Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) nzsolt77 válasza #65675776 (#38000) üzenetére


nzsolt77
tag

ki vettem mind két ramot vissza raktam és ujra inditottam és már dual channelt is a biosba.

(#38002) nzsolt77 válasza Apollo_21 (#37998) üzenetére


nzsolt77
tag

köszi az infot!

(#38003) aftercooler válasza Balathruin (#37991) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Felhúztam a leírás alapján 4.4 GHz-re, aztán majd meglátjuk bírja-e. :)

(#38004) haverr válasza #65675776 (#1) üzenetére


haverr
csendes tag

Sziasztok!

Van egy fujitsu siemens d2312-a3 alaplapom, amihez van egy fujitsu siemens nps230-eb b tápegység.
A gond ott kezdődik, hogy vettem egy új videókártyát (ati hd 4870, nekem új), a régi viszont egy nvidia gt210.

A régi dolgok teljesen összefértek, viszont a 4870hez már vennem kellett egy új tápot mert a régin nem volt pci-e tápcsati.

Nos, vettem egy akyga ak-b1-500 nevezetű tápegységet (vagy ez volt, vagy egy 14 ezres chieftec amire nem volt pénzem), de erről a tápegységről viszont hiányzik egy 8pines mini flat csatlakozó.

Ez a 8 pines amit eddig az alaplapra kellett kötnöm, mellőzhető-e?

Gondolván arra, hogy a 8pinest helyettesíti a pci-e csatlakozó.

... Ki próbáltam a gt210-el és a bios csipogás: 4 2 3 3.
... A 4870re ha rákötöm a pci-e csatlakozókat, akkor vajon elindul a gép, és jó lesz minden?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Cobra, igen olyan kábel, viszont ha nem megy másik táppal, sata->pci-e kábellel menne? van olyan egyáltalán?

(#38005) Balathruin válasza haverr (#38004) üzenetére


Balathruin
veterán

Akyga tápot kár volt megvenni, mert csak kinyírja a gépet.

(#38006) nzsolt77


nzsolt77
tag

a hd 7770 kátyám erösebb a hd 4890 karinál?

(#38007) #65675776 válasza haverr (#38004) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezért nem érdemes mindenféle koszlott OEM lapokat venni. Ehhez még kell az ATX AUX csatlakozó is, ami a szabványból már vagy 7-8 éve törölve lett. Ezért a mai tápokon már nincs is rajta.

(#38008) trancemusic válasza nzsolt77 (#38006) üzenetére


trancemusic
senior tag

Nem.
Nagy felbontásban dx10.1 alatt még lassabb is a 128 bites memóriabusz miatt.
4890-nek 256 bites.
Nyers gpu erő (pixeltoló sebesség) hajszálra egyforma. :)
Ezek csak számok,a játékok többsége a 4890-en el sem indul a dx10.1- miatt.

Tegnap is kérdezték ugyanezt az azonnali vga kérdések topicban...

[ Szerkesztve ]

(#38009) joecontra


joecontra
addikt

Sziasztok!

Kb. 2 hete tettem új elemet (CR2032) az alaplapba nem is gagyit (*nergizer) mert az elemmerülés tüneteit produkálta (elkezd késni az óra stb.).

Erre fel megint elkezd késni a hardveróra. Beállítom, menet közben jó de a következő bekapcsoláskor újra összeszed fél/1 óra késést.

Létezik, hogy a 2 hetes elem adta meg magát vagy más oka is lehet a dolognak? Nyilván első körben elemcsere, tudom de nem szívesen bontom meg a gépet megint.

Üdv,
J

(#38010) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Üdv.

"28 autosize Dram" hibára mi a megoldás?(1-3-3-1 csipogás)
1 oldalas 533,667mhz-es ramokkal próbálkoztam mind ugyan ez :W
A ramok egyébként másik gépben működnek...
Dell D2438-A22 a lap neve...újdonság hogy ha nem rakok bele ramot akkor is ugyan ezt csipogja... :F
Proci hiba nem lehet esetleg?

Samsung Galaxy S10+

(#38011) Reyhach


Reyhach
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Asus H97-Pro alaplap és egy HDD. A lényeg az hogy ez a HDD eddig nem uefi alaplapban volt és most hogy rá kötöttem az asus alaplapra a windows 7 megáll a bootolásnál. A boot animáció elkezdődik de aztán újra indul a gép és nem bootol be. Maga a merevlemez jó mivel a nem uefi alaplappal be bootol.

Próbáltam az uefi menüjében átállítani a CSM -et legacy boot -ra ami sikerült is, de ezek után sem akart be bootolni a rendszer és a Secure bootot meg nem tudom kikapcsolni(szürke, nem kattintható).

Van valami ötletetek ami megmentene attól hogy 1 Tb adatot kidobjak az ablakon? :(

Köszi előre is!

(#38012) trancemusic válasza Reyhach (#38011) üzenetére


trancemusic
senior tag

Alaplap cserénél kötelező a windows újratelepítése.
Azonos chipsetes alaplapnál is ajánlott.

F8-at nyomjad win betöltés előtt,csökkentett módban lehet be tud bootolni.

(#38013) Reyhach válasza trancemusic (#38012) üzenetére


Reyhach
csendes tag

Sajnos úgysem ment :(

EDIT:

Az úgy működhet ha csak a rendszert telepítem újra? 2 partícióm van, hagynám MBR -en csak újra húznám,

[ Szerkesztve ]

(#38014) codec válasza Reyhach (#38011) üzenetére


codec
senior tag

Régi rendszeredből lehet fenntmaradt valami driver ami az új lappal nem működik és ezért indul újra, vagy lehet, hogy a régi rendszereden ide módban volt telepítve a hdd-n lévő win, itt meg sata-n van. De attól hogy újraraksz egy win-t még az adataid megmaradnak.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#38015) Rico83 válasza Reyhach (#38013) üzenetére


Rico83
tag

A telepítőt .::ezzel::. kell kiírni egy FAT32-re formázott pendrivera. Az NTFS nem jó, mert egyes UEFI.k nem szeretik, nem tudják betölteni a pent UEFI módba ha NTFS formátumú.

Ha ezzel nem megy, akkor használd a YUMI-t. A YUMI-val mindjárt fel tehetsz a penre a Hetes mellé egy Live cd-s víruskeresőt és egy Live Linuxot is. Így ha baj van, akkor rögtön van kéznél segítség. A szabad helyet meg továbbra is tudod használni belátásod szerint. Én ezt a megoldást preferálom, nekem is van egy ilyen pendriveom.

2. Erről a penről indítsd a gépet és ugyanaz a pen kettő példányban fog megjelenni a BOOT menüben. Az Egyik mellett ott lesz az, hogy UEFI mode. Ebben a módban indítsd és telepítsd a Hetest. Most már sikerülni kell a mutatványnak.

Ha nem menne a telepítő UEFI módban, akkor normál (Legacy BIOS) módba kell indítani. Így biztosan sikerülni fog a telepítés.

[ Szerkesztve ]

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#38016) Reyhach válasza codec (#38014) üzenetére


Reyhach
csendes tag

Sata módban lett telepítve, de akkor lehet hogy vlmi driver akasztja meg? Lehet elkezdem törölgetni a cuccokat, az talán megoldja.

EDIT: Rico:

Egyenlőre azt próbálom elkerülni hogy újra kelljen rakni a rendszert mivel azzal később foglalkoznék , amúgy köszi a leírást sokat fog az még segíteni nekem :D

[ Szerkesztve ]

(#38017) trancemusic válasza Reyhach (#38016) üzenetére


trancemusic
senior tag

Az ide sata vezérlőt távolítsd el (chipset driver) utána próbálkozz csökkentett módban.
Lehet utána a régi lappal is bohóckodni fog,szal sztem nem éri meg a sz@rakodást! :(

Minden adatod megmarad a win újratelepítésnél,nem kötelező a rendszer partíciót formázni.

(#38018) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Nekem valami alaplapi vagy hálózati problémám lenne:
-Most raktam össze egy gépet és minden hiba nélkül működik, le van frissítve és az eszközkezelőben sem reklamál semmi. (MSI Z97 Gaming 3 alaplap és 120-as UPC net)

Ehhez képest random jelleggel erősen akadozik az intertrnet. Alig akar betölteni egy lapot,vagy kiírja, hogy nem sikerült csatlakozni az internethez, KÖZBEN pedig fut a torrent a háttérben. :F

Azt is megfigyeltem, hogy 120-as netemhez képest, éppen hogy párszáz mb/sec-kel dolgozik a gép, de ha
rányomok Killer E2205 vezérlőjén található network tesztre akkor egyből megugrik a sávszélességem, közel a maximumára, majd kb 15 mp múlva visszaáll az alacsonyra.

Az upc beltéri egységével lehet valami gond? Vagy a géppel? :F :U

A Killer E2205 Network test során még egyszer-egyszer ilyen hibaüzenetet is kaptam?
"hiba a lapon található parancsprogramban"
sor:80
Karakter:31
Hiba: Nem lehet lekérni a style tulajdonságot, amelyhez nem difiniált vagy null értékű hivatkozás tartozik.
Kód:0
URL: Javascript:window("data")

Van egyáltalán összefüggés a két dolog között? :B :F
Köszi a segítséget!!!

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#38019) codec válasza blaca83 (#38018) üzenetére


codec
senior tag

"Alig akar betölteni egy lapot,vagy kiírja, hogy nem sikerült csatlakozni az internethez, KÖZBEN pedig fut a torrent a háttérben. :F"
Hasonló problémát nálam a torrent kliens okozott.. Ha utorrentet használsz válts vissza pl 1.85-re.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#38020) watador600 válasza codec (#38019) üzenetére


watador600
senior tag

Nem akarok bele ugatni, de nekem anno a 2.2.1-es verziót ajánlották, ugyan ilyen problémára. Miután vissza raktam a 2.2.1-et tökéletesen ment minden.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#38021) Rico83 válasza watador600 (#38020) üzenetére


Rico83
tag

Egyet mondjatok meg, hogy raktátok vissza a régebbi torrentet? Nekem "berinyál" hogy nem hajlandó feltelepülni csak a legújabb.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#38022) sunci_02 válasza eastone1 (#37974) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Szerintem simán menthető. Olvastam már arról, hogy egy működő Epromot lemásoltak egy másikra. Szerintem ne add fel , megoldható. Remélem kicsit megnyugtattalak.
ÉS Ő???

[ Szerkesztve ]

(#38023) watador600 válasza Rico83 (#38021) üzenetére


watador600
senior tag

Letöröltem, aztán letöltöttem a régebbit : DD

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#38024) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok vettem ma 1db 4gb-os modult a gépembe a 2x2gb mellé.Bele lett rakva bios látja is.A windows azt írja hogy 8gb van benne de használható 3,98gb.Mitől lehet ez?

(#38025) varmi2 válasza perfegor17 (#38024) üzenetére


varmi2
nagyúr

Milyen windows van telepítve? 32 bites vagy 64 bites verzió?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38026) perfegor17 válasza varmi2 (#38025) üzenetére


perfegor17
senior tag

64bit-es.

(#38027) Balathruin válasza perfegor17 (#38026) üzenetére


Balathruin
veterán

Vegyed ki és rakd vissza a memóriákat, próbáld cserélgetni, stb. hátha jó lesz.

(#38028) perfegor17 válasza Balathruin (#38027) üzenetére


perfegor17
senior tag

oké megpróbálom de az idegesít hogy bios-ban látja mind a 3-at.

(#38029) Fenyő válasza perfegor17 (#38024) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha csak az új ramot teszed bele azzal egymagában jól megy? Msconfigban maximálisan használható memóriaméret nem lett babrálva?

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38030) perfegor17 válasza Fenyő (#38029) üzenetére


perfegor17
senior tag

Nem ott ki van véve a pipa.

(#38031) perfegor17 válasza perfegor17 (#38030) üzenetére


perfegor17
senior tag

Na megcseréltem a ramokat most 5.98 használható.

(#38032) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Volna egy Asus A8V Deluse lap amin az istenért nem akar menni a Sata 1-2 port, csak a RAID Sata 1-2 megy... Ez hogy lehetséges? Az orig alaplapi chipsetes Sata 1-2 port csak dísznek van a lapon?

IDE alatt meg win setup alatt ezt kapom... (tehát se SSD-re, se IDE HDD-re nem tudok az istenért sem rendszert varázsolni...) :(

Mit lehetne tenni, hogy mind2 esetben megoldás szülessen?

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#38033) Fenyő válasza perfegor17 (#38031) üzenetére


Fenyő
őstag

Biosban Memory Remap Feature ha van ilyen enableden van (bár ez inkább régebbi chipseteknél volt probléma)? Az egy db 4 Gigásra mit lép, ha csak az van bennt (lehet azt kéne az első slotba tenni)?

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38034) perfegor17 válasza Fenyő (#38033) üzenetére


perfegor17
senior tag

A1 most üres
A2 kingston hyper x 2gb-os
B1 4gb corsair 4gb
B2 kingston hyper x 2gb-os
Most így 8gb-ból közel 6gb használható.
Bios-ban nincs ilyen beállítás.A ramokra pedig annyit ír hogy dual channel.

(#38035) cheatergs


cheatergs
senior tag

Halisztok!
GA-8N-SLI Quad Royal (Nforce4 SLI X16) támogatja az ECC-t (DDR2)? Manual csak unbuffered-et ír, neten se találtam erről infót.
Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#38036) Fenyő válasza perfegor17 (#38034) üzenetére


Fenyő
őstag

Hát ilyen felállásban csak assimetric dual chanel lehet :DDD , próbáld ki, hogy az A1-esbe teszed a 4 gigásat, a 2 gigásakat pedig a B1/2-be, ha ez sem jönne be akkor jobb ötletem nincs próbálj ki minden variációt. :DDD

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38037) perfegor17 válasza Fenyő (#38036) üzenetére


perfegor17
senior tag

kikapcsoltam valami opciót :D most levette a dual channel-t és single channel van kiírva .D
de a ramot a winfos ugyan úgy látja.

(#38038) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!
Alaplap: AsRock B85M Pro4
System Panel Header bekötésével kapcsolatban lenne kérdésem.
Felső sor, 4 tű: PLED+, PLED-, PWRBTN (dupla)
Alsó sor, 5 tű: HDLED+, HDLED-, 1 tű üresen marad (a leírás szerint GND, az pontosan mi is?), RESET(dupla)
Jól kötöttem be?
Üdv,
GBoy

(#38039) Balathruin válasza gameresboy (#38038) üzenetére


Balathruin
veterán


GND=föld

(#38040) gameresboy válasza Balathruin (#38039) üzenetére


gameresboy
aktív tag

köszi, ez a könyvben is megvolt.
ezek szerint az alsó sorban a harmadik tű üresen marad...?
nyilván a PWRBTN és a RESET elemeket vízszintesen érti...

[ Szerkesztve ]

(#38041) Balathruin válasza gameresboy (#38040) üzenetére


Balathruin
veterán

Lehet vízszintes és függőleges is, ezért marad ki egy.

(#38042) gameresboy válasza Balathruin (#38041) üzenetére


gameresboy
aktív tag

működik minden, LED, RESET...
köszi.

[ Szerkesztve ]

(#38043) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem alaplapos kérdés, de nem tudja véletlenül valaki, hogy a 15 Mb/s-os net miért csak 8 megával jön le az egyik gépemen. A feltöltési sebesség rendben van. Az alaplapi hálókártya helyett már tettem be egy bővítőt is, de azon keresztül is 8 megával jön csak. Ez egy régebbi P4-es gép.
Várom az esetleges ötleteket! :R

(#38044) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Miért ,,füytülhet" az alaplapom (ASRock B85M Pro4), amikor usb hosszbbítóval kötök rá egeret? :F :DDD
Amikor elkezdem mozgatni, valami halkan fütyül rajta.

[ Szerkesztve ]

(#38045) Balathruin válasza dlaj (#38043) üzenetére


Balathruin
veterán

8 Mb/s vagy 8 MB/s?

(#38046) dlaj válasza Balathruin (#38045) üzenetére


dlaj
őstag

8 Mbit/s

(#38047) Balathruin válasza dlaj (#38046) üzenetére


Balathruin
veterán

Modem, esetleg router tudja a sebességet? (fura lenne ha nem) Gép részei?
Most nekem is régi P4 van, de megvan a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#38048) Fenyő válasza dlaj (#38043) üzenetére


Fenyő
őstag

Kábel vagy ADSL, utóbbi esetén simán lehet csak 8 Mbit, ha messze vagy a központtól.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38049) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Olyan kérdésem lenne, hogy a Gigabyte 78LMT-S2P alaplap együtt tud-e dolgozni egy FX6300 procival, ki tudja-e szolgálni?
Elvileg az AM3+-t tudja fogadni a lap, csak más gond nem adódhat-e?

(#38050) Balathruin válasza Voice24 (#38049) üzenetére


Balathruin
veterán

Nagyon gyenge a tápellátása a lapnak. Milyen revízió? 3.1 nem támogatja a procit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.