Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) gabo9201 válasza epityesz (#950) üzenetére


gabo9201
senior tag

Itt a válaszom.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#952) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok vettem egy EVGA GTX550 TI VGA-t és amikor bekapcsoltam ciripelő hangot adott, egy ideig majd elhallgatott, de amikor ráraktam egy 3d-s alkalmazást annyira hangos volt ez hogy kb elviselhetetlenség határát súrólta, mivel még a ház amúgy sem túl halk ventijeit is bőven túlciripelte. ÉN nemtudom micsoda ez, de mégha elfogadott tény is ez, ettől úgy megfog fájdulni a fejem egy pár perc után hogy azt öröm lesz nézni, nem beszélve arról hogy lehet hogy a kártya hibásan működik..Pedig szemmel láthatólag nem produkált artifact et.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#953) gabo9201 válasza BogyóBP (#952) üzenetére


gabo9201
senior tag

Szerintem ha a ciripelés kihallatszik a házból az már elég ok arra, hogy visszavidd.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#954) RootRulez válasza BogyóBP (#952) üzenetére


RootRulez
félisten

Elméletileg ez a normális működés része lehet, meg kell mérni a hangerősséget, ha az már megközelíti/eléri az egészségre káros dbA értéket, abban az esetben valóban garanciális eset... Sajnos az ilyenekkel meg kell tanulni együtt élnünk, ha nem veszélyes az egészségedre, csak a bolt jófejségén múlik, visszaveszi-e. Ha kekeckednek, majd ráeresztesz pár óra Furmarkot ;] És visszaviszed megsülve. :K

═════════════════════════════════════════

(#955) BogyóBP válasza RootRulez (#954) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nemtudom de szószerint olyan meleg volt az egész VGA nyák nemcsak a mag körül hogy kisem birtam venni a slotbol csak 1-2 perccel azután hogy kikapcsoltam a gépet..Égetett ahogy hozzáértem, fingom sincs hány fokos lehetett de nagyon meleg volt és büdös jött a nyákról is, mint amikor a nyák kicsit megpörkölődik, ilyent akkor éreztem amikor egy alaplapnál a Déli hidon lévő borda szintén ilyen kurva meleg volt..vagy kiraktam a napra a hibás alaplapot :DDD

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#956) RootRulez válasza BogyóBP (#955) üzenetére


RootRulez
félisten

GPU-Z megmondja neked. Furmark szintén. :K

═════════════════════════════════════════

(#957) Gabo0905 válasza RootRulez (#956) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

szerintem inkább furmark, mert azt a tesztet a melegedésre terveszték, a GPU-Z-t pedig megmutatja, hogy milyen a videokártya

(#958) RootRulez válasza Gabo0905 (#957) üzenetére


RootRulez
félisten

Azért többet is mutat annál, a játékok alatt meg ugyancsak jól megmondja majd az is nekem, milyen meleg volt a kártya...

═════════════════════════════════════════

(#959) Gabo0905 válasza RootRulez (#958) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

furmark [link]
gpu-z [link]
mind a kettő mutat valamit de leginkább szerintem a furmark mutatja a hőfokot. :)

(#960) BogyóBP válasza gabo9201 (#953) üzenetére


BogyóBP
addikt

Hogy kihallatszik e? Szószerint iszonyatos hangod ad, olyan mint egy eresztő kosárlabda szelep és egy hatalmas trafó működési hangának a keveréke. Az a baj hogy milvel ez ZAJ így nem tudom pontosan körülírni. Legalább olyan hangja van mintha egy nagy kondi (tippre 5-6000uf es kürüli) eresztene puposodás miatt. Szóval ilyen durván eddig még sose hallottam ilyent.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#961) Gabo0905 válasza BogyóBP (#960) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

ahogy gabo9201 (#953) is írta vidd vissza szerintem is!!! :K :K :K

(#962) RootRulez válasza Gabo0905 (#959) üzenetére


RootRulez
félisten

GPU-Z-ből ezt a fület használjuk és egyből hasznosabb adat. :K

═════════════════════════════════════════

(#963) Gabo0905 válasza RootRulez (#962) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

így már tényleg elég! :K :P :R
bocsi :)

[ Szerkesztve ]

(#964) RootRulez válasza Gabo0905 (#963) üzenetére


RootRulez
félisten

:)) ;)

═════════════════════════════════════════

(#965) Gabo0905 válasza Ádám16 (#887) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

működött a BIOS-os módszer? :)

(#967) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Egy gyors kérdés: ha a gépben lévő 4890-esem mellé beteszek egy 4850-est, fog-e menni cf-ben? (ha igen, gondolom a 4850 órajelein)
4850 most jött vissza gariból, tesztelgetném 1 kicsit, aztán valószínű eladom.

Illetve van-e valami extra dolog a CF-el kapcsolatban, amiről nem árt tudnom? Nem volt még hozzá szerencsém. :)

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#968) Gabo0905 válasza A_ScHuLcZ (#967) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

szerintem ezt a kérdést a nagy ATI crossfire támában tedd fel! [link]

(#969) RootRulez válasza A_ScHuLcZ (#967) üzenetére


RootRulez
félisten

Szerintem nem, mert e 4850-ben RV770-es GPU van, a 4890-ben meg RV790... Ha nem így lenne, majd megcáfolnak... (bontatlanul többet és :U )

...

4870 vs. 4850 más kérdés, mert ugye azokban egyaránt RV770 van. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#970) fatal` válasza A_ScHuLcZ (#967) üzenetére


fatal`
titán

Nem lehet, mert nem egyforma a GPU.

(#971) gabo9201 válasza BogyóBP (#960) üzenetére


gabo9201
senior tag

Ha annyira hangos azt nekem senki ne próbálja megmagyarázni, hogy természetes :N

Egyébként egy nagyon pindurit nekem is lehet hallani a zizegést a 4850-emnél, de ezt is csak, akkor mikor nagy FPS-ek vannak (például GTA IV-ben mikor tölt). Ráadásul nekem a gépház oldala állandóan le van véve a (jobb szellőzés miatt) és összesen 3 venti van a gépben(CPU, VGA, Táp [ez annyira halk, hogy jóformán hallani nem lehet]). Tehát a gép alapból is nagyon csendes.
Ha a gép oldala fent van már egyáltalán nem hallatszik ki. Szóval szerintem az semmiképpen sem normális, hogy olyan hangos mint mikor egy kondi elfolyik.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#972) A_ScHuLcZ válasza RootRulez (#969) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ez már nem bontatlan, mert máshogy kaptam vissza, de ez hosszú.. :)

De akkor nem megy, erre voltam kíváncsi, akkor nem is kínlódok vele, köszönöm! :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#973) Bogyó bá' válasza BogyóBP (#960) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Húzd el a SATA-kábeleket a vga ventijétől. Jöbban hűl, és nem zörög....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#974) Vanir


Vanir
veterán

Üdv! MSi R3870X2 kártyám van, amin lehalt a gyári venti, és most egy gyengusz kis Titan van helyette, a gyári hűtés házával. Nos, hát, 120 fokot is sikerült elérni játék közben, úgyhogy kénytelen leszek venni rá egy másik hűtést.
Mivel 2 GPU-t kéne hűteni, ezért tudtok javasolni egy (kettő) hűtőt rá? Olvasgattam, hogy a Zalman VF900-ból kettő jó lenne rá, de szerintem nem fér oda mindkettő, illetve nem hinném, hogy ilyet lehetne még kapni.

Valakinek valami ötlete? :R

[Bocs, hogy két helyen is feltettem, de sürgős!]

(#975) gabo9201 válasza Vanir (#974) üzenetére


gabo9201
senior tag

Én már arra a kártyára nem költenék. Max annyit, hogy vennék rá két darab halk 8cm-es ventit, a gyári hűtőt újrapasztáznám és 5V-ra kötve arra tenném a ventiket.
Ez egy elég olcsó megoldás lenne és szerintem hatékony is.

Valami ehhez hasonló megoldásra gondolok két kisebb ventivel, de lehet egy ilyen nagy is elég lenne.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#976) Vanir válasza gabo9201 (#975) üzenetére


Vanir
veterán

Karácsonyra lett véve a kártya, igazából nem terveztem lecserélni. Ez a megoldás nem rossz, lehet hogy kipróbálom, és köszi a gyors választ.

(#977) gabo9201 válasza Vanir (#976) üzenetére


gabo9201
senior tag

Persze nem is lehúzásból mondtam, hogy nem éri meg rá költeni :N

Ha azt vesszük teljesítményben jó kis kártya az még most is. Csak szerintem nem éri meg a hűtésére túl sokat költeni :)

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#978) BogyóBP válasza gabo9201 (#971) üzenetére


BogyóBP
addikt

Visszavittem kicserélték egy ugyanolyanra, azzal semmi ilyen nincs :)))

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#979) mzprox


mzprox
tag

Üdv, segítség kéne:

A gépem lefagy és újraindul, én is tápra, hőmérsékletre stb gyanakodnék, de:
csak is stream video (youtube ) indításakor csinálja, soha 8 órás witcher 2 marathon vagy éppen prime 95 stresz teszt közben. (nem minden videó indításakor, hanem kb minden 10.-nél)
Eddig semmi tippem nem volt mi okozhatja, de legutóbb adott egy kék screen-t is ahol azt írta, hogy az at2dvag file infinite loop-ba került.
Friss ati driverem van az új asus 5850-esemhez.

Valaki találkozott ilyesmivel? mi a megoldás?
kösz.

[ Szerkesztve ]

(#980) mzprox


mzprox
tag

a fentihez még annyit, hogy googleval találtam egy tanácsot, hogy kapcsoljam ki a writing combined funkciót, ezt most kipróbálom, bár azt se tudom mire való.

(#981) Gabo0905 válasza mzprox (#980) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

szerintem ne szórakozz semmivel ha újra tod venni a windows-t akkor vedd újra utána jó lesz! :)

(#982) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Lenne egy kisebb problémám és szerintem a VGA a ludas.

Az adatlapomon megtalálható a configom
Az a gond, hogy ha használom a gépet egy ideig (ez változó lehet 1 nap lehet pár óra) utána valami történik és YouTube vagy más netes videót nem tudok megnyitni, csak 720p vagy afölött. Tehát ha rámegyek egy videóra akkor amint behozza az oldalt elindul a videó (hallom a hangját) de a kép beakad. Egeret sem tudom mozgatni kb 1-2 secig, aztán tudom mozgatni de a videó nem jön be hanem helyette zöld a lejátszó YouTubeon. Ha lehet a videót jobb minőségre tenni akkor meg tudom nézni így is. Néztem GameTrailers.com-ot, ott is ugyan ez van. SDben nem tudom megnézni, mert beakad majd zöld a kép, HDben megnyitja.

Gép újraindítás feledteti az egészet, akkor lejátszik mident, mindenhogyan, azonnal, beakadás nélkül.

Ami feltűnt, és ami miatt a VGAban keresném a hibát az az, hogy GPU-Z szerint GPU Core Clock 500 Mhz és GPU Memory Clock 600 Mhz így ezzel a hibával és ha mindent kikapcsolok is marad - nem változik semmilyen irányba.

Ha jól emlékszem idle-ben ennek valami 100 Mhz körülinek kellene lennie és játéknál szokott felmenni valameddig, de nem ezekre a beragadt értékekre.

Ami még feltűnt a legalsó rész VDDC csak tippelek de az 1.000V az Volt akar lenni gondolom. Ez is beragadt 1.000-ra. Idleben 0.900 kéne legyen és játékoknál 1.0 fölött szokott lenni valamivel.

Most megnéztem BF : BC2 multit. Ha nincs ez a gond akkor megy a játék 60-90FPSel, viszont így "beragadva" a fent említett értékre csak 20-40 FPS közt van. Tehát tényleg valami a VGAval lesz. De mi okozhatja ezt, illetve mi felelős eyáltalán a VGAnak az ilyen állítgatásáért?

(#983) gabo9201 válasza DjDanee87 (#982) üzenetére


gabo9201
senior tag

Első körben próbáld meg kikapcsolni a Flash hardveres gyorsítását (jobb klikk a videón/Settings/Enable Hardware Acceleration).
Ha ez nem vezet eredményre ott valami gond lehet a powerplay körül.

(#978) BogyóBP: Na ennek szívből örülök :K
Használd egészséggel :)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#984) DjDanee87 válasza gabo9201 (#983) üzenetére


DjDanee87
addikt

Akkor bejön a videó 240p-ben, de azon a dolgon, hogy a VGAm beragadt ilyen se nem Idle se nem terhelt értékek közé nem segít semmit.

(#985) DjDanee87 válasza DjDanee87 (#984) üzenetére


DjDanee87
addikt

Nagyon fura. Most újraindítottam a GPU-Zt.
Így a VDDC-t 0.900V-nak írja, ami az idle, de a Core meg Memory még mindíg 500 és 600Mhz és nem tud elmozdulni onnan.

Korábban volt gondom a géppel, hogy 10 perc játék után beakadt a kép és a hang BFBC2ben és csak power gomb segített. Akkor a tápra gyanakodtam, de lehet akkor is megvolt ez a hibája a videókártyának, és játék közben lekapcsolt ilyen alacsonyabb Mhzre és attól fagyott. Hmmm érdekes :)

Géprestart is megvolt. Helyreállítja a VGAt. 250 Mhz - 150 Mhz az Idle, ez a normális. Csak azt tudnám mitől akad be tök véletlenszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#986) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy használt Sapphire 5830-at (nem xtreme) és alapjáraton 65-70 fokos, az wtf?:S
Venti pörög 1500rpm körül.
Lehet, hogy a táp az oka? Elég régi, ráadásul a rettegett 410-212-es Chieftec és a táp pci-e csatlakozója nem is illeszkedik rendesen, de félig belemegy, szal áramot ad, bár 2. indításra már nem adott képet...

Mi lehet a probléma?

(#987) kmisi99


kmisi99
addikt

5850+4870 crossfire működő képes lenne? :DDD Vagy értelmetlen mert lebutulna az 5850 a 4870 szintjére?

(#988) fatal` válasza kmisi99 (#987) üzenetére


fatal`
titán

Nem, csak egyforma gpuval (pl. 4870 + 4850) működik a CF.

[ Szerkesztve ]

(#989) danekdt


danekdt
csendes tag

Hello. az lenne a kérdésem, hogy.: vettem egy 1GBos (ddr3) sapphire HD5450es kártyát HDMI kábellel használom lcd tv-n.én azt olvastam hogy ennek hangot is kéne vinnie hdmi-n?! a tv biztos hogy jó meg a kábel is, kipróbáltam telefonommal és tökéletesen ment a kép meg a hang is.
Win7 ultimate-et használok a hangeszközöknél nem jelent meg semmi új lehetőség csak a régi alaplapi van.Az eszközkezelőben sem jelent meg semmi új, a legújabb driverek vannak fent catalys is fent van de ott sem találok erre lehetőséget.Egy 512es (ddr2) powercolor Radeon HD 3450-et váltottam le, ami gyári hibás volt csak a vga kijövet működött rajta,ez azért ez gondolom jóval érősseb kártya.
Válaszokat élőre is köszönöm.

(#990) fatal` válasza danekdt (#989) üzenetére


fatal`
titán

Felinstalláltad a catalysttal együtt a HDMI drivert is?

(#991) gabo9201 válasza DjDanee87 (#985) üzenetére


gabo9201
senior tag

Nekem a Crysis-ben csinált ilyet a gépem. Igaz nekem nem a VGA hanem a CPU "felejtette" el visszaállítani az órajelét a CnQ-ból (800MHz-ről 2800MHz-re). A VGA-val nem tudom mit lehet ez ellen tenni :F
Esetleg mikor előjött ez a hiba nem volt véletlenül lent a tálcán a böngésző egy (főként) Flash alapú alkalmazással (pl.: youtube)? Mert arról már hallottam, hogy ez miatt csináltak ilyet egyes kártyák. Volt olyan ember is aki ki is volt akadva, mert játék közben youtube-os zenéket szokott hallgatni ;]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#992) danekdt válasza fatal` (#990) üzenetére


danekdt
csendes tag

mindent fel telepítettem amit megadott egy ilyen hydra vision nevü programot is de külön olyat hogy hdmi drover sehol nem találtam. milyen néven kelleme keressem?

(#993) fatal` válasza danekdt (#992) üzenetére


fatal`
titán

A Catalyst Packageben van. Custom install és ott van a listában.

(#994) danekdt válasza fatal` (#993) üzenetére


danekdt
csendes tag

háát nekem ezek a lehetőségek voltak csak,most találtam egy hdmi audio drivert az ati honlapján de az XPhez van :\

[ Szerkesztve ]

(#995) fatal` válasza danekdt (#994) üzenetére


fatal`
titán

Szedd le a hivatalos oldalról a legújabb verziót, hydravision nélkül. Milyen OS van a gépeden?

[ Szerkesztve ]

(#996) danekdt válasza fatal` (#995) üzenetére


danekdt
csendes tag

catalys 2 nekem azt írja leszedek egy frissebet hátha. de te xpvel vagy win7el használod?na meg a lényeg hogy valoban ad ki hangot a hd 5450 hdmi-n?:D

(#997) fatal` válasza danekdt (#996) üzenetére


fatal`
titán

Win7em van, a HDMI nincs fent, de listában ott volt.

Elvileg minden radeon ad ki HDMIn hangot a HD3xxx sorozat óta (de lehet, hogy már a 2xxx-en is volt).

(#998) danekdt válasza fatal` (#997) üzenetére


danekdt
csendes tag

Most le szedtem mindent a gépröl összes catalyst drivert mindent. letöltöttem a leg újabbat az ati honlapjárol 11.6os számú és 2011-6-15.én adták ki és ezeket a lehetőségeket adja ki :D beszarok hogy nem tudom meg csinálni...

szerk. rossz képet raktam fel elsöre.

[ Szerkesztve ]

(#999) lsc válasza danekdt (#998) üzenetére


lsc
nagyúr

Eszközkezelőben nincs letiltva ismeretlen hangeszköz ?

Az élet kegyetlen .

(#1000) PeTiLoRd


PeTiLoRd
csendes tag

Sziasztok!
Decemberben "szereztem" 1 Gigabyte 260 GTX vidkarit.
Papírja doboza nincs (ezt persze az ár kárpótolta)

Teszteken tökéletes eredményeket mutat a kari.

Azonban probléma adódott a VGA-val.
Többek közt az, hogy (aki ismeri a játékot)Counter-Strikeban Füst Gránát robban kifagy a VGA vagyis befagy a gép, de ebben még a poén az, hogy nem mindig.Ez még a kevesebb gond.
Másik játék teljesen új "Forsaken World" ingyenesen lelehetett tölteni steamről MMORPG.
Szép grafikával teljesen jó minősék ajánlani tudom mindenkinek.Nah de nem is ez a lényeg, hanem az hogy a játék szétvan effektelve és a procit is kicsit befűti meg a VGA-t is.Ventillátor automatára van állítva ami 75c° felett kezdi el magát felprögetni 40%ról.Ezzel nem is lenne gond egy tunningolt karinál, ha nem kezdené el 62-63c°nál leblokkolni a képet és kiírja azt hogy a Windows Kernel nVidia stb..... 275.33 szoftver leállált de sikeresen helyreált. Igen visszajön a kép 3-4mp-re de utána kírja megint ezt.Nah most ez a szoftver 2011.Juni. elején jött ki. Felhúztam kicsit a hűtést !!!84%!!!! azon bírja tartani magát és kb. 2-3 percenként beáll feketére a kép nézem a hőfokot 63c° és megvárja míg alá megy és visszadobja a képet.Nah most nem tudom hogy VGA probléma vagy softwareesen is megoldható. Próbálkoztam majdnem mindennel. Mivel látom itt elég sok post van gondoltam ide írok hátha tud valaki valami okosat írni.

Kérlek segítsetek mert kiakaszt a dolog és nem tudok rá megoldást.

Minnél többen írtom megoldásokat annál jobb!

Előre is nagyon köszönöm mindenkinek!!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.