Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) cscscs


cscscs
csendes tag

Az nem segít sajnos, már vagy másfél hete próbálkozok különféle driverekkel, de nem adja meg magát. Nem tudom miért rejtőzködik így a vidkari, de jó lenne elővarázsolni :)

(#1102) Realradical válasza fatal` (#1100) üzenetére


Realradical
őstag

HD4850-el nekem is így működik pedig. 1280*1024-ben megy a monitorom, ha extendelem az LCD-re ott is annyi a max, fölé nem enged. Lehet nálam van házon belül ezek szerint a zavar, de mind XP-vel mind Win7-el így volt.

szerk: persze váltok az LCD-re és nem extendelek akkor megy a HD felbontás

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1103) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok

VGA kártyával szeretném "izmosítani" I3-as htpc rendszeremet.

jelenleg integrált megoldással működik a PC.
Blu Ray lejátszására kellene - HDD-ről - ventillátor nélkülit szeretnék és a HD hangformátumokat is vigye az erősítő felé gond nélkül.

játékok illetve 3D filmek nem érdekelnek, csak "2D"-s médiatartalmakra szeretném kihegyezni.
(400 w-os a tápom, 6 green vínyóval üzemel a gép jelenleg)

ebben kérném a segítségeteket.

köszi

(#1104) Gabo0905 válasza zsola32 (#1103) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

ati radeon hd3850? az elég erős és jó kártya, és olcsó! :K

(#1105) danekdt


danekdt
csendes tag

Újra itt.
HELP HELP :D nincs hang. Radeon HD5450en még mindig!
A következő történt- csináltam. Eddig egy ember mondta azt hogy hd 5450en nincs is hang hdmin?!?!?!
mindenütt azt olvastam hogy márpedig van.már újra tettem a gépem 2szeris elösször XP-t vissza tettem hááátha, feltettem minden drivert először a leg újabbat 11.6-os catalyst meg külön a hdmi audio drivert semmi eredmény.jött a régebbi verziók egyike szintén catalys és külön a hdmi audio driver is hozzá. semmi eredmény.jo, meguntam jött vissza a win7
nézegettem az eszköz kezelőt a következőt találtam a hangoknál
Hihg definition audio hangvezérlő ebből kettő is van egymás alatt egyik a belsö hangkártya rendszer a másiknaka helye PCIbusz 3 ugyan az mint a videó kártyának,ilesztő program fent van,de meg próbáltam frissíteni meg kerestem a telepítö cd-n hogy hogy is van win7re a audio driver fel is tettem. a kis 3szög még mindig ottvan és ha rámegyek azt írja ki hogy ha használni akarom lekell egy másik eszközt tiltanom jó. meg probáltam letiltom a hangkártyát restart, semmi. jo letiltom a felette lévö "Hihg definition audio hangvezérlő" restart semmi.
jo akkor letiltom mind a kettöt semmi. ugyan az minden ugyan azt írja ki hogy lekel valamit tiltanom DE MIT???? nem találok új hangeszközt seholsem. mi lehet ennek az oka????enyire csak nem vagyok retardált... :| :| itt a kép ezt írja az eszközre.

(#1106) cszalien válasza Realradical (#1087) üzenetére


cszalien
csendes tag

Közben megnéztem másik kártyával a gépet, azzal szépen ketyeg, úgyhogy jól sejtettem, videókari a ludas.
Köszi azért hogy foglalkoztatok a kérdéssel! :R

"A tiszteletet otthon tanulják. Ha a gyereked egy tiszteletlen kis s*ggfej, az a te hibád. Nem a társadalom, vagy a videójátékok hibája. A tiéd."

(#1107) Angel1981


Angel1981
veterán

Sziasztok!
A főleg több GPU-s rendszerek során emlegetett magas "input lag" mégis mit takar?
Részben a technikai része érdekelne, részben meg az, hogy mégis hogy jelentkezik, mit tapasztal a felhasználó?
Köszi előre is!

(#1108) martin66


martin66
senior tag

Sziasztok!
Van 2 db Lg W2261VP-PF típusu monitorom, ebből csak az egyik monitorom csinál olyat, hogy ha megy egy film vagy akár alvóból de még az oprendszer telepítésénél ( nincs rajta oprendszer ) akkor pl van egy fekete kép akkor lefagy a monitorom, egyszerűen marad fekete a kép és nem kezd el villogni a bekapcsolás jelző mikor le megy alvó állapotban, hanem simán fekete marad a kép és akkor ha ki/be kapcsolom a monitort akkor lesz újra képem. A gép nem fagy le a másik monitoron tudok mindent csinálni. Bent volt a szervizbe a monitorom ott egyszer sem jött elő a hibajelenség. Azt mondták, hogy vagy VGA vagy annak a driverében valamit be kell állítani. De hangsúlyozom amikor nem volt rajta oprendszer akkor is csinálta.
Nagyon meg köszönném ha segítenétek!!

(#1109) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!
Egyik ismerősömnek van egy Gainward HD4850-es kártyája!
Crysis 2-nél és a Dirt 3-nál szemeteli,pöttyözi a képet.
Egyéb esetekben semmi gond nincs vele.
Lehetséges,hogy a kártya haldoklik?
Ha valaki találkozott már ilyennel legyen szíves segítsen!
Előre is köszönöm!

06-3o/9759I39

(#1110) Gabo0905 válasza martin66 (#1108) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

szerintem várj egy picit utána miután fekete lesz a képernyő! nekem is volt olyan, hogy telepítettem a windows-t és a végén amikor kiírja, hogy várjon addig amíg a telepítő ujra nem indul utána nekem is elment a kép utána vártam 5 percet kb. újra indult és működött tovább! :)
sok sikert! ;)

(#1111) Gabo0905 válasza Találtgyerek (#1109) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

szerintem csak melegszik a karártya.... :K

(#1112) Janika!2 válasza Találtgyerek (#1109) üzenetére


Janika!2
aktív tag

Helló!Az a kártya nemsokára beadja a kulcsot szóval számítson rá ismerősöd ,hogy új VGA-t kell vásárolnia én is így jártam 1 8800GTX-el így kezdete az is utána már be sem kapcsolt a gép vele.Egyébként az 1 slotos radeon-ról (4850) van szó?Mert azok nem kicsit melegszenek... :N

It's In Your Nature To Destroy Yourselves

(#1113) Találtgyerek válasza Janika!2 (#1112) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Akkor megy gariba,még van rá pár hét szerencsére!
Amugy dual slot-os és nem melegszik.
Köszönöm a segítséget!

06-3o/9759I39

(#1114) cscscs válasza cscscs (#1101) üzenetére


cscscs
csendes tag

Na megvan a megoldás, ha valakinek hasonló gondja lenne akkor a BIOS-ba kell bemászni, ott a VGA kártyát "reserved"-ről "windows 7 /vista "-ra állítani.

(#1115) niekone


niekone
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek!

Lenne egy ATi Radeon 7000-em (nem valami izomgép,de ez van). Ahogy berakom a gépbe és telepítek hozzá drivert az ATi ikon nem jelenik meg és nem tudom elérni az ATi menüjét se.Nem tudom,h mi lehet a baki próbáltam már mindent.Remélem tud valaki segíteni.Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1116) e00dgy válasza lsc (#1049) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Köszönöm szépen a helpet!

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#1117) csucsbicep válasza Találtgyerek (#1113) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Még annyit megpróbálhatsz, hogy vissza veszed az órajeleket. Az hátha segít.

(#1118) gogle


gogle
aktív tag

Sziasztok
Van egy x1950 pro Ati karim.
A probléma vele hogy 1 x elindul 1 x nem.
Ha beindul a kártya akkor tökéletesen megy de ha pl újra indítom a rendszert folyamatosan nagy gázzal pörög a venti és se kép se hang!
Kiveszem visszarakom sz@rozok vele 1 kicsit megint jó.
Mi lehet vele a gond?
Esetleg javítható e?
Találkozott már valaki ilyen problémával?
A választ előre is köszike!

(#1119) Realradical válasza gogle (#1118) üzenetére


Realradical
őstag

Milyen tápod van? Csatlakozó nem poros?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1120) gogle válasza Realradical (#1119) üzenetére


gogle
aktív tag

Szia
2 gépen is próbáltam ugyan ez a bibi.
Csatlakozó nem poros sőt szétszedtem bepasztáztam stb...wd-40 eztem is.
Úgy néz ki mint újkorában,csak ügyebár nem müxik! :(

(#1121) bazil2


bazil2
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy problémám.
Nemrég vettem egy gépet, (Intel i5 760, Gigabyte GA-P55-UD3L, 4Gb memória, VTX3D Ati HD5750, M-Tech 450W) Win7 64bit-et használok.
A bibi a következő:
Újabb játékoknál (Dirt 3, Duke Nukem forever stb..) 10-15 perc játék után elfeketedik a képernyő és lefagy a gép A hang is vagy elnémul, vagy beakad. Nagyritkán van, hogy ki tudok még lépni a windowsba (ilyenkor azt írja, hogy a a képernyőillesztő leállt, majd sikeresen helyreállt). A legújabb driver van feltelepítve.
Régebbi játékok simán elmennek fagyás nélkül (Doom 3, Cod 4 stb...)
3Dmark11-nál már a második rendert a ''high temple''-s részt betölti, utána rögtön becsíkozza a képernyőt Crysis-nál is volt hasonló probléma :(

Már utánanéztem egy-két fórumon és azt veszem ki azokból, hogy nem bírja a tápom (ami valószínű elég gagyi) a videókarit.
Játék közben is hallom, amint jobban felpörög a venti valahol a gépházban.

Szerintetek egy új, jobb minőségű 500-600 Wattos táppal már nem fagyna ki a gép játék közben?

Előre is köszönöm, és várom a válaszokat!

(#1122) Realradical válasza gogle (#1120) üzenetére


Realradical
őstag

Valami kontakthiba lehet esetleg. 9800SE-m csinált hasonlót, ott a +molex csati helyénél volt probléma. Ott én orosz módszerrel javítottam, mindig lób@**ó erővel illesztettem be a molex csatit a helyére. Persze ez nem egy egészséges hozzáállás, de működött.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1123) gogle válasza Realradical (#1122) üzenetére


gogle
aktív tag

Esetleg megírnád privbe hogy is csináltad?
:R
köci

(#1124) e00dgy válasza bazil2 (#1121) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Szerintem egy jó minőségű táppal meg kellene próbálni. Elsőre nekem is a tápnak tűnik.
M-Tech nem minőség, elvből nem tennék ilyen minőségű tápot egy ilyen gépbe. :)
Addig míg nem 100%, hogy a tápegység miatt van a baj, azért nem vennék másik.

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#1125) gogle válasza Realradical (#1122) üzenetére


gogle
aktív tag

Ja most silabizáltam ki a sok kukac közül! :)
Tehát jó erősen betoltad neki az áram csatit!
Megnézem!
Köszi
SZia

(#1126) csucsbicep válasza bazil2 (#1121) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Itt nem a táp a ludas, hanem a videokártya. Ha táp nem bírná , akkor újraindulna a gép vagy kékhalál. Hőfokok, hogy állnak?

(#1127) Realradical válasza gogle (#1125) üzenetére


Realradical
őstag

Hát ez van, erős cenzúra alatt állok. :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1128) bazil2 válasza csucsbicep (#1126) üzenetére


bazil2
csendes tag

Everestben megnéztem a következők vannak (jelenleg, játék nélkül):

Hőmérsékletek
Alaplap 37 °C (99 °F)
CPU 28 °C (82 °F)
1. CPU / 1. mag 37 °C (99 °F)
1. CPU / 2. mag 36 °C (97 °F)
1. CPU / 3. mag 39 °C (102 °F)
1. CPU / 4. mag 36 °C (97 °F)
PCH 66 °C (151 °F)
GPU dióda (DispIO) 40 °C (104 °F)
GPU dióda (MemIO) 42 °C (108 °F)
GPU dióda (árnyaló) 43 °C (109 °F)
SAMSUNG HD103SJ 36 °C (97 °F)

Hűtőventilátorok
CPU 1493 RPM
GPU 40%

Feszültség értékek
CPU mag 0.86 V
+3.3 V 3.34 V
+5 V 5.03 V
+12 V 12.54 V
VBAT telep 3.20 V
DIMM 1.58 V

UPDATE 1:

Játék közben Dirt3-nál

GPU dióda (DispIO) 40 °C (104 °F)
GPU dióda (MemIO) 62 °C (108 °F)
GPU dióda (árnyaló) 62 °C (109 °F)

[ Szerkesztve ]

(#1129) Realradical válasza bazil2 (#1128) üzenetére


Realradical
őstag

Ezek korrekt értékek. Ezek a beakadások legtöbbször a saját tapasztalatom alapján memóriahiba folytán léptek fel. Memtestet eressz rá a gépedre. Ha az mégis okés akkor Furmarkkal teszteld a VGA-d.

Szerk: Most nézem a tápod, a furmarknak ne állj neki, ne rajtam múljon ha elpukkan. Nem egy megbízható darab.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1130) csucsbicep válasza bazil2 (#1128) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

De terhelés alatt sasold meg.

(#1131) Sandrew válasza Gabo0905 (#1104) üzenetére


Sandrew
őstag

Ha hülyeséget ajánlasz akkor inkább maradj csendben! Ha meg hsz gyűjtés a célod rossz oldalon vagy. Erős és jó kártya? 4Éves kb. Jó sokat eszik és melegszik, ráadásul hangos a hűtése. Miért is éri meg? 4670 fele/negyed annyit eszik nem melegszik és halk is :U

zsola32:
HD5570 kell neked. ddr5-verziót vedd. 12k-körül mennek. Kis fogyasztás 50watt körüli, nagyon csendes/néma AC hűtés. Vagy esetleg HD4670 szintén ac hűtős verzió. Szintén néma :)

[ Szerkesztve ]

(#1132) csucsbicep válasza Sandrew (#1131) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ember, te beszélsz a hsz gyűjtésről? :DDD

(#1133) bazil2 válasza csucsbicep (#1130) üzenetére


bazil2
csendes tag

Játék közben Dirt3-nál versenyzésnél
GPU dióda (DispIO) 60 °C
GPU dióda (MemIO) 62 °C
GPU dióda (árnyaló) 62 °C

[ Szerkesztve ]

(#1134) Sandrew válasza csucsbicep (#1132) üzenetére


Sandrew
őstag

Legalább nem töménytelen hülyeséget tolok minden topikban. :U Ő Htpc-be 3850-et ajánl. 1920*1200-ra meg 9800GTX-et újonnan :W

[ Szerkesztve ]

(#1135) csucsbicep válasza bazil2 (#1133) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az korrekt. Akkor gariztasd le. Látom írtad, hogy csíkoz is...

[ Szerkesztve ]

(#1136) Találtgyerek válasza Gabo0905 (#1111) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Holnap megnézem mennyire melegszik.Régen az én kártyám volt 55-60 fok fölé soha nem ment!Mondjuk az ő háza elég egyszerű felépítésű. :DDD

csucsbicep :Ha nem sikerül gariztatni,akkor mindenképp az lesz!

Köszönöm a segítséget!

06-3o/9759I39

(#1137) gogle válasza Realradical (#1122) üzenetére


gogle
aktív tag

A probléma ugyan úgy fen áll.
Nem értem mert kiveszem a gépből vissza rakom várok kb 1 percet és megy.
Na mind 1 azt hiszem kuka! :(

(#1138) hgghyxo


hgghyxo
csendes tag

Sziasztok!

Eloszor is bocsanat h ekezetek nelkul irok, sajnos en igy tanultam meg gepelni remelem nem lesz problema belole.

Szeretnek egy uj asztali gepbe beruhazni csak van egy ket problemam amire eddig nem talaltam valaszt, remelem valaki majd tud egy kis utbaigazitast adni.
Eloszor is egy low-power pc-t szeretnek osszeallitani, mivel ez egy amolyan home storage szerverkent is uzemelne tehat, ejjel-nappal menne, uh nem mindegy a fogyasztasa (: lattam itt ph-n h az AMD kiadta az uj lp APU procikat (max 18W) fogyasztassal igy elerheto h a teljes rendszer ne egyen tobbet 40W-nal ami tokeletes lenne nekem (gondoljatok bele 2 energiatakarekos izzo fogyaszasa :Y ), es meg a full HD videokat is siman visszi, de a jatekokkal bajban van.... nem vagyok egy nagy gammer de azert neha szoktam/szeretek jatszani, ill. 3D modellezessel is foglalkozom tehat jol jonne egy kis ero, ha szukseg van ra.
Ezert gondolkodtam azon, h meg lehet e oldani h egy dedikalt vid.karit beszerelni melle, amit csak akkor kapcsolnek be (akar hardveresen, akar szoftveresen) amikor szukseg van ra.

Viszont tobb problemaba is belutkoztem:
- alapjaraton h tilthato e teljesen egy vid.kari ugy h a fogyasztasa 0 legyen, vagy csak ha kiveszem
- ha a prociba integralt vidkarit szeretnem hasznalni es a dedikalt GPU tiltva van akkor az alaplapi portot kene hasznali (valoszinuleg), ha a GPU megy kkor meg az ovet... szoval mindig at kene majd dugdosni a kabelt, vagy esetleg megoldhato h atkuldeni a jelet az alaplapi kartyara ha a dedikalt kartya uzemel.
- ha egy olyantapegyseget teszek alapbol a gepbe ami elbirja a vidkarit is, kkor nem lesz nagy az alapfogyasztas tole?
- szerintetek megeri egy ilyen osszeallitas penzugyileg? mert hiaba sporolok havonta parszaz forintot ha a kezdoosszeg a haromszorosa egy norm "gepnek"

Koszi elore is a valaszokat, remelem tudtok segiteni nekem (:
Zsolt

(#1139) Realradical válasza gogle (#1137) üzenetére


Realradical
őstag

Hát nekem sincs sajna jobb ötletem.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1140) szabonagyur válasza niekone (#1115) üzenetére


szabonagyur
félisten

szia

ha a driver felmegy, de a CCC nem akkor ott hiányzik neked a .NET framework 2. verzió:)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1141) Casper36662


Casper36662
csendes tag

sziasztok
1 hete vettem egy Sapphire Radeon HD5830 Extreme vga-t. az lenne a gondom hogy hdmi kábellel összekötöttem egy sony lcd tv-vel és időnként(5-10-15 percenként) a kép olyan lesz mint ha egy UV fényt kapna zöld vagy kék-kékeslilás színben
mintha egy átlátszó függőny lenne a tv előt.
egy darabig úgy is marad majd gondol egyet és visszaáll.
felraktam a 11.6-os ccc-t de így is.előtte a gyári cdről volt fent a driver.
dvi kimeneten a régi kismonitorommal nincs gond.
nagyon megköszönnöm ha valaki tudna adni tippet hogy mi a gond.

(#1142) fatal` válasza Casper36662 (#1141) üzenetére


fatal`
titán

Én kábel hibára tippelek.

(#1143) erikke17


erikke17
őstag

Ide valaki :F [4830-6770]
Előre is köszi.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#1144) Mika1227 válasza erikke17 (#1143) üzenetére


Mika1227
őstag

Jól jársz, gyorsabb, újabb, jobb! [link]

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#1145) Casper36662 válasza fatal` (#1142) üzenetére


Casper36662
csendes tag

valószinű hogy igazad lesz mert az integrált vga-val bakizik csak azzal úgy hogy ilyen pici pöttyök vannak képernyőn elszórva
meg picit remeg.

(#1146) Gabo0905 válasza Sandrew (#1134) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

a 3850 szerinted, miben szar????? :Y nekem volt shapphire-ba és semmi baj nem volt vele!!!!!! halk volt igaz lehet evett de ezt is kétlem.... és 9800GTX-et is csak azért írtam, mert írta, hogy szar kínai a tápja és gondoltam nemfogok GTX560-at mondani neki.... ami télleg eszik.... és azt mondta, hogy wowozáshoz kell neki és ahoz pedig szerintem bőven elég!! és nem tudom milyen töménytelen hülyeségekről beszélsz..... :W :W :F nekem volt a hd3850-emen egy accelero l2pro 1db ventis hűtő és egyszer véletlenül kicsúszott a kábel nem forgott a venti crysis Worhead-al játszottam lement 12fps-re 105 fokos volt és semmi nem volt utána.... szóval szerintem még melegedésben is egész jó egy kari.... :P :K ;) :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.