Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) RootRulez válasza methandi (#650) üzenetére


RootRulez
félisten

Alaplapot javítsz? ;] Van nálam egy javításra váró. :))

═════════════════════════════════════════

(#652) methandi válasza RootRulez (#651) üzenetére


methandi
tag

mennek a pü-k ide oda:D

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#653) Zotya984


Zotya984
senior tag

Üdv
Olyan kérdésem volna hogy egy HP által gyártott GT220 értékében megegyezik egy Asus álltal gyártott GT220 al?
hp
asus

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#654) methandi válasza Zotya984 (#653) üzenetére


methandi
tag

mint a giga meg a sapphire kb.

válasz: kb. meg.

[ Szerkesztve ]

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#655) Zotya984 válasza methandi (#654) üzenetére


Zotya984
senior tag

Megbízható a HP VGA terén?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#656) RootRulez válasza Zotya984 (#653) üzenetére


RootRulez
félisten

Ha referencia, akkor nagy valószínűséggel igen...Filmezni kell? Mert másra nem valók ezek :DDD

(#655) Zotya984:
Ez nem HP, hanem egy HP gépbe gyártott OEM VGA, tehát nem a HP gyártotta, hanem egy beszállító, ami lehet ASUS, GIGA vagy akármi, ami gyárt VGA-kat. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#657) methandi válasza Zotya984 (#655) üzenetére


methandi
tag

Asus :K

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#658) hecktor


hecktor
aktív tag

udv

ha veszek egy regi, de eros kartyat (x1900xt) mennyi az eselye hogy egy even belul tonkremegy? ezeknek van egy adott "futamidejuk" utanna vege?

(#659) methandi válasza hecktor (#658) üzenetére


methandi
tag

ez nem torvényszerű, most adtam el 1.5 hónapja egy x850xt pe-t hibátlan volt és vagy 5-6éves...

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#660) legenda007


legenda007
aktív tag

4850-t érdemes lenne lecserélni egy 5830 Xtreme-re? Menyit nőne a teljesítmény?

(#661) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Sziasztok! Feltettem a Xilisoft 6 konvertálóját ami elméletileg kellene támogassa a 6850-es kártyát de valahogy mégsem akarja, valami tapasztalat?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#662) RootRulez válasza legenda007 (#660) üzenetére


RootRulez
félisten

5380 erőre egy 4890-el egyezik, ami olyan +40%-.ot jelen. Én ha már cserélném egy 5850-nél vagy 6850-nél nem adnám alább :N Esetleg még GTX460. :K

═════════════════════════════════════════

(#663) fatal` válasza legenda007 (#660) üzenetére


fatal`
titán

Érdemes, itt a ph-n megnézheted a tesztet. Én minimum 30%-ot jósolok, de valószínű mégnagyobb a különbség.

(#664) methandi válasza legenda007 (#660) üzenetére


methandi
tag

amint írta a kolléga picit nagyobbra próbáld meg, pl. jó ár érték arányban van most a 460, a procid is kihajtja. :K

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#665) Vogel


Vogel
csendes tag

Hali!

Van egy old Gigabyte 6600GT 128Mb-os kártyám. Olyat csinál, hogy mikor bejön az asztal bekapcsolásnál, rá egy percre lekapcsol a kártya, sötét monitor fogad. Mind a két kimeneten produkálja. Csökkentett módban és driver nélkül normálisan megy, de amint felrakok neki bármilyen drivert ismét a fent említett dolgot hozza. Kipróbáltam másik gépben is, és ott is ez tapasztalható. Melegedés nincs. Ötlet? thx

(#666) agemate


agemate
addikt

Üdv!

Adott egy gép Asus EN9600GT vga-val. Kb egy hónapja 3D alkalmazás és filmek alatt 5 perc után elkezd szemetelni a kép és utána kifagy az egész rendszer. Monitoroztam a hőfokokat, 45-50°C-ig melegszik a GPU, ez nem lehet gond. A VRAM sülhet meg? Windowsos (üresjárati) használat alatt nem produkál ilyen tüneteket.

Főbb komponensek: E6550, 2x1GB RAM, 9600GT, HD502IJ, Trust 570W dual fan, többi nem számít.

Van ötletetek?

(#667) Skeleton01 válasza agemate (#666) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

Ha mindenféle csíkos/kockás a kép, az valóban vram hiba lehet...

(#668) csucsbicep válasza agemate (#666) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Esetleg megpróbálhatsz másik drivert, de sztem ez vram hiba. Ideiglenes lehet orvosolni downclockal. Keress fel egy javítómestert, aki ért hozzá és megcsinálja. De mondjuk ez is csak ideiglenes megoldás.

(#669) ace05


ace05
senior tag

Sziasztok
A Nvidia 9600m gt videokártyáról szeretnék kérdezni.A kártya az MSI gx 701 laptopban teljesít szolgálatot.Amikor használtan megvettem februárban a volt tulaj szerint a legújabb driver kifagyasztja.Konkrétan 257.21 fölött egyik se jó rá.Ez miért van?A másik gondom ,hogy oprendszerrel adták amin ha hd filmet néztem a VLC néha beszaggatott.A divxnél is előfordult.Teljesen lepucoltam a gépről az oprendszert és újat tettem fel. Ekkor jó volt minden. Ha fireox ment , flash weboldallal a hd film alatt akkor nem szaggatott.A gta 4 is közepes beállításokkal szaggatás nélkül futott.Most májusban azt vettem észre ha firefox megy flash weboldallal hd vagy divx film alatt akkor becsíkozódik körübelül úgy mintha nem lenne rajta videokártya driver , ez alig észre vehető módon látható. A gta 4 is picit beszaggatott . Most júniusban pedig ha flash weboldal megy hd film alatt akkor picit szaggat a csíkozódást körübelül egyszer vettem észre, a gta 4gyel meg nem merek játszani mert félek hogy megfő a gép! Ja és firefox alatt néha felpörög a proci maxra. Kérdésem a videokártya készül megadni magát vagy csak telepítsem újra az oprendszert?

(#670) gabo9201 válasza Vogel (#665) üzenetére


gabo9201
senior tag

Hibás a kártya :K
Csere :)

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#671) Skeleton01 válasza ace05 (#669) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

Haldoklik a kártya nagy valószínűséggel... :(

(#672) ace05 válasza Skeleton01 (#671) üzenetére


ace05
senior tag

És ezt valamilyen programmal tudom diagnosztizálni?

(#673) Skeleton01 válasza ace05 (#672) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

Ezt lefuttathatod rajta.

(#674) ace05 válasza Skeleton01 (#673) üzenetére


ace05
senior tag

Lefuttattam mind a három tesztet a programban de semmi hibát nem talált!

(#675) Vogel válasza agemate (#666) üzenetére


Vogel
csendes tag

Hasonlóan jártam ASUS 6600GT 256Mb-vel. Először csak 3D-ben szemetel aztán elkezd pár nap/hét után böngészés közben is szemetelni. Lecseréltem.

(#676) Skeleton01 válasza Vogel (#675) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

Sajnos, mivel ezeknek a kártyáknak az értéke manapság már erősen közelít a jelképeshez, mást nem érdemes csinálni velük. Maximum mehet a polcra dísznek.

(#677) hecktor


hecktor
aktív tag

udv

van egy 7600 gt kartyam, tonkrement. hutojet tudom mas vga n hasznalni?

(#678) fatal` válasza hecktor (#677) üzenetére


fatal`
titán

Gyári hűtő volt? Akkor nem, maximum egy másik 7600GT-n.

(#679) x_o_n


x_o_n
veterán

Üdv

Mekkora táp kell egy 260 vagy 285 gtx,nek?

(#680) hecktor válasza fatal` (#678) üzenetére


hecktor
aktív tag

gigabyte a kartya, passziv hide pipe hutoracs van rajta egesz pontosan

(#681) RootRulez válasza hecktor (#680) üzenetére


RootRulez
félisten

miféle?

═════════════════════════════════════════

(#682) hecktor válasza RootRulez (#681) üzenetére


hecktor
aktív tag

tesztpad.hu/gigabyte7600dtsilent.html

ez itten

(#683) RootRulez válasza hecktor (#682) üzenetére


RootRulez
félisten

Hmm, lehet jó másra is...

═════════════════════════════════════════

(#684) methandi válasza hecktor (#682) üzenetére


methandi
tag

hűtőbordát stb sosem dobunk ki:)

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#685) Skeleton01 válasza x_o_n (#679) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

Egy minőségi 500W-os elkelhet.

(#686) WZP


WZP
aktív tag

Heló!

Azt szeretném kérdezni visszafogja-e a P35-ös chipszetű lapomban a PCI-E 1.0 szegény 6870-et. Elvégre lassan a 3.0 a menő.(Tudom hogy a 8400 már kevéske.)

Inter Arma Enim Silent Leges

(#687) gabo9201 válasza WZP (#686) üzenetére


gabo9201
senior tag

Szerintem nem fogja vissza :N
A múltkor találtam egy pont erre irányuló cikket, és a következtetés az volt, hogy talán a legújabb 2GPU-s kártyákat foghatja vissza. Most hirtelen nem találom a tesztet, de ha megtalálom belinkelem.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#688) gabo9201 válasza gabo9201 (#687) üzenetére


gabo9201
senior tag

Heuréka megtaláltam!!! :DDD

Sajnos a teszt nem a legújabb (újabbra emlékeztem), de szerintem a célnak pont megfelel mivel a tesztben szereplő 5870 teljesítményben hasonló a 6870-hez. :)

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#689) RootRulez válasza gabo9201 (#688) üzenetére


RootRulez
félisten

Be kéne tenni az első hozzászólásba. :K Már nem először ötlött az eszünkbe...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#690) gabo9201 válasza RootRulez (#689) üzenetére


gabo9201
senior tag

Lehet érdemes lenne :K
Kinek kell ilyenkor szólni?

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#691) methandi válasza gabo9201 (#688) üzenetére


methandi
tag

jó kis cikk, ezt eddig nem is látta:):R

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#692) RootRulez válasza methandi (#691) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem tudod miből maradtál ki :DDD

═════════════════════════════════════════

(#693) methandi válasza RootRulez (#692) üzenetére


methandi
tag

most olvastam el..:D:D

mi a bré lesz az alaplapoddal májsztró? ott fog szénné porosodni? mire ide ér bazdki tervezhetek neki új nyáklapot 2030ra elporhad:)

[ Szerkesztve ]

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#694) RootRulez válasza methandi (#693) üzenetére


RootRulez
félisten

Bratyóék jönnek haza unokaöcsém ballagására jövő hétvégén, akkor elviszik Pestországba. Unokahúgom meg megy hozzájuk július elején és Ő meg majd hazahozza... (amennyiben úgy gondolom javítás lesz :DDD)

═════════════════════════════════════════

(#695) methandi válasza RootRulez (#694) üzenetére


methandi
tag

oké oké, majd szólj;)

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#696) codec


codec
senior tag

Üdv!
Segítségre lenne szükségem, egy játék valahogy elállította a PCI x16 @ -ot x1-re. Driver csere megvolt, de a rendszer nem áll vissza 16X-re. Hogyan lehetne visszaállítani? segítséget előre is köszi?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#697) fatal` válasza codec (#696) üzenetére


fatal`
titán

Egy játék nem állítja vissza, sőt semmi sem állítja vissza maximum a BIOS. 965ös chipsetnél volt ilyen bug, de ha jól látom neked nem olyan van. Vedd ki a karit és tedd vissza. Ha nem jó reseteld a biost. Ha úgy sem, akkor nem tudom mi történhetett, lehet, hogy alaplapi gondod van.

(#698) codec válasza fatal` (#697) üzenetére


codec
senior tag

Köszönöm a segítséget! A bios reset segített. Amúgy egy játék alatt elhasalt az nvidia driver és azután váltott le pci 1x-be, hát nem kis teljesítmény csökkenést okozott.
Remélem mostantól már jó lesz.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#699) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Olyan kerdesem lenne, hogy kineztem egy tapot, es egy VGA-t.

Corsair CX430 V2, es Sapphire radeon 6870

Ezen a vidkarin 2x 6pin pcie tapcsati van
A tapon anyit emlitenek, hogy 1db pce power plug van rajta, de azt nem hogy hany pines.

Szoval remelem hogy 6os, de abbol is 2db kellene.
Hogy tudom megyosztani, hogy a vidkarira jusson mind a 2-be?
Nem lenne huzva, nem vagyok extrem gamer sem, elore 5 evre tervezek :)

Vagy eleg csak 1 is hozza, ha masikba nem dugok semmit?

Koszi a valaszokat.

(#700) lsc válasza coolpet (#699) üzenetére


lsc
nagyúr

Általában adnak a kártyákhoz egy átalakítót, azzal egy vagy két "molex"-ből csinálsz pcie 6-ost, ami a tápon van az meg biztosan minimum 6-os.

Az élet kegyetlen .

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.