Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) DJ WOKKY válasza Zolaash (#7000) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Én magam nem szeretem a speedfan-t épp ezért amit írtál te is. Sok alaplapnál nem működik.
A BIOS-ban nincs olyan, hogy fan speed control fület keresettek, nekem ebben van. Bár lehet tényleg nincs a tietekben, de azért hátha, csak eddig figyelmen kívül maradt.

(#7002) flash- válasza _csocso_ (#6990) üzenetére


flash-
veterán

én azért kérdeztem mert a túláramvédelmi elosztókat másik topicban nagyon lehúzzák,azt mondják tök felesleges.

csak érdekelne mi az igazság

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7003) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Üdvözletem!

Vettem egy Intel i.3 processzort egy Asrock B75M alaplapot és egy hd7770 videokártyát hozzá.
Ugy néz ki a videokártya 1 hónap használat után beadta az unalmast,igy vissza megy gariba. Gondoltam sebaj addig használom az integrált kártyát az alap lapomon. Viszont nem hajaldó vele üzemelni. A biosba be tudok lépni,át is állitom Onboard-re de a gép állanoan ujraindul a win felállása előtt
Szarozok már egy ideje vele,gondoltam megnézem az alaplap gyártói oldalát.
Itt láttam egy érdekes részt.:
"Az Intel® HD Graphics Built-in Visuals-t csak a beépített GPU-val rendelkező processzorok támogatják."
Mivel pontos cpu tipust nem tudok,hisz nem indul a gép igy nem tudom ,a processzorom támogatja ezt.
Nem lehet,hogy ezért nem indul a gép?
Mi lehet a baj?

(#7004) DJ WOKKY válasza Silentfrog (#7003) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Valószínű ezért nem indul el.
Vedd le a prociról a hűtőt és nézd meg mi van ráírva. Így tudod meg leghamarabb, hogy milyen cpu van benne.

(#7005) Silentfrog válasza DJ WOKKY (#7004) üzenetére


Silentfrog
veterán

Van olyan I 3 processzor ami nem támogatja ezt a funkciót? Mert ha igen akkor tuti az a gond,azért nem indul

(#7006) DJ WOKKY válasza Silentfrog (#7005) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Nem vagyok benne biztos, de szerintem az i3-aknál már mindegyiket szerelték gpu-val.
De ezt meg kell hogy erősítsék.

(#7007) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Srácok létezik olyan alaplap amibe laptop C2D-t lehet tenni?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7008) Core2duo6600 válasza Plazmacucci (#7007) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Milyen foglalata van a cpu nak ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7009) Plazmacucci válasza Core2duo6600 (#7008) üzenetére


Plazmacucci
félisten

ŐŐ 945-ös chipsetű gép volt T5500-al szerelve. Nem tudom pontosan.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7010) attamero81


attamero81
senior tag

Üdv mindenkinek!
Kb.egy éve veszek felső kategóriás gép alkatrészeket és lenne egy pár kérdésem az alábbi konfigomhoz,konfigomról:
-AMD FX8150 Bulldozer rajta ez -- Noctua NH-U12P
-Asus Sabertooth 990FX
-2x2 GB Corsair Dominator 1600MHz-es verzió
-Asus HD7870 DC2-2GD5
-Corsair Force 3 60 GB-s verzió
-WD Green Caviar 1 TB háttértárnak
-CM HAF 912+ kuckóban az egész

Na most a kérdések:
1.Az alaplapnak milyen rossz illetve jó tulajdonságai vannak?Mire figyeljek jobban oda?
2.A Corsair Force 3-as SSD-t kell-e hűtenem,illetve van-e valami gyenge pontja ennek a szériának?
3.A Win7 elég vagy jobb lenne a Win8 későbbiekben?
Egyenlőre ennyi jutott eszembe.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#7011) Core2duo6600 válasza attamero81 (#7010) üzenetére


Core2duo6600
veterán

AMD ről nem tudom, utobbi időben inteljeim vannak.
Nem bárntam meg, most a Z77 es Corei 7 van.
Ram : Ma már az alap 8 GB lenne, vagy akár mégtöbb
Gondolom azért teszel bele ilyen VGA-t mert játszani is akarsz, elég lesz neked 1 TB os háttértár ? Lehet már kapni 3 TB os Green-t is.

Kérdéseid :

Ez csak tartostesznél derül ki, előre nem lehet elmondani, de a csatik elrendezése adhat némi támpontott, pl, hogy a vga miatt miket nem érsz majd el

SSD nem igen melegszik, egy alap házszellőztetés elég neki, akár csak a táp venti is
kifejezett hűtés nem kell neki, nekem is csak azért meleg mert süti a nap
De az SSD Topikban jobban tudják, Mostanában az OCZ Vertex 3, ill. a Samu 830 as felkapott, persze ezek melett még létezik számos jó SSD, elég friss dolgok, tartosságról nincsenek infok, de nekem pl Kingston van már 2 éve semmi gondom vele. Samu is van, de csak 1 hete

Win 8 ról akkor beszéljünk ha már megjelent, addig a win 7 el számolj.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7012) attamero81 válasza Core2duo6600 (#7011) üzenetére


attamero81
senior tag

Ramok lesznek még benne,de nem kaptam akkor egyformákat ebből csak ezt az egy párt.Az 1TB nekem meg főleg elég,mert sok olyan dolog van amit ezen tárolok az újdonságokat amiket szerzek az pedig nem sok vagy nem nagy terjedelmű.A játék miatt kell nekem a 7870 igazából,de a játék terén is 4-5 játéknál több nem érdekel.Nagyon erős illetve drága VGA-t nem akartam venni,mert felesleges és nagy tuningokat nem szoktam csinálni.De akkor hosszú távon nem lesz gondom vele úgy veszem ki szavaidból!

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#7013) walkmanboy


walkmanboy
tag

Sziasztok ! Mivel most váltottam először át intelre, és Sandy Bridge konfigra ( mindíg csak AMD-s voltam ) szeretnék valamit kérdezni, mert gőőzöm sincs, mi mit jelent alaplapi fronton..

Szóval. Azt tudom, hogy a "K" jelzésű Sandy-k tuningolhatóak, a többi nem.

De azt is halottam, az sem mindegy, milyen chipsetes alaplapban vannak.
Sőt !
Azt is halottam, hogy vannak olyan chipsetes alaplapok, amikben nem lehet tuningolni, hiába K jelzésű cpu-d van. Halottam olyat is,hogy valamelyik engedi hogy tuningold benne, de viszont nem használhatod a cpu-videokártyáját ?

Hogy van ez ?

Legyen szíves nekem elmagyarázni !

Illetve, hogy melyiket milyen chipsettel lehet használni !

Nekem van egy H61DE/S3 Típusú alaplapom, és tudom a szorzót állítani! (i3 2120) 33 a maximális, ennél CSAK lejjebb engedi ! Ugye mivel nem K jelzésű..
De a benne található videokártyát tudom használni ! Ez azt jelenti, ha veszek mondjukegy I5 2500K-t akkor majd tudom tuningolni is, és használni a videokártyáját ?

Köszönöm a választ ! :R

A nők szerint a szülni a legnehezebb.. Vajon BF-eztek e már 220-as pingel?

(#7014) cashback válasza walkmanboy (#7013) üzenetére


cashback
őstag

A gyári értékig tudod állítani nem tuningos lapban.
A lapodban a Turbo üzemmód ami megnöveli majd a teljesítményt... egyéb tuningra nincs lehetőséged.

Van olyan SB amiben nincs IGP, de túlnyomórészt mindegyikben van valami (HD2000, HD3000 stb)

Tuning: P67, Z68, Z77
Vga használat: H61, H67, Z68, B75, H75, H77, Z77, Z75, Q77

Mindkettő lehetőség: Z68, Z77

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#7015) _csocso_ válasza cashback (#7014) üzenetére


_csocso_
senior tag

Úgy tudom, hogy Z75-ben is lehet tuningolni.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#7016) cashback válasza _csocso_ (#7015) üzenetére


cashback
őstag

:F

Tényleg... bocs. :B

Szóval a Z75 is a tuningos és igp használó lapok között van.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#7017) Tarill


Tarill
őstag

arra a kérdésemre nem tud mondani valami okosat hogy mitől lehet hogy indításnál az alaplap logo 10mp ig is áll mikor csak 1-2 mp ig szokott látszani? pár napja csinálja csak. és a biosba is nehezen akar belépni illetve csak akkor ugrik be mikor eltűnik az alaplaplogo
asrock z68 pro3 gen3 a lap

(#7018) walkmanboy


walkmanboy
tag

Értem, köszönöm a válaszokat !

A nők szerint a szülni a legnehezebb.. Vajon BF-eztek e már 220-as pingel?

(#7019) cashback válasza Tarill (#7017) üzenetére


cashback
őstag

Ha "TAB"-val kinyomod a logót... mit ír ki?

Vagy lépj be bios-ba... kapcsold ki a logo-t és figyeld mi történik.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#7020) Tarill válasza cashback (#7019) üzenetére


Tarill
őstag

TAB-ra semmi reakció ugyanúgy 10mp tán kicsit több is, ha logot kikapcsolom akkor egy sort ír ki h version 2.0 .... blabla bla meg valami american corporation illetve a jobb alsó sarokba egy szám :98
eltelik így is a 10 mp és legördül egy lista villámgyorsba és indul a gép

(#7021) cashback válasza Tarill (#7020) üzenetére


cashback
őstag

Azt írják pár helyen hogy a beviteli eszközökkel lehet gondja.
Pl.: USB3-as portba van bedugva egér/bill etc. (sztem USB2-es eszközökre gondoltak)

Válassz le minden usb eszközt és nézd meg úgy.
Ha jó akkor teszteled egyesével rádugva a dolgokat.

Ha nem jó akkor nézelődöm tovább. :B

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#7022) Tarill válasza cashback (#7021) üzenetére


Tarill
őstag

igen ilyesmi lehet mert a napokban elkerült tőlem a souter és usb-n kapom a netet ill. az egerem is usbs

(#7023) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Szép éjjelt! Mi az az AUX temp? Olyan 126 fokon van most..A bordát meg sem birtam fogni, vszinüleg az integrált VGA van alatta nameg még mittomén mi. Speedfan mérte ezt a fasza értéket :D Más valamivel is ellenőrizhető?

Mondjuk ugrál ilyen 65-75 és 120 fok között..Egyszer ennyi egyszer annyi. Vicces. Játék alatt nézegetem, raktam rá egy 3d alkalmazást :)

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#7024) Kobold190 válasza BogyóBP (#7023) üzenetére


Kobold190
aktív tag

ha jóltudom az a vga-nak a környezete, az elég sok, szellőzés van a házban ???

(#7025) sgergi válasza BogyóBP (#7023) üzenetére


sgergi
veterán

Valószínűleg egy be nem kötött vezeték,, ezért hibás adatokat ad, ne foglalkozz vele.

(#7026) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Vettem egy Gigabyte 770T-UD3 alaplapot. Bios resetet szeretnek csinálni. Mi a pontos procedúra?

(#7027) DJ WOKKY válasza Kephamos (#7026) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

most cmos reset, vagy bios frissítés ? :)

Előbbinél van egy jumper az elem mellett, azt átteszed a másik szélső és középső tüskére.
Vagy kiveszed az elemet. Sokan mind a kettőt megcsinálják egy kalap alatt.
Természetesen a táp legyen mindig kikapcsolva és lehetőleg kihúzva is.

[ Szerkesztve ]

(#7028) Kephamos válasza DJ WOKKY (#7027) üzenetére


Kephamos
addikt

Aha. Akkor atrakom a jumpert és inditsam el a gépet?

(#7029) DJ WOKKY válasza Kephamos (#7028) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nem kell indítani, csak vársz vele pár másodpercet.

(#7030) Kephamos válasza DJ WOKKY (#7029) üzenetére


Kephamos
addikt

És amikor várok, akkor legyen kihuzva? 10 éve nem csináltam ilyet.

(#7031) Kobold190 válasza Kephamos (#7030) üzenetére


Kobold190
aktív tag

Kikapcsolod a gépet, majd hátul a tápot is, jumper átrak, vársz pár mp-et majd visszarakod a jumpert az eredeti helyére, táp bekapcs és start, ha hangosabban pörögnek a ventik, vagy a bioszban másiképp áll pár beállítás mind ahogy te hagytad, akkor már nyert ügyed is van :R

(#7032) DJ WOKKY válasza Kobold190 (#7031) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Igen, pontosan. :K

(#7030) Kephamos: igen legyen kihúzva.
Egyébként az is elég, ha csak az elemet kiveszed, vársz 1-2 percet, majd visszateszed. Ezzel is elveszíti a BIOS az összes addigi beállítását.
És van akinek ez könnyebb, vagy jobban esküszik rá :)

[ Szerkesztve ]

(#7033) azse


azse
csendes tag

Sziasztok.
Hozzájutottam 1 régebbi kicsit hiányos géphez, ASRock G31M-S-es alaplappal. http://www.asrock.com/mb/overview.hu.asp?Model=G31M-S Az én gépen már 7 éves,úgyhogy ez valamivel újabb,ezért gondoltam,kipróbálom.A windows telepítése után el is indult,csak az a probléma, hogy az IDE csatlakozón keresztül nem ismer fel semilyen eszközt,sem az írót,sem a másik merevlemezt.A biosban úgy látom minden jól van beállítva,de nem vagyok 1 PC zseni,ezért kérem a segítségteket,hogy mi lehet a hiba,esetleg az alaplapot le lehet-e tesztelni,hogy nem-e azzal van a probléma.
Köszi.

(#7034) BoboBlack


BoboBlack
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Mercury P4VM800M ( V1.0A) alaplap amelyen egy 1.7GHz Pentium vagy Celeron proci. Sajnos nem tudom megmondani pontosan mert akié a gép nem igazán ért ehhez így nem tudja ő sem. A lényeg, hogy kb. 2 napja vihar volt felénk és bár a gép ki lett húzva viszont a net modem az nem és a vihar elvonultával már nem lehetett bekapcsolni a gépet és a modem pedig leégett. Egy ismerősömé a gép és áthozta mert náluk nem lehet kipróbálni semmit sem. A saját tápegységével meg sem nyekkent a gép. Beletettem az én tápomat és egy másik működő tápot de egyikkel sem indult, nem adott életjelet. Ez volt tegnap. Ma pedig délután gondoltam egyet, hogy megpróbálom elindítani...hátha. Rádugtam az én működő tápomat és amint bedugtam a konnektorba a proci ventije azonnal felpörgött és a proci is rendesen elkezdett melegedni. De sajnos a gép be és kikapcsoló gombját hiába nyomogatom sem leállítani de sem bekapcsolni azzal nem lehet. A HDD-t viszont nem éreztem, hogy működne. Én beletettem a saját gépembe a pórul járt gépből a RAM-ot a HDD-t és rendben működnek. Véleményetek szerint az alaplap teljesen halott lehet vagy van esély arra, hogy egy másik alaplap árától olcsóbban helyre lehessen hozni? Vagy van ötletetek, hogy itthon házilag megoldható az, hogy újra működjön? Egyébként semmilyen csippanó hangot nem ad, ha benne vannak az alkatrészek az alaplapban, ha nincsenek akkor sem. Púpos kondikat sem látok az alaplapon.

(#7035) spista222 válasza BoboBlack (#7034) üzenetére


spista222
addikt

Ha nem tudod se bekapcsolni sem kikapcsolni akkor mivel a tápot már kizártad csak az alaplap marad. Általában a hálókártyán keresztül meghal a déli híd erre lehet bizonyíték ha amikor véletlen beindul akkor általában az gyorsan fel szokott forrósodni jobb esetekben csak a hálókari hal meg.

(#7036) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Üdv!
A gépemen állandóan eltűnik a háttérkép. A sarokban ki van írva, hogy a windows7 ezen példánya nem eredeti. Mit lehet ilyenkor csinálni?

(#7042) cashback válasza azse (#7033) üzenetére


cashback
őstag

Bios-ban (vinyó beállításoknál) ACHI mód lesz be állítva a hdd-nél. Állítsd át IDE módra.

Sztem valami ilyesmi lehetőséged van ennél a lapnál:

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#7043) BoboBlack válasza spista222 (#7035) üzenetére


BoboBlack
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítséget. :) Ezek szerint akkor a legegyszerűbb egy másik alaplapot beszerezni. Persze majd csak akkor, ha lesz rá pénz.

Üdv.: BoboBlack

(#7044) kenta


kenta
tag

Szevasztok!

S478-as alaplapok közül, melyiket lehet legjobban tuningra használni? :R

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#7045) spista222 válasza BoboBlack (#7043) üzenetére


spista222
addikt

Igen mert nagy valószínűséggel olcsón javíthatatlan olcsóbb egy másik lap:) akár még procival is.

(#7048) xCondemnedx


xCondemnedx
csendes tag

Sziasztok
Vettem egy AMD Alaplapot hozzá egy AMD Athlon II x4 631 FM1 es CPU t a Beszerelés során egy Láb letört és Próbáltam Visza sufnizni régebbi prociból a Lábat
A tokozásba belenyomtam a kis lábat ahol hiányzott majd rányomattam aCPU t de mikor bekapcsoltam lefagyott :S mindig többet nem is Próbálkoztam mikor kivetttem a CPU t láttam hogy enyhén megfeketedett a Foglalat sarka ahol hiányzott a Láb
Azt szeretném megtudni ha veszek bele egy Másik CPU t akkor ha óvatosan rakom bele NAGYON akkor ép marad az a Láb ahol az előzőn is letört meg hogy Az alaplap károsodhatott e ez miadt annyira hogy Már azt is ki kel dobni a Kukába? :)

Köszi a Válaszokat!

Csordás Dániel

(#7049) xCondemnedx


xCondemnedx
csendes tag

Sziasztok
Vettem egy AMD Alaplapot hozzá egy AMD Athlon II x4 631 FM1 es CPU t a Beszerelés során egy Láb letört és Próbáltam Visza sufnizni régebbi prociból a Lábat
A tokozásba belenyomtam a kis lábat ahol hiányzott majd rányomattam aCPU t de mikor bekapcsoltam lefagyott :S mindig többet nem is Próbálkoztam mikor kivetttem a CPU t láttam hogy enyhén megfeketedett a Foglalat sarka ahol hiányzott a Láb
Azt szeretném megtudni ha veszek bele egy Másik CPU t akkor ha óvatosan rakom bele NAGYON akkor ép marad az a Láb ahol az előzőn is letört meg hogy Az alaplap károsodhatott e ez miadt annyira hogy Már azt is ki kel dobni a Kukába? :)

Köszi a Válaszokat!

Csordás Dániel

(#7050) spista222 válasza xCondemnedx (#7049) üzenetére


spista222
addikt

Keresd meg bundata kollegát ő megoldja a problémádat visszaforrassza a lábat és ha valami baja lett az alaplapnak akkor azt is megcsinálja:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.