Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69201) Lenry válasza tvamos (#69199) üzenetére


Lenry
félisten

Egyféleképpen lehet bedugni. Ha neked bemegy másképp is, az csak azt jelenti hogy erős vagy :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#69202) Piftuka válasza kisza25 (#69190) üzenetére


Piftuka
veterán

Archiválás céljára, valamint az eredeti, lemezes játékprogramjaim futtatására. És nekem a számítógépem a "Hi-Fi" berendezésem is.

A zenei CD-imet is ezen hallgatom.

"Aquila non captat muscas."

(#69203) Piftuka válasza jeni (#69189) üzenetére


Piftuka
veterán

Mivel elég szorosan csatlakozik mindegyik tápcsatlakozó az eszközökhöz, elképzelhető, hogy az ODD-re dugott tápcsatlakozónak egy "angströmnyi" hiányzott.

Mert amúgy bepattintottam mindent a helyére. (A tépegység oldalán a moduláris csatlakozók egy kis "kampó" segítségével pattannak be a helyükre.)

Tényleg csalódott lennék, ha a tápegység okozná.

De most ez tipikusan az a helyzet, hogy fel kell telepítenem a Windows-t, és használnom. Aztán bízni benne, hogy a probléma nem reprodukálódik.

Akkor tényleg valami érintkezési gond okozta. Ez csak tényleg a teszttel derül ki.

"Aquila non captat muscas."

(#69204) npera válasza Piftuka (#69185) üzenetére


npera
újonc

Ez valami alaplapi beállítás, hogy vár a boot eszközre és van egy percnyi timeout? Simán lehet valami ilyesmi.

(#69205) kisza25 válasza Trailblazer (#69195) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

+1 nekem is az van és kb ugyanakkor vettem mint te :)
hobizoli: van egy külső íróm, az autóm meg USB-s 2011 óta és eredeti CD-ket használok :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69206) jokeph válasza npera (#69204) üzenetére


jokeph
nagyúr

Van ilyen opció, de azért az egy perc erős lenne. :D
Nálam pl. az X370-es CH6 Extreme-ben default beállításon 10 mp van, na ezt nyomom le 1 mp-re (disabled nincs).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69207) arcitec


arcitec
addikt

Akinek nincs ODD-je és kell neki ,nyilván külsőt kell használni lehet talán én is,de csak talán,mert ha van már meglévő és van a gépben BŐVEN SOK hely, akkor csak nem fogok külsőt ide oda pakolgatni előszedegetni ha kell.Elég a nyomtatót,vagy a skennert.
Azért meg pláne nem ,hogy tele legyen csili-vili kamu ventikkel az eleje. Tini design ;]
U.I : Így is 2 db 140-es van elől, és ennél már csak talán a vizes hűtés lenne jobb.
1 db 140-es hátul, 1 db 140-es felül és nincs a hűtéssel gond.És akár 3 ODD is elférne. :D

[ Szerkesztve ]

(#69208) kisza25 válasza Piftuka (#69203) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ok így már értem :R
arcitec: ha gépben van akkor meg fogyaszt és olvasztja az északi sarkot ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69209) arcitec válasza kisza25 (#69208) üzenetére


arcitec
addikt

Miről beszélsz ide állapotban.Butaság... ;] Nem kell hetet havat összehordani,csak azt ami reális... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69210) hobizoli válasza kisza25 (#69205) üzenetére


hobizoli
nagyúr

PC hazban elfer a belso, a kulso iro meg extra hely es dragabb is, meg nyugosebb is

van amugy kulso DVDRW-m, sot, meg FDD-m is USB-s meg abol az idobol, amikor notebook-m volt es mas notebook-ra telepiteskor kellett F6-l beadni a drivert floppy-rol az XP-nek indulaskor, es nem volt se FDD a gepben mar, viszont a chipset annyira uj volt, hogy driver nelkul az XP telepitoje nem vette eszre a HDD-t annelkul, de DVD-rol vagy USB-rol meg nem harapta be
aztan kesobb csinaltam nLite-l egy olyan megtunnerolt XP teleptitot, amiben Windows update, az osszes alaplapi chipset, EIDE Raid, SATA es PCI SCSI vezerlo drivere benne volt a popluarisabb halokartya driverekkel es hangchip-ekkel egyutt, meg az aktualis nvidia Detonator meg a ATI Radeon driver is
azzal ment kb minden IS egybol, a sima desktop gepekben is

alig kellett vmit utolag telepiteni a legtobbszor

par havonta ujra generaltam az aktualis frissitett verzios driverekkel, meg Win update-ekkel, osztjoido
nem is fert ra egy 700MB-s CD-re, egy kismeretu DVD-RW lemezen volt, ami ~1.4GB

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#69211) Piftuka válasza arcitec (#69207) üzenetére


Piftuka
veterán

Jól látod. :K

Így is égnek áll a hajam attól, hogy talán ~20 év után külső hangkártyát kell használnom. Az még egy külső kábel, talán még egy tápegység is. (Van, amihez nem elég az USB-s táp.)

Nagy számítógép házam van, direkt olyat vettem. Elférnek benne az optikai meghajtók. És nyilván nem fogom kidobni a régi, belső írómat sem azért, mert új gépet vettem.

Ha egy mód van rá, kerülném a sokadik USB-s külső eszköz használatát. Ami plusz kábel, csak a helyet foglalja, akár a gépen, gép mellett, vagy ha nem használom, a polcon.

Summa summarum: esetemben addig jobb, amíg a gépen belül vannak ezek az eszközök.

"Aquila non captat muscas."

(#69212) tvamos válasza jokeph (#69200) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ezt a két megoldást találtam:
[kép] [kép]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69213) Starchm válasza tvamos (#69212) üzenetére


Starchm
őstag

Ez milyen táp és milyen alaplap?

(#69214) kisza25 válasza hobizoli (#69210) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Már akijében :DDD nekem minden a lapon van, vagy vezeték nélkül kapcsolódik, a külső ODD meg 2 évente kell 1x :)
alt="" title=""
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69215) jokeph válasza tvamos (#69212) üzenetére


jokeph
nagyúr

Érdekes, pedig nem szabadna mindkét módon belemennie, mivel a 2*4 pin nem egyforma alakú kiosztással bír.
A képen, úgy néz ki, hogy a 8 pin rögzítő pöcke 2 félből van, Biztos, hogy nem bírod széjjelvenni a csatlakozót ?
Pontosan milyen táp és lap is ez ? :U
Mondjuk, mázli hogy rövidzárlatot nem lehet vele csinálni, a +12V és a GND ugyanúgy van mind a 2 fél 4 pin-nél.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69216) kisza25 válasza tvamos (#69212) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Egész véletlenül nem a VGA 8pint szeretnéd a lapra dugni?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69217) tvamos válasza kisza25 (#69216) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem, abból van külön 2db 6+2 pines.

(#69215) jokeph válasza tvamos (#69212) üzenetére
Igen... jobban megnezve valoban szetjon. Es mind a kettot ra lehet dugni az alaplapra. Szoval tevedtem.

Ez az alaplap, ha jol latom: [link]

A tap meg BitFenix Formula Gold 550w.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69218) tvamos válasza tvamos (#69217) üzenetére


tvamos
nagyúr

Node ugyan úgy szar a gép, mint eddig. Dögöljön meg!
Néha elindul, akkor 3 csipogás van. Amúgy el sem indul, csak felbúgnak a ventik, majd leáll...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69219) tvamos válasza tvamos (#69218) üzenetére


tvamos
nagyúr

Vegigprobaltam mind a 4 RAM modullal, de ugyan ugy rossz. Mi lehet a gyikja? Proci? (Intel Core i7-3770K Mondjuk volt huzva az elozo tulajnal...)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69220) jokeph válasza tvamos (#69219) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ismétlődő 3 rövid fütty ? Amíg ki nem kapcsolod ?
Mert ez ram hibára utal, vagy a CPU nincs rendesen a helyén. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69221) tvamos válasza jokeph (#69220) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, RAM hiba a doksi szerint is. A másik alaplappal is ez volt. De mind a 4 RAM modul ugyan úgy elromlott volna?.. Az érdekes.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69222) kisza25 válasza tvamos (#69221) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Próbáld őket külön külön, 1db hibás már nem indul el

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69223) tvamos válasza kisza25 (#69222) üzenetére


tvamos
nagyúr

Úgy próbáltam, egyesével beraktam őket az 1-es slotba. De nem megy sehogyan sem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69224) Starchm válasza tvamos (#69223) üzenetére


Starchm
őstag

Próbálj végig több slotot.
Proci másik lapban jó?
Megpróbálhatod újra berakni procit.

(#69225) hobizoli válasza kisza25 (#69214) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en rendes asztali PC-t hasznalok, 32"-s monitorral
a PC-s asztal alatt elfer a neki direkt kialakitott tarton, igy sokkal tobb hely van, mintha az asztalon lenne fent, mint pl ez is

itt van egymas mellett a monitor, felig alatt a router meg mellette a notebook dokkoloban

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#69226) kisza25 válasza hobizoli (#69225) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ez is rendes asztali PC, csak mini-ITX alapokon, ugyanolyan CPU/VGA/RAM ATX PSU és az alaplap is tud mindent amit a nagyok :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69227) tvamos válasza Starchm (#69224) üzenetére


tvamos
nagyúr

Elromlott a gép, és RAM hiba volt. Akkor addig csesztettem, hogy elromlott a fogalat. Most itt egy másik alaplap, de most sem jó. Megint RAM hiba van. Vagy mi...
Próbáltam egy RAM-ot mind a 4 slotba rakni, meg mind a 4 RAM-ot az 1-es slotban. Greg a 3-asban is próbáltam őket.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69228) mcwizard


mcwizard
tag

Sziasztok!
Egy Gigabyte GA-MA790GP-DS4H alaplapba (BIOS verzió: F7h) szeretnék rakni 2*4 GB DDR2 800 MHz memóriát. A memória támogatási lista szerint 4 GB-os modulok közül csak a Kingston egy bizonyos típusát "eszi" meg az alaplapom. A kérdésem az lenne, hogy ez tényleg kőbe van vésve, hogy csak ezt a Kingston KVR800D2N6/4G modult tehetem bele és más 4GB-os, 800 MHz-s memóriával ne is próbálkozzak?
CPU: jelenleg Athlon64 X2, de tervben van egy csere Phenom II X4-re.
Köszönöm előre is a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#69229) MrDerekas válasza tvamos (#69227) üzenetére


MrDerekas
addikt

A memvezérlő a prociban van ugye. Nem lehet hogy ott a gebasz? A proci érintkezőit nézd meg tüzetesen. (Esetleg egy teszt erejéig keríthetnél másik procit, hogy azzal mit mutat. Ha előtte 1,5 V-os modulokkal volt összerakva azt megsínylette talán.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69230) MrDerekas válasza mcwizard (#69228) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem kőbe vésett, de amd oldalon nem mindig lehet figyelmen kívül hagyni. Ami biztos, hogy azzal a típussal tuti megy, de nem zárja ki a lehetőséget, hogy másik hasonló modullal (órajel, méret, időzítés) szintén üzemel. Csek erre nincs garancia, csupán esély.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69231) kisza25 válasza tvamos (#69227) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Lehet, hogy a RAM vezérlő adta meg magát a prociban?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69232) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok!
USB Hub-bal kapcsolatosan lenne kérdésem. Ez persze csak szegről-végről tartozik ide, de az USB HUB topik amit találtam itt PH-n eléggé halott...

Szóval nagyon kevés az USB port a gépen, vettem PCIE kártyát és hátlapi USB kivezetőket de így sem elég. Az egyetlen megoldás amit találtam az az USB HUB. Alaplapom manualjában (2-13 oldal) van az usb hátlap. Arra is gondoltam, hogy Type C hub-ot vennék, mert azt nem használom semmire (ez talán egy jó alkalom lenne rá). Viszont 2 éven belül biztos cserélem ezt a konfigot is, nem tudom mennyire kezd elterjedtté válni a Type C csati a lapokon.
-Az egyértelmű, hogy külső tápos USB HUB-ot keresek.
-10-15 portra lenne szükségem, ez megoldható 1 nagy hubbal vagy két kisebbel.
-Jó lenne, ha tudna tölteni is.

Kérdések:
1) Mennyire tendencia az, hogy az alaplapokra hátulra USB Type C is kerül?
2) Egy USB 3.0 portnak elméletileg 500mA-t tudnia kell leadni. Ha látok egy USB HUBot ami 10 portos de a hozzávaló adapter csak 4A-es akkor az hogy szolgál ki mindent ha tele van dugdosva? :F Vagy én vagyok rossz matekból vagy elmismásolják a dolgokat és nem számítanak arra, hogy valaki teledugja az egészet olyan eszközökkel ami mind felveszi az 500mA-t.
3) Tudnátok ajánlani HUB-okat? (külföldi linkek is jöhetnek) Az ár kb mindegy, mondjuk ezt kicsit sokallom már: Icy Box IB-AC6113 USB3.0 HUB (13port)
4) Lehet, hogy még nem vagyok tisztában minden szemponttal a HUB terén. Van valami leírás ami segít a döntésben? Ilyen cikkeket olvasgatok a neten de semmi technikai részlet nincs benne, kb laikusoknak való írásokat találok csak. Legfőképp az USB Bandwidth számítgatások érdekelnének mert adat bőven közlekedne az eszközökön.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#69233) kisza25 válasza Dyingsoul (#69232) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

És miket használnál róla?
Mert 2 eszköznél már feleződik az adatátviteli sebesség....
Nekem 4es hub van külső táppal és már 2db esetén is beesik a sebesség, ha a két eszköz között másolok
A hátsó kivezetések elvileg külön külön tudják az 500mA és a teljes sávszélességet, de 1db portra kötve csak azt az 1db-ot használja és azon az egy porton osztozik a hub

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69234) hobizoli válasza Dyingsoul (#69232) üzenetére


hobizoli
nagyúr

minden eszkoz annyit vesz fel csak ami kell neki
lehet csak 80mA az igenye, a masiknak meg 300mA
elsosorban a nagy adatatvitelt igenylo es mozgo alkatreszt is tartalmazo DVD vagy kulso HDD keri a tobb kakaot, egy SSD vagy pendrive sokkal kevesebbel is el van

leirhatnad mi az a sok minden USB technika, amihez kene a sok-sok USB port, meg a sok dedikalt port kulon-kulon

azert 6-8 USB port alapbol van a legtobb alaplapon csak hatul, akinek az nem eleg, az 1-1 hub-l csinalhat 10+ db-t ezekbol

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#69235) Dyingsoul válasza hobizoli (#69234) üzenetére


Dyingsoul
veterán

2x billentyűzet (1 maga a bill, egy a billen lévő HUB amit használok SD kártyák olvasására, pendrive-okra).
1x egér
1x FHD webcam
1x 720p wecbam
1x külső vinyó (szinte mindig rá van kötve)
1x Logitech G27 kormány
3x Rift szenzor
1x Rift HMD
1x Kinect V2
1x adatkábel (telefonhoz és hardware wallethez, mondjuk jó lenne ha két adatkábelt is tarthatnék és akkor a HW walletet nem kellene lehúzogatnom mindig... Szóval jó volna ha lehetne több adatkábelt is csatlakoztatni)
1x monitor USB (pendrive-ozáshoz kényelmes lenne ha épp az SD kari is be van dugva a billbe...)
2x Thrustmaster T16000 FCS Hotas (azt hiszem ennek két port kell mert külön gázkar, joy de most ez el is van rakva épp)
1x óra töltője
1x Xbox kontroller vevője
1x asztali ledes óra
1x PC távirányító

Ez így 20 port, de lehet kihagytam valamit. Illetve biztos lesznek még kütyüim amikhez kellenek. Pl az is jó lenne ha az Arduino-nak is lenne egy fix portja bár azt alkalmanként használom (a vége USB Mini és más eszközöm nem nagyon van ami használja). Az állandó és nagy adatsebesség igényű cuccokat, pl a Rift és a szenzorok vagy külső HDD, azokat direktbe a lapra kötöm. De arról pl nem találtam infót, hogy egy webkamerának, egy Kinect V2 szenzornak mekkora a sávszél igénye.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#69236) MrDerekas válasza Dyingsoul (#69232) üzenetére


MrDerekas
addikt

1., Nincs rá garancia, de érezhető a tender terjedése/éledése.
2., A bővített port is hozzáteszi a maga leadását. Az meg szinte kizárt, hogy egy 10 portos hubra, pont 10 darab, darabonként 500mA-t felvevő kütyüt raksz. Nonszensz.
3., Ebben a szegmenseben nem nagyon lesz, mert eléggé rétegigény, amit te keresel. Én usbC-re és usb3.0-ra tennék aktív hub-ot.
4., Leírást én sem találok, de a fentebbi kollégák is vesézik a sávszélesség és áramfelvételi korlátok osztását. Lényeg, hogy hub-al is pont annyit tudsz sávszélességben, mint amennyit a bővített port összesen, áramfelvételben pedig az osztott port és az aktív port tápjának az összege adja a max felvehető áram mennyiségét.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69237) Dyingsoul válasza MrDerekas (#69236) üzenetére


Dyingsoul
veterán

A 4-es pont nyilvánvaló persze, csak azt gondoltam ez nem "nonszensz" hanem természetes.
Arra gondoltam, hogy ha két hub-ot veszek akkor az USB 3.1 Gen 2 portokra kötöm rá, az tud 10 Gbps-t elméletben...
Bár az az érdekes, hogy ha pl a Kinect-et oda kötöm, akkor az meghülyül... Pedig a Kinect-nek van saját adaptere, áramot onnan nem vesz fel de nem értem, hogy akkor miért nem képes normálisan működni róla. Konkrétan azt csinálja, hogy van kép, kevés fps-sel, aztán néha usb le-fel csatlakoztatási hang kíséretében meghülyül. (folyamatosan le-fel csatlakozik).
Alaplapi USB driver természetesen fel van telepítve.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#69238) hobizoli válasza Dyingsoul (#69235) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ebay-n lehet venni par ezerert PCIEx1-s 4portos USB3.0-s kartyakat venni, abbol beraknek kettot, azzal lenne tizenvalamennyi port egybol
gondolom belul nincs teleramolva a gep, es van hely neki

arra lehet adni direkt tapot SATA-rol, ugyhogy az elbirja

[link]
[link]

[link]

egyebkent a 2xbill, eger, kormany, PC taviranyito, Xbox vevo, 720p webcam... elbirjak sima USB2.0-n is egy hub-n, ezeknek "kicsi" a savszelesseg igenye

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#69239) Dyingsoul válasza hobizoli (#69238) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Első hozzászólásomban írtam, hogy van USB bővítőkártyám és nem elég.

A VGA a felső PCIEX-ben van, az az egyetlen ami tudja az x16-os módot. Régebben próbálgattam az alsó portot és tudom, a VGA teljesítményén alig érződik meg, nekem az az alig is számít mert Rifttel Supersamplinget is szoktam használni és a pár % különbség is számít (mondjuk úgy, hogy a 1080 Ti teljesítménye sem elég ezért nem szeretnék még kevesebbet 2080 Ti-t pedig nem fogok venni, nyárig kihúzom majd akkor az új generációból megveszem a Ti-t).

Így egy PCIEx1-es kártya van a gépben, de az nem elég.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#69240) MrDerekas válasza Dyingsoul (#69237) üzenetére


MrDerekas
addikt

A 10/10 max áramfelvételű kütyü a nonszensz ;)
A meghülyülés érdekes. Tipikusan a megfoghatatlan kategória. Én úgy szűrném, hogy elsőre csak kinect-et kötöm rá, és teszt. Ha már ott dobja a hibát, akkor vagy port, vagy usb vezérlő vagy alaplap (natívan nem működik maradéktalanul együtt a kinect-el) hiba. Ha csak azzal flottul üzemel, ahogy kell, akkor egyesével visszacsatlakoztatni a többi kütyüt és figyelni melyiktől nem frankó a dolog. Akár driver szinten is összeakadhatnak ezek a cuccok. Esetleg a kinect tápja nem lehet hibás? A le és fel csatlakozás kevés tápfesz miatt is lehet.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69241) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Dyingsoul, OK hogy van, de az milyen fajta?

ahogy lathato a linken, van abbol a PCIEx1-s zsugabol meg 7 portos is, es joval olcsobb, mint egy kulso USBhub a tappal

abbol 3 egyseg mar tobb USB port is, mint ami USB cuccod osszesen van, es akkor hatlapi USB-kbol nem kell hasznalni semmit :DDD

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#69242) Dyingsoul válasza MrDerekas (#69240) üzenetére


Dyingsoul
veterán

A Kinect tápja jó kell legyen mert már 3 táppal próbáltam, mindegyiknél produkálja. Igaz, ez saját mókolás mert hozzáforrasztottam a táp kivezetését, így PC-sítettem a kinectet mivel itthon nem volt kapható sehol hozzá PC adapter de külföldről is ilyen 25-30 rugó+postából lett volna meg... egy 3.5 A-es tápról megy most ami több, mint elég kell legyen, többiek redditen 2-2.5 A-es táppal boldogan használják. Én is boldogan használom, csak nem az említett portban. És persze előtte ki kell húzom ami épp be van dugva mert nincs helyem. :DDD
Plusz a többi portban nincs gond a Kinect-tel.
De a Rift szenzorok sem működnek jól azokon a portokon bár azok áramot is vesznek fel az tuti. Nem tudom milyen eszközzel lehetne jól és hatékonyan tesztelni ezeket a piros portokat.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#69243) Dyingsoul válasza hobizoli (#69241) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Inateck 4 portos. Ez jóféle márka, német Amazonról rendeltem, nem Delock féle ipari hulladék. Persze a Startech-től ez is messzeáll, az lenne az igazi mert ott külön controller jár minden porthoz. Csak hát az meg 30 rugót kér 4 portért.

De írtam neked, hogy a VGA-tól alapból nem tudom használni a két PCIEX1-et. Engedjük el ezt a témát kérlek, mert attól, hogy a 4 portosat lecserélem egy 7 portosra, nem leszek kisegítve... és a VGA-t sem teszem át x8-as slotba. Egyszer már megtettem, kipróbáltam, nem megoldás számomra.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#69244) hobizoli válasza Dyingsoul (#69243) üzenetére


hobizoli
nagyúr

OK
VGA-n es azon az egy USB kartyan kivul van meg benne vmi mas kartya is, vagy csak en ertek vmit felre?

több drón kell ;P

(#69245) Dyingsoul válasza hobizoli (#69244) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Látom nem érted. :)
Nyisd meg a fent linkelt alaplapi manualt, 1.1.2 Motherboard Layout fejezet.
A VGA a PCIEX16_1 -be van dugva. Az akkora, hogy leér a PXIEX16_2-ig, tehát a PCIEX1_1 és PCIEX1_2 használhatatlan. Itt rögtön meg is jegyezném, hogy vettem riser-t ezekhez a slotokhoz, de a VGA bedugva olyan alacsonyan van, hogy nem fér el a riser sem, legalábbis a hagyományos nem, L alakú nem tudom létezik-e és elférne-e.
PCIEX1_3 szabad, ott van az Inateck kártya.
A PCIEX16_2 és PCIEX16_3 szabad, de oda meg nem dugok egy PCIEX1 kártyát sem, mert akkor megint csak x8 PCIE módban menne a VGA, még így is, hogy az egyik PCIEX16-ot a chipset vezérli. Lásd 1.1.5-ös fejezet a manualban.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#69246) hobizoli válasza Dyingsoul (#69245) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szep nagy egy zsuga lehet ha 3 slot-nyi helyet foglal :DDD
en eddig csak ketto kartyasakat lattam

de nekem a leirasban ugy tunik, hogy a 1.1.5 szerint #5-#6-s PCIE port az csak PCIE 2.0-s szabvanyu, mint a #2-#3 PCIEx1-k is
az #1 PCIEx16 3.0-s es az szokott direktben a CPU-rol menni
es az a #4 PCIEx16 3.0-s porttal osztozik a savszelen, mert azzal van azonos PCIE szabvanyban

ez szerint is a PCIE2.0-k mennek az X470-rol, a ket PCIE3.0-s az meg a CPU-rol

több drón kell ;P

(#69247) tvamos válasza MrDerekas (#69229) üzenetére


tvamos
nagyúr

Most is 1.5V-os modulokkal van összerakva.
Annyit tudok, hogy veszek egy használt procit... Nem nagyon van kedvem költeni rá, őszintén szólva.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69248) arabus válasza Dyingsoul (#69245) üzenetére


arabus
addikt

Van ilyen lap ami ezt a kocerájt nativan kezeli:
[link]

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#69249) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!
Adott egy DSub bemenetes monitor, és egy alaplap amivel az azonos portján keresztül összekötve, fekete képernyőt, vagy villogást produkál.
Másik monitorral ugyan ez a helyzet.
Van a lapon hdmi(Tv lefoglalja), DVI-D, és DP port. A kölcsön monitoron DVI-n keresztül próbáltuk, és úgy működött.
Se a lap, se a monitor csere nem játszik szóval az érdekelne, hogy van e valami különbség a DVI-D to VGA, és a DP to VGA adapterek között, melyiket érdemesebb megvenni?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#69250) TommyGun


TommyGun
őstag

Sziasztok

Szeretnék egy X570-es lapot, átténék AMD-re, jól tudom hogy a cpu 8+4 pin, ebből a 4 pin az csak extrém OCnál szükséges? Amúgy a tápomon 2db 8pines CPU foglalat van, lehet szerzek átalakítót az egyikre, ésakkor lesz 4 pinem is hozzá, van ilyen lehetséges e, megéri pöcsölni vele? Köszi

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.