Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Süni 1985 F válasza Roli1988 (#1400) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

:B
Én csak jót akarok nehogy csalódjon a srác...

TDI POWER

(#1402) Alastair' válasza Süni 1985 F (#1396) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ez nem igaz. Ha normális hardver környezetben van a Radeon, semmi gondja nincs. én a GTS450-et azért tapostam majdnem szét, mert a Dirt2 úgy laggolt rajta mint a fene. Ellenben a másik gépemen az 5670-esen csodásan futott. A 6850-esre pláne nem mondhatsz semmi rosszat, azzal se volt még semmi gondom. Fura. :U

Joe.36: eszedbe ne jusson venni használt GTX280-ast. DX10 teljesen megszűnt, semmit nem adnak már úgy. Veszel egy olyan vga-t amin csak 9C-ben fpgsz majd játszani, a 11-nek az esélyt sem adod meg.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#1403) Süni 1985 F válasza Alastair' (#1402) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

:Y

TDI POWER

(#1404) Alastair' válasza Süni 1985 F (#1403) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Kifejted, hogy mi ebben olyan meglepő? 4000-es szériát sem ajánlottam senkinek, mert ahhoz már megszűnt a driver támogatás. A GT200 topikba is azon tanakodnak, melyik drivert használják hozzá, mert ezzel ez a baj, azzal meg az.

Roli1988: barátod nem vagyok. Ha csak ilyeneket tudsz írni, akkor kár volt ide regisztrálnod. Semmi szükség nincs nVidia trollokra.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#1405) Roli1988 válasza Alastair' (#1402) üzenetére


Roli1988
csendes tag

Barátom ha már olyan játékkal akarsz játszani, akkor ne a gyenge kártyát kínozd. De az se rossz ATI-val a szemedet kínozni!!!! Jó választás!!!!

[ Szerkesztve ]

A gép nem érez! De 3 milliót megért!

(#1406) Roli1988 válasza Roli1988 (#1405) üzenetére


Roli1988
csendes tag

Nem szidtalak ne keverd a dolgokat ovatosan fogallmazz! Kártyárol volt szo akkor ne tegyél személyre utalást... Igen Erre a dologra ezt lehet írni mivel gyenge kártyával nem fog futni az erősebb játék.

A gép nem érez! De 3 milliót megért!

(#1407) Süni 1985 F válasza Alastair' (#1404) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

GTS450
Mióta számít jó erős kártyának ?:(
Nem említhető egy kategóriába pl 6850 radeonnal..
Elég érdekes párhuzam!
De legyen neked igazad nem téged akarlak meggyőzni és sok boldogságot a vörös kártyádhoz! :R

Ez meg elég böszme kijelentés de "Semmi szükség nincs nVidia trollokra."
ATI trollokra van szükség? :)
De nem vitázom nem ez a célom...

[ Szerkesztve ]

TDI POWER

(#1408) Gabesz144 válasza Süni 1985 F (#1407) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Azért a GTS450 röhögve viszi a Dirt2-őt sőt a Crysist is.
Nem kell Full HD ba gondolkodni hanem 1280-as felbontásba de dadogás nélkül viszi.
Lord Vader fórumtársnak teljesen igaza van abba hogy normális hardver környezetbe minden úgy működik ahogy kell. Valamelyik lap nem csípi az Nvidia kártyákat a másik meg az ATI kártyát én is jártam már így. Nálam az Nvidia chipsettes alaplapok nem csípték az ATI kártyákat, de rálehet venni hogy normálisan működjön vele

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1409) Süni 1985 F válasza Gabesz144 (#1408) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

Én ezt is értem de messze nem felsőbb kategóriás de az általa említett 6850 messze erősebb árban és teljesítményben egyaránt!
Kicsit vannak azért mellébeszélések...

TDI POWER

(#1410) Alastair' válasza Süni 1985 F (#1407) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mielőtt engem bármilyen trolkkodással vádolsz, olvass utána a vga topikokban, milyen vga-kat szoktam ajánlani.
1440x900-ban játszottam a Dirt2-vel, és az akkori nVidia driverek nem tették lehetővé, hogy lagg nélkül játsszak vele a GTS450-el. Mivel a gyerek gépébe 5670-es van, azzal kipróbáltam, azon nem volt lagg. átlag 40 fps-t az is hozott a játékba.

Kicsit vannak azért mellébeszélések... légyszives ezt magyarázd meg, hogy hol?

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#1411) Casper36662


Casper36662
csendes tag

sziasztok
Nemrég vettem egy vadi új sapphire radeon hd5830 1gb ddr5-ös karit.
Olyan gondom van hogy rákötöttem egy hdmi kábellel a nagy tv-re és kb 5-10 percenként kapok egy zöld vagy kék színt a képernyőre.
mintha egy átlátszó függöny lenne a tv előtt.
egy darabig van majd eltűnik és minden oké.
kábelcserét próbáltam ugyan úgy jelen van a dolog.
a gyári drivert lecseréltem a 11.6 os ra azt találtam legújabbat de így sem szűnt meg.
Win7 64 bitem van egyébként.
Megjegyzésként annyit mondanék amit észrevettem hogy ha pl játszok és bekékül a kép alt+tabbal lerakom a tálcára a játékot olyankor ugye egy pillanatra fekete képünk van mint minden gépen és jó lesz a kép.
ha meg épp nem játszok akkor ugye nem tudom prezentálni azt az eseményt amit tálcára rakásnál szoktam azzal érem el hogy felbontást állítok olyankor ugye szintén fekete lesz a kép és vissza is jön normálisra.
Ha valakinek van ötlete segítsen légyszi:)
előre is köszönöm

(#1412) Joe.36


Joe.36
addikt

Csak egy ártalmatlan kérdés volt, de köszönöm a válaszokat

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1413) erikke17


erikke17
őstag

Ez most itt amiről beszéltetek hogy van mikor az nvidia chispetes lap nem komázza a amd VGA-kat ez kicsit felkavart. Ugyanis van egy EAH4830-am ami gond nélkül ment benne gariba van most egy HD5450 üzemel ez is gond nélkül, és lehet hogy egy Sapphire 6770-et adnak helyette akkor nem fog menni a Asus m3n h/hdmi lapban vagy mi? :F Mert ha nem akkor én nem tudom mit csinálok :(

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#1414) Alastair' válasza erikke17 (#1413) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem minden esetben van gond, de ha valami fura dolgot tapasztalsz majd, az lehet emiatt. Az AMD procikhoz emiatt gyártanak nVidia és AMD chipsettel is lapokat, hogy ne legyenek ilyen problémák.

Alister from Hell

(#1415) erikke17 válasza Alastair' (#1414) üzenetére


erikke17
őstag

Remélem nem fürdök be vele 4830 5450 gond nélkül megy, most reménykedem hogy 6770 jó lesz.
Egyébként milyen fura dolgok történnek ilyenkor?

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#1416) Alastair' válasza erikke17 (#1415) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nálam sokkal lassabban töltött be minden. De ezt nem veszed észre, mert ha kezdettől fogva ilyen, azt hiszed így normális. Windows sokkal lassabban töltött be, játékokban a töltési idő 2, 4x-ese volt a normálisnak. P45-ös lapba ugyan ezek az idők, töredékei voltak.

Alister from Hell

(#1417) Gabo0905


Gabo0905
aktív tag

én mindig gigabyte lapokat szoktam venni és ati kártáykat mindig mindenkörülmények között teljesen hibátlanul működik... , és mindenki fujjogja az ATI-t és az Nvidiát úgyis mindenki azt mondja ami neki éppen van... haveromnak AMD-je van nekem meg intel szinte ugyanaz a gépünk és nekem több fps-em van majdnem minden játékban mint neki és ő mindig mondja:"AMD az ezért meg azért jobb..." azt ő is látja, hogy az enyém jobb de nem valja be, hogy nekem jobb van, mert akkor már az ő gépe szarabb lenne..., és neki is volt intelje és neki is tetszett csak modnta hogy kipróbálja az AMD-t kipróbálta és ő is észrevette, hogy az intel jobb csak nem volt már pénze vissazváltani intelre...

erről ennyit...
(persze ez csak megint egy személyes vélemény.... :U
nekem is intelem van és énis azt fényeztem bevállalom... :U :B

[ Szerkesztve ]

(#1418) Süni 1985 F válasza Roli1988 (#1406) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

Öngooool király! :R :DD

TDI POWER

(#1419) mattew


mattew
tag

Sziasztok haver most vett egy Asus A52JV-SX078 notebookot.
Intel i3 proci 2.53 proci, 6GB ram, Nvidia 540M grafikus.
Ez:
http://www.itsvet.com/proizvod/asus-a52jv-sx078-intel-core-i3-380m-2.53ghz-6144mb-640gb-dvdrw-15.6''-led-wxga-freedos/comp_comp_laptop/20/6243

Feltelepítette a Windowst, elkezdte felrakosgatni a drivereket.
A grafikushoz leszedte a 275.33-as drivert.
Ezt:
http://www.nvidia.co.uk/object/notebook-win7-winvista-275.33-whql-driver-uk.html

De a driver azt írja ki, hogy nem talált megfelelő grafikus kártyát.
Hogy lehet ez? Mi lehet a probléma forrása?

Légyszi fejtsétek ki szájbarágósan, mert nem értek az Nvidia driverokhoz.
Atim van (így hozta a sors, meg a pénztárcám).

[ Szerkesztve ]

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#1420) Gabesz144 válasza mattew (#1419) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Kapcsolja ki az integrált vga kártyát a biosba.
Az lehet a probléma oka, és máris az 540M et fogja látni a gép.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#1421) #93794560 válasza Gabo0905 (#1417) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nekem eddig mindig Inteles alaplapjaim voltak, de nem azért, mert ezt favorizálom, hanem így alakult. Éppen ezért nem tudom összemérni őket az AMD-s lapokkal, procikkal. De ezek között volt ASUS, Gigabyte is, sőt, régebben még VIA is. Egyikkel sem volt gondom. VGA terén volt Radeon és GeForce is, de ezekkel sem volt semmi nagyobb gond. Egyedül talán a Radeonok drivereivel gyűlt meg néha a bajom. De sohasem érdekelt, hogy kinek a gépe erősebb, vagy gyengébb, mint az enyém. Ez az "E-pénisz" fitogtatás nálam sohasem játszott szerepet.

(#1422) Gabo0905 válasza mattew (#1419) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

....

[ Szerkesztve ]

(#1423) gabo9201 válasza mattew (#1419) üzenetére


gabo9201
senior tag

Próbáljátok meg leszedni a gyártó honlapjáról a drivert vagy a géphez kapott telepítő CD-ről feltenni.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#1424) Gabo0905 válasza #93794560 (#1421) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

én szinte mindig használtan veszem a gépbe a cuccokat és használom őket már évek óta semmi bajom nem volt soha semmivel nekem se... (lehet, mert szerencsém volt és jó eladótol vettem meg vagy fene tudja de hibátlanul szolgálnak!) hát sajnos én sem nagyon "versenyzek" a haverommal, hogy kinek van jobb gépe ő mondja mindig, hogy nekem ez meg ez a játék, hogy megy el... azt amikor már megunom, hogy állandoan mondja, hogy neki több fps-e van akkor megunom veszek bele egy jobb vga-t, procit stb. és akkor én mondom neki és így lesz belőle "verseny" :F
nah de nem ilyennekel szeretném agyon offolni a topikot ez nekem mind személyes válemény én mindig INTEL és ATI bácsit fogom venni! :K :))

(#1426) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy egy win 7 64bit ultimate N (sajna N :( ) windowsra semmilyen ATI drivert nem sikerült nekem felpattintanom.
Többféle drivert is letöltöttem, mind kilép hibával...

Tudtok segíteni ebben?

(#1427) jana66


jana66
csendes tag

Üdv.Érdeklödnék,nincs annyi pénzem mint szeretném duálban szeretnék 2 db Asus en 8500gt vagy 8600gt lapomba tenni.Érdemes?Mostani jó játékok azért el fognak menni rajta akadás nélkül.?Most Asus en8500gt van azért gondoltam,hogy veszek még egy ilyet.

(#1428) fatal` válasza jana66 (#1427) üzenetére


fatal`
titán

Teljesen értelmetlen.

(#1429) gabo9201 válasza jana66 (#1427) üzenetére


gabo9201
senior tag

Vegyél 10-12K-ért egy használt 4830-at és azzal sokkal többet érsz.

Másrészt ezeket a kártyákat nem is lehet SLI-be kötni ha jól tudom, de javítsatok ki ha tévedek.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#1430) jana66 válasza fatal` (#1428) üzenetére


jana66
csendes tag

Nem lesz jobb?

(#1431) erikke17 válasza Alastair' (#1416) üzenetére


erikke17
őstag

Hmm mondjuk sebességgel nincs problémám, játékok terén gyors, igaz xp már korosodik harmadik évet húzza, meg most gondolkozom volt egy HD45** valahányas cserekártya is, az is ment gond nélkül mondjuk. Na majd meglátjuk mi lessz..

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#1432) Gabo0905 válasza jana66 (#1427) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

phuuu 1000 éves karik :DDD akkor már rakjössze valami cf-be fx5200-ket :DDD :DDD :D :)) :U ;]

(#1433) Süni 1985 F válasza jana66 (#1430) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

Amúgy milyen felbontáson akarod tolni a játékokat?

TDI POWER

(#1434) Gabo0905 válasza Süni 1985 F (#1433) üzenetére


Gabo0905
aktív tag

hát azokkal a karikkal maximum ha van melletük egy bika proci akkor szerintem neki kijönne a 1280x1024 es közepes felbontás crysisban 15-20fps között...(talán...)

(#1435) bucee2


bucee2
csendes tag

Sziasztok! Segítség kellene. A probléma számomra egész különleges de egyik ismerősöm gépe olyat produkál hogy ha megmozdul a gépház pl. véletlen hozzá ér lábbal vagy kicsit meglöki elmegy a monitorról a kép. Ilyenkor a monitor nem kapcsol ki a led világít rajta de nincs kép. Ez után a reset sem segít csak a ki-be kapcsolás. Nem kábel probléma mert már néztem. Integrált videokariról megy viszont próbáltam videokártyával is és azzal is ezt csinálja. Mi lehet a gond?

(#1436) Joe.36


Joe.36
addikt

Üdv!

Lenne még egy kérdésem, bár ez nem ide tartozik, van egy asus striker 2 extreme alaplap ami véletlenszerűen kifagy, ilyenkor hagos zúgás halható a hangszórókban.
A hiba teljesen véletlenszerű!
Minden próbáltam már, proci, vga, hangkártya, csere, újratelepítés, ramteszt, erős tápot raktam bele 850W TR2 RX 850.
Mindegy neki hogy alapon van, vagy húzva.

Mi lehet a baj ?

Joe

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1437) Süni 1985 F válasza Joe.36 (#1436) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

Nekem is ez volt a problémám adtam voltot a procinak azóta nem csinálja.

TDI POWER

(#1438) Joe.36 válasza Süni 1985 F (#1437) üzenetére


Joe.36
addikt

Én is adtam akkor javult a helyzet de meddig lehet, én elmentem 1.53 Voltig, de félek már is sok.....Bár semmi baja....Csak néha. néha kifagy...
E8500 Van benne...

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1439) gabo9201 válasza Süni 1985 F (#1437) üzenetére


gabo9201
senior tag

A régi Willamette prociknál előfordult, hogy már az alapórajelhez is feszt kellett emelni :DDD
Ezt én is tapasztaltam már, ezenkívül idézet bacsis kolléga tesztjéből:

"Egyetlen galiba volt a Willamette tesztelése során a Wings of Fury teszt legelején több alkalommal kifagyott a program, az oka egyszerű, már alapórajelen feszültség emelésre volt szükség!"

(#1438) Joe.36: Húzva van a proci? Egyébként az 1,5V már elég soknak számít a Core prociknál.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#1440) Joe.36 válasza gabo9201 (#1439) üzenetére


Joe.36
addikt

Tudom én is, 3.16 az alap és 3.56 ment. Szóval ne húzzam, de emeljem a feszt, még jó hogy ez egy oc lap....

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1441) gabo9201 válasza Joe.36 (#1440) üzenetére


gabo9201
senior tag

Ha alapórajelen nem csinálja, akkor ott valami nem bírja a húzást (vagy a lap vagy a proci).

Gondolom a ramok nincsenek nagyon a határon?

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#1442) Joe.36 válasza gabo9201 (#1441) üzenetére


Joe.36
addikt

Alapon is csinálja, mindegy neki, ramok is alapon vannak DDR3 1333 mhz van hogy napokig nem , van hogy naponta többször...

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1443) Joe.36 válasza Joe.36 (#1442) üzenetére


Joe.36
addikt

Procit is cseréltem

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1444) stefyY


stefyY
őstag

...őszintén kicsit gyanakodtam, de aztán...nem igazán gondolkodtam, hogy lehet problémám ebből...ASUS alaplapot vettem, nvidia chipsetes...hd5670et tettem bele, és semmi gáz nincs...csak hogy itt olvasgatok...érdekes dolgokat...áhh, szeretem a gépem :D

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#1445) gabo9201 válasza Joe.36 (#1443) üzenetére


gabo9201
senior tag

Akkor előfordulhat, hogy valami baja van a lapnak. Esetleg egy BIOS frissítést még megpróbálnék (persze ha van hozzá).

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#1446) Joe.36 válasza stefyY (#1444) üzenetére


Joe.36
addikt

Nekem NVIDIA NFORCE ULTRA SLI lapom van és mindegy neki hogy ATI vagy NVIDIA, nem vettem észre nagy változást.

De volt giga lapom ami nem engedte húzni a procit, ha nem tetszett neki a videokártya...

A legújabb bios van rajta, az is jó régi....

Meddig lehet emelni a feszt egy E8500 nél ? mert ledek jelzik a lapon, zöld, sárga, piros, most sárgában van....

- Legyél szíves, használd a szerkesztés gombot! Ezzel 5 percen belül szerkesztheted a hozzászólásodat.

[ Módosította: Ndruu ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1449) gabo9201 válasza Joe.36 (#1448) üzenetére


gabo9201
senior tag

itt megmondják. Mivel hűtöd a CPU-t? Ha léggel én 1,45 fölé nem vinném.

Mod.: Ahogy látom a lapod topikjai elég kihaltak. Azért egy próbát megér. Ott is kérdezd meg vagy olvasgass benne hátha másnak is csinált már ilyet. :)

ASUS Striker II Formula & Extreme

Asus Striker Extreme

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#1450) Joe.36 válasza gabo9201 (#1449) üzenetére


Joe.36
addikt

THERMALTAKE GOLDENORB 2 ..Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.