Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38751) Taifa Díaz válasza fotobolond (#38750) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Radeon R7 250-est lehet párhuzamosan ajánlani a másik oldalról, az talán egy iciripicirit jobb is.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#38752) Superhun válasza Taifa Díaz (#38751) üzenetére


Superhun
addikt

A 750 a 650 Ti szintjén van, utóbbi pedig tesztek alapján azért jóval erősebb a R7 250-nél:

(#38753) fotobolond válasza Superhun (#38752) üzenetére


fotobolond
tag

Szerintem a GT-640re gondolt,mivel ahhoz kerestem a "Radeon párját"

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#38754) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Űdv! Lefutattam ma a CineBench Open GL tesztjét, amivel a videókártya teljesítményét lehet letesztelni. A teszt után egy ilyet írt ki, és nem is futott le.

[link]

Ez miért van? Valaki hasonló error kiítással találkozott már?

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#38755) Simivok


Simivok
senior tag

Létezik hogy egy Asus R9270x-dc2t videókari hibásan érkezzen?
Van egy gép valami MSI H61M lappal (i5-2400), ebben volt egy HD6850 ami csereérett lett. Jó rakjuk bele az újat. Be az alaplapba, mindkét PCI csati rádug a táp ctg-550. Nem ad képet.
a karinak van 2 ledje, az csak akkor világít ha be van kapcsolva a gép, ha teljesen kivan akkor nem világít. Van ismerősnél egy ugyanilyen kari, ott akkor is világít, ha ki van kapcsolva.
-nem lehet hogy az a baj, hogy a lap csak PCI-E 2.0-t tud?
-vagy a táp öreg már?
-vagy egyéb?
Most addig is visszaraktuk a régit, az jól megy...vissza fogjuk küldeni a karit, csak nem lenne jó ha az új sem adna képet...

Előre is köszi a tanácsokat.

Galaxy S23 256GB Cream

(#38756) TaylorXIII válasza fotobolond (#38753) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Pontosan maximum milyen hosszú lehet a kártya? Ha a teljesítmény fontosabb akkor az R7 250 1gb gddr5 kártyák közül nézelődj szerintem mert a GT 640 GDDR5nél is azért jóval erősebb. Itt([link]) a GDDR3 verzió van ami 128 bites de a GDDR5 verzió már csak 64 bites de még így is képes kihasználni a GDDR5ből adódó előnyét mert így már képes a 6670 GDDR5 szintjét hozni de a 7750től azért elég messze van és az r7 250 egy picivel gyengébb csak a 7750 GDDR5nél. Egyébként vannak galaxy GTX 750 és 750 ti karik 1 slotosak és rövidebbek de azt itthon sajnos nem kapni. [link] Hogy melyik gyártótól kell óvakodni az jó kérdés. Igazából szériafüggő is. Annyira azért nem válogathatsz szerintem:D

[ Szerkesztve ]

(#38757) fotobolond válasza TaylorXIII (#38756) üzenetére


fotobolond
tag

Max 17cm hosszúságú kártya fér el. A külföldi vásárlás még nem is lenne probléma. Radeon HD-7750 eseténe van olyan modell ami nem kér külső tápcsatlakozást?

Eredetileg én is GTX-750ben gondolkodtam, mert a teljesítményen felül az fogyasztása is nagyon kedvező volt. Sajnos az Asus kártyája nem fér be.

Ami még fontos szempont, hogy nem tudok neki külső tápcsatlakozást adni, mivel a Dell tápját nem olyan 1x kicserélni, illetve a gép sem érne már annyit.

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#38758) Vakegérke válasza fotobolond (#38757) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha minden igaz, a 7750-esek nem kérnek külön tápot. Nekem is volt egy, csak személyes okokból a mostanira cseréltem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38759) zarakisan08


zarakisan08
tag

Itthon mikor lesz kb. kapható az R7 265?
Már pár hete lehet látni teszteket, de eddig sehol sem láttam a kínálatban...

(#38760) Superhun válasza zarakisan08 (#38759) üzenetére


Superhun
addikt

Még külföldön sem kapható, csak tesztpéldányokat láttunk eddig.

(#38761) Rivaul válasza fotobolond (#38757) üzenetére


Rivaul
addikt

A 7750 a legnagyobb ami külön tápcsati nélkül üzemel.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#38762) TaylorXIII válasza Rivaul (#38761) üzenetére


TaylorXIII
őstag

És az R7 250.

(#38763) Vakegérke válasza LyonnaisFan1 (#38754) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem igazán értek hozzá, így csak kérdezek.
Külön-külön próbáltad a kártyákat?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38764) 89Csabi89 válasza Vakegérke (#38763) üzenetére


89Csabi89
tag

Üdv.

Nagyon nagy gondom van. :F

"Beszereztem egy Dell U2711-es monitort, de egyszerűen nem tudom belőle kihozni a natív 2560x1440 felbontást, sőt még a FULL HD-t sem.

Elsőnek a kábelre gyanakodtam, mivel Single linkes DVI volt, és egy kis utána járással ki is derült, hogy az Full HD-nál nagyobb felbontásra nem képes.

Majd beszereztem egy DVI (dual link) - DP kábelt, ugyanis a VGA-mon, nincs DP kimenet csak DVI, de abból kettő. Ezzel a kábellel fel sem ismerte a windows a monitort, a monitor meg "entering power save mode" feliratot irkálta egyfolytában. Ennek is utána jártam (angol) fűromokon találkozni főleg ezzel. Nem vagyok angolos, de annyit leszűrtem, hogy nem nagyon találták a megoldást a problémára.
De ok, vegyünk egy DVI (dual linkes) kábelt, azon biztos menni fog. Megvettem bekötöttem de ugyan az a szitu mint single linkesnél. Ilyen elcs*szett hiányos olvashatatlan színes betűk sz*r felbontás. A legnagyobb felbontás amit ki tudok belőle hozni az a 1680x1050.
Ha a Full HD-ra megyek az nvidia vezérlőpultján, akkor 980x1200-as a felbontás, ha a 2560x1440-re megyek, akkor meg 1280x1440.

Elvileg a VGA-mnak tudnia kellene a felbontást.
Egyszerűen már nem tudok mire gondolni. :(

Még annyit, hogy a UPC set top box-ra rákötve HDMI kábellel, egész tűrhető képet produkált, és ott legalább az 1920x1080-as felbontást tudta."

Ezt a kérdést feltettem a monitoros fórumon is, és úgy néz ki szoftveres probléma lesz.
De hogy teljesen kizárjuk a VGA hibájából adódó gondokat, javasolták, hogy kérdezzem meg, hogy a VGA-m tudja -e egyáltalán a 2560x1440-es felbontást. Én úgy tudom igen, mint ahogyan az a linknél is látható.

Szóval a kérdésem, hogy a Geforce 8800 GT képes e a natív 2560x1440-es felbontásra??? :F

A válaszokat előre is köszönöm.

Csabi

(#38765) TaylorXIII válasza fotobolond (#38757) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Írtam egy csomót de omg lejárt a szerkesztési idő... na mind1.
Ezek azok amik szerintem megfelelnének neked:
150mm:[link]
160mm:[link]
168mm:[link]

(#38766) crysis88 válasza 89Csabi89 (#38764) üzenetére


crysis88
tag

Üdv.

Nvidia honlapja szerint képes a felbontásra Maximum Digital Resolution
2560x1600
[link]

Legjobb lenne ha egy havertól kölcsönkérnél egy VGA-t vagy elvinned a monitorodat , így legalább megtudnád , hogy melyik a probléma forrása.

[ Szerkesztve ]

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#38767) LyonnaisFan1 válasza Vakegérke (#38763) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Az integrált karit kikapcsoltam a biosban. Így csak a HD6450 megy.
És perszse az HD6450 kártyával ...ozik a program.

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#38768) Vakegérke válasza LyonnaisFan1 (#38767) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor passz. :(

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38769) LyonnaisFan1 válasza Vakegérke (#38768) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Kissé érdekes. :F

Leszedtem az Unigine Heaven programot, amivel rendesen le lehetett futtatni a benchmark teszteket.
Persze a karira elég pocsék eredményeket dobott ki, mivel a HD6450 kártyát nem játékok futtatására tervezték. Főleg ha a játékok Diablo III, BF4, GTA4 és társai. (komolyabb hardverigényűek)

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#38770) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Olyan jatekba ahol nincs Vsync hogyan tudnam az FPSt korlatozni? Menube 3k fps is van, jatek kozbe meg akar 270 is ami teljesen folosleges, probaltam a driverbe bekapcsolni a Vsync-et, Adaptive Vsync-et is probaltam de csak nem korlatozza az FPS-t

(#38771) VoidXs válasza SirAlo (#38770) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A Vsync csak teljes képernyőn működik, borderless (vagyis full screennek látszik, de nem az) módban nem. nVidiánál mindig jó, AMD-s ismerőseim panaszkodnak a driverféléjük használhatatlanságára, oda egy külön alkalmazás kell. Egyébként a Vsync input lagot okoz, tehát fontold meg a használatát.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#38772) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Win7 Ulti x64 fut a gépemen, benne egy Giga 7750OC teljesít szolgálatot. Van egy Giga GTS450OC, amit szeretnék eladni, és a vevő Everest képet kér. Ha beleteszem a gépbe, mennyire fogja összekuszálni a jól belakott rendszerem? Nem a radeon mellé, hanem helyett...

Köszönöm előre is!

Dodo

(#38773) Rivaul válasza dodopek (#38772) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem okoz nagy kárt mert nem azt fogod használni tartósan. Beteszed, engeded hogy felismerje a gép s aida64 (evereset régen) CC meg minden vacak nélkül leinfózza neked. Utána kiveszed s annyi.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#38774) fotobolond válasza TaylorXIII (#38756) üzenetére


fotobolond
tag

Amennyiben fogyasztási oldalról nézzük mennyire birkózna meg a Dell 305W tápja (GT-640, GTX-750, HD7770 és R7-250) ezekkel a kártyákkal?

Az még hozzátartozik, hogy elsősorban képszerkesztés, grafikai munkát végzek és elvétve játszom, akkor is unaloműzésként max 1-2 hónap, aztán hosszú ideig semmi. A kiváncsiság viszont szokott hajtani, hogy milyen az adott játék és kipróbálom a demo verziót, éppen ezért próbálom a lehetőség mellett a legideálisabb választást megtalálni.

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#38775) dodopek válasza Rivaul (#38773) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm!

(#38776) saby97


saby97
tag

Sziasztok megint!

Mivel a 9600GT elég nagy fogyasztásúnak mondható, legalábbis 93W szerintem az, így arra gonodltam, hogy nTune-ban definiálom, hogy boot után levegye a GPU-t 400Mhz-re, hisz böngészésre/kódírásra nem kell a GPU.

Ez mennyire tenne jót/rosszat a fogyasztásnak és a VGA-nak? Élettartamot nem befolyásolna? Esetleg a mem-et is lentebbvehetem, vagy hülyeség az eégsz ötlet...? :D

(#38777) suhi84


suhi84
tag

Sziasztok!

A héten megjött az új gépem egyelőre videkártya nélkül. Folyamatosan nézegetem mit kellene majd venni, addig az integrálttal elvagyok. Viszont volna 1-2 láma kérdésem. :)
Ugye nekem nincs K-s procim, de ettől függetlenül a kártya húzható vagy csak együtt a procival?
A másik, h nem tudom mit jelentenek a nevekben szereplő jelzések pl: DC2OCPH, DC2O, stb.
Némi játék mellett, én foglalkozok Cad/Cam rendszerrel (NX9) és abban tudnátok-e segíteni, h ahhoz még mindig az nvidia-e a jobb vagy ez különbség már eltűnt? Egy olyan tippnek is örülnék, h hol tudnék utánaolvasni.

Köszi!

(#38778) saby97 válasza suhi84 (#38777) üzenetére


saby97
tag

A CPU és a VGA külön húzhatóak, nem függnek egymástól, tehát ez nem probléma :)

Ha bármiféle grafikus fejlesztésre is használod, akkor NVIDIA-t javasolnék inkább.

DC2OCPH - Szerintem ez a modell sorozatszáma... Én annyit vettem ki belőle, hogy Directcu II hűtéssel, gyári tuninggal van a kártya. A PH-t nem tudom :F

[ Szerkesztve ]

(#38779) TaylorXIII válasza fotobolond (#38774) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Mivel írtad, hogy nincs a tápon PCI-E tápcsatlakozó így 7770 kiesik bár molex-pcie átalakítóval ez is megoldható lenne. Az full programfüggő, hogy most Nvidia vagy AMD jobb(de én igazából ezekkel nem is foglalkozom meg olvasgatni sem szoktam utánuk, szóval ennek neked kéne utánajárni) de ezek közül a GTX 750 legerősebb toronymagasan. Ha abból tudsz szerezni egy max 17 centi hosszú 1 slotost akkor azt szerezd be vagy a GTX 750 Ti-t mert valószínűleg abból is lesz ilyen és abban több a CUDA mag. Most itt a linkelt galaxy kártyákra gondoltam. Játékokban, 3d markban ahol kijönnek a különbségek a kártyák között ott az erősorrend :GT 640 GDDR3, GT 640 GDDR5, R7 250 GDDR5, HD 7750 GDDR5, HD 7770, GTX 750, GTX 750 Ti.

(#38780) fotobolond válasza TaylorXIII (#38779) üzenetére


fotobolond
tag

Köszönöm a részletes, mindenre kiterjedő választ, Ahogy nézegettem a Galaxy kártyája még nem kapható, emellett pedig találtam egy számomra ismeretlen céget a KFA2, akik szintén hasonló kompakt méretben gyártanak GTX 750-t. Ez is elvileg beszerezhető.
http://www.kfa2.com/700series.shtml

Radeon vagy Nvida számomra is mindegy, Valószínüleg azért döntök a 750 mellett mert talán ennek a kártyának van a legkevesebb energiaigénye a GT-640-t leszámítva. Mivel az Optiplex tápja nagy korlátot szab (305W), így ez most ebben az esetben a legfontosabb szempont.

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#38781) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Annak van valami hatranya hogy a videokartyanal az egyik tapcsatlakozonal PCI-Molex -el hasznalom , a masikba meg PCI tapcsatlakozot ? Van a tapomon eleg csatlakozo csak nehezen fer el , mert a videokartya bement egesz a HDD tartokig , es a tapkabel kemeny , nem hajlik elegge , ezert hasznaltam a Molexest mert az elfer (MSI GTX 760)

(#38782) fotobolond válasza fotobolond (#38780) üzenetére


fotobolond
tag

Illetve a Leadtek GTX-750-e is megfelel a kritériumoknak.

Igazából ami aggaszt, hogy minden gyártó min 400W tápot ír elő, így egy kicsit félek ettől, nehogy ne induljon el a Dell gyenge tápja miatt.

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#38783) TaylorXIII válasza fotobolond (#38780) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Igen ezek is jónak tűnnek. Itt egy kis grafikon amin az r7 250 gddr5 53%nál lenne és GT 640 valószínűleg GDDR3 példány.

Az a kfa2 GTX 750 az talán 1%-kal erősebb ennél az asusnál a tesztben. Azért az látszik, hogy a GTX 750 majdnem 2,5-ször erősebb a GT 640-nél. A GTX 750 Ti meg 2,85-ször(itt az órajelek szinte ugyanazok szóval tényleg berakható a kfa2 gtx 750 ti az asus gtx.750 ti oc helyére.

[ Szerkesztve ]

(#38784) varmi2 válasza fotobolond (#38782) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem az a gáz, ha nem indul el, hanem az, ha igen, de a táp max terhelésen lesz, és kileheli a lelkét, mert akkor vihet bármit magával.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38785) TaylorXIII válasza fotobolond (#38782) üzenetére


TaylorXIII
őstag

A Dell gépekben jó tápok szoktak lenni. A 400 watt a silány minőségű tápok miatt van. Egyébként nvidia is 300 wattot ír GTX 750-re és 750 Ti-re is. [link], [link]. Látható, hogy a 750 ti 5 wattal többet fogyaszt elvileg. Kilehelni meg biztos nem lehelné ki a lelkét mert 6570 és hasonló fogyasztású kártyákat szoktak ehhez hasonló gépekbe tenni. Persze inkább low profile kártyákat. 6570 44 illetve 60 wattot fogyaszt. Szerintem simán bírná a táp.

[ Szerkesztve ]

(#38786) gabo9201


gabo9201
senior tag

Sziasztok!

Egy nagyon furcsa VGA hibának tűnő, de driverfüggő hibával kapcsolatban írok ide is.
A "Nem indul és mi a baja a gépemnek topic" -ban már érdeklődtem, és félig meddig megoldásra is jutottam.

Röviden a lényeg:
Point of View GTS450 DDR3 VGA 285.62-es driverig hibátlanul működik, majd ha ennél újabb driverrel próbálkozok, akkor random fagyásokat produkál, leginkább Üdvözöljük képernyő után fekete képernyővel, két hasonló gépben is.
De arra is volt példa, hogy a legújabb driverrel hibátlanul működött mindkét gépben órákig (FurMark, 3dMark, játékok stb...)

Gondoltam bekérdezek ide is hátha valaki találkozott már hasonlóval és tudja, hogy mi okozhatja ezt a hibát.

Köszönöm! :R

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#38787) mycharspeck


mycharspeck
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Már nem először állok VGA vásárlás előtt, és mindig felmerülnek kérdések, amikre kaptam már ilyen olyan választ, de őszintén érdemi választ sosem sikerült kapnom.
Amik nem igazán világosak:

- Core Clock: Todom, hogy a GPU órajele de ami igazán lényeges lenne, hogy mi a pontos szerepe a VGA működésében....

- Shader Clock: na erről fogalmam sincsen....

- Memory Clock: Annyit tudok, hogy a memória órajele, de hogy mi a szerepe, pontosan miért jó, ha több, azt nem tudom...

- Memory Bus: Ha jól tudom ez a memória és a GPU közti adatátvitel sebességét jelenti...

- Memory Size: Tudom, hogy a memória mérete, de mennyire számít?

Összegezve a lényeg, amiért érdekelnének, hogy mi-micsoda például van amelyiken egyik órajel ugyanolyan, viszont másik az több, szóval ezért érdekelne, hogy melyiknek pontosan mi is a szerepe a VGA működésében, a megjeleníésben.

Van egy példám is, amit most nézek: ha van két VGA, hasonló kategórás, ugyanabban az árban, egyiknek kicsit nagyobb órajelekkel rendelkezik (kb10%), másiknak meg kétszer annyi memóriája van, (mondjuk elsőn 1GB, másodikon 2GB), akkor melyiket érdemes venni, a több memóriásat, vagy a jobb órajelűt?
Most például ezt a három VGA-t próbálom hasonlíani:

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/product_index.aspx?pid=1880&lid=1
http://rendszerigeny.hu/nvidia-geforce-gtx-570
http://rendszerigeny.hu/amd-radeon-hd-6970

Fontos szempont számomra, hogy olyan MMO-RPG játékokra használnám a gépet, amiben sok textúrával kell megbirkóznia a kártyának, és nem használ physx-et. Én ezért inkább Ati kártyára gondoltam.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat, válaszokat! :)

(#38788) hellboy0415 válasza Rivaul (#38761) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Ez nem éppen igaz mert volt még nagyon nagyon régen egy XFX 7750-es karim aminek kellett 1x6pin tápcsati.

Ott van a képen. :K

Samsung S20 ULTRA

(#38789) Rivaul válasza hellboy0415 (#38788) üzenetére


Rivaul
addikt

És? Azt állítottam hogy egyiknek sem kell, vagy hogy az a legerősebb kártya ati fronton ami nem kér tápot? Az hogy van egyéb verziója is az jelen esetben teljesen mellékes s nem is változtat a lényegen. Mind később jogosan kijavítottak az amúgy sem teljesen igaz amit írtam de az már érdemibb kiegészítés volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#38790) kona005


kona005
senior tag

Sziasztok!

Egy GTX 580 hol van teljesítményben egy HD 7870-hez?

(#38791) senzaj válasza kona005 (#38790) üzenetére


senzaj
senior tag

Ez engem is érdekelne, esetleg van erről valami teszt? Nem anandteches összehasonlításra gondolok. :)
Azt olvastam, hogy húzva az 580-as megközelíti a 7950-est is néhol. Lehet hülyeség...

(#38792) gabo9201 válasza kona005 (#38790) üzenetére


gabo9201
senior tag

Kép
Értelem szerint ezek alapórajeles eredmények. Javaslom a techpowerup-os teszteket.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#38793) senzaj válasza gabo9201 (#38792) üzenetére


senzaj
senior tag

Akkor kb jól lőttem be. :) Mondjuk én 850-900mhz-en járatom.

(#38794) suhi84 válasza saby97 (#38778) üzenetére


suhi84
tag

Köszi a választ!
Konkrétan csak alkatrészek lemodellezéséről és CNC program generálására használnám, grafikus fejlesztés nem lenne.
Akkor NVIDIA. Eddig is azokat nézegettem, a 750Ti v 660GTX a szimpi, majd meglátjuk.

(#38795) kona005 válasza gabo9201 (#38792) üzenetére


kona005
senior tag

Köszöntem :R

(#38796) Ratman


Ratman
tag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani a Radeon kártyák számozásának logikáját, hogy melyik szám jelzi a generációt és melyik az erősséget? Konkrétan pl. a HD5450-hez képest a HD6450 az ugyanaz az évjárat, csak erősebb kártya, vagy ugyanolyan kategória, csak 1 generációval későbbi?

(#38797) Ratman


Ratman
tag

Még egy kérdés: valahol olvastam, hogy HTPC-be jobb az AMD, játékhoz meg jobb az Nvidia. Igaz ez? Nekem HTPC-be kéne egy kártya, amivel szemben csak az a követelmény, hogy gond nélkül vigye a Blu-ray filmeket, akkor melyik a jobb választás?

(#38798) Superhun válasza Ratman (#38796) üzenetére


Superhun
addikt

Egy első szám jelzi a szériát (ami nem feltétlenül jelent új generációs GPU-t), tehát egy 6450 erősebb, mint egy 5450. A 2. szám jelzi a kategóriát (nem hivatalosan: 4 a legalsó, 5 az alsó, 6 az alsó-közép, 7 a közép, 8 a felső-közép, 9: felső), az utolsó kétjegyű szám pedig a kategórián belüli típust.

#38797: ez úgy ahogy van baromság. HTPC-be egy integrált VGA is kielégít minden igényt (játszani gondolom nem fogsz rajta). Ha több kijelzőt akarsz rákötni, mint 2, akkor valóban kellhet egy diszkrét VGA.

(#38799) Ratman válasza Superhun (#38798) üzenetére


Ratman
tag

Ok, köszi.

(#38800) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Van egy laptop i3-3110M, 8GB RAM, HD 7670M VGA-val. Minden normálisan van telepítve (Win8.1). Hogy tudom beállítani hogy a dedikált kártya menjen egy Full-Screen játék alatt? Hiába van beállítva hogy teljesítményigényes program alatt az menjen, ha úgy ítéli meg a rendszer hogy elég a HD4000.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.