Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69301) varmi2 válasza b.kov (#69297) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem egyszerübb megoldás, ha egy pcie wifi kártyát veszel. Az tartalmaz minden komponenst.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69302) jokeph válasza b.kov (#69297) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha ragaszkodsz az M2-es variánshoz, akkor ilyesfélét nézz, legyen hozzá meg az antenna, backplate és a kábelezés. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69303) Cingáriusz válasza Starchm (#69300) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Így van, csak 1db 4to4 toldóm van.

(#69304) hobizoli válasza b.kov (#69291) üzenetére


hobizoli
nagyúr

USB-s Wifi nem lenne fenyevekkel egyszerubb?

több drón kell ;P

(#69305) MrDerekas válasza hobizoli (#69304) üzenetére


MrDerekas
addikt

Egyszerűbb, csak elvesz egy usb portot mondjuk, miközben az alaplapon üresben áll egy csati.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69306) jokeph válasza MrDerekas (#69305) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1. :K
Ráadásul egy dedikált csati, ami másra nem is nagyon használható. :D

(#69307) hobizoli: az egy 2230-as méretű M2-es WiFi csati. :)

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69307) hobizoli válasza MrDerekas (#69305) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:F
viszont barmihez barhova barmikor atrakhato kesobb

mondjuk egy 2k-ba kerulo USBhub-l lenne melle masik 3 port es meg akkoris a felebe kerul az a megoldas

a fem ATX hazbol belulrol meg a PCIE M2-s Wifi nem igazan fog tererohoz jutni a korulotte levo fem Faraday ketrec miatt, legalabbis joval kisebb mertekben, mintha kint lenne az antenna
notebook-k haza legtobbszor muanyag, annal ez ezert nem para

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#69308) dugo_ válasza hobizoli (#69307) üzenetére


dugo_
veterán

Nem is kell belülről térerőhöz jutnia, mert mindhárom (M.2, PCIe, USB) megoldás külső antennát használ.

(#69309) hobizoli válasza dugo_ (#69308) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mar aminek van a M2-sekbol kulso, mert notebook az elsodlegesen megcelzott technika, ahol a muanyag haz miatt jojaz ugy is
es pont ezert vmikor csak siman a nyakpanelen van kialakitva az antenna is, nincs kulso antennas csatlakozasra sem lehetoseg rajta

több drón kell ;P

(#69310) Lenry válasza hobizoli (#69309) üzenetére


Lenry
félisten

notebookokban is van antenna, legtöbbször a kijelző körül vezetve egy kábel, azt is rácsatlakoztatják a WiFi kártyára.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#69311) dugo_ válasza hobizoli (#69309) üzenetére


dugo_
veterán

mar aminek van a M2-sekbol kulso

Van ilyen, be is lett linkelve. Külön is kapható antennaszett.

es pont ezert vmikor csak siman a nyakpanelen van kialakitva az antenna is

Nem létezik ilyen WLAN kártya sem M.2-esből, sem a régi mini-PCIe változatból. Mindegyiken csatlakozó van kivezetéshez

(#69312) hobizoli válasza Lenry (#69310) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jo, nekem mind1, csak amihez meg ezert nem jar a kulso antenna, ott egybol ciki van az hianyaban egy desktop gep eseteben

de egy eleve fele vagy harmad annyiba kerulo USB-s pont ezert egyszerubb es ertelmesebb
azt csak siman atrakod a kovetkezo gepbe is, nem kell keccsolni, hogy de olyan lap legyen majd az, amin szinten van erre dedikalt port, kulonben meg nezegetheted a polcon, hogy hm dejopofa (...volt)

USB meg tuti lesz azon is

több drón kell ;P

(#69313) hobizoli válasza dugo_ (#69311) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ertem, de amihez az nem jar, ott extra koltseg azt is megvenni hozza egy desktop gephez

amit belinkeltek is ~12k
szoval sehogy sem ertem, hogy miert eri meg 12k-14k-ert erre beruhazni egy 5-6k-s USB-s helyett

de ha vmi hokibb netet kell csak venni vele, akkor 3-4k-ert is van normalis USB-s erre, ami 150Mbps-t atvisz, es kb 30sec alatt hasznalhato, mert annyibol all telepiteni

több drón kell ;P

(#69314) b.kov


b.kov
senior tag

(#69298) dugo_
(#69300) Starchm

Értem, így már világos. Tudtam én, hogy meg kell itt érdeklődnöm először. :D

(#69301) varmi2
(#69302) jokeph
(#69304) hobizoli
(#69313) hobizoli

Jelenleg egy gyengébb teljesítményű USB-s adapterem van, ezt szerettem volna leváltani. Azonban lehet tényleg az lesz a megoldás inkább, hogy veszek egy combosabb USB-s variánst, mivel a port foglalása számomra nem okoz túl nagy problémát.

Köszi mindenkinek a segítőkész válaszokat!

(#69315) kisza25 válasza hobizoli (#69312) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

+1 1200Mb/s van már 4-5eFt-ért hosszabítóval és nem kell külön antenna

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69316) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

van egy ilyen lapom: [link]
az lenne a helyzet,hogy a bekapcsoló gombot (egyszer röviden) megnyomva nem mindig,de sokszor nem áll le (nem érzékeli?)lehet valamit ezzel kezdeni?vagy ez valami hardveres hiba?

(#69317) jeni válasza betyarr (#69316) üzenetére


jeni
félisten

a bekapcsoló gomb a házon van. lehet az hibás neked,kontaktos.
az alaplapodon csak a műveleti tüskéket tudod rövidre zárni,hogy elinduljon vagy kikapcsoljon.

(#69318) betyarr válasza jeni (#69317) üzenetére


betyarr
veterán

azért érdekes,mert párhuzamosan van kötve egy wifis kapcsoló is.azzal is ugyanez a tapasztalat.a fura az hogy 2. kapcsolásra már rendesen kikapcsol.

(#69319) TommyGun válasza jokeph (#69287) üzenetére


TommyGun
őstag

A 650-es van, néztem én is a weboldalát, de inkább kibontottam még1x és szemrevlteleztem, 1 kábelen van egy fix 8 pin, - ezt tényleg sehogy sem lehet szétszedni - illetve van egy 4+4 pin, na ez utóbbi kerülte el a figyelmem hogy szétpattintható, a múltkor.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#69320) jokeph válasza TommyGun (#69319) üzenetére


jokeph
nagyúr

Akkor rendben. :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69321) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Vadi új konfig, Mortar Max lap.
Az USB portokon (akár alaplapi akár előlapi) ha 2.0 régifajta USB meghajtót szeretnék csatlakoztatni akkor nem ismer fel semmit.
Ha 3.0 USB-t azt gond nélkül.
Eszközkezelőben látszik, de felkiáltójellel kírja, hogy telepítsem újra az illesztőprogramot.
Win 10 64bit.
Valakinek valami ötlet, hogy ez mitől lehet?

:R

(#69322) TommyGun


TommyGun
őstag

Még1 kérdésem lenne, nézeggettem a lapom manualját, ezen ugye két m2 foglalat van, mert két pceX16 van rajta de csak az egyik 4-es, a másik 3as, gondolom az SSDt is 4-es mellé érdemes tenni, gondolom elfér a VGA melett sávszélességet tekintve? Ezek az NVMe-s M2es SSDk a PCIex-en keresztül kommunikálnak, szóval a SATA portoból ez nem fog elvenni?

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#69323) dugo_ válasza TommyGun (#69322) üzenetére


dugo_
veterán

Inkább írd le a lapot típusát, mert elég ez elég kusza lett.

Az M.2 slotok a chipsethez kapcsolódnak általában a SATA csatornákkal egyetemben, ezért kiüthet SATA portot az M.2 használata.
A PCIe bővítőhelyek pedig a processzor dedikált sávjaiba futnak, ami független a háttértárak sávszél igényétől.

(#69324) TommyGun válasza dugo_ (#69323) üzenetére


TommyGun
őstag

köszi

lap > [link]
ssd > [link] (legalábbis az a terv hogy ezt veszem)

A lapon az egyik (a felső ami közelebb van a procihoz, PCIex16 4es verziós) az lenne a kérdés hogy ez ugye nem fog elvenni Sata portot és ehhez illene rakni inkább be az SSD-t? ne a másik PCIex mellé ami rev 3-as?
Sávszélességben nem okoz gondot ha egy VGA és egy M2 SSD van ugyanazot a PCIex csatornán?

köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#69325) NeroLacus


NeroLacus
csendes tag

Sziasztok!
Az után érdeklődnék, hogy a Gigabyte Z390 DESIGNARE alaplap támogatja-e Link Aggregation-t, vagy a Teaming with Intel-t. Sajnos sehol sem találtam erre vonatkozó infót

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#69326) Lenry válasza TommyGun (#69324) üzenetére


Lenry
félisten

az lenne a kérdés hogy ez ugye nem fog elvenni Sata portot

nem, mert ez nem SATA, hanem PCI-Express

Sávszélességben nem okoz gondot ha egy VGA és egy M2 SSD van ugyanazot a PCIex csatornán?

nem, mert kellően nagy a sávszélesség

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#69327) dugo_ válasza TommyGun (#69324) üzenetére


dugo_
veterán

Nem fog elvenni SATA portot ebben az esetben. Teljesítmény tekintetében mindegy melyikbe teszed, ugyanazt a sebességet fogja tudni. Célszerű az 1-esbe rakni, az van a prociba vezetve, a 3. gen esetén már 24 PCIe sávja van a procinak, így bőven marad az x4-es SSD mellett x16 is a videokártyának.

Lenry

nem, mert ez nem SATA, hanem PCI-Express

Nincs összefüggés. M.2 PCIe is el tud venni SATA portot.

[ Szerkesztve ]

(#69328) Lenry válasza dugo_ (#69327) üzenetére


Lenry
félisten

M.2 PCIe is el tud venni SATA portot.

:Y azt hogy?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#69329) dugo_ válasza Lenry (#69328) üzenetére


dugo_
veterán

Nem tudom a technikai részleteket, elég sok lapon kizáró tényező. Gondolom ha nincs dedikált SATA vezérlő, akkor a chipset szempontjából mindegy mi foglalja a sávszélt.

(#69330) cheatergs


cheatergs
senior tag

Halisztok!
DDR3L és DDR3 kerülhet vegyesen a foglalatokba? A mobo (CPU?) képes külön kezelni a feszültségét a moduloknak?

i5 4570
Giga GA-Z97X-Gaming 3
Hynix 4x3GB DDR3L ill 1x4GB DDR3 (típusszám szinte megegyezik)

Előre is kösz!

Mindig minden mindegy

(#69331) Lenry válasza cheatergs (#69330) üzenetére


Lenry
félisten

DDR3L és DDR3 kerülhet vegyesen a foglalatokba?

nem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#69332) Hoffer válasza Hoffer (#69321) üzenetére


Hoffer
őstag

Erre valaki?

(#69333) Starchm válasza Hoffer (#69332) üzenetére


Starchm
őstag

3 óránál picit többet is várhatnál az uppolással.

Egyébként másik kábellel is hasonló a dolog?

(#69334) cseptomi


cseptomi
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek.
Egy Fujitsu E700 E90 -es asztali PC-be szeretnék processzort cserélni.
Az alaplap egy Fujitsu D3061 benne.

Jelenleg i5 2500 van benne, ezt szeretném lecserélni egy XEON E3-1225 V2-re.

Kompatibilis lehet az alaplap ezzel a CPU-val? Adatlapja nem tér ki a xeon processzorokra így nem vagyok biztos benne.

Segítségetek előre is köszönöm!

Tamás

(#69335) trialboj


trialboj
őstag

Kis segítségre lenne szükségem.

Van egy b350 mortar lapom, nem rég raktam újra a wint, és fura módon lefagy a gép, ha a idle módba kerül, és a monitor kikapcsol.
Régen már csinált ilyet, nem emlékszem mi oldotta meg. vga driver frissült, most néztem a bios verzióját, és hát elég öregecske, lehet az zavar be, még 2017-es build. Nem véletlenül, nagyon félek az ilyen frimware updatektől, mert ha lefagy a gép v valami gebasz lesz, vége az egésznek.
Letöltöttem a legfrissebbet az oldalukról, felraktam a pendrivra ahogy mutatták, bementem a bioisba flash menu, újraindul, de nem találta a sitcket, akármilyen csatlakozóba dugtam.
ExFat módra van firmázva, lehet ez a vaj? fat32 kell neki?

Van ez annyira régi bios, hogy nem lehet egyből 2019 re frissíteni?

Minden tanács hasznos, nem szeretném tönkre tenni, de már kiakaszt hogy random időközönként de minden nap lefagy :(
Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#69336) Hoffer válasza Starchm (#69333) üzenetére


Hoffer
őstag

Kábelről nincs szó, ezek az alaplapi USB csatlakozók.

(#69337) MrDerekas válasza trialboj (#69335) üzenetére


MrDerekas
addikt

FAT32 legyen és mehet a legfrissebb bios.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69338) MrDerekas válasza Hoffer (#69336) üzenetére


MrDerekas
addikt

Biosban az USB 2.0 engedélyezve van?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69339) trialboj válasza MrDerekas (#69337) üzenetére


trialboj
őstag

Ok, tényleg fat32 kellett neki.
Felraktam a 2019-es verziót, de ez valami rettenet gagyi lett. Fekete fehér az egész, semmilyen magyarázat nincs jobb oldalt, hogy melyik opció mit állít, és a betöltő logó is marad a régi gamer gagyi full screenes msi verzió, pedig az irodai msi-nél csak egy szép logo van a fekete kép közepén.

Na de az igazi gond ott van, hogy elfelejtette a coolerek beállításait, és mivel nem segít semmit sem, fogalmam sincs hogy állítsam vissza, hogy ismét csendesen duruzsoljon. Most ahogy elindítom felpörög maxra a 2 extra hűtő, a cpu hűtője meg fene tudja miért nem jelenik meg a lenti kimutatásban.

Ezek a beállítási opciók, //video// de itt sem segít, hogy mit állítsak hova, hogy jó legyen :( :W

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#69340) trialboj


trialboj
őstag

Jaj, mi a fene történt a gépemmel, felraktam a speedranft, hogy korrigáljam gyorsan, de ez sem látja csak a gpu hűtőt. Nem véletlenül féltem én a bios matatásától. Amit találtam a neten, mind negatív értékelése volt, ennek a csuda új msi biosnak :(

Biosban akármit csinálok, semmi nem változik, hiába tiltom az összes sys fan-t, nem lesz változás, a gépemnek olyan hangja van mint egy kilövés előtti rakétának, ijesztő hogy nem tudom visszacsinálni amit szétbarmoltam, és ilyen hang mellett még azt sem tudom kipróbálni, hogy ha elalszik a képernyő akkor vajon lefagy-e. :C

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#69341) jokeph válasza trialboj (#69340) üzenetére


jokeph
nagyúr

Alapból nem is szokott nagyon mást látni. Be kell neki állítani a többit. :U Mondjuk a nagyon új lapokkal nem biztos hogy menni fog. Pontosan mi az alaplap ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69342) dretoxhun


dretoxhun
újonc

hellosztok
adott egy
asrock fatal1ty h97 performance
2x8gb ramot corsair vengette ddr 3 1600mhz
és egy i5 4660
az lenne a problémám hogy nem tudom a ramokat dual chanelbe kötni csak single chanelbe mert különben nem indul el a pc probáltam egy másik alaplappal is ugyan ez a helyzet volt csak ott nem tudtam csak 1 db ramot bele tenni mert ha minde a 2 benne volt single chanelbe akor nem indult el használtan vettem az alaplapot és akitöl vettem dual chanelben ment a ram most én akkor processor hibára tudok tippelni de valaki jó lenne ha ki javitana nem akarok megint költeni rá :)

(#69343) XuChi válasza dretoxhun (#69342) üzenetére


XuChi
addikt

A RAM-ot, minden lehetséges Slot-ban megnézted ? BIOS reset megvolt ?

Nem bántásból, de igazán átolvashatnád azt, amit leírsz és posztolsz :R

(#69344) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Üdv :)

Nem tudom pontosan hova írjam, de az alaplap hibájára gyanakszom, remélem meg tudtok erősíteni benne.

Egy régi Giga LGA1156-os konfig tegnapig kifogástalanul működött, míg hozzá nem értem, és bele nem tettem még egy RAM modult.
Ezután is szépen működött aztán meggondoltam magam, és inkább kivettem a két különböző ram modult és egy dual-kitet tettem bele.

Azóta a gép nem kapcsol be, egyáltalán. Néztem, hogy táphiba-e, másik tápkebellel, táppal elindul kb fél másodpercre, éppenhogy elkezd forogni a CPU és a táp ventije, majd leáll, majd megint felpörög, megint leáll, és ezt csinálja kb 3-4x miután már nem próbálkozik tovább.

Az lapot már kivettem a gépből, kivettem az elemet, próbáltam másikkal is, jumpereltem a cmos-t a lapon, de ugyanez, felpörög egy pillanatra, majd leáll. A kondik mind egészségesnek tűnnek.

A saját tápjával meg amivel eddig kifogástalanul működött még ennyit sem csinál, mintha teljesen halott lenne, az a táp egyébként egy 350w-os Seasonic.

Ez így a leírás alapján szerintetek is alaplap hiba lehet? és mégis mit tudtam megbolygatni egy egyszerű RAM cserével ami ezt válthatja ki?

[ Szerkesztve ]

(#69345) Hoffer válasza MrDerekas (#69338) üzenetére


Hoffer
őstag

Nincs a BIOS-ban erre külön beállítás...

(#69346) Lenry válasza DeathAdder (#69344) üzenetére


Lenry
félisten

igen sanszos, hogy alaplaphiba.
az LGA1156 nem mai darab, lehet, hogy valahol por volt, ami belement valami foglalatba, rövidre zártad egy pillanatra valamivel, csak nem vetted észre, 1000 dolog lehet.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#69347) arcitec válasza DeathAdder (#69344) üzenetére


arcitec
addikt

Visszaraktad a régi RAM-okat és úgy sem? ( a por mikortól vezető? :U )
Esetleg a csatlakozókat megnézheted, lehet eltört,elengedett valami,ami számít, főleg ha nem mai példány...

[ Szerkesztve ]

(#69348) DeathAdder válasza Lenry (#69346) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nagyon poros volt, de lehet nem takarítottam ki elég alaposan.

Hát nagyon sajnálom, mert jó kis netezős konfig volt, i3-mal, ssd-vel, de megszolgálta már a magáét :)

Egyébként a táp is elromlott, mert másik lapot sem indítja be :(

arcitec - régi ramokkal sem. De ram nélkül is be kellene kapcsolnia legalább 5-10 másodpercre, de csak felpörög a processzorventi és leáll, majd megint felpörög, megint leáll.
A lap szép, a kondik, a csatlakozók is szemre jól állnak.. picit dühítő, hozzányúlok hogy ramot cseréljek, erre tönkremegy az egész, legalábbis a táp biztos hogy tönkrement, és a lap sem akar beindulni pedig 3 táppal is próbáltam már, amik biztosan jók.

(#69349) arcitec válasza DeathAdder (#69348) üzenetére


arcitec
addikt

Az új RAM-ok jók egyáltalán?

(#69350) DeathAdder válasza arcitec (#69349) üzenetére


DeathAdder
veterán

Jók :K

9 db ddr3-as ram van a házban, sajnos egyikkel sem működik, a másik pc-n mindegyik jól működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.