Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) spista222 válasza rob83 (#6000) üzenetére


spista222
addikt

Igen rá lehet rakni ha van furat. általában az 1155-ös furathoz képest el van forgatva. de lehetséges hogy ez a forgatás miatt nem minden hűtőt lehet felszerelni rá.

(#6002) rob83 válasza spista222 (#6001) üzenetére


rob83
aktív tag

Én marha eladtam az Ekl 775-ös hűtőmet mondván erre úgysem lesz jó! :W

Ez csak az Asrock-nál van így?

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#6003) spista222 válasza rob83 (#6002) üzenetére


spista222
addikt

Igen csak ott máshol még nem láttam. Megpróbálják mindennel megfogni a vásárlót ezeknél a lapoknál azzal hogy 1155-ös hűtőt nem kell venniük ha 775-re már vettek komolyabbat és megszerették:)

[ Szerkesztve ]

(#6004) Tempileul válasza spista222 (#5991) üzenetére


Tempileul
tag

Köszönöm a segítséget!
Igen azért kérdeztem, mert nem akarom a vga és a proci között fűteni szegény hang karit ;)

The easy day was yesterday!

(#6005) csoszrobert


csoszrobert
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a nagy kérdésem, adott egy Asus p4p800vm/s alaplap, ddr1 ram támogatással, és agp videokártya hellyel. Namost ddr2-es agp-t tudom hogy tudok bele tenni, csak nem sütné-e ki? Mert vmi olyasmit tudok hogy 8voltosak a régi ddr1-es agp-k, a ddr2-esek már erősebbek, és vagy a kártya menne szét vagy az alaplap ha beletenném.

(#6006) spista222 válasza csoszrobert (#6005) üzenetére


spista222
addikt

A 4-8X os AGP kártyáknak 1,5V a buszfeszültsége. Ha már DDR2 es ram van azon az AGP-s kártyán akkor az nagy valószínűséggel 8X-os csatolófelületű amiből csak 1,5V-os van.
Nem süt ki semmit.
Ha 1-2X es AGP-s kártyád lenne az 3,3V al működik az bele se fér mert úgy alakították ki az AGP-t hogy fizikailag beletehetetlen legyen.

(#6007) Yipp


Yipp
tag

Sziasztok! Összeraktam az új htpc-met, az új Asrock A75M mATX alaplappal, de van egy kis gond vele. Egész egyszerűen nem tudok belépni a UEFI BIOS-ba. Bármit nyomok nem lép be, de ha nagyon gyorsan nyomogatom a billentyűket (F2/DEL), akkor le is fagy (fekete képernyő bal felső sarkán egy nem villogó kurzor).
Ha beteszek egy Win7-es lemezt elkezdi tölteni, de az első win logónál még a telepítés megkezdése előtt a gép kikapcsolja a billentyűzet led fényeit és a logó animáció is lefagy az elején.
A hűtést sem tudom ellenőrizni, hogy jó-e, mert nem érem el a HW monitor funkciót.

Egyértelműen alaplap hiba, vagy érdemes szétkapni újra az egészet?

(#6008) reset válasza Yipp (#6007) üzenetére


reset
senior tag

Én kipróbálnék egy clear CMOS-t...

(#6009) Yipp válasza reset (#6008) üzenetére


Yipp
tag

Szia, megvolt a törlés. Be tudtam lépni a bios-ba és beállítottam a dolgokat. A probléma azonban az, hogy azóta sem tudok újra belépni a bios-ba. Végigpróbálgattam az ubs portokat, az usb3-as csatlakozókra azt írja ki a bios, hogy "0 keyboard", az usb2-re hogy "1 keyboard", de a DEL/F2 billentyűre továbbra sem lép be, azonban az F11 boot menu működik érdekes módon!
A win7 telepítés amúgy már elindul a bios törlés óta, de nem tudom, hogy érdemes-e továbbhaladnom amíg ezt a bios dolgot nem tisztázom.
Esetleg egy bios frissítésre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#6010) spista222 válasza Yipp (#6009) üzenetére


spista222
addikt

Rakd fel a Win-t.
A BIOS-t bármikor törölheted a winnek nem lesz baja.
Egyedül akkor lehet baja ha IDE módban van a HDD és utólag át akarod állítani AHCI-ra vagy fordítva más baj nem lehet.

(#6011) Yipp válasza spista222 (#6010) üzenetére


Yipp
tag

Én már az első (és eddig egyetlen) alkalommal beállítottam az AHCI üzemmódot a SATA portokra. Akkor ezzel talán nem lesz több gond. A BIOS-ba valószínűleg ezután csak egy gombelem kivét és törlés művelettel tudok belépni, de ha a továbbiakban ez nem szükséges, akkor talán nem vészes. Köszönöm a segítő véleményeket!

A jövőben lehet, hogy BIOS-t frissítek, mert olyan régi bios dátumot/verziót ír ki a POST-oláskor, ami még az asrock honlap listáján sincs rajta.

(#6012) reset válasza Yipp (#6011) üzenetére


reset
senior tag

A BIOS-frissítés jó ötlet / főleg, hogy a jelenlegi verzsön gyanús...Előbb frissíts, aztán mehet az oprendszer! Azt azonban ellenőrizd, hogy a telepítendő oprendszernek megfelelő BIOS-ra frissítsél! - mert itt is lehetnek eltérések (pl. 32 ~ 64 bit stb...) :K

[ Szerkesztve ]

(#6013) spista222 válasza reset (#6012) üzenetére


spista222
addikt

csak aztán nehogy BIOS frissítés közben haljon meg a lap mondjuk arra van a gari.

(#6014) yolan


yolan
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy akárhol olvasok róla, ennek a lapnak van 1 darab x16-os PCI-E slotja, de ha megnézem a képeket róla, akkor lehet látni, hogy nincs végig érintkezőkkel az a foglalat, csak kb x8-as módig.
Most akkor a szemem hazudik vagy a gyári és bármilyen más honlap?

Szerk.: kép

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#6015) spista222 válasza yolan (#6014) üzenetére


spista222
addikt

A kép szerint valóban csak X8 de minden más szerint X16, bár érdekes hogy a végén is vannak érintkezők.

"1 x PCI Express x16 slot, running at x16" kézikönyv 8. oldal

További érdekesség hogy ezen a képen viszont végig van:D

[ Szerkesztve ]

(#6016) yolan válasza spista222 (#6015) üzenetére


yolan
őstag

Énsem értem, pedig napok óta próbálom kideriteni hogy akkor most mivan. Egyedül arra sikerült jutnom, hogy a képen látható alaplap rev száma 0.1, a honlapon pedig csak 1.0 és 1.1-et irnak. Lehet, hogy valami beta kiadás lenne ez a rev 0.1 és amiatt van rajta csak ennyi behuzalozva? :F

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#6017) Zool1981 válasza spista222 (#5995) üzenetére


Zool1981
tag

Nem tudom,van már valakinek tapasztalata az ipon garancia ügyintézését illetően?Ha az alaplap a szar,(remélem,nem az új i5 2400 adta meg magát,bár kétlem)muszáj ugyanolyan AsRock H77m alaplapot kapnom?Mert egy kicsit megingott a bizalmam a márkában,hiába isteníti mindenki.Szóval,ha választhatok másikat,akkor ti mit ajánlanátok(Intel LGA-1155,max 25 ezerig),tuning kilőve,csak tegye normálisan a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#6018) spista222 válasza yolan (#6016) üzenetére


spista222
addikt

Megválaszoltad saját magad a kérdést.
A rev1.0 és 1.1 be már biztos 16X-es port van ha nem az lenne akkor az a specifikációk között is fel lenne tüntetve és a könyvében is.

(#6019) panses válasza Zool1981 (#6017) üzenetére


panses
aktív tag

Több AsRock alaplapot dobtak már el ismerőseim az elmúlt pár évben, lehet hogy az Asus leánycége de szerintem túlértékelik sokan!!! Lehet, hogy sokan köpködnek majd rám: de bármit, csak ne AsRock-ot! Biztos van nekik is egy-két jól eltalált szériájuk, de én úgy vagyok vele, hogy ne az én pénzemből kísérletezzenek. Iponban még nem gariztattam, de minden normális helyen úgy van: ha egy picit drágábbra inkább ráfizetsz akkor nem morognak, ha olcsóbbat akarsz akkor igen!
MSI H77MA-G43 22800.-
GIGABYTE GA-H77-D3H 23500.-
ASUS P8B75-M 24800.-
;)

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#6020) baboss


baboss
őstag

Sziasztok érdeklődnék. van egy Asus Crosshair IV Extreme alplapom béta 3027 biosal rálehet rakni visszafele a régi biost 0502 ?

(#6021) kjani18 válasza baboss (#6020) üzenetére


kjani18
őstag

Igen

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#6022) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az mitől van, hogy egy lap, ami hivatalosan kezel 1066-os DDR2-t, nem indul el vele, viszont 800-as RAM-mal simán megy. ha bent van a 800-as és az 1066-os, akkor visszaosztva azok is mennek, de amint kikerül a 800-as, nem indul a gép. Nem sípol, pörög de fekete kép. A ramok jók, másik lapban mennek (ami ua. chipset)

(#6023) spista222 válasza aero. (#6022) üzenetére


spista222
addikt

valószínűleg a lap nem jól olvassa ki az SPD értékeket, de amikor bent van egy másik ram akkor abból olyan értékeket olvas ki amivel az 1066 os memók is mennek.

(#6024) aero. válasza spista222 (#6023) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mit lehet ezzel csinálni?

(#6025) moonguru válasza aero. (#6024) üzenetére


moonguru
őstag

Kézzel beállítani a memória feszt, és a sebességet! (a BIOS-ban)

Aztán jöhet a próba! (miután kivetted a 800 Mhz-ces RAM-mot!)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#6026) aero. válasza moonguru (#6025) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Belőttem pl. 703-ra, mikor bent volt a 800-as, utána kivettem, elindult az 1066-ossal, természetesen 703mhz-en. Átállítottam Autora meg 1066Mhz-re de ekkor megint nem indult.

Az a baj, hogy csak a 800-as rammal lehet képet csiszolni, azt meg nem tudom 1066-ra tenni.

[ Szerkesztve ]

(#6027) spista222 válasza aero. (#6026) üzenetére


spista222
addikt

Hagyd 800-on csak az időzítéseket rakd át kézire elvileg csak az okozhat galibát esetleg még a feszültség.

(#6028) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

H67M-GE-lapot akarok venni!

Kérdés,hogy lehet állítani ennek a hang kimeneteleken?

2-3 stereo kimenetre van szükségem!

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#6029) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

Nemrég vettem egy asrock lapot. Minden fasza kivéve a hang, az is csak akkor ha youtube-ról szól. Hallani egy magas cicergés, fura zajt. Ha leveszem a videó minőségét nem hallani. Vmi magasfrekvenciás han. Nem értem

(#6030) spista222 válasza rob83 (#6028) üzenetére


spista222
addikt

7.1+2 csatornás vagyis két sztereó kimenet elérhető hangkártya driverből.
Az egyik a hátlapi a másik az előlapi fülhallagató.

SalvadorLynx valószínűleg a CPU tápja hallatszik bele a kimenetbe. próbáld ki hogy leterheled pl prime95-el és akkor is cicereg-e ha igen akkor egyértelmű. Alacsonyabb minőségen azért nem cicereg mert nem kap akkora terhelést a CPU. Előfordulhat hogy a prime95-ös tesztelés alatt sem lesz cicergés mert akkor teljesen le van terhelve míg Youtube videónál fokozatosan változik a terhelés. Amit még kipróbálhatsz hogy a BIOS-ban kikapcsolod az összes energiatakarékossági funkciót attól lehet hogy megszűnik.

[ Szerkesztve ]

(#6031) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az Asrock lapoknál előfordult-e már olyan probléma hogy az USB portok tápellátása bizonytalan?

Van egy külső HDD-m, ami a saját, (AsRock M3A785GM-LE/128M) lapomra dugva van hogy fel sem pörög, ha felpörög, akkor is lefagy, lecsatlakozik, stb. minden baja van, míg a céges HP compaq gépen semmi baja. Természetesen a HDD-t (Samsung M2 320 GB) hátra dugtam be, és Y kábelt használok.

Erősen a tápellátásra gyanakszom, lévén a másik gépen jó (egy órája tesztelem), de hihetetlennek tűnik, hogy még 2db portról sem képes a biztonságos meghajtáshoz elég áramot adni a lap. Előfordulhat ez?

(#6032) DonThomasino válasza DeFranco (#6031) üzenetére


DonThomasino
veterán

Milyen táppal használod?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6033) DeFranco válasza DonThomasino (#6032) üzenetére


DeFranco
nagyúr

FSP 350 PNF

(#6034) DonThomasino válasza DeFranco (#6033) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem lehet hogy egyszerűen csak a táp kevés neki? (nem a lap hibája)
Erősebbel nézted? ha nem megkéne próbálni.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6035) DeFranco válasza DonThomasino (#6034) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kizárt. Nézd meg a konfigom, az egész összesen nem eszik 150W-ot, főleg IDLE-ben nem.

Az alaplapi USB a 20+4 PIN-ből kapja a kokszot, mint a PCI a PCI express, a memória és a proci is, nem az 5V-os USB-n ütközne ki, ha gond van.

Másik tápom sajnos nincs.

[ Szerkesztve ]

(#6036) DonThomasino válasza DeFranco (#6035) üzenetére


DonThomasino
veterán

Én elsőnek ezen a vonalon indulnék el.
Próbálj egyet kölcsön kérni.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6037) DeFranco válasza DonThomasino (#6036) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nincs kitől kölcsön kérnem. Tényleg.

(#6038) spista222 válasza DeFranco (#6037) üzenetére


spista222
addikt

Valószínüleg az alaplap túláram védelme szól bele a hdd felpörgésébe az mondjuk jó ékérdés hogy 2 USB porton keresztül elvileg már 1A-t is ehetne bár lehet hogy 5W-nál is többet eszik a hdd felpörgéskor.
A régebbi gépeken nincs ilyen túláramvédelem egyszerűen rá vannak kötve az 5V vagy készenléti 5V-ra és ezért pörög fel és megy rendesen.

A készenléti 5V a tápegységeden max 2,5A amit lehetséges túllépni pláne ha elég öreg a táp bár ekkor elvileg akár ki is kapcsolhatna a géped mert ott nincs meg a kellő feszültség.
Próbáld meg átállítani 5V-ra(nem készenléti).
Régebbi lapokon jumper van erre a mostaniakon le kell tiltani az USB-s eszközökről a felélesztést és akkor elvileg sima 5V-ról megy bár ez nem 100%
Külső tápegységet nem lehet rákötni hogy az USB-t tehermentesítsd?

[ Szerkesztve ]

(#6039) DeFranco válasza spista222 (#6038) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát, ennek kb. a felét értem. Megpróbálnád kicsit elmagyarázni?

(külső táp nincs a HDD-hez, kis formátumú, elvileg megy USB-ről)

[ Szerkesztve ]

(#6040) spista222 válasza DeFranco (#6039) üzenetére


spista222
addikt

- ha elég régi a táp akkor a készenléti áramkör kondenzátora elgyengülhetett és ha erről kapja az áramot az USB akkor lehetséges hogy nem pörög fel.
- Nekem az első USB-ről nem pörög fel míg a hátsókról gond nélkül(tudom hogy írtad hogy neked ott sem)
- Ezért ha át lehet állítani hogy ne készenlétről kapja a feszt az USB hanem a sima 5V-ról akkor az lehet hogy megoldást fog jelenteni.Ezt régen Jumperrel lehetett állítani manapság elvileg azzal hogy a BIOS-ban letiltod az USB-s eszközökről való élesztést(wake on USB vagy valami hasonló az ACPI fül alatt).

(#6041) DeFranco válasza spista222 (#6040) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Aha... köszönöm, megpróbálom. Amúgy nem "nem pörög fel" hanem bizonytalan...

Még egy kérdés: PCI-on keresztül kaphat stabilabb tápellátást? Van egy PCI-os USB kártyám pár külső és pár belső USB porttal. Ez várhatóan stabilabb (a PCI nagyobb engedélyezett áramfelvétele miatt) vagy instabilabb (a +1 eszköz beiktatása miatt) lehet várhatóan?

Ez a készenléti kör ez is a 20+4-en keresztül jön egyébként? Ezt hogy kell elképzelni?

[ Szerkesztve ]

(#6042) spista222 válasza DeFranco (#6041) üzenetére


spista222
addikt

Ki kell próbálni.
Ha VIA chipsettes az USB kari azzal nem sok jó tapasztalatom van de ettől függetlenül lehet jobb mint az alaplapi.
A lila vezetéken megy az alaplapba a készenléti 5V a 20 as csatlakozóban a sárga 12V és a szürke PG vezeték között van:).

[ Szerkesztve ]

(#6043) peq


peq
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi problémám lenne, már hetek-hónapok óta.. :( Win 7 indításnál néha megfagy a gép. 3 tápcsere - fsp aurum 500, ramcsere (játék a frekvenciákkal-késleltetéssel, feszültség állítása), hosszú sentinel teszt hiba nélkül. Win 7 felületen amiket kimazsoláztam fórumokból be-,átállítottam (pl: teljesítménycentrikus energiaellátás, aero-t kikapcsoltam, regeditbe "super-fetching"-et engedélyeztem, 3 új vírusírtóval is próbálkoztam). És SEMMI! Tuningolva, tuninmentesen is ugyanaz a hibajelenség - Win 7 startupnál néha megfagy a gép. Felvillan az Üdvözöljük felirat és totál meghal, csak reset segít. asus m4a89gtd pro, phenom 2 x2 560, a-data xpg plus ramok, wd caviar black 650. 3. win 7-em, kezdve az ultimate-től, professional-on keresztül a home premium-ig. Mind a háromnál ugyanaz a fent említett jelenség. Kétségbe vagyok esve, és már nem tudom mi lehet a baj, ezen probléma abszolút meghaladja képességeimet. Néhány gondolat vagy ötlet amin elindulhatnék nagy segítségemre lenne :O

Miután beindul a gép, Everest system stability és prime 95 is hiba nélkül megy órákig!

(#6044) DonThomasino válasza peq (#6043) üzenetére


DonThomasino
veterán

RAM ok hogy vannak beállítva és hány MHZ en mennek?

MOD
JA te vagy az?
Most gondolkodok hogy mi lehet a gépeddel :D :D

Ha így álla helyzet akkor LAP vagy PROCI cserét javasolnék.
Persze nem kell venni mert egyenlőre csak tapogatózunk.
Kérj kölcsön vkit től ha van rá lehetőség.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6045) peq válasza DonThomasino (#6044) üzenetére


peq
aktív tag

Kipróbáltam amit mondtál, minden auton volt/van. 1333

(#6046) DeFranco válasza spista222 (#6042) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK, ezeket megpróbálom. A lényeg, hogy körvonalazódik valami megoldás-féle. Köszönöm!

(#6047) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Meg tudná nekem mondani valaki,hogy az alaplpaon melyik két érintkezőt kell összeérinteni,hogy elinduljon a gép?
Mb sw,reset sw,hdd led,power led. érintkezők összeérintésével
Régebben indtitottam el igy a gépet,de elfelejtettem. :B

(#6048) DeFranco válasza spista222 (#6038) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Amúgy most megnéztem (idáig másoltam, nem tudtam felfordítani a cimkét) az van ráírva, hogy +5V és 0,85A Ez mennyire kritikus standard és készenléti körön?

(#6049) panses válasza Silentfrog (#6047) üzenetére


panses
aktív tag

MB SW. ;)

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#6050) Silentfrog válasza panses (#6049) üzenetére


Silentfrog
veterán

:R köszöntem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.