Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69101) abdulka1 válasza csƵ (#69100) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Sűrített levegő, és ecset kombóval.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#69102) csƵ válasza abdulka1 (#69101) üzenetére


csƵ
őstag

Köszi, én is erre gondoltam. A sűrített levegő ugye nem olyan erős, hogy kárt tegyen bármiben is?

(#69103) Tivi103 válasza csƵ (#69102) üzenetére


Tivi103
tag

Egy megfelelő szívóerősségű porszívó is jó a célra. Csak figyelj hogy óvatosan.

(#69104) abdulka1 válasza csƵ (#69102) üzenetére


abdulka1
őstag

Nem, nincs akkora nyomás benne, és egyébként sem kell közvetlen közelről ha használsz ecsetet.

Használhatsz esetleg kompresszort is ha van rajta olaj/víz leválasztó.
Valahol olvastam, hogy ezt használod, akkor a ventilátorokat érdemes lefogni míg kifújod, mert a magas fordulat miatt károsodhatnak.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#69105) MrDerekas válasza csƵ (#69100) üzenetére


MrDerekas
addikt

Finom ecset, vékony sörtéjű fogkefe, és fújkálás, levegő spray, de akár bicikli pumpával (normál szelep véggel) is mehet a portalanítás. Mondjuk ne mókus szőrből készült smink ecsettel, mert a természetes "szőrök" vezetik az áramot, és ha bent marad valahol, adhat okot a füstre is.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69106) MrDerekas válasza Tivi103 (#69103) üzenetére


MrDerekas
addikt

Porszívót nem javasoljuk! A műanyag összetétel és a levegő áramlása következtében, halmozottan veszélyes az alaplapra, a statikus feszültség felhalmozódása miatt!

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69107) abdulka1 válasza MrDerekas (#69106) üzenetére


abdulka1
őstag

....igen, és előfordult, hogy porszívózás után a porzsák ürítésekor a barátom talált jumpert is. Nem kevés időmbe került, amíg a hiányos használati miatt, képek alapján megtaláltam a helyét.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#69108) MrDerekas válasza abdulka1 (#69107) üzenetére


MrDerekas
addikt

És még az a szerencsésebb eset :( Végzetes hibát is okozhat.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69109) dogpatch06


dogpatch06
csendes tag

Sziasztok!

Új alaplapot vettem (MSI B450M MORTAR MAX MB) amin 4db SATA foglalat van.

Van egy 500G SSD NOW A2000 M.2 2280 NVMe amire az OS-t telepítettem (Windows 10 Home 64 bit). A további adathordozók a következő képpen csatlakoznak:

SATA1 - 250GB merevlemez
SATA2 - 1TB merevlemez
SATA3 - 500GB merevlemez
SATA4 - DVD író/olvasó

Valamilyen okból kifolyólag Windows-ban nem látom a 250GB-os merevlemezt, de BIOS-ban mutatja.

Továbbá, BIOS-ban az SSD-t (ami az elsődleges boot eszköz) pirosan mutatja a Boot Priority mezőben - a többi szürke. Ettől függetlenül az SSD működik.

Végül, a DVD író/olvasó valamiért nem tudja olvasni az alaplaphoz kapott CD/DVD-t.

Tudna valaki segíteni?

(#69110) abdulka1


abdulka1
őstag

Szia!
Nézd meg, hogy a lemezkezelőben látszik-e a HDD. Ha igen rendelj hozzá betűjelet. (particionáld, formázd, ha kell)

A DVD más lemezt olvas?
Egyébként a lapod támogatási oldaláról a lemezen találhatóktól, szinte biztos hogy frissebb drivereket tudsz letölteni.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#69111) dogpatch06


dogpatch06
csendes tag

Még valami... megnyitottam a Lemezkezelőt (Disk Management) és ott mutatja 250GB merev lemezt, bár címke nélkül...

(közben nem tudtam küldeni a fenti üzenetet)

Igen, azóta én is rájöttem. A Lemezkezelőben látszott, de nem volt betűjele a meghajtónak. Hozzárendeltem egyet - most látszik.

A CD/DVD meghajtó is működik. :F Elsőre nem csinált semmit, csak kerreget, majd kidobta a CD/DVD-t. Kb. 20 perc után, a 2. próba után elfogadta, olvassa. Ne kérdezzétek, hogy miért!

Maradt a piros SSD ikon a BIOS-ban a boot priority sávban. Az miért piros?

[ Szerkesztve ]

(#69112) dchard


dchard
veterán

ECC támogatással bíró ITX méretű alaplapot keresek alapvetően NAS funkcióra.

A leírások alapján az Asrock AM4 lapjai gyakorlatilag mind támogatják az ECC-t, de az nem világos, hogy csak működik de nem használja az ECC-t, vagy működik és használja is?

Szinte ugyanezt a leírást találni a legtöbb AM4-es Asrock lapnál:

Namost akkor jól értem, hogy 7. generációs APU-t vehetek bele, és ténylegesen effektíve menni fog az ECC?

A másik kérdésem az apró betűs rész:

"For Ryzen Series CPUs (Picasso and Raven Ridge), ECC is only supported with PRO CPUs"

Ez azt jelenti, hogy Matisse és Summit Ridge-ből tehetek bele bármit és menni fog az ECC?

Megnéztem a memória és CPU támogatási listákat, de semmi ECC-re vonatkozó infót nem találtam. Reddit-en páran azt írják, hogy APU-val nem megy az ECC sehogy sem.

Valaki felvilágosítana, aki járatosabb a témában?

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#69113) tvamos válasza varmi2 (#69084) üzenetére


tvamos
nagyúr

Buzeraltam a procit, es eloszor el sem indult, most meg 55-os hibat mutat. Lehet, hogy ez vegleg megmihajlott? Az nagyon szar dolog lenne...

B@sszus!.. sikerult addig cseszegetni, amig ket is prucok kijott a foglalatbol. Dobjam az egeszet? Erdemes megprobalkozni egy hasznalt alaplappal? Ha ujat akarnek, akkor gondolom Proci, meg RAM is kell uj...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69114) tigerjoco


tigerjoco
tag

Halihó! Most építettem egy új pc-t és olyan problémába kerültem, hogy az m.2-s ssd-re nem tudok rendszert telepíteni. Most jelenleg felraktam a rendszert a hdd-re, és widnows alól is simán tudom használni az ssd-t, de telepíteni azóta se sikerült rá akár gpt-be akár mbr-be írom ki a képfájlt. Az alaplapom: Asus tuf b450 pro gaming, az ssd: Patriot VPN100. Ötlet hogy miért nem tudok rá telepíteni?

(#69115) XuChi válasza tigerjoco (#69114) üzenetére


XuChi
addikt

Mit ír ki a telepítő, miért nem telepíthető arra a meghajtóra ?

(#69116) varmi2 válasza dchard (#69112) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem egyértelmű? a sima cpu-apu nem támogat ecc-t. Csak azok a cpu-apu, aminek a végén ott van a pro felírat is..

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69117) tigerjoco válasza XuChi (#69115) üzenetére


tigerjoco
tag

"A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz. Az EFI-alapú rendszerekben a Windows csak a GPT-lemezekre telepíthető."

(#69118) Doky586 válasza tigerjoco (#69117) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A céllemezről törölni kell az összes partíciót, és a partícionálatlan üres helyet megadni telepítési célnak.. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#69119) abdulka1 válasza dogpatch06 (#69111) üzenetére


abdulka1
őstag

Nem ismerem az MSI UEFI-t, de ahogy nézem a netes képeken, azzal a piros színnel van jelölve a BOOT eszköz, szóval nem hibára utal. (szerintem)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#69120) dchard válasza varmi2 (#69116) üzenetére


dchard
veterán

Nem egyértelmű, mert például a gigabyte-nál a raven ridge memória QLV-ben találni több olyan ECC memóriát is, amire a gyártó azt állítja, hogy raven ridge mellett is megy.

Mi több: volt aki megkérdezte a hivatalos support-ot is, ahol azt válaszolták, hogy 2200g, 2400g-vel is megy ECC módban:

[link]

Abban reménykedtem, hogy lesz itt valaki, akinek esetleg van tapasztalata. Ha az az eredmény, hogy csak a PRO-val megy, az sem baj, csak nem nagyon lehet kapni PRO-t belőle...

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#69121) Starchm válasza dchard (#69120) üzenetére


Starchm
őstag

Non-registered unbuffered ecc ram megy még intel proci mellett is saját tapasztalat alapján, de nyílván ekkor nincs ecc.
De lényegébe szerintem varmi2 írása igaz, azaz csak pro utótagos prociknál lesz ecc.

(#69122) Alf65


Alf65
csendes tag

Üdv!
Adott egy Asrock B85M Pro3 alaplap, amibe szeretnék egy nvme SSD-t (Lenovo SL700 m.2 + noname 4 ch csatoló)
A BIOS nem látja, boot-olni nem akar róla, pedig mind a win telepítő látja (és el is kezdi a telepítést), mind más gépben másodiknak szépen elérhető.
Ebben a lapban ha bennevan, más diszkről se akar boot-olni, pontosabban az eredetileg használt szintén SL700-as, de satás SSD mellé kötve.

Működhet egyáltalán a párosítás?

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#69123) Doky586 válasza Alf65 (#69122) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Túl régi az alaplap. A biosa nem tud nvme-ről bootolni. Csak adattárként használható. Sata ssd-t használj inkább..

(#69124) Alf65 válasza Doky586 (#69123) üzenetére


Alf65
csendes tag

Sejtettem, hogy ilyen választ kapok.

Köszi!

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#69125) dchard válasza Starchm (#69121) üzenetére


dchard
veterán

Nyilván nem azért vennék ECC memóriát, hogy non-ECC módban hasznájam őket :)

Ahogy az elmúlt napokban keresgélek a témában, azért rengetegen panaszkodnak arra, hogy az AMD a procikban ugyan 'bekapcsolva hagyta" az ECC részt (a raven ridge-ben is), de az alaplap gyártók össze-vissza beszélnek a témában, aminek sokszor ellentmondó tapasztalatok születnek (például reddit-en elég extenzíven tárgyalják a témát). Például itt van ez, hogy csak a PRO modellekkel működik raven ridge-en, aztán mégis arról számolnak be, hogy megy nem PRO ravennel is. A gigabyte a honalpja szerint egyáltalán nem támogat ECC-t B450-en, aztán a support azt írja hogy megy ECC módban 2200G-vel is. El nem tudom dönteni, hogy akkor mi a tökömet vegyek. Az azért elég egyértelmű, hogy alaplapot és procit is jól kéne ehhez választanom...

Nyertem egy kis időt az N36L megtákolásával, de azt hiszem lassan (10+ év után) kihullik alólam a dolog, úgyhogy lassan de biztosan meg kéne szülnöm ezt :)

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#69126) Starchm válasza dchard (#69125) üzenetére


Starchm
őstag

Nyilván gondoltam, csak megemlítettem.

Az a baj, hogy én még pro cpu-t sehol se láttam megvehetőként 1-2 hónapja.
Meg igazából ahogy te is olvastad összevissza kavarnak, szerintem rendelj meg egy kombót valahonnan és ha lehet 14 napon belül teszteld le és maximum elállsz tőle.
Sajnos többet és jobbat nem tudnék rá kitalálni.

(#69127) tvamos válasza tvamos (#69113) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jo lehet ez helyette?
(Ez volt a regi alaplap, mielott eltoltam a CPU csatlakozot: ASRock Z77 Extreme4)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69128) deny330


deny330
aktív tag

Sziasztok!
A következő a probléma áll fenn már hónapok óta a gépemmel;
Ha CPU igényesebb beállításokat veszek feljebb játékok alatt, akkor az válaszidő késéssel jár (elég durvával néha), vagy tovább érzékeli egy gomb lenyomását - ezt főleg Forza Horizon 4 alatt csinálja. Ha be akarok lépni chromeba, akkor indításnál akad, laggol az egér. Mintha teljesen más DPI-n működne, laggolna az egész. CSGO alatt szintén tapasztaltam ezt, hogy hirtelen belaggol az egér. A vicces az, hogy ezek nem a jelenségek nem folyamatosan vannak jelen, csak bizonyos szituációkban, amikor a gép jobban igénybe veszi a CPU-t. Próbálkoztam bios frissítéssel, az eggyel régebbi (F7-es) bios van most fent - ezzel működik a legkevésbé idegesítően, de ugyan úgy fent áll a jelenség. Ötletek?
Szerk: bocsánat, azt nem mondtam, hogy: körülbelül azután kezdődött a probléma, miután megvettem a GTX1060-at. Azelőtt egy 1050ti volt a gépben, semmi ilyesmi problémát nem tapasztaltam. A videokártya pontos típusa, ha esetleg számítana: [link] Köszönöm előre is! :R

Alaplap: [Gigabyte GA-H97-HD3 (rev1.1)] - ha ez számít: a hátlapi I/O shield nélkül használom - OEM volt amikor vettem. Ezen kívül a hátlapi jack csatlakozók nem működnek.
Processzor: Intel Core I5-4460
Memória: HyperX FURY 8GB DDR3 1866MHz HX318C10FB/8
Táp: Evga B3 650W (220-B3-0650-V2)

[ Szerkesztve ]

(#69129) szudar90


szudar90
csendes tag

Üdv ! Lehet nem jó helyre írok, de hátha. Szóval lenne egy Z390H lap..mióta megvan csak a bajom van vele. Hozzá adott driverekkel nem működik a LAN és Audió. Millió drivert kipróbáltam mire eggyel működik. Most éppen az USB része nem működik. Értem ezt úgy , hogy felismeri, hogy bedugom az usb-t (hang van és biosban is látom), de nem látja a rendszer. Valakinek ötlet? Frissen telepített win10 64.

Soha ne add fel !

(#69130) Carp Fisher


Carp Fisher
friss újonc

Sziasztok !
Kaptam egy gépet egy Fujitsu Celsius 720-as vasat minden full benne de igen gatya ez az alapalapi hangkártya ami benne van. Ebbe most pontosan milyent lehet bele tenni ??? PCI Express vagy milyen ? :)) Nem nagyon értek ezen részéhez töredelmesen bevallom... Milyen típusú kártyát vegyekl bele ?
Köszönöm előre is a segítséget ...

(#69131) jokeph válasza Carp Fisher (#69130) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Ez laptop vagy munkaállomás gép ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69132) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Sziasztok.
Lenne egy GIGABYTE GA-Z170X-Gaming 7 alaplapom.
2db LAN port van rajta, azt szeretném kérdezni, hogy megoldható-e az, hogy az egyiken kapom rajta a netet (ez alap), a másikon meg megosztom egy PS4-el mondjuk?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#69133) Lenry válasza s7evcsenko (#69132) üzenetére


Lenry
félisten

Kijelölöd mindkét hálókártyát, aztán jobb klikk, Hálózati híd létrehozása, és nagyvonalakban meg is vagy.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#69134) Lenry válasza Carp Fisher (#69130) üzenetére


Lenry
félisten

USB-s, azt tuti rá tudod dugni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#69135) tgulyas


tgulyas
senior tag

Üdv, lenne egy kérdésem az aláírásban szereplő konfigom ami edig jól működöt . Most be kapcsoláskor nem ad jelet a monitornak. No signal, az alaplapon levő DRAM led folyamatosan pirosan villog. Ki próbáltam más ramal is akkor is a jelenség. Mil lehet a gond :R

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#69136) Laraxior


Laraxior
titán

A Z390 chipset tudja a két M2-es foglalatú nVME SSDket RAID0-ban kezelni? Két egyforma SSDm van.
(Gigabyte Z390 Aorus Pro)

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#69137) jokeph válasza Laraxior (#69136) üzenetére


jokeph
nagyúr

Elvileg tudja, 2 NVMe SSD között. ez esetben -2 SATA port. Sanszos, hogy a BIOS-ban kell beállítani a RAID konfigurálást. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69138) Y72


Y72
aktív tag

Üdv,

Most vennék alaplap-memória kombót és nem értem a kompatibilitásokat.
Alaplap ez lenne: MSI B450-A PRO MAX (+ Ryzen 5 3600 proci x nélkül)
Spec. szerint nem támogatja a 3600Mhz-es RAM-okat, de a 3733-at már igen, ez valóban így van?
Memóriának ezt néztem ki: PATRIOT 16GB Viper Steel DDR4 3600MHz CL17 KIT
A gyári oldalon a kompatibilitási táblázatot nem értem, nem tudnom milyen "hidat" kell néznem.
A lényeg, hogy ehhez az alaplaphoz keresek gyári tuningos 3600-3800Mhz körüli RAM-ot, mit vegyek hozzá?

(#69139) s7evcsenko válasza Lenry (#69133) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszönöm, a hídkapcsolat sikerült, de valamiért nem megy ki rajta net.
Rányomok a diagnosztikára, akkor valami IP cím hibát ír a hídra, de nem tudom sehogy se javítani. :(

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#69140) Lenry válasza s7evcsenko (#69139) üzenetére


Lenry
félisten

valami IP cím hibát ír
ezt ha pontosítanád, az mindenképp segítene... :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#69141) s7evcsenko válasza Lenry (#69140) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ezt írja, ha rányomok a diagnosztikára.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#69142) arabus válasza Laraxior (#69136) üzenetére


arabus
addikt

[link]
full video: [link]
nem hoz semmit.

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#69143) Lenry válasza s7evcsenko (#69141) üzenetére


Lenry
félisten

életemben ha egyszer csináltam hidat Windows alatt, szóval csak vaktában lövöldözök, de nincs ennek is valami hasonló IPv4 beállítós ablaka, mint az individuál hálókártyáknak? ahol be lehetne állítani neki az IP címet, maszkot és átjárót?

ez hátha segít

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#69144) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Segítsetek, legyetek szívesek! Összeállítottam a vadonat új gépemet, és sajnos probléma van vele! :(

Konfig:
Phanteks Enthoo Pro TG ház
MSI B450 Tomahawk Max alaplap
Ryzen 7 2700 CPU + gyári hűtő
Crucial Ballistix Sport LT Grey 3200 2x8 GB kit RAM
Sapphire Radeon RX570 Pulse ITX Mini 4 GB VGA
Crucial MX500 1GB SSD
Super Flower Leadex Platinum 550 Watt tápegység

- Azonnal indul a gép, de nem ad ki képet.
- Az "EZdebug LED" világít: [Kép] ("VGA")
- Kb. ~2 perc után elalszik
- Ugyanabban a pillanatban felvillan egy UEFI kezdőképernyő, majd rögtön az alábbi hibaüzent jelenik meg:



- Akárhányszor indítom újra, ez a forgatókönyv; 2 féle HDMI kábellel is.

- Egyébként a házventik forognak,
- a CPU hűtő forog, világít; a bordája hűvös,
- a RAM bordák hűvösek,
- a VGA ventilátora forog, bordája hűvös.

- Minden eszköz vadonat új, én bontottam ki a gyári csomagolásából.


Mi lehet a probléma?

Illetve mi a megoldás?


Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#69145) Lenry válasza Piftuka (#69144) üzenetére


Lenry
félisten

nem írtad, és nem akarlak hülyének nézni, de op.rendszert ugye telepítettél? mert a hibaüzenet azt hiányolja.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#69146) Lenry válasza Lenry (#69145) üzenetére


Lenry
félisten

ha igen, akkor nézd meg a BIOS-ban, hogy a CSM* ki van-e kapcsolva
mármint a hibaüzenet alapján most be van kapcsolva, de ha úgy telepítetted a Windowst, hogy inaktív volt, akkor az is okozhatja ezt a problémát

* Compatibility Support Module - UEFI-s alaplapokon emulálja a régi BIOS-t olyan op.rendszereknek, amik ezt igénylik. a Windows nem igazán viseli jól, ha ez a beállítás változik

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#69147) Piftuka válasza Lenry (#69145) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem telepítettem még, mert nem jutok el a BIOS-ig, hogy bármilyen eszköz, illetve boot sorrendet állítsak, hiszen fekete a képernyő.

Mint említettem, a bekapcsolást követően nincsen kép vagy 2 percig. És világít a "VGA" hibára mutató debug LED az alaplapon...

Akkor felvilan valami grafikus UEFI szerű ablak, de csak egy tizedmásodpercre, és a fenti hibaüzenet jön.

"Aquila non captat muscas."

(#69148) Lenry válasza Piftuka (#69147) üzenetére


Lenry
félisten

a fotózott hibaüzenet már a BIOS-ba belépés lehetősége után jön elő, szóval szerintem a bekapcsolás után nyomkodd őrülten a Delete-t - mindegy, hogy van-e kép vagy nincs - és elő fog jönni a BIOS

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#69149) s7evcsenko válasza Lenry (#69143) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszönöm, teszek vele majd egy próbát, de egyszerűbbnek tűnik, ha szerzek egy wifi jelerősítőt a PS4 mellé. :B
:R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#69150) arabus válasza Piftuka (#69147) üzenetére


arabus
addikt

Dugd be a telepitöt legelöször.
Az el kell induljon auton.
majd utána szöszmötölj op rendszer nélkül mit akarsz látni
nincs semmi érdekes addig

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.