Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) ///Krisz\\\ válasza coolpet (#699) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

1db 6+2pin-es PCIe csatlakozó van rajta tehát mindenképp kell majd molex-ról átalakítóznod egy plusz csatit (nagy valószínűséggel lesz a dobozba átalakító), viszont tuti bírni fogja a kártyát, mert elég erős hozzá a 12V-os ága. :K

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#702) Skeleton01 válasza coolpet (#699) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

Egy nem elég, mind a kettő tápcsatlakozót kell "etetni". Úgy tudod megoldani, hogy veszel egy Molex tápkábel átalakítót és arra kötöd az egyiket. De lehet, hogy a videokártyához eleve kapsz már ilyet, pontosan melyik típus is lenne?

(#703) coolpet válasza Skeleton01 (#702) üzenetére


coolpet
senior tag

Ezek lennenek:

http://www.corsair.com/builder-series-cx430.html
http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?leg=&psn=000101&pid=981
http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx?S=1308&ID=1967

Ebbe a hazba ugyneztem belefer a kari es ez az egyetlen egyekbkent is ami tetszik :)

(#704) lacibacsi252


lacibacsi252
csendes tag

Kérdésem, novemberben vettem egy Gigabyte GTX 460 1GB és Gigabyte P55-USB3 minden rendben volt. Tegnap játék közben lefagyott a gép és újraindításnál nincs kép. Bekapcsolásnál semmi, csak egy hosszú és két rövid sípolás. Mi lehet a baj? Miért nem jön be a BIOS? Ez most alaplap hiba vagy videó kártya?

Kihúztam mindent, visszadugtam, kiszedtem a videó karit vissza raktam.És semmi még csak a bios sem jön be, a monitoron is csak annyit ír ki hogy No Signal és az alaplapot is reseteltem.

(#705) Skeleton01 válasza coolpet (#703) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

Szinte biztos, hogy kapsz hozzá átalakítót, aszerint járj el, ahogy az előbb a kollégákkal már kifejtettük.

(#706) coolpet válasza lacibacsi252 (#704) üzenetére


coolpet
senior tag

Award Bios:
1 long, 2 short Indicates a video error has occurred and the BIOS cannot initialize the video screen to display any additional information

Tehat videokartyara utal a dolog.

(#707) fatal` válasza lacibacsi252 (#704) üzenetére


fatal`
titán

1 hosszú 2 rövid awardnál vga problémára utal. Vedd ki, tedd vissza. Ha nem jó, akkor gari.

(#708) ///Krisz\\\ válasza coolpet (#703) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

A táp nem stimmel, mert te V2-öt írtál először, bár a csatlakozó szempontjából mindegy. A videokártyához adnak átalakítót, sőt kettőt is: [link]. A ház egyéni ízlés, ha belefér akkor jó. Tehát akkor marad az amit tanácsoltunk a kártyához adott átalakítóval tudod pótolni a hiányzó kábelt.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#709) methandi válasza coolpet (#699) üzenetére


methandi
tag

nem hiszem, hogy jó választás ez a táp, alul méretezett ehhez a vga-hoz, ~375w a fogyasztása full loadon. a táp 430w. konfigot írd le, hogy lehessen méretezni a tápot hozzá.

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#710) Asador


Asador
tag

Sziasztok!

Ma hoztam el a boltból egy MSI 5850 Twinfrozr vga-t. kérdésem az, hogy mennyire normális az hogy ciripel? És sajna nem csak a játékok allatt hanem akkor is ha egy ablakot mozgatok, vagy görgetek egy oldalt....

Ötlet?

A vicc, hogy a csomagoláson jelzik hogy micsoda kaffántos kártyát vettem mert ez bezzeg nem ciripel mint a régi technológiával készültek mert ezen nem tekercselt nyavaják vannak, hanem pure iron cuccosok...

[ Szerkesztve ]

(#711) fatal` válasza Asador (#710) üzenetére


fatal`
titán

Sajnos előfordul és nem tudsz vele mit csinálni. :(

Bár ha a csomagoláson fel van tűntetve akkor akár vissza is viheted és megpróbálhatod kicseréltetni.

(#712) Asador válasza fatal` (#711) üzenetére


Asador
tag

Szomorúság mert direkt egy halk gépet építettem, mondjuk szerencsém is volt mert egy bedöglött HD4850 helyett kaptam ráfizetés nélkül...
Akkor nincs mit tenni, nem a gép többi részével nem érzi jól magát, hanem alapon ilyen hulladék?

(#713) methandi válasza Asador (#712) üzenetére


methandi
tag

vidd vissza...ne ciripeljen...cseréltesd ki...ha másik is olyan, akkor másik type. nem de? nem normális szerintem...én nem díjaznám..

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#714) coolpet válasza methandi (#709) üzenetére


coolpet
senior tag

Hali!

375W full loadon? Ezt hol irjak?

Nevleges TDP-je 150W
http://prohardver.hu/teszt/szinre_lepett_a_radeon_hd_6800/a_barts_felepitese.html

Egyebkent egyenlore informalodom, mert egy alacsony fogyasztasu es csendes gepet akarok osszepakolni, ami nem eszik tobbet 50W-nal akkor ha be van kapcsolva. 0-24es uzem lenne. Viszont ha jatszani akarok akkor menjen mar ne 12 fps-el mint full lebutitva 800x600on a mostani integralt GMA4500-al.
Tehat a konfig amit elkepzeltem a kovetkezo:
- Jovo evben erkezo Ivy Bridge provi(22nm, minimalis fogyasztas, beepitett IGP, velhetoen 95W TDP alatt lesz a max neki)
- Valami hozzavalo alaplap virtuval, hogy tudja kapcsolgatni a videokarit, ha nincs szukseg ra.
- ez a 6870-es vidkari(elvileg 150W tdp, idleben 20W)
- 1db 500 gigas seagate barracuda 7200.12
- 1 dvdiro
- 400-450W koruli corsair tap(cx sorozat v2-es mert az mar 80+ -os)
A moncsi nemlenyeg, de samsung 2243BW
- 2x2GB 1333-as DDR3 kingson memo

Ugy kb ez lenne a konfigom, huzva soha nem lesz! az a lenyeg hogy bekapcsolva se halljam a hangjat, de ha jatszok akkoris 1024-ben max kozepes beallitasokon. Csak nem akarok 5 even belul ujra gepet cserelni.

Viszonyitasi alapnak a regi gepem:
C2D E6400 + 2x1GB DDR2 + Gainward 7900GS + Asus P5B-E +hdd+dvdiro
Fogyasztasmerovel merve 110W idle, 170W game alatt amit lehetett feltoltam had szaggasson :)

Mostani gepem: (Lenovo Thinkcentre M58P)
C2D E8400 + 500GB Seagate 7200.12 + dvdolvaso + valami szutyok panda alaplap integralt G43/G45 chipsettel(GMA4500) + 2x2GB DDR3 Low Profile a gep, nem tudok bele kartyat tenni, meg a hdd keret is felig belelog a PCI-E csatiba...
Fogyasztasmerovel merve halozas felol Idle 36W, Stalker CS, 14FPS :) 75W
Ennek 200W-os a tapja. Szoval ezert nem ertem a karihoz miert kell akkora tap hogy hadd bogjon :) Tuti nem eleg a 400W? Szerintem csucsra hajtva a gepet sem fog megenni tobbet mint 250-300W.
Nem tervezek bele megegy VGA-t, es huzni sem fogok semmit.

(#715) methandi válasza coolpet (#714) üzenetére


methandi
tag

[link]

"AMD Radeon HD6870

Normál
203 W

Teljes leterhelés
373 W
"

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#716) methandi válasza methandi (#715) üzenetére


methandi
tag

kicsúsztam az időből...:S [TDP jelentése]

"A processzorokról folyó vitákban, az esetleges vásárlási döntésünkben tehát az az értelmes hozzáállás, ha nem törődünk a TDP-vel, hanem inkább utánanézünk, hogy a különböző tesztekben mekkora fogyasztást mértek."

[ Szerkesztve ]

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#717) Oszkár26


Oszkár26
tag

Helló !

A PowerColor HD6450 512M GDDR5 HDMI- ez hyper memory-s???
Csak filmnézésre szeretnék egy karit és ez jó vételnek tűnik,előre is köszi

http://www.powercolor.com/Global/products_features.asp?id=337#Specification

(#718) methandi válasza Oszkár26 (#717) üzenetére


methandi
tag

:K

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#719) coolpet válasza methandi (#715) üzenetére


coolpet
senior tag

Igen de van egy kis kulonbseg:
Hőmérséklet és fogyasztás

A fogyasztás tesztelése a FurMark 1.8.2-es verziójával történt. (az adatok a teljes rendszer fogyasztását mutatják)

AMD Radeon HD6870

Normál 203 W
Teljes leterhelés 373 W

Mindezt egy huzott CI7 920-al mertek, ami meg 130W alapbol + huzas, es volt mellette 6GB tuningos memo.

Azert mondom hogy normal uzemben game alatt is elegnek kellene lennie a tapnak, maz akkor 450eset veszek, de +50W-ert szerintem nem eri meg a +5000 Huf.

Egyebkent nagyon sokallom azt a 200W alapjaratit is. messze van nagyon az en 50W kornyeki elkepzelesemtol :)

(#720) methandi válasza coolpet (#719) üzenetére


methandi
tag

ebben igazadvan :K

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#721) hecktor


hecktor
aktív tag

üdv

4570 kártyámon a dvi kimenetel tökéletes, analógon másik monitort csatlakoztattam, aminek a képe zöld, akármit csinálok vele

mi lehet a megoldás?! :R

(#722) fatal` válasza hecktor (#721) üzenetére


fatal`
titán

Kábelcsere?

(#723) coolpet válasza hecktor (#721) üzenetére


coolpet
senior tag

2 verzio :)
A kartya digitalisan dolgozza fel a jeleket, es a monitornak is arra van szuksege.
Ha DVI-on kotod ossze, akkor nincs konvertalas, egybol meggy 1:1ben a jel a moncsinak.
De ha analogon(Dsub) kotod ossze, akkor a vidkarin van egy ramdac aramkor(Digital->Analog Converter), ami a digitalis kepet(frame-t) atalakitja RGB analog jelle.
Ezt a moncsinak vissza kell alakitani digitalissa(marha LCD, ha CRT akkor neki analog kell.

Szoval az van hogy a VGA-don lehet doglodik a RAMDAC, vagy a VGA kabeled meg van torve es azert latsz zoldben mindent, vagy kontakthibas a monitorod csatlakozoaljzata.

Mozgasd meg az aljzatot, es a kabelt, ha jolesz akkor torott vegyel masikat, ha nem akkor nagy valoszinuseggel a vidkarid analog konvertere halodik.

(#724) ///Krisz\\\ válasza coolpet (#719) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Jó lesz oda az a táp, bár én úgy emlékszem, hogy nem ajánlják ezeket a tápokat a tápos topikban, mert "öregek". Szerintem mielőtt döntesz nézz be ide, valószínűleg egy csifit fognak ajánlani azokat elég jó áron meglehet kapni és egész jó minőségűek.

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#725) hecktor válasza coolpet (#723) üzenetére


hecktor
aktív tag

koszi a hosszu valaszokat, osszefoglalom, tehat a 2 monitor tesztelt es jo, egyik dvi masik analog mindketto tft
a vga analogja es dvi je is kulon kulon jol mukodik
a kabelek jok, tobb kabellel is teszteltem
a 2 monitoros rendszerben van csak ez a jelenseg, neha zold az analogra kotott monitor, neha be sem indul.

vga lehet a hibas?

[ Szerkesztve ]

(#726) Zohan


Zohan
senior tag

Sziasztok!
Volna egy nagyon témába vágó kárdésem, HDMI kábellel van rákötve a gépem a monitorra (giga 9800gtoc) de a hang az istennek sem közlekedik át rajta vana monitoron hátul hang kimenet.. (xbox-al használva jó) a monitor egy Samsung BX 2331 a konfigom az aláirásomba.
Igazából csak azért lenne fontos nekem h ne kelljen a hangfalat állandóan az xbox és a gép között dugdosni mindkettőbe hdmi aztán helló.
idáig jutottam: de nem jön a hang:

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#727) gabo9201 válasza Zohan (#726) üzenetére


gabo9201
senior tag

Én úgy tudom, hogy a 9800GT nem tud a HDMI-n hangot átvinni, de ebben egyáltalán nem vagyok biztos. Várj hátha jön egy a témában jártasabb személy. :)

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#728) Zohan válasza gabo9201 (#727) üzenetére


Zohan
senior tag

az nagy kár lenne mert most vettem 2db hdmi kábelt is :D

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#729) Misua


Misua
senior tag

Sziasztok!

FURMARKnál 1órás tesztelés után melyek a normális hőmérsekleti sávok? Melyek már nem ajánlatosak?
Én VTX3D 6850 825/1100 30 perc után 90 fokon járt :U
Köszi

(#730) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy PCI-E 16* mód helyett 8*-ban megy a vga?

785GT-UD3H lap, Gigabyte Radeon HD5750 OC vga. Eddig nem volt ilyen gond, vagyis régebben néztem, de most meg így fut, ez mitől lehet?

Véleményem szubjektív...

(#731) hackeeeee válasza hackeeeee (#730) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megoldottam, kivettem a kártyát, ecsettel kitakarítottam a foglalatot, visszatettem, és már jó. :K

Véleményem szubjektív...

(#732) gabo9201 válasza hackeeeee (#731) üzenetére


gabo9201
senior tag

Pont most akartam leírni, hogy csináld ezt :DDD
Örülök :)

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#733) hackeeeee válasza gabo9201 (#732) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R

Véleményem szubjektív...

(#734) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Sziasztok.

Egy E7500 (2.8GHz) procihoz melyik NV VGA illik jobban? A proci mindig alapon jár.

(#735) gabo9201 válasza Szlovi (#734) üzenetére


gabo9201
senior tag

Mennyit szánsz rá és milyen felbontásban használnád? Amúgy egy GTX460 pont jó lenne hozzá, főleg ha húznál a CPU-n :)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#736) Zohan válasza Szlovi (#734) üzenetére


Zohan
senior tag

amelyikre nyitott a pénztárcád :D

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#737) Gabesz144 válasza rumkola (#200) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy SLI kérdésem.
Van egy Asus GTX 560Ti kártyám, ha SLI be akarom használni akkor bármilyen NVidia kártya megfelel vagy csak ugyan ilyennel tudom használni?
Ha sokkal gyengébb lenne a másik kártya akkor tapasztalnák valamilyen teljesítmény csökkenést? Válaszokat előre is köszönöm!

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#738) Szlovi válasza gabo9201 (#735) üzenetére


Szlovi
aktív tag

17 colos,nem HD monitorhoz kellene (1280x1024 ). Az ára elfogadható legyen ... használt kártya lenne véve a gépbe,viszonylag hosszútávra. Lényeges lenne hogy, 2D-ben alacsony legyen a fogyasztás,illetve a rövidebb NYÁK. Ritkán játszanak, többnyire neteznek meg "irodáznak" a géppel.
GT240 vagy GTS450-re gondoltam. Esetleg a 288SP-s GTX460-ra.

Vélemény?

Gabesz144: Csak egyforma típusú kártyával működik az SLI. Annyi szabadságot ad az nvidia,hogy lehet különböző gyártmányú. Pl :egyik Asus a másik meg Gigabyte. De mindkettőnek GTX560Ti legyen.

[ Szerkesztve ]

(#739) gabo9201 válasza Gabesz144 (#737) üzenetére


gabo9201
senior tag

SLI topik.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#740) Gabesz144 válasza Szlovi (#738) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Köszi szépen a választ.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#741) gabo9201 válasza Szlovi (#738) üzenetére


gabo9201
senior tag

GTS450-et csak azért nem ajánlanék mivel teljesítményéhez képest drága.

A GT240 ellen csak az szól, hogy ma már régi konstrukciónak számít, viszont árkategóriájában egész jó a teljesítménye, olcsó és nem is fogyaszt sokat. Ebből főleg ezt a DDR5-ös változatot venném.

A GTX460 nagyon jó ár-érték mutatóval bír viszont ennek a teljes mértékű kihasználásához a proci alapon kevés lesz. Mellesleg ahhoz a felbontáshoz fölöslegesen erős.

Mindezek fényében elég nehéz a választás, ha amint mondtad többnyire "irodáznak" a géppel, akkor én talán a GT240-et választanám. Ha AMD is szóba jöhet és ha adott egy viszonylag erős táp, akkor pedig az 5830-at.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#742) lujó55


lujó55
őstag

Sziasztok!
Valaki tud abban segíteni, hogy lehet eldönteni, hogy a VGA vagy a proci a szűk keresztmetszet a rendszerben. Hibajelenség: amint elindul egy flash alapú alkalmazás, a rendszer használhatatlanul lelassul, a ventik meg úgy mennek, mint egy turbina :U
P4-es HP gépről van szó (3.0 Prescott 533 FSB, 2GB RAM, EAH4350-es VGA 1GB). Még egy google térkép alatt is lehal :W

(#743) gabo9201 válasza lujó55 (#742) üzenetére


gabo9201
senior tag

Ott nagy valószínűséggel a proci a probléma forrása. Nézd meg a feladatkezelőben, hány százalékon megy olyankor a proci. Azon a procin a youtube 720p-ben még viszonylag élvezhetően kell menjen. Az meg, hogy a procihűtő felpörög nem csoda. A Prescott magos procik nagyon melegszenek. Nekem is volt és ha youtube-ot vagy más Flash tartalmú dolgot néztem a gyári hűtőjével alapórajelen felment 70°C-ig is.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#744) lujó55 válasza gabo9201 (#743) üzenetére


lujó55
őstag

Igazad lehet: 95% fölött megy tartósan. A helyzet az, hogy ez a HP lap csak ezt a procit támogatja, hiába vennék rá jobb 775-öst. Lehet, hogy nézek egy jobb hűtőt rá :U
Azért köszi a tippet :R

(#745) gabo9201 válasza lujó55 (#744) üzenetére


gabo9201
senior tag

Nincs mit.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#746) Szlovi válasza gabo9201 (#741) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Jobban utána néztem az ajánlott kártyáknak és a GTX460 & HD5830 felejtős. Hosszú a NYÁK és nagyon kell őket etetni. A 250-es FSP egyből megfeküdne :K

GTS450 már rövidebb NYÁK lappal rendelkezik, meg a táp is elbírná (bartucc kollégánál zokszó nélkül vitte a HD4770-et a 250-es FSP HEN), viszont lebeszéltél róla, így akkor maradt a GT240.
A GT240 tényleg nem eszik sokat,rövid a NYÁK-ja és hiába régi cucc,pont elég ehhez a felbontáshoz. COD 4-5-6 szépen futna 1280 x1024-en
Igen, a GDDR5-ös GT240-re gondoltam amikor rákérdeztem a dolgokra :K

Köszönöm a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#747) gabo9201 válasza Szlovi (#746) üzenetére


gabo9201
senior tag

Ha tudtam volna, hogy egy 250-es táp van a gépben én sem ajánlok GTX460-at meg 5830-at :DDD

És nem utolsó sorban a GTS450 is tud enni (TDP: 106W, a 4770 80W míg a GT240 csak 69W :) ).

Egyszóval a GT240 a legmegfelelőbb oda.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#748) Oszkár26 válasza methandi (#718) üzenetére


Oszkár26
tag

Ésss nincs olyan 6450 amelyik gddr5 és nem hyper memory????????????????FONTOS !
köszike!!

(#749) htibi20


htibi20
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy 28 ezer ft környékén milyen vga-t ajánlatok nvidia-ból és ati-ból egyaránt
Természetesen garanciásat,játékra kellene.Köszike

(#750) gabo9201 válasza htibi20 (#749) üzenetére


gabo9201
senior tag

AMD-ből az 5830 két típusa.

1

2

Nvidiából pedig az ECS féle GTX460 ami nagyon jó vételnek számít. Ezt most nem igazán lehet kapni.

Milyen gépbe menne (tápot is írd le) és mekkora felbontásban használnád?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.