Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) baricsz válasza tomika198507 (#393) üzenetére


baricsz
csendes tag

Ezt találtam: [link]
Vagy amit gabo9201 linkelt: [link]
Amúgy azt megírhatnád, hogy jelenleg melyik verzió van felrakva. :U
Remélem valamelyik jó lesz.

[ Szerkesztve ]

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#402) baricsz válasza LOTR (#396) üzenetére


baricsz
csendes tag

Beep code -ok mit mondanak?

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#403) LOTR válasza baricsz (#402) üzenetére


LOTR
addikt

jólvan, ezek szerint nem olyan egyszerű a probléma :D
ha én csináltam volna, akkor ezekre tudnék válaszolni és lehet kérdés sem lenne, de én is csak telefonos segítség vagyok, de mondom nekik, hogy erre is válaszoljanak

mod
közben megoldották, valószínű csak user error volt
köszi

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#404) methandi válasza LOTR (#396) üzenetére


methandi
tag

ha a lap jó akkor nem azért van. táp??

szerk. látom "siftek"... 12v-ot megkapja? a csipogások tényleg jól jönnek..:) memória nélkül indít, memória vissza...cmos reset..a szokásos játékok?

[ Szerkesztve ]

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#405) baricsz válasza baricsz (#401) üzenetére


baricsz
csendes tag

OMG, most nézem, hogy amit linkeltem az nem lesz jó, nincs benne a support list ben..
Szóval: [link]

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#406) methandi válasza mex2020 (#394) üzenetére


methandi
tag

nem vagyok biztos benne h megtalálod ami neked kell..de hátha [link]

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#407) mex2020 válasza methandi (#406) üzenetére


mex2020
csendes tag

Köszi.Igen ez a dataseet. Ezt már letöltöttem csak azt nem tudom melyik az a láb amelyiket földelni kell. :O

Jociboy..."Van dolgom a földön mert ha nem lenne nem élnék, nem született olyan akivel életet cserélnék..." Tirpa

(#408) moha21 válasza mex2020 (#407) üzenetére


moha21
addikt

A Vss a föld. Tehát a 4-es láb.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#409) mex2020 válasza moha21 (#408) üzenetére


mex2020
csendes tag

Tudom, de ha a VSS-t földelem akkor ugyan úgy nem látja az nvflash a kártyát mert ugye a föld lábat földelem. Valamelyik másik láb lesz az ...ergó a VSS és egy másik, ha jól gondolom

Jociboy..."Van dolgom a földön mert ha nem lenne nem élnék, nem született olyan akivel életet cserélnék..." Tirpa

(#410) moha21 válasza mex2020 (#409) üzenetére


moha21
addikt

Le van írva egyértelműen melyik láb mit csinál, többet így nem tudok mondani. Az biztos az a föld. Áramat kap?

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#411) mex2020 válasza moha21 (#410) üzenetére


mex2020
csendes tag

Az alaplapban van a az elrontott bios-os kártya és mellette van egy sima pci-s vga kártya mivel csak így lehetne már flashelni. Csak az a gondom hogy flashelés közben valami miatt kikapcsolt a gép és így el romlott a bios a kártyán ezért nem látja a gép. De olvastam valahol hogy van egy speciális -j parancs az nvflashprogiban ami ilyenkor is életre tudja kelteni a vga-t csak ehhez le kell földelni az eeprom egyik lábát. Csak azt nem tudom melyiket.

Jociboy..."Van dolgom a földön mert ha nem lenne nem élnék, nem született olyan akivel életet cserélnék..." Tirpa

(#412) Storms


Storms
őstag

üdv
Valami nem stimmel ezzel a kártyával,(XFX 5770 XXX) 3dmark06-an kevés pontokat kap, és néha ha húzom jobbra balra az ablakokat, vagy tálcára teszem akkor laggol vagyis szaggat.
Ezt produkálta a 3dmark-ba: Link viszonyítási alapként ezt néztem: LINK a SM3 és s SM2 Score is sokkal kevesebb pedig az enyém is azon az órajelen megy. Windows 7 friss 11.5b catalyst.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#413) gabo9201 válasza Storms (#412) üzenetére


gabo9201
senior tag

Szerintem teljesen korrekt az a pontszám amit kaptál :K

A másik eredmény szerintem betudható a jobb CPU-nak.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#414) Storms válasza gabo9201 (#413) üzenetére


Storms
őstag

ha a procit 4Ghz-ig húzom akkor az SM2/SM3 pont is növekedni fog? Azthittem az nem számít a GPU pontnak :) Vantage GPU Score 11402pont 950/1300-on...

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#415) methandi válasza Storms (#414) üzenetére


methandi
tag

a proci nagyonszámít, igaza van gabo-nak. az viszont nem normális h ablak húzásra laggol...tudjuk be a winnek, mivel ez alapjába véve nem rossz eredmény..

az inkább tartom érdekesnek, hogy az 5770 ugyanazt tudja, mitn a netezps gépembe a 3870 húzva..:D

[ Szerkesztve ]

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#416) KOKO5


KOKO5
csendes tag

Sziasztok!
Hozzáértők válaszát várom kérdésemre:
Melyik videokártya erősebb játékokban,a 8800gts 640 Mb-320bit...vagy a 9600 gt 512 Mb 256-bit?Előre is kösz!
Hy!

AMD64x2,6400+,Abit NF 630,4Gb ram 800mhz,200 sata2,HIBÁS Giga 4850 512mb/256bit

(#417) RootRulez válasza KOKO5 (#416) üzenetére


RootRulez
félisten

A 9600GT a legerősebb ezek közül, ráadásul manapság G80-al szerelt 8800-asokat nem egy életbiztosítás venni...

De azért ha nem lenne muszáj, a 9600GT-t se kultiválnám. :N

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#418) methandi válasza KOKO5 (#416) üzenetére


methandi
tag

még a g92 is lassabb..

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#419) Storms válasza methandi (#415) üzenetére


Storms
őstag

az 5770 ugyanazt tudja, mitn a netezps gépembe a 3870 húzva..:D
Na ez érdekes lenne :D 3870 = 5770 ~= GTX260 ~= 4870?
3dmark06-ra gondoltál? Mert nagyon nem egy kategória a 3870 és az 5770

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#420) fatal` válasza methandi (#415) üzenetére


fatal`
titán

Ne a 3DMarkból indulj ki. 5770 = 4870 + DX11 > 3870 (nem is kevéssel)

(#421) baricsz válasza RootRulez (#417) üzenetére


baricsz
csendes tag

Lehet hülye kérdés, de mi a baj a G80 al? :)

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#422) RootRulez válasza baricsz (#421) üzenetére


RootRulez
félisten

Finganak ki egymás után,mikor még nem járt el felettük az idő, akkor is aránytalanul fogyasztottak a teljesítményhez képest. Az a baj vele, hogy akármikor beadhatja a kulcsot...

═════════════════════════════════════════

(#423) joshua7


joshua7
veterán

Srácok, van valakinek tapasztalata ilyen Giga HD4650 kártyával? 1 netezős gépben lenne benne, de nem merem megvenni, mert tartok a hangjától. Visszaolvasva a topikjában, a Giga HD4670-ről elég rosszak voltak a vélemények, ahogy nézem uaz a hűtőjük.

Semper Fi

(#424) RootRulez válasza joshua7 (#423) üzenetére


RootRulez
félisten

Hát nem tom, télleg olyan, mintha Hypós flakonból fariccsálták volna össze a lapátokat... De nem találkoztam még ilyennel...

═════════════════════════════════════════

(#425) RootRulez


RootRulez
félisten

Ezt kukkantások már meg. :)

═════════════════════════════════════════

(#426) methandi válasza RootRulez (#425) üzenetére


methandi
tag

ugyanilyet adtam el kb 1.5hete, csak az 1gb ddr3 volt, annyin kéne mennie mint amit a honlap ír...a fura az, hogy a gpu-d is gyorsabb meg a mem is...ne szomorkodj ha stabil:))

biostar lap...no komment...nekem egy gigába volt és simán elfértünk egymás mellett..:)

nem értem h minek olyan közel az a két sima pci... :Y

[ Szerkesztve ]

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#427) baricsz válasza methandi (#426) üzenetére


baricsz
csendes tag

A slotok egymástól szerintem szabvány távra vannak, mert ha nem lennének, akkor ház hátulján rossz helyre menne az esetleges pci kártya interface.

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#428) baricsz válasza RootRulez (#425) üzenetére


baricsz
csendes tag

Gondolom a másik slotba azért nem tudod belerakni, mert ott már van egy kártya.. A másik kártya se fér be az alsó slotba? :F

Az órajellel kapcsolatban, meg ilyet még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#429) methandi válasza baricsz (#427) üzenetére


methandi
tag

nekem bőven lejjebb van...[link] igaz a maximuson hasonló nekem is...de simán befért a 4890 is meg a gtx295is...nem értem...

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#430) baricsz válasza methandi (#429) üzenetére


baricsz
csendes tag

Én nem látom, hogy lejjebb lenne.. :Y

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#431) methandi


methandi
tag

szerintetek 3870re asus dualslotos milyen hűtőt rakjak?

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#432) methandi válasza baricsz (#430) üzenetére


methandi
tag

nekem is alsó müxik masterként, lejjebb van. vagy rosszul látok? :F

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#433) RootRulez válasza baricsz (#428) üzenetére


RootRulez
félisten

10enakárhány kártya közül ez az első, ami nem megy bele. :(

Nem, nincs alatta semmi a PCI slotba . :N


methandi Mi a bajod a BIOStar lapommal? :D Olyanokat hozzott ki a procimból, mint még eddig semmi. :N

mod3: Az alsó PCI-E slotba megy, mert az a 16x-os. :)
De a felsőbe se férne ott is kitartaná kicsit az 1x-es PCI-E

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#434) baricsz válasza methandi (#432) üzenetére


baricsz
csendes tag

Én a PCI slotról beszéltem, mert attól nem fér el.. És hogy a PCI-E slot és a PCI slot között szabvány táv van, vagy annak kéne lennie. :)

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#435) baricsz válasza RootRulez (#433) üzenetére


baricsz
csendes tag

Hú, itt már kavarodás van, vagyis az én fejemben biztos.
Én azt kérdeztem, hogy a másik PCI-E x16 os slotban van e valami :D
De most akkor mitől nem fér el? PCI-E x1 vagy PCI tól? :D

Szerk: Már mindent értek.

[ Szerkesztve ]

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#436) methandi válasza RootRulez (#433) üzenetére


methandi
tag

pedig nem a karival van gond ...:))

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#437) RootRulez válasza baricsz (#435) üzenetére


RootRulez
félisten

A PCI meg PCI-Ex1 jó helyen vannak, a hűtés ér le túl mélyre (szvsz). :U


methandi Más lapokon is ugyanolyan messze van az alatta levő PCI slot és ugyanolyan magas is. :U Eredetileg egy ilyen AM2NF6G-VSTA lapban fog menni a VGA. Remélem, ebbe belemegy. De mivel ebe nem ment bele, abba se kéne... Mert ugye a lapok szabványok (bár a VGA hűtések "lenyulásának" is szabványosnak kéne lennie)

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#438) methandi válasza RootRulez (#437) üzenetére


methandi
tag

nekem befért és..[shteer]-nek is mivel neki adtam el..ott van a gond sztem:$

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#439) RootRulez válasza methandi (#438) üzenetére


RootRulez
félisten

Hát(tal nem kezdünk mondatot), ha hazamegyek és az otthoni lapomba gond nélkül belemegy, megvezetlek. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#440) methandi válasza RootRulez (#439) üzenetére


methandi
tag

hát(és kezdek vele mondatot..:D:D )..én drukkolok, sztem mennie kell. várom a fejleményeket...mikor érsz home?

[ Szerkesztve ]

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#441) RootRulez válasza methandi (#440) üzenetére


RootRulez
félisten

gondolom hétvégére... :U ha úgy jön össze...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#442) RootRulez válasza methandi (#440) üzenetére


RootRulez
félisten

De ez hogy lehet? :F :W

Hogy két alaplap, elvileg ugyanolyan magas és ugyanolyan messze van a két slot egymástól mindkét lapon. Mégis egyikbe belefér, másikba nem. :))

Nem értem...

mod: Így venti nélkül 50-60 fokon megy, szóval valamit tenni kellene vele :DDD Beoktojálom alá valahogy, és ráirányítom a légáramlatot...

Ez AC L2, igaz? Anno volt SAPPHIRE HD 4670 GDDR4-em és azon is (?)ilyen(?) hűtő volt, és az belement...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#443) RootRulez válasza RootRulez (#442) üzenetére


RootRulez
félisten

4670-es mese sztornó, akkor még P5B lapom volt. :U

═════════════════════════════════════════

(#444) methandi válasza RootRulez (#442) üzenetére


methandi
tag

:D ilyen ez a köcsög informatika..:S amúgy nincs a közeledben egy pci-e lap? vmibe dobd már bele..már-már engem is idegesít..:S

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#445) RootRulez válasza methandi (#444) üzenetére


RootRulez
félisten

Ööö, de épp itt van egy gép szerelni egy 775 lábas procinak való ECS 945 lapocska... Jó, hogy mondod... Na ha ebbe se megy bele...

═════════════════════════════════════════

(#446) methandi válasza RootRulez (#445) üzenetére


methandi
tag

nah...uccu neki

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#447) RootRulez válasza methandi (#446) üzenetére


RootRulez
félisten

Abba se ment bele. :( Így megnézegettem pár weben fellehető képet a kariról és úgy fest az eladó állításával ellentétben mégis hozzányúl a hűtéshez, mert igencsak eltolódva lett felszerelve. :(

Ezt a képet én csináltam róla, szemre látszik, hogy alacsonyabbra esik a hűtés alja, mint a gyári képeken...

Hmm, a gépen fektetve volt a kép, mire feltöltöttem, meg felállította

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#448) RootRulez


RootRulez
félisten

Nos igen, feljebb tettem (mint az előző képen látszik több lyuk is van a bordán) És így már belemegy alapokba.

Az a legszomorúbb, hogy 5670-es topikba olvastam emberünk mennyire elégedett az 5670-esével, amit AC S1-el hűt. Én rákérdeztem mikor meg csak egyezkedtünk, hogy szerelte-e valamilyen szinten, erre azt mondta nem. Akkor szembesítettem a korábbi topik-béli hozzászólásával erre azt reagálta, hogy ez nem az. Amit árul az az öccséé és ahhoz nem volt nyúlva.

═════════════════════════════════════════

(#449) baricsz válasza RootRulez (#448) üzenetére


baricsz
csendes tag

Szánalom.. De legalább tudná ugyanúgy visszarakni a szerencsétlen... :W
De akkor az órajel is azért tér el, mert meg lett húzva, csak nem lett visszaállítva nem?

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#450) rybank


rybank
senior tag

Csáó; A laposomban van egy HD4250; nos ennek valahogy vinnie kéne a HD videókat nemde ? (720p)
Hát nekem szaggat! Beállításra valami tipp?
Minden a legfrissebb +VLC

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.