Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) kukulec válasza Viktoár (#19999) üzenetére


kukulec
őstag

nem sérült, abszolút ép

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#20002) playfellow


playfellow
csendes tag

Szevasztok !

Már hónapok óta szenvedek egy olyan problémával, hogy az MA78GPM-DS2H Gigabyte alaplapra épülő asztali pécém rendszeresen megáll "kék halál"-lal.
Az okok:
KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

És ezek ismétlődnek.

Mivel dual boot-os a gépem (xp-linux) természetesen megnéztem linux-on is és ott is ugyanez.
Ebből ugye nyilvánvalónak tűnik, hogy valami hw bajság lehet (a BIOS-t nemrégen frissítettem - nem változott semmi)
Én főleg memória problémára gyanakszom, de lehet táp, alaplap.

Ez így tudom, hogy túl álltalános, de most jön a lényeg (hátha erről beugrik a kollégáknak valami):
Az újraindítás úgy átlagosan 3 lépés alatt sikeres:
- Először még az XP-ig sem jut el és down (van úgy, hogy kétszeri, háromszori próbálkozás után is csak eddig jutok)
- Másodszorra már eljut az xp "kék vonatához" és a 4. ide-oda mozgás után down
- Harmadszorra már eljutok az xp bejelentkező képenyőjéhez is

memtesztet már futtattam, de ott is lehalt 5-10 perc után - megjegyzem, amikor még "jó volt" a cucc akkor is ez történt.

Ha valakinek lenne egy erős tippje az nagyon megköszönném.

(#20003) Rivaul válasza playfellow (#20002) üzenetére


Rivaul
addikt

Mivel a memtest kihal így ha több memória van a gépben akkor szedd ki mindet s csak 1 memóriával indítsd. Ha azzal is csinálja akkor egy másikat is tegyél bele. Ezután jöhet a hdd ami még problémás lehet a sorozatos betöltési hibák miatt. Húzz le minden felesleges dolgot a lapról. Olvasók +hdd-k stb... Az adatlapodon jobb lenne kitölteni a konfigod részleteit mert úgy sokkal könnyebb lesz segíteni most s a jövőben is.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#20004) Kityeszto válasza kukulec (#20000) üzenetére


Kityeszto
tag

probáld meg kikapcsolni elinditani utána bekapcsolni megint hátha megzavarodott vagy nézd meg esetleg nincs e energiatakarékosság miat letiltva vagy az utolso tippem hogy nem e huztad ki rosszul ugyértem hogy valami zárlatot kapott esetleg gondolom hogy ad e le áramot azt nem tudod megnézni ,lemérni

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#20005) kukulec válasza Kityeszto (#20004) üzenetére


kukulec
őstag

most reggel megint leellenőriztem, BIOS beállításokkal együtt, de semmit sem találtam. ezt az energiatakarékosságot hol találom? (a dolog másik érdekessége, hogy a család másik asus lapja ugyanezt műveli)

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#20006) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok

Adott egy asus p8z77-vlk alaplap, és szeretnék egy tesztet végezni ugyan azzal a hardware-rel, de úgy hogy egyik esetben pci-exp 3.0-n megy a teszt, a másik esetben pci-exp. 2.0.
Biosban át tudom állítani hogy a pci-e slot 2.0 vagy 3.0 sávszélességet használjon?

(#20007) Thrawn válasza crash666 (#19984) üzenetére


Thrawn
félisten

Szerintem nem lesz gond vele, de ennyiért már vehetnél egy 120-128GB-os SATA csatlakozós SSD-t is ami ilyesmi tempót tud (na jó, talán írni nem fog ennyivel).

gyuri86: Tegyél bele Sandy Bridge-t, akkor lesz 2.0, aztán Ivy Bridge-t és lesz belőle 3.0.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#20008) Viszlát válasza CoolMan (#19996) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem tudok nem foglalkozni vele, ugyanis bármilyen, a böngészésnél komolyabb tevékenység esetén egyszerűen kikapcsol a gép. BIOS-ban nem írja ezt az értéket, csak a procit és a lapot, a HWiNFO szintén nem, úgyhogy csináltam egy screenshotot, hogy lásd, mert én már nem értem a dolgot. :)

Most készítettem, csak a böngésző fut egy ablakkal és a monitorozó progik, semmi más, tehát mondhatni, hogy idle állapotban.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#20009) Darks!de


Darks!de
csendes tag

sziasztok!!!
összeraktam egy configot es ezt az alaplapot vettem ugyebár integrált APU meg minden
http://www.ipon.hu/index.php?searchthis=GIGABYTE+GA-F2A55-DS3&where=shop

és itt hol kell racsatlakoztatni a monitort????? HELP pls

(#20010) Viszlát válasza Darks!de (#20009) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia!

A HDMI aljzatra kell rácsatlakoztatni, amihez szükséged lesz egy HDMI kábelre

.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#20011) táp


táp
csendes tag

THX srácok!

Minden volt kifújás, befújás, aláfújás sajna nincs változás. PCI-os vga karim nincs marad a lapcsere.
A következő issue, hogy szerezzek lga775-ös tokozással lapot. :Y

(#20012) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!
Elég fura dolog történt ma a géppel. Reggel bekapcsoltam, nem volt netem. Mintha a hálókártya nem működött volna, nem érzékelte, hogy be van dugva a kábel, nem is villogtak rajta a ledek. Aztán telepítettem drivert, még a windowst is újratettem, nem használt. Végső elkeseredésemben áramtalanítottam a gépet, aztán újra bekapcsoltam. És voalá, villogtak a ledek, van netem.

Találkozott már valaki hasonló jelenséggel?

(#20013) Rivaul válasza Darks!de (#20009) üzenetére


Rivaul
addikt

Hdmi kimenet van rajta. Sima monitort nem fog kezelni mert digitális jelet ad le. Csak ha dvi csati is van a monitorodon akkor hdmi to dvi kábellel megy.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#20014) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Szeretném megtudni,hogy a biosban milyen opción belül tudok legalább 200Mhz pluszban adni a procinak,egyszóval kicsit húzni rajta.

Asrock 960 lap ,és AM3 X3 450 négy magosítva @ Phenom II X4 B50-re. 1.30-as Bios áll rendelkezésemre. :R

(#20015) TommyNagz válasza dangerzone (#20012) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Behülyülhet az alaplapi NIC, előfordul. Ha nem válik gyakorivá, ne foglalkozz vele :)

encapsulation dot1q

(#20016) CoolMan válasza Viszlát (#20008) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Érdekes, hogy más progi nem írja. (Aida64 esetleg?) Azt látom, hogy terhelésénél a CPU nem melegszik túl. A VGA-val mi a helyzet, mert azt nem látom?

(#20017) BomiBoogie válasza TechN7ne (#20014) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Multiplier (szorzó) állításával.

(#20018) crash666 válasza Thrawn (#20007) üzenetére


crash666
csendes tag

Ok, köszönöm a segítséget.

(#20019) TechN7ne válasza BomiBoogie (#20017) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

EZ az opció lenne csak? Nem akarok sokat rá adni,csak egy picit,ahhoz nem szükséges feszűltség emelés? Melyik a legelső lépés ?,nehogy véletlen először a legnagyobbra rakjam.... :U

(#20020) BomiBoogie válasza TechN7ne (#20019) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, ez jó lesz, értelemszerűen a legkisebb számmal kezdd. Ha stabilan megy, akkor nem kell feszemelés.

(#20021) TechN7ne válasza BomiBoogie (#20020) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Biosban most ez a helyzet:

CPU Frequency Mulitplier x16.0 3200Mhz /alapból ezen van és ez is a max. ebben a beállításban/
NB Frequency Multiplier x10.0 2000Mhz /ez a max,én raktam ide fel 1600-ról, és csak 100Mhz-t nőt a processor sebbegése.

Van alatta még olyan beállítás,hogy HT Bus Speed ami jelenleg auto-ra van állítva,de állíthatom 1x 200Mhz-tól 10x 2000Mhz-ig. Ehhez még nem nyúltam,ez is segíthet növelni a proci sebsebégét?

(#20022) BomiBoogie válasza TechN7ne (#20021) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én maradnék az egyszerű "CPU frequency multiplier" állításánál, az a legjobban követhető és a legtöbb gyorsulást adja.

(#20023) giigz


giigz
veterán

(#20024) Kityeszto válasza kukulec (#20005) üzenetére


Kityeszto
tag

azmár kicsit gyanus nem lett mostanába olyan ezköz beledugva az egyik gépbe ami a másikba is ???

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#20025) Rivaul válasza giigz (#20023) üzenetére


Rivaul
addikt

2 dolgot találtam rá. Vagy tisztítsd meg a registryt vagy ha ez nem megy akkor a tápod kéne lecseréln kölcsönbe egy picit.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#20026) giigz válasza Rivaul (#20025) üzenetére


giigz
veterán

A registry-t hogy tudom megtisztítani?

(#20027) TechN7ne válasza BomiBoogie (#20022) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

CPU frequency multiplier gyárilag a legmagasabbra van rakva / 3200Mhz/,ennyit is tud gyárilag a proci /4x 3200/,így semmit nem is tudok vele nyerni.

"HT Bus Speed" mit takar? Őt is felhúzhatom óvatosan,lehet tőle erősebb a proci?

[ Szerkesztve ]

(#20028) BomiBoogie válasza giigz (#20026) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Pl. a "CCleaner" nevű programmal.
Ez ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#20029) Rivaul válasza giigz (#20026) üzenetére


Rivaul
addikt

Rengeteg progi van rá. Ingyenest google ad sokat. pl: [link] Ami jobb az fizetős. Ha BomiBoogie-é ingyenes akkor arra keress. Nem használok sokat ilyet 1 win alatt max 1x.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#20030) giigz válasza BomiBoogie (#20028) üzenetére


giigz
veterán

Csináltam ezzel a programmal egy rendszerleíró vizsgálatot, meg javítást, csinált valamit, kiírta, hogy készen van, de azóta is megvan a képremegés...

Tehát akkor egy másik táppal kellene kipróbálnom, csak honnan szedek másik tápot? :D

(#20031) Rivaul válasza giigz (#20030) üzenetére


Rivaul
addikt

Egy újraindítást azért remélem csináltál. Ha megmarad akkor bizony a táp adhat túl sok feszt. Meg kéne próbálni másikkal.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#20032) giigz válasza Rivaul (#20031) üzenetére


giigz
veterán

Igen, volt újraindítás... Na majd akkor holnap elkérem haverom tápját, és kiderül. :)

(#20033) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdvözletem!

Létezik az szerintetek, hogy egy MSI P35 neo3 lap ne támogatná az ACHI-t? :U Tegnap óta vagyok SSD tulaj és a biosban egyszerűen nem tudom állítani csak ide-re. Megfelelő portra kötöttem az már oké de onnantól megáll a tudomány. :(

BIOS

Ötleteket és véleményeket előre is köszönöm! BIOS frissítést nem merek eszközölni mert fogalmam sincs hogy kell nekilátni. Tudom, hogy rengeteg tutorial van de szinte mind angol. Azzal meg nem állok valami jól :U

Köszönöm előre is!
T

(#20034) endruboy1


endruboy1
senior tag

Helló

Egy zsír új gépet próbálnék beüzemelni, de miután többször is lecsekkoltam hogy elméletileg minden jól van összedugva még mindig meg sem nyikkan. Konkrétan semmelyik venti meg se pördül és a bekapcsoló gomb LED-je miután megnyomom a bekapcs gombot sűrűn el kezd pislogni... és ennyi. A típusa ASrock Z77 Pro4. Minden tippnek örülnék mert 5letem sincsen.

(#20035) Lenry válasza tomi5244 (#20033) üzenetére


Lenry
félisten

tessék, itt a magyar leírás

(#20034) endruboy1 vagy hibás valami, vagy csekkold még egyszer a bekötéseket.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20036) WP14 válasza endruboy1 (#20034) üzenetére


WP14
őstag

Próbáld másik táppal, ami megbízhatóbb, mint az iArena!

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#20037) endruboy1 válasza WP14 (#20036) üzenetére


endruboy1
senior tag

FSP Hexa 500-as van rádugva, nem az én gépemről van szó. (ami mellesleg teljesen tökéeletesen megy :) )

(#20038) tomi5244 válasza Lenry (#20035) üzenetére


tomi5244
őstag

Köszönöm! Ki fogom próbálni!

A pendrive fat32 vagy NTFS legyen 2gb-os elég? Ja és a BIOS frissítésnél miket célszerű lehúznom a lapról, pl vinyó?

Lehet, hogy még privátban zargatlak! :B

(#20039) Kityeszto válasza tomi5244 (#20038) üzenetére


Kityeszto
tag

fat32 , és böven elég :D és semmit nem szükséges :)

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#20040) WP14 válasza endruboy1 (#20037) üzenetére


WP14
őstag

Rendben. Nekem is ment nagyon régen egy codegen 5 évig, aztán pukkant el, de szerencsére semmit nem vitt magával :D

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#20041) TommyNagz válasza WP14 (#20040) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Jó is az a kodegány, nem tudom miért szidják ennyien. Olcsó, és azért van annál rosszabb is. Sok tápom volt már, nagy részük kodegány, ezek évekig jól mentek. Egy tápom halt be, az GABA volt, bár azért annak már egy Chieftec lett az utódja :)

encapsulation dot1q

(#20042) Lenry válasza TommyNagz (#20041) üzenetére


Lenry
félisten

azért szidják sokan, mert egy hulladék.
mert felét nem adja le annak, ami rá van írva, mert hulladék alkatrészekből van és mert ha eldurran valószínűleg viszi magával a géped.

az, hogy neked nem volt még vele bajod, annyit jelent, hogy szerencsés vagy.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20043) TommyNagz válasza Lenry (#20042) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Ennek azért én is örülök :) Úg ylátszik tényleg jó darabot fogtam ki régen, mert egy 4870-es Sapphire-t hajtott a legutolsó 400-as gányom, és nem volt vele baj. A gyártó oldalán követelménynek talán 500-as tápot írtak, ha jól emlékszem.

encapsulation dot1q

(#20044) endruboy1 válasza Lenry (#20035) üzenetére


endruboy1
senior tag

Hát én már szanaszét dugdostam meg ellenőrizgettem de még mindig meg se nyikkan...

(#20045) giigz válasza TommyNagz (#20043) üzenetére


giigz
veterán

Milyen cpu volt a 4870 mellett?

(#20046) TommyNagz válasza giigz (#20045) üzenetére


TommyNagz
senior tag

E2200, i3, e6300. Ebben a sorrendben :)

encapsulation dot1q

(#20047) Lenry válasza endruboy1 (#20044) üzenetére


Lenry
félisten

alaplapi távtartók ugye benn vannak?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20048) BomiBoogie válasza Lenry (#20047) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez egy teljesen jogos felvetés. Ha ez a helyzet és szerencséje van, el is indul még. :K

(#20049) Viszlát válasza CoolMan (#20016) üzenetére


Viszlát
addikt

A VGA hűtésével semmi gond szerencsére, 27 alaphelyzetben, 47 terhelve.

Szereztem amúgy most egy nagyobb bordát meg ventit rá, most tesztelem, de az már üdvös előjel, hogy alaphelyzetben levitte 51 fokra.

Ja és köszönöm a segítségedet. :R

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#20050) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Egy érdekes hibajelenséggel küzdök, nem is tudom igazából melyik topicba írjam.
Adott egy gép:
ASUS P5VD2-MX alaplap
Core 2 Duo E6300 processzor
2GB DDR2 800Mhz Kingston RAM
HD3650 512Mb PCI-E Vga
250GB SATA2 Seagate HDD
430W táp

Feltelepítettem rá egy friss Windows 7et, ami már ki lett próbálva néhány másik gépen.
A hibajelenség az, hogy a rendszer baromi lassú. Netezés közben görgetésnél beszaggat, egy program indítása olyan sebességgel történik mintha P2es gépen dolgoznék 128Mb rammal...A 3DMark 4-5x több ideig fut le , mint egy átlagos gépen, és a 3dMark még az időt is sokkal lassabban számolja mint ahogy kellene, ergó 1 másodperc visszaszámolása neki 5 másodpercig tart.

-A memória memtesttel tesztelve hibátlan, a vinyó HD Sentinel szerint 100%os, bad sector mentes. Próbáltam SATA kábelt cserélni, mindkét SATA porton kipróbálni, semmi változás.
-A rendszer full friss telepítés, csak a driverek lettek feltelepítve és a legalapabb programom, mint Chrome, Winrar, VLC, Adobe Reader és Office csomag, semmi több.

Bárkinek bármi ötlete? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.