Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) pumukli56 válasza Dzsabba (#14998) üzenetére


pumukli56
tag

fm2-be nincs alaplapi vagy mégis? :F

Pü-re válaszolni nem bűn! / LG Nexus 5 White 16GB

(#15002) Dzsabba válasza pumukli56 (#15001) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Szerintem nincs.
Viszont nem is kell,mert csak olyan procit tehetsz bele amibe bele van integrálva egy videó kártya.
pl.
Ez a legkisebb proci amit most hirtelen találtam.
Modell: A4-5300

Radeon™ HD 7480D

CPU órajele: 3,4 GHz

vagy
Ez a legnagyobb

Modell: A10-5800K

Radeon™ HD 7660D

CPU órajele: 3,8 GHz

Szóval ezek így egyben vannak.

(#15003) Werkly


Werkly
őstag

Asus P8Z77-V alaplapon gyárilag van kis csipogó beépítve ami bootoláskor csippan?

(#15004) Orton96 válasza Orton96 (#14974) üzenetére


Orton96
aktív tag

Pls valaki... :U

(#15005) D!esel


D!esel
csendes tag

Hello!

melyik gép jobb játékra?

intel vagy amd?

köszönöm a válaszotokat! :)

(#15006) Dzsabba válasza D!esel (#15005) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Ez attól függ,hogy mennyi pénzed van játékra. :)

(#15007) D!esel válasza Dzsabba (#15006) üzenetére


D!esel
csendes tag

60k.

feltételek:

- 3 magos proci,
-1gb-os ddr5 ös vidikari.
-4 gb ram ddr3
- valami jó alaplap.

milyet ajánlanál?

(#15008) jim bcs válasza D!esel (#15005) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ad 1. a pénz?

2. egyértelműen intel :K

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#15009) D!esel válasza jim bcs (#15008) üzenetére


D!esel
csendes tag

60.000-em van rá, abból játékra valót össze tudnál szedni? :)

(#15010) Dzsabba válasza D!esel (#15007) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

3 magos procit csak amd-ben tudsz venni,de azt nem ajánlom, max akkor ha használtan veszed és bizonyítottan,bírja a magfeloldást és a tuningot.Az intel-ekben nem vagyok annyira otthon,de szerintem ebből a keretből egy korrekt i3-asra futja.Egy 5770-es videó kártya,4gb 1600MHz Kingston HyperX és mind ehhez egy AM3-as alaplap.

Shappire Vapor-x 5770: 20.000ft
Kingston HyperX 4GB RAM (1600mhz)!: 5000ft
AMD Athlon II X2 250: 8000-10000ft
GA-MA770T-UD3: 15.000ft

Ezeket itt néztem a hardveraprón. Szerintem ez egy elég korrekt kis gép ennyi pénzből. Persze lehet még rajta finomítani,de most hirtelen ez jött össze.
Viszont ha újat akarsz az már teljesen más rendszer lesz és azt most nem tudok ajánlani,de mivel lehet hogy én is akarok majd valami új FM2-es APU-s rendszer-t, akkor azt holnap leírom neked.

Orton96: Szerintem sebességben olyan nagy különbség annyi,hogy az fsb sebessége 5200MT/s a 990-esnek míg a 970-esnek csak 4800MT/s. A 990-es annyival jobb,hogy nagyobb felszereltsége van,de szerintem nem sokkal gyorsabb.

(#15011) giigz válasza D!esel (#15007) üzenetére


giigz
veterán

Szerencsére ennyi pénzből is össze lehet rakni gépet játékra, persze az ugye itt kérdés, hogy tápod, hdd-d, gépházad van-e.

Ha ezek megvannak, akkor egy 4 magos Athlon II proci az 15k-ból megvan, egy alaplap hozzá 10k, 4GB DDR3 memória 5k, meg egy vga, pl. HD 4890 15-20k körül. Ehhez kell egy jobb táp is, két PCI csatlakozóval. Ha nincs meg a jó táp, akkor pedig valami újabb szériás vga hasonló árban.

Ha táp is kell, akkor hasonló a helyzet, 15+10+5+ egy HD4850 10k, táp 8k (FSP 400 pl.). Ez így 48k, tehát a merevlemez is belefér, ha az sincs.

Ha a 60k-t ki akarod tölteni erre a 4 fő alkatrészre, akkor Phenom II 4 magos proci, vagy Intel i3-as (4 mag) 20k, alaplap 10k, memória 5k és marad 25k-d vga-ra, amiből nagyon jót lehet venni.

Egy ilyen konfiggal nagyon szépen mennek a legjobb játékok is, igaz nem vagyok egy nagy játékos, de GTA IV, F1 2012, FIFA 13 simán elmegy szépen maxmimum beállítások mellett.

A lényeg, ennyi pénzből nagyon jó gépet össze lehet hozni.

[ Szerkesztve ]

(#15012) D!esel válasza Dzsabba (#15010) üzenetére


D!esel
csendes tag

köszönöm szépen hogy körül néztél nekem. használtan akarok venni, mert újonnan sokkal több.

és amit te gyors kerestél, azzal elfutnak az új játékok. pl: gta 4 , cod black ops 2, mw 3, nfs run, nfs most wanted 2012 , crysis 2 , ac 3.

ezekkel a játékokkal szeretnék játszani.

(#15013) giigz válasza D!esel (#15012) üzenetére


giigz
veterán

Amit írtam neked, azzal ezek nagyon szépen mennek.

(#15014) D!esel válasza giigz (#15011) üzenetére


D!esel
csendes tag

aha, köszönöm szépen.

pontos típusokat letudnál írni , és akkor itt hardveraprón szét is nézek mi mennyibe kerül.

450w-os tápom van , de szerintem az nem elég. vinyóm az van, az nem kell.

akkor max 60-at tudok adni a gépért, és használtba szeretném megvenni.

köszönöm a segítséged és a válaszod! :DD :C

(#15015) Dzsabba válasza D!esel (#15014) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

giigz nagyon jól leírta,hogy mire van szükséged.
A 450W-os tápodnak elégnek kell lennie főleg,ha chieftech vagy hasonló minőségű.

(#15016) D!esel válasza Dzsabba (#15015) üzenetére


D!esel
csendes tag

intel gépet rakjon nekem össze, mert azt látom youtube-n hogy azokon jobban mennek a játékok. köszönöm!

ez a i3-as proci tényleg jó.

(#15017) laccerot válasza ravail (#14990) üzenetére


laccerot
tag

A tuningos kérdésemet olvastad? Abban tudsz segíteni?

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#15018) giigz válasza D!esel (#15014) üzenetére


giigz
veterán

Rengeteg variáció van, leírom, hogy én milyet vettem, utána pedig a saját igényeidnek tudod pontosítani az alkatrészeket a különböző szaktopicokban, kb. mindennek van külön nyitva, tehát ott tudod pontosítani, neked mi kell.

Intel i3-2100 proci, én ezt 19k-ért vettem.
4 GB Kingston DDR3 1333 MHz memória, ez 5k volt.
ASRock H61M-VS ez 7k volt, egy borzasztó gyenge, a kínálat legalja alaplap, de azt tudja, ami nekem kell, tehát megy vele a gép. Viszont ez az Inteles alaplap nem nagyon szereti ezeket a régebbi Ati vga-kat, tehát a saját hibámból tanulva: inkább Nvidia kártyát vegyél.
HD 4890 vga, én ezt 16k-ért vettem.
A táp pedig egy Corsair CX500V2, ezt 8k-ért vettem, nagyon jó ár volt érte.

Táp nélkül így összesen 47 volt nekem, annyit tudsz még tenni, hogy jobb alaplapot, és jobb vga-t veszel, úgy ki is fog jönni szépen a 60k.

A tápod az semmit nem jelent, hogy 450W, lehetne 1500W is, de ha rossz minőségű, akkor nincs mit tenni, jobb ha újat veszel. Egy ilyen Corsair táp ami nekem van, ez nagyon jó, vagy pl. Chieftec CTG-500, és akkor a tápellátással nem lesz gondod. Ezek 8-10k körül lehetnek, inkább 8.

Ha pl. egy Chieftec CTG 450W-os tápod van, akkor az pl. elég egy ilyen konfighoz, de ha egy márkátlan, gyenge minőségű 450-es, akkor inkább azt add is el, és egy ilyen minőségit vegyél.

(#15019) D!esel válasza giigz (#15018) üzenetére


D!esel
csendes tag

rendben, köszönöm a tanácsodat!

széjjel nézek.

nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :) :DD :DD

(#15020) jim bcs válasza D!esel (#15019) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

legalább egy 80+ Bronz (Seasonic, Enermax 500-600w minimum) kellene, ha megoldható akkor Gold és arra építeni a gépet akkor nem lehet gond, előbb egy minőségi táp és utánna a többi :K

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#15021) ravail válasza laccerot (#15017) üzenetére


ravail
senior tag

Erre gondoltál? --> Gigabyte GA-8I915ME-GL tuning barát ? Igen, olvastam, s, ha lett volna mondandóm, biztosan elmondom. De, két okból sem válaszoltam: 1., Nem vagyok híve a tuninbnak! Max, szükségből 5-10%-ig. Pl. Asus P5W DH Deluxe WiFi AP alaplapban úgy lehet beállítni a Kingston HyperX a maximális 1066 MHz-s órajelre, ha a CPU alapórajelét 333-ról 351-re emeljük. (5%-os tunung). Tudom, maradi vagyok, de ez van. 2., Nem ismerem az alaplapot, így nem tudom milyen állítási lehetőségek vannak a BIOS-ban. Sajnálom.

[ Szerkesztve ]

(#15022) giigz válasza jim bcs (#15020) üzenetére


giigz
veterán

Fölösleges neki olyan drága táp, 8k-ból tökéleteset tud venni, amivel 99% hogy nem lesz baja.

(#15023) jim bcs válasza giigz (#15022) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

bocs de használtan esetleg, na ez a része a konfignak az ami nem mindegy, ezen tényleg nem éri meg spórolni, mivel PH! addikt vagy gondolom érted miről beszélek (Seasonic,Enermax-minimum Bronz-Gold) , remélem nincs harag nem állt szándékomban megbántani vagy vitát szítani, attól hogy ellenkezik a nézetünk még mind a kettőnknek igaza lehet;)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#15024) D!esel válasza jim bcs (#15020) üzenetére


D!esel
csendes tag

aha,

én ezen a tápon gondolkoztam, szerinted ez jó fajta és strapabíró?

Corsair 550W VS550 CP-9020050-EU

előre is köszönöm a válaszod! :DD :R :R

(#15025) giigz válasza jim bcs (#15023) üzenetére


giigz
veterán

Ertem, es felolem a tapos topicban utanakerdezhetsz, egy chieftec ctg 500-ra senki nem fog rosszat mondani.

(#15026) giigz válasza D!esel (#15024) üzenetére


giigz
veterán

A VS sorozatrol meg nincs sok informacio, uj szeria.

(#15027) jim bcs válasza D!esel (#15024) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

én azt mondom hogy nem venném meg, akkor inkább egy FSP Raider szériát nézz 550W és 2-3k-val drágább az általad nézett táptól de jobb is, az a különbség meg nem egetrengető, de ha engeded és rábeszélhetlek akkor azt mondom hogy gyűjts hozzá és vegyél egy Bronz szériás Seasonic vagy Enermax tápot igaz majdnem 10k-val drágábbak de nem véletlenül bár iott az aprón olcsóbban megkapod mint akármeik webshopban, ez csak egy jó tanács, ezt elteszed talonba és megfontolod meik is éri meg neked hosszabb távon aludj rá egyet, én sem vagyok milliomos de erre ne sajnáld a pénzt :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#15028) jim bcs válasza giigz (#15025) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

a ctg széria ajánlott a chieftech-ből :K az ok, de én corsairt nem vennék (ki mit-meik gyártó kinél kokettál az más kérdés) ez az én véleményem, de emellett vannak még itt rajtam kívűl sokan akik szintén tisztában vannak a dolgokkal ebbe te is beletartozol, ez egy alternatíva, a 20.-ik hozzászóló alapján majd eldönti meik is a neki megfelelő, mindenkinek más a tapasztalata, elve, kedvence ,ennek alapján próbál segíteni, mindenki a kérdező kedve szerinti legjobbat szeretné, hogy öröme legyen, ilyenkor elég sok pro és kontra kérdezz-felelek játszódik le, én erre mindíg azt mondom inkább gyűjtsön hozzá és célozzon meg legalább egy Seasonic-Enermax Bronz szériát, hosszú távon ettől jobbat úgysem talál és az a 4-6k itt az aprón ráfordítás igencsak megéri szerintem, de lehet tévedek, tényleg nem akarok vitát vagy off-t, vagy megbántani téged és másokat csak mindíg azt nézem mi a jobb,ésszerűbb hosszabb távon, nem mindíg jobb az azonnali olcsóbb választás

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#15029) D!esel válasza jim bcs (#15027) üzenetére


D!esel
csendes tag

rendben, még átgondolom hogy milyet veszek pontosan! :)

mindenkinek köszönöm a segítséget! :DD :R :R :R :R

(#15030) jim bcs válasza D!esel (#15029) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nincs mit :R , itt az aprón jó árban találsz Seasonic-ot és Enermax-ot a Bronz szériából jó árban azaz olcsóbban mint általában a webshopokban, érdemes fontolóra venned hosszú távra a te érdekedben és mert később azt mondd hogy megérte megvenni

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#15031) -kdM-


-kdM-
senior tag

Üdv!
Nem tudom jó helyre írok-e, de egyelőre nem tudom mi a probléma szóval kezdem itt.
A probléma: gép megy, aztán lefagy...bekapcs gombot nyomom hosszan, kikapcsol. Aztán amikor kapcsolom be a gép felzúg de a monitor nem kap semmi jelet. (A vga kártya hátulján 2 led 2x felvillan, első nekifutásra google azt mondja táp probléma, de ez egy másik sztori.) Leszedek mindent a tápról és az alaplapról, most gyakorlatilag csak a processzor van bent, a monitor pedig az integrált vga-ra kötöttem, viszont továbbra se kap jelet a monitor. Mivel próbálkozzak még? Szerencsére jó ideje nem kellett már ilyennel mókolnom, szóval kijöttem a gyakorlatból és lehet átsiklottam valami alap dolog felett.

Konfig (a jelenleg releváns része):
Lap: Asus M4A78LT-M
Táp: Thermaltake tr2 420w

(#15032) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Na fasza, most már biosba se tudok belépni! :(
Kábelt kicseréltem, a sata 1-re nem dugtam most semmit, megnéztem minden kábelt. Kíváncsian várom a holnapot, bár félek, hogy már el se fog indulni, ha már biosba se tudok belépni. Lehet, hogy amiatt a figyelmeztetés miatt is van, hogy frissítsem újra?

(#15033) sampe


sampe
aktív tag

Sziasztok!

Asus A8N-E lapnál, 1 hosszú utána közvetlenül 3 rövid, majd pár másodperc múlva 4 rövid sípolás mit jelent?
Cserélgettem a VGA-t, ramokat, többfélét, minden slotban, mindenféle variációban, de a sípolás maradt.

Mi lehet a hiba oka?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.
Sampe

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#15034) hegegabi80 válasza sampe (#15033) üzenetére


hegegabi80
addikt

Itt tudsz keresgélni. 1 hosszú 3 rövid elvileg memória hiba.

(#15035) szcsaba1994


szcsaba1994
tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy ezt itt kell-e feltenni, de ez a hiba mi miatt van?
Win 7 betöltés után néha kék halál fogad 0x000000007 hibával. Újraindítás után minden működik, de egyre sűrűbben csinálja.
Van, hogy felhasználóválasztás előtt, van, hogy az internet indítása közben áll le a gép.

(#15036) borisz1994


borisz1994
csendes tag

Sziasztok. Asrock N68-S3 UCC alaplapnál lehetseges NB feszültséget emelni?

(#15037) laccerot válasza ravail (#15021) üzenetére


laccerot
tag

értem köszönöm a segìtséget.

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#15038) NYPD


NYPD
aktív tag

Sziasztok!

A következő konfighoz szeretnék ötletet kérni, milyen lapot vegyek hozzá:

CPU: AMD Phenom II X4 965BE
RAM: 2x2GB DDR2-800 - későbbiekben szeretnék váltani 2x4GB DDR3-ra
VGA: Gainward GTX285 2GB

Kb. 15-18k értékben, használtan, PH-ról venném.

Köszi a válaszokat, Kellemes Ünnepeket!
Üdv, Tamás

(#15039) ctrlaltdel13 válasza NYPD (#15038) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

nem irtad meddig kezelje a memoriát? usb 3 kell e? stb
enyyiért találsz már am3 st az apron

(#15040) DonThomasino válasza NYPD (#15038) üzenetére


DonThomasino
veterán

Szerintem valami ilyesmit kéne. :))

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#15041) -szőke- válasza spista222 (#14868) üzenetére


-szőke-
tag

Hd 4650 erre is tettem új bioszt és még mindíg nem kapcsol be vele a monitor :F :F :F :F

(#15042) Dzsabba válasza NYPD (#15038) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Olyan alaplap nincs ami a ddr2-őt és a ddr3-at is kezeli, így vagy most veszel egy olcsó am2+ alaplapot vagy egyből ddr3-ra rendezkedsz be.

(#15043) Dzsabba válasza DonThomasino (#15040) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Nagyon pihent. :Y :)) :DDD

(#15044) NYPD válasza DonThomasino (#15040) üzenetére


NYPD
aktív tag

Nagyonszép:D USB 3.0 nem feltétel, de előny. Maradjunk akkor a DDR3-nál, 1600MHz. mATX megoldást nem szeretnék. Köszi

(#15045) spista222 válasza -szőke- (#15041) üzenetére


spista222
addikt

Próbáld ki olyan VGA val amivel beindul hogy mind a 16 szál működik-e a lapon.
Pl CPU Z második fülön fel van tüntetve hogy 16X os port mennyivel működik.

(#15046) pumukli56 válasza NYPD (#15044) üzenetére


pumukli56
tag

Helló
Nekem van egy deszkám ami kezel ddr2 és ddr3 at
procit meg am2 meg am3+

néz be: http://hardverapro.hu/apro/elado_alaplap_proci_video_kartya/hsz_1-50.html

Pü-re válaszolni nem bűn! / LG Nexus 5 White 16GB

(#15047) ctrlaltdel13 válasza NYPD (#15044) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

asusm4a széria

(#15048) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Tegnap este átkábeleztem átvariáltam az egész kábelezést, mind a sata, mind a táp kábelek esetében. Reggel bekapcs, a szokásos sípolás (talán 8 v 9 rövid, sose tudom tisztességesen megszámolni). Biosba be tudtam lépni nagy nehezen, de az oprendszeres winyó megint sehol. Próbálgattam ki be kapcsolni de semmi. Hagytam melegedni biossal, de úgy se. Aztán bő 3-4 óra múlva bekapcs és látja rendesen.

Nem tudom elhinni, hogy táp hiba lenne. Akár hová dugom a winyókat, mindig az oprendszeres hiányzik. Mondjuk egy tápkábelen van a két winyó, lehet az egyiket külön kéne venni? Meg ha alaplapi hiba, akkor miért csak az op. hdd hiányzik?

(#15049) Dzsabba válasza pumukli56 (#15046) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Nem is tudtam,hogy vannak ilyen hibridek.

NYPD: Ez a lap tökéletes lenne neked.

(#15050) spista222 válasza hegegabi80 (#15048) üzenetére


spista222
addikt

Szerintem a nagy szerelésben az egyik kábel meghalt, cseréld ki az oprendszeres hdd kábelét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.