Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Mateosz válasza methandi (#349) üzenetére


Mateosz
aktív tag

én csak tippelem, hogy vajon mit csinálhatott a srác (nem olyan sok topicban találtam akkor idevágó dolgokat, néhány angol fórumban írták ezt), akkor nem csíkozott meg semmi, egyszerűen nem adott jelet a kártya.

most meg egy darabig ad csíkosat, aztán semmilyet...

Azért köszi a segítséget!

*** Be prepared! ***

(#352) Mateosz válasza fatal` (#350) üzenetére


Mateosz
aktív tag

a csíkozásról nekem is beugrott a memória...
és ezzel lehet valamit kezdeni? lehet, hogy csak melegednek? lehet cserélni őket? vagy kuka az egész?

*** Be prepared! ***

(#353) fatal` válasza Mateosz (#352) üzenetére


fatal`
titán

Az is lehet, hogy csak melegszik. Kezdeni vele talán lehet (azt hiszem itt a ph-n is foglalkozik a javításával), de értelme nem sok van, mert valószínű utána sem lesz hosszú életű.

(#354) methandi válasza fatal` (#350) üzenetére


methandi
tag

:K

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#355) methandi válasza fatal` (#353) üzenetére


methandi
tag

melegszik?:) azt írta feljebb, hogy kb normális a hő a vga-n..a másik dolog, bios-ig nem melegszik meg egy vga annyira h becsíkozzon./szétessen a kép.

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#356) koco


koco
csendes tag

methandi és RootRulez köszönöm a válaszokat. Tervben volt, hogy veszek pár ventit, de így megerősítést nyert, hogy tényleg jobban levegőzővé kéne tenni a házat, ami egy CM elite 331.

(#357) methandi válasza koco (#356) üzenetére


methandi
tag

nm, biztos jobb lesz:)

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#358) hekkerman válasza methandi (#334) üzenetére


hekkerman
tag

hdmi kábelt nem tudom, itthon 1.3-al próbáltam, és azzal se ment, hogy nála milyen lehet, az passz, én is a kábel kontra tv-re tippeltem, mivel vga kábellel jó a kép, illetve 2-3 éves tv ez. Viszont az enyém nem régi, és ezzel is akadtak gondok, mivel ittis kipróbáltuk, illetve enyém volt a kártya.

Csak azt nem értem, hogy egy régi 86gt-vel hdmin-n volt kép, a jobb 260-al meg nem.

(#359) methandi válasza hekkerman (#358) üzenetére


methandi
tag

irónia...szerintem akkor is kábel probléma...többet nem tudok sajnos segíteni... :F

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#360) baricsz válasza Kokkantas (#261) üzenetére


baricsz
csendes tag

A kártya overclock miatt szokott ilyeneket produkálni.
Szóval, ha overclock olod, akkor vedd visszább. Ha meg gyári OC, akkor gondolom gari.

Jólvanám, most nézem, hogy ez régi, csak be lett linkelve egy másik topicba :DDD

[ Szerkesztve ]

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#361) methandi válasza baricsz (#360) üzenetére


methandi
tag

lehet ram hiba is..

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#362) baricsz válasza methandi (#361) üzenetére


baricsz
csendes tag

Igaz..

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#363) arrrgggh


arrrgggh
tag

Sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy a SAPPHIRE HD4670-es kártyámon megállt a ventillátor, de a Catalist, meg az Everest is mutatja, hogy mennyi a fordulatszáma, terhelésre dinamikusan változik!
Most ez hardver, vagy szoftver gond lehet, és mit lehet kezdeni vele?

(#364) fatal` válasza arrrgggh (#363) üzenetére


fatal`
titán

Ez nyílván hardver gond, ilyenkor az everest csak annyit mutat, amennyin a BIOS forgatná a ventillátort, ha menne. Gariztasd a kártyát.

(#365) arrrgggh válasza fatal` (#364) üzenetére


arrrgggh
tag

Köszi a gyors választ!

Szerinted, ha takarításhoz leszedtem róla ventilátort, akkor megmarad a gari?
(Elvégre az autómról sem vész el, ha kinyitom a motorháztetőt :) )

(#366) baricsz válasza arrrgggh (#365) üzenetére


baricsz
csendes tag

Hát szerintem ne szedd le a ventit,meg a bordát se.
Nekem (GTX460) pl le van ragasztva a másik oldalán a csavar, és rá van írva, hogy garivesztéssel jár, ha leszedem.
Amúgy kikapcsolt állapotban a venti könnyen v. nehezen mozog?
Megjegyzem, hogy szerintem is hardver probléma.

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#367) methandi válasza arrrgggh (#365) üzenetére


methandi
tag

ne szedd le, gari vesztéssel jár. ha a venti csapágyas akkor kézzel mozgatva "kotyog" v szorul, de ez nemventi hiba lesz..lehet meghalt a vezérlője. ahogy írták, a bios "akaratát" írja ki az everest.

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#368) arrrgggh válasza baricsz (#366) üzenetére


arrrgggh
tag

Nem csapágyas a ventilátor, teljesen jól forog, eddig semmi gond nem volt vele, nem csörgött, nem hangosodott!

(#369) methandi válasza arrrgggh (#368) üzenetére


methandi
tag

gari:)

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#370) frizso


frizso
senior tag

Sziasztok!

Lenen egy kis problémám az új noti FX3600-as Quadro vga karimmal.
A gép tökéletesen működik 3D-ben még húzni is nagyon jól lehet a kártyát, de 2D üzemmódban, amikor lemegy energiatakarékos üzemmódba, mondjuk internet közben kifagy Windows, sőt újraindításnál a kilépő képernyő is rendszeresen kifagy :( mi lehet a gond? Driver hiba?, rossz a bios a kártyán? (ez utóbbi nemrég lett kicserélve a gép típusának (HP) megfelelő bios-ra a jobb kompatibilitás érdekében)
Valaki segítsen már, mert felettébb idegesítő, hogy a játszani tudok, de netezni nem:(
Köszönöm!

(#371) eman


eman
csendes tag

Sziasztok!

Mindenkitől előre elnézést kérek a kérdésemért, de mivel világ életemben alsó kategóriás videókártyákat használtam, sajnos nem értek a VGA-khoz.
Gépvásárlás előtt állok: i5-2400, ASUS P8P67, 16GB mem. Ebbe a konfigba szeretnék egy videókártyát beletenni.
Megtetszett az ASUS Radeon EAH5570 SILENT/DI/1GD2 1GB DDR2 PCIExpress, ez pont az én árkategóriám, csak pár dolog tisztázatlan számomra:
A gépet elsősorban hangstúdióban használnám (ezért is tetszik a passzív hűtéses megoldás) és itt elsődleges követelmény a 2 monitor használata.
Kérdésem az lenne, hogy ez a kártya szerintetek használható "kiterjesztett asztal" üzemmódban egy második monitor meghajtására? Ilyenkor én választom ki, hogy melyik kimenetén melyik képet lássam? (mondjuk fő monitor DVI, mellék monitor Dsub)
Második kérdésem; ha esetleg nagyon megszaladna, és szeretnék betenni egy harmadik monitort is, akkor mégegy videókártyát bele tudok tenni a gépbe?
Nem tartom szükségesnek Crossfire/SLI használatát, mivel nagyon keveset játszom.

Mégegyszer elnézést az egyszerű kérdésért, és előre is köszönöm a segítséget.

(#372) methandi válasza eman (#371) üzenetére


methandi
tag

szerintem miután van rajta HDMI,DVI,DSUB így vinnie kéne a 3monitort...

ui.: Hangstúdióhoz bőven elég az 5770. :K

amúgy a matrox-ék gyárotanak ilyen sok monitoros kártyákat..:)

[ Szerkesztve ]

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#373) methandi válasza methandi (#372) üzenetére


methandi
tag

amúgy ez sem lehet utolsó megoldás...és olcsóbb is sztem:) [link]

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#374) gabo9201 válasza methandi (#372) üzenetére


gabo9201
senior tag

Miért nézi mindenki 5770-nek az 5570-et? :DDD

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#375) RootRulez válasza gabo9201 (#374) üzenetére


RootRulez
félisten

De a 4670 teljesítményét hozza, azzal meg már el lehet szórakozni. :K

═════════════════════════════════════════

(#376) eman válasza methandi (#372) üzenetére


eman
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget.
Hangstúdió mellett még van némi AutoCAD, de ez fut a 8-éves gépemen is, tehát ez is bőven elég lesz szerintem.
A matrox megoldásait is néztem, de azok baromi drágák, viszont ez az USB-s megoldás ügyes, nem láttam még ilyet.

(#377) methandi válasza gabo9201 (#374) üzenetére


methandi
tag

bassszus..:) én nem tudom...:DD sry a hibáért, 5570...az is elég hangdolgokra :C :R

eman: egyik barátom ilyennel tőzsdézik több monitoron..nem hülyeség:)

[ Szerkesztve ]

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#378) gabo9201 válasza RootRulez (#375) üzenetére


gabo9201
senior tag

Az biztos, főleg a DDR5-ös Sapphire-al. 1280x1024-ben (de még feljebb is) nagyon ott van. Ráadásul alig melegszik és keveset eszik. :K

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#379) eman válasza methandi (#377) üzenetére


eman
csendes tag

igen, így más értelmet nyert, köszönöm a kiegészítést gabo9201.
(bár nem tudom hogy a kettő között mi a különbség :B )
de rákerestem az 5570-re és ezt dobta:

The Radeon HD 5570 retains Eyefinity support, so if this is the feature you are looking for on a budget card then it makes the Radeon HD 5570 an ideal choice. Like its higher-end variants in the 5000 series, you can hook up to three high resolution monitors (up to 2560x1600) to this board.

[link]

(#380) gabo9201 válasza eman (#379) üzenetére


gabo9201
senior tag

Igen jól látod, elvileg ezek az 5xxx szériás kártyák már támogatják a 3 monitoros megjelenítést. Ezzel viszont személyes tapasztalatom nincs :)
Várj egy kicsit hátha jön valaki, aki jártasabb ebben.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#381) emerico2004


emerico2004
aktív tag

Egyik úr vett tőlem egy karit és az alábbi problémája lenne.:

"Sziasztok
Most vettem egy 4870X2-t.van két problémám amin nem tudok túljutni.szívesen vennék ötleteket.
Először is a Shogun2 kivételével,csak ablakban hajlandó menni,fullscreenen pár perc múlva újraindul a gép.
A másik problémám pedig az,hogy csak egy GPU van használatban.Shogun alatt fullscreenben nézegettem a GPU-Zvel.az egyik magon max gpu load 99% a másikon 0%
ötlet?köszi előre is.
config:
Gigabyte DS3 alaplap
q6600 proci
2x2gb ddr2
chieftec 750w táp
win7 64
catalyst 11.5"

ez a kari :[link]

teszteltük nála is nálam is még azt tudnám hozzáfüzni hogy nálam lement 3 vantage és 16.000pötty körül adott tehát 1gpuval ez lehetetlen, lévén ilyen eredmény 4870 1maggal nincs ... :B mi lehet a gond ? szofver , crosfire catalist ?

kérlek mondjatok valamit a kártya sajnos nem garis és én sem tudom gariztatni de nem hiszem hogy hibás lenne ha minden megy vele ezen kivűl.... :R

(#382) Mika1227


Mika1227
őstag

Sokat olvasok a VGA-k hőfokáról most, hogy itt a nyár előkerült jobban ez a téma úgy látom. Egyébként mi a (normális) hőfok egy kártyának, hogy hosszabb távon is működőképes maradjon. Az én GTX460-am amúgy idle 40-45C° load meg (persze játék függő) 60-75C°.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#383) fatal` válasza Mika1227 (#382) üzenetére


fatal`
titán

Ez teljesen normális hőfok :)

(#384) Mika1227 válasza fatal` (#383) üzenetére


Mika1227
őstag

Értem. De egyébként úgy általánosságban mi a helyzet a VGA-k hőfokánál?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#385) methandi válasza emerico2004 (#381) üzenetére


methandi
tag

ha nálad lefutott a vantage, ami ahogy mondod nem megy 1gpu-val 16000pontra...akkor nem a kariban van a hiba..ha esetleg tudsz nézd meg másik op-rendszeren, lehet el van szemetelődve stb...régebbi catalist?

hozzáteszem azén 3870em amit tőled vettem hibátlan.

DX rendben van?
MS visual cuccosok?

[ Szerkesztve ]

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#386) methandi válasza Mika1227 (#384) üzenetére


methandi
tag

kb ez...+-5fok...normális érték.

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#387) Mika1227 válasza methandi (#386) üzenetére


Mika1227
őstag

Úgy gondolom, hogy egy VGA olyan 100C° körül dolgozik és ez nem károsítja-e hosszú távon? Nekem volt anno egy HD4890-em az volt, hogy felment 105-ig is.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#388) tomika198507


tomika198507
tag

aki tud segitsen

szedd le a videot és nézd meg és válaszolj: http://addat.hu/39c7ef5d/19990307_0408_06.avi.html

elöre is köszönöm

ui.:a video lehet hogy szar lesz mert 1 fps-el megy szerintem

[ Szerkesztve ]

(#389) methandi válasza Mika1227 (#387) üzenetére


methandi
tag

hát én személy szerint nem engedném a kártyámat soha tartós 80fok fölé...hallotam már olyan, hogy 110fokon sem halt meg egy kari...szerintem nem árt rá egy jó hűtés..ahogy a procin sem hagyunk gyári hűtőt ha izzasztjuk.

Arany felvásárlás, értékesítés..info PM, telefon. Hardver felvásárlás nyomott áron, azonnapi kp Pesten.

(#390) baricsz válasza Mika1227 (#382) üzenetére


baricsz
csendes tag

Nekem is GTX460 om van, mondjuk nekem kicsit hűvösebb..
Idle: 35C° ( szobahőmérséklet +9-10C° :DDD )
Load: 60-70C° (játszás közben)
Full load: 80C° (FurMark al terhelve)
Persze sok mindentől függ a hőmérséklet, de a tieddel sincs semmi probléma. :)

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#391) baricsz válasza frizso (#370) üzenetére


baricsz
csendes tag

Sajnos csak találgatni tudok.
A problémák közvetlenül a BIOS frissítés után kezdődtek? Ha igen, akkor az a baja.
Ha nem, akkor lehet akár driver hiba is véleményem szerint.
Ha meg húzod a karit, akkor tedd vissza alap órajelre, hátha az a baja.

[ Szerkesztve ]

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#392) baricsz válasza tomika198507 (#388) üzenetére


baricsz
csendes tag

Igen, ezt eltaláltad, a videó szar :DDD
Ez ilyen univerzális progi, próbáld meg ezzel felvenni: [link]
Vagy írd le részletesen, hogy mi történik, mi az hogy "ilyen szarul megy a görgetés" mit kéne látni? Beakad a görgetésnél a kép? Vagy az a videó minősége miatt van.
Meg mit értesz az alatt, hogy "teljes képernyőn borzalom"? :D

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#393) tomika198507 válasza baricsz (#392) üzenetére


tomika198507
tag

kis képernyön folyamatosan megy pl:24 fps de ha átváltok teljes képernyöre akkor ilyen 8-10 fps szerü lesz

(#394) mex2020


mex2020
csendes tag

Sziasztok. Talán valaki tud segíteni a problémámon.
Az nvidia vga bios chip melyik lábát kell földelni elrontott flash-eléskor ?
SST25VF512 chip.

Jociboy..."Van dolgom a földön mert ha nem lenne nem élnék, nem született olyan akivel életet cserélnék..." Tirpa

(#395) moha21 válasza Mika1227 (#387) üzenetére


moha21
addikt

Sok az, bár vannak tranzisztorok amik, ha jól emlékszem ~170 C-on is mennek, de itt már túl nagy a diffúziós áram és hamar tönkremegy.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#396) LOTR


LOTR
addikt

Sziasztok, (ide is bemásolom, hátha)

érdeklődnék, van egy msi p965 neo2f v2 alaplap és egy GIGABYTE GTS 450 1GB OC vga, most hívtak telefonon, hogy próbálják beüzemelni, de 5mp-ént újraindul a gép.

Esetleg valami ötlet? remélem nem azért van, mert a lap elég régi, a kártya meg új...
Köszi!

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#397) baricsz válasza tomika198507 (#393) üzenetére


baricsz
csendes tag

Szerintem valami szoftveres hibád lesz.
Frissítsd a VGA drivert, de akár codec probléma is lehet.

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#398) gabo9201 válasza baricsz (#397) üzenetére


gabo9201
senior tag

Ezt tudja ő is, hogy a Driver a baja csak azt nem tudja honnan szedje le (a videó végén ott van) :F

Az a baj ezekkel a régi Nvidia kártyákkal, hogy a honlapon nem minden esetben a hozzájuk való drivewr van fent. Én a múltkor egy Nvidia Vanta 16-al szívtam így. Az Nvidia oldalán lévő driver egyszerűen nem hozzá való.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#399) moha21 válasza LOTR (#396) üzenetére


moha21
addikt

Normális táp van benne?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#400) LOTR válasza moha21 (#399) üzenetére


LOTR
addikt

igen, a gép kb 2 éves valami chieftek van benne talán

One Ring to rule them all

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.