérdésemre megkaptam a választ.

A D-Sub-ot meg egy másikkal kevertemen össze.

Live poor, die ritch.

(#38605) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Nemsokára lecserélem GTX 460 SE kártyám egy 750 Ti kártyára. Multit 1680x1050 felbontáson, singlet 1080p-ben szoktam nyomni.
Láttam pár hozzászólásban hogy a 3xx-es driverekre építő komolyabb kártyákkal(pl GTX 660) is komoly multihoz kevés 90-120 fps van pl CS:GO alatt közepes beállításon. Mivel azzal rendszeresen játszom és jelenlegi kártyám min 120 fps-t tud magasabb részletességgel ezért joggal félek hogy az újabb szériás kártyák driverben vannak limitálva bizonyos frameratere. Ebben az esetben nem lennék túl boldog a cserénél. Megkerülhető ez a korlát?
Saját kártyámmal is 296.10-ről újabb driverre frissítve 55-70 fps-em van ami elfogadhatatlan CS:GO multiban egy régi motorosnak.

Elnézést ha hosszú lett és összetett, de nem szeretném rosszul cserélni a VGA-t. Mivel 750 Ti fórum még nincs, lévén új kártyáról van szó ezért itt próbálkozom.

Más:A Shadowplay mennyire használható?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#38606) senzaj válasza Redneck (#38605) üzenetére


senzaj
senior tag

Hello!

Én azt javasolnám, hogy 6xx-es geforceot vegyél, vagy egy másik 7-est. 750ti még újdonság, nem realizálódott még az ára...

(#38607) troland26


troland26
őstag

Ez a 750Ti birizgálja a fantáziámat lévén , hogy elég jó a fogyasztása ill ahogy figyeltem nem is nagyon melegszik , ennek ellenére egész vállalható grafikai teljesítményre képes . Én főleg MMO-kal játszogatok szerintem oda elegendő lenne a teljesítménye . Vajon lesz belőle passzív is ? :)

(#38608) Redneck válasza senzaj (#38606) üzenetére


Redneck
veterán

Van még 1 hónapom rá kb. A fogyasztás/teljesítmény miatt szimpatikus. GTX 660 volt a terv de inkább az újabbat választom, a tápom se terheli le teljesen.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#38609) nonsen5e válasza troland26 (#38607) üzenetére


nonsen5e
addikt

Előbb-utóbb biztos kiadnak belőle passzívot, mert simán jó annak.
Nekem 650 ti boost van (ugyanez a teljesítmény, 1-2 százalék +/-), mennek az mmo-k ultrán fullhd felbontáson (FFXIV, WoW, Rift). Nem 25 fős raideken, mert ott eléggé be tud menni 20 felé is, ott jó a medium (bár lehet ahhoz csak erősebb proci kéne mint az i3).

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#38610) Turist


Turist
tag

Hello, erre valaki tud megoldást?

[link]

Táp: Chieftech ctg-500-80P

Driver Sweepert is megpróbáltam, de nem jött össze.

(Nekem nem jeleníti meg a linket, biztonság kedvéért leírom röviden: Kép elmegy-visszajön, fekete fehér kockák és színes vonalak már belépéskor is, kékhalál. )

[ Szerkesztve ]

(#38611) senzaj válasza Turist (#38610) üzenetére


senzaj
senior tag

Hali!
Ez vga hibára utál, milyen vgad van?

(#38612) Turist válasza senzaj (#38611) üzenetére


Turist
tag

GeForce GTX 460

Sajna én is erre gondoltam :(

Mégegyszer a link, látom hibás volt:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#38613) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Mi oka lehet hogy Intel HD VGA esetén hol működik a külső képernyőre történő kihelyezés, hol nem?

Bővebben: laptop, IntelHD VGA-val, HDMI kimenettel. A HDMI kimenetre rá van kötve egy full HD HDMI monitor, ezt használom kijelzőnek, a laptop saját kijelzője ekkor le van tiltva (vagyis nem klónozás van, hanem 1 aktív kijelző, és ez a külső).
Na most hibernálásból való visszatérés után hol működik a monitor, hol nem.
Ha nem működik, akkor a laptop saját képernyője megy.
Ha nem működik, akkor kihúzom a kábelt és visszadugom. És láss csodát: megy egyből. Vagyis se a kábel, se monitor, se a HDMI kimenet nem hibás.
És furcsa: ha alapból nem adja ki a képet a HDMI-re, akkor a szokásos laptop FN+ screen bill combo se működik, pedig ennek op rendszertől függetlenül működnie kéne.

Op rendszer: Win8 x64
Driver: latest.

Ötlet?

(#38614) saby97 válasza t420s (#38613) üzenetére


saby97
tag

Sziaszitok!

GeForce 9600GT-hez érdemes még mindig frissíteni a drivert, vagy már nincs jelentősége?

Jelenleg a legújabb, 5 napja kiadott 334.89-es driver van fenn, de nem érzek semmi változást.

Felesleges frissítenem a továbbiakban a drivert?

(#38615) Forestgreen válasza saby97 (#38614) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

A driverek visszafelé a GF 8 sorozatig kompatibilisek, de látható javulást csak az új, és főképp erősebb kártyákkal lehet észrevenni...

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#38616) senzaj válasza saby97 (#38614) üzenetére


senzaj
senior tag

Gyorsulást már nem fogsz elérni vele, de nem árt naprakész driverrel élni. :)

(#38617) saby97 válasza Forestgreen (#38615) üzenetére


saby97
tag

Igen tudom, de úgy érzem közeleg az az idő, amikor a 8-9-es sorozat kiesik a támogatásból. HD felbontás mellett viszont low/medium-on még elbírnak a mai játékokkal is, nem annyira rosszak (persze ez a sorozatok közép- és felsőkategóriás kártyáira értendő). :)

(#38618) saby97 válasza senzaj (#38616) üzenetére


saby97
tag

Én is erre gyanakodtam, de azért frissítgetni fogom :)

(#38619) saby97


saby97
tag

Még egy kérdés:

Haverom laptopot akar venni, de 120k a max. keret. A nagy kérdés az, hogy jó-e az i3-3110m-mel szerelt laptop (kisebb játékokra is), ha IGP-vel fogja használni (HD Graphics 4000). Tesztek alapján próbáltam belőni az IGP erősségét, és elméletileg erősebb, mint egy GT 610m, ami kicsit meglepett :D

Esetleg vannak tapasztalataitok a HD 4000-rel kapcsolatban?

(A laptopban nincs külön kártya, csak az IGP, de gondoltam egyenlőre jó az IGP is, meg így tovább is bírja majd az akksi, de ha tényleg ilyen erősnek mondható, akkor lehet h nem is kell bele kártya)

(#38620) varmi2 válasza saby97 (#38619) üzenetére


varmi2
nagyúr

Utólag nem fog tudni tenni bele vga kártyát. Főleg nem egy 120k-laptopba. Amibe alapból van, és cserélhető, azokba lehet utólag cserberélni, de azok nem ennyibe kerülnek.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38621) |DavidWoody|


|DavidWoody|
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy egy core i7 4770R be integrált Iris Pro ( a 770es gigabyte brix minipcről van szó) milyen hatásfokkal tudna meghajtani egy 3440*1440 es kijelzőt? Alapvetően multimédia célokra használnám mint film/videó ( játék nem játszik) és munkára, de az javarészt csak grafikonok mozgása tehát nem eroforras igényes. Annyit szeretnék, hogy smooth legyen a rendszer, a böngésző, a desktop a youtube stb. Erre a célra megfelelne az Iris Pro es a 3440*1440 páros?

-woody-

(#38622) saby97 válasza varmi2 (#38620) üzenetére


saby97
tag

Értem, köszi. Nem vagyok képben a laptopos világgal, asztali párti vagyok, azt hittem a laptopok alaplapjain is van hely bővítőkártyának :D

(#38623) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok.

Windows energiagazdálkodási beállításoknál mit jelent, hogy PCI Express kapcsolati állapot energiagazdálkodása? Ha kikapcsolom, érhető el vele nagyobb teljesítmény?

PSN ID: marquuard

(#38624) saby97 válasza EnterR (#38623) üzenetére


saby97
tag

Hello!

Nem hinném, nekem is azon a beállításon van (most néztem meg) és nem hiszem, hogy alapértelmezettként egy teljesítményromlással járó opciót definiálnak. :))

(#38625) varmi2 válasza |DavidWoody| (#38621) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha nem játék a cél, és nem 3D-s tervezés, akkor minden másra elég az az i7 igp-je.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38626) norton2


norton2
csendes tag

Sziasztok. A tapasztaltabbaktól szeretnék segítséget kérni.
Az alapprobléma ASUS HD 7790 OC és a szokott fekete képernyő/fagyás/illesztőprogram leállt kombináció.
Azt szeretném kérdezni, hogy ha a Furmark programmal ha végigfut a terheléses teszt akkor kimondhatom, hogy nem a VGA gyári hibás és inkébb gondolkodjak drivergond irányba?
Tesztek amik futottak:
- 1920x1080 AA: 0x , 2x és 4x (kb 5 perc)
- "Benchmark Preset: 1080"
- Burn-in test
- "Burn-in becnhmark 1920x1080 15 min" - ez lefutott dynamic background és dynamic camera beállításokkal is. A tesztek végigmentek kifogástalanul. A legrosszabb értékek ezek voltak.

Kimondhatom, hogy nem a VGA a hibás, hanem a driver,táp,valami más?

Egyébként a gép:
Asrock FM2A75 Pro4
Athlon X4 750k BE
ASUS HD 7790 1gb
ASUS Xonar DG hangkártya
DVD író
500gb vinyó (ST3500412AS)

Nagyon köszönöm a válaszokat.

(#38627) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Nvidia Control Panelben hol lehet profilokat létrehozni? Gammára szeretnék egy profilt, hogy gombbal tudjak váltani 2 beállított profil között, lehetséges?

Display->Adjust desktop color settings

Ez alatt szeretném beállítani, hogy az egyik profilban Other applications control color settings legyen bepipálva, a másikban pedig a Use NVIDIA settings, ahol én beállítottam valamit, ez megoldható-e, és ha igen, hol tudom beállítani a profilt?

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#38628) robogos10 válasza norton2 (#38626) üzenetére


robogos10
aktív tag

Előfordulhat hogy driver!
próbálj még mást is játékokat huzamosabban ilyenek!
:)

(#38629) hattrickuser


hattrickuser
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy Gainward Bliss9600GT videokártyám [link]. A DVI kimenetre monitor, a HDMI monitorra egy TV van kötve. Sajnos a TV-re nem tudom a hangot átvinni. Előtte egy HD7770-t használtam, annál a lejátszóeszközöknél volt egy AMD HDMI Output lehetőség, amivel egyszerűen meg lehetett oldani ezt a kérdést. A fent említett NVidia kártyával hogy tudom megoldani ezt a problémát?

A legfrissebb Realtek hang-driver, és a legfrissebb nvidia-vgadriver van a PC-n, és Win7 x64 op. rendszert használok.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#38630) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Ilyenkor mi a helyzet?

Ilyenkor mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#38631) #85154688 válasza Devilhun_HUN (#38630) üzenetére


#85154688
törölt tag

Egy határozott mozdulattal vedd elő a buxádat és irány új VGA-t venni a legközelebbi számtech.boltba.... :DDD

(#38632) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Bocs de nem vicces.

Most vettem kb fél éve. Még van rá garancia bőven.
Ennyiből ha majd a te gépedbe belavág a villam küldök neked 1000 vigyort. mert vicces :D

[ Szerkesztve ]

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#38633) akoska07 válasza Devilhun_HUN (#38630) üzenetére


akoska07
nagyúr

Vedd ki a vga-t majd tedd vissza.
Kábeleket is igazitsd meg.

Ha még mindig ez van,akkor lehet gondolkodni vga gariztatáson. (ha még lehet)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#38634) Devilhun_HUN válasza akoska07 (#38633) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Megcsináltam.
Ugyanúgy előjön.
Akkor go ipon szerviz.

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#38635) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok.

Tudnárok még mondani valami a Hypermemory kikapcsolásra?
Ati Tray toolsba hiába kapcsolom ki a Shared Memoryt ugyan úgy 768mb-os.
Így is kevés a rendszermemóriám. :(
Biosba sincs beállítás ilyenre.
Mit tudok tenni? :F

Samsung Galaxy S10+

(#38636) piadex2


piadex2
senior tag

sziasztok!

lehet, hogy egy 2.4-es northwood mellett az integrált VGA miatt akad a youtube 144p-n?
kösz.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#38637) shootme2 válasza pcgamer01 (#38635) üzenetére


shootme2
aktív tag

Nem lehet kikapcsolni de egyébként sem vesz el a rendszermemóriából csak ha szüksége is van rá.
P4 630 1Gb ram mellet ne várj sokat ha ki akarod használni a 3870-et akkor egy core 2 duo és még 2Gb ram fog kelleni.

(#38638) saby97 válasza shootme2 (#38637) üzenetére


saby97
tag

Sziasztok!

Valaki megtenné nekem, hogy belinkeli a legfrisebb NVIDIA nTune programot?

Leszedtem egyet, de elég sűrűn lefagyott a profil módosításánál, pedig nem is húztam még semmit. Azóta leszedtem 3 másik verziót, de ezek meg nem épülnek be az nVidia vezérlőpultjába, az ikonja pedig arra hivatkozik.

(Keresgetném tovább, de 8GB/hónap adatforgalmú mobilnetnek nem tesz jót, ha feleslegesen töltök le sok sz*rt)

...gonodltam hátha használja valaki más is és tud linket.

(#38639) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Theif jatek nem Mantleval jott ki ? Ugy tudom mar megjelent megse igazan talalok Mantles tesztet vagy gameplayt rola

(#38640) saby97


saby97
tag

Megvan, boccs az OFF-ért :D

(#38641) pkbiker1


pkbiker1
csendes tag

Sziasztok! Nvidia Geforce 210-es kártyám van és jelenlegi verziója:190.45 néztem Nvidia oldalán aktuális verzió 335.04.Felkéne rá telepítenem tudnátok benne segíteni??.

(#38642) Vakegérke válasza pkbiker1 (#38641) üzenetére


Vakegérke
veterán

Itt megadod a lényeges adatokat, START SEARCH, amelyik kell, azt letöltöd, elindítod. Ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38643) pkbiker1 válasza Vakegérke (#38642) üzenetére


pkbiker1
csendes tag

le is töltöttem csak hogy kezdjek neki? Nem szeretném elrontani :).

(#38644) Vakegérke válasza pkbiker1 (#38643) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mit kaptál? Tömörített, vagy exe?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38645) pkbiker1 válasza Vakegérke (#38644) üzenetére


pkbiker1
csendes tag

exe

(#38646) Vakegérke válasza pkbiker1 (#38645) üzenetére


Vakegérke
veterán

No, zárj be minden progit, indítsd el. Egyéni (custom) telepítést válassz, a következő lépésnél tiszta telepítést. Így (elméletileg) leszed mindent, ami most a kártyádra vonatkozik, úgy teszi fel az új drivereket. Utána azt mondja, hogy újraindítás, tedd meg, és meg is vagy. Legfeljebb a felbontást kell újra beállítanod.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38647) pkbiker1 válasza Vakegérke (#38646) üzenetére


pkbiker1
csendes tag

Köszi a segítséget.! :)

(#38648) Vakegérke válasza pkbiker1 (#38647) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már meg is vagy? Használd egészséggel a géped. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38649) pkbiker1 válasza Vakegérke (#38648) üzenetére


pkbiker1
csendes tag

Azt írta ki hogy Nem tudja telepíteni mert Win XP Service Pack 3 kell hozzá..??

(#38650) Vakegérke válasza pkbiker1 (#38649) üzenetére


Vakegérke
veterán

Parancsolj.
Letöltöd, telepíted. Utána reboot, aztán jöhet a kártya driver frissítése.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.