Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38451) DataTraveler


DataTraveler
tag

Sziasztok! Vetem egyik ismerősömnek egy Leadtek PX9800GX2 videokártyát. Elkezdtem telepíteni a Windows-t és a telepítés közben amimkor újra indul a gép utána nem engedi folytatni tovább a telepítést mi lehet a probléma.Gép: ASRock N68C-S UCC, AMD Phenom II X4 965, 2x4G Corsair Vengeance 1600mhz, Enermax Liberty ECO II 500W.
Azt is megpróbáltam hogy feltelepítettem az integrált videokártyával a gépet és utána raktam be a kártyát olyankor betöltőt vele a Windows de amikkor felrakom hozzá a Driver-t és újra indítom a gépet egyből lefagy a kijelentkezéskor.

[ Szerkesztve ]

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#38452) TaylorXIII válasza DataTraveler (#38451) üzenetére


TaylorXIII
őstag

WIndows? Na de milyen? Driver? na de milyen?

(#38453) DataTraveler válasza TaylorXIII (#38452) üzenetére


DataTraveler
tag

Windows 7 Ultimate 64bit és a legfrissebb 332.21-es 64bit-es GeForce Driver.

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#38454) robogos10 válasza DataTraveler (#38453) üzenetére


robogos10
aktív tag

Én ma passzoltam el ugyan ilyen vga-mat vagy is cseréltem nekem amd-m mellett nem tudtam feltenni a drivert nem kezelte
másik lapban intel mellett ment tökéletesen!
Lehet hogy nem kompatibilis a lap a vga-val?

Lehet hogy téged kért meg a kolégád hogy hozd el a 4870-t? :DDD

Viszont nekem is kellene segíteni!!!
XFX 4870 512mb
win 8.1
alaplap hp 5850 sff
táp hec 550w +80 bronze
win alapból kezeli a vga-t játékok mennek de itt sem akarja kezelni a drivert ötletek?
ezzel már tudok játszani DE itt is a driverrel problémásik!
13.1 driver próbáljam a beta-t?

[ Szerkesztve ]

(#38455) TaylorXIII válasza DataTraveler (#38453) üzenetére


TaylorXIII
őstag

320 előtti drivert próbálj ki. Tápot kap eleget a videokártya azaz a 6 és 8 tűs tápcsati is rá van dugva?

[ Szerkesztve ]

(#38456) oceanrush


oceanrush
senior tag

Sziasztok!

3db 4k-s monitor meghajtasahoz melyik lenne a legjobb az alabbiak kozul?

Radeon R9 290X tri-crossfire
GTX 780 Ti 3-way sli
GTX TITAN 3-way sli
GTX 690 quad sli

A proci egy i7-4960X lesz.

Elore is koszonom a valaszt.

(#38457) TaylorXIII válasza oceanrush (#38456) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Szerintem az első. Egyébként max felbontás lenne vagy azért kisebben tolnád? Egyáltalán mi a cél? Hogy is mondjam...Túl kevés infót adtál meg.... Pedig senior tag vagy.

(#38458) robogos10 válasza TaylorXIII (#38457) üzenetére


robogos10
aktív tag

Szerintem nincs ranghoz kötve a tudás :)

(#38459) oceanrush válasza TaylorXIII (#38457) üzenetére


oceanrush
senior tag

mobilarena senior tag, prohardver ujonc :D es termeszetesen max felbontason tolnam (6480x3840) a cel pedig a world of warcraft :DDD

(#38460) TaylorXIII válasza oceanrush (#38459) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Értem, akkor bocsi:). WOWnak biztos kell bármelyikből is 3 darab?:D Bár nem tudom milyen gépigényű már:D Abból is több féle van nem? Mármint, hogy már erősebb gép kell neki mint régebben. Igazából nem értek a Wowhoz de oda inkább GTX 780 Ti menjen. Egyébként ha 3820x2160 egy 4k monitor natív felbontása akkor az amit te írtál, hogy jön ki?:D Nem 11460x2160 lenne?:D

(#38461) oceanrush válasza TaylorXIII (#38460) üzenetére


oceanrush
senior tag

portre mod, (3x2160)x3840

(#38462) joco930122 válasza nonsen5e (#38450) üzenetére


joco930122
csendes tag

Windows 7 Home Premium Home Edition

Páncélautó nem:)

(#38463) joco930122 válasza joco930122 (#38462) üzenetére


joco930122
csendes tag

És igen, teljesítményben. Szinte lassabb a megjelenítés, mint a 64 megásnál volt.

Páncélautó nem:)

(#38464) nonsen5e válasza joco930122 (#38463) üzenetére


nonsen5e
addikt

Dobozon leíráson gyártó honlapján meddig van a driver kompatibilitás?
Az a régi 64 megás Asus kártya milyen fajta? Mert ugye ma is vannak őrült gyártók akik rápakolnak 4gb VRAM-ot a 10 ezres kártyára, aztán a csúcskategóriás 780 ti-n pedig csak 3gb van... :D

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#38465) #90933760 válasza oceanrush (#38456) üzenetére


#90933760
törölt tag

690-et semmiképp se, mert csak 2 GB van rajta. Bár ha van 4 Gigás verzió is, talán. De a 4 kártya skálázódása, villanyzabálás, hűthetőség stb. én nem erőltetném.
A maradék háromból a Titan a gyengébbik és drágább, marad a 780Ti vagy a 290X. Ezek meg annyira egyformák teljesítményben, hogy csak szimpátia kérdése melyiket választod, a 290X-en 4GB van a 780Ti-n meg csak 3GB. Referenciailag, lehet hogy van gyártó aki variált vele.
Így egyértelmű melyiket éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#38466) hellboy0415 válasza ALONSO11 (#38446) üzenetére


hellboy0415
aktív tag

Nekem hozott kb 10-13 fokot ami azért nem rossz.

Samsung S20 ULTRA

(#38467) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Gainward HD3870 1gb Corsair Ddr2 ram és egy P4 630 as proci.
A probléma az vele hogy játék közben vannak apróbb laggok.
Pl.Cod 4 egyszer van 80fps aztán 12-15 és akkor megy le az fps ha valami robbná van vagy lövünk.
Mi lehet a kevés?

Samsung Galaxy S10+

(#38468) flash-


flash-
veterán

mely videókártyáktól érhető el az UEFI GOP nvidia és Ati esetén?

egy fórum bejegyzésben olvastam(de másutt nem) hogy nvidiánál csak az 500 as szériától van.Igaz ez?

tehát gtx 460 nál nincsen Ultra fast boot hiába windows 8.1,ssd, Uefi bios (Ivy bridge platform) és GPT partíció?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#38469) BBUN52


BBUN52
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok és tudtok segíteni. Egy Radeon HD5750 videokártyával rendelkezem és a következő tüneteket tapasztalom múlt hét eleje óta:
A gép bekapcsolása után a két darab monitor közül az egyiknek elállítódik a felbontása és nem is tudom visszaállítani egészen addig amíg újra nem húzom a drivert.
A gép bekapcsolása után a két darab monitor közül az egyiknek elállítódik a frissítési frekvenciája és nem is tudom visszaállítani egészen addig amíg újra nem húzom a drivert. Emiatt erősen vibrál is az a monitor.

Szinte minden nap újrapakoltam a legfrissebb drivert a gépre, sőt egy windows javítás is volt, de sajnos semmi sem segített és ma már mind a két monitorom felbontása el volt állítva, és az egyik monitoromnak már nem is tudom visszaállítani semmilyen módon a régi felbontásom.

Szerintetek mi lehet a gondja a videókarinak? Kb. 4 éves tehát számomra megszolgálta az idejét...itt lenne az ideje újat venni?

Köszi a válaszokat:
Bálint

(#38470) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Előttem ismerős gépe, benne egy EVGA GT 430, játékok játszhatatlanok, szétesik a kép 5-10 perc után.
Tippem a melegedés volt, AIDA terheléses teszten szépen látszik, hogy 100°C felé megy, majd elszáll a grafikus illesztő, teszt megszakad, hőmérséklet visszaesik. Szétkaptam, minden tiszta por, portalanítottam, újrapasztáztam, annyi változott, hogy lassabban melegszik fel, de így is eléri a 100-t és szétesik.
Baromi meleg a kártya hűtése. A gépház hűtése nem egy nagy szám, hátul van egy 9cm-es venti. Egy ekkora vgának azért nem illene megfőnie :U

Belepróbálok egy Coolink Swif2-t, hátha segít.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#38471) DataTraveler


DataTraveler
tag

Sziasztok! Előfordulhat az hogy a ASRock N68C-S UCC nem támogatja a GeForce 9800GX2 mert amikkor felrakom hozzá a Driver-t akkor állandóan lefagy a Windows. Több Driver-t is kipróbáltam és mindegyikkel ezt produkálja.

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#38472) solfilo válasza DataTraveler (#38471) üzenetére


solfilo
veterán

Szia! Elvileg kellene, a kártya és a chipset is nVidia. Itt valami más lesz sztem.

solfilo

(#38473) robogos10 válasza DataTraveler (#38471) üzenetére


robogos10
aktív tag

Szerintem szabadulj meg tőle!
Én is azt tettem :K

(#38474) somasz válasza somasz (#38470) üzenetére


somasz
addikt

Nem segített az extra venti sem, valahogy le kéne korlátozni a gpu sebességét. Bios flash az egyetlen megoldás?
Vagy milyen hűtőt tudok erre felrakni?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#38475) senzaj válasza somasz (#38474) üzenetére


senzaj
senior tag

Ott valami gond van.. rendesen illeszkedik a gpura a hűtő?

(#38476) akoska07


akoska07
nagyúr

Sziasztok!

Kérdeznék...

Volna nekem egy 8800 GTS 512Mb vga-m.
Müködik a kártya,berakom a gépbe képet ad meg minden,nem szemetel nem csíkoz.
Egyetlen problémája van:
Nem tudok felrakni rá drivert,semmilyet.

Mi lehet a probléma illetve a megoldás ?

:R

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#38477) akoska07 válasza akoska07 (#38476) üzenetére


akoska07
nagyúr

Update!

A win7 felrakott egy drivert kért újrainditást.
GPU-z azt mutatja 331.82 driver került fel.
Szeretnék színt állítani a driverében....
És nincs sehol nvidia vezérlőpult.
C meghajtón elvileg ott vannak a dolgai,jobb alsó sarokban kis ikonok között is ott van az nv ikon.
Amikor próbálom inditani akkor ugyanaz fogad,mint amikor commanderből akartam inditani.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#38478) oceanrush válasza akoska07 (#38477) üzenetére


oceanrush
senior tag

BIOS-ban allitsd at a main vga-t a dedikalt kartyara, mar ha van rajta integralt is.

(#38479) robogos10 válasza akoska07 (#38477) üzenetére


robogos10
aktív tag

ehh én is így szenvedtem a 4870 emel!!

marha egyszerű így utólag!
Nos
eszközkezelő!
vga-t kikeresed driver frissítés és ott saját lemezről csináld megadod neki ahova fel van telepítve a driver ott keresel inf filest nem mind lesz jó vagy is nem mindet fogadja majd el de amelyiket elfogadja az ok jók csak 1et kell találnod!!!

Gondolom neked nem kell lépésről lépésre részletezni!
Amúgy erről már található 1 részletesebb leírás is az ATI/AMD oldalán

[ Szerkesztve ]

(#38480) Milo629 válasza somasz (#38474) üzenetére


Milo629
aktív tag

Nem egy GT 430-al volt dolgom, először is egy passzív Zotac-kal, amivel hasonló volt a helyzet, de kapott egy 8cm-es ventit a passzív bordára és nem ment 59°C fölé Furmark-ban úgy, hogy 900Mhz-re lett húzva, a másik egy ASUS ami kapott egy hasonló chipset ventit a borda másik felére és ez pedig 75°C-on állt meg 900Mhz-re húzva. Ha nem passzív és jól illeszkedik a hűtés egyszerűen nem tudom elképzelni mi lehet a probléma. vBIOS módosításról meg le is mondhatsz, maximum a venti fordulatszámát tudod átírni 430-nál, szinte semmi ilyen program nem támogatja. :( Viszont a Mhz-ekkel bűvészkedhetsz pl. MSI Afterburner-rel de mire annyira "lebutítod", hogy az látszódjon a hőfokon, lehet már játszani nem nagyon fogsz vele.

Ja gépház hűtés, a Zotac-nál egy normál ATX ház egy 8cm-es ventivel hátul, az ASUS-nál pedig egy ilyen mITX, ahol azért érthető a 75°C (jó ha egy centire van a hűtőborda a ház aljától, bár lehet már sokat mondtam).

[ Szerkesztve ]

(#38481) akoska07 válasza robogos10 (#38479) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem tudok neki ini fájlt tallózni,csak mappákat.

Felraktam rá tesztelésként egy másik gyári biost.
Először elindult a kártya,ment az nv vezérlőpult is.
Majd elkezdett elsötétülni a képernyő,aztán kék képernyőt dobált.
Hamar visszaraktam az eredeti bios-t,most ugyaugy van,mint előtte volt.
Továbbra sem tudok ini fájlt tallózni neki.
Amikor kiválasztok egy mappát akkor azt irja a legfrissebb van fent.

Jelenleg a 332.21 driver van fent.

Lehet nézek vmi régebbi drivert neki.

Vagy próbálgatok más biost is. :)
Nagyobb baja már nem lesz. :D

Eszközkezelőben egyébként ott is van rajta a felkiáltójel,vagyis nincs driver,pedig van.

#38482 Vakegérke :
Köszi!
Ezt megnézem gyorsan mielőtt más biosokat tolok rá.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#38482) Vakegérke válasza akoska07 (#38481) üzenetére


Vakegérke
veterán

Próbálkozz a 314.22 driverrel. Egy ismerősömnek megoldotta a problémáját.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38483) akoska07 válasza Vakegérke (#38482) üzenetére


akoska07
nagyúr

Felraktam,a helyzet ugyanaz.

Nincs nv vezérlőpult,win-ben ott a driver.
Eszközkezelő továbbra sem érzékeli,hogy driver lenne fent,
amikor frissiteném akkor azt irja napra kész. :))
Kezdek begolyózni. :D

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#38484) Vakegérke válasza akoska07 (#38483) üzenetére


Vakegérke
veterán

Esetleg innen próbálkozhatsz. Ami még poén, hogy ha nem csípi a 7-es driver-ét, talán meg lehet kajoltatni vele a Vistáét.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38485) akoska07 válasza Vakegérke (#38484) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ez semmilyet nem csíp. :D

Megnézem :K

Ezért próbálkozom a bios-t változtatni rajta,hogy más legyen az "agya".

Újrainditás után hogy ne frissitse automatikusan a vga drivert hol tudom kikapcsolni ?

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#38486) robogos10 válasza akoska07 (#38481) üzenetére


robogos10
aktív tag

Ugyan ezt csinálta nemek is sárka ! driver fent és semmi utána ez orvosolta amit neked is írtam!
9800gx2 nél még ez sem segített kiderült utólag hogy az alaplapomnak sok volt ez a kártya

(#38487) Vakegérke válasza akoska07 (#38485) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csökkentett üzemmódban indíts.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38488) akoska07


akoska07
nagyúr

Most felraktam a 310-es drivert.
Minden ugyanaz volt.

Utána felraktam neki egy ugyanolyan verziószámú biost,csak gyárilag emelt órejelekkel.

Most van nv vezérlőpult,és a gpu-z is látja az adatait eddig csak hiányosan látta.

Mindjárt frissitek drivert,hátha behányna tőle. :D
Muszáj kipróbálnom,mert kelleni fog az új driver.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#38489) akoska07


akoska07
nagyúr

Driver frissült...

Eddig minden ok (kopp kopp). :))
Majd a játékok mondják ki a végső szót.

Úgy néz ki sikerült visszahozni az élők közé egy 8800GTS 512Mb kártyát. :)
És innentől kezdve OC version. :))

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#38490) Vakegérke válasza akoska07 (#38489) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megküzdöttél érte, használd egészséggel. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38491) akoska07 válasza Vakegérke (#38490) üzenetére


akoska07
nagyúr

:R

Egyszer már hozzáfogtam,de akkor időhiány miatt abba kellett hagynom,és most újra elővettem. :)

A hűtőjét le kell majd vegyem kipucolni,mert alapból 60°C.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#38492) robogos10 válasza akoska07 (#38491) üzenetére


robogos10
aktív tag

akoska07
Te foglalkozol még cpu tuningal?
Nem tudod hogy 1 HP 5850sff ben hogyan lehetne húzni a procit esetleg?
Bios kizárva!
esetleg valami okos kis progi? :U

(#38493) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Jól dereng, hogy egy HD6750 valójában egy átcímkézett HD5750?

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#38494) senzaj válasza RootRulez (#38493) üzenetére


senzaj
senior tag

Igen, egy az egyben egy másik címkével. :)

(#38495) cashback válasza senzaj (#38494) üzenetére


cashback
őstag

Azért nem egészen:

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#38496) kedvesgabor


kedvesgabor
tag

Sziasztok!
eddig a processzorom gpu-ját használtam. Vettem itt egy 7750 passzív VGA-t. Beraktam az "elsődleges" pci-slotba, de nem adott ki jelet, viszont már az alaplapi se.
Átraktam a "második" helyre, ott ment. Feltettem a driver-ét a cd-ről. win8 kicsit homályos, frissítettem. Újraindítás után kép szép billentyűzet nincs. Áramtalanítás után billentyűzet van.
World of Tanks nevű játék növényzet bekapcsolásánál fekete villogó kép járművek feketék.
Ati honlapról új driver letöltése után billentyűzet probléma megint előjött újraindítás után.
Játék továbbra is vibrál a növényzet bekapcsolásánál.
Fények bekapcsolásánál a tankok "foltot hagynak" ha rájuk teszem a célkeresztet. Ez a játékból való kilépésig megmarad.

Ötlet?

(#38497) solfilo válasza cashback (#38495) üzenetére


solfilo
veterán

Ez fura táblázat, elvileg Juniperre épülnek a 6750/6770-esek is, szóval csak hdmi-ben, meg egy két feature-ben térnek csak el az 5750/5770-től. katt

A Barts az nem a 6790/6850/6870?

solfilo

(#38498) varmi2 válasza solfilo (#38497) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem is hibás a táblázat, mert a Barts gpu 6790/6850/6870 trióba van

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38499) #90933760 válasza solfilo (#38497) üzenetére


#90933760
törölt tag

De. El van rontva a táblázat, 6770 hol a francba enne 150W-ot? Az a 6870 akar lenni, pontosan ezek az órajelei is, volt nekem.

[ Szerkesztve ]

(#38500) #90933760


#90933760
törölt tag

Amúgy azt tudja valaki a GTX280 feszkója mennyi alapon? Vagyis milyen értékek között változik? Prociknál is meg van adva a VID tól-ig, itt nincs ilyen?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.