Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69151) Piftuka


Piftuka
veterán

Köszönöm az info-kat, srácok! ;)

A "DEL" nyomkodását követően ~1 perccel bejött az UEFI felület. Meg tudtam nézni a legfontosabbakat, beállítottam a boot sorrendet, a ventilátor szabályozást, és feltepelítem majd a Win10-et.

Nekem csak az furcsa, hogy a bekapcsolást követően rögtön nem ad képet a gép, és a HDMI egyáltalán nem kap jelet majdnem 1 percig. (Nem kap, mert át is vált a monitorom erre a régi gépemre, ami a másik HDMI portjára van csatalkoztatva, és amivel most írok Nektek.)

Ez az első, valódi UEFI-s alaplapom.

A régi gépeknél azt szoktam meg, hogy a bekapcsolást követően rögtön adott képet a videokártya. A régi BIOS (DOS-os) felület, az alaplap főbb adatai azonnal látszottak.

És persze a "Push F2/F8/10" felirat is, hogy az ember tudjon boot-olni eszközről, vagy belépni a BIOS-ba. Ha pedig beléptünk, a "Chipset Configuration" menüben be lehetett állítani, hogy az AGP/PCIe csatolót inicializálja elsőnek. (Ezáltal rögtön felismerte a VGA-t, és bekapcsolás után rögtön volt kép.)

Ennek az alaplapnak nem találtam semmi ilyesmi beállítást a menüjében.

És az is furcsa, hogy amíg az UEFI meg nem jelenik a képernyőn, az alaplapon konstans világít a VGA hibát jelző LED. Ez egyébként normális így? :F

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#69152) s7evcsenko válasza Lenry (#69143) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszönöm szépen, sikerült! :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#69153) varmi2 válasza Piftuka (#69151) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem normális, hogy világit a vga hibát nelző led. Tedd fel a legújabb biost a laphoz, vagy nyomj egy bios resetet. Vagy mindkettőt tedd meg.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69154) Piftuka válasza varmi2 (#69153) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a segítséget Neked is!

A 2019. szeptember 18-i BIOS van az alaplapon. Gondolod, hogy nem ismeri még ezt a videokártyát? :F

(Első körben nyomok egy Clear CMOS-t, és meglátom, segít-e.)

"Aquila non captat muscas."

(#69155) varmi2 válasza Piftuka (#69154) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tedd fel a legutolsót, a novemberit.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69156) Piftuka válasza varmi2 (#69155) üzenetére


Piftuka
veterán

Rendben, frissítem. Már csak az a kérdésem, hogy melyik módszerrel?

Próbáljak bejutni ismét a BIOS-ba? Akarom mondani UEFI felületre, és onnan az "M-Flash" metódussal?

Vagy az alaplap Flash BIOS gombja segítségével? (Gondolom, nem probléma, hogy a videóval ellentétben az én gépemben már minden alkatrész benne van... vagy igen?)

"Aquila non captat muscas."

(#69157) Lenry válasza Piftuka (#69156) üzenetére


Lenry
félisten

mindegy, de az M-Flash módszer a legegyszerűbb.
egy pendrivera felmásolod a fájlt, onnan be tudja tölteni az M-Flash

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#69158) tasiadam


tasiadam
veterán

Sziasztok!
Giga h81m hd3 alaplap van a szuleim gepeben. G1840el a bios megnyilt. 1 monitor volt rajta. 1333mhz-ra korlatozta a memoriat a cpu. Lecsereltem 4150 i3-ra. A bios nem jelenik meg, kurzor mozdulatlanul es fekete kep. 1333mhz-n maradt a memoria, pedig 1600as mind a 2 memoriamodul, plusz az i3 teljeskoru memoriasebesseget tamogat. (1600mhz).

Valami tipp, hogy keltsem eletre a biost? Akarom a gpu-t es a memoriat piszkalni. Most sem rossz, hasznalhato, de valami buzlik a memoriak miatt is.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#69159) s7evcsenko válasza Lenry (#69143) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Belefutottam egy újab problémába a témával kapcsolatban. :B
Mikor aludni megy a számítógép, akkor a hálókártyák is megpihennek...
Nincs valami olyan beállítás, hogy alvó módban csak simán továbbítsa a jelet?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#69160) Doky586 válasza s7evcsenko (#69159) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egyből megtaláltad a hátrányait is. :K

Egyszerűbb lenne egy gigabites switchet v routert beszerezned.

(#69161) s7evcsenko válasza Doky586 (#69160) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Jogos, tényleg ez lenne a legjobb megoldás, csak gondoltam ha már itt van 2 port, akkor hátha. :B
Igazán működhetne switch-ként alvó módban... mi akadálya lenne? :F

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#69162) Doky586 válasza s7evcsenko (#69161) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A boltban se árulnak 2 portos switchet.. :B

Egyszerűen nem ezért van rajta két ethernet port.

(#69163) varmi2 válasza s7evcsenko (#69161) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mi az akadálya? Maga az alaplap konstrukcio. Ahoz hogy egy harver működjön, kell egy vezérlő program, egy operációs rendszer, a pc esetén ez maga a windows, linux, vagy bármi más, ha ez nem megy, akkor nincs ami vezérelje a hardvert, így a hálókártyát sem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69164) s7evcsenko válasza varmi2 (#69163) üzenetére


s7evcsenko
addikt

:R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#69165) Piftuka válasza Lenry (#69157) üzenetére


Piftuka
veterán

Még egy kérdés...

Az USB fájlrendszere FAT32, exFAT, vagy NTFS legyen? Vagy ennél az alaplap típusnál ez mindegy?

"Aquila non captat muscas."

(#69166) varmi2 válasza Piftuka (#69165) üzenetére


varmi2
nagyúr

fat32 legyen

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69167) Lenry válasza Piftuka (#69165) üzenetére


Lenry
félisten

FAT32 a biztos

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#69168) Piftuka


Piftuka
veterán

Köszönöm az újabb segítséget!

Fejlemények:

- BIOS frissítés,
- Clear CMOS,
- "Load Default" sikeresen megvoltak...

A helyzet változatlan. :(

--> Már a BIOS frissítés előtt is 1 percet kellett várnom, hogy beadja a BIOS/UEFI képet, rákattintottam az "M-Flash"-re, akkor is vagy 1 perc eltelt, mire bejött a kép.

- Amíg nincsen kép/HDMI jel, konstans világít az alaplapi debug LED-en a "VGA".

- És a monitor semmi jelet nem kap HDMI-n. Sleep módba kapcsol jel híján.

- Amint letelik az ~1 perc, bejön a kép, elalszik az alaplapi "VGA" hibát jelző LED, és van HDMI jel és kép:




Ebben a menüben mutatja, hogy felismerte a PCIe sínbe rakott videokártyát:




Kezdek komolyan elkeseredni. :( Mi a búbánatos rossz nyavaja ez? :F

Mi a megoldás?

"Aquila non captat muscas."

(#69169) varmi2 válasza Piftuka (#69168) üzenetére


varmi2
nagyúr

Még 1 valamit kipróbálhatnál. Vedd ki a cput, és a vgat is a lapból, majd rakd vissza. Több ötletem nincs.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69170) temporello válasza Piftuka (#69168) üzenetére


temporello
tag

A VGA-hoz csatlakoztattad a 6 pines tápcsatlakozót?

(#69171) npera


npera
újonc

Nagyon amatőr kérdés, csak eszembe jutott. VGA-kártya extra betápot kap a tápegységből?

Van valami első és második VGA-kártya sín az alaplapon. Esetleg az egyik az első és a másikban van a kártya?

(#69172) varmi2 válasza Piftuka (#69168) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tényleg, kipróbálhatnád a másik x16os pcie portba is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69173) hobizoli válasza Piftuka (#69151) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az a videozsuga tuti frankon muxik mashol?
PCIE tapkabel ra van dugva?
a PCIEx16-ban van vagy a masikban?

több drón kell ;P

(#69174) Piftuka


Piftuka
veterán

A 6 pin-es tápcsait természetesen csatlakoztattam. :K A tápegységem "über" (Super Flower Leadex 550 Platinum).

A videokártya a dedikált, fémmel megerősített, elsődlegesen neki dedikált PCIe sínben csücsül.

Három dolgot tudok megnézni még...

1. A tápegységen másik moduláris aljzatba dugom a VGA tápkábelét
2. A tápegységem másik VGA tápkebelével is megnézem
3. Ebből a régi gépemből, amin most írok, kiveszem a "Radeon 5770 Vapor-X" kártyámat.

Ha azzal is ezt produkálja, ugye kizárhatjuk a VGA hibát?

"Aquila non captat muscas."

(#69175) hobizoli válasza Piftuka (#69174) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a regi gepben megy az a RX570-ITX?

több drón kell ;P

(#69176) Piftuka válasza hobizoli (#69175) üzenetére


Piftuka
veterán

Hmmm... igazad van. Akkor az a 4. opció. Megnézem. :K

"Aquila non captat muscas."

(#69177) MrDerekas válasza Piftuka (#69176) üzenetére


MrDerekas
addikt

Amit még tehetsz. Visszabontod a gépet alapra. Alaplap+cpu+vga+ram és indítod. Tehát adathordozó/tároló, usb kütyü, még bill és egér se legyen rajta. Ha akkor indul rendesen, akkor lehet egyesével visszajátszani a komponenseket, perifériákat és ahol belassul a boot, ott a hiba. De elsőre a vga-t kellene ellenőrizni valóban.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69178) Piftuka válasza MrDerekas (#69177) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem nagyon kellett visszabontanom, mert az alaplap+CPU+RAM+VGA együttesen kívül csak a formázatlan, új SSD volt rajta, és az optikai meghajtó.

- Az SSD-t lehúztam. Nem változtatott semmin.

- Lehúztam a billentyűzetet, egeret is. Nem változotott.
- Az új VGA a régi gépemben megy. Boot-nál azonnal ad képet. (Arról írok most is.)

- A régi Radeon 5770 az új gépemmel ugyanúgy nem ad jelet a bekapcsolás után.

- A BIOS-ban akár "Legacy + UEFI", akár "UEFI" módban van a rendszer, nem változik.


Most ráadásul még az imént eszembe jutott, hogy az optikai meghajtót sem próbáltam még ki. Mivel új, azt sem ártana.

Nyomkodom a gombját, de nem adja ki a tálcát. Nem tudom, van-e köze ennek az egészhez, de ez már kezd egyre inkább "gázos" lenni. :(

(Majd holnap még megnézem az optikai meghajtót a régi gépemben is, de már nincsen erőm. 3 napomat b*sztam el eddig az értékes szabadságomból ennek a kicsexett gépnek a beüzemelésére... :((( 14 napos elállások, 3 napos cseregari lejártak... feladom. :O )

"Aquila non captat muscas."

(#69179) arcitec válasza Piftuka (#69178) üzenetére


arcitec
addikt

Mindent úgy csatlakoztattál,ahogy a doksiban le van írva? Még a RAM lehet esetleg amire az AMD háklis lehet,ahogy itt írják. Persze RAM nélkül meg nem indul el, ha minden igaz.

(#69180) hobizoli válasza arcitec (#69179) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja tenyleg :K
Piftuka, a RAM a jo helyeken van benne, ahogy az alaplapi leirasban is van?

nekem a masik helyen el sem indult a gep
aztan atraktam eggyel odebb es ugy egybol ment

több drón kell ;P

(#69181) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Dell Latitude 6430, ami néha bootolásnál már nem jut el a Windows-ig (ekkor az akksi kivétele megoldja a gondot átmenetileg), máskor minden rendeltetésszerűen működik. A hibaüzenet, amit kapok, az FW status recovery error-t ír.
Rákerestem, sokan a CMOS alacsony feszültségszintjét írják mint lehetséges ok, azt cseréltem (tényleg már kicsi volt a feszültség), de nem oldódott meg a dolog. Olvastam olyat is, hogy az alaplappal lehet gond.
Hogyan tudnám megoldani a problémát vagy legalább leszűkíteni a lehetséges okok halmazát ?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#69182) arcitec válasza hobizoli (#69180) üzenetére


arcitec
addikt

NO tessék,bár neked el sem indult... Egyébként a RAM-ot a bios-ban nekem is be kellett állítani, mert nem mentek maxon. Gondolom azt tudja,hogy minden másodikba kell rakni.
Még azt lehet,hogy Piftuka, egyiket vegyed ki. Kicsi lehet az esély arra,hogy pont kifogni egy olyan lapot, így pont otthoni rakásra , hogy nem lenne jó. Valami nincs a helyén. Más nem beviszed, egy megfelelő helyre és "összelövik" neked. Legfeljebb ez lesz az össze szerelési díja. Itt a RAM nem található : [link] Bár nem tudom ez számít-e.

[ Szerkesztve ]

(#69183) Trailblazer válasza Piftuka (#69178) üzenetére


Trailblazer
addikt

Táp biztos, hogy tuti?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#69184) MaddeNNNN válasza Piftuka (#69178) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Egy dvi kábellel próbáld már ki, hogy ugyan azt csinálja-e mint a hdmi kábellel. Most így eszembe jutott mintha valahol olvastam volna ilyet az elmúlt hetekben.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#69185) Piftuka


Piftuka
veterán

Köszönöm a sok-sok tippet! :R

Nos... fújtam egyet, és nekiveselkedtem az optikai meghajtó tesztjének.

Lehúztam az új gépről, rádugtam a régi gépre, és azon gond nélkül nyílt, csukódott a tálcája.

Aztán visszaraktam az ODD-t az új gépbe, és jött a döbbenet.

Nyílik a tálcája, és pár másod perc alatt ott volt a rendszer a BIOS képernyőn. :Y

Nem is merem még leírni, hogy megoldódott a probléma, de az tény, hogy ha már nekiveselkedtem, rácsatlakoztattam az SSD-t, és még a HDD-t is.

Többször újraindítottam gépet, és egyelőre (KOPP! KOPP! KOPP!) azonnal kap jelet a monitor (kiírja, hogy "HDMI2 selected"), majd 3-4 másodperc múlva a fekete képernyőről az UEFI-ben találom magamat.

Elképzelhető, hogy az optikai meghajtó SATA kábele, vagy még inkább a tápcsatlakozója valahogyan rosszul érintkezett, és az okozta a problémát?

Sajnos nekem a Super Flower tápegység is gyanús... Holnap mindenesetre felhívom a boltost, akitől vettem.

Lehet, hogy visszaviszem (ez még 3 napon belül van), és kicseréltetem.

Persze most lehetne kérdezni... hozzányúljak-e egyáltalán, ha most éppen működik!? :)

(A Win10 telepítéshez nincsen erőm már tényleg; hulla fáradt vagyok, reggel óta alig ettem, napok óta rosszul alszom, és ezen idegeskedtem.)

"Aquila non captat muscas."

(#69186) hobizoli válasza Piftuka (#69185) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hm erdekes
oszinten szolva, errol a Superflower nevu technikarol sosem hallottam
en vennek egy BeQuite 5-600W-s egyseget, az halk, es bevalt
vagy egy FSP-t

modularis dolog az biztos szep meg jo, csak igazabol haszna semmi a zart hazon belul a mindennapokban, de dragabb
el lehet ugy rakni a kabeleket, hogy nincs utban, zart hazban meg ki a banatot erdekel?
nem kiallitasra megy...

több drón kell ;P

(#69187) Speed® válasza hobizoli (#69186) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nézz be a tápos topikokba, mielőtt holmi ismerethiányból fakadó feltételezések mentén vetetsz vele egy gagyibb új tápot..igen korrekt darab, ami nála van, a legjobbak közül való.

(#69188) Piftuka válasza hobizoli (#69186) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem azért vettem modulárisat, mert mindenképpen olyat szerettem volna. Csak ennek a gyártónak ebben a kategóriában nincsen más.

És nem Super Flower-t akartam (bár az a második kedvencem), hanem Seasonic-ot.

Ez a két gyártó jelenleg a "tápegység gyártók Rolls Royce-a" (még mielőtt az angolok eladták). Mióta az Enermax kiszállt a gyártásból, ők ketten maradtak.

Nem csak OEM-eket gyártanak, hanem saját márka alatt is.

Csak a Seasonic-kal pechem volt.

Éppen most döntöttek úgy 1-2 hónapja, hogy a "OneSeasonic" iniciatíva jegyében egyszerűsítik az eszközeik elnevezését.

Ennek köszönhetően a teljes palettájukat lecserélik. És ennek köszönhetően éppen most november-decemberben elfogyott minden olyan helyen az összes valamire való ~550-650 Watt-os modelljük, ahol a gyári 10-12 év jótállásokat adják.

(Mert az Ipon, Aqua, Edigital és még a másik 20-30 hazai IT cég kenje a hajára az 1-2 év jótállásokat ezeknél a csúcs, ~40.000-50.000 forintos tápegységeknél.)

Egyetlen helyen volt rendelhető állapotban a Seasonic Focus+ Platinum 650, a Konzolvilágnál.

Ők pedig olyan "ügyesen" tevékenykedtek most, hogy páran (a FB lapjukon sok a reklamáció) még a novemberi Black Friday rendeléseiket sem kapták meg tőlük.

Nekem ugyan 1-4 napos szállítást ígértek (fel is hívtam őket), ám végül 10 nap alatt sem változott a rendelésem állapota. "Feldolgozás alatt"... December 09-én rendeltem meg.

Ezért - bár már minden alkatrészem megvolt a géphez - az egyetlen opciót választottam. A helyi üzletben, ahol az alaplapot, SSD-t és házat vettem, megrendeltem azt a tápegységet, amit a boltos meg tudott hozni nekem az általam megadott listáról.

Ez volt az. Mondom... elvben ez a csúcsminőség. Nem számítottam problémára.

Karácsony előtti napon tudtam átvenni. Ő legalább 3 nap alatt beszerezte nekem.

(Egyébként mi van, ha az ODD SATA aljzata, vagy tápaljzata zárlatos? Még az is lehet.)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#69189) jeni válasza Piftuka (#69185) üzenetére


jeni
félisten

akár lehet az alaplap is hibás,kontaktus is egyben ami nem minden esetben jön ki elsőre a hiba.
tutira minden csatlakozó a helyére volt dugaszolva tövig?
nem biztos,hogy a táppal van a gond.
a tápcsatikban levő tüskék a helyükön vannak? rácsatlakoztatásnál nem lazulnak ki belőle?
cseréld fel a sata csatlakozásokat akkor kiderülne,hogy valamely HDD vagy SSD nem megy!

[ Szerkesztve ]

(#69190) kisza25 válasza Piftuka (#69188) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

meg sem merem kérdezni, hogy minek neked az ODD :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#69191) hobizoli válasza Piftuka (#69188) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nemtom ...lehet
nekem Enermax van ~2002 ota (nyilvan nem ugyanaz a modell), volt 365AX-VE (353W), aztan 651P-VE 24P (535W), most meg egy MaxPro 700W-s van, kerult a Tied felebe, es jo
mindegyik ugy mukodott, hogy osszedugom, oszt muxik :DDD

rendelni meg regota PCX-rol rendelek
2-3nap alatt megvan, es sosem volt baj veluk
Alza-nal is siman ment minden, bar ott meg csak 2x voltam

masik PC-ben egy Gigabyte 620W-s egyseg van az Aqua-bol (~2015)
azt meg a Dual Opteron-hoz vettem faternak
azota Opteron mar nincs meg, es egy G4560-t majd egy i3-7100-t kell ellatnia 3db HDD-vel, azt meg meggyozi csuklobol (lasd adatlap)

több drón kell ;P

(#69192) hobizoli válasza kisza25 (#69190) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekem is van mindket gepben DVDRW
volt mar haszna

pl lehet irni vele CD-t autoba, mert nincs USB-re lehetoseg a gyari fejegysegen, es nem szandekozom szetbaszcsizni ezert a muszerfalat sem beepiteni vmi mast, meg minek koltsek arra sokkal tobbet, amikor egy DVDRW 4k ujan es hang meg digitalis azon is

több drón kell ;P

(#69193) arcitec válasza Piftuka (#69185) üzenetére


arcitec
addikt

Örülök,hogy megoldódott. Igen a táp. Speciel ezért nem vettem moduláris tápot.1-el több probléma "LEHET". Ez nem jelenti azt , hogy nem jó az. Ami még idetartozik, hogy nálam a rendszer SSD adatkábel sata csati nem kattan be. Könnyen kicsúszhat.Most cserélni fogom,de lehet a 7 éves ssd nem is olyan.Azt tudom az elején kicsúszott és nyilván nem is tudott bootolni. Rám is frász jött hirtelen. Hasonló volt mint nálad, érdekes,mert elsőre az a pár soros szöveg, majd másodikra a bios.
Nekem ez a táp van nem moduláris,nem is hallani, 5 év gari u.o mint BeQuite japán kondik stb: [link] Most itt látom jó áron : [link]
U.I :Ha minden igaz minden kábele szinte fel van használva. ;)

[ Szerkesztve ]

(#69194) arcitec válasza kisza25 (#69190) üzenetére


arcitec
addikt

Nekem is olyan házam van(pont az odd hely miatt),meg egy kiváló ház), több ODD is van , mert egyszerűen megmaradt és mint írták CD lett vásárolva,de ma már flac a felhasználási kör. Át kell alakítani. ;)

(#69195) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Ha ODD kell, én erre a célra tartok egy usb-s Samsung írót, 2013 óta. És nagyon ritkán kell ma már sajnos, legutóbb is archiválásra inkább vettem egy 1 TB-os vinyót...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#69196) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Felmerult egy problemam gep osszerakaskor, miszerint az alaplapon van egy 4 polusu ATX_CPU socket, de a tapomon csak 8 polsu dugo van. Ossze lehet ezt valahogy paroztatni az nelkul, hogy extra kabeleket vegyek a boltban?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69197) Lenry válasza tvamos (#69196) üzenetére


Lenry
félisten

A legtöbb tápon azt a nyolcas csatlakozót ketté lehet szedni.

Illetve ha van hely a lapon az aljzat körül, akkor akár így is megpróbálhatod bedugni.
Egyféleképpen megy csak bele.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#69198) MrDerekas válasza tvamos (#69196) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ahogy a kolléga írja a 8-as atx csati bontható. Szét lehet csúsztatni és megkapod a négyest.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69199) tvamos válasza Lenry (#69197) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szet nem lehet venni, de be tudom dugni, ket fele keppen is. Gondolom, ha szet lehetne venni, pont igy lehetne radugni is... remelem, nem lesz belole gond!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69200) jokeph válasza tvamos (#69199) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ne kockáztass, dobj be pár képet. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.