Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) coolpet


coolpet
senior tag

Belefutottam egy olyan problemaba, hogy szerettem volna jatszani a Mass Effect2 jatekkal.
telepites utan kerte a physx-et, hogy kellene neki.
A cdn volt installja de nem indult el, valoszinuleg mert nincs e gepemben nvidia kartya.
Leendo epitendo gepemhez viszont at 6870-et szerettem volna venni, de ha ilyen problemakba futok bele, akkor inkabb nvidia.

Mit javasoltok, hogy a 6870 helyett milyen nvidia kartyat vegyek, aminek a teljesitmenye kozel azonos hozza, halk, es alacsony a fogyasztasa?

(#752) fatal` válasza coolpet (#751) üzenetére


fatal`
titán

Nem azért mert nincs a gépedben nvidia kártya, ott valami más gond van. A PhysX szoftvere kell neki, nem physxet tudó kártya. nVidiatól vagy a guru3dről le tudod tölteni a physx telepítőjét és menni fog.

Nyugodtan megveheted a 6870et :)

(#753) coolpet válasza fatal` (#752) üzenetére


coolpet
senior tag

A Telepites hiba miatt ido elott veget ert.

Ezt a hibauzenetet kaptam telepiteskor, akarmelyik oldalrol szedem le a physx system softvare installert, akar az nvidiarol, akar melyik masrol.

Nem tudom felrakni, ha adminkent futtatom sem(win7 x64)

(#754) hackeeeee válasza coolpet (#753) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Érdekes, Nekem felment a physX szoftver minden gond nélkül, pedig HD5750-em van.

Véleményem szubjektív...

(#755) fatal` válasza coolpet (#753) üzenetére


fatal`
titán

Ott valami szoftveres gond lesz akkor.

(#756) coolpet válasza fatal` (#755) üzenetére


coolpet
senior tag

Jo de micsoda? legalis win, nincs agyonhekkelve osszes update fennvan, es integralt GMA4500 van a gepemben.

(#757) fatal` válasza coolpet (#756) üzenetére


fatal`
titán

"es integralt GMA4500 van a gepemben."

Na hát mondjuk evvel nem csodálom, hogy nem tudsz a Mass Effect 2-vel játszani.

Mondjuk a PhysXnek ettől még szerintem fel kellene települnie, de majd valaki intel vgaval rendelkező megereősít, vagy megcáfol.

(#758) danii14


danii14
tag

sziasztok
szerintetek egy e7300as proci alapórajelen kihajtana 2giga ram mellett egy 5770es karit? :U

Szívesen adok-veszek piros pontokat sikeres üzlet esetén! :)

(#759) fatal` válasza danii14 (#758) üzenetére


fatal`
titán

Alapórajelen nem, de lazán lehet húzni azt. :)

(#760) shootme2 válasza Zohan (#726) üzenetére


shootme2
aktív tag

Helló!

A régebbi nvidia kártyákat össze kell kötni a hangkártyával egy ilyen kábellel hogy hdmi-n átvigye a hangot. Lehet hogy ez a probléma.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#761) kurtz


kurtz
aktív tag

üdv

az érdekelne engem h 1 gtx 560 ti mondjuk 1 asus mennyit fogyaszthat tuningolva ? [mhz/ watt] vagy mondjuk 10% tuning esetén [az asus gtx 560 tik alap órajele : 830 ill 900 mhz]

előre is kösz

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#762) RootRulez válasza kurtz (#761) üzenetére


RootRulez
félisten

Ameddig alapfeszen tudod húzni, addig nem eszik többet, nem a MHz-ekkel van összefüggésben, hanem a feszültséggel. :K

═════════════════════════════════════════

(#763) Hexer


Hexer
csendes tag

Hello mindnekinek.

Az a gondom hogy egyszere 3 kimenetet szeretnek hasznalni, es ritkan 3-at de mas kiosztasban.
2 x VGA/DVI es egy HDMI (ezt ebben a kiallasban elvielg nem kezeli az ati)
3 x VGA/DVI

Ertelemszeruen 2 db monitor es felvaltva TV vagy projektor.
Na most projektor csak VGA bemenettel van, TV-be meg csak HDMI-t erdemes bekotni.

Mivel elvielg ati nem tamogatja a 3 kijelzo efele kiosztasat, foleg hogy neha 3 DVI kellene, ara gondoltam hogy mivel SLI alaplapom van nem-e lehetne megoldani 2 kartyaval az egesz kavalkadot? Lene egy amin a ket monitor fut, a masikon meg a maradek hulyesegem.

Mennyire kivitelezheto a dolog?

(#764) kmisi99


kmisi99
addikt

Üdv!
Most van egy Ati 4870 vaport x 1GB os vgam. Most kaptam egy ajánlatot egy 5850 Cypress pro ra 25k ért. Szerintetek megérné lecserélnem? Igazából még a 4870 el is teljesen elégedett vagyok nagyon jó kártya de ez egy nagyon jó ajánlat. Szerintetek?

(#765) lacika8006


lacika8006
tag

sziasztok!
Egy 8800 gtx nek amin 2 × 6 vga csatlakozó van és 170 watt körül zabál, elég lenne egy energon eps-650 -es táp?

[ Szerkesztve ]

(#766) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok.

Arra van valakinek, valami ötlete, hogy egy videókártya miért serceghet, majdnem úgy, mint ha szalonnát sütnék?
Minél nagyobb a terhelés, annál hangosabban teszi.
Milyen programmal tudok vga stabilitás tesztet készíteni?

Köszönöm. :R

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#767) kmisi99


kmisi99
addikt

Egy 4870 et és egy 5850 et lehetséges crossfire be kötni? :DDD

(#768) csucsbicep válasza kmisi99 (#767) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Elvileg nem. 48xx csak 48xx-al és 58xx csak 58xx-al. De voltak itt már más, pl. Asus féle megoldások, hogy ATi+Nv is megy együtt.

(#769) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Helló!

Tegnap a videokártya (HD4670 512MB) a következő hibajelenségeket kezdte produkálni, mindenféle előzmény nélkül. 2010 decemberi driver volt rajta, most rátettem a 2011 májusit, de ugyanúgy csinálja. A vga nincs tuningolva, nem melegszik túl, logoltam a hőmérsékleteket, 70 fok fölé nem megy. Tehát kb 10-15 perc játék után a következőket produkálja (érdekes volt, hogy 30 perc vantage alatt csak egyszer szemetelt, de az lefutott).

cod6:

majd a kifagyás után ez a képernyő jött:

aztán gta4:

Most megyek, kifújom kompresszorral a gépet, megmozgatom a vga-t, bár szerintem halottnak a csók. Várom a tippeket, előre is kösz mindenkinek.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#770) csucsbicep válasza Ricco_hun (#769) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez vram hiba. Ideiglenesen vedd vissza az órajeleket az egy darabig segít.

(#771) Jocy válasza kmisi99 (#764) üzenetére


Jocy
aktív tag

Szia.
Szerintem cserélj,ennyiért nagyon jó vétel!Nem fogyaszt többet,viszont jóval gyorsabb.

(#772) kmisi99 válasza Jocy (#771) üzenetére


kmisi99
addikt

Hát igen már le is beszéltem az eladóval. Kösz a választ.

(#773) v2


v2
senior tag

hi.4890 cf-ben probálta már valaki? 550w elég nekik? köszi

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#774) kurtz válasza RootRulez (#762) üzenetére


kurtz
aktív tag

akkor tegyük fel h van 1 830mhzen 170wattot fogyasztó gtx 560 ti ezt akarom húzni 10-15%al [900-950 közé tervezem belőni] ehhez kell e + fesz és ha igen kb mekkora lehet a max fogyasztás

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#775) gabo9201 válasza lacika8006 (#765) üzenetére


gabo9201
senior tag

A 8800GTX-et egy minőségi 400W-os táp lazán el kell vigye. Viszont a te tápodat nem ismerem. Az árából kiindulva nem lehet valami nagy durranás (max ha leég :DDD ).

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#776) kurtz válasza gabo9201 (#775) üzenetére


kurtz
aktív tag

ha optimust el vitte 1 ilyen :D akk miért ne :P

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#777) csucsbicep válasza v2 (#773) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

(#778) moonguru válasza v2 (#773) üzenetére


moonguru
őstag

Attól függ hogy milyen az "550 Wattos" táp! (pontosabban a 12 Voltos ága(i)

A Chieftec GPS 550-AB A kevés neki, Chieftec GPS 550-A pl. elég lehet, vagy valami egy ágas márkás!

De inkább 600 Wattos az ajánlott!

Monitor Guru!

(#779) Hexer


Hexer
csendes tag

Senkinek semmi otlete? :O

(#780) Ricco_hun válasza csucsbicep (#770) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Én is ettől féltem. :O (tehát végülis kuka [2,5 éves, 2 év garija volt] csak elodázni tudom a halálát)

A vram órajelet mivel vegyem vissza? Mert a CCC-ben 1000MHz a minimum, tehát lejjebb nem lehet venni, csak tuningolni lehetne. Mondjuk MSI Afterburner?

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#781) csucsbicep válasza Ricco_hun (#780) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Pl ATT. Bár nem tudom, hogy a legutóbbi verzió mennyire friss.

(#782) v2


v2
senior tag

köszönöm a válaszokat :R :R

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#783) lacika8006 válasza gabo9201 (#775) üzenetére


lacika8006
tag

Még azt sem vettem meg, csak nézelődtem.
Köszi a választ, inkább holnap megyek a haverhoz nézek akkor valami normálisat.
Gondoltam hogy nem nagy szám, láttam én is árát, meghát máshol is írták, hogy semmilyen technikai infó nincs róla sehol.

[ Szerkesztve ]

(#784) fatal` válasza Ricco_hun (#780) üzenetére


fatal`
titán

Vagy az, vagy ATi Tray Tools :)

(#785) gabo9201 válasza lacika8006 (#783) üzenetére


gabo9201
senior tag

Itt biztosan mondanak neked néhány elfogadható árú és jó minőségű tápot. :K

(#779) Hexer: Itt lehet hamarabb kapsz segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#786) Szlovi válasza Fr@nkieWilde (#766) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Egyes tápok szoktak sercegni ugyanígy, ahogy leírtad. Lehet hogy a videokártya tápáramkörén valamelyik kondi csinálja.
Stabilitástesztet a játékokkal is tudsz csinálni,mert azzal terheled a VGA-t.
Ha "főzetni" is akarod,akkor Furmark. Memóriára : Video Memory Stress Test.

(#787) tajcsi


tajcsi
senior tag

Sziasztok,

bár nem direkt VGA-val kapcsolatos a kérdésem, remélem nem törlika kérdést. Szóval, VGA hűtőröl lenne szó, szükségem lenne egy ilyen hűtőre:

xfx 5850

Esetleg tudja e valaki honnan tudnék szerválni egyet, csavarokkal együtt?? Akár ebayről is aki tud rendelni, nekem sajnos nem megoldató..ötleteket kérnék, aki tudja hol lehet ilyet venni, meghálálom, kösz :R

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#788) Ricco_hun válasza fatal` (#784) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

MSI Afterburnerrel levettem az órajeleket (gpu:750/mem:1000MHz) 600/500-ra és ugyanúgy csinálta. :O
Akkor ez a vga kuka, mert a garija fél éve lejárt. Fasza, most legalább 3 hétig így kell használnom a gépet, amíg nem tudok újat venni.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#789) Fr@nkieWilde válasza Szlovi (#786) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Aham, és ez a sercegés ez végül is mennyire veszélyes, mind tápoknál, mind pedig vga-nál?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#790) fatal` válasza Ricco_hun (#788) üzenetére


fatal`
titán

Akkor nagyon úgy tűnik, hogy végleg halott. :(

(#791) artiny


artiny
őstag

Gts 250 nél mennyivel jobb a HD 5830?

(#792) Gabo0905 válasza artiny (#791) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

GTS 250:[link]

5830:[link]
hát szerintem enyhén jobb a 5830 :)

(#793) Alpi


Alpi
tag

Sziasztok kedves fórumozók! Egy gyors és számomra égetően fontos kérdést tennék fel. A napokban kitakarítottam a számítógépemet még a nagy meleg előtt, hogy jól bírja a nyári strapát, kijött vagy 1 kiló trutyi, nagyon örültem, mert halkabb és talán egy kicsit gyorsabb is lett a gépem. Tegnap azonban az egyik játéknál a gép lefagyott. Mondom fasza inkább megyek aludni.

Ma azonban, mikor bekapcsoltam a gépet érdekes elcsíkozódásokat vettem észre. A gép csak csökkentett módban kívánt elindulni. Az úgynevezett nvlddmkm.sys fájlra hivatkozik. Ezután már visszaolvastam, több megoldást is megpróbáltam, vga kártya driver újratelepítés, stb. Sajnos sikertelenül.

Most ott tartok, hogy még újratelepítem a gépet és megnézem, hogy ez megoldja-e a hibát, ha nem, akkor valszeg a vga kártya lesz a hiba oka, persze ezt meg fogom azért nézni.

A kártya már több, mint 3 éves. Egy nVidia Geforce 8800 GTS 320MB-os PCI kártyáról lenne szó. Nagyon meg voltam vele elégedve, jól szolgált, de ha mégis hibás, akkor kell vegyek egy újat.

És ezügyben kérném a tanácsotokat, hogy legalább ilyen teljesítményű kártyát, ha nem jobbat, max 30eFt-ig milyet tudnátok ajánlani. Nem szeretném, hogy vita legyen, hogy nVidia vagy AMD/Ati, mindkettőt szeretem.

A gépem. AMD AM2 6000+ proci, 4GB DDR2 800Mhz Ram, 500W Blue Forstom vagy mifene táp 3 vinyó (250,400,500GB) és egy MSI K7N2 Ultra alaplap.

Ehhez a géphez milyen videókártyát ajánlanátok?
Én egy ilyet láttam: Sapphire Radeon HD 5750
Ez a kártya van olyan gyors, mint a jelenlegi??? Régen tisztában voltam a VGA kártyák evolúciójával, de az elmúlt 3 évben már nem követem nyomon a fejlődést (család, munka, stb.).

Megtisztelő válaszotokat előre is köszönöm.

Ja és a lényeg, nagy StarCraft 2 fan vagyok, fontos, hogy 1680x1050-es felbontásban az fusson, meg várom nagyon a Diablo 3-at. :)

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#794) Alpi válasza Alpi (#793) üzenetére


Alpi
tag

Közben megtaláltam itt a Prohardveren, ilyen kártyám van tehát jelenleg: Link

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#795) Gabo0905 válasza Alpi (#793) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

lesz olyan jó a géped sőt még jobb is! de szeritnem 58XX szériát vegyél, mert az mér télleg egy bika kártya!
de itt vannak tesztek a 5750-ről: GPU_Z: [link] fogyasztás/GPU/Memoria sebesség: [link]

(#796) Alpi válasza Gabo0905 (#795) üzenetére


Alpi
tag

Köszönöm a választ. :R Vennék szívesen, de MacBook Pro-t szeretnék majd venni szeptemberben és nagyon nem kívánok rá áldozni többet, meg félek, hogy a memória és proci miatt nem is tudná a gép kihasználni az 58xx szériát, persze lehet tévedek.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#797) gabo9201 válasza Alpi (#796) üzenetére


gabo9201
senior tag

A 8800GTS-nél mindenképp gyorsabb az 5750 amit kinéztél. Viszont ebben az árkategóriában már kapsz 5830-at ami igaz többet eszik viszont teljesítményben szinte ég és föld a kettő.
Mivel látom, hogy van egy normális 500-as tápod ezért simán az 5830-at ajánlanám.

Itt már azért néhány helyen procilimited jelentkezne, de ha ugyanabban az árban van miért ne vennéd a jobbat? :)

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#798) Alpi válasza gabo9201 (#797) üzenetére


Alpi
tag

Igazad van, ezeket az 5830-as kártyákat még nem is néztem. Még az 5770-esek amiket láttam, ez azért lenne jó, mert a GTS8800-as kártyán is 2 db DVI csati van, egyik ment a monitorba, egyik meg a DVI-HDMI csatlakozóval a tévébe. Bár ezeken a kártyákon, ha jól láttam már van külön HDMI port is. Meglesem, amit ajánlottál. Nagyon köszönöm! :)

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#799) gabo9201 válasza Alpi (#798) üzenetére


gabo9201
senior tag

Nincs mit. :)

Az 5770 is jó kártya (keveset eszik, nem melegszik) viszont ár-értékben most nem számít jó vételnek :N

Igen ezeken az új kártyákon (az 5830 Xtreme-t beleértve) már szokott lenni HDMI kimenet.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#800) Alpi válasza gabo9201 (#799) üzenetére


Alpi
tag

Amúgy teljesítményben mennyivel jobb pl. egy 5830 egy 5750 vagy egy 5770-nél?

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.