Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) eager.beaver válasza fagy53 (#148) üzenetére


eager.beaver
csendes tag

Köszönöm a te válaszodat is, majd csere-berélek, aztán meglátjuk, h mi lesz.

(#152) vergilx válasza RootRulez (#150) üzenetére


vergilx
őstag

nem régi driverrel sem cd-ről. 2cd volt a dobozba, beszéltem a sráccal, akitől vettem, a másik cd-t mondta, hogy arról tegyem.

(#153) RootRulez válasza vergilx (#152) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem tom mi a lópikula lehet vele. :( Szétszedném, összeraknám az egészet, hátha...

═════════════════════════════════════════

(#154) vergilx válasza RootRulez (#153) üzenetére


vergilx
őstag

esetleg a másik kék foglalatba? ha egy kari van, nem cf-be az is x16ként üzemel?

(#155) RootRulez válasza vergilx (#154) üzenetére


RootRulez
félisten

Azt lapja válogatja, egy próbát megér...

═════════════════════════════════════════

(#156) DoubleFe válasza vergilx (#154) üzenetére

Általában a második csak nagyon komoly lapoknál X16 ha megnézed hiányzik is belőle pár "tüske".

[ Szerkesztve ]

(#157) vergilx válasza RootRulez (#155) üzenetére


vergilx
őstag

amúgy szerintem a táp a gond. nem mai már, sokat cibáltam.

(#158) vergilx válasza vergilx (#157) üzenetére


vergilx
őstag

ha downgradelem az órajeleket az visszavesz a fogyasztásból?

(#159) vergilx válasza vergilx (#158) üzenetére


vergilx
őstag

na még egy kérdés. lehet baja a kártyának attól, hogy ilyen állapotba a rossz táppal gépbe van, vagy san andreas, cod4-re elmegy, vagy inkább míg nem lesz új táp, addig integrált?

amúgy már arra is gondoltam, hogy mi van akkor, ha a táp valami noname fos átmatricázva? elég könnyű, oemként vettem használtba.

[ Szerkesztve ]

(#160) chriss88


chriss88
csendes tag

sziasztok olyan kérdésem lenne hogy van egy gigabyte ati radeon hd 5770 es 1gb os ddr5 ös karim de kicsit melegszik! milyen hűtést ajánlanátok rá?? köszönöm a válszokat!::D

(#161) RootRulez válasza vergilx (#158) üzenetére


RootRulez
félisten

A procinál, ha manuálisan állítottad az órajeleket, akkor a feszt is manuálisan kell lejjebb venni...

═════════════════════════════════════════

(#162) vergilx válasza RootRulez (#161) üzenetére


vergilx
őstag

vga-nál kérdezem, hogyha órajelet lejebbveszem, úgy nincs-e esély?!

(#163) RootRulez válasza vergilx (#162) üzenetére


RootRulez
félisten

BIOS-ból meg szoftveresen is lejjebb lehet venni...

═════════════════════════════════════════

(#164) vergilx válasza RootRulez (#163) üzenetére


vergilx
őstag

értem, ezzel tisztában vagyok, bocsi ha hülyén fogalmaztam, ezzel azt akarom kérdezni, hogyha az órajelet lejebb veszem akkor kevesebbet fog kérni a táptól, ergó több esély van rá, hogy nem kapcsol le?

(#165) RootRulez válasza vergilx (#164) üzenetére


RootRulez
félisten

Ha az órajel mellett a feszt is lejjebb veszed, akkor kevesebbet fog kérni. :K De inkább tápot kéne szerezned kölcsön vhonnan...

═════════════════════════════════════════

(#166) DoubleFe válasza chriss88 (#160) üzenetére

Az 5770-ek nem nagyon melegedősek, próbáltad már kipucolni és újra pasztázni?
Viszonylag nehéz rá találni hűtőt a dupla soros DVI miatt, nekem Scythe Setsugen volt anno egy ilyenen.

(#167) csucsbicep válasza chriss88 (#160) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Konkrétan milyen hőfokokat ér terhelés alatt?

(#168) vergilx válasza RootRulez (#165) üzenetére


vergilx
őstag

Ismerősömnek van egy CX400, az megfelelő lesz nem?
Közbe meg intézek egy CM M620-at, és egy Corsair VX450-et, amelyikre lesz majd keret.

(#169) RootRulez válasza vergilx (#168) üzenetére


RootRulez
félisten

Majd akkor keretezz, ha kiderül, hogy tényleg az a ludas... CX400 elég...

═════════════════════════════════════════

(#170) chriss88 válasza csucsbicep (#167) üzenetére


chriss88
csendes tag

alapjáraton 40-42 fok játék után kilépve pl: gta 4 50-56 fok

(#171) RootRulez válasza chriss88 (#170) üzenetére


RootRulez
félisten

Ez abszolút nem gáz. :N Jók a hőfokok...

═════════════════════════════════════════

(#172) csucsbicep válasza chriss88 (#170) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez teljesen oké. Van egy pár forrófejű vga, ami ennek a dupláját produkálja...

(#173) chriss88 válasza csucsbicep (#172) üzenetére


chriss88
csendes tag

rendben van:) köszönöm a válaszokat! akkor megnyugodtam:P

(#174) RootRulez válasza chriss88 (#173) üzenetére


RootRulez
félisten

Megy az még nyáron 70 fokra is... :D

═════════════════════════════════════════

(#175) Malachi


Malachi
addikt

helló mindenkinek!

itt a nyár, izzanak a kártyák. :)
na annyira nem lol, van egy Gainward GTX275-öm és utóbb folyton túlmelegszik. megkínáltam furmarkkal és 100% ventilátor fordulat mellett is felmegy 75-80 fokra, majd fagy és restart. használtan vettem de még garanciás, érdemes ezzel a kiskerben próbálkozni? vagy itthoni újrapasztázás lenne a nyerő?
előre kösz a tanácsokat!

(#176) RootRulez válasza Malachi (#175) üzenetére


RootRulez
félisten

Egy próbát megérhet, de csak akkor lenne értelme, ha mindennapos felhasználás mellett fagyna, tehát ha nem furmarkkal ölnéd, hanem játék alatt is felmenne addig és fagyna...

═════════════════════════════════════════

(#177) Malachi válasza RootRulez (#176) üzenetére


Malachi
addikt

Crysis2 és most Dirt3 alatt is ezt csinálja. benchmarkban átlag 50fps körül produkál reccenés nélkül, majdnem minden maxon, de 3 perc után fagy és restart. más játékok alatt nem volt gond vele, a furmark csak arra volt jó, hogy közben figyeltem a GPU hőfokot és nem volt bíztató. fél perc alatt elérte a 80 fokot és vége.

olvasgattam a témában és azt írták, ilyenkor a táp is ludas lehet, mert 80 fok még nem kellene, hogy kiakassza. FSP 500W-os a tápom, de tény, hogy néha serceg ha lekapcsolom és utána vissza. nem tudom, általában minden megy rendesen, de jó lenne tudni mi a zavar oka.

(#178) RootRulez válasza Malachi (#177) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor gari, miért vesződnél vele, ha vissza is viheted? Meg ha valamit elcsinálsz (mert kitudja) ugrott a gari és a kari is bekrepálhat... 500Wos FSP-nek el kéne vinnie a szerkezetet. .K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#179) Malachi válasza RootRulez (#178) üzenetére


Malachi
addikt

rendben, köszönöm! :R

(#180) fatal` válasza Malachi (#177) üzenetére


fatal`
titán

500W FSPnek simán el kell vinnie, gariztasd a VGAt. :)

(#181) RootRulez válasza RootRulez (#178) üzenetére


RootRulez
félisten

Persze lehet, hogy a táp akarja feladni, de akkor is a VGA az első számú gyanúsított. :K

═════════════════════════════════════════

(#182) vergilx


vergilx
őstag

sziasztok!
tegnap bajlódtam azzal, hogy lekapcsol a 4890. levettem az órajelet kicsit, és most úgy néz ki, jó volt, mi lehet a gond, hogy normálon meg kikapcsol?

(#183) fatal` válasza vergilx (#182) üzenetére


fatal`
titán

Melegszik, vagy kezd tönkremenni.

(#184) vergilx válasza fatal` (#183) üzenetére


vergilx
őstag

dual ventis hűtője van.
nem lehet táp gond?

(#185) fatal` válasza vergilx (#184) üzenetére


fatal`
titán

Nem valószínű, ha előtte jó volt.

(#186) csucsbicep válasza vergilx (#184) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nézz rá a hőfokokra.

(#187) vergilx válasza fatal` (#185) üzenetére


vergilx
őstag

tegnap jött meg ez a kártya. hőfok alapórajelen terhelés nélkül 52fok.

(#188) vergilx válasza vergilx (#187) üzenetére


vergilx
őstag

na erre mit mondtok? chieftec táp helyett kiderült, hogy ez egy m-tech 420w..
így már lehetséges, hogy azért kapcsol le, mert szar a táp? ha lejjebb veszem a vga órajelét, akkor pár perc után fagy be.

(#189) RootRulez válasza vergilx (#188) üzenetére


RootRulez
félisten

Én mindenképp azt javaslom (most is), hogy szerezz egy normális tápot egyelőre...

═════════════════════════════════════════

(#190) fatal` válasza vergilx (#188) üzenetére


fatal`
titán

Na amiatt könnyen lehet. Cseréld ki valami normális tápra.

(#191) csucsbicep válasza vergilx (#188) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Simán lehet. 4890 nem kis fogyasztású kari.

(#192) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Üdv!

Van egy Acer TM7720G-302G16Mn notebookom. A videokártyát kéne cserélnem. A kérdésem az lenne, hogy ki tudom-e cserélni egy NVIDIA kártyára. Jelenleg egy ATI Mobility Radeon HD 2400 XT van bent, ahogy kerestem az interneten, azt találtam, hogy ezt a notebookot GEFORCE 8400M-GS kártyával árulták már, például a 7720G-812G50N volt ilyen. A CPU erősebb volt, de minden egyéb egyezik. Később aztán megtaláltam a 7720G-703G50Bn gépet, ennél már a 8600M-GS szerepelt. Megkerestem a User Guide-ot az Acer oldalán, abban azt írták, hogy 8400M-GS és 9300M-G kártyával is készült ez a gép. Mindkettőnek 256 MB RAM-ja van, 9300M-G-t nem találtam eladót, viszont 9300M-GS-t igen, annak már 512, de az NVIDIA honalpja szerint 8 processzormagja van, míg a 9300M-G-nek és a 8400M-nek 16. Ennél több információt nem találtam, amit össze tudtam volna vetni. A GS specifikációja kimerül annyiban, hogy 8 mag és 34 gigaflops, a memória mennyiségét sem írják.
Ettől függetlenül több helyen említették, hogy a GS is kompatibilis a 7720G notebookokkal.
Találtam egy 9300M-GS példányt pont jó árban. Sajnos a képek csak távoliak róluk, nem nagyon fényképezték le a chipeket sem. A 8400-ast a még belefér kategóriába tettem ár szempontjából, a 8600-asok már drágák, annyit nem költenék egy 3 és fél éves gépre, de új notebookot nem tudok venni idén már, főleg nem 17"-os gépet NVIDIA kártyával. A 9300-asnál, amit akár meg is tudnék venni, ez szerepel még:
9TH GEN NVIDIA GPU
GPU Model: G98-630-U2
Graphics Card Model: VG.9MG06.003
Nekem ez nem mond semmit, de rákerestem Google-ben, itt már úgy tűnik megerősítést nyert, hogy a VG.9MG06.003 modellek 512 MB memóriát kaptak. Ez még jó is lenne, de akkor miért olcsóbbak, mint a 8400-asok? Mi számít inkább, a dupla memória vagy a dupla processzormag? Játékokkal ez a gép nem nagyon találkozott élete során és nem is fog, egyedül az Arch Linuxon futó KDE-vel kell megbírkóznia, meg esetenként HD videókkal és különböző videók konvertálásával, illetve majd a böngészők GPU-s gyorsításával, amint rendesen működni fognak (bár lehet csak az ATI kártya miatt tapasztaltam jelentős sebességromlásokat és durva akadozásokat engedélyezett GPU gyorsítás mellett). Tehát mivel magasabb árszintre nem mennék: 8400M-GS vagy 9300M-GS? Van valami gondjuk egyébként a linuxos drivereket illetően? Úgy értem, hogy nem mai példány egyik kártya sem. Általában NVIDIA kártyákkal sokkal ritkábbak a gondok, az ATI-val viszont állandó szívás egy Linux használata, nekem legalábbis biztosan.
És akkor még az van vissza, hogy nem tudom, hogy ezeknek a kártyáknak van-e notebook-függő programozása, tehát gondolok itt arra, hogy ASUS notebookból kivett kártya működik-e egy Acer gépben. Emellett azt is jó lenne tudni, hogy a gépemnél van-e ennek akadálya, akár a BIOS-t illetően. Megnéztem az Acer oldalán, 1.35-ös a legfrissebb BIOS verzió, enyémé 1.16, de ennél többet nem tudtam meg, az elérhető dokumentumokban nem esik szó ilyesmiről, mint videokártyacsere.
Végül pedig az lenne a kérdésem, hogy egy notebookban a videokártyák hogy vannak rögzítve. Lehet hülye kérdésnek hat, de sosem szedtem még szét ennyire notebookot, nem néztem, hogy ezek az alkatrészek csak ülnek-e a foglalatukban, vagy esetleg más módon is rögzítve vannak, ami itthon gondot okozhat a cserekor. Ráadásul BIOS frissítésben sem vagyok járatos, nem is nagyon néztem még utána ennek, illetve hogy VGA BIOS honnan elérhető, ha szükség lenne rá.
Csak akkor rendelném meg az új (használt) kártyát, amikor már biztosan tudom, hogy ki tudom cserélni és működésre tudom bírni, úgyhogy minden segítséget megköszönnék!

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#193) vergilx válasza RootRulez (#189) üzenetére


vergilx
őstag

lesz kölcsön egy 460as enermax, jövő héten pedig egy vx450

(#194) RootRulez válasza vergilx (#193) üzenetére


RootRulez
félisten

Na bármelyik jó lesz. :K

═════════════════════════════════════════

(#195) vergilx válasza vergilx (#193) üzenetére


vergilx
őstag

néha néha villan egyet a kép. kivegyem a vga-t, amíg nincs új táp?

(#196) Pikari


Pikari
őstag

na most hogy sikerült felélednie a csodálatos szervernek, lenne egy gyors kérdésem (már órák óta :D)

Tehát van egy szoftver, hogy mi, azt nem szeretném a nyilvánosság elé tárni. A lényeg hogy ez a szoftver egy tervezőprogramhoz hasonló dolog. A videókártya pedig egy GeForce260 (márkát/gyártót/vércsoportot nem tudok róla, szóval maradjunk annyiban hogy 260). Ez a szerkesztőprogram/tervezőprogram/stb OpenGL alapú, marha módon zabálja a videókártyát, na nem azért mert ilyen crysis 6 lenne hanem azért lett ilyen, mert nem volt 100 év megírni, és ezt a sebesség kicsit megsínylette, tehát 260as karin 30 fps körül futkos maga a szerkesztő része. A program több szálú ennek tetejében, de a többi procimagot csak nagyon minimálisan használja, tehát attól el lehet tekinteni most teljes mértékben.

Nem tudom hogy mennyit fogyaszt a 260as alapból, de ennek a szoftvernek a futására a bugreport szerint (ubuncsu linugzzal) CSAK a videókártya fogyasztása MEGNÖVEKEDIK (tehát nem ennyi lesz, hanem ennyivel növekedik meg) 180 watt-al. Kérdem én, hogy ez normális? Tehát nem egy pillanatra növekedik meg ennyivel a videókártya fogyasztása, hanem folyamatosan onnantól kezdve ennyivel többet szop a konektorból. Tehát a videókártya, és nem az egész gép. Hanem a videókártya egymaga. Megjegyzendő hogy a szoftverhez egy középkat ATi az ajánlott hardver és nem nVidia, de természetesen futnia kell rendesen nVidia cuccon is.

WTF? Ez normális?

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#197) Pikari válasza vergilx (#50) üzenetére


Pikari
őstag

ez fájt

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#198) fatal` válasza Pikari (#197) üzenetére


fatal`
titán

:DDD :DDD :DDD

Nem is láttam azt a hsz-t. :D

Szerintem 180 Watt önmagában egy GTX260tól nagyon sok akár csontra terhelve is.

(#199) Pikari válasza fatal` (#198) üzenetére


Pikari
őstag

Tulképp postprocess (motionblur szerűség meg hdr/glow szerűség) aztán fixedfunkciós (nyilván shaderekkel emulált) shadowmap (frame buffer objecttel ha van) + textúratömörítés + vbo ahol lehet, animált cuccok pedig tradícionális opengl pipeline az egész. Meg néhol minimális mennyiségű wireframe.
Na ez úgy 10x újra, mivel előnézeteket is renderel folyamatosan.

Ez azt eredményezi hogy az egész cucc helyből leszop a kártyákról kb 50 gigabájtos stream bandwidthet az 1000x700as ablakjában. Lehetséges lenne hogy az extrém memória streamelés nyomja meg ennyire a fogyasztást?

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#200) rumkola válasza Pikari (#199) üzenetére


rumkola
veterán

a 260 meg tudd enni full terhelésnél 182wattot, úgyhogy igen, elképzelhető amit írtál egy kis mérési hibaküszöbbel :)
gtx280 a 240wattot is megenné

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.