Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69551) arcitec


arcitec
addikt

A K-s intel proci grafikát hogy lehet aktiválni úgy, hogy GPU a helyén, vagy ki kell venni?
Illetve mit hogy kell, ha 1.) helyén a gpu. 2.) vagy ha nincs? Nyilván a monitor az alaplapra csatlakoztatva. Vagy már az is elég?

[ Szerkesztve ]

(#69552) dugo_ válasza arcitec (#69551) üzenetére


dugo_
veterán

IGD multi-monitor néven szokott futni a biosban ez az opció.

(#69553) MrDerekas válasza cooi11 (#69550) üzenetére


MrDerekas
addikt

Igen :K

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69554) cooi11 válasza MrDerekas (#69553) üzenetére


cooi11
senior tag

:R

(#69555) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok!

Most raktam össze az új gépemet, de problémába ütköztem. A gépben asrock b450m-pro4f lap van ryzen 5 2600 procival és egy sapphire rx 570 itx vga-val. Ezt összedugtam egy aoc q3279vwfd8 monitorral dp kábellel. Viszont nem ad képet, azt írja a monitor, hogy nincs jel. Le kell valamit tiltani az alaplapon, ha nem apu van benne, hanem külön vga? Előre is köszönöm.

(#69556) varmi2 válasza kacsento1 (#69555) üzenetére


varmi2
nagyúr

A vga-ba bedugtad a tápot, és az alaplapba is mind a kettőt?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69557) kacsento1 válasza varmi2 (#69556) üzenetére


kacsento1
senior tag

Elvileg igen. [kép]

(#69558) varmi2 válasza kacsento1 (#69557) üzenetére


varmi2
nagyúr

A képen nem látszik a cpu is megkapja a 4 vagy 8 pines tápcsatit?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69559) kacsento1 válasza varmi2 (#69558) üzenetére


kacsento1
senior tag

Az kimaradt :D , bekötöttem, és most működik. Nagyon köszönöm! :R

(#69560) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv mindenkinek!

Alaplap szempontjából a top down vagy tower hűtés ajánlott a procira?
Józan paraszt ésszel a top down-ra tenném a voksom(merthogy az alaplapra is tolja rá a levegőt), de mostanában mindenki tower hűtőket gyárt és úgy tűnik azoknak jobb is a hatásfokuk a proci hőmérséklete szempontjából. De mi van az alaplappal? Pláne egy olyannal, aminek nincs aktív hűtése, tehát tényleg csak a többi komponens: táp, vga stb mozgatja csak a levegőt.

Ja azt annyival ne intézzük el, hogy tegyem tele a házat ventivel. A cél egy nagyon csendes gép, tehát a ventilátorok számát a lehetőség szerint minimalizálom.
Mondjuk alul a táp húzza ki a leveőt (alsótápos megfordítva!), felül meg nincs hátul házventi, hanem mondjuk egy tower hűtő van körbeszigetelve és kivezetve a ház hátulján.
VGA meg áll 60 C° alatt és így kb. 0 hangja van a gépnek. Viszont így az alaplapnál nem sok minden mozgatja a levegőt...

Vélemények?

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#69561) MrDerekas válasza SirRasor (#69560) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha kevés, vagy nincs is házventi, akkor top flow hűtő javasolt. Viszont a kérdésedre szakmaibb választ a Hűtés topikban kapsz. Naprakészek a srácok ott és az alaplap pontos típusa is számít proci hűtő választásnál.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69562) inf3rno válasza SirRasor (#69560) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem úgy tűnik, hogy a legtöbb alaplap nem igényel aktív hűtést. Néhány helyre szoktak csak bordákat tenni, azok se valami nagyok. Azokat esetleg újrapasztázhatod évente, ha nagyon félted, de én gyakorlatilag sosem szoktam, és így sincs ilyen gondom. Megnéztem a hőmérőket, és most így böngészés közben minden 40 fok alatt van. Játéknál esetleg felmehet 60 fokra, de az a max. Nem hiszem, hogy mindeközben az alaplap megolvadna. A szerver még hidegebb, mert még újabb technológia van benne. Abban van ház venti is, de sok értelmét nem látom, lassan már az üzemi hőfokot sem éri el. :D Szerintem tök felesleges ezen izgulni, vegyél egy minőségi towert, pl a be quiet egész jó márka...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69563) SirRasor válasza inf3rno (#69562) üzenetére


SirRasor
őstag

Köszi, szerintem nem is megyek tovább, úgyse tervezek OC-t.
:R

Make Love not war!

(#69564) Kovbob


Kovbob
senior tag

Sziasztok!
Valaki nem tud segíteni abban, hogy egy Asrock B450Pro4 alaplapnál, hogy lehet beállítani azt, hogy ha kikapcsolom a gépet, kapcsolja ki az usb-ket is? A deep sleepet próbáltam az nem oldotta meg, alway on usb opciót meg nem találok az uefiben mint régen volt a biosokban. Legfrisseb uefi (3.90) és legfrissebb windows 10 van fent. Win 10 hibernálás és fast startup kikapcsolva. Köszönöm előre is :)

[ Szerkesztve ]

(#69565) MrDerekas válasza Kovbob (#69564) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ilyesmit keress a biosban.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69566) Kovbob válasza MrDerekas (#69565) üzenetére


Kovbob
senior tag

Ja igen ezt elfelejtettem, hogy erp-t se sikerült benne találnom :F De majd áttúrom még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#69567) Trailblazer válasza Kovbob (#69566) üzenetére


Trailblazer
addikt

Mert állandóan variálják a bios-t. A 3.60-as uefiben Cool N Quiet opciót keresgéltem, és persze már ezt is összevonták valamivel oly módon, nehogy véletlenül is ráakadhass a jelenlegi nevén. :U

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#69568) Kovbob válasza Trailblazer (#69567) üzenetére


Kovbob
senior tag

Ja igen az sincs a 3.9-ben se. Közben sikerült megoldanom. Mégiscsak a deep sleepet kell bekapcsolni, csak legutóbb még nem kapcsoltam ki a windowsban fast startup-ot, azért nem működött és mivel azt hittem nem a deep sleep kell, így azt meg kikapcsoltam, de úgy meg önmagában hiába kapcsoltam ki a fast startupot :D . Most hogy a deep sleep bevan kapcsolva és a fast startup meg ki, így már kikapcsolnak az usb-k is. Végre kitudom kapcsolni a dacomat anélkül, hogy mindig kihúzgálnám. Plusz így hogy kivan kapcsolva a fast startup így végre betudok lépni az uefibe akkor is ha ott bekapcsoltam a fastboot-ot, előtte hiába léptettem be a windows helyreállítás menüből az uefibe, restart után nem adott képet.

[ Szerkesztve ]

(#69569) Trailblazer válasza Kovbob (#69568) üzenetére


Trailblazer
addikt

Valamelyik fórumtémában olvastam (nekem is nemrégóta van ilyen lapom), hogy a fast startupot nem kell erőltetni, mert aztán gondokat okoz az uefibe való bejutás. Szerencsére ösztönösen nem állítottam át, amikor végigzongoráztam a beállításokat a használatba vétel előtt. Bár elvileg van ilyen AsRock utility, hogy "Restart to UEFI", de nálam nem akart működni, mert amikor néztem, ugyanúgy beindult a boot folyamata.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#69570) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

sziasztok

most vettem egy MSI B450M MORTAR MAXot

a 2-es m2.-es csati lévő ssd sehogy nem látja, próbáltam több ssd-vel, egyikket sem látta, a 1-esben vagy más lapban látta az adott ssd-et, szólva nem azzal van baj.
Leírásban sehol nem írják, valamit csinálni kéne vele, hogy menjen, biosban sem találtam semmit.

Az 1-es tökéletesen megy, a 2-es akkor sem ha csak abba rakok ssd-t

Valakinek valami ötlete tapasztalata?

Üdv
István

(#69571) MrDerekas válasza Zlcsi (#69570) üzenetére


MrDerekas
addikt

A 2. slot nem csak valami dedikált wifi/bt/bővítő kártyának van?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69572) Zlcsi válasza MrDerekas (#69571) üzenetére


Zlcsi
senior tag

hát nem hiszem

ennyi érdekes hivatkozás van a leírásban:

PCI_E4 slot will be unavailable when an M.2 SSD is installed in the M2_2 slot.

ebből nekem az jön le hogy mehet bele ssd, csak akkor a pciex4 nem használható

ebből ki lehet valami silabizálni? miért szedi ketté a két m.2-t ?

STORAGE
AMD® B450 Chipset4 x SATA 6Gb/s ports11 x M.2 slots (M2_2, Key M)1Supports PCIe 2.0 x4 2242/ 2260 /2280 storage devices

AMD® CPU1x M.2 slot (M2_1, Key M)1Supports PCIe 3.0 x4 (1st, 2nd and 3rd Gen AMD Ryzen™/ Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics and 2nd Gen AMD Ryzen™ with Radeon™ Graphics) or PCIe 3.0 x2 (AMD® Athlon™ with Radeon™ Vega Graphics)and SATA 6Gb/s 2242/ 2260 /2280 storage devicesPCI_E4 slot will be unavailable when an M.2 SSD is installed in the M2_2 slot.

[ Szerkesztve ]

(#69573) Starchm válasza Zlcsi (#69572) üzenetére


Starchm
őstag

nvme vagy sata m.2 ssd-d van?
Ha satás akkor azért nem látszik.

(#69574) Zlcsi válasza Starchm (#69573) üzenetére


Zlcsi
senior tag

ez hol lehet látni? (nem tudom mi az a nvme :D ) m.2-es ssd

(#69575) Starchm válasza Zlcsi (#69574) üzenetére


Starchm
őstag

írd le a nevét...
m.2 az a foglalat neve.
Ebbe lehet nvme és satás az ssd.
Ha írási/olvasási sebessége 500 mb/s körüli akkor nagy eséllyel satás és azért nem megy a 2. slotba.

(#69576) Trailblazer válasza Zlcsi (#69574) üzenetére


Trailblazer
addikt

NVMe az az a szabvány, ami a PCIE lane-eken keresztül kommunikál a lappal. A SATA meg értelemszerűen nem.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#69577) hobizoli válasza Zlcsi (#69574) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az NVME-sre ra is van irva hogy az az :DDD

több drón kell ;P

(#69578) Zlcsi válasza hobizoli (#69577) üzenetére


Zlcsi
senior tag

Crucial SSD M.2 MX500

feltételezem ez nem az

(#69579) jokeph válasza Zlcsi (#69578) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jól gondolod, ez nem NVMe SSD... :(
Ezt nem is fogja a B450M Mortar MAX kezelni az M2_2 slotban, csak a CPU-ra drótozott M2_1-es slotban. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69580) Viktor77 válasza Zlcsi (#69578) üzenetére


Viktor77
titán

Nem kell feltételezni, rá van írva.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69581) Zlcsi válasza jokeph (#69579) üzenetére


Zlcsi
senior tag

köszönöm mindenkinek a segítséget :)

nem baj, van helye máshol az ssd-nek, és akkor arra figyeljek, hogy egy olyat vegyek, ami tudja ezt a NVMe szabványt, a másikba pedig mehet ami ezt nem tudja

(#69582) Kovbob válasza Trailblazer (#69569) üzenetére


Kovbob
senior tag

Igen de mint, mint írtam csak addig nem tudtam bejutni amíg be volt kapcsolva a win 10 fast startupja. Így már simán betudok menni, hogy kikapcsoltam. Persze ha csak simán bekapcsolom a gépet, akkor ott nem lehet, csak vagy azzal az utilityvel, vagy a gépházon belül a helyreállítási menüben van lehetőség az uefibe bootolni. Ez így már nekem megfelel ez a régi gépepen is így volt fastboot-al. Az tény mondjuk hogyha sokat akarsz az uefibe gyönyörködni, akkor nem érdemes bekapcsolni mert macerásabb bejutni az uefibe, amíg állítgattam a dolgokat én se akartam bekapcsolni, de most már be van állítva amit akartam és bekapcsoltam mert jót tesz a boot időnek. :)

(#69583) Trailblazer válasza Kovbob (#69582) üzenetére


Trailblazer
addikt

Egyről beszéltünk eddig is.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#69584) Doky586 válasza Kovbob (#69582) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem megér 1s-et hogy összeomlott win esetén is bejussak a biosba, és/vagy tudjak USBről telepítőt v hbcd v memtest86 stb-t futtatni...

[ Szerkesztve ]

(#69585) Kovbob válasza Trailblazer (#69583) üzenetére


Kovbob
senior tag

Hát lehet, de nem volt teljesen egyértelmű, mivel azt írtad, hogy nem működött (azt mondjuk nem tudom azóta működik-e), én meg írtam hogy hogyan kell megcsinálni hogy működjön normálisan. No meg nekem az jött le, hogy te az uefiben lévő opcióra írod azt hogy fast startup, mert írtad is hogy direkt nem állítottad át, holott az ott a fastboot, a fast startup (gyors indítás) meg a win 10-en belül egy opció, ami alapból aktív és ahhoz hogy az uefis fastboot működjön ahhoz pont, hogy ki kell kapcsolni. De ha én értettem félre akkor elnézést kérek miatta :B

Doky586 Nekem még 3 év alatt (amióta van uefis alaplapom) nem volt olyan hogy összeomoljon a windowsom, így megkockáztatom, az új géppel is. Ha meg valami mégis nagyon ledöglene, hát resetelem az uefit. :)

[ Szerkesztve ]

(#69586) Trailblazer válasza Kovbob (#69585) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem, én valóban a biosban lévőről beszéltem. Ahol lennie kellene Winben ennek az opciónak, ott soha nem akadtam rá, pedig beszélt más is erről a Wines fast startupról.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#69587) MrDerekas válasza Doky586 (#69584) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az "azonnal" generációjába ez nem szempont :N Nekünk szempont, akikhez hozzák az azonnali old meg problémákat ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69588) MrDerekas válasza Trailblazer (#69586) üzenetére


MrDerekas
addikt

Vezérlőpult - Energiagazdálkodási lehetőségek - és ott bal szélen a Főkapcsoló funkciójának megadása. Na erre katt és lehet pipálgatni, mi kő, mi nem :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69589) Kovbob válasza MrDerekas (#69588) üzenetére


Kovbob
senior tag

Igen, mondjuk én winaero tweakerrel kapcsoltam ki, úgy még az energia gazdálkodásból is eltűnt az opció :D
Egyébként szerencsére én nem hordom senkihez a gépet, így max magamat tudom megszivatni :)

[ Szerkesztve ]

(#69590) Trailblazer válasza MrDerekas (#69588) üzenetére


Trailblazer
addikt

Mint mondtam, nálam nincs ilyen.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#69591) Kovbob válasza Trailblazer (#69590) üzenetére


Kovbob
senior tag

Oh, akkor lehet nálam se a winaero tweaker tüntette el :D Kapcsold ki azzal, ha kiakarod kapcsolni. Vagy itt írja mit kell módosítani a registryben hozzá, ha nem raknád fel azért a progit.

[ Szerkesztve ]

(#69592) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gyorsindítás: [kép] --vs-- Fast boot: [kép]

én mindkettőt javaslom kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#69593) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Ha egy alaplapra integrált hangkártya bedöglik, attól még működni fog egy usb portra kötött hangkártya, pl ilyen: [link] Vagy belsőt kell venni?

(#69594) Viktor77 válasza Doky586 (#69592) üzenetére


Viktor77
titán

Nálam sincs ott a gomb. Sztem a hibernálás (ez is hiányzik) parancssorból való kikapcsolása tünteti el.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69595) Viktor77 válasza OldAkita (#69593) üzenetére


Viktor77
titán

"Emellett használható helyettesítő hangkártyaként is, ha az ön laptopjában esetleg meghibásodott az eredeti."

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69596) OldAkita válasza Viktor77 (#69595) üzenetére


OldAkita
aktív tag

:-) Kösz, kicsit olvasgatnom kellett volna :-) Egy kis mini hifi torony audio in bemenetére lesz kötve, gondolom ez sem okoz gondot neki?

(#69597) Doky586 válasza Viktor77 (#69594) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilvánvaló mivel a 'gyorsindítás' is egyfajta hibernálás, úgyhogy a hibernálás parancssoros kikapcsolása a gyorsindítást is kikapcsolja. A Fast boot -nak (biosban) viszont ezekhez semmi köze. És itt az volt a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#69598) Viktor77 válasza OldAkita (#69596) üzenetére


Viktor77
titán

Nem látom akadályát.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69599) Trailblazer válasza Viktor77 (#69594) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igen, ez lehet. A 'powercfg -h off' parancs adminisztrátorként való kiadása megvolt a rendszer első állítgatásai között, mert hibernálni ellenjavallt ssd használata esetén.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#69600) MrDerekas válasza Trailblazer (#69590) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem is ott vagy, amit írtam.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.